SCOREBORD
Goede promotiekansen LZ'86
Verstappen luistert
Frans zwemgala op
PAGINA 16
SPORT
MAANDAG 21 JANUARI 1985
Buitent. Voetbal
ENGELAND
Chelsea-Arsenal 1-1, Coven try-Aston
Villa 0-3, Liverpool-Norwich 4-0
Everton 24-49 Sheff. Weds. 24-41
Tottenham 24-47 Arsenal 24-40
Manch. U. 24-41 Liverpool 24-38
SPANJE
Real Sociedad-Atletico M. 0-4, Zarago-
za-Valladotid 1-1, Elche-Gijon 0-0, Be-
tis S.-Valencia 1-3, Osasuna PI.-Hercu
les 2-1, malaga-Murcia 0-0, Real M. -Se-
villa 1-2, Espagnol-Barcelona 0-0, San
tander - Bilbao 1-0
Barcelona 21-34 Valencia 21-24
AÜetico M. 21-25 Sevilla 21-24
Real M. 21-25 Real S 21-22
ria 1-1, Fiorentina-Lazio Roraa 3-0, In-
ter M. -Atalanta 1-0, Juventus-Como 2-
0, Napoli-Verona 0-0, AS Roma-Avelli-
nol-0, Udinese-AC Milan 1-1
Verona 16-23 AS Roma 16-21
Inter M 16-23 Sampdoria 16-20
Torino 16-21 AC Milan
Kunstgrastoernooi Utrecht
1970 2 Leon Luyten 59.6.100 m. school-
slag heren 2. Hans Lalau 2.11.7. 3 Rei-
nier Haasnoot 1.14.1.200 m. rugslag jon
gens geb. 1968 2 René Coreljé 2.31.2.100
m. schoolslag meisjes geb. 1972 2 Yvon
ne Laterveer 1.31.1. 100 m. vlinderlslag
jongens geb. 1972 2 Robert Janssen
1.15.7. 3 Martyn Busscher 1.16.5.100 m.
rugslag heren 2 Edward Maasdyk 1.04.8.
Uitslagen LZ'86 Amsterdam: 200 m.
wisselslag dames 3 Silvia Bakker 2.35.5.
200 m. vrije slag jongens geb. 1968 2 An-
toin van Weerden 2.08.6.100 m. vlinder
slag meisjes geb. 1970 2 Geralda Boek
weit 1.16.3. 100 m. vrije slag jongens
geb. 1970 3 Marco Mulder 59.5. 100 m.
vlinderslag dames 2 Annemarie van der
Luyt 1.19.4. 3 Saskia ter Horst 1.19.8.100
m. schoolslag heren 2 Wilco van der
Zeeuw 1.11.6.100 m. schoolslag meisjes
geb. 1972 2 Paulien Stastra 1.26.8.100 m.
vlinderslag jongens geb. 1972 2 Ronald
Thierry 1.24.5. 100 m. vlinderslag jon
gens geb. 1968 2 Hans van Hees 1.10.6.3
Marco Mulder 1.11.0.
ZUID WEST IA
Het Zuiden-De Bermen 8-11 (di.),
OSCR-Blauw Wit'51 17-19 (di.), De
Zwervers-Ready 9-10, Rozenburg-De
Bennen 5-6, De Danaïden-Blauw Wi
t'51 6-9, Het Zuiden-Kwiek(Hg) 21-9
BI. Wit'51 10-18 Zwervers 9-8
Ready 10-14 Kwiek(Hg) 10-8
OSCR 9-13 Danaïden 10-6
De Bermen 10-11 Rozenburg 10-1
H. Zuiden 10- 9
Wereld indoorspelen Parijs
VROUWEN
3000 meter: 1. Debie Scott (Can) 9.04,99;
2. Agnese Possamai (Ita) 9.09,66; 3. Patti
Sue Plumer (VSt) 9.12,12.
MANNEN
Verspringen
1. Jan Leitner (Ned) 7,96 meter; 5. Emiel
MeUaard (Ned) 7,78.
SwlftlM)-Kinderdijk 15-14
VES 8-14 Excelsior 7-4
Swift(M) 8-13 Animo 8-4
Kinderdijk 8-11 Snel 8-3
ZUID WEST 1IB
GKV(G)-Velocitas 13-13, Oranje Wit-
Vriendenschaar(B) 13-6, Oranje Na-
ssau-De Meervogels 9-10, Tjoba-Ons
Meervog. 9-14 Velocitas 9-8
Tjoba 9-12 GKV(G) 9-7
Or. Wit 9-11 Or. Nassau 9-6
O. Eiland 9-10 Vr'sch.(B) 9-4
4 en Go Ahead (Sov) 19,94.
DEN HAAG (ANP) - De cijfers in de ver-
schillende sportprysvragen van het
weekeinde zijn als volgt:
lotto (nr 3) zijn: 10 - 17 - 24 - 31 - 34 - 40.
Reservegetal: 39. Deelnemers: 501.153,
inleg: f. 2.493.115,00, prijzenbedrag: f.
1.184.230,00
Toto
Een winnende kolom in sporttoto (nr 3)
ziet er als volgt uit: 3-1-1-1-1-1-3-2-
1-3-1-3. Deelnemers: 43.015, inleg: f.
195.392.00, pryzenbedrag: f. 92.811,00
Toto-gelijk
De winnende
(nr 3) zijn: 10 - 14 - 16 - 20 - 28. Toege
voegd: 9. Deelnemers: 5278, inleg: f.
24.782,00, pryzenbedrag: f. 12.545,00
Cijferspel
De uitslag van cijferspel (nr 3) is: 946824.
Deelnemers: 204.285, inleg: f. 306.427,00,
vaste prijzen.
Belgische lotto
De winnende getallen in de Belgische
lotto zijn: 4 - 20 - 25 - 29 - 32 - 39. Reserve-
getal: 40.
Westduitse lotto
De winnende getallen in de Westduitse
lotto zijn: 21 -40-41 -44-48-49. Reser
vegetal: 29. De uitslag van 'Spiel 77' is:
6984804.
VROUWEN
60 meter. 1. Silke Gladisch (OD1) 7,20; 2.
Heather Oaks (GBr) 7,21; 3. Christelle
Bulteau (Fra) 7,34.
800 meter: 1. Christina Cojocaru (Roe)
2.04,22; 2. Jane Finch (Gbr) 2.04,71; 3.
