Krakers zijn bereid Medisch Archief zelf op te knappen Compromis bereikt over gekraakt pand aan Rapenburg Commissie geeft toestemming voor manifestatie bij Burcht Het hoeft de gemeente niets te kosten Rechter vindt gedrag politie 'onbehoorlijk' PSP/PPR: Medisch Archief niet slopen 'Gemeente moet ook burgers beschermen tegen vernielzucht' Lezers schrijven DINSDAG 22 JANUARI 1985 LEIDEN - "We zijn bereid een fatsoenlijke huur te betalen, zodat het de gemeente niets hoeft te kosten. Voorzieningen die moeten worden getroffen, bijvoorbeeld voor de brand- veiligheid, willen we zelf aanleggen. De gemeente kan aan de Oude Varkenmarkt zo zeventien mensen en allerlei activiteiten onder dak brengen". door Raymond Peil Pieter en Adriaan, twee bewoners van het gekraakte, voormalig Me disch Archief van het ministerie van defensie aan de Oude Varken markt 18-22 maken duidelijk waar om dit voor sloop bestemde pand beter kan blijven staan. Sinds het gmden inclusief. Bovendien ko- gebouw in juni vorig jaar werd ge- men de meeste mensen, die hier nu kraakt, hebben zich er zeventien zitten in aanmerking voor huisves- mensen gevestigd, terwijl de grote ting in Leiden". hoefte er zo'n ruimte is en hoeveel mensen van een dergelijke ruimte gebruik willen maken. Er komt el ke week wel iemand om ernaar te informeren". LEIDEN - Al tijden geleden, in mei '83, was hij op de Hoge Rijn dijk met zijn auto nogal ongeluk kig tot stilstand gekomen. Tegen de gevel van een woning. "Het ging zo van boem, boem, boem en toen hobbelde ik zo tegen dat huis aan", beschreef de verdach te later tijdens de zitting het ge beurde. "M'n schoen was name lijk glad en daardoor gleed m'n voet van de rem en toen..." Ja, dat wisten we al: boem, boem, boem. Maar zoals gezegd, dit werd pas aan het einde van de zitting verteld door de verdachte. Aan het begin zei hij dat hij zijns in ziens volkomen ten onrechte moest voorkomen. "Ik heb hier al eens eerder ge staan voor dezelfde overtre ding". Rechter: "O ja?". "Ja", beaamde de verdachte en hij vervolgde dat hij indertijd was vrijgesproken. "De dagvaar ding bleek nietig te zijn". Hij be doelde, met andere woorden, dat de dagvaarding niet had ge deugd en dat de rechterlijke macht dus niets anders had kun nen doen dan hem vrijspreken. De verdachte: "En die man was er ook bij". De officier van justitie, die werd aangesproken, keek ver baasd. "Ik? Daar kan ik me niks van herinneren". Verdachte: "Maar u was het wel. Ik herken u toch. U was het er tijdens die eerste rechtszaak ook mee eens dat ik moest wor den vrijgesproken. Maar ik kan me wel voorstellen dat u me niet herkent, want u hebt nadien na tuurlijk wel honderd andere ver dachten gezien. Wat zeg ik: wel honderdduizend misschien". De rechter boog zich over het proces-verbaal en moest beamen dat er sprake was van hiaten. "Dat zal inderdaad de reden zijn geweest dat u werd vrijgespro ken". De officier wilde vervolgens nog een paar dingen weten. Had hij, de automobilist, gedronken toen hij in mei '83 in de auto stap te? Nee. Was de schade aan het huis verrekend? Ja. Vrijspraak. Maar dat wist de verdachte al sinds geruime tijd. Nota Bene! Op de Lammenschansweg had hij gereden. Plotseling draaide er een politiewagen voor hem de weg op; zeer langzaam. Een tijdje bleef hij achter die wagen rilden, maar aangezien de agenten in het coureurstempo van dertig kilo meter per uur bleven rijden, deed hij pogingen om de wagen in te halen. Hij week uit naar links en gaf gas. De inhaalmanoeuvre slaagde niet, want ook de agenten gaven gas. Kinderachtig, kinderachtig. Maar even later toonden de agen ten pas echt hoe kinderlijk ze wa ren, tenminste, als het verhaal van de verdachte waar is. (En dat had er alle schijn van, zoals zal blijken.) Nog kinderlijker gedroegen de agenten zich dus, want wat de den ze: de automobilist werd aangehouden en kreeg te horen dat hij in overtreding was ge weest. Hij had het andere ver keer