Harpmuziek voor betere wereld Uit in de Randstad 'Meeste shows routinematig' Onderzoek justitie naar zeezendpiraten Andreas VoUenweider geeft drie concerten in ons land Thijmen Jansen van NCRV mogelijk voorzitter NOS Popagenda VOO grootste omroep bij verkiezingen VRIJDAG 11 JANUARI 1985 RADIO-TV-KUNST PAGINA 21 NEURENBERG (GPD) Als 'White Winds' een goed synoniem is voor sneeuwstormen, had Andreas VoUenweider zich geen be ter begin van een beperkte Europese toemee kunnen voorstellen. Al bij het eerste concert van de muzikale vredesapostel wordt de technische equipe geplaagd door witte vlokken en een ijzige kou de, die niet alleen Zuid-Duitsland, maar ook de vastgelopen die selvrachtwagen stevig in hun winterse greep hebben. De trip door vier landen op het besneeuwde continent gaat echter door, zo verzekert een immer goed gehumeurde VoUenweider in zijn zojuist betrokken hotelkamer. 'White Winds' is de titel van de der de elpee, waarop de 31-jarige Zwit ser een nieuw element toevoegt aan zijn in 1981 zo verrassend ge lanceerde harpmuziek. „Het sluit stuk van een trilogie", meent And reas, die eerder met 'Behind the Gardens...' en 'Caverna Magica' een even fris als opmerkelijk stuk instrumentale pop aan het interna tionale platenpubliek wist voor te leggen. Geinspireerd door de vre desbeweging, de zorg voor een schoner milieu en bovenal zijn fan tasie en creativiteit, heeft Andreas VoUenweider met zijn elektro- akoestische harp een heel eigen schare fans vergaard. „Mensen die weten dat mijn concerten niet be doeld zijn om passief te luisteren. Met mijn muzikanten, beter ge zegd mijn vrienden, biedt ik ieder een basismateriaal aan, waarop je de fantasie de vrije loop kunt laten gaan". Drie optredens bezorgen And reas een hernieuwde kennisma king met Nederland, waar zijn in middels veelgeprezen optreden bij Sonja Barend, de toekenning van een Edison en een uitverkochte toernee in 1984 de voornaamste wapenfeiten waren. Nu staan con certen op het programma in De Doelen (Rotterdam 13 januari), Cultureel Centrum De Maaspoort (Venlo 14 januari) en Theater Carré (Amsterdam 15 januari). „We bren gen voornamelijk nieuw materiaal, thema's van de elpee 'White Winds'. Je kunt bij ons nooit zeg gen dat we muziek van die of die plaat spelen, want de improvisatie is zo belangrijk, dat in feite alle concerten anders verlopen. De mu ziek is niet revolutionair veran derd, dat kan bij mij niet. Muziek volgt de ontwikkeUng van de mens en dat gaat heel, langzaam, op na- tuuriijke wijze. Inspelen op de marktsituatie is mij vreemd". Warmte, verdraagzaamheid, lief de, Ucht en evenwicht zijn begrip pen die je voortdurend tegenkomt in VoUenweider's filosofie. Die warmte mag er ogenschijnlijk bij het huidige weertype in Europa niet zijn, Andreas en zijn band pro beren dat gevoel in de concertzaal door Dolf Ruesink wel over te brengen. „Muziek kan een band scheppen tussen al die mensen in de zaal". Oud en jong, de grootmoeder naast de punker, dat is wat de Zwitser graag ziet. „Dat ik zo uitdrukkelijk voor de kleur wit kies, heeft te maken met met de balans. In wit zitten alle kleuren en wel zodanig, dat al het onderscheid vervalt. In de muziek is dat niet anders, witte ruis bevat alle frequenties van hoog tot laag. Wit is voor mij de balans, in het rei ne komen met jezelf en anderen. Evenwicht, rechtvaardigheid, ge lijkheid, vrijheid, alles voor ieder een hetzelfde. Dat ideaal probeer ik met mijn muziek dichterbij te brengen. Ik ben niet verslaafd aan die muziek, in het geheel niet, vaak heb ik helemaal geen behoefte om naar platen of bandjes te luisteren. Het kan echter je fantasie