MAA D DEPOSIT* 'Ik hoop dat hun ogen eens opengaan' Trip Feyenoord op losse schroeven 7,25% Gerard van Zuylen laakt beleid KNVB Koplopers in Parijs- Dakar niet in problemen Hongaar Varadi op proef in de Kuip leidse spaarbank 5 DINSDAG 8 JANUARI 1985 PAGINA 9 Het lawaai en de deining over dt onthulling van oud-F eyenoord- trainer Clemens Westerhof dat de Rotterdammers een jaar of viei geleden in een wedstrijd tegen AZ doping hebben gebruikt, be grijp ik niet zo goed. Tal van wielrenners, atleten, gewichtheffers, boksers, worste laars, enfin noem maar op, heb ben zich de afgelopen jaren zo nu en dan van stimulerende midde len bediend. Waarom zouden we nu toch denken dat voetballers, bepaald niet de liefste wezens op aarde, brandschoon zijn? Omdat dokter Kessel, die schat van een KNVB-arts, ooit aan de hand van een uiterst simpel onderzoek heeft verklaard dat er in de voet ballerij vrijwel niet wordt ge slikt? Kom, kom. Natuurlijk wordt er in de voet balsport op topniveau, waar de financiële belangen in sommige wedstrijden buitengewoon groot zijn, af en toe doping gebruikt. Het zou onlogisch en onbegrijpe lijk zijn als het in die tak van sport niet gebeurde. Of iemand moet werkelijk denken dat voet ballers ethisch gesproken hoog staandere figuren zijn dan atle ten of wielrenners. Laten we wel zijn: terwille van het gewin schrikken vele trainers en voetballers niet terug voor zeer grove praktijken. Daarover behoeft niet verder te worden uit geweid, de voorbeelden liggen voor het oprapen. Waarom zou den ze dan ineens terugdeinzen voor het gebruik van een pilletje in een hoogst belangrijk duel? Wanneer in de voetballerij net zo intensief zou worden gecontro leerd als bijvoorbeeld bij het wielrennen dan was er zeker al veel meer aan het daglicht geko- Westerhofs verhaal biedt in fei te heel weinig nieuws. Als we het al niet wisten, konden we het ge makkelijk bevroeden. De opwin ding doet dus wat overdreven Wat mij vooral interesseert is waarom Westerhof, tegenwoor dig trainer van het Arnhemse Vi tesse, dik vier later met zijn zal- ik-jullie-nu-eens-even-wat-vertel- len verhaal komt aanzetten. Voor het welzijn van de sport? Nauwelijks. Er moet wel opener over stimulerende middelen in de sport worden gesproken, maar dit is geen zinvolle bijdrage. Zelf denkt Westerhof tamelijk gemak kelijk over doping. "Als het maar in overleg gebeurt met de speler en de dokter. Ik zeg je: als we straks met Vitesse een wedstrijd krijgen waarin we de derde pe riode kunnen verdienen, wordt de pil uitgedeeld". Dat laatste gebeurt nu natuur lijk zéker niet. Ach, ik vermoed dat het zit in het type trainer. Westerhof heeft het altijd meer van praatjesma kerij dan van prestaties moeten hebben. Het is een man die de in druk wekt op gezette tijden niet zonder enige beroering rond de eigen persoon te kunnen. Arnhem is niet direct de plaats waar de opwinding vanaf straalt. Dus dacht Westerhof: ik heb nog een paar leuke verhaaltjes uit de ou de doos, waarmee ik mij weer even in het centrum van de be langstelling kan plaatsen. Hij heeft zijn zin. Of ze bij Vitesse blij met hem zijn is een heel andere zaak. Geestelijke Het Westduitse voetbalelftal moet bij belangrijke toernooien niet alleen door een trainer/coach en verzorgers, maar ook door een geestelijke worden begeleid, zo las ik vorige week in de krant. Decaan Heinz Schindler van de Evangelische Kerk heeft dat be weerd. Niets wordt ons ook bespaard. Wat zou een geestelijke nou te zoeken hebben bij het hoogste profvoetbal? Niks, als u het mij vraagt. De naam van het opperwezen wordt in die kringen meestal in de on juiste sfeer aangeroepen en tegen driekwart van de tien geboden wordt in deze 'sector' met grote ijver en nauwgezetheid gezon digd. Wie dat immers niet wil doen, deugt eenvoudig niet voor die bedrijfstak. En dan die trainers. Gods on kruid. Als je Michels, De Mos, Been hakker, Van