'Belachelijk' verlies Scylla Zijl moet meerdere erkennen in Robben Opmars Leython gestuit, Gemini en Novo winnen wel I lisalis op laatste ogenblik verslagen Badmiritonteam revancheert zich Vlietwijk 3 haalt kampioenschap binnen Ook Sjaardema en Docos raken achterop DKD blijft Katwijk net voor Comello nu in bestuur Mesker kan vorm niet vasthouden DO/ST MAANDAG 28 JANUARI 1985 LEIDEN - Dankzij een 4-4 gelijk spel tegen Aristo is het derde team van Vlietwijk kampioen geworden in de derde klasse van de landelij ke badmintoncompetitie. De Voor- schotense formatie startte met twee nederlagen (Harry van der Berg en Rick Tielaat), maar hierna herstelde het team zich prima. Zo goed zelfs dat in het verdere ver loop een gelijkspel werd behaald: voldoende om de titel in de wacht te slepen. Met de eindstreep in zicht is het tweede team van Vlietwijk (tweede klasse) gestrand. Vorige week werd de ploeg in de race om de titel teruggeworpen door Duinwijck en het afgelopen weekeinde was het Enkhuizer BC dat Vlietwijk een halt toeriep (5-3). Gevolg van die tweede nederlagen op rij is dat het team de titel kan vergeten. Die gaat, hoogst waarschijnlijk, naar Velsen. Het eerste team van Vlietwijk (eerste klasse) ondervond tegen De Ritte problemen met het type shut- les waarmee werd gespeeld. "Veel te zwaar", aldus Dick Oostergq. "Het kwam nu op kracht aan en daarin schoten we te kort", gevolg: een 7-4 nederlaag. Er werden zeges genoteerd voor Alfons van der Berg, en de duo's Oostergo/lrene de Vrind en Henk Westerbeek met dezelfde Oostergo. Door deze nedr- laag werd de ploeg teruggeworpen naar de derde plaats. Vlietwijk 4 verloor in Wateringen met 6-2 van Velo 5. Ondanks de afwezigheid van Joyce Herklots pakte Leiden 1 in de derde klasse de beide punten in de streekderby tegen Lisse 2 (3-5). Door dit resultaat blijft Leiden tweede. Dankzij een 7-1 overwinning op Lotus 2 bleef het tweede team van Leiden (vierde klasse) in de race om de titel. Het team staat gelijk met ASVU, dat op de laatste com petitiedag (volgende week) uit komt tegen Lotus. Leiden 2 speelt dan tegen het zwakke Weesp. Merenwiek, vorige week al kam pioen geworden in de hoofdklasse van het district, toonde zich weinig geïnspireerd tegen Lisse 3, maar won wel (5-3). Overige uitslagen hoofdklasse district: Aigus 1-Saturnus 1 1-7, Steeds Vooruit-Hillegom 1 7-1 en Zigo 1-Eridos 4 3-5. LEIDEN Scylla heeft alle ge luk van de wereld dat het bij de start van de tweede helft achter eenvolgens geconfronteerd werd met Nikon en De Veluwe. Tegen deze twee teams behoeven geen punten gehaald te worden en kan het lijden dat de mannen van de hoofdmacht momenteel op de lange latten vertoeven (Swier en Kantebeen) of geblesseerd en ge schorst in Groningen verblijven (Vlieg). Zaterdag trad derhalve een fantasietrio aan: Hein Chrispijn (die het jaren gekoesterde ver langen tenminste éénmaal in de hoofdmacht te spelen dan toch nog in vervulling heeft zien gaan), Ewout Braggaar en René Pieters. Het 6-0 verlies was lo gisch en inderdaad niet desa streus waar het gaat om prolon gatie van de ereklassestatus, maar dat neemt niet weg dat Scylla op deze manier de tafel tennissport in het algemeen, op ponent De Veluwe en vooral zichzelf belachelijk maakt. Het minst erg daarvan is het bedotten van het Van Spanje- bastion. De oudste, Jaap, protes teerde officieel bij de arbiter te gen het bat van Hein Chrispijn die vlug met een viltstift zijn slaghout van de verplichte twee kleuren had voorzien. Kan het zieliger? Sjaardema toog wel op volle oorlogssterkte naar Zeeland om te proberen bij Middelburg-zuid de eerste