Ongekende zege premier Gandhi OPEC ;prijs Spanningen in Bolivia Verzet boekt ve 'Israël wil Kaboel vij bestookt d Congrespartij wint 400 van 508 zetels f nachten oor verzet lijven' PLO-voorman door Syrië doodgeschoten' VS geven Argentinië overbruggingskrediet Dorp Italië: ex-nazi niet eerder vrij De partij van Rajiv Gandhi kreeg meer dan 50 procent van de stem men, en dat is een resultaat dat nog nooit door enige politieke partij in India is behaald. Noch Rajiv's moeder Indira Gandhi, noch zijn grootvader Jawaharlal Nehru wis ten ooit zoveel stemmen te trek ken. door Henk Kolb In vrijwel alle deelstaten behaal de de Congres (I) Partij de meer derheid. Slechts in Kasjmir, in West Bengalen en in de grote deel staat Andhra Pradesh waar de re gionale partij van filmster N. T. Ra- ma Rao bijzonder sterk bleek, was dat niet het geval. Verschillende oppositieleiders die jarenlang een belangrijke rol in de Indiase politiek hebben ge speeld, zagen zich verslagen door kandidaten van de Congres (I) par tij, en hebben nu geen zitting in de nieuwe Lok Sabha. Régiv Gandhi LONDEN Ondanks de staking van de mijnwerkers zullen in heel 1985 afsluitingen van de elektrici teit niet nodig zijn, omdat de cen trales over meer dan genoeg brand stof de beschikking hebben. Dat heeft de Britse minister Walker (energie) dit weekeinde gezegd. Dankzij het gedeelte van de mijnwerkers dat nog wél werkt, zijn er nu zelfs zoveel kolen dat de centrales in de komende weken minder olie zullen gaan stoken, en meer gebruik zullen maken van kolen, aldus de minister in een in terview met het persbureau Press Association. De uitspraken van de bewinds man komen ongetwijfeld als een MEXICO-STAD Bolivia staat opnieuw onder hoogspanning. De bevelhebber van de landmacht, ge neraal José Olvis Arias, weigerde zaterdag geweigerd gevolg te ge ven aan de opdracht van president Hernan Siles Zuazo om zijn functie neer te leggen. Na zware druk deed hij dat gisteren uiteindelijk toch. door Rob Sprenkels In eerste instantie leek generaal Olvis Arias te kunnen rekenen op een meerderheid van de Boliviaan se landmacht. President Siles en generaal Simon Sejas, de bevel hebber van de Boliviaanse strijd krachten, kregen echter al spoedig meer greep op de situatie en zater dagnacht werd generaal Raul Lo pez officieel beëdigd als de opvol ger van Olvis Arias. zelf smaakte het genoegen in zijn eigen kiesdistrict zijn schoonzus ter, de bijzonder vilein optredende Maneka Gandhi, met zeer grote meerderheid te verslaan. Bij de laatste algemene verkie zingen, in 1980, won de Congres (I) Partij die toen nog onder leiding van mevrouw Indira Gandhi stond, 352 zetels in de Lok Sabha bij een stemmenpercentage van 43. Haar zoon, die de verkiezingen uit schreef vrijwel direct nadat hij zijn begin november vermoorde moe der was opgevolgd, heeft die cijfers met groot gemak verbeterd. De uitslag zoals die het afgelo pen weekeinde geleidelijk aan be kend werd, was rijkelijk onver wacht. Weliswaar hadden de mees te politieke commentaren in India wel een overwinning voor de Con gres (I) Partij voorzien, maar zeker niet een van zo'n grote omvang. Punjab Het mandaat dat premier Gandhi van de Indiase kiezers heeft gekre gen, is groot genoeg om constitu tionele veranderingen door te voe ren, zo hij dat wil. Voor dergelijke GENÈVE (AP) - De olieministers uit de lidstaten van de organisatie van olie-exporterende landen (OPEC) hebben zaterdagavond een akkoord bereikt om het prijs- en produktiestelsel van hun kartel te handhaven. De ministers besloten voorlopig niet over te gaan tot prijsverlagingen. Het gaat om een voorlopig ak koord. De uiteindelijke beslissing zal op een extra vergadering vallen die op 19 januari in Genève wordt gehouden. Twee van de OPEC-lan- den, Algerije en Nigeria verklaar den al kort na het bereiken van het voorlopig akkoord, er bezwaren te gen te hebben. Tot 19 januari zal de richtprijs van 29 dollar voor een