Maria Simeanu (Roe) 2.05,51.
1500 meter: 1. Elly van Hulst (Ned)
4.11.41; 2. Fita Lovin (Roe) 4.11,42; 3.
Brit McRoberts (Can) 4.11,83.
Hoog: 1. Stefka Kostadinova (Bul) 1,97;
2. Susanna Lorentzon (Zwe) 1,94; 3.
MANNEN
200 meter: 1. Alexander Jevgenjev (Sov)
20,95; 2. Adeoye Mafe (GBr) 20,96; 3.
Joao Eugenio Da Silva (Bra) 21,19.
800 meter: 1. Coloman Trabado (Spa)
1.47,42; 2. Benjamin Gonzales (Spa)
1.47,94; 3. Ikem Billy (GBr) 1.48,28.
1500 meter: 1. Mike Hillardt (Aus)
3.40,27; 2. Jose Luis Gonzalez (Spa)
3.41,36; 3. Joseph Chesire (Ken) 3.41,38;
3000 meter: 1. Joao Campos (Por)
7.57,63; 2. Don Clary (VSt) 7.57,78; 3.
Ivan Uvizl (Tsj) 7.57,92;
60 meter horden: 1. Stephane Caristan
(Fra) 7,67; 2. Javier Moracho (Spa) 7,69;
3. Jonathan Rodgeon (GBr) 7,70.
Polsstokhoogspringen
1. Sergei Boebka (Sov) 5,75 m 2. Thier
ry Vigneron (Fra) 5,70 m; 3. Vasily Boeb
ka (Sov) 5,60 m; 4. Marian Kolasa (Pol)
en Patrick Abada (Fra) 5,50 m; 6. Alber
to Ruiz (Spa) 5,50 m.
ZUID WEST IIC
De Regenboog-Eureka 8-8, De Algeme-
ne-Terheijden 11-7, Zuiderkwartier-
Zuiderkw. 7-11 Regenboog 8-7
Eureka 8-11 Algemene 8-6
DKV 8- 9 Terheijden 8-2
KVR 7- 8
ZUID WEST IID
IJsselvogels-ODO(M) afg., KOAG-
TOP(A) 10-9, Fiks-DES 9-8, NIO-Tempo
Hoogoven-schaaktoernooiDe uitslagen
van de op zaterdag gespeelde tweede
ronde van het Hoogoven-schaaktoer
nooi zijn:
Lobron (Wdl) - Ree (Ned) 1-0, Kortsjnoi
(Zwi) - Ftacnik (Tsj) 1-0, Beljavski (Sov)
- Nunn (Eng) 0-1, Portisch (Hon) - Van
der Wiel (Ned) 0,5-0,5, Spragget (Can) -
Koedrin (Vst) 0-1, Georgiev (Bul) - Lig-
terink (Ned) 1-0, Timman (Ned) - Roma-
nisjin (Sov) 1-0
De uitslagen van de op zondag gespeel
de derde ronde zijn:
Romanisjin - Lobron 0,5-0,5, Ligterink -
Timman 0,5-0,5, Koedrin - Georgiev 0,5-
0.5, Van der Wiel - Spragget 0,5-0,5,
Nunn - Portisch 0,5-0,5, Ftacnik - Bel
javski afgebr., Ree - Kortsjnoi 0-1
Stand na drie ronden:
1. Nunn 2,5 punt Timman 2,5; 3.
Kortsjnoi 2; Georgiev 2; Koedrin 2; 6.
Lobron 1,5; 7. Portisch 1,5; Van der
Wiel 1.5; 9. Spragget 1; Ligterink 1; Ro
manisjin 1; 12. Beljavski 0,5 1 af
gebr.; Ftacnik 0.5 1 afgebr.; 14. Ree
0,5.
MANNEN
Resultaten van de Nederlanders
200 meter vlinder: 1. Nielsen (Den)
2.03.54; 2. Larsen (Den) 2.06.54; 3. De
Kort (Ned) 2.07.78.
100 meter school: 1. Fu (Chi) 1.05.38; 2.
Dekker (Ned) 1.06.97; 3. Pata (Fra)
I.07.05
VROUWEN
1000 meter vrij: 1. Cripps (Eng)
II.12.11; 2. Van de Meer (Ned) 11.12.37;
3. Erlen (Zwi) 11.22.09.
100 meter school: 1. Lempereur (Bel)
1.12.57; 2. Holmstroem (Zwe) 1.13.11; 3.
Willemse (Ned) 1.15.89
EREDIVISIE
MANNEN
De Veluwe-Alkmaar 6-4, Avanti-Shot 6-
3, Valkensw.-ScyUa 6-0
Eerste divisie
Sjaardema-Avanti 2 3-6, JCV-Middel-
burg 3-6, A'dam-Odion 6-1
VROUWEN
Eredivisie
Middelburg-Torenstad 3-6, Shot-Ko-
ningsl. 2-6, A'dam-Scylla 1-6
Eerste divisie
Treffers-A'dam'78 4-6, Avanti 1-Avanti 2
6-0, Hoonhorst-Megacles 5-5
De uitslagen van de finales om het open
kampioenschap van Wales zyn:
ME: Grubba (Pol) - Secretin (Fra) 19-
21,21-13,21-18,21-17
VE: Olga Nemes (Wdl) - Han Yan (Chi)
21-19,21-19,21-9
MD: Secretin/Birocheau (Fra) - Akes-
son/Persson (Zwe) 21-19,11-21,21-10
VD: Liu Wei/Han Yan (Chi) - Kyung Mi/
Lee Sun (Zko) 21-12,21-13
GD: Ji Hyun/ Jung Hwa (Zko) - Mazoe-
nov (Sov)/Pellikanova (Tsj) 21-15,18-
Hoofdklasse DMH
Zoetermeer-LDG 9-7, KDV-RDC 7-9,
WDG-Excelsior 4-12, OGB-Samen Sterk
11-5, RDC 2-HDC 9-7
Stand na 7 ronden
1. RDC 12, 2. Samen Sterk 8, 3. Excel
sior en OGB 7, 5. KDV en WDG 6. 7.
RDC 2 5, 8. LDG 4. 9. HDC 3.
Eerste klasse DMH
KDC 2-RDC 3 10-6, LDC-Lisse 2 11-5,
RDC 4-WDG 2 uitg., SDV-Lisse uitg.
