Tekorten dreigen bij nieuwbouwwijk Cultureel centrum mag duurder worden Woonwagenkampje kan groter worden Hillli «asg Leiderdorp geen Sinterklaas Omstreden Kerkehout komt er Bejaarden terug naar 'Hofwijck' nu toch PAGINA 2 REGIO LEIDEN DINSDAG 15 JANUARI 1985 VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense raadsleden willen zonder morren 96.090 gulden extra opzij leggen voor de opknapbeurt van het cultureel centrum. Dit bleek gisteravond tijdens de raadscom missie voor financiën, ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. Het geld is nodig voor de aan schaf van 20 nieuwe tafels, 200 nieuwe stoelen en het oplappen van 100 kapotte stoelen. Daarnaast moet geld worden vrijgemaakt voor de inrichting van keuken en bar, geluidsinstallatie, toneelver lichting, toneelvoorzieningen, sfeerverlichting in de grote zaal, gordijnen in de ronde hal, schoonmaakapparatuur en, wan neer de ANBO tóch naar het cultu reel centrum verhuist: een biljart. Raadsleden stellen bijna ton extra beschikbaar Eigenlijk kosten al deze zaken bij elkaar ruim 152.000 gulden. De gemeente heeft dit echter kunnen terugbrengen doordat ze nog 22.000 gulden 'over' had in de 'pro jectbegroting'. Daarnaast had ze de afgelopen maanden 35.000 gulden bespaard doordat in het cultureel centrum geen beheerder rondliep. sprek. Het was de schaduw van be jaard Voorschoten. Willen de oude ren het cultureel centrum in? Zo wel UW als ANBO zijn weinig en thousiast. De UW heeft zelfs al by de gemeente subsidie aangevraagd om een andere accommodatie te huren. Twee ramen Men heeft voornamelijk moeite met de grote zaal. Deze ruitloze ruimte heeft de weinig verheffende bijnaam 'bunker' gekregen. De WD-fractie neemt de klacht over de ruimte serieus, zo bleek tijdens de commissievergadering. Ze wil twee ramen aanbrengen aan de kant van de Nasaukade. WD-wethouder Van Dalen (fi nanciën) voelt hier weinig voor. "Dat zou alleen maar een psycholo gisch effect hebben", voerde hij aan. 's Avonds heb je tóch kunst licht nodig. En in de winter, als het sneeuwt, hebben ramen evenmin effect". Bovendien hebben ramen aan de "noord-west" kant nog een bijko mend nadeel: "er komt zelden licht, doorheen". Toch was hij het met de WD-fractie eens dat de zaal vrij donker is. Een wandeling in het ge bouw had hem dat geleerd. Hij had zich echter laten vertellen dat het om nooancnting ging. \tr komt at- doende verlichting, die je kunt in- en uitstellen", zo onthulde de wet houder, die aanstipte dat voor de bejaarde gebruikers veel zal afhan gen van het uiteindelijke uiterlyk van het centrum. De ANBO zal er in ieder geval wel van gechar meerd zijn, zo sprak hij. De gemeenteraad moet zich aan het eind deze maand nog uitspre ken over de subsidie, die bovenop de 930.000 gulden komt die men in het verleden opzij had gelegd. B en W verwachten dat wanneer de raad 'ja' zegt, het cultureel centrum op tijd zal zijn ingericht. Dit betekent dat alles klaar is op 1 april, de dag waarop het pand in gebruik kan worden genomen. LEIDERDORP - De financiële vooruitzichten rond de exploitatie van de toekomstige nieuwbouwwijken in Leiderdorp, Buitenhof midden en west, zijn allesbehalve rooskleu rig- Het is niet denkbeeldig dat er tekorten zullen ontstaan, zo deelde de verantwoordelijk wethouder Meerburg gisteravond in de raadscommissie ruimtelijke ordening mee toen het voorstel om het eerste kwartgedeelte van de grond bouwrijp te maken aan de orde kwam. Bedragen kon hij nog niet noemen. De mededeling bracht een kettin greactie teweeg. Met name de com missieleden W. Kruidenier (WD) en V. Molkenboer (burgerlid) fron sten hun wenkbrauwen bij het aan horen van die sombere tijding. Laatstgenoemd commissielid merkte in dit verband op dat "de gemeente nu niet voor Sinterklaas moet gaan spelen". Het burgerlid doelde met die op merking op de plannen om hon derdduizenden guldens uit te trek ken voor de aanleg van een