der Meent, Wester hof of hun Duitse collega's in hun mildste bui ook maar vijf minu ten bezig ziet, wat welt er dan in je op? Alles, echt van alles, behalve het Avé Maria. In plaats van mee in het trai ningskamp te gaan en lekker in de dug-out te zitten, kunnen geestelijken beter de ogen sluiten voor deze vorm van menselijke gedrag. Van de andere kant bekeken: zou de Westduitse coach Franz Beckenbauer behóefte hebben aan een evangelisch bevlogen persoon? Je zou zeggen dat hij iets heel anders nodig heeft om zijn doel te bereiken: superster ren, verlossers, tovenaars, ma- FRANZ BECKENBAUER giërs, kortom heel die door het heidendom aangeprezen santen kraam van dfgoden. Maar Beckenbauer, aldus het persbericht, heeft er wel oren naar. Hieruit kunnen we conclu deren dat hij na die armzalige 3- 2 tegen Cyprus veel erger van streek is dan we al dachten. Decaan Schindler heeft intus sen wel voor alle zekerheid laten weten dat "een dominee de lieve God niet zal kunnen overtuigen van het nut West-Duitsland doel punten te schenken". Nee, ddt moest er nog bijkomen ook. Discussie Enkele uren heeft een aantal deskundigen zondagmiddag in het radio-programma 'Langs de Lijn' gepraat over de vraag 'hoe we het volk weer naar de voetbal tribunes kunnen krijgen'. Onder leiding van Koos Postema bogen KNVB—bestuurder Hogewoning, Hans Kraay, Frans Derks en nog enige lieden zich over een rijste brijberg van suggesties die eer der door luisteraars waren inge zonden. Nieuwe gezichtspunten deden zich niet voor en dat was ook niet te verwachten. Ik produceer in ratelvorm maar even wat voor stellen: er moet voor de jeugd weer ruimte worden gemaakt om op straat te voetballen, want daar worden de persoonlijkhe den gemaakt de we nu zo node op de velden missen; andere inde ling van de voetbalcompetitie met aan het eind play-offs; lekker aanvallend spelen zoals de En gelsen doen en ook hun punten waardering overnemen (drie punten voor een gewonnen uit wedstrijd); in plaats van een gele kaart een penalty geven; voor wedstrijden die 0-0 eindigen geen punten geven; betere accommodaties en dan vooral de plaatsen achter het doel overdekt; lagere toegangs prijzen; het vandalisme koste wat het kost aanpakken. En zo zou ik nog een hele tijd kunnen doorgaan. Er werd zin nig gepraat, iedereen deed vrese lijk zijn best. Geen kwaad woord er over. Maar wat hield een in vloedrijk man als Hogewoning nu eigenlijk aan tastbare zaken over van die urenlange discus sie? "Wat neemt u mee naar huis?" vroeg Postema hem na drukkelijk. Ik heb dat in ruwe trekken opgeschreven: "Voor alles moet de kwaliteit van het spel worden verbeterd, daar moet ook de scheidsrechter een open oog voor hebben. Trai ners zouden zich niet zo moeten verliezen in systemen, het zou spontaner op de velden moeten toegaan. De accofnmodaties die nen te worden verbeterd en het competitieprogramma moet evenwichtiger worden afge werkt". Hij had ook nog enkele opmerkingen over de media en het gedrag van de toeschouwers ("Ze zouden eens wat meer sup porters moeten worden en niet na een paar nederlagen wegblij- gen wensen. Beleefde man, hoor, die Hoge woning. Maar vrij vertaald bete kent het: er verandert helemaal niets, vrienden. We blijven in Holland gewoon wachten -tot het vanzelf weer be ter gaat. Tarieven Over de manier waarop de hu ren van de Leidse sportaccommo daties (velden, hallen, banen en zwembaden) het volgend seizoen omhoog gaan, is al het nodige ge schreven en dit stukje zal stellig niet het laatste zijn. In de krant van zaterdag staat in grote lijnen waar het conflict om gaat. De gemeente wil ter dek king van de tekorten op de begro ting gedurende vier jaar de hu ren van de velden en de tennisba nen met zes procent, die van de zalen met vier procent en die van de zwembaden met een procent laten stijgen. Hierbij komt dan nog voor alle accommodaties een trendmatige verhoging