Stand na 7 ronden
1. KDC 2 12, 2. Lisse 10, 3. RDG 3 10. 4.
LDC en RDC 4 6. WDG 2 4, 7. Lisse 2 4,
8. SDV.O 9. KDC 4 0.
ZUID WEST IIIA
Actief-Ons Huis 9-8, Crescendo-HSV
13-6, Phoenix-Keep Fit 7-9, Ter Gouw-
Dubbel Zes 13-9
Crescendo 9-14 Keep Fit 9-8
Dubbel Z. 9-10 Actief 9-8
Ons Huis 9-10 Ter Gouw 9-8
Phoenix 9- 8 HSV 9-6
ZUID WEST IIIB
Weidevogels-Vitesse 6-5, De Voltref-
fers-Merwede 8-22, Jodan Boys-ON-
DO(M) 5-15, Fluks-AU Ready 11-7
Merwede 9-15 Weidevog. 9-7
ONDO(M) 9-14 Jodan B. 9-7
Fluks 9-12 AU Ready 9-5
Vitesse 9- 9 Voltreffers 9-3
ZUID WEST IIID
Hoogvliet-Vlaardingen 8-8, KNS-Seol-
to 7-7, Harga-ALO 7-8, WION-DKC 5-4
ALO 9-16 WION 9-8
Hoogvliet 9-14 Harga 9-4
Vlaardingen 9-13 Seolto 9-3
RIJNDELFLAND I
Madjoe-Avanti 8-10, Hoekse-ON-
DO(sGr) 2-4, ODS-De Dijkvogels 5-6, De
Raven-Hou Stand 6-7
Dykvog. 10-18 GKV(Hg) 9-7
H. Stand 10-16 Hoekse 10-4
Avanti 10-16 De' Raven 10-3
ONDO(sGr) 10-13 Madjoe 9-2
ODS 10- 9
ZUID WEST RES. I
B: Sperwers 2-Pams 3 11-3, Het Zuiden
2-Deetos 3 9-7, HKV 3-PKC 5 13-8; C:
Die Haghe 2-HKV 2 13-12, Fortuna 3-
PKC 4 19-12, De Danaïden 2-De Bermen
211-9, Fides Pacta 3-Ons Eibernest 2 14-
14
ZUID WEST RES. II
B: OSCR 2-AchiUes 2 12-11, KOAG 2-
Het Zuiden 4 9-5; C: GKV(G) 2-Pemix 2
9-7, TOP 2-HKC 3 12-11, Albatros 2-
Pams 4 13-7, Swift(M) 2-Kinderdyk 2 11-
10
ZUID WEST RES. Ill
A: WION 3-Trekvogels 3 7-6, De Danaï
den 3-DKC 2 7-5; B: De Regenboog 2-
Vlaardingen 3 8-3, Fides Pacta 4-Ter-
heyden 2 14-4, Ten Donck 2-Fortuna 4
9-10
ZUID WEST JUN.
B: TOP-Snel 11-13, KOAG-Merwede 13-
5, PKC-KVS 6-6, Swifl(M)-Kinderdyk 7-
2-2, Gem/K 4 - Fadjar 1 uitgest., Orion
3 - Liusna 1 0-3, SKC 2 - Gem/K 4
3-1, S'70 1 - Fadjar 1 0-3.
KLAS 3A: MVKV 1 - InUpGo 2 3-0,
Meerb. 1 - Gem/K 6 2-2, LPSV 1 - Do-
nar 4 3-0, KPJ 1 - DAC 6 3-1, Fadjar 2
- Onon 4 1-3, S'70 3 - Ridderv. 2 0-3.
KLAS 3B: VCS 4 - Liusna 3 0-3, DAC 5
- Salvo 1 3-0, Valken 1 - WVC 3 2-2,
SKC 4 - VCO 1 1-3, Setumup 1 - Rid
derv. 4 3-0.
KLAS 3C: DAC - SKC 0-3, WW 2 -
GGV 1 0-3, Aarlv. 2 - NOVO 5 0-3,
Ridderv. 3 - S'70 2 3-0, Gem/K 5 -
Meerb. 2 3-1.
KLAS 3D: RW 4 - LISC 2 3-0, Scara-
bee 1 - Gem/K 7 1-3, LUSV 3 - Blok 2
0-3, NOVO 4 - Leython 6 3-0, DAC 7 -
DAC 9 3-1.
KLAS 4A: VCS 5 - Orion 6 2-2, DVO 3
- Setumup 2 3-1, Fadjar 3 - WW 3
0-3.
KLAS 4B: VCO 2 - WW 4 3-0, VCS 6
- Scarabee 2 0-3, Liusna 4 - WVC 4
WVC n.o., Valken 3 - NOVO 6 1-3.
VROUWEN:
2e div. D: Compaen-Ruiter 1-3, Delta
Lloyd 2-KDS 1-3, Starlift 3-V. San
ten 2 3-1, Be Fair-Purvo 2-3, Gem/K
1-Tonegido 3-1, DFC-Madjoe 1-3.
Madjoe 13-30 Compaen 13-19
KDS 13-30 Ruiter 13-19
Gemini/K 1 12-27 Purvo 13-10
Starlift 2 13-27 V. Santen 13-10
DFC 13-26 DeltaUoyd 13-10
Tonegido 13-26 Be Fair 13-9
3e div. G: Intermezzo-RVC—De Me
teoor-Zevenhuizen 0-3, Leython
1—Ekspalvo 2-3, Blokkeer-Radius
3-2, Vlaardingen-AV'40 0-3, Slie-
drecht-Oikos 3-1.
RVC 12-30 Intermezzo 12-21
Slied recht 13-29 AV'40 12-15
Zevenhuizen Leython 13-14
13-28 Oikos 13-7
Blokkeer 13-26 Vlaardingen
Ekspalvo 13-23 13-7
Radius 13-23 Meteoor 12-5
3e div. H: Polisport-Brother 2 0-3, Al-
lides-Odin 3-1, NOVO-VCA 3-2, Ar-
mixtos-Argus 3-0, Smash 2-KDS 2
0-3, Volendam—Madjoe 3-0.
Brother 2 13-34 Odin 13-17
Polisport 13-30 NOVO 12-16
Volendam 13-30 Armixtos 13-16
Allides 13-24 KDS 13-16
Argus 13-21 Madjoe 2 13-9
VCA 13-18 Smash 2 12-0
Promotieklas: DAC I-Tornado 1 3-1,
Gem/K 2-Velo 1 1-3, Leython 2-DOS
2 1-3, JB 1-DVC 1 afgelast. VW 1
LUSV 1 3-1, WW 1-Zovoc 1 3-2.
