Rapiditas overklast Pernix 5 D T Weert: dweilen met de kraan wijd open Publiek kiest voor Trotters Dieptepunt voor MSV Fides Pacta blijft aan de leiding EXTRA PRIJZEN IN DE TOTO: MAANDAG 7 JANUARI 1985 FAGINA 11 Leiderdorp geklopt LEIDERDORP "Stelletje trutten Zó spelen we sys teem 'nieuw' nietriep een boze Ben van Cleef zijn disci pelen bij een time-out al van de kant toe. De woede uitbar stingen van de Leiderdorpse basketbalcoach sorteerden echter geen effect, net zomin als het 'nieuwe' spelletje. Lei derdorp verloor de met veel sentimenten beladen rayon- derby tegen Leiden Trotters met 65-75. Koploper Blitz won in Rijswijk de belangrijke confrontatie met naas te belager Lokomotief: 85-94. Bij de vrouwen sleepte LUSV er met moeite winst uit tegen OSG (62-58). In Leiderdorp koos het altijd fa natieke thuispubliek zaterdag avond massaal partij voor concur rent Leiden Trotters. Het tekende de gespannen verhoudingen in de Leiderdorpse basketbalwereld, waar coach Ben van Cleef steeds meer kritiek ontvangt en er al voor zichtig over zijn opvolging wordt gesproken. Leiderdorp moest het tegen Trotters stellen zonder Mar cel Rijsbergen. Dat liet Van Cleef zonder volwaardige wissels, maar de zwakke schakel bij de roodhem- den was andermaal de guardplaats. Mark Brussee mist daar ervaring en Marcel Sommeling kan die posi tie niet goed aan. Beiden vergalop peerden zich tegen de felle Leide- naars en stuurden mede daardoor hun ploegmaten de mist in. Daan van Egmond met name kende een slechte avond: de bal kwam zijn richting niet uit en een schot kwam niet uit zijn handen. Ook Robert- Jan Rijsbergen wist met het leer geen raad. Ben van Cleef koos dit seizoen voor de jeugd. Het selektiebeleid van de oefenmester ontketende echter een storm in Leiderdorp, en een grote groep, naar het reserve team verwezen spelers besloot, om net als de teruggewezen spelmaker Ton Paulides, hun heil ergens an ders te gaan zoeken. Trotters- coach Kales verwelkomde de dissi denten met open armen. Dat bete kende in de breedte een gevoelige aderlating voor Leiderdorp, dat zonder goede spelbepaler geen ge bruik kon maken van zijn over vloedige lengte. Het verklaarde ook het warme welkom in Leider dorp voor Trotters. Kales had zijn manschappen niet hoeven motiveren. Desondanks was het de thuisploeg die bijzon der sterk uit de startblokken kwam. Niet echt verrassend, want Trotters mag dan over vechtlust beschikken, Leiderdorp heeft dui delijk het meeste talent. Ben van Cleef had tenslotte niet voor niets een keuze gemaakt. Een debacle hing dan ook in de lucht toen Lei derdorp met 19-6 de leiding nam. Trotters toonde echter karakter. Een scheldkannonade van Van Cleef hielp niet, Trotters was aan de inhaalrace begonnen en Leider dorp gleed langzaam weg (23-10, 27-24, rust 39-34). Trotters kwam in de tweede helft op voorsprong: 43-45., waarna het duel ontaardde in een weinig aan trekkelijke hol en draafpartij met veel balverlies van beide ploegen. Het sobere spel van Boris Monk- horst en de vlotte scores van Erik Paul van Weeren gaven tenslotte de doorslag. Trotters bleef op de been en won verdiend met 65-75. wicht snel te herstallen: 14-14. John Raan deed daarbij goed werk op ex-Leiderdorp speler Ton Paulides, die de enkele ke ren dat Raan hem alleen liet met driepunters het verzuim van zijn tegenstrever afstrafte. Blitz nam onder aanvoering van de sterk spelende Wim van Niekerk (27 punten) nog voor rust de leiding over: 36-37. Na de hervatting wist Lokomo tief weer terug te komen (64-59), maar Blitz kon met name op de vrije worplijn (32 raak