kunst- grasveld ten behoeve van hockey- vereniging Alecto plus een groot scheepse verbouwing van zwem- VOORSCHOTEN - Het ief bewoners". r kleine kampjes bij de groter kunnen worden dan ge pland. B en W hebben namelijk ontdekt dat er ruimte is staanplaatsen, terwijl tot tijd werd gesproken over dne plaatsen. Toch ziet het ernaar uit dat deze vijf plaatseri niet op korte termijn worden gerealiseerd. B en W willen eerst, zoals de provincie heeft voor gesteld, beginnen met de aanleg van een kampje voor drie woonwa gens. Hiervoor is subsidie binnen en als de raad eind deze maand 35.500 gulden opzijlegt, is het kampje er nog voor mei. Later zouden alle mogelijke lo- katies nog eens goed onder de loep kunnen worden genomen, aldus wethouder Van Dalen (VVD) gis teravond, tijdens de vergadering van de raadscommissie voor finan ciën, ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. Hij stipte aan dat wanneer inder daad wordt besloten het kampje uit te breiden, de kans niet denk beeldig is dat een eventueel tijde lijk kampje op het tracé van rijks- WASSENAAR - Het Kerkehout- weg 11, zeven standplaatsen krijgt, project, de bouw van 13 eengezins- Dit kampje, dat moet komen in woningen en 39 twee- en drieka de buurt t£n de crossbaan aan de mer?a.ts: kom' binnenkort daad- Admiraal de Ruytersingel, kan de werkelyk van de grond. De eerste gemeente snel realiseren, zo sprak Paal voor deze Wassenaarse wonin de wethouder. Het nadeel is dat de nfe, k subsidies van tijdelijke kampjes laag zijn: "We krijgen 6.000 gulden per woonwagen, terwijl het 60.000 gulden per woonwagen kost", voerde Van Dalen aan. "Kortom, we zouden wel eens voor 3 4 ton nat kunnen gaan". Hierop vroeg een wijk Noord-Hofland hét woord. bad 'De Does'. Geld daarvoor zou de exploitatie van de nieuwe wijk eventueel onttrokken moeten wor- aa al niet Zo wilde de gemeente den uit de grondverkopen in Bui- Leiderdorp aanvankelijk Buiten- tenhof midden en west. hof midden en oost eerst opspui- Liever zagen Molkenboer en ten. Zand daarvoor zou uit het Kruidenier die winsten bestemd Does-gebied worden gehaald. Voor voor de toekomstige tekorten van Leiderdorp een goedkope oplos- Buitenhof. Een voorstel dat de smS- Zandwinning vincie Zuid-Holland, maakte Rijn- z.diiuwinmng land bezwaar De exploitant meent Helemaal probleemloos verloopt dat Leiderdorp hem geen concur- rentie mag aandoen. Omdat het er naar uitzag dat het bezwaar zou worden gehonoreerd, heeft Leiderdorp een 'deal' ge maakt. Afgesproken is dat Rijn land het bezwaarschrift zal intrek ken, als Leiderdorp geen zand gaat winnen voor 1 januari 1990. Zand, dat dan afkomstig zou moeten zijn uit Vlietland. Een voorstel om de ophoging on derhands aan te besteden zal vol gende week nog door de raad moe ten. Gisteravond werd het al wel met algemene instemming aan vaard door de commissie. En dus zal een kwart deel van Buitenhof midden en west door middel van ophoging met zand van Vlietland bouwrijp worden gemaakt. De kos ten: anderhalf miljoen, .exclusief btw. Adegeest Een korte reactie op uw artikel van 29 december '84 betreffende de veelbesproken directrice van 'Hui ze Adegeest'. Ik vind het door de heer De Jong ter verdediging van de directrice naar voren gebrachte maar een mager pleidooi. En wel om de volgende redenen: 1. Gegeven: een flat, waarin vele boktorren, een kadaver van een huisdier, 3 ton huisvuil. De flat moest ontruimd en ontsmet. Meu bilair moest eveneens vernietigd. 2. Al of niet inbraak. Bestuur ont leent aan mededelingen van me vrouw R. (sic!) de zekerheid dat "de berichten" niet volledig zou den zyn. (Politie en gemeente be vestigen dat van inbraak geen sprake was. Dus was er geen in braak!) Waarom was het inbraak- verhaal voor het bestuur zo'n "hele geruststelling"? Rijden de Voor- schotense inbrekers soms rond met vrachtauto's viezigheid en ka davers, om die tijdens hun werk zaamheden in flats te deponeren? 