Goede kans RDM op order Australië 'Chique' luncht voor Natuurfonds Voor tweede keer transplantatie hart in Dijkzigt Kort geding over vliegveld Beek Voor zes onderzeeboten Meeste voetgangers voelen zich onveilig Lubbers bezoekt Thatcher Fruitoogst in Betuwe dreigt ramp te worden Gladheid veroorzaakt veel verkeersdoden Auschwitzherdenldng MAANDAG 28 JANUARI 1985 MM' SCHIPHOL (ANP) - De kans is aanwezig dat de Rotterdamse Droogdok Maatschappij (RDM) een van de twee werven wordt waar Australië in 1986 een order wil plaatsen voor de levering van zes onderzeeboten in de Walrus-klasse. Dit heeft staatssecretaris Van Houwelingen (defensie) zaterdagmorgen op Schiphol meegedeeld na een bezoek van enkele dagen aan Australië. DEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van de voetgangers voelt zich op straat onveilig. Drie kwart van hen ondervindt tijdens het overste ken problemen doordat andere weggebruikers geen rekening hou den met voetgangers. Een even groot aantal voetgangers is het af gelopen half jaar gestruikeld op het trottoir of ergens tegenaan ge botst. Dat zijn conclusies die de Voet gangersvereniging VBV trekt uit de resultaten van een eind vorig jaar gehouden enquête onder ruim tweeduizend mensen in het kader van de campagne „Obstakelvrije voetgangersroutes". Het is slecht gesteld met de vei ligheid en het comfort voor voet gangers in Nederland, zo vat de VBV de resultaten van de enquête samen. De vereniging knoopt er de aanbeveling aan vast, dat er op kor- te termijn gestart moet worden met wetenschappelijk onderzoek. Dat onderzoek zou zich vooral moeten richten op de relatie die ge legd kan worden tussen de slechte voetgangersroutes (trottoirs en oversteekplaatsen) en de angst die voetgangers blijken te hebben voor het verkeer. Uit de VBV-enquéte blijkt dat mensen zich vooral tijdens het oversteken bedreigd voelen door bromfietsen (66 procent) en door automobilisten (58 procent). Meer dan de helft van de ondervraagde voetgangers (57 procent) heeft zich wel eens een keer, of meermalen, tijdens het oversteken moeten red den door een noodsprong. Een kwart van de voetgangers voelt zich op het trottoir onveilig. „Op de stoep ondervindt men vooral hinder van ongerechtighe den zoals vuilnis, poep en glas (71 procent) en slechte bestrating (65 procent). De hinder die men onder vindt van het fietsen over het trot toir scoorde 59 procent. Daarnaast ondervinden veel mensen te voet (43 procent) last van gladheid, ge stalde fietsen en geparkeerde au to's", aldus de VBV. Iedereen, aldus de VBV, heeft ongeacht leeftijd of lichamelijke gesteldheid het recht om zich bui ten op straat te kunnen voortbewe gen. Een hoge prioriteit aan het on derhoud van voetgangersroutes en de beveiliging van oversteekplaat sen verdient aanbeveling, zo meent de vereniging. Die voorts met klem pleit voor controle op de naleving van verkeersregels, zoals het door rood licht rijden, de verlening van voorrang aan voetgangers door af slaand verkeer, het respecteren van zebra's en het fietsen over trot toirs. Tot slot spreekt de vereni ging zich ook weer nadrukkelijk uit voor invoering van een maxi mumsnelheid van dertig kilometer per uur binnen de bebouwde kom. Zeven bedrijven hebben in totaal offertes voor dit project ingediend. Volgens Van Houwelingen wil de nieuwe Australische regering be gin maart twee van deze zeven be drijven aanwijzen waaruit volgend jaar een definitieve keuze zal wor den gemaakt. De kwestie van het Walrus-pro ject zoals die zich in ons land heeft Man sterft in Amsterdamse politiecel AMSTERDAM (ANP) - Een 27-jari- ge Marokkaan is het afgelopen weekeinde overleden in een van de cellen van het hoofdbureau van po litie in Amsterdam. De man zat ge vangen in afwachting van zijn uit zetting uit Nederland. Hij was ille gaal hier, aldus een woordvoerder van de politie. Vandaag wordt sec tie verricht op het stoffelijk over schot. afgespeeld, heeft