fms w Foreholte raakt opnieuw punt kwijt Ps Kg Gemirii glijdt van eerste plaats af Succes Drost en Verstappen Wereldrecord estafette Oostd'iitse zwemploeg LZ-jeugd maakt indruk Mellaard haalt limiet Jeroen Goudt als enige zonder punt verlies bij NK Dammer Fase maakt het zich onnodig moeilijk LMHC blijft puntloos PAGINA 12 SPORT MAANDAG 7 JANUARI 1985 FAYETTEVILLE (AFP/RTR) - De zwemploeg van de DDR heeft bij de invitatiewedstrij den in de Verenigde Staten op nieuw de superioriteit onder streept. De Oostduitse zwem mers en zwemsters wonnen za terdagavond in het 25 meter- bad van Fayetteville vijf van de negen onderdelen. Het viertal Dirk Richter, Steffen Liess, Uwe Dassier en Sven Lod- ziewski verbeterde bovendien het wereldrecord op de 4 x 200 meter vrije slag en bracht het op 7 minuten en 13,99 secon den. De oude recordtijd op de korte baan stond sinds 15 april 1978 met 7.14,34 of naam van een Amerikaanse ploeg. Sven Lodziewski, die als laat ste zwemmer in de estafette ploeg de 200 meter vrije slag af legde in 1.46,19, was ook op de 400 meter ongenaakbaar. Hij fi nishte na 3.45,34. Dirk Richter was oppermachtig op de 200 meter rugslag. Hy tikte na 1.58,75 aan. Een opvallende verrichting leverde ook de zes- tienjarige Astrid Strauss, die nauwelijke een uur na een win nend optreden in de 4 x 200 me ter vrije slag-ploeg (8.00,08), de voor vrouwen ongebruikelijke 1500 meter won in 16.06,41. Ze versloeg met klein verschil haar landgenote Grit Richter. Het team van de Verenigde Staten moest zich troosten met een nieuw Amerikaans record van Jenna Johnson op de 100 meter vrije slag. Johnson kwam tot 54,80 seconden, acht- honderste sneller dan Cynthia Woodhead in 1980. De Tsjechoslowaak Marcel Gery leverde op de voorlaatste avond van het internationale zwemevenement een knappe prestatie op de 100 meter vlin derslag. Met 53,57 bleef hij min der dan een halve seconde bo ven de wereldtijd van de Zweed Par Arvidsson en ver sloeg in een enerverende eind sprint de Amerikaan Pablo Mo rales met een handlengte. LEIDEN - Foreholte is de draad kwijt. Gisteren verloren de pupillen van Wim Geerlings in de eerste divisie A van de zaalhandbalcompetitie weer een punt (6-6) en wéér was het een staartploeg die duidelijk maakte dat het bij de Voorhoutse elite vandaag de dag niet naar wens loopt. Winst Grote Prijs Las Palmas LAS PALMAS (AFP) - De nationale zwemselectie heeft tijdens het trai ningskamp op de Canarische eilanden successen behaald in het koude en door stortregens geplaagde Las Palmas. Tijdens de zogenaamde wedstrij den om de Grote Prijzen van Las Palmas, waaraan behalve door de Ne derlanders ook Zweden en Spanjaarden deelnamen, ging de trofee bij de vrouwen naar Annemarie Verstappen en by de mannen naar Frank Drost. Beiden veroverden de beker door hun overwinning op de 200 meter vrije slag. Drost finishte in 1.58,06, Verstappen in 2.06.12. Zowel bij de mannen als by de vrouwen kwamen vijf 200 meter nummers in aanmer king voor de prys. Bij de mannen wonnen de Nederlanders er twee. Drost op de 200 meter vrij en Petro Stalman op de 200 meter rugslag in 2.12.56. De vrouwen domineerden op alle nummers en duldden geen nederlaag. Petra van Staveren op de schoolslag (2.45.95), Brigitte van der Lans op de rugslag (2.27.06), Judith Anema op de vlinderslag (2.21.84) en Mildred Muis op de wisselslag (2.26.76) deden een poging Verstappen de beker te ontfutselen. De prestatie van de Brabantse bleef evenwel relatief de bes te. Record In Denekamp slaagde een damesploeg van De Dinkel er zaterdagavond in het nationale record op de 10 x 100 meter vrije slag (25 meter banen) te verbeteren. Het Overijsselse tiental kwam uit op 10 minuten en 4,6 secon- den.Dat was ruim onder de tijd van De Dolfijn, die op 2 december in Alphen aan den Rijn 10.11,5 