punten te veroveren. Het liep uit op een vergeefse po ging, er werd met 6-3 verloren. Wie was de schuldige? Niet Friso Reitsma, die klopte Bomhof en De Vries en compenseerde daar mee volkomen het zich verslik ken in de zwakke derde man. De ze Van Ieren kreeg zijn zwakte wel uitgemeten door Joop van der Borg, wiens produktie ook weer niet verder reikte dan deze ene zege. Dat was er echter nog één meer dan Mark Sang a Jang. De Am sterdamse tandarts zal zijn pa tiënten wel vakkundig trekken maar trok er zaterdag achter de tafel in het geheel niet aan. De Oegstgeestenaren staan door dit verlies puntloos onderaan maar ergens in de resterende acht duels zal de klasse van de pupil len van Joly Sojinu toch wel aan het licht komen. De Avanti-reserves bewezen opnieuw in goede doen te zijn. Kampioenskandidaat Tempo Team werd een punt ontfutseld, mede omdat Gerard Bakker jr. Rademaker klopte, maar eerlijk is eerlijk, ook omdat de Amster dammers met een invaller speel den. Ook de Scylla-reserves deden weer van zich spreken. Sjoerd Meyer dan vooral, die uit bij Gis pen drie keer bewees dat de meer dan een jaar opspelende schouderblessure nagenoeg ver dwenen is. Bij rust was de voor sprong 4-1 omdat ook De Vrind een punt inbracht en Marco Riet hoven in het dubbel excelleerde. Na de hervatting viel vooral de winst van Peter de Vrind op Bert van Ham (12 en 17) op. Door de 6-4 winst gaat Scylla 2 samen met L en T aan kop in de tweede divisie. Docos speelt in de derde divi sie, maar lijkt problemen te krij gen om die status te behouden. Engelbert en Den Elzen konden in Amsterdam tegen Tempo Team 2 één keer scoren, daarmee de schade beperkend tot 8-2. Nie mand kan zeggen dat er .bij Do- cos de laatste jaren onder leiding van Ed Fallaux niet getraind wordt, maar vooralsnog is het rendement niet bijster groot. Toch moet allereerst geconsta teerd worden dat de club niet meer de makkelijke weg kiest door van buitenaf mensen aan te trekken. Dat verdient lof en mis schien is jeugdspeler Wallaart de jongen die als eerste aan de tech nische malaise gaat ontsnappen. Ellen Bakker verdedigde ooit met veel perspectief, schakelde om toen de voor verdedigers funeste twee-kleuren-regel 'kwam, en sloeg zaterdag in Am sterdam Judy Williams van tafel. Een tijdje heeft de oudste doch ter van Avanti-trainer Gerard Bakker met twee kanten gewoon rubber aangevallen, nu is een zij de beplakt met nopjesrubber. Het aanvallen gebeurt daar ge- truct mee, en de weg terug naar de top lijkt weer ingeslagen. Ove rigens won Avanti het duel tegen Amsterdam '78 met 6-2. Als er dit seizoen een speelster de weg naar de top had ingesla gen was het wel Scylla-speelster Patricia de Groot. Dit talent raakte echter bijna drie maanden terug geblesseerd en een keuring begin deze week op Papendal wees uit dat er dit seizoen van spelen geen sprake meer zal zijn. Geen NK, geen ervaring opdoen op de WK. geen gok naar de landstitel met Scylla, kortom een uiterst trieste gang van zaken waar het een van de meestbelo- vende speelstertjes sinds Vriese- koop betreft. Sandra de Kruiff en Marian van der Vliet moesten derhalve samen proberen Middelburg zuid te kloppen. Dat leek niet ge heel te lukken toen De Kruiff van Ingrid van Osselaar verloor. Marian van der Vliet plukte daar entegen drie keer de vruchten van het serieus trainen. Met zijn tweeën kampioen worden lijkt onmogelijk, maar voorlopig heeft Torenstad al een punt laten vallen, en Marian Kantebeen lijkt momenteel ook sterk ge noeg om eenmaal terug van win tersport weer een duit in het zak je te doen. Overige uitslagen: Avanti 2—- Hoonhorst 