volgens Van Houwelingen geen nadelige affec ten gehad op de positie van de RDM in Australië. "Door de onrust in ons land is er zeer veel informa tie gekomen. Daardoor hebben wij in Australië eerlijke en volledige informatie kunnen verstrekken en dat is een zeer positief effect van deze zaak", aldus Van Houwelin gen op Schiphol. De staatssecretaris heeft de mo gelijkheden van samenwerking tussen industriën en overheden bij dit project besproken. De Neder landse overheid is in principe be reid steun bij dit project te verle nen. Die steun zou volgens Van Houwelingen bijvoorbeeld kunnen bestaan uit samenwerkingsover eenkomsten op het gebied van on derhoud, logistiek en opleiding. Van Houwelingen zei ervan over tuigd te zijn dat ook op langere ter mijn andere projecten waar Neder land en Australië op defensiege bied kunnen samenwerken, ter discussie zullen worden gesteld. Hij dacht daarbij aan de bouw van oppervlakteschepen en de levering door Nederland van bepaalde wa pensystemen. De Australische defensie kent voor wat betreft de opzet veel over eenkomsten met Nederland. Ook de groei met ongeveer drie procent van de defensie-inspanning komt overeen met die van ons land. Daarnaast voert Australië net als Nederland een vrij strikt exportbe leid voor wat betreft defensiemate rieel. Volgens Van Houwelingen allemaal redenen om ook in de toe komst verdere samenwerking te zoeken. Van Houwelingen, die op zijn reis werd vergezeld door schout bij-nacht Brainich von Brainich Felth en luitenant-generaal Boer man heeft in Australië gesproken met onder andere de minister van defensie Bearley en met de rege ringsleider in de senaat Button. LONDEN (UPI/DPA/Rtr) - Minis ter-president Ruud Lubbers heeft zaterdag met minister van buiten landse zaken Van den Broek een bliksembezoek gebracht aan Enge land. Daar heeft Lubbers met zijn Britse collega Margaret Thatcher langdurig gesproken over interna tionale economische kwesties, de Oost-West betrekkingen en wapen beheersing. De uitbreiding van de Europese Gemeenschap met Span je en Portugal en de daaruit voort vloeiende problemen was een be langrijk onderwerp, aldus een Brit se woordvoerster. Volgens informatie van leden van beide delegaties zou premier Lubbers ook zijn ingelicht over de gesprekken die mevrouw Thatcher onlangs met politieke leiders uit de Sovjetunie heeft gevoerd. Onder hen bevond zich de nummer twee van het Kremlin, Michael Gorbats- jov, die enkele weken geleden een bezoek aan Groot-Brittannië heeft gebracht. De Britse premier heeft Lubbers bovendien gewezen op het belang van plaatsing van Amerikaanse middellange afstandsraketten in Nederland, als tegenwicht tegen over vergelijkbare wapensystemen aan de zijde van de Sovjetunie. Aan de besprekingen werd ook deelgenomen door minister van buitenlandse zaken Hans van den Broek en zijn Britse ambtgenoot, Sir Geoffrey Howe. Mevrouw That cher houdt regelmatig besprekin gen met Europese leiders. De ont moeting met premier Lubbers was daar een onderdeel van. Thatcher en Lubbers hebben vorig jaar maart in Londen een soortgelijk gesprek gevoerd. Oude vrouwen sliepen met geiten op laag mest KAATSHEUVEL (ANP) - In een boerderij in Kaatsheuvel, die wordt bewoond door twee bejaarde zusters, heeft de poli tie meters huisvuil aangetrof fen met daarop een laag mest die de hoogte van de deurklink bereikte. Op de laag mest, waarop dertig geiten verble ven, waren de vrouwen gewoon te slapen. De politie nam, in samenwer king met de dierenbescher ming, de veestapel in beslag. Het ging om dertig geiten, elf koeien, twee stieren en een aan tal honden. "De dieren waren vastgebonden, de geiten kon den niet meer op hun benen staan, omdat hun hoeven nooit geknipt waren. Een poedel lag bovenop het kadaver van een geit, dat hij aan het opeten was", aldus de politiewoord voerder. De meeste dieren zijn er zo ernstig aan toe dat ze moe ten worden afgemaakt. Het erf