Geen woonwagens bij Voorschotense Korte Vliét-park Rustige jaarwisseling in regio 'Sluiting Aloysiusschool toch de beste oplossing' Kroon vindt plek ongelukkig Wassenaar wijst bezwaren tegen villa Christina af 'Mini-Panorama Mesdag' in Wassenaar WOENSDAG 2 JANUARI 1985 PAGINA 2 REGIO LEIDEN "Een prettige jaarwisseling". Dat hebben de po litieagenten in de gemeenten rond Leiden dit jaar gekregen. Het was opmerkelijk rustig in de randge meenten, wellicht een voorteken voor het komende jaar. Zelfs het traditioneel rumoerige Warmond had, behoudens enige brandjes, een rustige oud en nieuw. In Was senaar spreekt men zelfs van "de rustigste jaarwisseling aller tij den". Volgens de politie is het slechte, regenachtige weer een goede hulp geweest bij het hand haven van de orde. "De mensen gingen door de re gen eerder hun huizen weer in", al dus een woordvoerder van de poli tie in Warmond. Tot half zes 's morgens is de Warmondse rijkspo litie aan het surveilleren geweest. Om elf uur op oudejaarsavond moesten ze ingrijpen nadat een container had vlam gevat. De ver moedelijke oorzaak was vuurwerk. Het brandje was snel geblust. Rond één uur werd op de Heren- Politie: 'Slechte weer hield mensen binnen weg een sloopauto in de fik gesto ken. Dit gebeurde voor het ge meentehuis. Volgens de pohtie was hier "geen sprake van een daad met politieke motieven". De vrijwilige brandweer was er als de kippen bij om de brandende auto te blussen. De Warmondse politie heeft ver der een groot aantal autobanden in beslag genomen die waren overgo ten met olie en benzine. Dit pre ventief optreden kon niet voorko men dat rond vier uur 's morgens een bandenbrand uitbrak op de Herenweg ter hoogte van bejaar dencentrum Mariénhaven. Verder was het volgens de Warmondse po litie "opvallend dat er weinig agressie op straat was". In de 'slaapstad' Leiderdorp had de politie het naar eigen zeggen "héél erg rustig". Behoudens enige 'vreugdevuren' op plaatsen die niet hinderlijk zijn, is uit dit dorp niets te melden. Zoeterwoude kende eveneens een "bijzonder rustige jaarwisse ling". Volgens de plaatselijke post- commandant is dit te danken aan het slechte weer en "de goede men taliteit van de bewoners van Zoe terwoude". Volgens de comman dant had ook de openstelling van het zalencentrum Don Bosco een positieve invloed op het verras send rustige verloop van de jaar wisseling: "Het was daar enorm druk, de jeugd wordt op zo'n ma nier van de straat gehouden". Ontploffing Voorschoten 'laat van zich ho ren' door de ontploffing van een te lefooncel aan de Wijngaardenlaan op de avond voorafgaande aan oud en nieuw. De oorzaak van de ex ploderende telefooncel was een zelfgemaakte bom. Kruit en rotjes waren in een fles gestopt die in de cel werd gezet. Het gevolg was een aanzienlijke schade. Telefoonboeken lagen in de omtrek, alle beglazing kapot en het telefoontoestel is defect. Een groep van vijftien jongeren wordt voor de aanslag verantwoordelijk gesteld. Enige groepsleden zijn na de explosie aangehouden, maar in middels weer vrijgelaten. Verder was het in Voorschoten op oude jaarsavond vrij rustig. Slechts en kele verkeerszuilen zijn omgetrok ken. In Oegstgeest weinig vandalis me en overlast. In het winkelcen trum Lange Voort is de feestver lichting kapot gemaakt en zijn wat kleine vernielingen gepleegd. Wassenaar ten slotte kende "de rustigste jaarwisseling sinds zeer vele jaren". De verdubbelde inzet van personeel bleek niet nodig om dat de incidenten beperkt bleven tot het uitschoppen van lichtmas ten, traditionele brandjes op kruis punten en wat klachten over het gooien van vuurwerk. Het enige opzienbarende was een brand in de gang van een wo ning aan de Schulpstraat. Een door de brievenbus geworpen rotje zette het tapijt in vuur en vlam rond half drie in het nieuwe jaar. De brand weer was snel ter plekke zodat de schade beperkt bleef tot de gang. De bewoners waren op