uit 36) zijn zenuwen beheersen. Peter Ver kerk vonniste Lokomotief defi nitief (81-85, 81-87), waarna de Krouwelbrigade, gesteund door het gunstige competitieprogram ma, al aan de titel en een plaats in de eerste divisie mag gaan den ken: 85-94. MSV liet in Rotterdam de laat ste kans om aansluiting te krij gen met de kopgroep ontglippen. AMVJ liet zich niet verrassen: 93-81 (44-33). Grasshoppers haalde in de tweede klasse flink uit tegen Sil- vertown Lions: 95-59 (52-27). In dezelfde afdeling redde een slecht spelend LUSV het niet te gen koploper Lakers: 54-62 (27- 32). Vrouwen LUSV keek in het universitaire sportcentrum lange tijd tegen een achterstand aan in het duel met OSG, dat tot dusver pas één wed- Leiden nestelt zich op kop LEIDEN Vier uur in de bus heen, vier uur in de bus terug en in de tussentijd nog even snel geveegd worden door voornamelijk de tweede garnituur van Elmex Leiden. Kortom, opnieuw een gezellig avondje uit voor de boys van Kaypro Weert, die na twee eerdere vernederingen nu met een 108-76 nederlaag achter de kiezen terug de kou in werden gestuurd. Na, door de tegenstanders, vanzelfsprekend eerst nog een prettig nieuwjaar te zijn toegewenst. Die hadden het natuurlijk best naar hun zin, zeker toen ook nog eens bekend werd dat rivaal Den Bosch zijn drukke programma van de laatste weken in Werkendam had moeten bekopen met een on verwachte glijpartij. Waardoor Lei den, dat na al die slopende toer nooien zelf geen spoor Weert wel degelijk, maar voorlopig scores blijft het bij voornemens en niet LEIDEN - Beek 18 (7). Heijdeman 16 meer dan dat. Een behoorlijk bud- (i3)i Wie| 16, Lockhart 12(7), Kragtwljk get en een stel redelijk getalenteer- 12 (6). Van Dam 11, Van Helfteren, Ha- de spelers geeft niet automatisch gens 8, Piket 4, Van Poelgeest 3. Schot- de garantie op zelfs maar een plaatsje bij de eerste vier, laat staan bij de echte top. Daarvoor komt kijken. Zonder een goede moeidheid toonde, voor het eerst coach, zonder de echte wedstrijd- kop van de ranglijst mentaliteit en zonder dat beetje kwam. Een goed begin, die de al- tra routine kan je het wel vergeten, tijd geladen confrontatie tussen de Bij Weert onbreekt het daaraan - de consequenties zijn dat de Lim- Maaspoort - meteen burgers nog heel hard moeten werken om de play-offs te halen. Of dat lukt valt te betwijfelen, want juist in het tonen van een beetje karakter staat Weert zoals twee basketbalgrootmachten - vol gende week in Maaspoort -1 in het juiste perspectief zet. Voornemens De pretentie om zich bij, tussen percentage 57, rebounds 41, balverlies 7. WEERT - Braddock 21, Blair 13, Van Essen 12, Zwiers 11, Griekspoor 7, Schilp 6, Van Kempen 4. Schotpercen tage 43, rebounds 31, balverlies 7. Scheidsrechters: Kamerling, Van Voorst. Vijf fouten: geen Toeschouwers: 300 bevond zich niet één basisspeler meer binnen de lijnen. Het deed er niet toe, ook met Henk Jan Piket, Jim van Dam en Richard van Poel geest denderde de machine c ue pretentie om zien dij, tussen gezegd niet sterk. Althans, als de Hroten voort waarbii de ieuedise ^°Y,e" dle JïïS wedstrijden tegen Letden een juts- Sele vVr^nl strijd won. Een press in de slotfase hielp de Leidse eerste divisieploeg na een 27-30 ruststand alsnog langs de Utrechtse formatie: 62-58. An nette Mazuur scoorde 25 punten. Grasshoppers stevent regelrecht op de titel af in het rayon. Het team van Ed Zaal kende geen genade met de reserves van Cangeroes: 70- 22(22-8). Sleutels zette vrijdag in Delft DAS met 31-43 aan de kant en za terdag werd het Nijmeegse So What er door de rolstoelploeg