Ik heb altijd een zuinig beleid gevoerd KNS en Fiks tegen veldenplan gemeente Zoeterwoude krijgt zondagsbioscoop Afgetreden penningmeester van veiling Flora, H. van Egmond: Geld voor bejaarden werker in Warmond Bijna 400 kinderen strijdend op de schaats -r CORRESPONDENT (E) REGIO LEIDEN ZATERDAG 5 JANUARI 1985 ZOETERWOUDE - Terwijl bio- scoopeigenaren moord en brand schreeuwen over de teruglopende publieke belangstelling, heeft Zoe- terwoude morgen de première van een regelmatig terugkerende bio scoopdag. Het Muziekcentrum aan de Schenkelweg heeft na anderhalf jaar praten voorlopig toestemming om films te vertonen. Dit gebeurt in samenwerking met filmdistribu tiebedrijf Gofilex die een soort rei zende bioscoop exploiteert. De evenementencommissie van het Muziekcentrum liep al langer met de plannen om vrij recente speelfilms met een zekere regel maat naar Zoeterwoude te halen. Het wachten was op toestemming van de Nederlandse Bioscoop bond. Inmiddels heeft deze bond, die de belangen van bioscopen be hartigt, voor drie avonden toestem ming gegeven. Muziekcentrum mag films gaan vertonen Gofilex fungeert volgens J.G.W. Straathof van de evenementen commissie van het Muziekcentrum "als tussenpersoon naar de bio scoopbond". De bond houdt in de gaten dat de 'reisbioscoop' niet binnen te korte afstand van be staande bioscopen komt. Dit in verband met de concurrentie voor de bioscoopeigenaren. Wellicht hangt de sluiting van een bioscoop in Zoetermeer samen met de toe stemming voor Zoeterwoude om films te mogen draaien. Het Muziekcentrum heeft zon dag weinig aanpassingen nodig om als bioscoop dienst te doen. Bij de renovatie in 1983 is namelijk reke ning gehouden met de mogelijk heid dat er ooit met een zekere re gelmaat films zullen worden ver toond. Straathof weet nog niet hoeveel mensen hij kan verwachten wan neer morgen de eerste beelden op het grote doek zullen worden ge projecteerd. De projectie gebeurt vanaf het balkon van het voormali ge Patronaatsgebouw. In het Mu ziekcentrum is plaats voor 240 stoelen. Meer mensen mogen er van de brandweer niet in. Roken zal op last van de spuitgasten ver boden zijn. Over eventuele winst door het draaien van films kan Straathof nog weinig zeggen. "Waar we wat aan kunnen verdienen is de ver koop van frisdrank en koffie. Op de films zullen we waarschijnlijk geen winst maken", zegt hij. Burgemeester Houdijk juicht de komst van een zondagsbioscoop toe: "Het is een verrijking van het culturele leven in Zoeterwoude". 'Evenementenman' Straathof is het hier (uiteraard) volledig mee eens: "Hij heeft zonder meer gelijk. Bovendien blijkt hieruit eens te meer de opvangfunctie voor de jeugd die het Centrum door de ja ren heeft gehad. In vergelijking met vroeger zijn de grenzen welis waar enigszins verlegd, maar de doelstelling blijft gelijk. Door het draaien van Robin Hood doen we als evenementencommissie voor de jeugd wat vroeger de kapelaan deed". Voorlopig staan er drie dagen op het programma waarop Zoeter- woudenaren dicht bij huis een film kunnen bekijken. Morgen om half drie wordt de (kinder)film 'Robin Hood' vertoond, 's Avonds om acht uur gaat het doek op voor de avon turenfilm 'Indiana Jones and the Temple of Doom' van regisseur Steven Spielberg. Bij de volgende voorstellingen (op 20 januari en 3 februari) worden de films 'Police Academy', 'Ciske de Rat' en de Ja mes Bond-film 'Octopussy' ge draaid. Na de geplande drie voorstellin gen bekijken de evenementencom missie en Gofilex in hoeverre het zinvol is met de vertoningen ver der te gaan. Als de proef wordt voortgezet, zal eens in de drie of vier weken een bekende speelfilm in het Muziekcentrum te zien zijn. Agenda ZATERDAG Leiden Lange Mare/hoek Oude Singel - antiek en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, open soos, vanaf 22 uur. Gebouw De Blauwkras - postduiventen- toonstelling, 16 uur. 