vakantie naar Oostenrijk, buren belden de brandweer. In de gemeenten rond Leiden heeft de rijkspolitie geen specifie ke alcoholcontroles gehouden. VOORSCHOTEN - De Kroon heeft een streep gehaald door de Voorschotense plannen om een woonwagenkampje met drie staanplaatsen in te richten in een parkje langs de Korte Vliet, achter jachtwerf B. Klaassen en zn. B.V. *n. .kdef aan de gemeente steun er komt voor het nieuwe schrijft de hoogste beroepsinstan- woonwagenplan, waarin gespro- het land dat de plek tame- ]cen wordt over twaalf staanplaat- lijk ongelukkig is. Zo is hij slechts 150 meter verwijderd van de slib- velden van de afvalzuivering 'Lei den Zuid-west', die aan de over kant van het water liggen. Deze af stand is uit oogpunt van de milieu hygiëne te gering, vindt de Kroon. De afstand tot de belangrijke le vensbehoeften als winkels en scho len is daarentegen te groot. Hij be draagt 900 tot 950 meter. De inte gratie van de woonwagenbewo ners in de samenleving wordt hier door bemoeilijkt, zo staat in het Koninklijke besluit. De Kroon heeft ook financiële bezwaren. Ze verwacht dat het plan economisch gezien onhaal baar is, omdat niet gerekend kan worden op een bijdrage van het rijk. Tot slot voert ze aan dat in de gemeente best andere plekken te vinden zijn waar een kamp kan worden ingericht. De eerste twee bezwaren heeft de Kroon overgenomen van de man die de zaak heeft aangekaart bij de Kroon, de eigenaar van jachtwerf Klaassen. Aan drie ande re bezwaren van de botenbouwer wordt daarentegen maar weinig aandacht besteed. Zo gaat de Kroon niet in op de klacht dat een "prachtig recreatiepark, dat enige jaren geleden voor grote kosten is aangelegd, wordt opgeofferd voor de plaatsing van drie woonwa gens". Evenmin maakt ze woorden vuil aan Klaassens opmerking dat het landschappelijk gezien niet aan vaardbaar is dat er op dit kruispunt van waterwegen woonwagens ko men met schuurtjes, (sloop)auto's en dergelijke. Ook het betoog over de crimina liteit van woonwagenbewoners, krijgt weinig weerklank. Dit be toog komt erop dat Klaassen een dag- en nachtbewaking denkt te moeten instellen wanneer het kamp er komt. Daarnaast vreest de firma dat cliënten er weinig voor zullen voelen om af te meren in de nabijheid van het kamp. Koel merkt de Kroon op dat het terrein 150 meter van de Voorscho tense wijk Hoogkamer ligt. En dat deze wijk zowel visueel als feitelijk wordt gescheiden door de Voor- schoterweg, het bedrijfsterrein van een autohandel, het opslagterrein van provinciale waterstaat en een jachtwerf. Teleurstelling De Voorschotense wethouder L. Marselis is bijzonder teleurgesteld door de uitspraak van de Kroon. De gemeente moet zich nu op nieuw beraden op de situatie, zegt hij. Ze moet de komende jaren na melijk negen of twaalf staanplaat sen voor woonwagens aanleggen. Het precieze aantal is nog niet bekend omdat onzeker is hoeveel Gewapend duo opgepakt in Wassenaar WASSENAAR - Een 20-jarige vrouw en een 22-jarige man uit Den Haag zijn vannacht in Wasse naar opgepakt wegens verboden wapenbezit. De vrouw droeg een gaspistool, de man had een dolk mes bij zich. Bovendien vond de politie in de auto van het tweetal radio's die vermoedelijk uit andere auto's zijn gestolen. Het duo werd opgespoord na een tip van een oplettende buurtbewo ner. Deze zag de Hagenaars aan de Goudtstraat een fiets op het dak .van hun auto laden. De fiets bleek niet hun eigendom te zijn. De in de fiets gegraveerde postcode maakte dit duidelijk. Nader onderzoek bracht eerder genoemde strafbare feiten aan het licht. De gemeente heeft namelijk tegen het plan geprotesteerd en houdt vast aan de negen plaatsen uit het oude plan. De eerste drie staanplaatsen zul len in mei gereed zijn. Tenminste, wanneer de raad deze maand ruim 35.000 gulden opzij legt voor het gereed maken van de plek naast de oprit van de Noord Hoflandbrug. Of de overige zes (of negen) plaat sen in één