'In de voetballerij is alles mogelijk' I D T Walter Meeuws trekt 'Ajax-kar 'Voor de tien kilometer was het veel te koud' Niet alleen profs in competitie voor jeugd Rode Duivels taboe voor geschorste 'aanklagers Toernooi van Unitas succes RCL gaat met oefenpartij RB aan de haal Verzet Peter van der Heijden na rust gebroken (1-8) Gemser laakt beslissing scheidsrechter Boucher en Schone in topvorm Liverpool schakelt Spurs uit Monsterscore van Feyenoord PAGINA 10 MAANDAG 28 JANUARI 1985 ZEIST (GPD) Er komt vrijwel zeker geen landelijke jeugdcompe- titie voor het betaald voetbal. Het plan dat trainer Bert Jacobs na mens zijn collega's uit de ere- en eerste divisie ter tafel heeft ge bracht zal volgende week maandag tijdens de algemene vergadering van het betaald voetbal weinig tot geen steun krijgen. Marten Kaster- mans, voorzitter van het bestuur amateurvoetbal en Jacques Hoge- woning, vice-voorzitter van de be taalde sectie, hebben elkaar gevon den in een gezamenlijke jeugd- competitie voor 70 teams. Daarin is plaats voor alle betaalde clubs (in clusief de 19 stichtingen) alsmede de toppers uit het amateurvoetbal. Kastermans: „Voor het amateur voetbal is het al een wezenlijke stap om tot deze opzet komen. De discussie die op het laatste mo ment in het betaald voetbal is op gelaaid voor een eigen jeugdcom- petitie, heeft ons inzicht niet doen veranderen. Destijds heeft ook zelf besloten om te stoppen met de competitie voor betaalde jeugdelftallen omdat die opzet fi nancieel niet meer haalbaar was". Ook Jacques Hogewoning ge looft niet in de haalbaarheid van het plan-Jacobs, hij vindt dat de trainers te nadrukkelijk naar de voetbal-technische kant van de zaak hebben gekeken. De vice- voorzitter betaald voetbal trekt eveneens in twijfel dat het kwali teitsverschil tussen de profs en de amateurs zo groot is als het plan- Jacobs doet veronderstellen. „Bondsmanager Rinus Michels vindt dat er zoveel mogelijk clubs betrokken moeten worden bij deze jeugdcompetitie en wij delen die mening. Ik ben ook niet bang voor de oppositie uit de trainershoek, we hebben maandag sterke argu menten in handen", aldus het laco nieke commentaar van Hogewo ning, die verwacht dat alle betaald voetbal-clubs zich zullen melden voor de nieuwe jeugdcompetitie. „Bij monde van hun voorzitters is die toezegging al gedaan", zegt hij. Ook van een eventuele afzegging van FC Twente zegt Hogewoning op dit moment nog niets te weten. De nieuwe opzet betekent dat er mits de betaalde clubs er komen de maandag mee instemmen - in het seizoen 1985-1986 vijf landelij ke afdelingen komen van 14 teams: alle betaalde clubs, aangevuld met :de hoogst geklasseerde amateur- verenigingen van de regionale af delingen. Hogewoning gelooft dat er op langere termijn de aanslui ting tussen betaald- en amateur voetbal via deze jeugdcompetitie beter gestalte zal kunnen krijgen. „Ik moet nog maar zien of de ne gentien stichtingen nu al een team •kunnen formeren dat meteen in de top meedraait, zoals de trainers be weren. We moeten deze nieuwe op zet enige tijd gunnen, daar hebben de jongens ook recht op". En Mar ten Kastermans: „Ook al moet nog aan een aantal randvoorwaarden worden voldaan, het is wel onze vaste bedoeling om er in het nieu we seizoen al mee te beginnen, we moeten niet langer wachten dan nodig is in het belang van het Ne derlandse voetbal". BRUSSEL (AP) - De Belgische in ternationals Walter Meeuws (nu Ajax) en Jos Daerden (nu Roda JC) mogen niet meer in het Belgische nationale elftal uitkomen omdat ze