van de boerderij in Kaatsheuvel zal vandaag in ver band met ernstige verontreini ging van de grond worden afge graven. De politie trof ook daar namelijk meters huisvuil en verse kadavers aan. Drie jaar geleden stuurde de politie van Kaatsheuvel al rap porten over de situatie naar de gemeente Loon op Zand maar die leverden geen zichtbaar re sultaat op. In verband met het vermoeden van ernstige die renmishandeling besloot de po litie vrijdag naar de boerderij te gaan. "Maar we troffen daar een situatie aan ver boven onze verwachting", aldus de politie woordvoerder, die melding maakt van overtredingen op het gebied van de hinderwet, de wet economische delicten, distructiewet en het waak- en heemhondenbesluit. Boven dien is er nog sprake van over tredingen op het gebied van de bouwverordening en de wet bodemverontreiniging. BEEK (ANP) - De vereniging 'Geen uitbreiding vliegveld Beek' gaat een kort geding aanspannen tegen de Staat. Dit heeft voorzitter Willems gisteren meegedeeld. Vol gens de vereniging is de huidige beperkte nachtelijke openstelling van het vliegveld Beek met veer tien nachtvluchten al in strijd met de normen inzake de geluidshin der, laat staan wanneer dit aantal nog verhoogd wordt tot 43 vliegbe wegingen per week. De ruim twee duizend omwonenden van het vliegveld ondervinden van de hui dige situatie al bijzonder veel over last, aldus Willems, daar de ge luidshinder boven de toelaatbare norm ligt. De Staat had, aldus de vereni ging, eerst een onderzoek moeten instellen op basis van de huidige situatie alvorens een beslissing te nemen over verruiming van de nachtelijke openstelling van twee tot vier uur. Nu al is sprake van een onaanvaardbare toestand. De da tum voor het kort geding is nog niet bepaald. Willems verwacht dat dit dezer dagen bekend zal wor den. Het bestuur van de vereniging, AMSTERDAM (GPD) - De prins is laat. Al een kwartier lang wordt de lift in het veilinghuis Christie's in het deftige Amsterdam-zuid vastgehouden om Zijne Koninklij ke Hoogheid straks naar de eerste verdieping te kunnen leiden. Twee wat moeilijk lopende dames zullen zolang moeten wachten. En op de eerste etage maakt mevrouw Dreesmann zich inmiddels al zor gen wie haar in 's hemelsnaam met haar dochters en de prins samen op de foto moet zetten. Een ochtendje Amsterdam-zuid ten behoeve van het Wereldnatuur- fonds. Fraaie wijn in plaats van een opwekkend kopje koffie bij de kraam op een druilerige braderie. De anjer van de prins is telkens weer goed genoeg om een paar honderd genodigden raison van honderd gulden per persoon te trekken voor een ontbijt/opening. In het Amsterdamse veilinghuis Christie's werd het afgelopen weekeinde een verkooptentoon stelling gehouden ten behoeve van het Wereldnatuurfonds. Een tien tal artiesten had een deel van de collectie ter beschikking gesteld en van het verkoopbedrag is een kwart bestemd voor het fonds. Rien Poortvliet heeft zelfs een schilderij en een tekening beschik baar gesteld voor dit nobele doel. Een unieke kans om een werk van Poortvliet in bezit te krijgen, zo meldt een opschrift. Poortvliet zelf: "Ik heb vroeger wel verkocht, maar dat bezorgde me alleen maar een hoogrode kleur. Dan verkocht ik een schilderij voor 5000 gulden en zag ik het werk een week later terug in een galerie voor het dub bele. Of ik wilde een postbode een kans geven en dan vroeg ik 1500 gulden, maar dan keek die man me aan alsof ik hem persoonlijk het vel over de neus gehaald had. In beide gevallen voelde ik me ver domd onwennig. Nu wordt alles door mijn uitgever bewaard en ver koop ik dus niks meer". Via een formulier kan iedere bezoeker een bod doen op het schilderij. Panter De prins heeft de eer de verkoop tentoonstelling ditmaal te openen voor tweehonderd genodigden. Toch aardig om familie en vrien den te kunnen melden met de prins te hebben ontbeten, of gelun- ched. Maar op die lunch moet nog even gewacht worden. Eerst wil de prins een aardig overzicht van de tentoonstelling hebben. Gegidst door de heer Nijstad van Christie's maakt de prins op zijn gemak een praatje met iedere aanwezige kun- tenaar. Ontmoet op die manier ook de Egyptische prinses Mounira Toussoun. die een collectie Danter. pandabeertjes en andere exotische dieren bij elkaar geschilderd heeft. Het is een beetje schrikken van het werk. De verkoopprijs is al even duur als de titel van de prinses. 