Vrees voor komst dancing Leiderdorp Laatste kunstje van scheidende Staab Leiderdorp probeert grondprijs te drukken Gemeente werkt 'in principe' mee Festivalmaand moet geld opleveren in Oegstgeest EIESIISBQ Lezers schrijven Chauffeur rijdt tegen een boom PAGINA 2 REGIO LEIDEN DINSDAG 22 JANUARI 1985 Financiële plaatje bij Buitenliof nu ietwat somber LEIDERDORP - Het financiële 'plaatje' bij de toekomstige nieuw bouwwijk Buitenhof midden en west ziet er niet al te gunstig uit, maar de gemeente Leiderdorp luidt de noodklok nog niet. Wet houder Meerburg (ruimtelijke or dening) zei gisteravond tijdens de raadsvergadering te willen zoeken naar mogelijkheden om de kavel- prijs te drukken. Hij dacht er bij voorbeeld aan om meer naar de Engelendaal toe te bouwen. Flats die heel dicht op deze drukke door gaande route komen te staan, zou den dan een geluidswerende kant kunnen krijgen. De galerijkant zou eventueel kunnen worden dichtge maakt. Dergelijke mogelijkheden wor den eerst bekeken, voordat Leider dorp geld uit andere complexen in het 'potje' Buitenhof midden en west gaat stoppen. Aanleiding tot die mededeling was het raadsvoorstel om een eer ste gedeelte van de grond bouwrijp te maken. Zoals bekend mag Lei derdorp dat niet door middel van zandopspuiting uit de eigen zand winput in het Doesgebied doen. Na diverse gesprekken met de provin cie Zuid-Holland is de gemeente tot de conclusie gekomen dat het onontkoombaar is om pas na 1 ja nuari 1990 met de zandwinning uit het Doesgebied te beginnen. De exploitant van de Voorschotense zandwinput Vlietland ligt namelijk dwars. Uitstel van de zandophoging en drainage is echter niet meer moge lijk, wil Leiderdorp eind 1986/be- gin 1987 kunnen beginnen met het uitgeven van de eerste stukken bouwgrond in Buitenhof midden en west. Dat gegeven deed CDA-raadslid Van Jaarsveld gisteravond de op merking ontlokken dat het hier "om een nieuwe fase in de ontwik keling van Leiderdorp" ging. Graag had het CDA-raadslid ge zien dat het zand uit de eigen put was gekomen. Ook D'66-raadslid Stam verklaarde verrast te zijn doordat zand nu uit Voorschoten moet worden aangevoerd. Hij drong er op aan dat de toezegging dat Leiderdorp na 1990 wel uit ei gen bron mag putten, zwart op wit komt te staan. Dure grond Daarnaast stelde Van Jaarsveld dat, met 49 woningen per hectare, de kavelprijs in Buitenhof midden en west wel vrij hoog zou worden. "Het is een moeilijk gebied", wist hij, "er zijn nogal wat randen die de exploitatieopzet extra moeilijk ma ken". Namens zijn partij stelde de CDA'er dat, als bij nadere bereke ning blijkt dat de kavelprijs te hoog blijft, het benodigde geld uit het grondbedrijf van Leiderdorp moet komen. Liever dat dan een te hoge grondprijs. "Want wonen is een eerste levensbehoefte voor het CDA", aldus Van Jaarsveld. Daarop kwam wethouder Meer burg met zijn plan om eerst de mo gelijkheden te bekijken. Eventueel wil de wethouder wel geld uit het grondbedrijf achter de hand hou den. west elk moment beginnen. Zodra de weersomstandigheden weer wat normaler zijn komt er zand uit Vlietland. LEIDERDORP Krijgt Leiderdorp er een tweede dancing bij? Bewoners van de Staten- daalder, Obool en Soeverein zijn er bang voor, nu de gemeente Leiderdorp niet ongene gen blijkt te zijn om de exploitant van Tenn Bowl daarvoor de benodigde vergunningen te verstrekken. OEGSTGEEST - Van 11 mei tot 11 juni is het festivalmaand in Oegstgeest. Verenigingen en clubs zullen dan allerlei activitei ten ontplooien om geld bijeen te brengen voor Sierra Leone. Het streefbedrag is dertigduizend gulden, een bedrag dat dan wordt verdubbeld door de ge meente. Zestig mille is nodig om een landbouwproject in Makeni te kunnen financieren. De scholen zullen op ruime wijze worden ingeschakeld bij het actiejaar voor Sierra Leone. Volgende maand worden de schoolhoofden benaderd om in samenwerking met het Rijksmu seum voor Volkenkunde