DAC 1 13-36 Leython 2 13-20
DOS 2 13-29 Zovoc 13-15
Gem/K 2 13-24 Tornado 13-14
JB 1 12-23 DVC 1 12-12
Velo 13-22 VW 1 13-7
WW 1 13-22 LUSV 1 13-6
Eerste klas: DAC 2-Orion 1 1-3, S'70
1-Blok 1 3-0, Leython 3-Leython 4
3-1, Gem/K 3-Gem/K 4 1-3, RW 1—
Ridderv 1 1-3, WVC 1-Liunsa WVC
Ridderv 1 12-22 Gem/K 4 13-11
Orion 1 13-22 Liusna 1 12-10
S'70 1 12-20 Blok 1 13-9
Leython 3 13-16 Leython 4 13-7
RW 1 13-14 WVC 1 11-3
DAC 2 12-12 Gem/K 13-2
Klas 2a: VCO 1-VCS 2 3-0, Salvo 1-D-
VO11-3, Orion 3-Leython 7 0-3, Lius
na 2—DAC 3 3-1, Ridderv 2-RW 2
3—0, NOVO 4—NOVO 2 3-0.
Klas 2b: GGV 1-Gem/K 5 3-1, VCS
1—Inupgo 13-1, Leython 6—Leython 5
0-3, Blok 2—SKC 1 2-2, LUSV 2-WW
2 1-3, NOVO 3—Orion 3 3-0.
Klas 3a: Blok 4-Setumup 1 2-2, Inup
go 2-VCO 2 3-1, LUSV 5-MVKV 2
2-2, DAC 4—DAC 5 3-0, SKC 2-Ley-
thon 9 3-0, Gem/K 6-NOVO 7 3-1.
Klas 3b: LISC 1-DAC 7 3-1, DVO 2—
Fadjar 1 1-3, LUSV 4-Inupgo 3 2-2,
Orion 4-Ridderv 3 1-3, Liusna 3-VCS
3 2-2, Valken 1-Fadjar 1 2-2, NOVO
6-Valken 1 0-3.
Klas 3c: Meerb 1-SKC 3 3-0, Donar
1—MVKV 1 2-2, Fadjar 2-WVC 2 3-1,
Scarabee 2-LUSV 3 1-3, DAC 6-NO
VO 5 0-3.
Klas 3d: VCO 3-Meerb 2 2-2, GGV 2—
Blok 3 1-3, Orion 5-Valken 2 0-3, SKC
4—KPJ 11-3, NOVO 8-Scarabee 10-3,
DAC 8-Donar 2 1-3.
Klas 4a: Inupgo 5-NOVO 9 1-3, Ley
thon 10—S'70 0-3, VCS 4—LUSV 6 3-0,
Liusna 4-Inupgo 5 3-0, Valken 3-Se-
tumup 3 2-2, Fadjar 3-NOVO 9 3-1.
Klas 4b: Gem/K 7-Setumup 2 0-3,
RW 3-NOVO 10 3-0, Inupgo 4-Rid
derv 5 3-0, WW 3—DVO 3 3-0, Setu
mup 2—NOVO 10 NOVO 10 n.o., SKC
5—Blok 6 1-3.
Vrouwen
TWEEDE DIVISIE C
Actief - HVS 12-13, Verburch - Oase 9-4,
UVG - Groene Ster 25-14, De Treffers -
DWS 17-5, WIK - EDH 16-18.
- Ancora 11-13, WIK - GDS/Athe-
(110+106 m), 2. Jari Puikkonen (Fin)
223,0 (108+107,5 m), 3. Matti Nykaenen
(Fin) 221,7 (108+108 m).
Vrouwen afdaling Megeve
1. Michela Figini (Zwi) 1.32.23, 2. Cathe
rine Guittet (Fra) 1.32.42, 3. Claudine
Emonet (Fra) 1.32.84.
Klassement wereldbeker (algemeen):
Biljarten
(met tussen haakjes het toernooigemid-
delde)
1. Vultink 6 150 12.16 9.47)
2. Arnouts 4 50 11.05 (12.65)
3. Van de Ven 2 58 6.85 7.65)
4. Havermans 0 26 5.80 5.80)
5. Van der Smissen 75 7.84)
6. Bongers 54 7.09)
32 6.42)
41 4.80)
Mannen
EREDIVISIE
Haaksbergen - Leiden 86-93, BVC Am
sterdam - Den Bosch 85-86, Werkendam
- Den Helder 107-91, Orca's- Weert 95-
94.
E/Leiden 17-28 Weert 17-14
Den Bosch 17-26 Den Helder 17- 8
Amsterdam 17-20 Orca's 17- 4
Haaksb. 17-20
Werkendam 17-16
Rayon West
EERSTE KLASSE
AMVJ - OSG 76-78, Lokomotief - Lei
derdorp 94-57, Zoebas- BVO 65-84, Jum
pers - Trotters 56-92, Voorne - MSV 52-
84.
Blitz 13-24 Leiderd. 13-12
BVO 14-20 Dunckers 13-10
AMVJ R. 14-20 OSG 14-10
Lokomot. 14-20 Jumpers 14- 6
Trotters 14-20 Voorne 14-4
MSV 14-16 Zoebas 13- 2
TWEEDE KLASSE
Lakers - Red Stars 81-59, ASV - Lakers
69-67. Binnenland - Midland 72-80, Gras-
shoppers - LUSV 71-55, Dragons- Achil
les 94-90, Lions - Red Stars 75-90.
Vrouwen
EREDIVISIE
BVC Amsterdam - Den Helder 59-69,
MSV - Jolly Jumpers 52-72, BOB - Den
Bosch 65-88, Amstelveen - Voorburg 64-
36, Hoofddorp - Rotterdam Zuid 54-60.
Den Helder 13-26 Hoofddorp 13-10
Amsterdam 13-20 Rotterdam 13-10
Amstelv. 13-20 Voorburg 13- 6
Den Bosch 12-16 BOB 12- 4
Joly Jump. 13-14 MSV 13- 0
RAYON WEST
EERSTE KLASSE
Lakers - RZ 2 59-61, Spakenburg -
Dunckers 31-32, DAS - Cangeroes 2 87-
57, Hurricanes - Gymnova 70-43, Gras-
shoppers - Lakers 73-46, Voorburg 2 -
Devel Devils 45-73.