openbre ken en tot tastbare resultaten lei den. In de medische wereld kun je een parallel vinden: mensen die door hun wilskracht en fantasie zich fysiek weten te verbeteren of herstellen van een ziekte". Geologie Dat critici VoUenweider's derde elpee niet zo verrassend meer vin den en zelfs als wat voorspelbaar beoordelen, raakt de schier eeuwig glimlachende kruUebol nauwe lijks. „Ik merk aan het pubhek bij mijn optredens dat ze meegroeien en de ontwikkeling in de muziek zowel volgen als waarderen. Het is als een vervolgverhaal dat steeds complexer wordt en waarbij het haast nodig is dat je de vorige de len gelezen hebt". Over lezen gesproken. „Nadat ik vorig jaar 'Die unendliche Ge- schichte' gelezen had en daarvoor al 'In de ban van de Ring' van Tol kien, verdiep ik mè momenteel erg in de geschiedenis. Ik merk dat ik steeds verder terug wil grijpen in het verleden, naar antwoorden zoek die ver terug Uggen. Geologie, Andreas VoUenweider. het ontstaan van de aarde, boeit me en dit soort toernees geven onder weg gelukkig gelegenheid om ge noeg te lezen. Boeken zijn niet van directe invloed op je muziek. Ze stellen je mensbeeld bij en pas dan ga je met muziek weer concreter worden". VoUenweider's bekendheid houdt niet op bij de landsgrenzen in Europa. Vorig jaar bezocht hij voor de eerste maal de Verenigde Staten, waar hij o.a. een benefiet concert voor Greenpeace verzorg de in Northampton, Massachu setts. Amerikaanse muzikanten proefden blij verrast in de harpklanken iets van de vroege klassieke Europese meesters. Zan geres Carly Simon Uet zich in een interview ontvaUen, dat ze diep ge troffen was door deze muziek en ex-Supertramp-zanger Roger Hodgson vertelde onlangs in Ne derland, dat hij graag zou samen werken met de Zwitser. „Ik weet het", mompelt Andreas met een voorzichtig lachje, „Hodg son heeft me platen gestuurd, ik sta helemaal open voor samenwer king. Het probleem is aUeen dat daar in de komende twee jaar geen tijd voor zal zijn. Ik kom namehjk niet eens toe aan de uitwerking van al mijn eigen plannen. Na een tweede bezoek aan Amerika, me dio mei, nemen we dan ook een half jaar pauze om aan een nieuw project te kunnen werken". Ethiopië Wat dat nieuwe project is, wil VoUenweider aanvankelijk niet zeggen. „Het zou het idee in de we reld kunnen brengen, dat ik niet doorga met gewoon platen maken. Er is sprake van twee dingen: een nieuwe elpee en dan dat project, waar ik Uever niets over vertel". In zijn drang om verklaringen aan te dragen voor zijn muzikale daden drang en zijn huidige werk in feite min of meer te rechtvaardigen, ver klapt hij echter ongemerkt zijn be- doeüngen. De verkoop van ruim één mil joen platen en de daaruit voort vloeiende rechten, noopt VoUen weider tot daden: „De mensen hebben mij en mijn muziek het vertrouwen, doch daarmee ook veel geld gegeven. Dat geld wil ik niet aUeen voor mezelf gebruiken of verspiUen aan nutteloze materië le zaken. Iemand die mijn platen koopt kan eigenlijk wel nagaan, dat hij daarmee niet iemand steunt, die er zich een grote villa met zwembad van aanschaft. Na ja renlang filosoferen over een betere wereld, zonder tot oplossingen en concrete daden te komen, is er nu een moment waarop de daad bij het woord gevoegd moet worden. Ik ben geen artiest die samen met collega's een Uedje voor Ethiopië zingt, elke beroering van de harp is al een toon voor die noodlijdende mensen. Over mezelf en mijn groep hoef ik niet meer te pieke ren: wij kunnen met zes muzikan ten op het podium staan, iets dat voorheen financieel nog onmoge lijk was. Het gaat er nu om met het verworven geld iets voor de wereld