vat lichte Sa- oedische olie in elk geval niet wor- Britten door mijnstakingen niet in de kou forse klap voor de stakende mijn werkers onder leiding van Arthur Scargill, die al hun hoop hebben gevestigd op het opraken van de kolen voor de electriciteitscentra- les omdat dan de regering pas goed onder druk zou komen te staan. De regering en de directie van de Nationale Kolen Raad (NCB) ver- De rebellerende generaal hield aanvankelijk nog een gedeelte be zet van het opperbevel, gesitueerd in de administratieve hoofdstad La Paz. Nadat versterkingen werden aangevoerd van regeringsgetrou we troepen, verdween volgens pre sident Siles Zuazo het gevaar van een staatsgreep. Generaal Olvis Arias beweert dat zijn vervanging „ongrondwette lijk" is en heeft een beroep gedaan op het door de rechtse oppositie overheerste congres om een vonnis te vellen over de zaak. Olvis Arias werd drie maanden geleden tot be velhebber van de landmacht be noemd. Hij had die post in feite twee jaar lang moeten bekleden. Zijn vervanging komt na beschul digingen van de machtige overkoe pelende vakbond COB, dat gene raal Olvis Arias betrokken zou zijn bij plannen om het wankele be wind van president Siles omver te werpen. wijzigingen is een twee-derde meerderheid in de Lok Sabha no dig. R^jiv Gandhi zei zaterdag zijn overwinning vooral te zien als een stem voor de eenheid van India. Hij zei als zijn belangrijkste taak te zien het bewaken van die eenheid, en het handhaven van de harmonie tussen de verschillende bevol kingsgroepen. Zijn belangrijkste prioriteit nu, zo zei hij, is het bie den van een oplossing voor de on rust in de Punjab. Deze deelstaat is het „thuisland" van de Sikhs, die meer onafhanke lijkheid van het centrale gezag in New Delhi willen. Die wens leidde tot een bloedig neergeslagen op stand van rebellen in Amritsar, en uiteindelijk, als wraak daarop, tot de moord op Indira Gandhi. In de Punjab werd overigens niet ge stemd, en evenmin in Assam, een andere onrustige deelstaat. Een aantal factoren heeft tot de grote overwinning van Rajiv Gand hi en zijn Congres (I) Partij bijge dragen. Hij had direct al het voor deel dat zijn partij, als opvolger van de oude Congres Partij die In dia naar de onafhankelijkheid voerde, de enige echte nationale partij in India is. Daarbij kwam dat de oppositie partijen ruzie met elkaar maakten, in plaats van zich tegen de dreiging van de Congres (I) Partij te vereni gen. Rcyiv Gandhi heeft verder on getwijfeld veel sympathie gewekt als zoon van een vermoorde pre- Hij is bovendien met de reputa tie een „Mr. Clean" te zijn, de ver kiezingen ingegaan. De Indiase kiezer is gewend aan corrupte, complotten smedende en vaak ou de politici die op niet meer uit zijn dan zelfhandhaving. De 40-jarige Rajiv Gandhi, die nog maar kort geleden en tegen zijn zin de poli tiek inging, was op die regel een welkome afwisseling. Rajiv Gandhi zal tenslotte ook geprofiteerd hebben van de schrik die de gewelddadige rellen, vol gend op de moord op het zijn moe der, in het land teweeg hebben ge bracht. Het Indiase volk heeft op .hem duidelijk zijn hoop gevestigd waar het gaat om het bewaren van de eenheid in het land. e den gewijzigd. De verschillende andere soorten olie zullen wel een kleine prijswijziging ondergaan. De tot dusver goedkopere zware ruwe olie, waarnaar de vraag de laatste jaren is gestegen, zal 50 dol larcent per vat duurder worden, terwijl de extra-lichte en midden kwaliteit olie 25 dollarcent goedko per wordt. De producenten van de lichtere soorten, vooral Nigeria, dringen al lange tijd aan op prijsverhogingen voor de zwaardere soorten, maar hadden toch een grotere verhoging voor ogen dan 50 cent. Nigeria en Algerije hebben een belangrijk marktaandeel verloren omdat de vraag naar goedkopere, minder hoogwaardige olie de afgelopen ja- wachten, dat in januari opnieuw duizenden mijnwerkers zullen be sluiten hun staking, die in maart begon, te