6-3, Hotak '68-Docos 7-3, Avanti 3-Len T 5-5. Heren: Sjaardema 2-Nieuw Vennep 2-8, De Treffers-Onkyo 3-7, Sjaarde ma 3-Deto 8-2. LEIDEN - De Zijl/LGB en LZ'86 zijn de tweede helft van de waterpolocompetitie, de aanloop naar de play-offs, met verlies begonnen. De Zijl moest in Hilversum zijn meerde re erkennen in HZC/de Robben (13-9) terwijl LZ'86 met 11-8 verloor bij Polar Bears. Vivax kwam in Nijmegen ook al niet tot winst. Het lager geklas seerde Zeus won met 10-7. In de derde klasse vond de streekderby tussen DKD en Katwijk plaats. Evenals in de eerste wedstrijd trok DKD de zege (9-8) naar zich toe. De vrouwen van LZ'86 speel den met 4-4 gelijk tegen Pluvius. De Zijl/LGB speelde in Hilver sum eigenlijk twee wedstrijden. De eerste twee parten hadden de Leidenaars het betere van het spel en konden telkens een voorsprong bemachtigen. Het was aan de Hil- versumse goalie Eric Bibo te dan ken dat het na twee perioden slechts 4-4 stond. Vele malen wist de Robben-keeper via katachtige reacties zeker schijnende Leidse doelpunten te voorkomen. Niets wees in deze fase van de wedstrijd op een naderende Leidse neder laag. Valkenswaard uitgeschakeld in Europa Cup VALKENSWAARD (ANP) - Het tafeltennisteam van Val kenswaard is gisteren uitge schakeld in de strijd om de Eu ropa Cup 2. Banik Ostrava uit Tsjechoslowakije versloeg de Nederlandse ploeg met 5-1. De Brit John Hilton, de Europees kampioen van 1980, zorgde voor het enige punt van Val kenswaard. Het Brabantse team was nog de enige ploeg uit Nederland in de verschillen de Europese bekertoernooien. Valkenswaard kende niet zijn sterkste dag tegen de Tsje- choslowaken. De Belg De Prophetis verloor de eerste par tij in drie games van Bindac. Wegman ging, tegen Schenk, dezelfde weg in twee games. Vervolgens speelde Hilton een goede wedstrijd tegen de sterk ste man van Ostrava, Misinsky. De opleving aan Valkens- waardse zijde was van korte duur. Wegman ging onderuit tegen Schenk (1-3).Toen Hilton geen kans zag Bindac te klop pen was het gebeurd met de as piraties van de Nederlanders. In de derde periode was er in eens echter niets meer over van het goede Leidse spel. De Zijl/LGB, met Jan Jaap Korevaar weer in de ploeg omdat John v.d. Bosch heeft aangekondigd dat dit zijn laatste seizoen zal zijn en daarom de trai ningsintensiteit alvast wat heeft te rug gedraaid, leed plotseling veel balverlies. Tegen HZC/de Robben is dat dodelijk, omdat de ploeg dan in staat is het favoriete wapen, de counter, te hanteren. De Hilver summers pakten de geboden mo gelijkheden dan ook met twee han den aan en voor dat de Zijl/LGB weer wakker was stond het 10-4. Vooral'Robert Bizot onderscheid de zich door driemaal een counter doeltreffend af te ronden. In de laatste periode kon de Zijl/ LGB wel weer het goede spel van de eerste twee parten afleveren, maar het kwaad was natuurlijk al geschied. De doelpuntrijke laatste periode leverde tenslotte een 13-9 eindstand op. Ondanks deze neder laag zijn de play-offs voor de Zijl LGB toch dichterbij gekomen, om dat naaste belager Zian/Vitesse zo vriendelijk was om tegen rode lan taarndrager Rotterdam beide pun ten in te leveren. Periode-standen: 2-1,4-4,10-4 en 13-9. Doelpunten de Zijl/LGB: Alex van Belkum 3x, Ronald Hermsen 2x, Stan van Bel kum lx, Mare van Belkum lx, Jan Jaap Korevaar lx en Hilversum mer Johan Aantjes werkte de bal éénmaal in eigen doel. LZ'86 ging naar Ede om daar het op de tweede plaats bivakkerende Polar Bears te bekampen. De Lei denaars zelf zijn in een hevig ge vecht gewikkeld met ESCA om de vierde plaats, de laatste positie die recht geeft op een