noteerde. \r HIP T: v- -+ Hik. IÉ|jp Annemarie Verstappen. Tegenstander Hermes had lering getrokken uit de nederlaag in Voorburg en ving de combinaties tussen Hannie Boskamp en Elly Hoek goed op. Er werd dan ook weinig gescoord. Foreholte kon de rust ingaan met een voorsprong die alles zegt over de productie, 4- 2. Gelukkig dat Olga Almekinders in het Voorhoutse doel een beste dag had, anders zou Hermes mis schien voor een nog grotere stunt hebben gezorgd. Foreholte viel gisteren niet al leen op door weinig initiatief in de aanval maar ook door gebrekkige organisatie in de defensie. Even na de hervatting moest de nog niet ge heel van een blessure herstelde Nel Geerlings in actie komen omdat Elly Hoek de strijd moest staken met een vingerblessure. Haar komst leverde Foreholte nog twee treffers op. Daar bleef het bij. Her mes kon nog twee tegentreffers produceren en pakte dus dankbaar een punt weg uit Voorhout: 6-6. Gelukkig is ook de concurrentie, Quick'20 uit Oldenzaal en Odin uit Heemskerk, van slag af. Quick'20 verloor van DSVD (10-11) en Odin speelde met 9-9 gelijk tegen Vido. De stand aan de kop van de rang lijst van de eerste divisie A is nu: Odin 13-22, Quick'20 13-21, Fore holte 13-19, Wings 13-19. Verrassing In de tweede divisie C (mannen) zorgde Saturnus voor een daveren de verrassing. Zonder de Zweed Tom Olsen (kerstvakantie in zijn HOORN De wedstrijdzwem ploeg van LZ'86 wist gistermiddag middels acht eerste plaatsen de es tafette wedstrijden om de Atlantic Cup te winnen. Aan deze jaarlijks terugkerende nationale wedstrijd deden zes verenigingen mee. Met name de meisjes en jongens onder de tien jaar lieten een goede indruk achter. Door zowel de jongens als de meisjes werd de 4x50 meter wis selslag estafette gewonnen. De jon gens (Jeffrey Kortekaas, Mark Schouten, Dennis Schouten en Jacco de Haas) deden dat in 2.50.4, terwyl de meisjes (Bianca Hoeks, Andrea Hoenselaar, Karin Stastra en Bianca Singeling) voor deze af stand 2.56.9 nodig hadden. Deze i zwemsters versterkt met Robert Jan Bakker en Simone Broekhuis legden ook beslag op de eerste plaats bij de 10x50 meter vrye slag (6.43.2). Bij de meisjes onder de twaalf. jaar zegevierden Esther van Oos ten, Saskia Turk, Sjimmy van Dee- len en Nancy Kijk in de Vegte zo wel op de 4x100 meter wisselslag (5.51.9) als op de 4x100 meter vrije slag (5.09.6). Dat de wisselslag esta fettes ook bij de oudere zwemmers goed verliepen bewezen de jon gens onder de zestien jaar en de mannen. Beide estafetteploegen legden beslag op de eerste plaats. De winnende tijden waren respec tievelijk 4.44.3 en 4.19.5. De man nen bleken ook op de 4x100 meter schoolslag het snelst (4.58.4). De zwemploeg van de Zijl/LGB zag, vanwege het zeer slechte weer, af van de reis naar Ridderkerk, waar de ploeg had deel kunnen ne men aan een vierkamp. DORTMUND (ANP) - Emiel Mellaard (AAC), die in decem ber in Dortmund tweemaal het nationale record verspringen verbeterde en op 7,75 meter bracht, heeft gisteren in de Westduitse stad twee overwin ningen behaald bij internatio nale indoor atletiekwedstrij den. Op de 60 meter sprint kwam Mellaard in 6,6 seconden gelijktijdig over de streep met Peter van der Heijden (PSV). Beide lopers voldeden daarmee aan de limiet voor de wereld in- doorspelen (18 en 19 januari in Parijs) en de Europese indoor kampioenschappen (2 en 3 maart in Piraeus). De limiet voor beide wedstrijden staat op 6,75 seconden (electronisch op-, genomen tijd). Mellaard won ook de 60 meter horden in 7,9 seconden, waarmee hij even eens aan1 de limiet (8.00) voor Parijs en Piraeus voldeed. Ar jan Visserman (AAC) won de 400 meter bij de heren in 47,9 seconden. Vrouwenteams blijven wel op de been LEIDEN Gemini maakte in het winterse weekeinde een flinke schuiver. De hervatting van de volleybalcompetitie