te werken aan een leerproject De festivalmaand begint met de jaarmarkt van Oegstgeest Ac tief op 11 mei. Daar wordt een lo terij gehouden met als hoofdprijs een auto. Die dag wordt ook een concert gegeven door de Lions Oegstgeest/Warmond met mede werking van Pro Musica. Op het terrein rondom kasteel Oud Poelgeest wordt in de festi valmaand van alles georgani seerd. Er wordt gedacht aan een openluchtconcert, een culturele markt en een triathlon. Op 8 juni wordt aan de Lange Voort een braderie gehouden, terwijl in september een avond vierdaagse in het teken van Sier ra Leone staat. Dit pas begonnen Sierra Leone-jaar wordt afgeslo ten met een uur lang klokluiden om de mensen te stimuleren iets te geven aan collectanten die op dat moment langs de deuren gaan. Niet dat ze op zich iets tegen zo'n etablissement hebben, maar dan liever niet op een steenworp af stand van hun woningen. En dat is wel de bedoeling van de exploitant van bowlingcentrum Tenn Bowl, dat op het dak van winkelcentrum Winkelhof is gevestigd tussen de woningen van de bezwaarmakers in. Al een paar maanden geleden trok een groep bewoners bij de ge meente aan de bel. In een brief, die vergezeld ging van zo'n 80 handte keningen, deelde men mee op voorhand al bezwaar te hebben te gen een dancing boven het winkel centrum. De omwonenden zijn bang voor geluidhinder vanwege de muziek, voor overlast in de par- Werkgroep in Leiderdorp voor project Derde Wereld LEIDERDORP - Een werkgroep in Leiderdorp zal bekijken of, en zo ja: op welke manier, de gemeente een Derde Wereld-project op zich zal nemen. Een voorstel in die rich ting van CDA-raadslid Den Boeft werd gisteravond door de gemeen teraad aangenomen. Aanvankelijk wilde de VVD (nog) niet bevesti gen dat zo'n werkgroep er moet ko men. Maar na een 'onderonsje' tij dens een schorsing bleken ook de liberalen met het voorstel in zee te willen gaan. Aanleiding voor het voorstel was een brief, die de Nederlandse Orga nisatie voor Internationale Ont wikkelingssamenwerking (NO VIB) aan de gemeente Leiderdorp schreef. Daarin werden allerhande mogelijkheden aangedragen om, in samenwerking met de NOVIB, aktiviteiten voor de Derde Wereld te ondernemen. Volgens Den Boeft zou een aan tal mogelijkheden, genoemd door de NOVIB, "voor Leiderdorp een goede zaak zijn". Hij wees er op dat een aantal andere gemeenten ook iets dergelijks doen. De werkgroep zal bestaan uit le den van alle gemeenteraadsfrac ties. door Miep Hoenson keergarage onder Winkelhof en voor herrie in en om de tunnel en de buitentrap. Hun vrees is alleen maar toege nomen, nu burgemeester en wet houders hen schriftelijk hebben la ten weten in principe niets tegen zo'n dancing/discotheek te heb ben. In de brief, die tegelijkertijd naar D'66-raadslid Ruud Stam werd gestuurd omdat deze in de raad vragen over de kwestie stelde, bevestigt het college dat de exploi tant met plannen voor een dancing naar de gemeente is gekomen. "Geconstateerd werd, dat deze plannen niet konden worden te gengehouden op grond van het be stemmingsplan", aldus de brief van de gemeente. Voor de exploitatie van een dan cing zyn echter de nodige vergun- ningen nodig, zoals een dans-, drank- en hinderwetvergunning. Die willen B en W "in principe" verlenen. Voorwaarde daarbij zou zijn dat na de bezoekers aan de dancing vanaf twaalf uur 's nachts de lift gebruiken om weg te komen in plaats van de stalen trap aan de buitenkant. i allemaal met dat kleine lif- tje gaan? Daar kunnen er maar een paar tegelijk in. En de lift gaat nog uiterst traag ook. De brandweer heeft het ook al niet op die lift. Nee, voor ons staat vast dat men ge woon de buitentrap neemt. Met al le gevolgen van dien, want onze flats liggen daar vlak bij. En die trap is heel gehorig". Dekker wijst vanuit zijn slaapka merraam richting Tenn Bowl. Een afstand van zo'n twintig meter. "Nu al hoor je het als er wat men sen zijn. En straks, als