gerechtelijke procedures tegen de voetbalbond zijn begonnen. Dit is zondag bekendgemaakt door bondsvoorzitter Louis Wouters. Meeuws en Daerden zijn naar de rechter gestapt om vrijstelling te krijgen van de negen maanden schorsing, die hen indertijd werd opgelegd omdat ze als spelers van Stanbdard Luik betrokken waren geweest bij een omkoopschandaal. Bob Hoogenboom, de Neder landse doelman van Lokeren, is door zijn club tot nader orde ge schorst wegsn uitlatingen in een vraaggesprek met een Belgisch magazine waarin hij zich volgens het bestuur van Lokeren kwetsend heeft uitgelaten over trainer Davi- dovic. Hoogenboom is elf jaar in dienst bij de Belgische eersteklas ser. LEIDEN - Niet alleen in organisa torisch opzicht, maar ook sportief gezien keek Unitas Leiden gister avond terug op een geslaagde dag. Het zaalvoetbaltoernooi van de Boshuizerkadeclub in de Goenoordhal trok over de gehele dag zo'n 1600 mensen, die Unitas Leiden het toernooi zagen winnen. De ploeg plaatste zich samen met Ajax (met Johnnie Bosman en Fred Grim) en LDWS bij de stan daardelftallen voor de finale, waar na Unitas zowel LDWS (2-1) als Ajax (3-2) klopte. LDWS werd tweede, Ajax derde. Bij de reserve-elftallen won Ajax voor FC Den Haag en Docos. Ajax werd tevens winnaar van de totaal beker. De Sleutels won de sportivi- teitsprijs. LEIDERDORP - Kijnsburgse Boys is boos op RCL. Behalve in het veld lijken beide zaterdageer steklassers nu ook in de bestuurs kamer eikaars krachten te willen meten. Trokken de Rijnsburgers eerder dit seizoen in sportief op zicht aan het langste eind, in de derby op bestuurlijk niveau ligt een Leiderdorpse overwinning voor de hand. Aanleiding voor de irritatie in het bloemendorp is de vriend schappelijke wedstrijd RCL-Ajax die zaterdagmiddag op een bijveld van sportpark De Bloemerd werd gespeeld. En dat terwijl voor dit weekeinde de oefenduels RCL- Feyenoord en Rijnsburgse Boys- Ajax op het programma stonden. Een centrale rol in deze merk waardige voetbalklucht is wegge legd voor de elftalbegeleider van RCL, die naar de in dit verband op merkelijke naam van Rinus Rijns burger luistert. Deze maakte vori ge week woensdag een afspraak met Feyenoord-bestuurslid Fred Blankemeyer voor een wedstrijd op zaterdagmiddag. Donderdagmiddag kreeg Rijns burger bezoek van Ajax-trainer Aad de Mos die vroeg of hij zater dag bij RCL kon oefenen. Rijns burger: "Toen ik zei dat we juist met Feyenoord hadden afgespro ken, vroeg hij om een veld op De Bloemerd om zaterdag op te kun nen oefenen. Hij zou dan zelf een tegenstander meenemen. Toevallig stond er iemand van de gemeente bij en die vond het best. We spra ken af dat Ajax een wedstrijd op het vijfde veld zou spelen". De Mos nodigde vervolgens Rijnsburgse Boys uit. Met Arie La gendijk kwam hij evenwel een oe fenduel in Rijnsburg overeen dat bij afgelasting naar het Leider- dorpse sportpark De Bloemerd zou worden verplaatst. In dat geval zou RB-Aiax om twaalf uur op het vijf de veld worden gespeeld' en RCL- Feyenoord om half drie op het hoofdveld. Maar aan het eind van de week ontregelde Fred Blankemeyer de gemaakte afspraken. De Feye- noord-bestuurder liet RCL weten dat hij zekerheid had gekregen van De Bevelanders voor een wed strijdje in Zeeland. Rijnsburger: "Hij vroeg of ik hem die garantie ook kon geven, maar dat kon ik dus niet want bij ons lagen de vel den er op dat moment niet zo best bij". Feyenoord koos vervolgens voor Zeeland en beloofde dinsdag middag (14.30 uur) naar Leider dorp te zullen komen. van RCL werd afgekeurd en