uit gereden: 60-23. Topscorers bij de Leidse ploeg waren Marja Lokker (17 tegen DAS) en Frits van Beek (24 tegen SW) HANS JACOBS dat de ploeg oproept. Het kan na tuurlijk zijn dat de angst voor het hoge tempo van Hagens en consor ten er zó diep ingeworteld zit dat scorebcTrd vooraf al is besloten tot anderhalve seconde tweemaal te scoren. Via 46-19 brachten de re serves een 57-30 ruststand op het NOORDWIJK MSV bereikte zaterdagavond een nieu' haar nog prille verblijf in de eredivisie. De vrouwenploeg laar bakte er tegen BlacK Velvet Canadians helemaal niets de tweede competitiehelft met een 50-94 nederlaag. Het jaar was voor MSV al slecht begonnen met de mededeling van basisspeelster Carla Krouwel dat zij de basketbalschoenen voorlopig in de tas houdt, waardoor de terugkeer uit Australië van Marjolein ter Laak de ploeg niet echt versterkt. Het leek wel of de Noord wij ksen niet wilden spelen zo slecht en zo mat bewoog het team tegen het toch ook teleurstel lende Canadians over de speelvloer. Canadians wist binnen_twee ten een beslissend gat te slaan, van 20-30 MSV weinig beter te doen dan de bal bij de Amsterdamse tegenstander te leveren: 35 maal balverhes. De winst was dan ook verdiend ploeg van Peter Rijsewijk: 50-94. - Heel even zag het er na de pauze Hrsw nog naar uit-dat Weert deze schan- de Weer- de met kon verdragen, maar na een niet te verklaren llloai dieptepunt in ter spelers zich als levende zout- korte opleving geleid door Blair Peter Voge- zakken over het veld bewegen. Er Braddock (57-40) ging de formatie startte wordt 'geen meter' verdedigd en Konings al snel weer op herha- 'Iff*i",liog- Niet verdedigen, rommelen e. en rotzooien. Opnieuw de tweede keus mocht dat van Harrewijn openlijk aan de kaak stellen. En kweet zich onder leiding van een excellerende Hans Heijdeman uit stekend van die taak. Hetgeen des te pijnlijker was voor Weert Dat op het veld staat. Al na vijf minuten, de lange terugreis in elk geval iets bij de stand 13-2, begon Harrewijn te 'mixen' en bij 32-14 halverwege Houding En dan maakt het, als de tegen- 00 T-* stander zo'n houding etaleert, ver- 22-41 bij rust. Daarna wist der weinig wie er bij Leiden Blitz Blitz keek tegen Lokomotief al na vijf minuten tegen een 12-0 achterstand aan, maar wist door stevig te verdedigen het even- LEIDEN Halverwege de zaalkorfbalcompetitie is Fi des Pacta nog altijd volop in de strijd om de titel. Tegen SDO werd een van de bete re partijen gespeeld en het resultaat, een 17-12 over winning was navenant. Per nix werd daarentegen na rust (5-5) volledig overklast door Rapiditas, dat uitein delijk met 6-14 won. De bei de eersteklassers uit de re gio, TOP en De Danaïden verloren eveneens kansloos en raakten daardoor dieper in de degradatieproblemen. Korfbalploegen uit het zuiden kon- den jarenlang als degradatiekandi daten worden gedoodverfd. Het succes van het Eindhovense Deto, dat in '74 in de microfinale stond, heeft echter haar uitstraling in de regio duidelijk gehad. OEC zette ooit De Danaïden simpelweg uit de overgangsklasse en bleek ook dit jaar voor Fides Pacta een zware hindernis. Met SDO uit Veldho ven, gecoacht door Jack van de Meerakker, ooit topper bij Deto, was het gistermiddag niet anders. Met temporijk en gevarieerd spel werd de Leidse overgangsklasser in de beginfase hevig onder druk gezet. Want ook de Brabandse ver dedigers zakten nogal eens terug naar de korf en onderbraken zo menig aanvalspoging, terwijl de schutterij van SDO onder leiding van de viermaal scorende jeugdin- ternational Rinie Coppelmans aan de overzijde