verliep voor de koploper van de derde divisie bepaald onaan genaam met een kansloze 3-1 nederlaag bü nummer drie Van Santen 3. De strijd aan kop is daardoor weel helemaal open. Ook tweede divisionist Leytbon verloor. Ondanks de 1-3 nederlaag tegen Molenwiek bood het gebo den spel hoop voor de toekomst. NOVO kreeg afgelopen weekeinde eveneens klop: 3-0 tegen Slie- drecht. De volleyballende vrouwen brachten het er in vergelijking met deze slippartijen beter van af. Gemini stuntte tegen medekoplo per DFC: na een 0-2 achterstand werd nog met 3-2 gewonnen. Ley- thon loste in VI aardingen een las tige concurrent (3-1). De Leython-manschappen start ten tegen het als tweede genoteer de Molenwiek/C hoopvol. Na een 1-5 achterstand werd het initiatief overgenomen en met gevarieerd spel werd Molenwiek zoek ge speeld. De tegenstander had totaal geen vat op de staffels en golfaan- vallen. De 15-7 zege kon als dik ver diend worden geboekt. In plaats dat Leython daaruit vertrouwen putte, vroeg men zich onzeker af hoe die setwinst nu ei genlijk mogelijk was. Foute of te Echtpaar wint halve marathon EGMOND AAN ZEE (ANP) - Peter Rusman van Unitas uit Sittard heeft gisteren de halve marathon van Egmond aan Zee gewonnen. In één uur, tien mi nuten en twintig seconden bleef hy de Belgen Alex Hagel- steens, vorig jaar winnaar, en Luc Waegeman voor. Rusman en de als vijfde geëindigde Mar tin ten Kate waren de enige Ne derlanders bij de eerste twaalf. Bij de vrouwen zegevierde Rusmans vrouw Wilma in 1.22,21. Zy had ruim een mi nuut voorsprong op Francine Peters uit België. Door de voortdurende sneeuwval viel een groot aantal van de 500 atle ten, die voor de wedstrijdloop waren gestart, af. zachte services, half mislukte aan vallen en gaten in het blok brach ten Molenwiek terug in de wed strijd. Af en toe toonde Leython in dividueel nog wat leuks, maar Mo lenwiek balde gedegen door naar de 3-1 winst: 9-15, 8-16, 6-15. Gemini maakten bij Van Santen geen aanspraak op winst. Slechts na 15-11 en 15-10 verlies werd agressie en inzet getoond. Dat le verde zowaar 10-15 winst op waar na ook in de vierde set een voor sprong werd genomen. Die werd echter net zo makkelijk weer uit handen gegeven omdat er op de beslissende momenten niet hard genoeg werd geknokt. Met 15-13 werd de koppositie prijs gegeven. Nu zijn weer vier ploegen in de running. Een vooral collectief matig draai end NOVO heeft geen kans gezien het sterk vertragende Sliedrecht te ontregelen. De Noordwijkers maakten het hun opponent door een veel te eenvoudige opslag dan ook wel erg gemakkelijk. Ook de verdediging en pass waren slecht verzorgd en Sliedrecht had dus alle mheid de 3-0 winst binnen te (15-12, 15-13, 15-10). Lof Bij de op nationaal niveau spe lende vrouwen sprak de 3-2 over winning van Gemini op DFC het meest tot de verbeelding. Invalster Ineke Havinga (ex-LUSV) kreeg de meeste lof toebedeeld. Gemini ver loor de eerste set nipt (13-15), de tweede wat ruimer (8-15), maar vanaf dat moment was Havinga in haar spel. Met 15-4 en 15-5 kwam een 2-2 stand op het bord en bij 11- 2 in de final-set leek niets de zege- pret nog te kunnen bederven. Op dat moment ging middenaanval- ster Petra van Wissen door haar en kel. Zonder haar kreeg Gemini het nog onverwacht zwaar: 12-11. Er werd echter toch met 15-11 gewon nen, waarmee DFC op één punt achterstand werd gezet. Leython deelde samen met Vlaardingen de tiende plaats in het klassement. Aan het begin van de onderlinge confrontatie gingen beide partijen, sterke met zwakke momenten afwisselend, ook gelijk op. Vlaardingen drukte aan het einde echter naar 15-12 winst door. Van dat moment af speelde telde daarentegen nog maar één ploeg: Leython. De serve van Conny van der Zaag bleek dodelijk. Van 3-1 af maakte zij de tweede set uit. Via 