alleen het vijfde veld op de Bloemerd be speelbaar bleek, zocht Rinus Rijns burger zaterdagochtend in alle vroegte contact met Aad de Mos die meldde dat hij 's middags graag .om één uur tegen RCL wilde oefe nen. Dit tot teleurstelling van Arie Lagendijk die de handelswijze van RCL als "lullig" omschrijft. "Op zich kan ik het best billijken dat RCL met onze tegenstander aan de haal is gegaan, maar ik vind het kinderachtig dat ze zich ver schuilen achter een uitspraak van de gemeente in plaats van de zaak in alle openheid af te handelen. Ik kan natuurlijk niet oordelen over de werksituatie bij een andere ver eniging, maar je verwacht niet dat volwassen mensen op deze met elkaar omgaan. Zo zie je weer, in de voetballerij is alles mo gelijk". RB-secretaris Gerard van Zuij- len wil geen commentaar geven op de affaire. "Dit is een zaak tussen RCL en ons, waar ik verder niets over wil zeggen". RCL-voorzitter Hugo Minderhout toont zich op recht verbaasd over de Rijnsburg se verontwaardiging en de opmer king van Lagendijk dat de Leider dorpers zich verschuilen achter een uitspraak van de gemeente. "Dit snap ik niet. We hebben hele maal niet stiekem gehandeld of zo. Rijnsburgse Boys kan toch moei lijk van ons verlangen dat wij gaan toekijken hoe Ajax op ons com plex tegen een andere amateurver eniging oefent. Dan sta je toch voor het hele dorp geweldig voor gek. Ik hoop dat ze dat in Rijnsburg alsnog inzien want wij hebben altijd een prima verstandhouding met RB gehad en dat willen we graag zo houden". Terwijl RCL morgen vermoede lijk tegen Feyenoord de tweede 'topper' in vier dagen afwerkt en Aad de Mos contact heeft gezocht met Quick Boys voor een eventue le wedstrijd verderop in de week, staat RB voorlopig met lege han den. Maar het humeur van Arie La gendijk, die zijn selectie zaterdag noodgedwongen aan een 'gewone' training onderwierp, is inmiddels wat opgeklaard door een telefoon tje van De Mos. "Aad is een goede vriend van mij en heeft zaterdag avond zijn verontschuldigingen aangeboden en ons uitgenodigd voor een vriendschappelijke wed strijd in de Meer". JAAP VISSER LEIDERDORP - Precies één helft hield RCL zaterdag tegen de nieu we basiskeus van Aad de Mos, die in Leiderdorp aanvankelijk na drukkelijk het ongelijk van de Ajax-trainer leek te willen bewij zen. Met vijf verdedigers in de ploeg en Ronald Koeman als cen trale middenvelder zocht de koplo per van de eredivisie drie kwartier vergeefs naar een opening in de Leiderdorpse afweer die dankzij een voortreffelijke Peter van der Heijden tot de rust geen averij op liep. Dat de Zoeterwoudse sluit post na de doelwisseling toch nog acht keer werd gepasseerd, was voor De Mos aanleiding om na af loop op te merken "dat zijn bedoe lingen voor de tweede competitie helft er uiteindelijk goed uit waren gekomen". Aan de 1-8-zege die Ajax op RCL boekte, kan evenwel nauwelijks een waardeoordeel worden ver bonden. Daarvoor was de tegen stand van RCL na rust te gering. Bovendien doorkruiste het lood zware veld de geplande oefeningen op nieuwe spelsystemen. Toch toonde De Mos zich na afloop ui termate tevreden. Die tevreden heid gold vooral libero Walter "Meeuws die sinds de opheffing van zijn schorsing zijn eerste wedstrijd op 'echt' gras speelde. Dat de voortdurend 'inschuiven de' Belg een uitermate povere eer ste helft afwerkte en zich evenals zijn ploeggenoten geen raad wist met de opeenhoping van RCL-spe- lers voor het doel van Peter van der Heijden, die met een serie prima reflexen Ajax tot de pauze van sco- Marco