beëindigen. In november namen al meer dan 10.000 stakers, daartoe mede aangelokt door het vooruitzicht van een forse kerstbo nus, een dergelijk besluit. Minister Walker heeft nog eens herhaald, dat de regering en de NCB bereid zijn geduldig op het op deze wijze langzame ineenstorten van de staking te wachten. Onder handelingen met de mijnwerkers- vakbond NUM sloot hij uit zolang Arthur Scargill niet bereid is over de sluiting van verliesgevende mij nen te praten. Het is om deze prin cipiële zaak dat de staking begon. Sinds Siles Zuazo dik twee jaar geleden de macht overnam van de zogenoemde „cocainedictatuur" van generaal Garcia Meza, is zijn regering reeds tientallen keren be dreigd door militaire staatsgreep- pogingen. Dit jaar juni werd de ve- teranenpresident zelfs uit zijn bed gelicht en ontvoerd door een com mando van ultra-rechtse militai ren. Zijn progressieve regerings coalitie is steeds verder afgebrok keld. Onder meer door toedoen van de rampzalige economische situatie (Bolivia heeft dit jaar met zo'n 3500 procent aan inflatie alle records ge broken) moest Siles Zuazo een paar weken geleden de algemene verkiezingen met één jaar vervroe gen. Zijn opvolger zal nu in juni 1985 moeten worden gekozen, ten minste als het Boliviaanse leger zijn titel van wereldkampioen staatsgrepen niet opnieuw waar maakt. Aanhangers van premier Gandhi van hun Congres (1) Partij zich aftei Senator: geen investeringen in Z.-Afrika WASHINGTON (UPI/Rtr.) - De Amerikaanse senator Wiliam Proxmire wil bij het congres een wetsvoorstel indienen voor een boycot op nieuwe investe ringen en bankleningen in Zuid-Afrika. Proxmire, een vooraanstaande democraat, zei stappen te zullen ondernemen om zijn wetsvoorstel zo snel mogelijk door het congres te loodsen, als dit volgende week weer bijeenkomt. Een eerdere poging om een economische boycot tegen Zuidafrikaanse apartheidsbewind in te stellen strandde in 1983. ren is toegenomen. OPEC-voorzitter Subroto vertel de zaterdag dat de OPEC "zal door gaan met het afstemmen van prij zen op de ontwikkelingen op de markt". Westerse waarnemers zeg gen dat het kartel juist deze markt ontwikkelingen de afgelopen maanden grotendeels heeft gene geerd door de officiële prijzen te handhaven die aanzienlijk hoger liggen dan de prijzen op de vrije ohemarkt. Vrijdag hadden de ministers al unaniem besloten een controlestel sel in te voeren, waardoor het kar tel zal kunnen bepalen of de lidsta ten zich houden aan de produktie- afspraken. Een speciale commissie zal moeten uitwerken hoe dit inter ne controle-systeem zal gaan func tioneren. Deze commissie staat on der leiding van de Saoedische olie minister sjeik Ahmed Yamani. De Algerijnse olieminister Nabi vertelde zware sancties te hebben voorgesteld voor het ontduiken van de produktieplafonds, maar niet alle landen waren voorstander van een dergelijke harde aanpak. De Nigeriaanse minister David- West verklaarde dat zijn land de af spraken zal moeten breken wan neer de niet-OPEC-landen Noor wegen en Groot-Brittannië de prij zen van hun Noordzee-olie verla gen. TEL AVIV - Diepgeschokte Pale- stijnen op de bezette Westelijke Jordaanoever twijfelen er niet aan dat Syrië de moord heeft beraamd op de zaterdagmiddag in de Jor daanse hoofdstad Amman doodge schoten voormalige burgemeester van Hebron, Fahd Kawasme (48). Het in 1980 door Israël uitgewe zen vooraanstaand lid van de Pale stijnse bevrijdingsorganisatie (PLO) werd rond twee uur voor zijn woning door twee mannen met geweerschoten geliquideerd, nadat een poging hem met een handgra naat om het leven te brengen was mislukt. door Taco Slagter Ook PLO-leider Jasser Arafat is ervan overtuigd dat de door Syrië gesteunde rebellen binnen zijn or ganisatie Kawasme uit de weg heb ben geruimd. De ex-burgemeester van Hebron was op de vorige maand gehouden Palestijnse Na tionale Raad in Amman tot de top van Arafats beweging Al Fatah doorgedrongen. Volgens