in gevaar gebracht door links te gaan rijden. Nu was er geen ander verkeer te bekennen, maar de agenten bleven op hun juridisch nauwelijks te verant woorden standpunt staan. Dat de verdachte boos was, laat zich raden. Hij schreef dan ook een brief naar de commissa ris van politie om een en ander door Wim Brands van commentaar te voorzien. En, wilde de rechter, had hij een ant woord gekregen? "Nee". Onbehoorlijk, oordeelde de of ficier van justitie, die verder zei dat hij door het verhaal van de man aan het twijfelen was ge bracht: schuldig zonder straf. Met deze eis was de verdachte het helemaal niet eens, want hij was immers niet schuldig. "Het kan u toch niet ontgaan zijn dat de politie de oorzaak van alles De rechter vond dat hij gelijk had: vrijspraak. De rechter dacht overigens ook een verklaring voor het niet beantwoorden van de brief te hebben: "U kunt het zo opvatten: door de brief niet te beantwoorden, lijkt de politie te erkennen dat u gelijk heeft. Maar het blijft onbehoorlijk van ze". zaal voor allerhande activiteiten wordt gebruikt. In de tussentijd hebben de bewo ners het enorm veel ruimte bieden- de gebouw hier en daar opgeknapt, den." De' Tewónëre "kïïnnen"éin Volgens Pieter is de verhuur van het pand aan de huidige bewoners simpel te regelen. "Het biedt de ge meente verschillende mogelijkhe- rechtspersoon vormen: een stich ting of een vereniging die onder Volgens hen verkeert het nog goede staat. "Een architect x huisvesting heeft het - vrijbüj- ^aaWel'^Tes Kd hïïE Sen2 Sn. °ffic,eus bekeken. Ik Het opknappen willen we best zelf denk dat de gemeente heel tevre- doen en als we aan de materialen den kan zijn met wat we te bieden moeten meebetalen, valt daar ook hebben. We willen het pand opti maal gebruiken zonder het geweld aan te doen". Het is zonde om goedkope woon ruimte te vervangen door duurde re, nieuwe woningen, menen de bewoners. De gemeente wil het ge- bouw slopen en op woningen bouwen en groen te praten". Behalve de zeventien die in het voormalige archief wo nen, zijn er ook andere dingen on dergebracht. Zo zitten er in het pand een pianorestauratiebedrijf, enie wii nei ge- de theaterwerkplaats Matrogoth, deze pleats elf een netsenreparatiehandel en een doka in aanbouw. En de grote zaal leggen. De totale kosten hiervan wordt gebruikt door acroba. bedragen 1,3 miljoen gulden. b m In een brief aan het gemeentebe- stuur, die morgenavond in de raadscommissie voor volkshuis- dedigingsgroepen vesting aan de orde komt, wijzen de bewoners er op dat het ook voor de gemeente aantrekkelijker is om het pand te laten staan en de huidi- ge vorm van bewoning te legalise- u ren. Pieter: "Er zijn genoeg andere mlmten hebben inmiddeis bouwplannen in Leiden, die voor- stemrr,lnP Dp bewoners rang kunnen krijgen. Mede daar- on(jer om willen we aan de commissie en volkshuisvesting vragen dat ze te- bouwe"n". "wê~wine'A"hèt'gëbëuë tiekgroepen, twee tekenklassen, toneel- en theatergezelschap, bewegingsworkshop, zelfver- stijldan sen en er zijn plannen voor meer activiteiten zoals het organiseren van tentoonstellingen. Er is geen woonruimte meer vrij het grote pand. Ook alle andere imten hebben inmiddels een be stemming. De bewoners hebben douche gebouwd zijn van plan er nog twee by te Het Medisch Archief aan de Oude Varkenmarkt: slopen of behouden? gen de wethouder zegt: laat dit eens goed uitzoeken". Betaalbaar "De gemeente heeft twee ton voor het pand betaald. Wij zijn be reid ongeveer drieduizend gulden kale huur per maand te betalen. Dat is voor iedereen betaalbaar en zo kunnen de bewoners hier zeer naar tevredenheid blijven zitten", menen Pieter en Adriaan. "Voor een eenpersoonshuishouden be taal je toch al gauw vijfhonderd i'n beetje in vieren verdelen, met voor ieder deel een eigen douche, toilet en keuken (een is er, éen is er in aanbouw, en een derde is gereed om te worden gebouwd). Aan het huis moet nog wel wat gebeuren, maar dat is