3. Waarom hoeft de toestand van de flat niet (helemaal) op het conto van de directrice te worden ge schreven? Maakte haar werkster die rommel? 4. Volgens de heer De Jong is hier geen sprake van verloedering. Wil hij dan eens aangeven wat hij daaronder verstaat? 5. Uit de omstandigheid dat het kadaver niet aan de politie is ge toond, hoeft niet te worden afge leid (jat er geen kadaver was. Ik neem aan dat de politie evenmin de vele boktorren heeft geteld of het vuil gewogen. 6. Alleen het hebben van twee honden bestempelt iemand nog niet tot dierenvriend. Mijns inziens dient men ook iets te weten over de wijze van huisvesting en de fre quentie vari het wandelen met, res pectievelijk het uitlaten van de die ren. 7. De heer De Jong "zal blijven afgaan op de verklaringen van me vrouw R., zelfs al staan die haaks het zeil Eén van de bewoners vist °P die van adjudant Maat". Ik (toto Holvast) noem dit een diskwalificatie van onze politie. tr i r\ 9 9 8. Anderzijds is het bestuur "niet Verhuizing UI (Jegstgeest mammoetoperatie van plan personeel en bewoners 1 uit te horen over het functioneren van mevrouw R.". Zou het niet van een streven naar objectief even wicht getuigen als de heer De Jong iets meer vertrouwen zou stellen in zowel de politie als het personeel en de bewoners? Overigens hebben de bejaarden Het handhaven van mevrouw R. "verbazend goed" gewoond in de behoort tot de competentie Directeur Jonk van bejaardencentrum 'Hofwijck' (rechts) houdt intussen een prullenbak uit de verhuisde spullen. a oogje i OEGSTGEEST - "Een mammoet- dat het bejaardencentrum vijf per- operatie". Zo kenmerkte directeur soneelsleden extra in dienst kon Jonk vanmorgen de verhuizing nemen, i 82 Oegstgeestenaren, die gemiddelde leeftijd van 84.7 heb- seren?", vroeg hij zich af. Wethou der Van Dalen wees dit van de nand. "U moet wei bedenken dat onze plannetjes voor kleine kampjes worden weggevaagd, zo als laatst by Allemansgeest. Bo vendien is er niet zoveel enthou- Het gaat hier van bejaardencentrum Hofwijck. Ruim een jaar zijn zij onderge bracht in wisselwoningen nabij winkelcentrum Lange Voort. In tussen werd 'hun' Hofwijck voor ruim 14 miljoen verbouwd. Zo kwam er een woonlaag bij en kon den de kamers een stuk groter ge worden. Meer ruimte is er nu voor recreatie en sanitaire voorzienin gen. Gevolg van de uitbreiding is Het vernieuwde bejaardencen trum was vanmorgen klaar om de bewoners te ontvangen. De verhui- de bewoners n «aar wisselwoningen, zo wil de direc teur in alle drukte nog wel even kwyt. Wat de verhuisklus zelf betreft: die ziet Jonk met alle vertrouwen zing hoeft echter niet in een paar aewon* uw «arouwm uurtjes achter de rug te zijn. Jonk ^gemoetWgta- da- heeft er de hele week voor uitge trokken. Vandaag arriveerden de eerste bewoners. Tot en met vrijdag wor den zij met hun spullen 'ver sjouwd'. Daarna worden de recrea tieruimten ingericht. De zieker gaan als laatsten van de Floralaar vandaan. gen met een walkié-talkie rond overal contact te houden. En liet is natuurlijk niet de eerste keer. "We hebben veel geleerd van de vorige verhuizing. Bovendien komt er veel familie helpen. Heel leuk is dat", aldus Jonk, die verwacht dat de bejaarden dit weekeinde kun nen 'bijkomen' van alle consterna tie. bestuur. By de beoordeling van ei genschappen, onontbeerlijk voor het leiden van een tehuis met zo'n 90 bejaarden, schijnt in elk geval niet mee te tellen dat men (aldus de heer De Jong) niet in staat is een flat van 3 4 kamers te beheren... W. Beumer Kennedyplantsoen 14 Voorschoten De woningbouwvereniging kan nu opgelucht ademhalen. Ze heeft immers jaren met het plan aan de Van Bommellaan en Louisestraat inwoner van de gestoeid. De eerste paal had twee id het woord, jaar geleden al geslagen kunnen 'Staat dit alles niet op gespannen worden. Maar toen trokken omwo- voet met het beleidsvoornemen nenden, samen met buurtvereni- Agenda DINSDAG Leiden