de PLO- zaterdag door de straten NONG SAMET (AP) - Anti-Vietna- mese Cambodjaanse guerrillastrij ders zijn zaterdag verder in het nauw gedreven in hun vrijwel ver woeste kamp Rithisen. Twee ande re guerrillagroepen wisten de druk op het kamp echter te verzachten door in kleine eenheden aanvallen uit te voeren op de Vietnamese li nies. Dat hebben guerrillastrijders en Thaise militairen verklaard. De Cambodjaanse guerrillacom mandant Chau Eng verklaarde in het Thaise dorp Nong Samet dat de Vietnamezen versterkingen had den aangevoerd bij het vluchtelin genkamp Rithisen, dat tevens een belangrijke basis van de rebellen was. Hij zei dat de rebellen een eer der heroverd deel van het kamp weer hadden moeten ontruimen. Het kamp werd op 25 december door de Vietnamezen onder de voet gelopen. Volgens het Rode Kruis raakten zaterdag ongeveer 30 rebellen gewond. Hoeveel do den er vielen is niet bekend. In to taal zijn ongeveer 100 gewonden afgevoerd naar het Rode Kruis zie kenhuis aan de Thaise kant van de grens. Het kamp Rithisen was in han den van het Khmer Nationaal Volks Bevrijdingsfront. In de om geving van het kamp werden acties uitgevoerd door troepen van Chau Eng, aanhangers van prins Noro dom Sihanouk, en door leden van de communistische Rode Khmer. TEL AVIV (GPD) Alle tekenen wijzen er op dat Israël een deel van Libanon wil annexeren. En: Israë lische militairen plegen geweld in de bezette gebieden, martelen haar bewoners en arresteren Palestij- nen die niets op hun geweten heb ben. Tot deze opzienbarende maar ook vooringenomen conclusies kwam een delegatie van de West- duitse Groenenpartij na een veer tiendaagse rondreis door het Mid den-Oosten waarvan er vier dagen in Israël werden doorgebracht. leider hebben Syrië en de rebellen hem met deze politieke moord wil len waarschuwen voor de toenade ring tot Jordanië. „Ik sta aan de top van de dodenlijst van Syrië", zei Arafat gisteren, nadat hij vanuit Tunis naar het hoofdkwartier van de PLO in Amman was gereisd. In 1976 had de bevolking van He- bron Kawasme tot burgemeester gekozen. Hoewel de Palestijn be kend stond als een gematigd aan hanger van de PLO, kwam hij in 1980 toch in conflict met de Israëli sche bezettingsautoriteiten op de westelijke Jordaanoever. In janua ri van dat jaar was een joodse kolo nist in Hebron vermoord, waarna de regering-Begin uit vergelding besloot een militante illegale jood se nederzetting in het centrum van Hebron een officiële status te ge ven. Bovendien verdacht de Israë- Die laatste groep regeerde Cam bodja tot de Vietnamese invasie van 1978. Onder hun schrikbewind werden miljoenen Cambodjanen vermoord. De drie guerrillagroepen hebben zich verenigd in een anti-Vietna- mese coalitie die wordt geleid door Sihanouk. Chau Eng zei dat vier Vietname se militairen gevangen waren ge nomen en voor verhoor waren overgedragen aan de Thaise autori teiten. ISLAMABAD (Rtr) - Het Afghaanse minste vijf nachten achter elkaar be terse diplomaten. De beschietingen het bewind strenge veiligheidsmaal men dat de rebellen aanvallen zoud van de Sowjet-invasie in Afghanist; Volgens de eerste berichten uit K gen vorige week maandag, drie dage Zij gingen door tot ten minste afgek maten. Naar hun weten is er slecl rebellen in het Pakistaanse Pesha\ ghaanse en Sowjet-militairen zijn o Feiten die deze zware beschuldi gingen aan het adres van Israël zouden kunnen staven, hadden de Groenen nauwelijks bij de hand op een emotionele afsluitende pers conferentie gistermiddag in Tel Aviv. Een kennelijk uit het archief van het joodse agentschap opgedo ken kaart van het Midden-Oosten uit 1919 moest het bewijs vormen dat Israël nog steeds van plan is Li banees grondgebied in te pikken. Op de antiquarische landkaart zou een deel van Libanon tot aan de Awili-rivier bij een eventueel te stichten joodse staat worden ge- lische regering Kawasme ervan zijn stadgenoten tegen de kolonis ten te hebben opgezet. De