en z'n problemen van milieuver vuiling, bewapening en honger te doen". Andreas VoUenweider speelt in Nederland met de volgende bege leidingsband: Pedro Haldeman (percussie), Walter Keiser (drums), Jörg-Peter-Buedi Siebert (wind- en blaasinstrumenten), Christoph Stiefel (keyboards) en Max Laesser (gitaar). Concerten op 13 januari in de Doelen Rotter dam, 14 januari in de Maaspoort, Venlo en 15 januari in Carré, Am sterdam. H1LVERSUMAMSTERDAM (GPD) Justitie Amsterdam is met een onderzoek bezig naar de organisaties achter de zeezenderpi- raten Radio Monique. Radio Caro line en Laser. Het onderzoek zal met behulp van de Engelse autori teiten worden uitgevoerd. Hangen de deze zaak weigert de Amster damse persofficier mr. H. Wooldrik alle commentaar. Ook over de mo gelijke betrokkenheid van twee Hilversumse platenmaatschappij en bij de financiering van Radio Monique verstrekt de officier geen bijzonderheden. Naar verluidt zouden CNR en Phonogram belangrijke aandelen hebben in de programmering van Radio Monique. CNR-directeur Kees Baas ontkent desgevraagd dat CNR iets van doen heeft met Radio Monique. Phonogram-pers- chef Dries van der Schuit zegt dat zijn maatschappij geen enkel con tact heeft met de piraat. In piratenkringen echter wordt wel verondersteld dat zowel CNR als Phonogram veel van doen heb ben met Monique. Freewave- hoofdredacteur Hans Knot: „Er worden bijna alleen maar platen gedraaid van CNR en Phonogram. Dat kan geen toeval zijn". Aange nomen wordt dat achter de Moni- que-organisatie medewerkers zit ten van de enkele jaren geleden door Justitie aan de ketting geleg de zeezender Paradijs. In dit ver band wordt de naam genoemd van HILVERSUM (GPD) - NCRV- voorzitter drs. Thijmen D. Jansen zal mogelijk Erik Jurgens opvol gen als voorzitter van de NOS. Een woordvoerder van de NOS beves tigde dat Jansen kandidaat is voor die functie, maar dat de benoe mingsprocedure nog niet is afge rond. Jansen is sinds half december reeds voorzitter van een speciale benoemingscommissie, die in ver trouwelijk overleg met het ministe rie van WVC onderzoekt hoe lang nog en onder welke omstandighe den bestuurd zal moeten worden, in afwachting van de Medianota. Hij is ook voorzitter van het infor- de Haagse platenverkoper Bol land, die een belangrijke stroman zou zijn binnen het geheel. Volgens de hoofdredacteur van het blad Freewave hebben de pla tenmaatschappijen zich voor een bedrag van rond de 150.000 gulden kunnen inkopen bij de Caroline-or- ganisatie. Knot: „Ook anderen hebben dit geprobeerd. Een zekere Peter de Vries uit Leeuwarden meldde een Friese organisatie aan. Maar hij moest afhaken, evenals Radio Uniek uit Amsterdam". Verder is bekend, dat aan boord van de zeezender Johan Visser en Ad Roberts zijn. Het tweetal zit daar al vanaf november 1984. Bei de presentatoren waren in het verleden actief voor Caroline en Mi Amigo. Het correspondentieadres van Monique is in het Spaanse Playa de Aro, waar ook het oud- hoofdkwartier van Mi Amigo was gevestigd. Wegens tegenvallende financiële resultaten overweegt de Ierse geld schieter van de andere zeezender. Laser, het station te verkopen of te verhuren. Ook bestaat de mogelijk heid dat er gezocht wordt naar een ander management. Een van de ei genaren van Sky Channel heeft in middels serieus onderhandeld over de koop van de Laser. De La ser is een buitengewoon goed zendschip, voorzien van de mo dernste apparatuur. Door de satel- lietapparatuur aan boord kan di rect contact worden gezocht met het hoofdkantoor in New York. melé overleg tussen de omroep voorzitters en neemt deel aan het overleg binnen de federatie van omroepen (VARA, NCRV en KRO). Hij kwam op 1 augustus 1978 in dienst van de NCRV; daar voor was hij hoofd van de onder wijsinspectie als directeur-gene raal bij het ministerie van onder wijs. Het voormalige lid van de Twee de Kamer Hans de Boer, die was gepolst voor het voorzitterschap van de NOS, heeft laten weten geen belangstelling te hebben. Hij is sinds bijna twee jaar burgemees ter van de Haarlemmermeer en acht het niet verantwoord die func tie voortijdig te verlaten. 