hoofdzakelijk binnens huis", zeggen beide bewoners. LEIDEN - PSP/PPR willen het Medisch Archief a de Oude Varkenmarkt behouden. Ze schrijven dat een alternatief plan dat ze hebben gemaakt voor toekomst van het gebouw. Voor een groot deel volgen 250 gulden, PSP/PPR de argumenten van de huidige bewoners, maar bovendien vinden zij dat de stadsvernieuwings in het huis is al het een en ander gelden veel beter kunnen worden gebrüikt. verbouwd: deuren zijn dichtge- -Uit de stukken is volgens het raadslid De la Mar Stichting die maakt of juist opengebroken om gebleken dat de gemeente bijna 560.000 gulden moet ten zorgen, de indeling te verbeteren. Over de toeleggen op de bouw van de elf woningwetwoningen belangstelling voor het gebruik die op de plaats van het Medisch Archief zijn gepland, van de grote zaal zegt Adriaan: "Je Dat geld moet komen uit de stadsvernieuwingspot staat er versteld van hoeveel be- waar toch al miljoenen te weinig in zitten om alle plan nen uit te voeren. Wordt het Medisch Archief niet ge sloopt, dan kunnen de zeventien bewoners daar blij- voor een maandelijkse huur van ongeveer De gemeente zou het pand moeten overdragen aan woningbouwvereniging of de Leidse Woning het onderhoud en beheer zou moe- De rijkssubsidie die de gemeente heeft gekregen voor de elf woningen aan de Oude Varkenmarkt kan volgens PSP/PPR gebruikt worden voor bouw elders in de binnenstad. LEIDEN - Er is een compromis ge sloten tussen krakers en de direc tie van de Stichting Leidse Studen ten Huisvesting (SLSH). De kra kers van het pand aan het Rapen burg mogen" in het achterste ge deelte van het voormalige gebouw van tropische geneeskunde blijven wonen, totdat de grond daar bouw rijp moet worden gemaakt voor woningen. De adjunct-directeur van de SLSH, A.H.F. Hubben, schat dat dat nog zo'n zes tot negen maanden gaat duren. De formaliteiten rond deze over- (foto Holvast) eenkomst worden nu door de ad vocaten van beide partijen in orde gemaakt. Volgens Hubben bete kent dit dat de krakers begin fe bruari het hoofdgebouw verlaten. "Wij kunnen dan met de verbou wing van dit gedeelte beginnen". De advocaat van de SLSH, mr. J.H.A. Linskens, vertelt desge vraagd dat er een juridische con structie wordt opgesteld, waarin voor zowel de krakers* als voor de studentenhuisvesting zekerheden worden gewaarborgd. "De termijn dat de krakers in het achterste ge deelte van. het pand mogen wonen is vastgesteld op negen maanden. Beide partijen hebben zich daar aan te houden". L. Sprenger van het Leids Advo- katenkollektief, die de belangen van de krakers behartigt, noemt het een oplossing waarmee te le ven valt. "Bevredigend? Dat durf ik niet te zeggen. Het is een oplos sing". Overigens zal het grootste ge deelte van het hoofdgebouw door de SLSH zelf worden betrokken. "Wij hebben die ruimte hard nodig voor medewerkers van onze stich ting en het nieuwe automatise ringssysteem. Van die noodzaak hebben we de krakers ook kunnen overtuigen". De rest van het monumentale pand zal via makelaar Proper wor den verhuurd aan derden. Hub ben: "Wij hebben het pand van de universiteit ook aangekocht met de bedoeling een gedeelte te ver huren. Anders zouden we niet uit de kosten komen. En iedereen be grijpt toch dat wij geen exploitatie maatschappij zijn, maar een huis vestingsbureau voor jongeren". Het 'achterhuis' dat grenst aan de Doelengracht, het gedeelte waar de krakers tijdelijk mogen vertoe ven, zal aan het eind van dit jaar worden afgebroken ten behoeve van wooneenheden voor jongeren. LEIDEN - Bij de bestrijding van vandalisme zal de gemeente meer oog hebben voor de burgers en niet alleen voor de bescherming van haar eigen bezittingen. De ruiten van flatwoningen en, vooral in de omgeving van disco's en cafés, fiet sen en auto's vallen immers vaak ten prooi aan vandalen. De politie moet, zodra zij door automatise ring de mogelijkheden hiertoe heeft, de aangiften van vandalisme eens op een rijtje