plaats in de play offs. In Ede konden de Leidenaars Polar Bears tot halverwege de der de periode goed bijhouden (4-4). Toen plaatsten de hard spelende Edenaren een demarage waarop LZ'86 geen antwoord vond. Drie maal een man meer doelpunt brachten de Edenaren op een veili ge 8-5 voorsprong. LZ'86, dat Jan Bakker miste (voor hem speelde de jeugd inter national Cees Boonstoppel), was ondanks een snelle 3-0 achterstand in de eerste perioden niet de min dere van Polar Bears. Bij vlagen uitstekend verzorgd spel bracht de Leidenaren in de tweede periode weer naast Polar Bears (3-3). Ook in de aanvangsfase van de derde periode hielden de ploegen elkaar in evenwicht. Plotseling echter stokte er iets bij de Leidenaars. De opbouw van de aanvallen bleef re delijk verzorgd, maar zo gauw men voor het domein van Polar Bears- goalie De Jong verscheen was de scherpte uit de aanval. Omdat de arbiters niet optreden tegen het harde spel van de Edenaren was de strijd snel beslist. In de laatste pe riode bleef de marge steeds twee of drie doelpunten. Eindstand 11-8. Doelpunten LZ'86: Wilco van der Zeeuw 3x, Remco Roman 2x, Frans van der Brink 2x, Ruud Muusse lx. Vivax leed een teleurstellende nederlaag tegen Zeus. De Nijmege- naren werden in Oegstgeest nog met 13-3 verslagen. Nu echter wa ren de rollen volledig omgedraaid. Van het begin af aan was Zeus ster ker en stond dan ook konstant aan de goede kant van de score. Tot aan het eind van de tweede periode kon Vivax het allemaal nog wel bij benen (4-3) maar in de rest van de wedstrijd bleek Zeus gewoon te sterk. Via 8-5 werd het tenslotte 10- 7. Doelpunten Vivax: Jack Frauen- felder 3x, Marcel Rompes 2x, Dick v.d. Bosch lx, Jeroen Piasmeier lx. In de derde klasse vond de streekderby tussen DKD en Kat wijk plaats. De Leiderdorpers wonnen met 9-8. De wedstrijd had twee gezichten. In eerste instantie leken de Leiderdorpers op een rui me zege af te stevenen. Tot liefst 8-2 liepen zij uit. Hierna echter be gon Katwijk aan een inhaalrace. Bij 8-7 en een Katwijkse overtal-si- tuatie leek de gelijkmaker zelfs in de maak. Sjouke Kuiper redde ech ter de wedstrijd voor DKD door in de counter via een boogbal 9-7 te scoren. De eindstand werd nog be paald op 9-8. Doelpunten DKD: Frank Dreef 3x, Roeland Dreef 2x, Harry van Hove, Kees v.d. Plas, Pe ter Baars en Sjouke Kuiper. De vrouwen van LZ'86 speelden 4-4 tegen Pluvius. In de eerste pe riode kwamen de Leidse Ladies met 3-0 voor maar hierna ging er van alles mis. Het werd zelfs nog 3-4 voor Pluvius. Een strafworp bracht ook geen soelaas waarna El len Hoogeboom toch nog voor 4-4 zorgde. DIRK KLOOS DKD-Katwijk: 9-8. Katwijker Paul van der Puiten moet achter een Leiderdorper aan, wat gezien de einduitslag illustratief maa worden ge noemd voor de partij. .(foto Holvast). LEIDEN - In de zaalhockeycom- petitie heeft Alecto gisteravond in Maassluis winst en verlies geboekt. Verlies tegen Zoetermeer (7-6) en een 7-3 zege op Waddinxveen. Hi- salis leed ondanks goed spel twee nederlagen, tegen Zoetermeer werd het 5-4, terwijl de in de der de klasse A ruim op kop staande thuisploeg Evergreen pas in de laatste seconden de winst met 7-6 op de bollenstreekploeg bewerk stelligde. Het slappe begin van Alecto leid de al vlot tot een Zoetermeerse voorsprong van 4—0, die uitmond de in 5-1 bij de pauze. De Leider dorpers kwamen in het tweede deel knap terug tot 6-6, het laatste woord was toch voor Zoetermeer DEN HAAG (ANP) - Wim Comello, tie oud-directeur van het bondsbu- reau van de Koninklijke Neder landse Schaatsenrijders Bond (KNSB) is benoemd tot penning meester van