gemakkelijk raak- schoot. Binnen negen minuten werd Fi des met een 0-3 achterstand gecon fronteerd. Indachtig de woorden van voorzitter Frans de Haas, die het eerste team in zijn nieuwjaar stoespraak had gewezen op het grote belang van een snelle terug keer in de hoofdklasse, knokte Fi des terug. Zes minuten later was het gat gedicht, waarbij Henny Pi ket, evenals vakgenoot Robin Sommeling driemaal scorend, zich weer als vanouds onderscheidde. Dick Onderwater, goed voor acht goals, wierp zich in het vervolg van de strijd op als 'koele killer' door vijf door zijn slim spelende vakge noten geforceerde strafworpen te benutten. Hij zorgde voor 6-4 en kort na rust (8-5) voor de beslissen de 9-5. Freewheelend snelde de ploeg van coach Matty Baart naar het laatste fluitsignaal: 17-12. De resterende goals kwamen op naam van Jeanet Smit, Janneke Verlind en Nico Pikaar. Schotloosheid Eenmaal slechts wist Pernix na rust de Rapiditas-mand te doorbo ren. Die ene goal was echter ten ene male onvoldoende om het Zut- phense schuttersgeweld te weer staan en zonder enige clementie werd de Engel-equipe naar een kansloze 6-14 nederlaag gespeeld. Alleen in het prille begin van de IGRATII SEIZOEN KAAKTE ZÓ PAKT U DIE KANS OP 2 GRATIS SEIZOENKAARTEN 1. Speehnce in de weken 2,3,4 elk van de drie spelvormen ^nwldj gra ti DE TOTO BEGINT 1985 GOED! Deze week en de drie volgende weken -- zijn er in Toto-Normaal, Toto-Systeem en Toto-Gelijk (naast de gebruikelijke geldprijzen) gratis extra prijzen te winnen. Gratis, dat wil zeggen: zonder bijbetaling. Als u winnaar wordt krijgt u 2 seizoenkaarten 1985/1986 aangeboden, één voor uzelf en de ander voor iemand die u mee wilt nemen. Die gratis seizoenkaarten zijn goed voor 2 gereserveerde zittribuneplaatsen bij elke thuiswedstrijd van uw favoriete club (uitsluitend Nederlandse clubs in 't betaalde voetbal). U gaat altijd alléén naar voet balwedstrijden? Dan krijgt u van de Toto 1 gereserveerde zittribuneplaats voor twee seizoenen: 1985/1986 en 1986/1987. LEES ALEES OVER DEZE GRATIS TOTO ATTRACTIE IN DE SPECIALE FOLDER (VERKRIJGBAAR BIJ UW CLUB OF WINKELIER). 15 in Toto-Normaal. Toto- (Normaal/Systeem èn Gelijk) cpiynpnWaart^n Systeem of Toto-Gelijk. 10 deelnemende formulieren, (Let op: deze week moet u al In totaal dus 30 formulieren inleveren voor week 2). per week. 2. In ieder van de komende 4 3. De getrokken formulier- weken trekt de notaris voor nummers worden via de moet het kopie-formulier va gelijk zijn aan een getrokken formulii van betreffende spelsoort EN VERGEET HET CUFERSPEL NIET! wedstrijd waren de Pernix-aanval- len echt flitsend. Kees Hortensius, Janneke Mulder en Geerten Breed- veld brachten na zes minuten een 3-1 stand op het scorebord. Tien minuten later was de voorsprong alweer verdwenen, maar goals van Kees Brokaar en Peter Kuipers hielden Pernix evenwel nog tot de rust (5-5) in de wedstrijd. Rapiditas schroefde na de pauze het tempo nog verder omlaag en dat bleek het zand dat de toch al slecht geoliede Leidse aanvalsma- chine deed stokken. Na dertien mi nuten was de Zutphense ploeg weggelopen naar 5-8 en twee minu ten later was het duel bij 5-11 wel gespeeld. Kort voor het einde mocht Kees Brokaar bij 5-13 rustig aanleggen en scoren, maar de zes de Leidse goal deed weinig meer af aan de monsternederlaag: 6-14. Ook eersteklasser TOP leed een zware (19-8) nederlaag en nog wel bij het puntloze Snel. De nederlaag kwam hard aan, maar coach Hans Oele ziet zijn ploeg, ondanks de klassering onder de rode streep, nog altijd niet als een mogelijke de gradatiekandidaat. "We