't Parlement - Nieuwstraat, nieuwjaars ontvangst PvdA-Leiden, 16.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'E la na ve va'. Fellini, 21.15 uur. LEIDERDORP/RIJNSBURG "Als in de statuten van de veiling niet was geregeld dat een bestuurslid moet aftreden in het jaar dat hij 65 wordt, was ik zelf wel opgestapt". Dat zegt Leiderdorper H. van Egmond. Eind vorige week trad hij af als bestuurslid van de Rijnsburgse bloemenveiling Flora. Hij bekleedde deze functie 17 jaar, 10 jaar was hij penningmeester. Groei Van Egmond werd eind vorige week door voorzitter W. van Nobelen geprezen als een man wie de rol van penning meester op het lijf geschreven was. Het nu afgetreden bestuurs lid is het daar wel mee eens. "Ik heb het in die functie altijd uit stekend naar mijn zin gehad. En nee, ambities om bijvoorbeeld voorzitter te worden heb ik nooit gehad". "Bij een bedrijf als Flora is het niet goed dat iemand na zijn 65s- te nog bestuurslid is. De verant woordelijkheid gaat dan te zwaar drukken", vindt hij. "Bovendien bestaat dan de kans dat het be stuur te behoudend wordt, zeker als 'er meer bestuursleden ouder dan 65 jaar zijn". Daarmee is niet gezegd dat Van Egmond ervan hield de vei ling met grote financiële risico's op te zadelen. "Ik heb wat dat be treft altijd een zuinig beleid ge voerd. Ik hield voortdurend voor ogen dat ik met geld van de kwe kers bezig was. En als bepaalde uitgaven in mijn ogen niet nodig waren, dan ging ik daar behoor lijk tegenin. Maar ik heb niet al tijd mijn zin gekregen, hoor. Be sluiten worden binnen het be stuur van Flora op democrati sche wijze genomen", aldus Van Egmond. Hij neemt vrijdag 11 januari of ficieel afscheid van de veiling tij dens een receptie in De Voorhof aan de Vliet in Rijnsburg. Het openbare gedeelte van deze re ceptie begint om 16.30 uur en duurt tot 18.00 uur. door Wim Wegman Van Egmond heeft de veiling gedurende de afgelopen 17 jaar behoorlijk zien groeien. Toen hjj in 1967 begon als bestuurslid, draaide Flora een jaaromzet van 37 miljoen gulden. Bij zijn af scheid had de veiling een omzet bereikt van 307 mihoen gulden. In 1967 zat Flora nog ruim in zijn jasje in het oude complex aan de Floralaan. En nu blijkt het enke le jaren geleden gereedgekomen nieuwe gebouw alweer te moe ten worden uitgebreid. Toch is de omzet van Florë nooit echt spectaculair gegroeid, t Egmond: "Reken 'gestormd' maar niet te gebruiken". vindt Van Egmond. "Flora hoeft niet zo nodig de grootste veiling van Nederland te worden, zeker niet als dat ten koste zou gaan van de kwekers. We zijn nu in grootte de derde veiling van Ne derland en we doen ons best dat zo te houden", aldus de afgetre den penningmeester. Hij vindt niet dat het nieuwe veilingcomplex te klein van op zet is geweest. "We zijn begon nen met een ruimte van 80.000 vierkante meter. Volgens een aantal vakmensen was dat al te veel. Het bestuur hield toch aan die oppervlakte vast. Tja, dat de belangstelling van met name ko pers zo groot was dat de veiling eigenlijk al te klein was toen hij werd opgeleverd, was niet te voorzien". Plezierig Van Egmond vindt dat de be stuursleden altijd plezierig met elkaar zijn omgegaan. Bestuurs leden die aanvankelijk tegen een bepaalde zaak waren, verdedig den deze ook als het bestuur hier eenmaal een besluit over had ge nomen. "En bestuursproblemen werden binnen de bestuurska