'Carte Blanche van Tom Manders vanavond op tv HILVERSUM (GPD) - "Echte Ne derlandse televisie-showprogram ma's worden nauwelijks gemaakt. De enige uitzondering vormt ei genlijk Willem Ruis. In zijn shows wordt langer dan gebruikelijk ge werkt aan onderdelen met gere nommeerde artiesten. In de overi ge showprogramma's treden ar tiesten doorgaans heel routinema tig op. Mijn programma is een aan vulling op het huidige showaan bod, maar het is ook een aanval op de gemiddelde aanpak van jong ta lent bij de Nederlandse televisie". Toen Tom Manders jr. in maart Notekraker voor Nederpelt en Dunk AMSTERDAM (ANP) - De Gou den Notekraker, de prijs van de Nederlandse Toonkunstenaars- bond (NTB) voor bevordering en instandhouding van levende amu sementskunst, is dit jaar toege kend aan de dirigent Charlie Ne derpelt en de componist/uitgever Han Dunk. IJf Blokker zal de on derscheidingen uitreiken op de jaarlijkse NTB-reünie van musici en artiesten op 21 januari in de Am sterdamse Jaap Edenhal. vorig jaar via de VARA jonge onbe kende artiesten opriep voor de in vulling van een 'showfilmspecial', beschikte hij over een nog maagde lijk wit scenario. Pas nadat hij uit de 2000 reacties een team had sa mengesteld, begon Manders met het ontwerpen van het programma dat vanavond onder de titel 'Carte Blanche' door de VARA wordt uit gezonden. Manders geeft toe dat het bewust omdraaien van de gebruikelijk ge hanteerde volgorde „een giganti sche gok" is geweest. „Bij de audi ties was ik ook zelf nog het meest nerveus. Je hebt natuurlijk altijd wel wat ideetjes in de koffer, maar ik wilde de artiesten die ik zou kie zen zelf mee laten denken. Als je zo te werk gaat, heb je ook de meeste kans dat hun talenten eruitkomen in zo'n programma. Ik denk dat je zo ook moet omgaan met jong ta lent. Door veel programmamakers hier wordt dat onderschat. Die zet ten er vier camera's op en klaar is Kees. Ik vind dat een veel te simpe le aanpak. Ik wilde drie, vier stap pen verder komen. Het resultaat is dat je nu in dit programma ook echte talent van de gekozen men sen ziet". Manders selecteerde voor Carte Blanche Tom Oosterhuis, een mu zikale clown uit Groningen, Hanny Kroeze, een Amsterdamse cabare tière en Robert Brouwers, een in Den Haag wonende mimespeler- zanger. Eveneens werden dertien showdansers en danseressen uitge kozen. Als speciale gast nodigde Manders de vooral in het oosten des lands bekende komiek Her man Finkers uit. In Carte Blanche heeft de maker gekozen voor een zo gevarieerd mogelijke opzet. Een groot aantal onderwerpjes wordt in een aange naam tempo ten tonele gevoerd, waarbij een science-fictionachtig ballet tot de boeiendste onderde len gerekend kan worden. De opnamen zijn vorige zomer stuk voor stuk gemaakt in Loos- drecht, de woonplaats van Tom Manders jr. Men kon vrij goedkoop werken, o.a. omdat gebruik is ge maakt van afgeschreven NOS-de- cors. Voorts zijn de binnenopna men in een botenloods vervaar digd en de slotscène van de film is opgenomen tegen de natuurlijke achtergrond van de Loosdrechtse Gondelvaart. Bovendien hebben de artiesten zeven weken lang in een bungalowtent in de tuin van