Museum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 17, lezing drs. A.W.F. Meijer met als onderwerp 'De Maashagedissen uit de Limbergse Krij- tafzettingen', 20 uur. Café Aniba - Herenstraat, informatie avond vereniging Centraal Wonen Lei den e.o., 20 uur. Schouwburg - jubileumconcert The Sweetwood Dixie Stompers, 20 uur. Jazzcafé The Duke - Oude Singel, Trio Karei Boehlee m.m.v. José Kohing, 21.30-1.30 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Falsche Bewegung' van Wim Wen- ders, 20 en 22.15 uur. Lak-cinema - Cleveringaplaats 1, twee films van Robert Altman: 'Images' om 20 uur en 'Come back tot five and dime Jimmy Dean, Jimmy Dean', 22 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les yoor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur, aanslui tend soos, muziek of film. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. van de gemeente om kleine kampjes met drie plaatsen te reali- Kampioenen op het ijs LEIDERDORP/VOORSCHOTEN - Kees Borst is gisteren districts kampioen geworden bij de korte haan-schaatswedstrijden voor se nioren in Leiderdorp. Zijn dochter Anja Borst eindigde als eerste by de dames. Bij deze wedstrijd, die gister avond op de ijsbaan werd gehou den, zo John de Lange nummer twee worden. Frank van Velzen ing Kerkehout en omgeving, de bel. De bezwaarmakers vonden Bommellaan. dat de gemeente de bewoners bij de voorbereiding van de benodig de bestemmingsplan-wijziging hadden moeten betrekken en ze meenden dat de gestapelde wonin gen te massaal zouden worden. Het oorspronkelijke bestemmingsplan voorzag niet voor niets in de bouw van villa's, aldus de protesten. Alle bezwaren werden door de gemeente van tafel geveegd. Men wilde de bouw niet laten vertragen. Maar toen begon het Ministerie van Volkshuisvesting dwars te lig gen. Wijzend op de bezwaren wei gerde het ministerie om een conti- gent ter beschikking te stellen. Op last van het ministrie werd het oor spronkelijke plan behoorlijk verso berd. Maar Wassenaar kreeg pas Een tekening van de huizen, waarvoor volgende week de eerste paal wordt geslagen c ren genomen kwam, halverwege 1984, een volgend probleem om de hoek kijken. Burgemeester en wet houders werden bang dat ze dat jaar de subsidie voor woningwet woningen zouden mislopen. Snel kwam men met een voorstel naar de raad om de benodigde grond aan te kopen en bouwrijp te ma ken. Een en ander om voor 1 sep tember een pankaar plan op tafel te de valreep nog. De eerste paal kan, grote doorstroming. Daarnaast i de Wassenaarse Van Voorschoten Lindehoeve - Van der Haarplein, video zolder met films en dartcafé. 21 uur. de aanhoudende vorst, Kerkehout veel jongeren, niet echt de grond in. De hande- die graag een zelfstandige hebben liggen c ling, volgende week maandag, meer een formele. De voorberei dende werkzaamheden zyn al wel begonnen. Opgelucht De Wassenaarsche Bouwve- nog in 1984 met de bouw i den begonnen. i te tonen dat reeniging is opgelucht. Men denkt Marcel Hermans werden respectie- voor 1984 'groen licht' velijk derde en vierde. Bij de da- eindigden EUy van Leeuwen, de bouw van Kerkehout. Men pleegde by die gelegenheid een ruilhandel. twee, Corry Vergeer en Laura Borst als Omdat de bouw van 40 woningen aan de Johan de Wittstraat nog niet kon doorgaan, mocht Wassenaar ior Kerkehout. toen nog met overschot aan 12 woningen, respectievelijk de drie en vier. In Voorschoten werden ook kor- dit plan omruilen te baan-wedstrijden gehouden. Weliswaar zat Kampioen van Voorschoten werd Reinout Zee bij de heren. De eerste maar daarvoor mocht Wassenaar dame werd Petra Verhaar. Bart alvast een stukje van de woning- Robbertson en Jan Lubach den tweede en derde bij de heren. Liesbeth Robbertson, Aiyo Bloem rp Huur ..nn Act oin/liaHon ülc toewijzing voor 1985 gebruiken. i Bettine van Ast eindigden als tweede, derde en vierde. Toen die 'obstakels' eenmaal v De raad dreigde op het laatst roet in het eten te gooien. Men