mer gehouden. En reken maar dat het binnenskamers wel eens heeft 'gewaaid', om het woord 'gestormd' maar niet te gebrui ken", zegt hij. De meeste zorgelijke tijd gedu rende* zijn penningmeester schap, vindt Van Egmond de twee jaar dat de veiling verlies draaide. "We moesten een hoge rente betalen en we zaten met het oude veilingcomplex in onze maag. Dat gebouw raakten we niet zo snel kwijt als we gedacht hadden, terwijl het Flora wel an derhalf miljoen gulden per jaar kostte. Wat dat betreft ben ik blij dat deze moeilijkheden nu ach ter de rug zijn en dat ik voor mijn opvolger (G. Ravensbergen -red.) een financieel gezond bedrijf achterlaat". Zijn eerste jaren als bestuurs lid noemt Van Egmond de gezel ligste. "Flora was toen nog klein en het bestuur had het rustiger dan nu. Er was daardoor vol doende tijd om 's ochtends in de kantine met de kwekers koffie te drinken of om door de veiling te lopen. Later, in het nieuwe com plex, werd dat anders. Door de vele vergaderingen was er voor dergelijke zaken minder tijd. De veiling en dus de problemen wa ren zoveel groter geworden". Vrouwenhuis - Hooigracht 79, swing avond, 22 uur. De Hutspotten Antonius Clubhuis, Lange Mare, nieuwjaarsbal, 21 uur. Pijpenkabinet - lezing over de pijpenfa- briek Goedewaagen, 14 uur. Voorschoten Lindehoeve - Van der Haarplein, kin- dersoos, 10-12 uur. ZONDAG Leiden Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, 'De Roze Salon', 14-18 De Blauwkras - postduivententoonstel- ling, vanaf 11 uur. De Waag - Muziekvereniging De Burcht houdt nieuwjaarsreceptie, 13-15 uur. Pijpenkabinet - Oude Vest, demonstra tie pijpmaken, 13-17 uur. Zoeterwoude Eendenkooi - Kooikerspad, nieuwjaars- concert'De Rijntamboers, 13.30 uur. Muziekcentrum - Schenkelweg, jeugd film Robin Hood, 14.30 uur, Indiana Jo- Tabema - Julianalaan, kindertoneel Poppenvenster, 13 uur. Leiderdorp Hollandsche Tuyn - Hoofdstraat 24, jazzconcert 'Big Band Voorschoten', 21 APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 4 tot vr 11 januarie tel. 12131: Apotheek van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. WARMOND/SASSENHEIM - Het rijk wil een kleine ton opzij leggen voor een functionaris die in War mond en Sassenheim de bestaande voorzieningen voor bejaarden be ter op elkaar afstemt en nieuwe ideeën gaat ondersteunen en uit werken. Wanneer de raden van de gemeenten het licht op groen zet ten voor de man/vrouw, dan kan deze nog dit jaar aan de slag. Waarschijnlijk krijgt de functio naris een, thuisbasis in de gemeen te Sassenheim. Deze gemeente is een stuk groter dan Warmond en moet dan ook meer betalen voor de werker. Terwijl Warmond 10.577 gulden moet ophoesten, dient de grote buur 27.499 bij te dragen. Terwijl al wel bekend is hoe hoog de kosten uitvallen, is nog niet helemaal duidelijk wat de functionaris gaat doen. Warmond heeft hier begrip voor. De vrijwilli gers en professionele instellingen hebben nu eenmaal te weinig tijd om in korte tijd een uitgewerkt plan in elkaar te draaien. Wél hebben zij duidelijk kunnen maken dat een functionaris brood nodig is. De organisaties die zich bezighouden met ouderenwerk zijn gewoonweg niet afdoende op elkaar afgestemd. Overigens werken Sassenheim en Warmond op dit gebied samen omdat het aantal Warmondse bejaarden te klein is om voor subsidie in aan merking te komen. Oegstgeester clubs willen gelijkwaardigheid LEIDEN Een kleine 400 jongens en meisjes hebben gisteren in de Leidse ijshal deelgenomen aan jeugdwedstrijden van het district Sassenheim van de Koninklijke Ne derlandse Schaatsbond. Bij dit dis trict zijn 13 clubs uit de regio aan