15-9 werd het 2-1. In de vierde set raakte Leython nog even in proble men (7-11 achter) maar de motiva tie was zo groot dat dit snel werd rechtgezet: 15-12 en 3-1. In de promotieklasse (mannen) verloor Donar niet alleen teleur stellend van de nummer voorlaatst Be Fair (1-3) maar ook de kopposi tie. De Kerststop had Donar be paald geen goed gedaan. In een kwalitatief slecht duel werd het na tweemaal 14-16 verlies nog wel 13- 15 en 1-2, maar Be Fair had een maal aan de winst geroken en liet die zich in de vierde set niet eer af nemen: 15-13 en 3-1. Donar krijgt het ongetwijfeld zwaar in de komende periode. Het vertrek van Wessels en Linthout is met de komst van ex-NOVO'er Van der Berg slechts gedeeltelijk ondervangen. Met de wintersport vakanties voor de deur zal het Do nar moeite kosten een representa tief team op de been te brengen. Leython 2 bleek tegen een falend Zovoc op alle fronten beter. De 3-0 overwinning was even logisch als verdiend. Al in de eerste set was de tegenstand minimaal. In de reste rende slagenwisselingen moest de Leidse ploeg slechts voor zichzelf oppassen om niet ongeconcen treerd en slordig te gaan spelen. De uitblinkende Bert Brussee hield de Leython-reserves wakker (7-15, 7- 15, 10-15). Orion leek zyn eigen aanhang een late surprise voor te schotelen, want het nam met 15-13 een voor sprong op Jupiter. Daar bleef het echter bij. Jupiter stelde snel orde op zaken, Orion maakte veel te veel persoonlijke fouten om ook maar enige kans op winst te hebben: 2- 15, 4-15, 5-15. Ofschoon de cijfers 15-12, 16-14, 15-13 anders doen vermoeden, had Gemini 2 weinig kansen in en te gen Zevenhuizen. De Voorschote naren hielden de tegenstander aar dig bij, maar het aantal misverstan den was te groot om te kunnen winnen. In de derde set geloofde niemand nog in een goede afloop, maar toen Gemini nog moeiteloos van 12-5 naar 13-13 terugkwam gloorde nog wat hoop. Valse hoop, zo bleek even later. De vrouwen van Gemini 2 sloe gen verwoestend toe tegen WW, dat zich met vijf basisspeelsters en een invalster uit het derde trou wens goed weerde. WW won zelfs met 8-15 de eerste set, maar men taal strookte het uiteindelijk niet allemaal. Men kon zich niet over te genslagen heenzetten en ging steeds rommeliger spelen. Gemini 2 strafte dat genadeloos af: 15-4,15- 3, 15-6. Leython 2 kon titelgegadigde DAC niet van de winst afhouden. Slechts in het begin mochten de Leidse reserves enige illusies koes teren, maar nadat de eerste set toch met 15-10 verloren was gegaan werd het steeds minder. DAC was fysiek veel sterker en sloeg het ene na het andere gat in de Leidse af weer. Ondanks het goede spel van invalster-spelverdeelster Loes Ver- Ingrid Piersma (15) in de aan val tegen Tsjechoslowakije, een duel dat door de Nederlandse vrouwen met 3-0 werd gewon nen. (foto ANP) Vrouwen zesde BREMEN (ANP) - Het Nederlands vrouwenteam is in het internatio nale toernooi van Bremen op de zesde plaats geëindigd. Nadat za terdag het teleurstellende verlies te gen Frankrijk met een 3-0 overwin ning op Tsjechoslowakije was goedgemaakt, kón Oranje het giste ren in de strijd om de vijfde en zes de plaats niet bolwerken tegen Ca nada: 1-3 (setstanden: 14-16,15-12, 14-16 en 1-15. Het toernooi werd gewonnen door Cuba, dat in de finale met 3-2 zegevierde over Swerdlovsk: 5-15, 15-12, 15-8, 9-15, 15-8. West-Duits- land werd door een 3-0 zege op Zuid-Korea derde. boon werd het een 0-3 triomf voor DAC, dat met 7-15, 4-15 aantoonde terecht op de eerste plaats te staan. LUSV zag door een 1-3 nederlaag tegen DVC degradatie dichterbij komen. GER RENES vaderland), Chris Kempers (ge blesseerd) en Hans Wolvers, die te kennen heeft gegeven niet meer te willen spelen, werd Wings met 20- 19 bedwongen. De Leidenaars, met twee keepers en maar één wissel speler, hielden