Tom Manders gebivakkeerd. De muziek in Carte Blanche is uitge voerd door het Metropole Orkest onder leiding van Roger van Otter- loo. (Nederland 2, 20.30 uur.) La Fitte is een jonge groep uit eigen land met een lichte hang naar jazz, funk en Braziliaanse muziek. De band is geformeerd rond de 19-jarige zangeres Wies Ingwersen en speelt vrijwel uitsluitend zelfgeschreven re pertoire. La Fitte is morgenavond te zien en te horen in Het Kasteel in Al phen aan den Rijn. Aanvang 20.30 Het Leids Vrijetijdscentrum meldt twee afzeggingen. Bart Chabot zou vanavond optreden in het Leids Vrij etijdscentrum. Hij komt niet In plaats daarvan een swingavond. Ook de Engelse band Way of the West, die zaterdagavond zou komen, laat het afweten, dit keer vanwege een ruzie met de platenmaatschappij. In plaats daarvan de Groningse Beat niks, een band zonder flauwekul, die onvervalste popmuziek speelt. Concertagenda De gitaristen Barbara Antonietti en Klaas van Polanen treden maandag als gitaarduo op in de Kapelzaal van K O. Op het programma staan werken van Bach, Soler. Sor, Grana- dos en De Falla. Het concert begint om 20.15 uur. Concertpianist Alexander Waren- berg geeft woensdag 16 januari een recital in de Kapelzaal van het K O-gebouw. Warenberg werd in 1952 in Charkov in de Sowjetunie geboren en won in 1973 de eerste prijs van het Nationale Russische Pianoconcours. In 1977 vestigde hij zich in ons land. Hij speelt werken van Haydn, Cho pin, Tsjaikowsky en Moussorgsky. Aanvang 20.15 uur. HILVERSUM (ANP) - Bij om roepverkiezingen op dit moment zou Veronica als voornaamste or ganisatie uit de bus komen. Dit blijkt uit een representatieve steekproef van de Kijk- en Luister- dienst van de NOS. Het onderzoek is gehouden onder 7000 Nederlan ders van twaalf jaar en ouder. Van de ondervraagden koos 19,7 pro cent voor Veronica. De TROS ein digde als tweede met 16,7 procent Op grote afstand volgen dan res pectievelijk AVRO (7,6), VARA (7,5), NCRV (6). VPRO (4,2), KRO (3). EO (1.9) en NOS (1). Dat Veronica bij eventuele ver kiezingen de grootste omroeporga nisatie van ons land zou worden, is niet verrassend te noemen. De VOO is al geruime tijd de snelst groeiende omroep. Ook vorig jaar kwam deze omroep bij de steek proef als eerste uit de bus. Opmer kelijk is wel de lage klassering van de KRO, die met een dikke 600.000 leden momenteel de derde omroep Scène uit 'Carte Blanche'. (foto GPD) Rijksmuseum van geologie en mine ralogie - Hooglandsekerkgracht, 'Ne derland uit water', t/m 19/5; ma t/m vr van 10-17 uur, zo 14-17 uur Sylvius Laboratorium - Wassenaarse- weg, expositie Judith de Vries, kera miek, t/m 15/1; ma t/m vr 8.30-17 uur. Charousko - Oude Rijn la, gouaches Lakenhal - Oude Singel, Maastrichts aardewerk, tot 3/3; di t/m za van 10-17 uur. zo van 13-17 uur Cosi fan tutte - Gerrit Doustraat, gra fiektentoonstelling van Erik jan, t/m 25/1; ma t/m vr van 10-18 uur, za en zo van 11-17 uur. Stichting Burcht - expositie van gra fisch werk en advertenties van Hans Koetsier, tot 10/2: woe t/m zo van 12- Galerie Denise Stephan - Boisotkade. schilderijen en prenten van Frans de Haas, 13/1 tot 24/2; vr. za en zo van 13.30 tot 17.30 uur Ars Aemula Naturae expositie van werk van docenten, 12/1 t/m 27/1; tij- 13-16 i Piggelmee - Jan Vossensteeg, exposi tie pasteltekeningen Marian Visser, tot 1/2; ma 13-18 uur. di, woe, vr 9-18 uur, do 9-21 uur, za 9-17 uur. Holiday Inn - expositie Paul Franzen, olieverf op gekleurd karton of gespo ten hardboard, t/m 30/1. Galerie de Pomp - Dorpsstraat, A. van' den Ouweelen, winterobjecten, t/m 31/1; di 17-21 uur, woe 10-12 en 14-16 uur, do. za, zo 14-16 