van Basten kopt zonder succes op het doel van RCL. De toeschouwers zijn Cees Ruis (uiterst links), Dick van der Bijl (9), Ruud Boendermaker en Dick Schoenaker. (foto Holvast) ren afhield, wijtte De Mos aan een <?ebrek aan wedstrijdritme. "Je moet niet vergeten dat dit de eerste wedstrijd sinds zes weken was waarin we weer eens met nop pen onder de schoenen speelden. Maar in de tweede helft was Meeuws voor mij een openbaring. Hij is degene die de kar trekt, een voorbeeld voor de andere jon gens". Waarmee de Haagse oefen- meester niet zozeer op de fraaie lob doelde waarmee Meeuws de twee de treffer van Ajax voor zijn reke ning nam, maar vooral op de pro fessionele instelling van de Belg. Geen moment verslappend, ging hij tot op de bodem om na de pitti ge training in wedstrijdvorm moe maar voldaan zijn plichtplegingen tegenover een horde handtekenin genjagers na te komen. Met zijn uitermate aanvallende instelling hield Meeuws voorstop per Ronald Spelbos bijna voortdu rend in de achterste linie waarin Sonny Silooy en Peter Boeve de beide vleugels bemanden. Door de vijfde verdediger Edo Ophof als meest teruggetrokken middenvel der op te stellen hoopt De Mos de les van de forse thuisnederlaag te gen PSV te hebben geleerd. Het nieuwe viermansmidden veld van de hoofdstedelijke titel kandidaat bestaat verder uit Frank Rijkaard (op rechts), Dick Schoe naker (op links) en Ronald Koe man in het midden. Gerald Vanen burg en Marco van Basten vormen tenslotte de tweemansvoorhoede, die volgens De Mos tegen zwakke re tegenstanders kan worden uit gebreid tot vier man. Daarvoor kan hij straks kiezen uit Rob de Wit, John Bosman en John van 't Schip, die weer voorzichtig met trainen is begonnen na te zijn be handeld aan een hernia. De rol van Felix Gasselich lijkt bij Ajax voorgoed te zijn uitge speeld. Zaterdag diende de Oos tenrijkse miljoenenmiskoop zich te beperken tot wat balspelletjes met de overige reserves (De Mos: "Ik heb niemand gewisseld omdat ik met dit team de tweede competi tiehelft in wil) en het sjouwen van het vuile wasgoed. JAAP VISSER Scoreverloop RCL-Ajax 1-8 (rust 0-0): 46. Frank Rijkaard 0-1, 51. Hanno Breu- gel 1-1, 56. .Walter Meeuws 1-2, 60. Ro nald Koeman 1-3, 65. Sonny Silooy 1-4, 74. Ronald Spelbos 1-5, 75. Ronald Spe- bos (pen.) 1-6, 85. Dick Schoenaker 1-7, 88. Marco van Basten 1-8. ESK1LSTUNA (GPD) - Henk Gemser vond het onverantwoord, dat scheidsrechter Kurt Ericsson de acht ritten op de tien kilometer gistermiddag in de extreme koude heeft laten doorgaan. Bij het inval len van de duisternis zakte de tem peratuur in Eskilstuna tijdens de laatste races tot min 24 graden. De koude leverde problemen op voor veel rijders. Een scheidsrechter is bevoegd om de tien kilometer te vervangen door de drie kilometer, als het kwik te ver onder het nul punt zakt, maar de Zweed Ericsson zag daar gisteren vanaf. De vier Nederlande schaatsers hadden het geluk, dat zij op de 10.000 meter snel aan de beurt wa ren, waardoor zij de ergste kou niet meemaakten. „Maar als een van mijn rijders in de laatste groep had moeten starten, had ik hem waar schijnlijk teruggetrokken. Het was te gevaarlijk. Wij zijn om negen 's ochtends even op de baan geweest en toen al zeiden we tegen elkaar, dat het linke soep. zou worden. Je maakt er geen enkele sportman rij ker mee om onder deze omstandig heden te moeten rijden. Het is het niet waard", aldus Gemser. Van het kwartet Oranje-rijders ondervond Hilbert van der Duim de grootste hinder van de koude. Zaterdag had de onttroonde kam pioen