verbitterde burgem ester veroordeelde de „provocatie" van Jeruzalem en organiseerde tot on rust leidende protestbijeenkom sten in Hebron. Enkele maanden later volgde er opnieuw een aan slag op kolonisten. Kawasme kreeg hiervan de schuld en werd door premier Begin naar Jordanië verbannen. Toch had de PLO-burgemeester geen slechte naam in Israël. Samen met zijn collega Frey van Bethle hem onderhield hij nauwe banden met de Israëlische regering. Op bij na elk forum in Israël en in de be zette gebieden over de Palestijnse kwestie was Kawasme present en toonde zich als felle tegenstander van een eventueel zelfbestuur voor MARZABOTTO (Rtr.) Overle venden en nabestaanden van een van de bloedigste massamoorden uit de Tweede Wereldoorlog in Ita lië hebben met overweldigende meerderheid gestemd tegen voor tijdige vrijlating uit de gevangenis van de Duitse majoor die er op dracht toe gaf. De bevolking van Marzabotto in het noorden van Italië, die was bij eengekomen om zich te beraden over het lot van de 69-jarige in Oos tenrijk geboren Walter Reder, de laatste nazi-oorlogsmisdadiger die in Italië gevangen zit, stemde tégen zijn vrijlating zes maanden vóór zijn officiële invrijheidstelling in juli van het komende jaar. Het vrijwel eenstemmig door handopsteken genomen besluit is niet bindend voor de justitie, maar is een advies aan de Italiaanse re gering, die uiteindelijk over een verzoek om voortijdige vrijlating moet beslissen. Rome maakte gis teren in een communiqué duide lijk dat een besluit niet aan de na bestaanden van de massamoord zal worden overgelaten. LONDEN - De Congres (I) Partij van premier Rajiv Gandhi heeft een verpletterende overwinning geboekt bij de algemene verkiezingen in India, en rond 400 van de 508 zetels in de Lok Sabha (Tweede Kamer) waarover gestemd moest worden, gewonnen. WENEN (DPA) - Het aanvankelijk tot 6 januari opgeschorte rooien van bomen onder politiebescher ming in een van Europa's laatste oerbossen aan de Donau ten oos ten van Wenen voor de bouw van de waterkrachtcentrale Hamburg, is zaterdag voor onbepaalde tijd verlengd. Tegenstanders van het project verhinderen al drie weken het voorbereidende werk voor de om streden bouw. Zij zeggen dat de centrale niet nodig is en dat met het rooien van het "Auwald" een van de laatste oerbossen van Euro pa en een beroemd flora- en fauna- gebied verdwijnt. Na spoedberaad met de voorzit ter van zijn nationaal-liberale coali- Oostenrijk schort bouw stuwdam op tiepartner, vice-kanselier Norbert Steger, deelde de socialistische kanselier Fred Sinowatz zaterdag mee, dat ondanks het principiële vasthouden aan het Donauproject, ook na het verstrijken van het kerstbestand niet meer onder poli tiebescherming gerooid zou wor den. Het spoedberaad was nodig ge worden doordat de kwestie tot een regeringscoalitiekwestie dreigde uit te groeien. Sinowatz en Steger wezen zater dag beiden een voorstel van de conservatieve oppositie, natuurbe schermers en tegenstanders van Steger in het bestuur van zijn eigen partij, de FPOE, af, om over het probleem een volksstemming te houden. Zij gaven als redeh op dat zij de verantwoordelijkheid niet op het publiek wilden afschuiven. Op 4 januari wordt een buitenge wone kabinetsvergadering gehou den waarop voorstellen zullen wor den gedaan die de instemming zouden moeten krijgen van de voor- zowel als tegenstanders van het damproject. Ontvoerde Van Es vrij, daders op de vlucht LA PAZ (AP) - Voor de vrijlating van de Nederlandse schoenfabri kant Anton van Es is een losgeld van 260.000 dollar (665.000 gulden) aan de ontvoerders betaald. Van Es werd zaterdagochtend in de buurt van zijn woning in Cochabamba, Bolivia vrijgelaten. De Nederlan der, die acht dagen door zijn ont voerders werd vastgehouden, ver keert in goede gezondheid. De ontvoerders, die een losgeld van een miljoen dollar hadden geëist, zijn nog voortvluchtig, al dus de politie. Intussen is op inter