kamp (in de nieuw bouwwijk Starrenburg) moeten komen, kan Marselis niet zeggen. Zowel grote als kleine kampen hebben hun voordelen, vindt hij. Het gunstige van kleine kampen is dat ze makkelijk kunnen worden ingepast in het volgebouwde Voor schoten. Het idee van de raad om kampjes met drie plaatsen te scheppen vindt hij dan ook "rede lijk". Grote kampen daarentegen lijken de voorkeur te genieten van de woonwagenbewoners, zo voert Marselis aan. De bestuurder weigert overigens vraagtekens te zetten bij de juist heid van het Kroonbesluit. "We hebben het altijd een verantwoor delijke oplossing gevonden", zegt hij. Wel stipt hij aan dat de provincie de gemeente altijd heeft gesteund in de opvatting. Zo keurde zij op 5 oktober 1982 het bestemmingsplan "Woonwagenkamp Korte Vliet" goed. De provincie voerde toen on der meer aan dat slechts een deel van het parkje wordt opgeofferd en de integratie van de bewoners met de burgerij niet in het gedrang komt door de ligging van het kamp. WOENSDAG Leiden Hooglandse Huys - nieuwjaarsreceptie komst, 20 u LVC, Caeciliastraat 18, Lesbies kafee. 20-24 uur. Leiderdorp Gemeentehuis, Statendaalder - nieuw jaarsreceptie, 19.30 uur. Muzenhof, Gordijnsingel - Klaverjassen en sjoelen voor iedereen, 19.45 uur. Oegstgeest Groene Kerkje - Orgel- en clavecimbel- Zoeterwoude Gemeentehuis, Noordbuurtseweg - Nieuwjaarsreceptie gemeentebestuur, 19-21 uur. Voorschoten Ambachtshuis, Voorstraat - Nieuwjaars receptie gemeentebestuur, 20-22 uur. Warmond Gemeentehuis, Herenweg - Nieuwjaars receptie gemeentebestuur, 20-21.30 uur. Een deel van het jonge, bescheiden parkje langs de Voorschotense Korte Vliet. Hier komt dus géén kampje voor drie woonwagens. Het nieuwe jaar ziet er zonnig uit voor de jachtwerf van Klaassen, op de foto duidelijk in DONDERDAG middag, 15 i Stats jongerencentrum, Haarlemmer straat 73 - soos met films en informatie programma's, 15-17 uur. Oegstgeest Taberna, Julianalaan 1 - tekenfilms voor kinderen, 13-14.30 uur. Leiderdorp VOORSCHOTEN - Geboren: Bianca D. d.v. P.P.A. Bastiaans-van Diggelen, Sa- brina d.v. D.A. van der Kroef-Droog, Mi- Voogt. Gehuwd: C. Hulsbos met M.A. Kraaij; J.H. Douwes met A.M.J. Meijs; P.J. van Kan met M. Smit. Overleden: G.W. van der Hoeven wv Beunder, (86); P.C. Grundeken, (50); M. Veen ev de Wit, (77); R.L. de Lannoy, (59); C. Veldhuijzen van Zanten wv van de Peppel, (97); H.Th.F.M. Bovens, (91). Fleur B.S. d.v. G. Lage-van den Berg, Daniël z.v. R. Breedveld-de Koning, Gehuwd: C.H.J.G. Waaijer met E.Th.M. Karper S.Y. Tijsma met H.J. Broeren Overleden: J.M. van der Valk, (68) L. Kuballa wv Slegt, (74) ZOETERWOUDE - Geboren: Blom Ma rijke Johanna Petronella 28 nov. 1984 Gehuwd: Berg Antonius Cornelis Jo hannes met Blom Cornelia Anna Maria; De Groot Ronald Cornelis met Baffour Agnes. WASSENAAR - Burgemeester en wethouders van Wassenaar vinden dat de bezwaren tegen de bouw van de villa voor prinses Christina op landgoed De Horsten moeten worden afgewezen. Ze schrijven in een voorstel aan de raadscommis sie ruimtelijke ordening dat de twee bezwaarschriften geen argu menten bevatten die de wijziging van het bestemmingsplan kunnen stopzetten. Het Wassenaars ge meentebestuur wil daarentegen een zogeheten verklaring van geen bezwaar gaan aanvragen bij Gede puteerde Staten, het bestuur van de provincie Zuid-Holland. Wat betreft het bezwaarschrift nummer een: dat is van een Wasse- naarse burger, die vindt dat Chris- worden aangelegd. Ze zal gewoon tina een voorkeursbehandeling van de bestaande paden gebruik- krijgt. Hij vindt dat er genoeg an- maken. "Uiteradrd zullen de paden dere villa's te koop zijn en dat een los van het bouwplan wel op de ge- Hoorzitting landhuis in De Horsten het natuur- wone manier worden onderhou- gebied zal aantasten. Bovendien den, en waar nodig hier en daar zal het verkeer toenemen door de verbeterd", voegt ze daar nog aan komst van Christina. toe. Het