last van bevroren vingertop pen. „Ik had te dunne handschoe nen aangetrokken", bekende Van der Duim. Op de tien kilometer kreeg hij in het tweede gedeelte van de race last van een bevroren linker oog. Ook Frits Schalij kreeg in de laatste ronden op de tien kilo meter bevriezingsverschijnselen aan een oog. „Je ziet de wereld dan net als in de mist", aldus de num mer twee van het Europees kam pioenschap. Het was de bedoeling geweest, dat de Nederlandse rijders net als Thomas Gustafson en Tom-Erik Oxholm met een sneeuwbril rond zouden gaan. „Maar", stelde Gem ser, „dat plan was niet uitvoerbaar doordat mijn schaatsers vlak ach ter elkaar moesten rijden. De een had die bril dan snel aan de ander door moeten geven en daar kwam niets van terecht". Dat de rijders in de laatste groep ernstig benadeeld waren door het snel dalen van de temperatuur bleek onder meer uit de tijden van Thomas Gustafson en Ygor Malkov. De nummers een en twee van de tien kilometer in Serajewo kwamen op het bikkel harde ijs niet verder dan midden- mootposities. Het Europese kampioenschap in Eskilstuna was het koudste all round-toernooi sinds 1967, toen in Lahti, waar Kees Verkerk winnaar werd, de tien kilometer werd ge schrapt. Het vroor toen circa dertig graden. In Eskilstuna was het za terdag minus 13. Gisteren was het aanvankelijk nog redelijk toeven langs en op de baan, toen de ther mometer tijdens de 1500 meter eveneens min 13 aanwees. Nadat de zon was verdwenen en de duis ternis inviel daalde het kwik tij dens de tien kilometer tot min 24 graden. Om niet al te lang op het ijs te hoeven zijn, vond de warming up van de Nederlandse rijders plaats op een home-trainer in de kleedka mer. Een arts uit Rotterdam, die mee was gereisd in het 130 mensen tellende supporterslegioentje, ver leende assistentie bij het opvangen van de schaatsers na het beëindi gen van hun rit. De kernploeg zit momenteel zonder arts, aangezien Rob Pluymers door ziekte voorlo pig is uitgeschakeld. Gemser: „De dokter die ons hielp, meldde zich plotseling zelf aan. Zijn assistentie kwam ons goed van pas". Assistentie die Hans van Helden DAVOS (ANP/SIZ) - Gaetan Bou cher en Andrea Schóne hebben dit weekeinde in Davos laten zien in topvorm te steken te steken voor de komende internationale schaat stoernooien. Boucher, de tweevou dig Olympisch kampioen uit Cana da, richtte het vizier zaterdag en zondag op de strijd bij de allroun- ders. Over drie weken wenst Bou cher in Hamar mee te strijden om het wereldkampioenschap voor de klassementsrijders. De 26-jarige Canadees, de schaat ser van het jaar 1984, was op de kleine meerkamp in Davos na drie afstanden al zeker van de winst. Op de 1500 meter scoorde hij de derde seizoentijd met 1.55,08. In de sprintvierkamp werd Kuiper de beste Nederlander met een zesde positie in het eindklassement. Jan Ykema was vooral met zijn scores van de tweede dag (38,17 en 1.18,04) tevreden. De val op de eer ste duizend meter wierp de Fries, redelijk hersteld van zijn schou derblessure, terug in het klasse ment over vier afstanden. Bij de vrouwen won Andrea Schóne alle afstanden van de klei ne meerkamp, die haar een baanre cord (171.449) opleverde. De Ne derlandse ploeg, twee weken gele den bij het toernooi om het Euro pees kampioenschap in Groningen verrassend goed, ging niet echt in de slag met de Oostduitsen. Ria Visser bleef met een voetblessure aan de kant. Bij Yvonne van Gen- nip, de nummer twee van Europa, ontbrak de motivatie na een val op de 1000 meter. Bij de door Christa Rothenburger