TWEEDE KLASSE
Binnenland - Leiderdorp 38-68, Goba -
Silvertown 78-42, Argon - Charlois 52-
58.
Jongens junioren
EERSTE KLASSE
Rowic - BVO 67-99, Argus - Leiderdorp
59-79, MSV - Grasshoppers 63-83, Jum
pers - RZ 76-133, Voorne- BOB 61-119,
Green Eagles - Cangeroes 75-133.
Red Stars 75-82.
Zaalhandbal
Mannen
DERDE DIVISIE G
Actief - Hollandiaan 19-13, Rijnstreek -
Mannen
Lauberhorn afdaling in Wengen:
1. Peter Wimsberger (Oos) 2.35.97,2. Pe
ter Lüscher (Zwi) 2.36.19, 3. Peter Mul
ler (Zwi) 2.36.19.
Klassement wereldbeker afdaling:
Höflehner (Oos) 94 punten, Wimsberger
80, Heinzer (Zwi) 61, Zurbriggen (Zwi)
59.
Klassement algemene wereldbeker:
Zurbriggen 179 punten, Girardelli (Lux)
165, Wenzel (Lie) 152, Wimsberger 102,
Heinzer en Höflehner 100.
1. Figini 185 pnt 2. Brigitte Örtli (Zwi)
165 pnt 3. Walliser (Zwi) 149 pnt 4. Mari
na Kiehl (BRD) 137 pnt.
Klassement wereldbeker (afdaling):
1. Figini 92 pnt 2. Elisabeth Kirchler
(Oos) 61 pnt 3. Walliser 45 pnt 4. Örtli 40
WK Noordse combinatie in Seefeld:
Mannen
(70 meter schans, 15 km skiloop): 1. Her
mann Weinbuch (Brd) 410.10 punten, 2.
Geir Andersen (Noo) 399.84, 3. Heiko
Hunger (DDR) 391.75.
10 kilometer skiloop, dames:
1. Anette Boe (Noo) 30 minuten en 54,8
seconden, 2. Marija-Liisa Kirvesniemi
(Fin) 30.56,2, 3. Greta Nykkemo (Noo)
30.58,0
Wedstrijden op natuurijs
NIEUWKOOP, 100 ronden: 1. Jan Kooi
man (Ammerstol); 2. Wim Vos (Koeken-
gen); Alex Jansen (Leiden); 4. Wim Wes-
terveld (Eemnes); 5. Richard van Kem
pen (De Hoef). Vrouwen: 1. Ineke Kooi
man (Ammerstol), 2. Joke van der Voort
(Poeldijk), 3. Leny van der Hoorn (Ter
Aar).
HOOGMADE, kortebaan: 1. Menno
Boelsma (Nootdorp) 2. Dirk-Jan van Ha
meren (Vleuten) 3. John Val (Leiden).
NK marathon op kunstijs:
De uitslag bij de A-rijders: 1. Lex Caze-
mier (Den Hoorn) 150 ronden in 1.29,48
2. Teun Busser (Utrecht) op 1 ronde, 3.
Evert van Benthem (Sint Janskloosterj
4. Gerd Jakobs (Emmen), 5. Henri Rui
tenberg (Oldebroek) op 2 ronden, 6.
Ruud Christoffers (Vlaardingen), 7. Jan
Kooiman (Ammerstol), 8. Jos Pronk
(Öost-Graftdijk), 9. Alex Jansen (Lei
den) op 3 ronden, 10. Henk Portengen
(Nederhorst den Berg) op 4 ronden.
Vierkampen in Davos:
Sprinters:
500 meter:
1. Gaetan Boucher (Can) 37,78; 2. Oleg
Bozjev (Sov) 38,39; 3. Sergej Fokitsjev
(Sov) 38,48; 4. Alexander Antipov (Sov)
38,56;5. Andrej Bachvalov (Sov) 38,71; 6.
Konstantin Tjaritonov (Sov) 38,86; 9.
Geert Kuiper (Ned) 39,05; 20. Jan Yke-
ma (Ned) 39,91.
1000 meter:
1. Boucher 1.16,56; 2. Bozjev 1.18,14; 3.
Fokitsjev 1,18,97; 4. Bachvalov 1.19.45;
5. Antipov 1.19,86; 6. Tjaritonov 1.20,47;
9. Kuiper 1.21,00. Ykema startte niet.
AUrounders:
500 meter:
1. Viktor Sjasjerin (Sov) 38,30; 2. Igor
Zjelezovski (Sov) 38,37; 3. Hein Vergeer
(Ned) 38,64; 4. Rolf Falk-Larssen (Noo)
39,14; 5. Andre Hoffman (OD1) 39,20; 6.
Andrej Bobrov (Sov) 39,33; 10. Hilbert
van der Duim (Ned) 39,56; 18. Frits
Schaly (Ned) 40,27; 20. Ben van der
Feltz (Ned) 40,41; 22. Egbert Post (Ned)
40,69; 27. EmiefHopman (Ned) 41,41.
3000 meter:
1. Van der Duim 4.14,46; 2. Sjasjerin
4.15,00; 3. Konstantin Korotkov (Sov)
4.16,97; 4. Vergeer 4.17,30; 5. Falk-Lars
sen 4.17,97; 6. Schaly 4.19,09; 7. Igor
Malkov (Sov) 4.19,92; 8. Geir Karlstad
(Noo) 4.20,10; 9. Hopman 4.20,26 11.
Hoffmann 4.20,62; 25.Post 4.32,53; 30.
Van der Feltz 4.36,80.
Vrouwen:
500 meter (aileen Nederlandse rijd
sters):
1. Alie Boorsma 43,59; 2.Yvonne van
Gennip 43,61; 3. Thea Limbach 43,94; 4.
Marieke Stam 43,96; 5. Els Meyer 44,24;
6. Ria Visser 44,43; 7. Grietje Mulder
45,23.
Uitslagen van zondag:
Sprinters:
500 meter:
1. Boucher 37,22; 2. Antipov 37,30; 3. Fo
kitsjev 37.39; 4. Tjaritonov 37,78; 5. Jo
hansson 38,01; 6. Kuiper 38,03; 9. Chleb-
nikov 38,19; 10. Halvorsen (Noo) 38,69.