gesloten. De wedstrijden werden gehouden in vijf categorièn: welpen, pupil len, C-, D- en B-junioren. De strijd op het Leidse kunstijs was de eerste activiteit in het nieuwe jaar van het gewest Sassenheim. Later in het schaatsseizoen staan nog de kam pioenswedstrijden en de strijd om de 'Kwik-bokaal' op het program- Na afloop van de wedstrijden reik te de Leidse wethouder D. Tesse- laar de prijzen aan de deelnemers uit. (foto Holvast) OEGSTGEEST - De Oegstgeester korfbalverenigingen Fiks en KNS keuren het gemeentelijk plan voor de veldenruil met voetbalvereni ging ASC af. Z\j gaan aan de slag om hun bezwaren tegen de ge meentelijke voorstellen op papier te zetten. De korfbalverenigingen hebben geruime tijd geleden een eigen plan gelanceerd. Het strui kelblok blijft de gelijkwaardigheid van de verschillende accommoda ties. KNS en Fiks hebben deze week met wethouder Van Hazel gespro ken over de veldenruil. Bij deze ruil verhuizen Fiks en KNS van de Voscuyl naar de Duivenvoorde straat. De in ruimtenood verkeren de voetbalclub ASC gaat dan naar de Voscuyl. Het hete hangijzer is dat de korfbalclubs willen dat ze voorzieningen krijgen die gelijk waardig zijn aan de huidige accom modatie. Die gelijkwaardigheid achten ze in de gemeentelijke voor stellen niet voldoende aanwezig. Wethouder Van Hazel meent dat dat wél het geval is. Volgens de voorzitter van Fiks, ADVERTENTIE De regio-redactie van het Leidsch Dagblad zoekt voor Leiderdorp een actieve die in de betreffende plaats woont en er plezier in heeft zijn haar vrije tijd de gebeurtenissen daar op de voet te volgen. Het werk zal voornamelijk bestaan uit het verslaan van (gemeentelijke) vergaderingen en het vergaren van 'nieuwtjes'. Naast een flinke dosis enthousiasme is een goede be heersing van de taal onontbeerlijk. Sollicitaties richten aan redactie Leidsch Dagblad, t.a.v. M. Hoenson, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Tele fonische inlichtingen zijn verkrijgbaar via nr. 071- 144941, toestel 219. Lezing Rome Drs. Mattie Boom zal op 7 en 21 'januari een lezing geven over Ro me. De lezingen vormen één ge heel, maar ze zijn gewijd aan twee verschillende onderwerpen. Maandag aanstaande zal het gaan over 'Rome in de tijd van Keizer Augustus': de stad, de bouwwer ken en de bewoners uit de tijd dat Rome een miljoenenstad was, plus een klein uitstapje naar Pom pei. Op 21 januari is het onder werp 'Rome in de ogen van de toe rist', van het jaar 0 tot nu. Verdere informatie over deze lezing volgt nog. De lezingen worden gehouden in de Holandsche Tuyn aan de Hoofdstraat 24 in Leiderdorp. Postzegels De Leiderdorpse philateristen- vereniging 'De Rijnstreek' komt aanstaande maandag weer bijeen in De Muzenhof, Gordijnsingel 4 in Leiderdorp. Tekeningen Sfeertekeningen van de land goederen 'De Horsten' en 'Clin- gendael' staan centraal in het werk dat de Voorschotense kun stenares Jolanda Frederiks van 5 januari tot 2 februari tentoon stelt. Haar woonplaats vormt de inspiratiebron voor haar houts kool- en pentekeningen. Het werk hangt in de expositieruimte aan de Wijngaardenlaan. De tentoon stelling is te bezichtigen tijdens openingsuren van de bibliotheek. Presentatie Het Voorschotense jongeren centrum De Lindehoeve wil nieu we bands de kans geven zich aan het publiek voor te stellen. Dat gebeurt door middel van een groe- penpresentatie. Vorige maand werd er al één gehouden. Het plan is om dit jaar elk kwartaal zo'n presentatie te houden. Beginners die voor een kratje bier (bijvoor beeld) willen spelen kunnen het telefoonnummer 01717-5357 draai en. Liefst op donderdagmiddag tussen twee en vijf