de Haagse kam pioenspretendent in de eerste helft op 11-11. Dat had eigenlijk 12-11 moeten zijn. Een vrije worp voor Saturnus werd een treffer door de gisteren zeer productieve Anton Klok, maar de tijdwaarnemer had al afgeflo ten. Overnemen, zo besloot de arbi trage. Anton van Noort belastte zich daarmee. Met succes, maar omdat de verdediging van Wings te vroeg van de cirkel afkwam moest de vrije worp opnieuw worden overgenomen. De derde poging mislukte. Geïrriteerd beloonde An ton van Noort de arbitrale ingre pen met applaus, hetgeen de scheidsrechter in kwestie niet be koorde. Van Noort kon met een ro de kaart reeds halverwege vertrek ken. Saturnus had in de tweede helft geen wissel meer over. Wings zat op fluweel. Zo leek het althans, maar de Hagenaars verslikten zich lelijk. De Leidse ploeg stroopte de mouwen hoog op en met vier tref fers op rij van de geëxplodeerde Wim van Leeuwen moest Wings af druipen, 19-20. Anton Klok en Wim van Leeuwen waren gisteren met ieder vyf treffers topscorers bij Sa turnus. De vrouwen van HVS wonnen in de tweede divisie C met 11-8 van Groene Ster. Met de rust was de stand nog gelijk, 6-6. Keepster Le- nie van Rijn had een groot aandeel in de winst van de Stompwijkse ploeg. De defensie, aldus trainer Wim Jansen, zat goed dicht en er werd goed geblokt. Maar zonder Lenie van Rijn zou de winst niet tot stand zijn gekomen. Zij stopte zowel in de eerste als in de tweede helft een strafworp en krikte haar team daarmee geweldig op. Sterk punt was verder de aanval uit de hoek. Van daaruit moest Groene Ster drie treffers incasseren en daar was duidelijk niet op gere kend. Jammer vond Wim Jansen "dat de breaks er gisteren niet he lemaal uitkwamen, anders zou de marge tussen Groene Ster en ons beslist groter zyn gew.eest". Oase perste er tegen Actief Rot terdam een sterke slotfase uit, maar de eindspurt werd te laat in gezet. De wedstrijd leek al voortij dig gelopen. De 5-1 defensie van Oase werd door Actief slim ontra feld via een sper op de hoekverde- digers. Ook de 6-0 defensie waarop Oase tenslotte overschakelde bood niet voldoende soulaas: 9-5. Stunt In de derde divisie stuntten de vrouwen van Olympia'72 uit Was senaar tegen Snelwiek met een 9-7 zege. Met de rust leidde Olym pia'72 al met 5-3. Snelwiek pro beerde met een 4-2 defensie de ba kens nog te verzetten by een stand 7-8 in het voordeel van de Wasse- naarse ploeg, maar dat pakte ver keerd uit. In dezelfde klasse werd MMO weggespeeld door WIK: rust 4-7, eindstand 6-16 Tot 4-4 in de eerste helft leek het er nog niet op dat WIK met een grote zege uit Roelo- farendsveen zou verdwijnen, maar toen aanvoerster Jose Elsgeest met een blessure het veld moest rui men, was het snel bekeken. Uitslagen: Afdelings derde klas se vrouwen: Fairplay-Wings 3 22-4. Afdelings tweede klasse mannen: Quintus 3- Olymia'72 12-17, derde klasse: Oase-Saturnus 3 14-24, vier de klasse: Rijnstreek 2-Fairplay 24- 14' FRANK BONTE Groenendaal nummer 100 ZILLEBEKE (ANP/Belga) - De honderdste overwinning van Rei- nier Groenendaal als veldrijder is een kanjer geworden. De Braban der moest er een paar weken op wachten, maar zaterdag bij de zes de Super Prestige-cross in het Bel gische Zillebeke op een besneeuw de en hard bevroren ondergrond was het eindelijk zover. Groenen daal zette het veld van 38 rijders op achterstand. Wereldkampioen Ro land Liboton raakte ruim een mi nuut achter. Hij werd slechts vijf de. Hij verstevigde nietemin in het Super Prestige-klassement zijn lei- kwam dan de zevende positie. Li boton heeft nu 88 punten, Stam- snijder 69 en Groenendaal staat met 60" punten derde. DORDRECHT (ANP) - Jeroen Goudt uit Enschede is na het eer ste weekeinde van de halve finales in de strijd om de nationale damti tel in Dordrecht de enige speler zonder puntverlies. Nadat