1000 meter:
1. Boucher 1.12,74; 2. Fokitsjev 1.16,23;
3. Denis Gagnon (Can) 1.16,28; 4. Chleb-
nikov 1.16,34; 5. Serrtgej Zit Shitnikoiv
(Sov) 1.16.83; 6. Kuiper 1.17,019; 7. Goe-
ran Johansson (Zwe) 1.17,40; 8. Jouko
Vesterlund (Fin) 1.17,42.
Eindklassement:
1. Boucher 149.650 punten; 2. Fokitsjev
153.470; 3. Tjaritonov 155.680; 4. Gagnon
156.045; 5. Kuiper 156.175; 6. Johansson
156.185; 7. Vesterlund 157.110; 8. Hal
vorsen 157.915.
AUrounders:
1500 meter:
1. Zjelezovski 1.53,47; 2. Vergeer 1.54,46
(Nederlands record); 3. Falk-Larssen
1.55,83; 4. Korotkov 1.56,37; 5. Claes
Bengtsson (Zwe) 1.57,04; 6. Oxholm
1.57,33; 7. Van der Duim 1.57,57; 8. Scha-
5000 meter:
1. Van der Duim 7.04,79; 2. Korotkov
7.04,97; 3. Dmitri Bodkalev (Sov)
7.11,03; 4. Karlstad 7.13,64; 5. Oxholm
7.18,00; 6. Vergeer 7.18,21; 7. Frode Sji-
vertsen (Noo) 7.18,54; 8. Falk-Larssen
7.19,70; 9. Hopman 7.20,47; 11. Schaly
7.23,52.
Eindklassement:
1. Vergeer 163.498 punten; 2. Van der
Duim 163.639; 3. Korotkov 164.009; 4.
Falk-Larssen 164.723; 5. Karlstad
166.637; 6. Schaly 167.087; 8. Oxholm
167.250; 10. Hopman 168.477.
Vrouwen
Sprinters
500 meter:
1. Rys 41,66; 2. Koelesjova 41,77; 3. Anne
Girard (Can) 42,19.
1000 meter.
1. Rys 1.22,00; 2. Rhead 1.25,33; 3. Girard
1.25,62.
Eindklassement:
1. Rys 167.920 punten; 2. Koelesjova
171.575; 3. Rhead 172.785.
3000 meter:
(alleen Nederlandse rijdsters):
1. Van Gennip 4.25,01 (Nederlands re
cord); 2. Stam 4.32,89; 3. Limbach
4.35,49; 4. Mulder 4.37,04; 5. Boorsma
4.41,59; 6. Visser 4,46,61; 7. Meyer
4.51,83.
Zaalvoetbal
Zaalvoetbalagenda
Vanavond
THB Hal Lisse; THB Boys Bax (20.30
uur)
Cleyn Duin Katwyk; Vd Plas - FV Snoe-
kie (20.00 uur)
Glasbergen - Cleyn Duin (21.00 uur)
De Maas Maasdam; De Maas - Ceverbo
(20.30 uur)
Woensdag
Northgohal Noordwijk; Noordwyk - De
Hanepoel (21.30 uur)
THB Hal Lisse; SRV Boys - Menken/
Landbouw (20.30 uur)
Groenoordhallen Leiden; De Zwarte
Wolf - De Rozet (20.20 uur)
Lugdunum - FC Datarex (21.15 uur)
Ter Specke Lisse; Fc Lisse - FC Grovo
(20.35 uur)
Oranjeplein Den Haag; Silva Boys - Ju/
de Singel (20.30 uur)
HILVERSUM (ANP) - De uitslagen van
de op zondag in Hilversum gehouden
koersen zyn: EERSTE KOERS, 1609 m:
1. Zodiak (A.Mollema) 2.08.8 1.20.0; 2.
Zigeunerin B; 3. Zion Vredenburch. To
to: winnend f. 2.60; plaats f. 1.90, f. 2.80,
f. 3.20; koppel f. 17.40; trio f. 334.50
TWEEDE KOERS. 1609 m: 1. Wally
Winn (H.Bakker) 2.08.2 1.19.7; 2. Wilma
Neyenrode; 3. Ynette Baker. Toto: win
nend f. 5.90; plaats f. 2.20, f. 1.50, f. 1.70;
koppel f. 15.90; trio f. 329.90
DERDE KOERS, 1609 m: 1. Yet Star
last (S.Hartmann) 2.09.6 1.20.5; 2. Whis-
ley; 3. Wobbelien. Toto: winnend f. 4.00;
plaats f. 1.30, f. 2.30, f. 2.20; koppel f.
6.60; trio f. 111.70
VIERDE KOERS, 1609 m: 1. Yankee
Flight (J.van Dooyeweerd) 2.06.0 1.18.3;
2. Yorki Ulandia; 3. Yambeau Flight.
Toto: winnend f. 4.90; plaats f. 1.40, f.
1.50, f: 1.20; koppel f. 8.30; trio f. 57.10.
Niet gestart: Well Done.
VIJFDE KOERS. 1609 m: 1. Year of
King (T.Smeding) 2.07.0 1.18.9; 2. Wally-
sien; 3. Wankla Aled. Toto: winnend f.
3.10; plaats f. 1.60, f. 1.90, f. 3.60; koppel
f. 13.40; trio f. 242.40. Niet gestart: Willy
Westerhorn.
ZESDE KOERS, 1609 m: 1. Veiy Good
(Mej.Knol) 2.06.8 1.18.8; 2. Wicky Sypes-
teyn; 3. Wishbone Fortuna. Toto: win
nend f 4.90; plaats f. 1.60, f. 1.60, f. 2.10;
Elsene (H.Grift) 2.05.7 1.18.1; 2. Uncrow
ned; 3. Whirl Pride. Toto: winnend f.
1.70; plaats f. 1.40, f. 1.80, f. 1.80; koppel
f. 7.40; trio f. 30.80. Niet gestart: Valery
Dean; Yeaning Boshoeve.
ACHTSTE KOERS, 1609 m: 1. Star of
Goldstar (G. de Jong) 2.01.5 1.15.5; 2.
Leonard Hanover; 3. TVdi Flower. Toto:
winnend f. 1.80; plaats f. 2.00 f. 1.60 f.