beheerste sprint- vierkamp kwam het niet-kern- ploeglid Alie Boorsma tot de beste Nederlandse seizoenscore op de 500 meter: 42,39. In eigen land won Lex Cazemier, de Nederlands marathonkampioen op kunstijs, in Alkmaar de zeven tiende marathon om de KNSB-be- ker door zijn vluchtmakkers Boon en Van Benthem in de eindsprint voor te blijven. De tacticus Ruiten berg beperkte zich (met succes) tot het verdedigen van zijn voor sprong van twintig punten in het klassement op Jos Pronk. In Den Haag tenslotte legde Warmonder Pascal Vergeer beslag op de twee de plaats bij het nationaal kam pioenschap voor D-junioren (12 en 13 jaar) achter Marnix ten Korte- naar uit Zoetermeer. nodig had om in figuurlijke zin te ontdooien. Pas toen de knedende handen van masseur Jan Heil hun werk deden kwam de roemloos ten onder gegane schaatsveteraan in de kleedkamer tot leven. Dat hij de inspanningen tijdens de loodzware 200 kilometers in Friesland, die hij vorige week maandag in circa 11 uur volbracht, had moeten beko pen met de afgang in Zweden, pro beerde hij te weerleggen. „Ik heb het tijdens de Elfstedentocht vrij rustig aan gedaan, waardoor mijn spieren niet verzuurden. Ik had geep enkele last van stijve poten. Ze waren eerder te soepel, doordat ik de laatste tijd weinig heb kun nen trainen. Ik heb er geen spijt van, dat ik de Elfstedentocht vori ge week heb gereden. Daar had ik alles voor over. Ik ben gaan spor ten op de dag, dat de laatste Elfste dentocht 22 jaar geleden werd ge houden. Ik heb 8033 dagen ge wacht op het moment, dat ik hem kon rijden. Het is altijd een jon gensdroom van me geweest. Die is nu verwezenlijkt. Het risico, dat ik daar een weerslag van kon krijgen, heb ik er graag voor over gehad". Was Van Helden vorig jaar nog zeer te spreken over de ontwikke lingen in de Franse schaatssport, nu praat hij er heel wat genuan ceerder over. „Er zit geen enkele progressie meer in. De basis blijft te iel, omdat ze geen coach willen aanstellen in Frankrijk. Ik moet steeds met mijn vrouw mee naar de grote toernooien, omdat ze geen trainer meesturen. Door het vele reizen kom ik zelf niet aan het aan tal benodigde trainingsuren. Ik was onlangs bij het Europees kam pioenschap voor vrouwen in Gro ningen om mijn vrouw te coachen. Daarna moest ik haar naar Frank rijk terugbrengen. Mijn auto ging toen ook nog kapot. Dat kostte me bij elkaar vijf dagen, waarin ik niet of nauwelijks kon trainen. Vind je het dan gek, dat mijn spieren daar door zijn verslapt en ik hier in Es kilstuna niet uit de ver.f kon ko men", aldus Van Helden die vorig jaar in het Noorse Larvik nog goed was voor een zesde plaats bij het EK, maar zich nu niet eens bij de laatste 16 wist te klasseren. BRUSSEL (BELGA) - De terug keer na een schorsing van Plessers heeft gunstige gevolgen gehad voor Waterschei. De Limburgers die hun boete voor het laten omko pen door Standard Luik hebben uitgediend, wonnen bij St. Niklaas met 2-0 en sprongen daardoor net buiten het trio dat op de degrada tieplaatsen verblijft in de hoogste klasse van de Belgische voetbal competitie. Plessers maakte twin tig minuten na rust het eerste doel punt, Bevers legde tien minuten la ter de winst vast voor de betere ploeg, 2-0. In de kopgroep is Anderlecht op permachtig. Door een zuinige over winning (2-1) op Cepkel Brugge, bleef Anderlecht zonder verlies in achttien wedstrijden. Waregem haalde uit tegen Antwerp (4-0) en is tweede op zes punten. Club Brug ge en Gent, die een arm duel doel puntloos hielden, staan al acht punten achter, net als