6650 gulden voor een groot uitge vallen geschilderd dier dat inder daad kentekenen van een panter vertoont. "Meneer, heeft u een foto ge maakt van het moment dat de Prins mij een hand gdf bij binnen komst?" De enkele aanwezige foto grafen kunnen gouden zaken doen. Wie maar even binnen schootsaf stand van de prins gestaan heeft, wil een afdruk van een eventuele foto. Op de tweede verdieping heeft de prins een deel van zijn olifan tenverzameling tentoongesteld. Olifanten in allerlei vormen. Het is, zo meldt Nijstad, nog maar een fractie van de complete verzame ling van de prins. Niettemin een belangrijke trekpleister voor deze verkoopdagen. Op de tweede ver dieping is ook een stalletje te vin den van het wereldnatuurfonds. Stropdassen, shawltjes, kalenders, verzilverde diertjes. Er wordt rede lijk zaken gedaan. Al valt het op dat er verscheidene pogingen ge daan worden om wat van de prijs af te troggelen. Kwis Weet u per ongeluk hoeveel ho rens de "ernstig bedreigde Suma- traanse neushoorn heeft? Als dat zo is en u heeft nog vier andere vra gen goed beantwoord dan zou u grote kans maken op de hoofdprijs van de door de prins zelf samenge stelde kwis. Die hoofdprijs is dan een schilderijtje van de prins zelf, geschilderd in 1978. Een landschap in Nepal, uitzicht vanaf een heuvel een uur buiten Khatmandu. Rechtsonder staan de initialen: P B. '78. Charitatieve zaken worden in Amsterdam-zuid graag gecombi neerd met culinaire zaken. De par tyservice van Marinair is daarvoor ingeschakeld. Ze hebben extra hun best gedaan. Potentiële klan ten bij de vleet onder het publiek van genodigden. Zoals de ex-Euro- parlementarïer Cornelis Berkhou wer, die wetende dat de flessen ge teld zijn, ditmaal ter plekke zijn wijn nuttigt. En abusievelijk nog even een roodgeaderde Cheddar- kaas verwart met een Stilton. Tegen de tijd dat de verkoopten toonstelling voor het gewone pu bliek beginnen gaat, worden scher men geplaatst rond de vele lekker nijen op de tafels. De overgebleven flessen wijn verdwijnen van het slagveld en de chique verlaat vrij massaal het strijdtoneel. Hun com fortabele bijdrage aan het Wereld Natuurfonds is geleverd. De op brengst valt niet tegen. ROTTERDAM (ANP) - In het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam is in de nacht van vrijdag op zaterdag de tweede harttransplantatie in Nederland uitgevoerd. De patiënt was de 37-jarige Peter Hansen uit Amsterdam. Zijn toestand is be vredigend. Hansen had zaterdag een rustige nacht nadat hij een groot deel van de avond bezoek had ontvangen. Vrijdagavond werd Hansen, die aan een ernstige ziekte aan de hart spier leed, overgebracht van het Algemeen medisch centrum in Amsterdam naar het Dijkzigtzie kenhuis. Daar voerde een specia listisch team van het Dijkzigtzie kenhuis, het Academisch Zieken huis Leiden en het Antoniuszie- kenhuis in Nieuwegein in zesen- half uur de transplantatie uit. In juni vorig jaar kreeg de toen 40-jarige Ger de Keijser uit Gouda als eerste een ruilhart in Neder land. De operatie werd door het zelfde team uitgevoerd dat nu de tweede harttransplantatie heeft volbracht. De eerste transplantatie deed de discussie over harttrans plantaties in Nederland hevig op laaien. Kort daarna kwam de ge zondheidsraad met een positief ad vies: een hartchirurgisch centrum in ons land zou met harttransplan taties moeten beginnen. Staatssecretaris Van der Reijden (volksgezondheid) liet toen weten dat voor de definitieve invoering