2.40; koppel f. 4.70; trio f. 16.20. Niet ge
start: Spirits Supreme
NEGENDE KOERS. 1609 m: 1. Tantie
me (G. de Jong) 2.06.3 1.18.5; 2. Udet
Ulandia; 3. Victrix. Toto: winnend f.
1.50; plaats f. 1.60 f. 1.70; koppel f. 4.60;
(B. Tijm) 2.06.0 1.18.3; 2. Walter Neyen
rode; 3. Usta Oldeson. Toto: winnend f.
12.90; plaats f. 5.30 f. 1.60 f. 6.00; koppel
f. 34.20; trio f. 857.00. Niet gestart: Ulti
mo W
ELFDE KOERS. 1609 m: 1. Wilye Last
(T. Langenberg) 2.07.7 1.19.4; 2. Ygor Pe
terhof; 3. Worthy Dillon. Toto: winnend
f. 8.20; plaats f. 3.30 f. 2.60 f. 2.00; koppel
Volleybal
Zaalkorfbal
MANNEN
2e DIV. D: Starlift 2 - WW 12 1-3,
Brother 3 - Tornado 1-3, DAC - Rui
ter 3-0, Spirit - Thor 0-3, Leython -
Compaen 3-1, Molenwiek - Madjoe
3-0.
WW '72 13-36 Compaen 12-16
Molenwiek 13-35 Starlift
Thor 13-24 Leython
Bekhuis
x rug: 1. H
(Ned) 2.14.
.46
VROUWEN
200 meter rug: 1. De Rover (Ned)
2.18.30; 2. Van der Lans (Ned) 2.21.78; 3.
Oude Nyeweme (Ned) 2.22.02
200 meter wissel: 1. Johansson (Zwe)
2.23.92; 2. De Rover (Ned) 2.24.88; 3.
Closset (Bel) 2.25.36
MANNEN
100 meter vlinder: 1. Halsall (Zwi) Dalto 9-13
56.17; 6. Leon Steenbrink (Ned) 58.98
HOOFDKLASSE A
LDO-Deetos 11-20, Oost Arnhem-AUen
Weerbaar 13-9. Pams-SCO 5-9, PKC-Die
Haghe 10-8
PKC 9-12 LDO 9-10
SCO 9-11 Dee tos 9- 9
O. Arnhem 9-10 A. Weerbaar 9- 8
Die Haghe 9-10 Pams 9- 2
HOOFDKLASSE B
Fortuna-DKOD 10-9, DOS'46-Archipel
17-10, Samos-Rohda 8-11, Blauw Wit-
Ruiter 13-22 DAC
Brother 13-19 Madjoe
Tornado 13-19 Spirit
VROUWEN
200 meter vrij: 1- Verstappen (Ned)
2.02.10; 4. Van de Meer (Ned) 2.07.74
200 meter school: 1. Lempereur (Bel)
2.34.80; 3. Willemse (Ned) 2.44.69
MANNEN
100 meter vrij: 1. Caron (Fra) 50.67; 6.
Ran (Ned) 53.44
100 meter rug: 1 Horter (Fra) 1.00.26; 6.
Bekhuis (Ned) 1.01.80
VROUWEN
100 meter vrij: 1. Verstappen (Ned)
57.05
100 meter rug: 1. De Rover (Ned)
1.04.95; 4. Van der Lans (Ned) 1.06.47
LEIDEN - Uitslagen Leiden De Zijl/
LGB: 200 m. vrije slag meisjes geb. 1968
3 Jolanda Laterveer 2.23.0. idem jon
gens 3 René Correljé 2.07.2. 100 m. vlin
derslag meisjes geb. 1970 2 Sandra
Schotsman 1.17.6. 3 Pauli Venekamp
1.17.6. 100 m. vrije slag jongens geb.
Rohda 9-16 Samos 9-8
Fortuna 9-13 DOS'46 9-6
DKOD 9-11 Dalto 9-6
Blauw Wit 9-10 Archipel 9-2
OVERGANGSKLASSE B
Deto-Fides Pacta 12-13, Albatros-HKC
8-12, OEC-SDO 10-16, Sperwers-HKV
11-10
Fides P. 9-14 Albatros 9-8
HKC 9-12 HKV 9-8
SDO 9- 9 Sperwers 9-7
Deto 9- 9 OEC 9-5
OVERGANGSKLASSE C
Groen Geel-Wordt Kwiek 9-7, Stan-
fries-Ons Eibernest 11-5, Rapiditas-
Drachten 15-15, Roda-Pernix 11-15
13-14
13-13
13-12
13-11
13-10
3e DIV. G: Zovoc - V. Santen 0-3, SVC
- Gem/k 1 2-3, Delta - NOVO 2-3,
Blokkeer 2 - Tonegido 0-3, Vlaardin
gen - Mertens 3-1, CW - Sliedrecht
3-2.
CW 1 13-32 Vlaard. 2 13-17
Gem/K 1 13-31 Delta 13-17
Sliedrecht 13-29 SVC 13-15
V. Santen 13-29 Zovoc 13- 6
NOVO 13-24 Martena 13- 5
Tonegido 13-20 Blokkeer 2 13- 4
PROMOTIEKLAS: Jupiter 1 - Skania
1 3-1, Donar 1 - DOS 2 0-3, Orion 1 -
Leython 2 2-3, Radius 2 - Gem/K 2
3-0, Punch 1 - Zevenhuizen 2 3-0, Be
Fair 1 - Zovoc 2 3-0.
Radius 2 13-30 Gem/K 2 13-19
Zevenh. 2 13-30 Punch 13-18
Jupiter 13-30 Leython 2 13-13
Donar 1 13-26 Be Fair 13- 9
Skania 13-23 Zovoc 2 13-6
DOS 2 13-21 Orion 1 13- 3
EERSTE KLAS: DAC 3 - DAC 2 2-2,
Ridderv. 1 - VCS 1 0-3, Donar 2 -
WVC 1 2-2, LUSV 1 - SKC 1 1-3, NO
VO 3 - Orion 2 3-0, Leython 3 - RW 1
LEIDEN - De derde ronde van de
verenigingscompetitie stond dit
weekeinde centraal bij de Leidse
zwemverenigingen. De Zijl/LGB
werkte het rogramma af in Leiden
(De Zijl), terwijl LZ'86 naar Am
sterdam moest afreizen. De Zijl
LGB, uitkomend in de tweede (B)
afdeling, heeft stand gehouden in
de middenmoot. De zwemploeg
van LZ'86 welke een afdeling lager
uitkomt (C- afdeling) heeft nog
steeds goede kansen op promotie
naar de B-afdeling.