Club Luik dat dank zij Willy Geurts de derby tegen Seraing met 1-0 won. Italië Verona, 'dat uit de vorige twee wedstrijden slechts een punt be haalde, is weer terug aan de top van de Italiaanse competitie. De thuiswedstrijd tegen Ascoli lever de een 2-0-overwinning op, terwijl Internazionale een punt verspeel de (0-0) op het moeilijk bespeelba re veld van Avellino, dat twee we ken geleden Verona zijn eerste ne derlaag bezorgde. Torino hield contact door winst (1-0) op num mer laatst Cremonese, de enige ploeg in de hoogste klasse die zon der buitenlanders speelt. Verona heeft de wedstrijd tegen Ascoli van meet af aan naar zijn hand gezet. Rond de dertigste mi nuut scoorden Galderisi en Sac- chetti, maar verder kwam de lijst aanvoerder niet, mede door een aantal geweldige reddingen van Roberto Corti, de doelman van As coli. Het gewoonlijk slagvaardige aanvalsspel van Inters sterren Karl-Heinz Rummenigge en Ales- sandro Altobelli smoorde zondag in de modder van Avellino. Juventus raakte weer een punt verder achterop bij Verona door een gelijkspel in Bergamo. Atalan ta nam een snelle voorsprong door Marino Magrin, die rechtstreeks scoorde uit een hoekschop, Juven- tüs kwam kort voor rust op gelijke hoogte door Massimo Briaschi. Spanje Het blijft Barcelona goed gaan in de Spaanse voetbalcompetitie. Niet alleen wint de Catalaanse club zelf vrijwel voortdurend, de con currentie maakt" regelmatig mis stappen. Zondag won Barcelona in het eigen Nou Camp-stadion met 4-0 gemakkelijk van Betis. Real Madrid behaalde bij Santander een moeizaam gelijkspel: 0-0. Na 22 wedstrijden leidt Barcelona 36 punten. Atletico Madrid, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld, staat op negen punten achterstand. De Madrileense club passeerde zijn beroemde stadgenoot door in de Spaanse hoofdstad met 3-0 te winnen van Malaga. Real Madrid is inmiddels tien punten achter ge raakt op Barcelona. Engeland De traditionele stunt in elke En gelse bekerronde' kwam zaterdag op naam van York City uit de der de divisie, dat Arsenal uitschakel de. Spits Houchen maakte het eni ge doelpunt. Wimbledon uit de tweede divisie zorgde^ voor de tweede verrassing doorkin de een uitwedstrijd Nottingham Forest een replay af te dwingen, 0-0. Landskampioen Liverpool be reikte de vijfde bekerronde door af te rekenen met één van de favorie ten voor de FA-cup Tottenham Hotspur. Op Anfield Road scoorde Ian Rush het beslissende doelpunt. In de Bundesliga werd zaterdag slechts één inhaalwedstrijd ge speeld. Waldhof zegevierde in Mannheim met 5-2 over Schalke '04. Bij- de rust was de stand nog 1-1. In Frankrijk tenslotte werd het topduel tussen Nantes en Bor deaux zaterdagavond tien minuten voor rust beslist door een doelpunt van de Westduitse aanvaller van Bordeaux Dieter Muller. LEIDEN - Feyenoord heeft zater dag een oefenwedstrijd tegen de Zeeuwse amateurclub De Bevelan ders met 0-15 gewonnen van De Bevelanders. Doelpunten: Hout man 5 (twee strafschoopen), Hoek stra 4, Varadi 2, Been, Tahamata, Gullit en Wijnstekers alleen 1. FC Groningen versloeg zaterdageer steklasser Oranje Nassau met 6-0, terwijl Sparta en Excelsior giste ren beiden met 4-0 wonnen van respectievelijk eerste divisieclub SW en vierdeklasser Capelle. Op het kunstgras van Roomburg zette Lugdunum gistermorgen een oe fenduel tegen LFC na een 0-0 rust stand in een 3-0 overwinning om. Henri van der Weijden (2x) en Kees Schouten waren de doelpuntenma kers. UVS won met 5-0 van Blauw Zwart.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 10