de muziek harder staat en er honderden be zoekers zijn, wat dan?" "Het punt is: als je leest wat een disco allemaal kan betekenen, dan houd je je hart vast. De exploitant kan het allemaal wel geluiddicht willen maken, maar Ten Bowl is als sporthal gebouwd en niet bere kend op een feestgebeuren. En voor de komende en gaande bezoe kers, want daar vrezen we de mees te overlast van, kun je de exploi tant niet meer verantwoordelijk stellen". Argumenten, waarop (nog) niet werd ingegaan door de gemeente. De bewoners zijn dan ook niet te vreden over het antwoord van B en W. Désgevraagd zegt één van hen nog altijd op een antwoord té zitten wachten. "Want de gemeente Bowlingcentrum Tenn Bowl, dat op het dak ligt, wordt hier een dancing gevestigd. schrijft bijvoorbeeld dat de ingang van de toekomstige dancing in Tenn Bowl zelf komt. Maar dat is het punt toch helemaal niet?" Weliswaar heeft de gemeente de bewoners toegezegd hen van de ontwikkelingen op de hoogte te houden - maar daardoor voelen ze zich niet minder verontrust. "Wo nen bij een disco lijkt my het erg ste wat er is", zegt één van hen. "Niemand koopt een huis naast een disco. Kijk, je woont boven een winkèlcentrum. Dat geeft overlast, maar dat wist je toen je hier een flat kocht. Maar als we na zes uur 's avonds ook nog eens tot diep in de nacht herrie hebben, plus op zon dagen, dan wordt het toch een beetje te gek. En als de kiem een maal is gelegd begint het kwaad vanzelf te groeien. Het begint mis schien rustig, maar het gaat steeds een stapje verder", aldus Bart Dek ker. Niet lastig De bewoners ("Nogmaals: we zijn geen delegatie. We praten voor onszelf') ontkennen dat ze geen hart zouden hebben voor de belan gen van de middenstand. "We zijn geen lastige figuren. We zien het belang van de winkeliers best. Maar het moet een soort belange nafweging worden. Wegen de be langen van Tenn-Bowl op tegen die van 105 appartementen? Een fundamenteel recht op rust dreigt verstoord te worden". Graag zouden ze hun vragen voorleggen aan exploitant Den Hollander. Deze zou hebben be loofd om in januari een gesprek te beleggen. De bewoners hebben echter nog steeds niets van hem vernomen. Ondanks herhaalde te lefoontjes blijft Den Hollander ook voor de krant onbereikbaar. Vol vragen zit ool$ D'66-raadslid Stam nog. Gisteravond, tijdens de raadsvergadering, stelde hij deze, naar aanleiding van de bewuste B en W-brief. Stam wilde bijvoor beeld weten op grond waarvan de gemeente verwacht dat er geen ex tra vernielingen zullen worden ver richt als er een dancing is. "U weet immers maar weinig over de doel groep van de dancing. Dan is het toch erg moeilijk om zo'n uit spraak te doen". En dan, aldus Stam, de gemeente heeft nu een soort toezegging aan de exploitant gedaan. 'In principe' mag hij er een dancing beginnen. "Dit suggereert dat de gemeente al een stap heeft gedaan waarvan een terugkeer moeilijk is". Burgemeester Van der Have be nadrukte tijdens de raad nogmaals dat hij "geen enkele reden" heeft om aan te nemen dat er meer ver nield zal worden. "De verwachting is dat er keurige mensen zullen ko men", zo sprak hij. Wat die toezeg gingen aan de exploitant betreft: Van der Have voelt zich nog hele maal niet gebonden. "We zijn in principe bereid de aanvraag te overwegen. Dat is alles", aldus de burgemeester. DINSDAG nevrijuiiiÊa,vcin' ty International, 19.30 u«» Vredeskerk - schrijfavond Amnesty In ternational, 20 uur. Kiikhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film •II Decamerone' van Pier Paolo Pasoli- ni, 20 en 22.15 uur. Lak-cinema - Cleveringaplaats, twee Hongaarse films 'Another Way van K.a- roly Makk, 20 uur en 'Time stands stiU van Péther Gothar, 22 uur. K&O-gebouw - Oude Vest, film Come back to the five dime Jimmy Dean. Jimmy Dean', 20 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren. 19-20.30 uur, aanslui tend soos, muziek of film. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, geopend op werkdagen van 14- 16 uur. di ook van 20-21 uur. Leiderdorp Hollandsche Tuyn - Hoofdstraat 24, PvdA-avond voor bewoners van het ou de dorp, 20 uur. Zoeterwoude Eendenkooi - Kooikerspad, Zoeter- wouds tafeltenniskampioenschap, 20 WOENSDAG Leiden Stadhuis - raadscommissie sport en re creatie, 16 uur. K&O-gebouw - Oude vest, kinderfilm middag, 14.30 uur. Zoeterwoude Klaverhal - Zoeterwouds tafeltennis kampioenschap, 17.30 uur. Voorschoten Poppentheater - Churchillweg, voorstel ling 'Wie niet blauw is, is gezien', 14.31 'de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 18 tot vr 25 januari door: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, Leiden, tel. 763134. VOORSCHOTEN - Geboren: 25 dec 84 Kimberly d.v. W. Verlind-Otten; 25 dec 84 Robert z.v. R. IJ perlaan-Van Dijk. Ondertrouwd: 8 jan 85 C.A.F.H. Onder water met H.M.G. Meeuwenoord. Gehuwd: 9 jan 85 L.I. van den Berg met Y. Mokkenstorm; 9 jan 85 D. Oudshoorn met E. Winkelman: 10 jan 85 R. Boe- zaard met J. van Leeuwen. Overleden: 26 dec 84 H.E. de Hondt met Walter (82); 25 dec 84 S. Spruljt e.v. Van der Zee (83); 6 jan 85 M. den Hollander (91). ZOETERWOUDE - Geboren: Mieke Straathof, 13 dec. 1984. WARMOND - Geboren: 9 dec. Theo- dorus M.H. zv. P.J.A. Ammerlaan en A.' van Tongeren; 13 dec. Jarkolien S.T. dv. R. van Dijk en Z.J. Heising; 19 dec. Sa bine M.E. dv. A.A.J.P. Eggen en R.J.M. van Leeuwen; 31 dec. Cornelia M.J. dv. C. van Aarden en C.M.J. Compier; 8 dec. Maarten zv. J.L. van der Voet en H.M.P. van der Peet; 30 nov. Stephanie J. dv. R.A.J. van Winsen en W.J.M. van den Assem; 10 dec. Lotte M. dv. R.M. Kiel en E.M.A.T. Duynhoven; 12 dec. Renco L. zv. R.J.A. Veenhuis en C.M. Lucas. Gehuwd: 14 dec. R.H. Verbeek en H.M. van Egmond. Overleden: 6 dec. Geertruida M. van Gulik (1895); 20 dec. Keniera A. van Vel- zen (1899), w.v. W. Straver; 22 dec. Wil- helmina A. van Wamel (1900); 21 dec. Jo hannes C.W. Borcharding (1914); 28 dec. Hendrika Laurier (1900), w.v. J.J. Gul- demonct; 25 dec. Helene M. Silvergieter Hoogstad (1896), w.v. J.J. van Eysber- Kleine lift Een aantal omwonenden waagt te betwijfelen of bezoekers aan die voorwaarde gehoor zullen geven. Bart Dekker, één van de omwo nenden: "Je denkt toch niet dat die Geen geld BOA ZOETERWOUDE - De Boycot Outspan Actie (BOA) krijgt van de gemeente Zoeterwoude geen een malige subsidie van vijfhonderd gulden. Een verzoek hiertoe werd afgewezen "omdat het geen speci fiek Zoeterwoudse aangelegenheid is om de strijd tegen en de voor lichting over het apartheidsregime in Zuid-Afrika te steunen". Wethouder Graniewski vond het bovendien "onduidelijk wat de BOA met het geld gaat doen". Pro gressief Zoeterwoude was voor het geven van vijfhonderd gulden aan de BOA. Een eerder subsidiever zoek van de werkgroep 'Zoeter woude tegen Apartheid' werd Burgemeester Staab: 'Gij hebt eveneens door de gemeente Zoe- mij aanvaard zoals ik ben...' terwoude afgewezen. (archieffoto) Wassenaarse burgemeester neemt deze week afscheid WASSENAAR - Burge meester K. Staab van Was senaar deed gisteravond voor het laatst één van zijn befaamde 'kunstjes'. Op verzoek van WD-fractie- voorzitter Aptroot sloot burgemeester Staab zijn laatste gemeenteraadsver gadering af met een feilloze imitatie van een slaande koekoeksklok. "Gij hebt mij aanvaard zoals ik ben en mij in staat gesteld mijzelve te Hoofdstraat 'A shaking childhood is an alder man's goldmine'. Deze variant op de bekende uitspraak van Edgar Allan Poe schoot mij te binnen toen ik onlangs de 15-december- editie van uw blad onder ogen kreeg en daarin, met verbazing, het op pagina 2 geplaatste artikel 'Hoofdstraat trilt bewoners te veel' las. Verbazing, enerzijds vanwege de licht tendentieuze toon waarin het berichtje opent. Ik ga er van uit dat uw verslaggever kennis heeft ge nomen van de desbetreffende ge meenteraadsstukken en vraag mij dan ook af waarom