gegeven dat er genoeg an- B en W stellen daar tegenover dere huizen te koop staan is vol- dat er op het landgoed al enkele gens B en W geen wettelijke redén huizen staan. En ongeveer op de om een bouwaanvraag te weigeren, plek waar Christina wil neerstrij- y de wettelijk voorgeschreven weg als iedere andere heeft doorlopen. ken stond ooit een boerderij, Ei kenhorst genaamd. Het toekomsti- - ge landhuis is zo gesitueerd dat het omdat de bouwaanvraag dezelf- landschap geen geweld wordt aan- Het tweede bezwaarschrift, van de Algemene Vereniging voor Na tuurbescherming voor 's Graven- hage en omstreken, rept van "een onaanvaardbare toename van la waai, stank en verlichting". De ver eniging vindt ook dat de gemeente niet zonder motivatie de bestem ming natuurgebied kan wijzigen. Wat dat laatste argument betreft wijst de gemeente op haar voorstel aan de raadscommissie en.gemeen- teraad. Een voorstel waarin de ar gumenten staan weergegeven. Voordat de kwestie wordt voor gelegd aan Gedeputeerde Staten dient de raadscommissie ruimtelij ke ordening een hoorzitting te hou den. Daarin worden alle partijen in de gelegenheid gesteld hun stand punt uiteen te zetten. Na die hoor zitting kunnen de leden van de raadscommissie hun standpunt kenbaar maken. gedaan, zo oordeelt de gemeente, j wlg™rvJorteded;en w Zoeterwoude spreken zich uit ZOETERWOUDE - Drie katholieke basisscholen is te veel in Zoeterwoude- Dorp. Gezien de financiële situatie op de scholen kun nen burgemeester en wet houders tot geen andere conclusie komen. Van de drie scholen is sluiting van de Aloysiusschool in finan cieel opzicht het meest aan trekkelijk. Als de Sjaloomschool dicht moet, zal dat een bedrag rond de één miljoen gulden kosten. Dit nog niet afgeschreven bedrag moet worden opgebracht door de ge meente Zoeterwoude. Sluiting van WASSENAAR - Een 'mini-Panorama Mesdag' is momenteel te bewonderen in de nieuwe entreehal van de Aloysiusschool kost de gemeen- Wassenaars Dierenpark. Geïnspireerd door dit bereomde werk is er een panoramisch opgestelde creatie gepre- *e ongeveer anderhalve ton aan senteerd van 18 meter lengte en een hoogte van 3.20. Geen zeegezicht, zoals bij de echte Panorama Mesdag, maar no£ nie^ afgeschreven bedragen. een aantal levensgrote circuspaarden zijn er op afgebeeld. De toeschouwer bevindt zich als het ware in het Een en ander blijkt uit de ant- midden van de piste. Het panoramische werk is gemaakt door Arend Wolf die tot 14 januari in Wassenaars woorden van burgemeester en wet- Dierenpark zijn paarden-schilderijen in het dierenpark exposeert. (foto PR) houders op de schriftelijke vragen van gemeenteraadslid W. Ooijen- dijk (Progressief Zoeterwoude). Ooijendijk had naar aanleiding van zijn bezoek aan de bijeenkomst van ouders en medezeggenschaps raad van de St. Aloysiusschool een zevental vragen gesteld aan wet houder Graniewski. De vragen zouden opheldering moeten ver schaffen over de voorgenomen fu sie van de scholen. Tevens zou de Tekenfilms Oegstgeester kinderen kunnen morgenmiddag in gebouw Taber na aan de Julianalaan terecht. Daar wordt tussen één uur en half drie een aantal tekenfilms ver toond. Hoofdfilm is 'Bonzo de Beer is er weer'. Muziekcafé In het Voorschotense jongeren centrum de Lindehoeve gaat alles vanaf vandaag weer 'gewoon' door. Morgenavond is er bijvoor beeld een muziekcafé. Aanvang negen uur; toegang gratis. Vrij dagavond disco vanaf negen uur en zaterdagochtend van tien tot twaalf een kindersoos. Klaverjassen Iedereen, die er zin in heeft, kan vanavond klaverjassen en/of sjoe len in de Leiderdorpse Muzenhof (Gordijnsingel). De avond begint om kwart over acht. Toegang 3,75. Cursussen In de tweede helft van deze maand beginnen in Wassenaar nieuwe cursussen van de Leidse Volksuniversiteit K&O. Een greep uit het aanbod: poppen ma ken, Franse conversatie, schoon heidsverzorging, Portugees, Spaanse conversatie, toneelstuk ken