nationale schaal de jacht op de da ders, die vermoedelijk met zijn drieën waren, geopend. Van Es zal een dezer dagen terugkeren naar Nederland. De kokkin van Van Es, de 34-jari- ge Cynthia Gutierrez, werd door de ontvoerders doodgeschoten nadat zij op 21 december samen met de fabrikant was meegenomen onder bedreiging van vuurwapens. In de auto waarin het lijk van de kokkin werd gevonden, trof de politie te vens een briefje van de ontvoer ders aan, waarin zij een losgeld van een miljoen dollar eisten. De ontvoerders dreigden Van Es te zullen vermoorden, indien niet op hun eisen werd ingegaan. Vol gens de politie waren de ontvoer ders gewone criminelen die moge lijk banden hebben met de drug handel. verzet heeft de hoofdstad Kaboel ten ;stookt met raketten, zo melden wes- hadden plaats ondanks het feit dat tregelen had getroffen om te voorko len uitvoeren op de vijfde verjaardag an. apen vrijdag, aldus de westerse diplo- nts een slachtoffer. Maar Afghaanse var zeggen dat er meer dan tien Af- mgekomen. trokken, zo liet de woordvoerder van de Groenen, Jürgen Rainz we ten. Verder verweet hij Israël „haar grenzen niet te kennen". Een amb tenaar van buitenlandse zaken die de Groenen als enige regeringsver tegenwoordiger had ontvangen - minister van buitenlandse zaken Sjamir duldt de Duitsers niet in zijn werkkamer - zou volgens Rainz niet in staat zijn geweest aan de hand van een kaart Israëls inter nationale grenzen precies aan te wijzen. de Palestijnen op de Westelijke Jordaanoever en de Gazastrook. Hij vond alleen een onafhankelijke Palestijnse staat acceptabel. Niettemin was het ondenkbaar geweest, dat Kawasme een belang rijke rol had kunnen spelen bij toe komstige vredesonderhandelingen tussen Israël en Jordanië als een voor Jeruzalem „aanvaardbare" vertegenwoordiger van het Pale stijnse volk. De ex-burgemeester van Hebron had uitstekende rela ties met belangrijke Amerikaanse regeringsambtenaren, onder wie de onderminister van buitenlandse zaken Richard Murphy. Bij een hernieuwd vredesinitiatief van de Verenigde Staten voor het Midden- Oosten zou Kawasme zeker als Pa lestijns onderhandelaar een be langrijke kandidaat zijn geweest, zo wordt door politieke waarne mers in Jeruzalem verondersteld De inwoners van Hebron hebben de Israëlische regering gevraagd of het stoffelijk overschot van Kawas me in Hebron begraven mag wor den. Of deze laatste eer van de kant van Israël aan de ex-burgemeester zal worden bewezen is nog maar de vraag. Tot nog toe heeft Jeruzalem hierover taal noch teken gegeven. WASHINGTON (AP) - De Verenigde Staten zullen Argentinië een over bruggingskrediet geven van een half miljard dollar, om het land in staat te stellen aan zijn financiële verplichtingen te voldoen. Volgend jaar treedt een nieuw akkoord van Argentinië met het Internationaal Mone tair Fonds in werking over de afbetaling van de schulden van het land. Het Amerikaanse overbruggingskrediet zal worden terugbetaald van het geld dat Argentinië in januari van het IMF zal krijgen. Het akkoord met het IMF werd vrijdag door het fonds goedgekeurd, na langdurige en complexe onderhandelingen. De afbetaling van leningen ter grootte van 1,4 miljard dollar, die voor het eind van 1985 geregeld had moeten zijn, wordt in het kader van de nieuwe regeling uitgesmeerd over een periode van 10 tot 12 jaar. Verder zal Argentinië nieuwe leningen krijgen ter waarde van 20 miljard dollar. Mexico en Brazilië zullen Argentinië ieder een overbruggingskrediet geven van 100 miljoen dollar. Ook Venezuela en Columbia doen dat. Het IMF verstrekt leningen aan landen die niet meer in staat zijn hun eerdere leningen af te betalen. Met een buitenlandse schuld van 45 mil jard dollar is Argentinië de op twee na grootste debiteur van de wereld. Mexico en Brazilië hebben ieder een schuld van meer dan 90 miljard dollar aan de internationale bankwereld.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 7