van drie procent. Met die verschillen poogt men ook een door de jaren heen ontstane scheefgroei tussen de ta rieven voor de verschillende ac commodaties enigszins onge daan te maken. (Vooral de zwem- sport zit volgens insiders wat het tarief betreft echt aan het pla fond). In de praktijk komt het er op neer dat de verhogingen per sporter per jaar variëren van f2.70 voor de veldsporters tot f7.65 voor de tennissers. Nee, zegt de Leidse Sportfede ratie, daar zijn we op tegen. Dit is een aparte operatie en alle sporters, ongeacht dus de tak van sport, moeten daarvoor hetzelfde bedrag opbrengen: f4.24 per jaar. Vermoedelijk was dit voor het bestuur van de LSF de enige manier om geweldig kabaal in eigen gelederen te voorkomen. Met deze keuze morrelt de LSF in feite natuurlijk ook aan de on derlinge verhoudingen van de ta- De gemeente vindt op haar beurt het LSF-voorstel weer niet om te juichen. Want, zegt ze, het betekent bijvoorbeeld dat het aandaal van de veldsporten in het totaal op te hoesten jaarlijkse bedrag (f244.000) onevenredig groot wordt. Er zijn nu eenmaal veel meer veldsporters dan bijv. tennissers. Het is een zeer gecompliceerde, financieel-technische problema tiek, waarbij een groot aantal fa cetten een rol speelt. Het klinkt misschien gek, maar ik zou beide voorstellen goed kun nen verdedigen. In het gemeenteplan is wel dui delijk dat men de 'sterkste schou ders' zoekt bij de tennissers. Waarschijnlijk is dat terecht, maar een nadeel is dat de kloof tussen bijv. voetbal en tennis de komende jaren in absolute con tributiebedragen aanzienlijk wordt vergroot. Dat zou niet moe ten gebeuren. Het risico is weer dat tennis in de elitesfeer terecht komt en als er iets niet moet dan dat wel. De gemeente zet voor het sei zoen 1985186 haar opzet door, om dat de Leidse Sportfederatie niet tijdig haar nota had ingediend. Dat was geen beste beurt van de LSF. Die misser kwam de ge meente ongetwijfeld goed uit, al zal ik dat wel niet zo mogen zeg gen. Enfin, de LSF moet nu maar snel met haar nota in de slag gaan met de politiek. Het kan een boeiend gevecht worden. Te ho pen is dat gemeenteraadsleden nu eens wat belangstelling voor de sport aan de dag leggen, zich wezenlijk in de materie verdie pen en er zich niet gemakzuchtig vanaf maken. RIJNSBURG - De vuurpijlen die secretaris Gerard van Zuylen van Rijnsburgse Boys een krappe week na de jaarwisseling op de KNVB afschiet, zullen het Zeister sportcen trum niet in lichterlaaie zetten. Zijn, dan wel RB's kritiek op de vaderlandse voetbalbon zen is niet echt scherp, daarvoor neemt hij teveel voorzichtigheid in acht. Eén zekerheid heeft hij: in de pers konde doen van het groeiende brok onvrede jegens de KNVB-be- stuurders zal de toch al gezapige verstandhouding met 'Zeist' be slist niet verbeteren. Van Zuylen wilde dan ook met interviews wachten totdat RB'er Jack Manu- putty met het amateurteam hoog in de lucht op weg naar Irak was. Het risico dat hij door vergeldings maatregelen zou worden getroffen, moest worden vermeden. In een wereld vol liefhebbers moet een harmonieuzere vorm van samenwerking mogelijk zijn. Dat dacht ook Gerard van Zuylen. "Ik ben nu elf jaar bestuurslid. Je weet datje het nooit goed doet. Bij wel ke vereniging dan ook, er wordt al tijd tegen je aangeschopt. Zo is het natuurlijk ook als je in het KNVB- bestuur zit. Daar wordt ook con stant tegen getrapt, terwijl ik toch denk dat al die mensen bezig zijn voor een goede zaak. Ik heb het al tijd een kwalijke zaak gevonden als die kritiek via de pers kwam. Maar dat houdt niet tegen dat, als die kritiek terecht is, je daar toch wat van kan leren". "Kritiek leveren is makkelijk", weet Van Zuylen. "Wij, bij Rijns burgse Boys hebben het altijd op de juiste wijze gebracht. Maar als er dan niet wordt geluisterd..", dan moet het maar op een andere ma nier, verklaart hij met een lichte schouderophaal