Rijk vordert premie koopwoningen terug Jeugdige makers vuurwerk in eel 'Met bouwen denken aan veiligheid van vrouwen' Databank medicijnen Rechter: handelaar uit Beemster vrij Politie Enschede houdt afpersers bedrijf aan Overslag Rotterdamse haven groeit vijf pet. MAANDAG 31 DECEMBER 1984 EM Bewoners Bergambacht: duizenden guldens schuld BERGAMBACHT (ANP/GPD) - Staatssecretaris Brokx (volkshuisvesting) is bereid om een terugbetalingsregeling te treffen voor 32 gezinnen in het Zuidhollandse Bergam- bacht die te veel premie voor hun premie-koopwoning hebben gekregen. Het rijk heeft woordvoerder "hadden de zëi'fge de ten onrechte uitgekeerde premie (in sommige gevallen meer dan 10.000 gulden) bij de maakte projectielen een levensge ROTTERDAM (ANP) - De politie van Rotterdam heeft zes jongeren in de leeftijd van 12 tot 20 jaar gear resteerd in verband met het ver vaardigen van zeer gevaarlijk vuur werk. Vier van hen zijn in verze kerde bewaring gesteld. Zij zullen mogelijk tot na de jaarwisseling in de cel blijven. Volgens de politie bestaan er aanwijzingen dat de jon gelui de zelfgemaakte projectielen tijdens de oudejaarsnacht wilden gebruiken tegen andere jeugdgroe pen of tegen de politie. De zes aangehouden jongens hebben bekend de afgelopen we ken enkele tientallen zware explo sieve pijpbommen te hebben gefa briceerd van ijzer, plastic en pvc. Als grondstof werd kruit uit rotjes gebruikt. Volgens een politie- gezinnen teruggevorderd. Brokx zei vanmorgen voor de NCRV-radio dat de bewoners bin nenkort over de regeling bericht zullen krijgen. Het is volgens hem niet mogelijk onder de vordering uit te komen. Zestig andere bewoners in ver schillende dorpen in de Krimpe- ner- en Alblasser Waard kunnen de komende weken eveneens een te rugvordering van het ministerie verwachten. In alle gevallen gaat het om pre miewoningen die door de aanne mer Van Erk uit Bergambacht zijn gebouwd. De premie-A-huizen ble ken luxueuzer te zijn opgeleverd dan de bedoeling was. Daardoor richt, zoals o.a. het plaatsen van vielen de bouwkosten te hoog uit een tweede toilet en en het afleve- om nog voor de rijksbijdrage (pre- ren van duurdere tegels, mie) in aanmerking te komen. In De burgemeester van Bergam- een aantal gevallen moeten gezin- bacht heeft inmiddels een beroep nen meer dan 10.000 gulden terug- op de Tweede Kamer gedaan om betalen. de staatssecretaris er van te weer- Dat de premies ten onrechte zijn houden het geld terug te vorderen, uitgekeerd is naar voren gekomen De ondervoorzitter van de vaste tijdens een onderzoek van de Fis- kamercommissie voor volkshuis- cale Inlichtingen en Opsporings- vesting, het WD-kamerlid Laux- dienst. Daaruit bleek dat bij onge- termann, verwacht weinig voor de veer 90 huizen (gebouwd tussen '79 bewoners te kunnen doen. De re en '81) de premiegrens is over- gels waaraan men zich dient te schreden. In die gevallen heeft de houden zijn volkomen duidelijk, aannemer, op verzoek van de ko- liet hij desgevraagd weten, pers, extra werkzaamheden ver- De recherche-afdeling van het ministerie van volkshuisvesting is niet van plan „razzia's" in het gehe le land uit te voeren. Het ministerie gaat er van uit dat de zaak zich be perkt tot de gevallen die het nu kent, aldus een woordvoerder. vaarlijke explosieve kracht. De ge produceerde pijpbommen zijn vol gens hetzelfde principe vervaar digd als de projectielen die zijn ge bruikt door jeugdige voetbalsup porters, waarbij ernstige ongeluk ken zijn jgebeurd. De politie ging tot een uitgebreid onderzoek over nadat bewoners van het Prinsenplein in Rotter- dam-Ijsselmonde hadden geklaagd over wel erg zware knallen in de buurt. „Later bleek dat de klagers gelijk hadden. Hier was geen spra ke meer van baldadigheid. De zaak dreigde uit de hand te lopen", al dus de zegsman van de politie. Schoolbranden Door spelen met vuurwerk zijn dit weekeinde verschillende scho len afgebrand. In