het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond (KNGV). Comello is de opvolger van Herman Samson, die in no vember op de jaarvergadering van het KNGV de wens te kennen gaf te willen aftreden. Op verzoek van het bestuur van het KNGV bleef Samson aan tot een opvolger was gevonden. MARCO ISLAND (Reuter) - Na haar uitstekende prestaties in Au stralië, eind vorig jaar, heeft Mar- cella Mesker die glanzende vorm in de eerste maand van 1985 niet kun nen vasthouden. In Marco Island in Florida werd de Nederlandse kampioene in de eerste ronde van het met 140.000 dollar gedoteerde tennistoernooi uitgeschakeld door de relatief onbekende Japanse Et- suko Inoue. De Japanse had aan twee games voldoende: 6-3, 6-3. Met Mesker sneuvelden twee ge plaatste speelsters: de Britse Jo Durie tegen de Amerikaanse Grace Kim (6-2,5-7,3-6) en de Francaise Pascale Paradis tegen de Australi sche Anne Min ter (3-6,1-6). Winnaar Helvetia Cup WARSCHAU (ANP) - Het Ne derlandse badmintonteam heeft gisteren in Warschau de Helvetia Cup veroverd. In de Poolse hoofdstad bleef de nationale ploeg onder leiding van de per 1 februari vertrekkende bonds coach Fred de Jong ongeslagen. Zowel België, Polen als Wales werd met 7-0 verslagen. Ook in de finale tegen Wales hadden de Nederlandse spelers weinig pro blemen met hun tegenstanders en werd er geen game verloren. De nationale ploeg revancheerde zich daarmee voor de degradatie uit de A-poule, vorig jaar in En geland. Olympisch De voorzitter van de interna tionale badmintonfederatie, de Deen Poul-Erik Nielsen, houdt sterk rekening met een plaats voor de pluimbalsport op de Olympische Zomerspelen van Seoel. Badminton heeft een goe de kans in 1988 als demonstratie- sport op het programma te staan, om vervolgens in 1992 een vaste plaats te krijgen temidden van de Olympische sporten. Dat heeft Nielsen zaterdag in Tokio verklaard. De Deen heeft een bezoek ge bracht aan de Zuidkoreaanse or ganisatie, die intussen taekwon do al heeft gekozen als een van de twee demonstratiesporten. Voor de andere plaats zijn honk bal en badminton kandidaat. Honkbal maakte zijn debuut als demonstratie-evenement bij de Spelen van Los Angeles. In juni neemt het Internationaal Olym pisch Comité een besluit. Japan De open Japanse badminton kampioenschappen, waaraan door de sterkste spelers van de wereld werd deelgenomen, zijn in de enkelspelen beheerst door Chinezen. Bij de mannen was de finale een volledige Chinese aan gelegenheid. Zhao Jianhua ver sloeg zijn landgenoot en houder van de wereldbeker Han Jian met 15-10,15-3. Bij de vrouwen bleek de Chinese Wu Jianqiu sterker dan de Deense Kirsten Larsen, nummer een op de we reldranglijst. In drie games 11- 7,8-11,11-7 veroverde de 23-jarige Chinese de hoofdprijs. dat nog eens raak schoot. Tegen Waddinxveen kwam de ploeg van captain Marco Koeken weer op achterstand, maar Alecto had nu voldoende antwoord en kwam bij de wisseling aan de leiding met 3-2 door Koeken, Kranenburg en Blansjaar. De score werd nog uit gebreid tot 7-3 door twee strafcor- nergoals van Koeken en twee tref fers van De Jongh. Nadat Zoetermeer 3-0 op het scorebord kreeg, ging Hisalis met succes in de achtervolging. De tus senstand werd 3-3 door Hendrik- Jan Kaptein en Paul van Kerkum (2). Zoetermeer zag een nieuwe voorsprong weer teniet gedaan, ditmaal door Aijen Michiels: 4-4. Het eindschot (5-4) was echter voor Zoetermeer. Hisalis smaakte het genoegen om met 0-2 voor te komen tegen koploper Evergreen dat zich moest waarmaken voor zijn vele supporters. Van Kerkum en Kaptein verzorgden de Lissese score in een goed duel, dat een 4-4 