in twijfel zou moeten worden getrokken dat ik namens de bewoners schreef, als mede waarom constructies als 'Van Raan heeft het over...' worden gehanteerd. Een en ander is echter mogelijk het gevolg van een speci fieke stilistische opvatting. Wat mij echter vooral verbaasde waren de uitlatingen van wethou der Meerburg, die zich tegenover de betrokken bewoners in het diepste stilzwijgen hult. Deze be stuurder hanteert bij zijn taakuit oefening blijkbaar het uitgangs punt dat zijn eigen ervaringen de maat van alle dingen bepalen en acht het niet opportuun om het re sultaat van een dergelijk "afwe gingsproces" ter kennis van de be trokkenen te brengen. Hoewel het van belang is voor de 'Leiderdorpers om op de hoogte te zijn van de wyze waarop bestuur lijke beslissingen tot stand komen, is het toch enigermate ontluiste rend om te beseffen dat het een cri terium voor de ontvankelijkheid van klachten is 'of je er minder last van hebt als je er als kind mee op groeit'. Geldt dat niét eveneens voor een waterhoofd? De heer Meerburg denkt dat heel wat 'getril' tot het verleden zal be horen als de bus niet meer door de Hoofdstraat rijdt (sic), hetgeen in elk geval getuigt van een zeker ver mogen tot abstractie. Dat de Lei derdorpers een dergelijke bemoe digende eigenschap van hun wet houder via de indirecte weg van de krant moeten leren kennen, acht ik echter minder elegant. Binnen de normale fatsoensnor men behoort een rechtstreekse AMMERSTOL/WARMOND - Pas cal Vergeer uit Warmond is bij de junioren D gewestelijk kampioen geworden. De Warmonder pakte deze titel op het natuurys in Am- merstol. reactie op een serieus verzoek toch ook tot de mogelijkheden? Mr. R. van Raan Hoofdstraat 98 Leiderdorp Verhuizing Kranten worden verondersteld ob jectieve berichtgeving te verstrek ken. Dat dit weieens mislukt heeft de directie en het bestuur van Hui ze Hofwijck in Oegstgeest van na bij meegemaakt. Ook zonder dit krantebericht in het Leidsch Dag blad (d.d. 16-l-'85,red.) wilden wy toch al vanaf deze plaats Huize Hofwijck meedelen: De gehele verhuisoperatie heb ben wij van nabij mee mogen ma ken en het moet ons van het hart, dat wij niets anders dan lof hebben voor het bestuur, de directie en hun medewerkers(sters). Hoe oudere mensen mentaal en fysiek werden opgevangen, hoe elk klein probleempje direct werd be handeld, hoe iedere vraag prettig werd beantwoord en hoe de fantas tische rustgevende sfeer in deze erg hectische dagen was, is moei lijk te beschrijven. Maar één ding is zeker: je moet erbij geweest zijn om gezien te hebben, dat alles prima liep en ver zorgd was. Wy willen dan ook spe ciaal de directeur, de heer Jonk, sa men met zijn bestuur en medewer- kers(sters) van harte complimente ren met deze succesvolle operatie en danken voor hun inzet. Zij heb ben het verdiend om ook eens de positieve kanten te horen. Wij hopen dat zij nog vele jaren dit moeilijke werk op hun schou ders willen nemen. W.C.J.M. San Giorgi-Gribnau E.C.P. San Giorgi Vincent van Goghlaan 26 Oegstgeest blijven", sprak burgemeester Staab toepasselijk in zijn af scheidswoord aan de raad. Even la ter zei de burgemeester: "Ik heb getracht op mijn eigen wijze een 'stabiel' evenwicht te bewaren. Dat ik daarbij een enkele maal in uw ogen 'door 't lint ben gegaan' moge mij worden vergeven". Na een uitvoerig dankwoord aan allen binnen het gemeentelijk ap paraat zei Staab: "Dankzij een ie der, jong en oud, hebben wij het hier goed gehad. Het moge ook in de toekomst de bevolking van Wassenaar goed gaan. Onze tijd hier is ten einde. Wassenaar gaat verder. Adieu"! Burgemeester Staab zal niet licht worden vergeten. Zeker niet nu in Wassenaar de vijfjaarlijkse mr. K. Staab-wisselprijs wordt ingesteld voor mensen met bijzondere ver diensten voor de gemeenschap. Hiertoe besloot de gemeenetraad gisteravond. Na de gewone maandelijkse raadsvergadering werd burge meester Staab bedankt voor