uur. J. Huizing, was het een open ge sprek waarin de gemeente zich neutraal opstelde. De gemeente wilde op enkele punten hun plan wijzigen om tegemoet te komen aan de verlangens van de korfbal clubs. Onder meer zou het oefen- veld worden vergroot ten koste van een andere situering van het parkeerterrein. Volgens voorzitter Huizing van Fiks zijn de verschillen tussen het gemeentelijk plan en de wensen van de korfballers dermate groot dat kleine verschuivingen geen en kele zin hebben. Kosten Het grootste bezwaar van de ge meente tegen het plan van Fiks is het kostenaspect. Het plan van Fiks en KNS is ongeveer zes ton duurder dan het gemeentelijke plan. De begroting van de clubs toont een bedrag van 1,4 miljoen, dat van de gemeente kost acht of negen ton. Het bestemmingsplan zal voor de uitvoering van beide plannen niet gewijzigd hoeven te worden, zo deelde wethouder Van Hazel gistermiddag desgevraagd mee. Over de onderhandelingen met de korfbalclubs zegt Van Hazel:"Ik begrijp best dat Fiks en KNS niet staan te springen om hun eigen ac commodatie op te geven, maar er moet toch een oplossing komen voor de nood van ASC. De ge meente is er niet op uit om de korf balverenigingen het mes op de keel te zetten, maar als ze dwars blijven liggen, dreigt de zaak op de klippen te lopen". Mocht het zover komen, dan acht Van Haizel het niet uitgesloten dat alle plannen van tafel worden ge veegd en dat er een geheel nieuw plan moet komen: "Die vraag is na tuurlijk nog, niet aan de orde, maar wij kunnen niet koste wat het kost die veldenruil doordrukken. Als wij zouden willen kon het plan van de verenigingen uitgevoerd wor den. Maar dat willen is de vraag. Wij zien geen noodzaak om dat duurdere en moeilijker te verwe zenlijken plan te nemen omdat ons plan d'e clubs een gelijkwaardige situatie geeft. Als hun plan de eni ge oplossing zou zijn, dan ligt de zaak wat anders". Alle hoop is nog niet verloren. De korfbalverenigingen zetten hun bezwaren op papier. De gemeente geeft daarop hun commentaar. Van Hazel ontkent dat het uitgeslo ten is dat ooit het plan van de korf balverenigingen zal worden uitge voerd: "Als hun argumenten rede lijk zijn en als de gemeenteraad dat ook vindt zou het denkbaar zijn dat hun plan er komt. Maar nogmaals, de prijs is erg hoog". De veldenruil zal pas effectief kunnen worden aan het begin van het schooljaar 1986-1987. De peu terspeelzaal is tot die tijd namelijk nog op het terrein aan de Duiven voordestraat gevestigd. De korf balverenigingen vinden deze plaats voor de speelzaal een door kruising van hun plannen. Zij heb ben destijds, toen de raad instem de met deze plaats, een brief ge schreven waarin hun bezwaar stond tegen die plaats van de speel zaal. KNS wilde op de plaats waar momenteel de peuters spelen een clubhuis neerzetten. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Abonnementen kunnen dagelijks ingaan. Indien één maand voor h< Post uitsluitend aan: Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag v is ontvangen, volgt 16.30-18.00 u Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV Kwartaalabonnement 65,70 Per post ƒ89,30 Maandabonnement 22,10 (Autom. betaling) Losse nummer 1,- Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakemaat Hoofdredacteur Drs. J. W. E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur: R. D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W. T. Jungmann (ptv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin.bu'iL/eco) tel. 071-144941, tst 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington. Cairo,

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2