hebben een te goede ploeg om zo maar te degraderen", verkondigde hij. "Het wordt de tweede helft van de competitie wel moeilijk, maar ge lukkig hebben we nog veel thuis wedstrijden te goed". Zoals de Sassenheimers zaterdag speelden, zal het bij vrome wensen blijven. Het herenviertal het de te genstanders alle ruimte om aan te leggen en daar maakten de Dordte- naren naar hartelust gebruik van. Na rust (9-6) kon TOP de hekke- sluiter nauwelijks een strobreed meer in de weg leggen: 19-8. Alleen Sjoerd van der Klaauw en Hans Oudshoorn wisten vanaf de stip nog enig tegengas te geven, na dat eerder zij in de eerste helft bei den al tweemaal hadden gescoord. Heieen Simmelink en Egbert Dijk stra scoorden toen Balans Na een kwartier sloeg de balans definitief om in het nadeel van De Danaïden. Niet dat tegenstander Ready zo grandioos korfbalde, maar de Hagenaars hadden in Ab van Bruggen, oud-coach van TOP, een prima 'ausputzer', die het duo Cees Christiaanse/Leon Brouwers (te voorzichtig spelend met een dij beenbandage) volledig uit het zicht deed verdwijnen. Toen ook Eric Kromhout, de man achter de 5-2 voorsprong, aan de ketting kwam, was een catastro fe te voorspellen. Deze bleef voor rust nog uit, doordat Eric Peters, Ingrid van Haren en als laatste ook Kromhout een 5-8 achterstand nog tot 8-9 wisten in te perken. Elf mi nuten na de hervatting was het echter wel raak (9-14) en invaller Hennie Devilee mocht dan wel di rect een strafworp forceren (10-14), na vakwissehng ging hij zelf ook in de fout. Opgezweept door een driftig ge barende Hans van Huis ging De Danaïden er nog tegenaan, maar het 'va-banc' spelen leverde alleen tegentreffers op. Het einde kwam bij 11-16, waarbij Cees Christiaanse (4), Eric Kromhout(3), Ingrid van Haren, Ellen Ephraïm, Ene Peters en Leon Brouwers scoorden. Velocitas kon na de competitie onderbreking het ritme nog niet vinden. De ploeg van coach Piet l'Ami verloor na met 6-4 voor te hebben gestaan met 7-8 van Oranje Wit. Marjolein Zaagman tekende voor vier Leiderdorper treffers. Ons Eiland nam afstand van de staart van de ranglijst door hekke- sluiter Vriendenschaar(B) met 13-8 te kloppen. Rob Hasselbach droeg zeven goals bij aan het Leidse to taal, dat gezien het overwicht door coach Gé van der Water nog als te bescheiden werd gekenschetst. Herstel Zuiderkwartier herstelde zich bij KVR van de midweekse mis stap tegen Eureka. De Rijswijker koploper werd volledig onder de voet gelopen door het keihard werkende Leidse achttal van coach Wim Niesing, die na afloop beken de toch wel tegen het treffen op te hebben gezien. Een uitblinkende Dirk Jan de Kreek droeg vijf goals bij aan de glanzende 7-13 c ning. Fiks vond bij NIO weg omhoog terug. De Oegstgees- tenaren, die weer baadden in spel vreugde en schotkracht wonnen in Rotterdam door goals van Theo Vreeken (5), Robert van der Kraan (4). Sandra van Gelderen en Diede- rik van Veen (beiden 3) overtui gend met 13-16. Crescendo speelde tegen Ons Huis een aanmerkelijk betere tweede helft (rust 1-3) en wist daar in de Rotterdammers beslissend op afstand te zetten. John Huig- sloot (4) en Joke Geijer (3) namen het leeuwendeel van de Leidse sco re (5-10) voor hun rekening. KNS verloor van Vlaardingen in een door coach Henk Roedoe als 'verschrikkelijk hard' omschreven treffen. De Oegstgeestenaren he ten zich provoceren, kregen vijf strafworpen tegen en trokken zo aan het korste einde: 13-10. Peter Zitman scoorde driemaal, Gabriël- le- en Louis Kok en Ruud Ligtvoet elk tweemaal. BRAM VAN GENT

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11