zetten. Deze toezeggingen deed burge meester Goekoop gisteravond aan de gezamenlijke raadscommissie voor algemene en bestuurlijke aan gelegenheden en onderwijs, sa menlevingsopbouw en emancipa tie. Zij betroffen tevens de schaar se punten van kritiek die de aan wezige raadsleden uitten tijdens de bespreking van het gemeentelijke rapport over vandalismebestrij ding. In dit rapport stellen burge meester en wethouders voor om, bij wijze van experiment, de beide komende jaren twee keer 180.000 gulden uit te trekken voor het te- gengaan van vandalisme. "We moeten niet vergeten dat ook particulieren schade lijden. De gemeente is niet alleen hoeder van het eigen belang maar ook van de burgers", aldus verwoordde PvdA- 'raadslid Van Meijgaarden de kri tiek, die ook bij andere raadsleden bleek te leven. Hij pleitte tevens voor een onderzoek naar de oorza ken en de daders van vandalisme. Voorts vroeg Van Meijgaarden de aandacht voort, de opvang van 'randgroepjongeren', die gemakke lijk tot vandalisme kunnen verval len. PSP'raadslid Middendorp sug gereerde burgemeester Goekoop om in het kader van de vandalis mebestrijding meer geld uit te trekken voor de opvang van jonge ren en club- en buurthuiswerk. Te vens stelde zij voor dat de gemeen te ook actie onderneemt om het toenemend aantal vandalistische daden met dieren, zoals het voet ballen met een eend en het in brand steken van kippen, aan te pakken. De roep om meer geld voor club- en buurthuiswerk bleek vrij alge-, meen in de commissie. In het hui dige plan wordt voorgesteld 25.000 gulden uit te trekken voor het openhouden van deze instellingen tijdens de schoolvakanties. Op aandrang van de commissie zegde burgemeester Goekoop toe dat van de 40.000 gulden, die was bestemd voor het organiseren van vakan tieactiviteiten, ook een gedeelte aan de buurthuizen mag worden besteed. Van het geld voor de vandalis mebestrijding is een ton bestemd voor het project alternatieve straf fen. Dit richt zich op jongeren, die in aanraking zijn geweest met de politie vanwege vandalisme of van wie mag worden verwacht dat ze vernielingen aanrichten. Voor een onderwijsproject, bedoeld om van dalisme te voorkomen, is 15.000 gulden beschikbaar. Het gebruik van schoolgebouwen, tijdens de 'lege' uren voor andere doeleinden, maakt eveneens deel uit van ge meentelijke bestrijding van vanda lisme. Energierekening Ondergetekende was heel ver baasd na het lezen van het verslag van de vergadering die in Katwijk is gehouden door het regionale woonwagenschap. Dat er 300.000 gulden wordt be taald door het woonwagenschap voor de energierekening. Wil dat zeggen dat er niemand zelf be taalt??? Als wij onze rekening na kijken, dan is dat op het ogenblik 96 gulden per week. En met ons zo veel andere gezinnen. Als het schap dan toch alles be taalt, wil het dan al de door ons be taalde rekeningen terugbetalen? G. Heruer Trekvaartplein 7 Leiden De Eendracht Vooreerst willen wij onze waarde ring uitspreken, voor de artikelen in uw rubriek, Achtergrond 1 en 2, van de hand van dhr. Raymond Peil, getiteld, "Huurder heeft wei nig (niets) te zeggen over zijn huis". Bij het artikel met als kop "Strenge controle woningkorpora- ties", willen wij een aantal kantte keningen plaatsen, daar wy er van overtuigd zyn dat de gegevens die aan dhr. Raymond Peil zijn ver strekt, absoluut niet in ove stemming met de feiten ziin. Ons bepalend tot wbv. De Een dracht, blijkt uit onze gegevens dat de 'Eendracht' per 31-12-1983 be schikt over een algemene bedrijfs- reserve van 4.600.000, terwijl de inkomsten 5.100.000 bedroegen. De bedrijfsreserve bewijst dat de 'Eendracht' niet armlastig ge noemd kan worden. In 1983 heeft wbv. De Eendracht een ontslagvergünning voor een aantal personeelsleden aange vraagd, de directeur van het G.A.B. heeft terecht aan de hand van bo venstaande cijfers de vergunning geweigerd. Omdat een aantal personeelsle den kennelijk een fusie in de weg