van Shakespeare en algemene kunstgeschiedenis. Men kan zich opgeven op 17 januari tussen ze ven uur en half negen 's avonds in het Van Heeckerenhuis aan de ge lijknamige straat. Voor inlichtin gen kan men K&O bellen: 071- 141141. Filmfestival Alle Leiderdorpse vanaf 6 jaar kunnen morgenmid dag in de Muzenhof (Gordijnsin gel) een 'Tekenfilmfestival' bij wonen. Te zien zijn avonturen van onder andere Tom Jerry, Popeye en Woody Woodpecker. De voorstelling duurt ongeveer an derhalf uur. Aanvang half drie, toegang 3,50. problematiek rond de huisvesting aan de orde komen. Opheldering verschaffen de ant woorden zeker. Over het bezwaar van met name ouders met kinde ren uit de Weipoort, Zuidbuurt/ Zonnegaarde en Geerpolder dat de afstand tot de Sjaloomschool te groot is, antwoorden B en W dat er 720 meter meer moet worden afge legd. Het gaat hier om de veiligste route. Uitgerekend Over de kosten orti de Aloysius school geschikt te maken als huis vesting voor de fusieschool, zijn B en W van Zoeterwoude duidelijk. Aanpassing van de school aan de Schenkelweg aan de wettelijke ei sen gaat meer dan een half miljoen gulden kosten. Het bestuur van de stichting katholiek onderwijs Zoe terwoude (SKOZ) moet dit betalen omdat het ministerie van onder wijs waarschijnlijk geen cent uit keert. De reden hiervan is dat de Parfum-diefstal OEGSTGEEST - Bij een parfume rie- en een modezaak in de Oegst geester Passage aan de De Kempe- naerstraat is vannacht ingebroken. Het is nog niet bekend wat er pre cies is meegenomen. De dieven kwamen binnen door de onder- ruitjes in de toegangsdeuren te ver nielen. Sjaloomschool, die aan alle eisen voldoet, binnen een redelijke af stand ligt. Als de SKOZ zou besluiten beide scholen, onafhankelijk van elkaar te laten voortbestaan (hetgeen niet te verwachten is), moet er alsnog voor een aanzienlijk bedrag aan de Aloysiusschool worden vertim merd. Dit zal echter minder zijn dan de kosten van een totale aan passing. Bovendien worden deze kosten vergoed door het ministerie van onderwijs. Het is niet gering wat er moet ge beuren om het gebouw van de Aloysiusschool geschikt te maken voor de fusieschool. Twee of drie nieuwe lokalen moeten worden bijgebouwd om de minimale op pervlakte van 42 vierkante meter te bereiken.- Bovendien moet er een speellokaal komen en een gemeen schappelijke ruimte. De speel plaats van de St. Aloysiusschool zal hierdoor sterk worden ver kleind. Behalve deze grote verbou wing moeten er ook nog een aantal kleinere ingrepen worden gedaan. Wethouder H. Graniewski bena drukt dat de gemeente geen in vloed wil uitoefenen op de uitein delijke besluitvorming binnen de SKOZ. "De berekeningen zijn ge maakt op verzoek van het raadslid Ooijendijk. Of er überhaupt geslo ten gaat worden is niet onze zaak. Wij hebben slechts de verschillen de zaken netjes uitgerekend", al dus Graniewski. LEIDSCH DAGBLAD Bij automatische overschrijving HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN incassokosten Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Post uitsluitend aan: Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311BG LEIDEN Geen krant ontvangen, tel. 071-123143 tussen 18.00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag v 16.30-18.00 u Kwartaalabonnement Per post 89,30 Maandabonnement 22,10 (Autom. betaling) Losse nummer 1,- Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüal Hoofdredacteur Drs. J. W E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur: 70 Commentaren: M. Hoenson-de Graaff Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W T. Jungmann (plv) H. I J Veldhuizen (regio) 1.071-1 it 219 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan. H. v.d Post (plv) W.F J Wirtz (bin.buit /eco) P. J. de Tombe (sport) A, van Kaam (plv) W. C. H Schrama (feature) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Mexico

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2