zijn veertien jaar durend voorzitter schap van de raad. Wethouder Bar- ning van financiën voerde als eer ste het woord. Hij kenschetste Staab als een groot humorist, die men echter moeilijk leert kennen. "Het valt niet mee om uw dooier te bereiken", zo zei hij. Ook maakte Baming de instelling van de mr. K. Staab-wisselprijs bekend, een gouden pennmg met inscriptie is verbonden. De 'winnaar' zal vrij dag op het feest voor de burgerij in de sporthal bekend worden ge maakt. Nadat Baming de burgemeester nog even als "klein, maar dapper" had omschreven, werd als ludieke actie een spandoek (Staab had een afkeer van spandoeken in de raad zaal) ontrold met een opschrift: "Staab, 'pronkstuk' van Wasse naar". Hierna- overhandigde Bar- ning de burgemeester een zilveren, pronkende pauw als geschenk. Aan het eind van de plechtigheid sprak de vertrekkende burgemees ter zijn dank uit over de getoonde vriendelijkheid. Hij zei, relative rend als altijd, niet te geloven dat men hem over een paar jaar nog zal missen, al beloofde hij af en toe op de fiets nog even langs te komen. Afscheid De afscheidsavond van burge meester Staab heeft komende vrij dagavond plaats van 20.00 tot 23.00 uur in de sporthal aan de Dr. Mans- veltkade. Voor deze avond is een gevarieerd programma samenge steld dat onder meer bestaat uit de monstraties van sportverenigin gen, culturele opvoeringen en mu ziek, "afgewisseld met enige ande re verrassende attracties", zoals de uitnodiging luidt. Tevens zal deze avond een geschenk van de geheie burgerij aan burgemeester Staab worden aangeboden. Een dag later wordt in de zalen van het raadhuis 'De Paauw' van half elf tot half één een informele afscheidsontvangst gehouden. 'Ie dereen' is hier van harte welkom. De uitnodiging vermeldt: "verte genwoordigers van sportverenigin gen en culturele instellingen, men sen uit het Wassenaarse zakenle ven, het onderwijs, het maatschap pelijk werk, de gezondheidszorg en wat dies meer zij, maar ook - en vooral - de andere inwoners die persoonlijk afscheid willen nemen van de heer en mevrouw Staab. Tij dens deze bijeenkomst geen rij- vorming en geen toespraken". OEGSTGEEST Een vrachtwa genbestuurder is gisterenmorgen ,op de kruising van de Terweeweg en de Waldeck Pyrmontlaan in Oegstgeest in een slip geraakt en tegen een boom gereden. De 49-ja- rige chauffeur raakte door het gladde wegdek op de vluchtheuvel en botste vervolgens tegen een boom aan de rechterkant van de Terweeweg. De man moest met pijn aan het hoofd voor onderzoek overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. LEIDSCH DAGBLAD Bij automatische overschrijving geen administratie- en HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN incassokosten. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging Is ontvangen, volgt automatische verlenging. Post uitsluitend aan: Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Teleloon: 071-144941 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag v 16.30-18.00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Kwartaalabonnement 65,70 Per post 89,30 Maandabonnement 22,10 (Autom. betaling) Losse nummer 1 Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. QOakemaat Hoofdredacteur Drs J. W. E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur; R. D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Ptv. Alg. redactiechef: Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W. T. Jungmann (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H.v.d. Post (plv) W. F.J.Wirtz (bln.buit./eco) P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature) M. Hoenson-de Graaff regio Leiden P. C. Rosier (radio, televisie, Kunst) S. J. de Groot (geestelijk leven) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941, tst 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel, Londen, Parijs. Washington, CaTro,

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2