en zonder woor den de, na overleg met medebe stuurders gewijzigde koers. "Het is niet de bedoeling om te katten; ik hoop alleen dat daar in Zeist de ogen eens open gaan". Half december raakte bij Rijns burgse Boys de maat vol. Op woensdag de twaalfde was er een 'hearing' in Zeist met afgevaardig den met de zaterdageersteklassers. "Alle problemen kwamen op tafel, bijvoorbeeld de regionale indeling en de vraag of de instelling van die derde eerste klasse wel zo'n geluk kige greep is geweest. Heel nuttig", ervaarde Van Zuylen, maar een dag later vroeg hij zich wel nijdig af of hij daar nou heen was geweest "om in de maling te worden geno men, of dat ze de boel nou hele maal van eieren maken". einde aan die discussie. Wat ge beurd was, was gebeurd en voor taan moesten we maar hopen dat dergelijke zaken voorkomen kun nen worden, in die bewoordin gen", aldus Van Zuylen. Kort na dat thema meldde hea ring-leider Daan Schotting dat een uitnodiging was binnengekomen om met het amateurelftal naar Irak te komen. Van Zuylen: "Toen werd verteld dat het amateurbestuur de volgende avond zou beslissen of die reis door kon gaan. Het leek ons een normale gedachtengang dat in dat geval eerst de vereni gingsbesturen op de hoogte zou den worden gesteld. Dat was met door Gerard Haverkamp de trip naar Singapore niet ge beurd. Goed, dat werden we eens, maar de volgende morgen kreeg ik Arie Lagendijk aan de telefqon. Hij was door Groenewoud gebeld met de mededeling dat het amateur team naar Irak ging en dat hij weer spelers nodig had. Daaruit bleek dus dat al lang was beslist dat de reis door zou gaan en toén heb ik gezegd: dit kan gewoon niet, dit is niet te geloven. Of we zijn gister avond in de maling genomen, óf ze werken daar in Zeist volledig langs elkaar heen". "Ik belde met de voorzitter van NSW. Hij zei ook dat hij het niet pikte en dat hij maatregelen zou nemen. Hij zou me terug bellen. Dat moet hij nu nog doen", zegt Van Zuylen spijtig, wel beseffend dat de amateurclubs samen één sterk front moeten vormen wil er werkelijk verbetering in Zeist aan te brengen zijn. Basis De vraag: hoe?, kan Van Zuylen niet direct beantwoorden. "Ik had verwacht dat er op de najaarsver gadering van de afdeling Leiden eindelijk weer eens écht over voet bal zou worden gesproken. Het gaat slecht met het voetbal. Je maakt het niet beter door te zeggen datje het in de goede tijd niet hebt zien aankomen. Dat is altijd zo. Maar voorzitter Van Dinten van Randstad Sport heeft in het verle den dingen gezegd waar het afde lingsbestuur zijn voordeel mee zou kunnen doen. Maar je hoort er nooit wat van, terwijl we toch hier, aan de basis, bij de amateurs wat moeten doen. Hier moeten de ta lenten vandaan komen". "Willen we echt wat kunnen doen, dan zullen we echter ook ge hoor moeten vinden in Zeist. Ik voel er tótaal niks voor om zelf in het KNVB-bestuur te gaan. Ik heb er de tijd niet voor", zegt Van Zuy len, daarbij de indruk wekkend dat hij zijn vrije tijd op Middelmors veel nuttiger kan besteden. "Laat die bestuurders in Zeist nu ge woon zelf eens wat beter naden ken. Daar hebben ze volgens mij best wat tijd voor over". Van Zuy len hekelt 'de blauwe blazers' stil letjes verder, "maar zet dat zo maar niet in de krant". Als later bonds coach van de amateurs Ron Groe newoud ter sprake komt, herhaalt hij die woorden. Ook de naam van diens collega Bert van Lingen (jeugdplan Neder land) wordt genoemd. Rijnsburgse Boys plaatste afgelopen jaar kant tekeningen bij het functioneren daarvan. "We hebben toen onder andere met Van Lingen een ge sprek gehad. Een kopie van het verslag van die bespreking heb ik opgestuurd naar Zeist, met het ver zoek of zij daarop wilden reageren. ADVERTENTIE ZEG MAAR TEGEN 'NN KAMSTEEG OCCASION keus uit 200 occasions KIES OOK VOOR KAMSTEEG ZEERHEID!. Gerard van Zuylen: "Ja, ik denk wel dat wij als het lastige jongetje uit de klas