staat, moeten deze mensen koste wat kost ontslagen worden. Medio 1983 is eerst de Eensgezindheid en daarna de Eendracht met het ver haal gekomen dat er grote tekorten waren in het onderhoudsfonds. Deze tekorten, waarvan wy het be-* staan betwyfelen, moeten kenne lijk dienen om de weerstand die het ontslag van het personeel on dervindt te ondergraven. Uit de jaarverslagen van de Een dracht van voorgaande jaren is nooit iets gebleken van een tekort, ook het begeleidend commentaar liet zich nooit in die zin uit. Intussen heeft de Eendracht te gen vijf personeelsleden een kort geding aangespannen, teneinde deze mensen te kunnen ontslaan. Het bestuur van de Eendracht dat geheel uit arbeiders bestaat, had zich nota bene achter de ont slagweigering van de directeur van het G.A.B. kunnen verschuilen, maar de belangen bij fusie zijn blijkbaar zo groot dat zij zich voor deze arbeiders- en klasse-vijandige daden laten gebruiken. Het was op de zitting van de rechter weerzinwekkend om te zien en te horen hoe arbeiders hun best deden andere arbeiders van hun werk te beroven. Wij hopen en spreken de wens uit dat de rechter de Eendracht zal beletten de vijf personeelsleden te mogen ontslaan, waardoor deze mensen hun werkkring behouden. Wat betreft het groot-onder houdsplan van de Eendracht, waarover het bestuur nogal zielig doet, willen wij het volgende op merken: Uitgaande van de bedrijfsreserve van 4.600.000 en men zou de wo ningen van de Eendracht, in totaal 183 stuks, een opknapbeurt geven van b.v. ƒ30.000 per woning dan kost dat 5.490.000 bruto. Met subsidie van 33% kost het plan 3.660.000. Theaterstuk van acht uur, s avonds en 's nachts Wordt deze opknapbeurt door ei gen personeel uitgevoerd, dan wordt er nog eens 19% B.T.W. be spaard, waardoor de opknapbeurt uiteindelijk ƒ2.964.600 gaat kos ten. Het is dan zelfs ook nog mogelijk het al of niet bestaande tekort in het onderhoudsfonds van 1.600.000 weg te werken. Renovatie Advies Groep p/a Lombokstraat 54 Leiden Buschauffeur In de krant van 11 januari jl. stond vermeld "Fietster (14) ontkomt net aan wielen autobus". Wij lezers zeggen dan: "Je moet dat bericht maar thuis krijgen". Ja, zo is het maar net. Maar de chauffeur van de bus, zou die nou niet eens niet zo door drukken? Die ziet toch ook twee fietsters die moesten uitwijken. Zou hij nou niet even gas hebben kunnen minderen en achter die meisjes hebben kunnen blijven? Nee, hy moest er zo nodig toch nog langs, want hij zit hoog en hij is de chauffeur waar we allen rekening mee hebben te houden. Er al zijn de wegen nu met sneeuwranden of al schijnt de zon, hij dramt door. Ik vraag mij af: zijn het soms ro bots die achter het stuur zitten of mensen met gevoel voor autorij den? Ik betwijfel het laatste. J.M. Ravensbergen-Smittenaar Lage Morsweg 21 Leiden LEIDEN - Het Minervaspook heeft gisteravond rondgedoold in de Leidse raadscommissie voor al gemene en bestuurlijke aangele genheden. De organisatie van het Holland Festival, die een Canadees theaterstuk over de geboorte en dood van de Egyptische zonnegod Ra in Leiden wil opvoeren, riep het gisteravond op. Pas toen duidelijk werd dat de voorstelling geen ge luidhinder noch enige andere vorm van overlast met zich mee zou brengen ging de commissie in meerderheid akkoord met het principebesluit van burgemeester en wethouders om dit onderdeel van het festival in Leiden mogelijk te maken. De manifestatie in het kader van het Holland Festival is gepland van 17 tot 30 juni en wordt tien keer gehouden. Deze zal zich afspelen in en rond De Burcht, in het mu seum van oudheden en de Hoog landse Kerk. 