uur. Leiderdorp Muzenhof - gouaches en etsen van Margot de Jager, 13/1 tot 6/2; ma t/m vr 14-18 uur, za 9.30-12.30 uur Wassenaar Auberge De Kieviet - Stoeplaan, teke ningen en aquarellen van Addi Kub- binga-Kwakkelstein, 13/1 tot 14/2; dag. beh. ma, 9-12 en 15-19 uur. LEIDEN Schouwburg zo 13, 15 uur, Toppers van toen. mu ziek en liedjes m.m.v. Hertbert Joeks. Willy Alberti, Eddy Christiani. ma 14, 20.15 uur, Nederlands Dans theaterjunior. di 15, 20.15 uur. Sweetwood Dixie Stompers. woe 16, Theaterballet Kodia met 'Fwa-kongo'. do 17, 20.15 uur, 'Gekortwiekt' van Lezley Havard gespeeld door Ech- mond Claassen, Frederik de Groot en Hans Cornehssen. Lak-theater vr 11. za 12. woe 16. do 17. 20.30 uur. Jozef v.d. Berg: 'De Geliefden'. Stadsgehoorzaal vr 11, 20.15 uur, Amsterdams Philhar- monisch Orkest met Jenny Zachane- K&O-gebouw ma 14, kapelzaal, 20.15 uur, gitaarduo: Barbara Antonietti en Klaas van Pola- wijn Büch in gesprek met Peter van Zonneveld 'De flitsende 19e eeuw', woe 16, 21 uur, Jazz: Quartet Karei Boehlee-Toon Roos. DEN HAAG Koninklijke Schouwburg vr 11. 20.15 uur. Toneelgroep Theater met 'Egmond' van Goethe za 12. 20.15 uur. zo 13. 14 uur. Haagse Comedie speelt 'De komst van de schorpioen' van Bernard-Marie Kol- van Botho Strauss, ma 14. di 15. 20 15 uur. Publieksthea ter speelt 'Maskerade' van Mikhail Lermontov. woe 16. 20.15 uur. Nieuwe Accolade Produkties 'Memoires van een Benja- ma 14. 2U.8U uur. Stichting Noordelijk Theater De Voorziening 'Philoktetes' van Heiner Muller, di 15, woe 16, do 17. vr 18, 20.30 uur, Toneelgroep Baal 'De Dibboek' van An-Ski. Circustheater vr 11. za 12. vr 18. za 19. 20.15 uur, Ne derlands Danstheater m.m.v. Het Ne derlands Balletorkest o.l.v John Ma- theson zo 13, 14.30 uur. 'Hadjemaar' door Nooy's Volkstheater do 17. 20 uur, 'Peter Grimes' van Ben jamin Britten uitgevoerd door De Ne derlandse Operastichting m.m.v. Het Utrechts Symfonie Orkest o.l.v Bru ce Ferden. AMSTERDAM Carré Annie M G. Schmidt en Harry Ban- woe 16 t'm do 31, beh. zo/ma. zo alleen 14 uur. 20.15 uur, Hoofdstad Operette Concertgebouw vr 11. za 12. gr zaal. 20.15 uur. Con certgebouworkest o.l.v. Riccardo Chailly vr 11, 20.15 uur, Orlando Kwartet, 12, 20.15 uur, Sehönberg Ensemble 'The great ladies of Showbusiness'. Nieuwe De La Mar Theater vr 11. za 12. 20.15 uur. zo 13. 14 uur. Tineke Schouten met haar nieuwe wan woeman sjow 'Tiepies Tien', vanaf di 15, beh. ma. 20.15 uur. zo al leen 14 uur, 'Te laat geboren' met Pleuni Touw en Hugo Metsers. Stadsschouwburg vr 11. ma 14. 20 uur. zo 13. 14 uur. De Nederlandse Operastichting met 'Pe ter Grimes' van Benjamin Britten, za 12, di 15, 20 uur. De Nederlandse Operastichting met 'Werther' van Ju- ROTTERDAM Dc Doelen vr 11. gr. zaal, 20.15 uur, Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Ivan Fi scher, John Mostard, fagot. j 14, gr. zaal, 20.15 uur, Arle Kcijzer, Show Quintel di 15, woe 16, do 17, 20.15 uur, Rotter dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Heinz Wallberg, Shura Cherkassky, Theater Zuidplein vr 11, gr. zaal, 20.15 uur. 'Gekortwiekt' van Lezley Havard. za 12, gr. zaal, 20.15 uur. Toneelgroep Theater 'Egmond' van Goethe, woe 16, do 17. gr. zaal. 20.15 ur. Haag se Comedie speelt 'De Schorpioen' van Bernard Marie-Koltès. vr 18. za 19. gr. zaal. 20.15 uur. Zuidelijk Toneel Globe 'de redders' van Gerrit Komr(j. Luxor-theater vr 11, za 12, 20.15 uur. Mini Maxi 'Sprakeloos' van Krijn van Driel. Hofpleintheater nog t/m zo 20, 20.15 uur. John Lan- tingh's Theater van de Lach 'Hoe ver sier ik een stuk?' van Philip King.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 21