worden beschouwd' Bezwaar Er zit hem en Rijnsburgse Boys zoveel meer dwars. "Wij maakten op die hearing bezwaar tegen tv- uitzending van de finale van het in- doortoernooi. Wij hadden zater dagmiddag tegen Quick Boys moe ten spelen. En wat kregen we voor antwoord? Ze zeiden: 'Dat is onze zaak niet, dat is het 'pakkie an' van het betaald voetbal'. Op die manier help je elkaar toch niet". "En dan die hele affaire met PSV. Dat je niet op een fatsoenlij ke wijze in contact kan komen met de verantwoordelijke man... De middag voordat we tot het kort ge ding besloten, zijn we nog naar Zeist geweest. We hadden stellig de indruk dat er nog iets te regelen was, maar we stonden er gewoon voor joker. Ik vind trouwens dat Van der Zeeuw die namens het amateurbestuur aanwezig was, ons had moeten waarschuwen voor het feit dat we zelf uitstel van de wed strijd tegen Valleivogels hadden aangevraagd. Op dat juridisch pun tje werden we feitelijk gepakt. Ik kan me niet voorstellen dat hij daar geen rekening mee hield. Die man nen zitten met elkaar in hetzelfde gebouw, je maakt mij niet wijs dat daar niet over gesproken wordt". "Wij zullen desondanks het ama teurelftal positief blijven benade ren. Het is vooral voor de jongens natuurlijk iets moois, en ook als club pak je wat publiciteit. Maar we hadden er nooit aan meegedaan als we hadden geweten dat we rond de daardoor ontstane situatie zouden worden gepakt in dat kort geding. Dat hadden we echter nooit verwacht". Van Zuylen verder: "Ze praten over kostenbesparingen. Heerjans- dam heeft ooit een plan gemaakt waardoor twee ton op de scheids- rechterkosten zou kunnen worden bespaard, door dichterbij huis te laten fluiten. Ik kan me best voor stellen dat scheidsrechters uit het oosten of noorden het leuk vinden om hier in het westen te fluiten. Maar als er bezuinigd moet wor den... Ook van die voorstellen heeft echter nooit iemand nog iets ge hoord". Gerard van Zuylen geeft te ken nen dat Rijnsburgse Boys straks ook weer langs diplomatieke pa den tegengas zal geven. "De eerste keer zal wel op de voorjaarsverga dering van de afdeling zijn. Ik vind dat wij eigenlijk wel zo'n beetje verplicht zijn om nader op tal van dit soort dingen in te gaan. We trokken de laatste jaren toch regel matig aan de bel. Bijvoorbeeld na die bekerwedstrijd tegen Excel sior. NSW en Noordwijk hebben ook meegemaakt dat zij dachten dat er met bezoekersaantallen ge sjoemeld was. Wtf hebben toen ook daadwerkelijk gereclameerd. Ik wil niet zeggen dat het alleen door ons komt, maar nadien is toch een sluitende regeling opgesteld". Onvrede "Je weet natuurlijk niet of het al tijd wel goed is wat je doet", reali seert Van Zuylen zich, "maar ik denk toch dat we zo'n tachtig pro cent van de clubs achter ons kun nen krijgen. En dan kun je zelfs nog van inzicht verschillen. Quick Boys bijvoorbeeld is om andere re denen weer ontevreden over de rei zen van het amateurteam. Het blijkt toch dat er een stuk onvrede heerst bij de amateurs. Je hoort het ook bij vierdeklassers of afdelings clubs. 't Is toch te gek dat een se cretaris van zo'n vereniging niet naar Zeist durft te bellen, omdat ze daar toch geen rekening met je houden?". "Ja, ik denk wel dat wij worden beschouwd als het lastige jongetje uit de klas. Of we ook zo worden behandeld? Nou, nee... Ik weet het niet. Dat durf ik niet te zeggen". TAMANRASSET (AFP/SID/DPA) - De vierde etappe van Parijs - Da kar, de uitputtende woestijnrally, grotendeels verreden door het Noorden van Afrika, heeft verhou dingsgewijs weinig slachtoffers en klassementsverschuivingen opge leverd. Tussen In Amguel en Ta- manrasset, over een afstand van 263 kilometer, bleven de posities van de klassementsleiders bij de auto's, vrachtwagens en motoren onaangetast. Jan de Rooy, de Nederlandse vrachtwagenbestuurder, is in de zanderige omgeving uitstekend op zijn gemak. Hij won ook gisteren