Woordvoerder Van der Zeeuw
(LZ'86): "Voor onze vereniging is
het belangrijk dat wij promotie
kunnen bewerkstellligen. Naar het
zich laat aanzien draaien we nog
volop mee in de top van de C-afde-
ling. De vierde en laatste ronde zal
weliswaar de beslissing moeten
brengen".
Over de gehele linie werd echter
matig gepresteerd. De niet impo
nerende tijden zijn een gevolg van
de voorbereiding op het komende
zomerseizoen.
In Leiden waren voor leden van de
Zijl/LGB enkele eerste plaatsen
weggelegd. Mireille Correljé won
de 200 meter wisselslag vrouwen in
2.35.7. Broer René legde de 100 me
ter vlinderslag voor jongens gebo
ren in 1968 als snelste afin 1.02.3.
Voorts waren er eerste plaatsen
voor Ingrid van Veen op de 100 me
ter schoolslag voor meisjes gebo
ren in 1972. Zij zwom een tijd van
1.27.4. Niels Ouwerkerk tikte als
eerste aan op de 100 meter vlinder
slag jongens in dezelfde leef
tijdsklasse 1.11.0.
Laurens van Kampen zwom op de
100 meter vlinderslag een limiet
voor de Nederlandse zomerkam-
pioenschappen voor jongens gebo
ren in 1974. Zijn tijd was 1.16.8. Hij
viel hiermee niet in de prijzen om
dat hij in een andere leeftijdscate
gorie uitkwam. Hetzelfde gold
voor Robert Janssen. Hij scoorde
op de 100 en 200 meter vrije slag
voor jongens geboren in 1972 li
miettijden, resp. 1.02.3. en 2.13.3.
De zwemploeg van LZ'86 legde
ook beslag op enkele eerste plaas-
ten. Silvia Bakker won de 100 me
ter vlinderslag vrouwen in 1.13.8.
Hans van Hees deed hetzelfde op
de 100 meter schoolslag heren. Zijn
tijd bedroeg 1.11.2.
ny van Deelen als eerste aan te tik
ken in 1.26.7. Martien Bartels
zwom bij de jongens in dezelfde
leeftijdscategorie als Van Deelen
naar een eerste plaats op de 100
meter vlinderslag in 1.24.3.
De 100 meter rugslag voor mannen
leverde oudgediende Wilco van der
Zeeuw een eerste plaats op. Met
1.06.6 was hij clubgenoot Hugo
Bregman zestiende seconde voor.
Cees Boomstoppel won in 2.30.2 de
200 meter rugslag voor jongens ge
boren in 1968. Nancy Kijk inde
Vegte zwom ook een limiettijd
voor de Nederlandse zomerkam-
pioenschappen. Op de 100 meter
vlindérslag voor meisjes geboren
in 1974 zwom zij 1.20.3. Ook zij viel
niet in de prijzen doordat zij in een
andere leeftijdscategorie uitkwam.
Overige uitslagen: zie scorebord.
1-3.
NOVO 2
DAC 2
RW 1
SKC 1
Ridderv. 1
LUSV
12-24 WVC 1 12-11
13-19 VCS 1 12-11
12-15 Leython 3 13-10
12-15 Donar 2 12- 9
12-13 DAC 3 13- 6
12-12 Orion 2 13- 5
KLAS 2A: InUpGo 1 - WW 1 0-3,
WVC 2 - WCS 3 2-2, Liusna 2 - Donar
3 3-0, WW 1 - RW 2 3-1, Gem/K 3 -
DAC 4 3-1, WVC 2 - Donar 3 uitgest.,
RW 2- NOVO 3 1-3.
KLAS 2B: LISC 1 - Leython 4 1-3.
VCS 2 - Aarlv. 1 1-3, Blok 1 - DVO 2
STRAATSBURG (ANP) - Werk
van een hobby maken lukt Anne
marie Verstappen aardig. De klin
kende zoen op het ereplatform be
vestigde het vermoeden dat de
werkgever van de 19-jarige Bra
bantse dik tevreden was met de
wijze waarop Verstappen diens in
ternationale zwemgala in het 50-
meterbad van Straatsburg opluis
terde. Zich niet aantrekkend van
de aanwezigheid van de Oostduitse
Europese jeugdkampioene Nadja
Bergknecht won ze de 100 en 200-
meter vrije slag in respectievelijk
57.05 en 2.02.10. Vooral de 200-me-
tertijd is beter d^n men de laatste
tijd in de winter van Verstappen
gewend was en geeft aan dat ze van
de zomer wellicht weer binnen de
twee-minutengrens kan komen.
Dit lukte haar na de wereldtitel van
twee en een half jaar geleden in
Guayaquil alleen bij de Olympi
sche Spelen van Los Angeles, waar
ze met 1.59.69 derde werd.
Als het deze zomer niet lukt, dan
toch in elk geval in 1986, wanneer
ze bij de wereldkampioenschap
pen in Madrid haar zwemcarrière
zou willen afsluiten. Of Verstappen
daar haar wereldtitel zal verdedi-
staat overigens nog te bezien.
Voor de tweede maal binnen een
jaar staat haar figuur centraal bij
een ruzie binnen de vereniging.
Was het eerst BZV Den Bosch,
waar men vond dat Annemarie
Verstappen te veel belangstelling
kreeg, nu is haar naar eigen zeggen
de training bij de Dommelbaarzen
onmogelijk gemaakt. Dat Verstap
pens werkgever ook als kandidaat
sponsor te boek stond, compliceer
de de affaire.
Het onverkwikkelijke toneel van
ruzies en scheldpartijen heeft zich
de laatste tijd opnieuw voor Anne-
maries ogen afgespeeld. „De sfeer
was helemaal kapot. Als ze wat zei
den, was het alleen maar slecht
over je". De breuk heeft geleid tot
de oprichting van een nieuwe ver
eniging: de ZV Nekton, waarmee
geen sponsor wordt aangeduid,
maar een diertje dat zich in het wa
ter naar alle kanten kan voortbe
wegen. Trainer Peter Geven, die de
volledig uit beeld geraakte Honk
Veltman opvolgde, gaat mee. Trai
ningsgelegenheid hoopt men te
vinden in het oefenbad van een
plaatselijke psychiatrische inrich
ting.