ruststand kende. Op het allerlaast- se ogenblik trok Evergreen via een strafcorner de 6—5 zege naar zich toe. Vrouwen De zaalhockeysters van Room burg werkten hun twee wedstrij den gisteravond met succes af in 't Zandje in Den Haag. Eerst werd Zoetermeer met 5-3 verslagen in een tam duel. Roomburg was veel aanvallender en had ondanks pech met (schoten tegen de paal) steeds een voorsprong. De Leidse ploeg trof in Pijnacker ëen veel agressie vere tegenstander. Weinig doel punten in het eerste deel dat met 2-1 voor Roomburg werd afgeslo ten. Door fraai afgeronde een-twee combinaties kwam dé ploeg van Ewoud van Aken uit op een ver diende 7-2 winst. Op schot waren voor Roomburg Maija Sprey, Bon nie Montanus, Eeke Kranenburg en Annet de Vries. De Leidse doel- vrouw Loes de Vries leverde voorts gedegen werk af. De andere ploeg uit de regio in de derde klasse A, Forescate, won van Cartouche met 7-2, maar ver loor met 5-7 van Pijrfacker. Tegen Cartouche hield spelverdeelster Margit Bunnink het tempo hoog voor Forescate dat daar met twee treffers van haarzelf van profiteer de. Annemarie Vangemund (2), Ka rin Wassink (2) en Yvonne Raap voerden voor Forescate het aantal treffers op tot zeven. In de wed strijd tegen het goed wisselende Pijnacker kwam Forescate 'lucht' te kort. Bunnink en Vangemund hielden Forescate nog even naast Pijnacker dat via een 5-3 voor sprong bij de doelwisseling uitliep naar de uiteindelijke 7-5. LEIDEN - Leython is nog niet uit de gevarenzone ontsnapt. De Leidse volley balclub was in de laatste weken op we naar een middenmootpositie in de twee de divisie, maar die werd zaterdag door het veel te sterke Thor geblokkeerd: 3-0. Derde divisionisten Gemini en Thor wonnen wel. De Voorschotenaren had den geen kind aan Delta (3-0) maar NO VO had alle geluk dat het bij hekkeslui- ter Blokkeer na een 2-0 achterstand toch nog met 3-2 kon zegevieren. Ook bij de vrouwen verloor Leython als enige (3-1 van Zevenhuizen). Gemini gundo Purvo slechts een set en NOVO kopieerde de overwinning van het man- nenteam: van 2-0 achter naar 2-3 tegen Odin. Thor tegen Leython (mannen) was be droevend slecht. Aan Leidse zijde lukte werkelijk niets. Door een zwakke stop kwam er geen bal aan het net, wat weer tot gevolg had dat de middenaanval niet doorkwam, mede overigens door het hechte verdedigingsblok van Thor. Slechts Ad Kerkhof onderscheidde zich in positieve zin, maar kon niet voorko men dat de Bergambachters, fanatiek gesteund door het publiek, eenvoudig wonnen: 15-12 (na 8-2 en 12-9), 15-6,15-6. Gemini-Delta had schriftelijk kunnen worden afgedaan, zeker nu de na een lange blessure-periode teruggekeerde Bernard van de Pols weer voor de volle 100 procent inzetbaar was. Zijn aanwe zigheid deed Gemini goed. Het zoveel la ger geklasseerde Delta hoefde alleen maar toe te kijken. Na 15-9 en 15-7 deden de bezoekers nog wel wat goed bedoelde pogingen om terug in de wedstrijd te ko men, maar door een soepelere opstelling bood Gemini hen daarvoor ook alle kans. Toch had de Voorschotense num mer twee in deze divisie voldoende klas se om met 15-13 onbedreigd voor een 3-0 totaalscore te zorgen. NOVO was in eigen hal tegen Blok keer 2 twee sets lang onherkenbaar.Tot 4-14 in de tweede set (de eerste was al met 10-15 verloren gegaan) kwamen de Noord wijkers niet aan normaal volley bal toe. De rentree op dat moment van Lieuwe van der Meulen werkte heil zaam. De tweede set ging nog wel met 11-15 verloren, maar daarna speelde NO VO sneller en vooral beter. Blokkeer lukte het niet langer het spel te vertra gen en had totaal geen vat op de vooral over links