met grote overmacht. De voor sprong in het klassement op de "nummer twee, de Westduitser Ca- pito, is uitgegroeid tot anderhalf De eerste auto, die over de eind streep kwam, werd bestuurd door Jacky Ickx, de ervaren Belg, wiens landgenoot Colsoul een comforta bele voorsprong bezit in het klasse ment. Snelste motorrijder van de dag was Gilles Lalay. Serge Bacou, eveneens uit Frankrijk, bleef klasdsementsleider. De verwon dingen van de Franse moterrijder Jean-Luc Therier, zondag zwaar ten val gekomen in de derde etap pe, blijken veel minder ernstig, dan aanvankelijk was vastgesteld. Er was gevreesd voor een schedel- basisbreuk. Therier kwam er vanaf met een breuken, waaronder één in het schouderblad. ADVERTENTIE Verwarring De organisatie rond een her nieuwde trip van het provisorisch samengestelde Nederlands ama teurelftal, waarvoor RB leveran cier is, naar Irak maakte de verwar ring op sportpark Middelmors compleet. Eerder heerste die al rond de reis naar Singapore en he lemaal natuurlijk rond de beker wedstrijd tegen PSV, die zelfs in een kort geding en een schadepost bij Rijnsburgse Boys uitmondde. "Zwart Wit en Heerjansdam zwen gelden dat nog eens aan op die ver gadering. Piet van Egmond (voor zitter RB, red.) maakte gauw een ROTTERDAM (GPD) - De kans dat Feyenoord op korte termijn naar India afreist voor het spelen van enkele vriendschappelijke wedstrijden is zeer klein geworden. De Kuipclub heeft nog altijd geen bankgarantie ontvangen en voor bestuurslid Gerard Kerkum "hoeft het eigenlijk niet Aanvankelijk zou de landskampioen na de kerstdagen enkele finan cieel aantrekkelijk demonstratiepartijen in India spelen. Maar in verband met de verkiezingen werden die uitgesteld tot half januari. Het bestuur van Feyenoord had de organisatoren tot gisteren de tijd gegeven om de zaak rond te maken. "Op uitdrukkelijk verzoek van het organiserend comité en de sponsor hebben we daar woensdagmiddag drie uur van gemaakt", aldus Kerkum, "maar de kans dat die trip door gaat acht ik niet zo groot. Persoonlijk geloof ik er niet meer in". Mocht Feyenoord toch gaan overwinteren in India dan zal waarschijn lijk de 45-voudige Hongaarse international Bela Varadi deel uitmaken van de Rotterdamse selectie. Deze 31-jarige speler van de Franse eerste divisieclub Tours arriveert vandaag in Rotterdam om kennis te maken met zijn mogelijke nieuwe werkgever. Op aandringen van trainer Ab Fafié is Feyenoord namelijk op zoek gegaan naar versterking voor de door vele blessures uitgedunde selectie. Door bemiddeling van enkele makelaars belandde de Rotterdamse eredi visieclub bij de Franse staartclub Tours, waar de voormalige Hongaarse international Varadi een centrale rol op het middenveld vervult. Varadi zal donderdag twee keer met de Feyenoord-selectie meetrainen. Trainer Fafié beschouwt de winterse weersomstandigheden daarbij niet als hinderlijk. Fafié: "Die jongen hoeft natuurlijk niet te bewijzen dat hij kan voetballen. Daar mag je bij iemand die 350 wedstrijden voor Vasas Boedapest heeft gespeeld en 45 keer voor het Hongaarse elftal is uitgeko men wel van uitgaan. Het is gewoon een kwestie van kennis maken en bekijken of hij gezond en fit is". Mocht dat het geval zijn dan zal Feyenoord proberen voor Varadi, die van de Hongaarse overheid nog anderhalfjaar bij een buitenlandse club mag voetballen, een werkvergunning los te weken bij de Stichting Ar beidszaken van de KNVB en het ministerie van sociale zaken. Ab Fafie: "Ik hoop van harte dat hij de selectie komt versterken, want dat is echt hart nodig. Door alle blessures heb ik nu slechts de beschik king over twaalf spelers en dat is voor een club als Feyenoord natuurlijk te weinig". De rente wordt maandelijks op uw bankgirorekening gestort Looptijd 5 of lOjaar. Min. storting f15.000,- Rente: Effektief 750% DE DICHT BIJ HUIS BANK

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9