bleek, net als burgemeester en wethou ders, de nodige reserves te hebben over de voorgestelde huurprijzen van het project: 600 gulden voor een eengezinswoning en ruim 500 gulden voor gestapelde twee- en driekamerwoningen. Men ging al vast wel akkoord met een voorlopi ge verkoopovereenkomst en een krediet voor het bouwrijp maken van de grond. Uiteindelijk werden de huren zo'n honderd gulden per woning omlaag geschroefd. Nu de kosten de twee- en driekamerwoningen 394 tot 466 gulden en de eengezins woningen 596 gulden. Eén klein probleempje is er op in Kerkehout veel behoefte is aan wat grotere gezinswoningen, zodat kan worden gerekend op een ruimte in de wijk willen bewonen. De flatbouw moet daarin voorzien. Meer dan een druppel op de gloeiende plaat kan Kerkehout ook niet zyn. Wassenaar heeft immers nog steeds 2000 woningzoekenden. Directeur R. de Mare van de Bouw vereniging vindt dat aantal, op een bestand van zo'n 15.000 mensen, uitermate triest. "Je kunt stellen dat wij de hevigste woningnood van de regio hebben", weet hij. Warmond Gemeentehuis - raadscommissie be stuurlijke aangelegenheden, 20 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 11 tot vr 18 door: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 211611. Apotheek Kok, Topaaslaan 15, leiden, tel. 763439. Voorschotense Apotheek, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Ledenvergadering Buurthuis Bloemenwijk-Bosch- geest in Voorschoten houdt aan staande woensdagavond de jaar lijkse algemene ledenvergadering in het gebouwtje aan de Sixlaan. Aan de orde komen onder meer het jaarverslag, financieël over zicht en huishoudelijk reglement. Daarnaast heeft het bestuur be langrijke mededelingen over de huisvesting in petto. Alle leden zijn vanaf acht uur van harte wel kom. Blues Brothers Aanstaande donderdag wordt in de Leiderdorpse Muzenhof voor het eerst een film voor volwasse nen gedraaid, dank zij de nieuwe professionele filmapparatuur. 'The Blues Brothers', een komi sche film rond de broers Jake en Elwood, bijt het spits af. Naast een serie aanstekelijke liedjes biedt deze film simpele, ontwa pende humor plus een beetje pa rodie. Aanvang donderdag half negen op het adres Cor Gordijn singel 4. Poppentheater Kinderen kunnen morgenmid dag in het theater van Wellus-Nie- tus weer kijken naar een spannen de voorstelling: 'Wie niet blauw is, is gezien'. De poppenavonturen beginnen om half drie in het ge bouwtje aan de Churchillweg in Voorschoten. Graag even reserve ren via telefoonnummer 01717- 8361. Sessie De maand januari heeft bij het Wassenaarse jongerencentrum Tent' het thema 'De Haagse maand' meegekregen. Er treedt een aantal bands uit de residentie op, terwijl de Haagse dichter Bart Chabot ook present zal zijn. Van avond is er een sessie in het on derkomen aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat 204. Hieraan wordt hoofdzakelijk door Haagse muzi kanten deelgenomen. Kijkers mo gen overal vandaan komen. Toe gang een rijksdaalder, aanvang half tien. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN fncassokosten. Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag v Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. 16.30-18.00 uur. 2311 BG LEIDEN Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Kwartaalabonnement f 65,70 Per post/89,30 Maandabonnement 22,10 (Autom. betaling) Losse nummer 1,- Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakemaat Hoofdredacteur Drs. J. W. E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur: A. van Leeuwen Ptv. Alg. redactiechef: B. W. T Jungmann (plv) Redactie stad en H. I. J. Veldhuizen randgemeenten (regio) tel. 071-144941,1st 219 H.v.d. Post (plv) W. F.J.Wirtz (bin.buit./eco) P.J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W.C. H. Schrama (feature) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Mexico en Wenen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2