opgebouwde aanvallen. Ook verdedigend manifesteerde NOVO zich in het vervolg van de partij stukken be ter. Het pleit was toen snel beslecht: 15- 10, 15-12, 15-5 (3-2). Bij de vrouwelijke divisionisten won Gemini wat terrein op de koplopers door een afgetekende zege op Purvo. Als van ouds kende Gemini een slow-start (15-6 verlies binnen een kwartier), maar daar na liep het prima. Hard werkend en met moeilijke services werd Purvo onder druk gehouden. Het ijzersterk collectief, zonder werkelijke uitblinkers, zette de wedstrijd toen vlot naar de hand: 12-15,i 4-15, 9-15. NOVO ging bij Odin goed van start, maar verslapte spoedig. Een 4-7 voor sprong ging door slordig spel verloren. De Heemskerkse ploeg profiteerde: 2-0 via 15-7 en 15-9. Op 6-0 in de derde set schakelde NOVO over op het alles-of- niets systeem. Met 9-15 werd de wed strijd opengebroken. De vierde set ging tot 12-12 gelijk op. Het werd 12-14 en toen nogmaals gelijk (14-14) aleer NOVO met 14-16 een beslissende vijfde set af dwong. En daarin stelde NOVO met har de, rake smashes verdiend de winst vei lig: 8-15 en 2-3. Leython speelde in en tegen Zeven huizen weliswaar een mooie partij, maar moest teveel met de krachten smijten Door de blessure van Conny van der Zaag moesten de Leidse ploeg het met welgeteld zes speelsters doen. Een snel le 6-0 achterstand in de eerste set was te groot om geheel weg te kunnen werken: na 6-5 werd het 15-9. Eén set lang leek niets en niemand Leython daarna tegen te kunnen houden. Alles lukte, met een sprekende 7-15 setzege tot gevolg. De teams hielde elkaar in de derde set tot 12-12 in evenwicht. Leython kwam op 12-13, maar twee foute opslagen en een niet door de scheidsrechter geconsta teerde touché beslisten de set in het na deel. Leython wilde zich nog niet ge wonnen geven, werkte ook in de vierde set een forse achterstand nog aardig weg, maar dat vergde toch teveel ener gie: 15-9. Promotieklasse De topper in de promotieklasse tussen Leython 2 en Donar (mannen) was van laag gehalte. Donar kon niet voldoende tegenstand bieden. De wedstrijd was geen moment spannend meer toen de Leython-reserves bij 7-7 in de tweede set doorstootten. Binnen drie kwartier was de partij afgelopen: 15-4, 15-7, 15-5. Gemini 2 won probleemloos bij rode lantaarndrager Orion. Ondanks de gerin ge oppositie handhaafde Gemini, met Simon Beurze als opmerkelijkste aan valler, een goed niveau. Dat was nog wel de grootste winst van deze party. Uit slag: 15-6, 15-3, 15-7. Bij de vrouwen zorgde LUSV voor een mini-stunt door Jodan Boys een puntje a te snoepen. In een bij vlagen zeer boeiende strijd werd de vechtlust van de studentes, bij wie Els Jacobs en Marga Weltering zich onderscheidden, beloond met twee setzeges: 2-3. Na vijf nederlagen op rij keerde Ley thon het tij bij DVC in Delft. Na 10-15 en 15-11 volgde een hele mooie derde set. Met lange ralleys, spectaculair verdedi gingswerk en met Leython als winaaar: 15-13. De vierde set was de set van Fem ke Wiebes. Startend met een daverende smash en vervolgens zeven punten op rij scorend, bracht zij DVC tot wanhoop. Het blok van Christel de Groot was niet te passeren en met 3-15 was de zege een feit. WW had de hoofden eens bijelkaar gestoken en besloten wat meer enthou siasme en snelheid in het spel te bren gen. Dat hielp. Tornado werd met 2-3 het slachtoffer. Dicky van de Willik was uit blinkster. Scores: 15-9, 13-15, 15-2, 10-15 en 6-15. Ook Gemini 2 moest de kracht van DOS 2 ervaren. Het slikte in Schoonho ven een 3-1 nederlaag (15-9, 15-11; 8-15, 15-8. GER RENES

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 12