van harttransplantaties in ons land het Academisch Ziekenhuis in Rotterdam vanaf januari dit jaar in samenwerking met het Acade misch Ziekenhuis in Leiden tien harttransplantaties mag uitvoeren. Nog een jaar later mag ook het Academisch Ziekenhuis in Utrecht, dat zich samen met het Academisch Ziekenhuis in Gro ningen kandidaat had gesteld, een nog onbepaald aantal harttrans plantaties verrichten. Na die overgangsperiode, waarin de transplantaties uit het fonds van de Algemene wet bijzondere ziek tekosten worden betaald, wordt bekeken of de beide centra in Rot terdam en Utrecht de vraag naar harttransplantaties in ons land aankunnen en of de ingreep in het ziekenfonds wordt opgenomen. zo zegt hij, is verder niet te spreken over de voorlichting van de kant van Gedeputeerde Staten van Lim burg. Volgens Willems blijkt uit brieven van premier Lubbers aan leden van zijn kabinet, dat de ver eiste investeringen van minstens veertig miljoen gulden door het be drijfsleven voor vestigingen op het vliegveld Beek op geen stukken na gehaald zijn. De regering zou even wel voor de druk vanuit Limburg overstag zijn gegaan en al genoe gen hebben genomen met 4,5 mil joen gulden. Een investering die amper goed is voor honderd ar beidsplaatsen. Van de interne rege ringscorrespondentie zegt Willems afschriften gekregen te hebben van een onbekende. Hij twijfelt evenwel niet aan de echtheid van de ontvangen brieven. De vereniging blijft erbij dat uit breiding van het vliegveld Beek met nachtelijke openstelling en aanleg van een nieuwe oost-west- baan 'het zoveelste onrendabele prestige-object van GS van Lim burg' zal zijn. Volgens Willems wordt de uitbreiding van het vlieg veld Beek 'een tweede RSV-affai- DODEWAARD (ANP) - De fruit oogst in de Betuwe komende zo mer lijkt een grote ramp te worden. Als gevolg van de strenge winter is negentig procent van de fruitbo men kapot gevroren. Volgens de fruittelers in de Betuwe kan de si tuatie niet slechter en kunnen de gevolgen van de winter alleen nog meevallen. Volgens de voorzitter van de Ne derlandse Fruittelers Organisatie (NFO), G. Alofs, zullen met name de prijzen van appels en peren de komende zomer omhoog schieten. Daarnaast vreest hij dat als gevolg van de te verwachten zeer slechte oogst veel fruittelers hun bedrijf niet meer kunnen handhaven. De NFO is momenteel bezie de situatie onder de fruittelers in de Betuwe te inventariseren. Men hoopt dat het huidige weer een aantal weken aanhoudt omdat daardoor in ieder geval een deel van de oogst kan worden gered. De oorzaak van de verwachte rampoogst is een combinatie van de extreem lage temperaturen in de afgelopen weken (in Dode- waard werd 21 graden vorst geme ten) en het veel te warme najaar. De fruitbomen raakten daardoor van slag en namen te veel water op. Dat water bevroor tijdens de afge lopen winterweken. De oogst van de pruimen lijkt overigens beter te zijn dan die van de appels en peren, terwijl de mo- rellenoogst er volgens de NFO goed uitziet. Smaak Voor de eigenlijke verkoopten toonstelling bestaat die zaterdag en zondagmiddag veel belangstel ling. Wisselend publiek. Een enke le bontmantel, veel loden jassen. De kunstenaars zijn er ook. En Kees Verkade bijvoorbeeld, ver koopt redelijk. Cecile Dreesmann, naaldkunstenares verkoopt goed, ondanks prijzen tot 5600 gulden. En het bewerkte glas van de Ne derlandse Ronny Bohre de Block vliegt weg. Niet alles valt in de smaak. De Egyptische prinses Mounira Tous soun bijvoorbeeld heeft zondag middag aan het eind van de ten toonstelling pas één werkje ver kocht. Het goedkoopste uit haar collectie, voor net 550 gulden. Maar gelukkig hebben de vrijwiligers aan de kraam wel goed zaken ge daan. En als zondagavond voor zichtig een balans opgemaakt wordt, bereikt de tevredenheid van de organisatie een voorzichtig hoogtepunt: Zeker 900 bezoekers Een schatting van een netto-op brengst van zeker zo'n 35.000 gul