'Ra' is een acht uur durend stuk dat zich hoofdzakelijk 's avonds en 's nachts afspeelt. De 75 toeschouwers, en tegelijk deel nemers aan het stuk, komen met de bus uit Amsterdam naar Leiden en worden na afloop van de voor stelling naar Amsterdam terugge bracht. "Het is een hele unieke produk- tie. Op grond daarvan heeft het col lege een voorlopig 'ja' laten horen. Het geluid zal heel bescheiden zijn. Het blijft bovendien voor het grootste gedeelte binnen De Burcht. Bij regen speelt zelfs alles zich binnen af. En om het niet al leen een een aangelegenheid voor APOTHEEK - In de Stevenshof komt een tijdelijke apotheekvesti ging, naast het ook al tijdelijke wijkgezondheidscentrum en de tandartsenpraktijk. De gemeente heeft overeenstemming bereikt met de Stichting Apotheek Ste venshof. Het is de bedoeling dat deze gezondheidsvoorzieningen uiteindelijk in het centrum van de nieuwbouwwijk terecht komen. Voorlopig zijn ze bij het scholen complex gevestigd. Amsterdammers te laten worden wil men twee voorstellingen, voor afgaand aan de première, voor Lei- denaars vertonen", aldus verdedig de burgemeester Goekoop gister avond het besluit van het college. De raadsleden in de commissie stonden namelijk aanvankelijk nogal sceptisch tegenover het voorstel. De taferelen tijdens het vorig jaar zo veel opschudding ver oorzakende Minerva-lustrum in het Van der Werfpark stonden hen kennelijk nog levendig bij. "Ik wil eerst het rapport dat wordt ge maakt over het Minervafeest maar eens afwachten, voordat ik hier over oordeel", gaf ook WD'er Zonnevylle hiervan blijkt. Ingestonken PvdA'er Van der Pluijm meende zelfs dat de gemeente 'er bij de Mi- nervafeesten was ingestonken'. "Toen men de vergunning kreeg was het natuurlijk ook niet de be doeling dat er zoveel lawaai zou worden veroorzaakt. En toen ging het ook om een voor Europa uniek concert. Ik wil eerst wel eens we ten hoeveel decibellen deze voor stelling zal produceren", riep de socialist uit, overigens tot hilariteit van de andere commissieleden. Door commissieleden werd er op aangedrongen dat tijdens de ge deelten waarbij het publiek en de artiesten over straat gaan, van De Burcht naar de Hooglandse Kerk en vice versa, er geen sprake zou zijn van politiebegeleiding. Tevens wenste een aantal dat de mening van omwonenden wordt gepeild voordat een definitief fiat op het voorlopige 'ja' van B en W kan wor den gegeven. Alleen de VVD en PvdA-lid Van der Pluijm wilden om die reden ook niet zonder meer het B en W-voorstel ondersteunen. 'Ra' is een Canadees stuk dat, als alles doorgaat, hier in Leiden met ongeveer 20 Nederlandse artiesten zal worden opgevoerd. De maxi-, maal 75 toeschouwers kunnen elke keer van ongeveer half tien 's avonds tot half zes 's ochtends in het stuk deelnemen. Voor stuk wordt De Burcht, die tijdens de op voering gesloten is, van binnen tot en Egyptische tempel omge bouwd. Ook een nachtelijke boot tocht naar het museum voor oud heidkunde maakt, volgens plan, deel uit van de voorstelling. Volgens een medewerkster van het Holland Festival, die gister avond aanwezig was, waren de kansen voor opvoering van het stuk in Amsterdam niet optimaal. Gezocht werd naar een andere lo- katie, mede om het festival niet een puur Amsterdamse aangelegen heid te laten worden. In overleg tussen gemeente en producers zal nu worden bekeken wat nodig is om de voorstellingen in Leiden door te kunnen laten gaan. Leiden krijgt geld voor opvang van spijbelaars LEIDEN - De opvang voor spijbe laars kan in augustus beginnen. Het ministerie van onderwijs heeft Leiden aangewezen als experi mentgemeente voor spijbelop- vang. Dat betekens tevens dat Lei den een door het ministerie betaal de kracht de leiding van dit project mag geven. Dit bleek gisteravond tijdens de vergadering van de raadscommis sie voor onderwijs. Naar schattig zestig tot zeventig Leidse scholie ren gaan helemaal niet naar school. Deze mensen, denkt de gemeente, houden zich nu vaak bezig met vandalisme en andere 'kleine' cri minaliteit. In samenwerking met de scholen wil zij een opvanggele- genheid inrichten. Tevens zal via de opvanggroep worden gepro beerd de spijbelaars te helpen aan een andere school of een stage plaats.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4