hy zater dag Luteyn had verslagen, was hij gisteren in een positioneel duel sterker dan Van Westerloo. De drie internationale grootmeesters kon den niet imponeren. Hans Jansen kwam zaterdag met geluk tot winst tegen Van Westerloo, die op de klok verloor. Gisteren moest Jan sen genoegen nemen met een remi se tegen Dollekamp. Hij deelt in groep A nu de tweede plaats met Wassenaarder Hans Vermin, die zondag tegen Luteyn zijn eerste overwinning boekte na zaterdag te hebben geremiseerd met G. Jan- In groep B kwamen de groot meesters Scholma en Bastiaannet twee keer niet verder dan een pun- tendeling. Gisteren eindigden alle partijen in die groep overigens in Aan het toernooi, dat over vijf weekeinden is uitgesmeerd, ne men twintig dammers deel. Uit de twee groepen plaatsen de beste vier zich voor het eindtoernooi. In groép B liet Ton Stolwijk weer eens zien hoe hij zich heeft weten te plaatsen voor de finale. Opnieuw won hij door een blunder van z'n tegenstander in een overigens al betere stand voor Stolwijk. Als Ton Stolwijk zo doorgaat dan moet hij heel ver kunnen komen. Geluk afdwingen is een kunst apart en in deze voorronde heeft hy laten zien dat zeer goed te kunnen. LEIDEN - Handhaving in de over gangsklasse zal voor de zaalhoc keyers van LMHC uiterst moeilijk worden nadat gistermiddag met 12—5 van Leonidas werd verloren. Na een goed begin en tweemaal een voorsprong voor de Oegstgees- ter ploeg, door Boudewijn Mol en Hein Dungelman, maakten de Rot terdammers na tien minuten 2-2. Daarna verzwakte LMHC in de Rotterdamse Victoriahal door ge brek aan samenspel. Na achttien minuten stond Leonidas op een voorsprong van 5-2 die ondanks een tegentreffer van Onno te Rijdt met rust werd uitgebreid tot 7-3. Het spel van de ploeg-Baar- schers was aanvankelijk goed in de tweede helft en ook waren er riante mogelijkheden om dichterbij te komen, de goals bleven echter uit. Het eveneens zonder wedstrijd- punten onderaanstaande Leonidas benutte de overtalsituaties beter en kwam op 11-3. Dungelman en Bennis deden nog iets terug voor LMHC, alvorens Leonidas eindig de op 12-5. De Rotterdammers drukten Leiden daarmee op de on derste plaats. LEIDEN - Zoals zich in de voor laatste ronde al liet aanzien, heb ben Theo Zwetsloot, Ton Stolwijk en Jan Fase zich geplaatst voor de finale om het damkampioenschap van Midden-Holland. De enige die van dit drietal in de laatste voorronde nog in gevaar kwam was Jan Fase. Hoewel hij aan remise genoeg had tegen Jan Passchier om zich te plaatsen, maakt hjj het zich ontzettend moei lijk door een ingewikkelde partij aan te gaan. Dat wreekte zich op een bepaald moment toen Pas schier een fraaie damzet nam. Fase restte toen niets anders dan deze dam met schijfverlies af te nemen. Normaal gesproken had Passchier hierna makkelijk moeten winnen. Hij wilde het echter te mooi doen, zodat hij zichzelf in tijdnood bracht en noodgedwongen enkele zwakke zetten deed, waardoor de ze spannende partij toch in remise eindigde. De enige andere leuke partij in deze groep was die tussen Tille- «nans en Hans Stolwijk. De nog f untloze Stolwijk Stolwijk wilde ich in deze partij bewijzen dat hij toch echt wel kan dammen. En in derdaad, dat liet hij ook zien. Na lange tijd veel beter te hebben ge- .staan, behaalde Stolwijk remise en Waarmee z'n eerste (en laatste) punt in dit kampioenschap. In Groep A ging alles op rolletjes voor Theo Zwetsloot, die in zyn party tegen De Frankrijker geen moment in gevaar, kwam. Met z'n bekende rustig spelletje wachtte hij af of zijn tegenstander z'n hoofd in de bekende strop wilde steken. Dat deed De Frankrijker uiteinde lijk en hoewel het toch remise werd lag dat zuiver en alleen aan het feit dat Zwetsloot aan een punt genoeg had.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 12