den. DEN HAAG (ANP) - Gladheid heeft in grote delen van het land het verkeer in de nacht van zater dag op zondag parten gespeeld. Er waren veel aanrijdingen, waarvan Vrouw vermoord in Rotterdam ROTTERDAM (ANP) - In een wo ning aan de Van Lennepstraat in Rotterdam is gisteren het lichaam gevonden van de 69-jarige me vrouw A.P.M. Ottingh. Volgens de politie had de vrouw ernstig hoofd letsel en moet zij als gevolg van een misdrijf om het leven zijn geko- Familieleden hadden de politie gewaarschuwd, omdat zij al enige dagen geen contact met de vrouw hadden kunnen krijgen. De Rotterdamse recherche stelt een onderzoek in, maar heeft nog geen klaarheid kunnen brengen in deze zaak. Kok wil geen fractieleider PvdA worden DEN HAAG (GPD) - FNV-voor- zitter Wim Kok wil geen fractielei der van de PvdA in de Tweede Ka mer worden. Dat zei hij zaterdag voor de Vara-radio. In een gesprek met PvdA-voorzitter Max van den Berg heeft Kok wel de mogelijk heid van een kamerlidmaatschap open gehouden. Kok liet weten dat hij om per soonlijke redenen geen lijsttrekker van de PvdA wenst te worden. Bo vendien zijn er volgens hem ge schikte kandidaten voor de opvol ging van Den Uyl die politiek veel meer ervaring hebben. enkele met dodelijke afloop. In de westelijke kustprovincies viel hier en daar sneeuw, terwijl in andere delen van het land opvriezende weggedeelten voor problemen zorgden. In Middelharnis raakte rond half twaalf een personenauto na een slip te water. De 19-jarige bestuur der uit Achthuizen, die evenals een passagier uit de wagen werd ge slingerd, werd door omstanders uit het water gehaald. Hij overleed la ter in een ziekenhuis aan onder koeling, waarvoor ook de mede passagier in het ziekenhuis werd opgenomen. In het Zeeuwse Hon- tenisse raakte door gladheid een auto van de weg. Een van de inzit tenden kwam daarbij om het leven, terwijl de bestuurder lichte ver wondingen opliep. In Neerijnen reed een automobi list, die in een slip was geraakt, frontaal in op vier jongelui op de fiets. Een van hen, de 16-jarige I. Bresser uit Est, overleed ter plaat se. Zijn metgezellen werden ge wond overgebracht naar een zie kenhuis. In Noord-Holland sloot de rijks politie de weg Akersloot-Alkmaar in de richting Akersloot van half twee tot kwart voor drie af voor het verkeer vanwege de gladheid. Aan leiding hiertoe was een aanrijding. Rondom Alkmaar werden in korte tijd ongeveer twintig aanrijdingen gemeld, maar daarbij raakte nie mand ernstig gewond. Het verkeer vanuit Alkmaar kon tussen kwart over twee en kwart voor drie niet door de Velsertunnel als gevolg van de aanrijdingen, die daar veel materiële schade veroorzaakten. Volgens een woordvoerder van de rijkspolitie te Maastricht had de snelweg Maastricht-Heerlen tus sen twaalf en een uur op verschil lende plaatsen het aanzien van een autokerkhof. Op zeven plaatsen kwam het tot aanrijdingen, waarbij in verscheidene gevallen meer dan twee auto's waren betrokken. Ook hier raakte niemand ernstig ge wond. AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben zondag enkele honderden mensen de jaarlijkse Auschwitz-herdenking bijgewoond. Ook minister Brinkman van wvc en burgemeester Van Thijn van Amsterdam waren hierbij aanwezig. De herdenking begon met een stille tocht vanaf de ingang van de Nieu we Oosterbegraafplaats naar het monument 'Nooit meer Auschwitz'. Daar hield burgemeester Van Thijn een korte toespraak. Hij schetste de wereldgeschiedenis in twee fasen: de periode vöör het concentratiekamp Auschwitz en de periode daarna. "Auschwitz raak je nooit meer kwijt. We willen er alles aan doen om herhaling daarvan te voorkomen. Maar doen we dat ook? We kunnen niet waakzaam genoeg zijn", aldus de burgemees ter. Na de toespraak en het uitspreken van het 'gebed voor de doden' legde s de regering minister Brinkman een krans op het monumunt (zie foto ANP)

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 5