Beilen is zater dag brand ontstaan in een peuter speelzaal. Volgens de politie waren vijf jongens van ongeveer twaalf jaar vuurwerk aan het afsteken na bij het gebouw. Er kwam een rotje op een kozijn terecht, waarna de brand ontstond. Van de twee loka len werd er een totaal vernield. De schade bedraagt tenminste 25.000 gulden. In het Noordhollandse Venhui zen is gistermiddag een vleugel van een lagere school uitgebrand, nadat vijf jongeren vuurwerk naar binnen hadden gegooid. Op aan wijzingen van getuigen heeft de politie inmiddels enkele jongeren aangehouden. Een snel ingrijpen van de plaatselijke brandweer voorkwam uitbreiding van de vuurzee naar de andere vleugels van de school. Het hele gebouw heeft aanzienlijke rook- en water schade opgelopen. In Hellevoetsluis is gisteren de vijf lokalen tellende LOM-school De Windroos helemaal afgebrand als gevolg van brandstichting met vuurwerk. De schade bedraagt ze ker enkele tonnen. Twee jongens van vijftien jaar uit Hellevoetsluis zijn aangehouden. Door vuurwerk is dit weekeinde in Utrecht een kleuterschool afge brand en liepen een winkel en een woning schade op. De Utrechtse politie kreeg in totaal 250 meldin gen van overlast door vuurwerk en kerstboombranden. Er werden twee arrestaties verricht, ook werd vuurwerk in beslag genomen. Burgemeester P.J. Huijbrecht van Bergambacht vreest dat veel bewoners door de vordering van de premie in financiële problemen DEN HAAG (GPD) - De apothe kersorganisatie KNMP beschikt industrie-apothekers c nu over een computer waarin de huisapothekers, gegevens over alle geneesmidde len in Nederland zijn opgeslagen. Deze volledige zogeheten genees middelendatabank is onlangs ge- ziekenfondsen, overheidsinstellin- vormd toen het computerbestand gen, ondernemingen die zich met h ïrrav^^pr'hphh^n* Hp won stichting Farmodex uit Nij- computerprogrammatuur bezig ?enS ae Durëemeesier neooen ae de gemeente. Vol- negen aan de KNMP werd overge dragen. In de nu gebundelde geneesmid delendatabank zijn en worden honderdduizenden gegevens over medicijnen opgeslagen. Hierbij gaat het onder meer over werking, bijwerkingen, onderlinge beïn vloeding van middelen, indicaties en contra-indicaties. In de eerste plaats zijn de gegevens bestemd VREDESKAMPEN - De Woens- drechtse Natuur- en Milieuvereni ging Namiro heeft bij het college van burgemeester en wethouders met klem geprotesteerd tegen de aanwezigheid van twee van de drie vredesactiekampen in die gemeen te. Met name het vrouwenactie- kamp ligt in een bijzonder vogelge- bied. Uilen, spechten, nachtegalen en boomklevers horen tot de daar voorkomende populatie. De vuren van de activisten, waarop ze koken en waarmee ze zich warmen, ver drijven de vogels, die na deze schrik nooit meer terugkeren. bewoners onbewust met het laten verrichten van meerwerk de pre- langstellenden. Ongeveer 40 pro- miegrens overschreden. Hui)- houden en enkele buitenlandse be- alle (ruim 1000) apothe- brecht verwijt het ministerie aangesloten op de com- duidelijke voorlichting te geven, puter; dit percentage groeit sterk. _iWe weten niet weUte wel en Behalve gegevens over alle in wat niet tot de stichtingskosten ons land verkrijgbare middelen, moet worden gerekend", experimentele medicijnen, bloed- -- - -- - produkten, sera en vaccins, pro- dukten als injectienaalden, grond stoffen en in de apotheek bereide vrijwillig aan de FIOD hebben geneesmiddelen, zal de databank strekt op voorwaarde dat deze ge- Het college van B en W van Berg ambacht stelt dat de bewoners de hen schadelijke informatie Bij een brand in een lagere school in Venhuizen wist de brandweer door tijdig ingrijpen te voorkomen dat het gebouw geheel afbrandde. De brand was ontstaan door gooien met vuurwerk. (foto anpj AMSTERDAM - De Amsterdam se rechtbank heeft een 39-jarige onroerend-goedhandelaar uit Zuidoost-Beemster vrijgesproken van oplichting. Er was twee jaar gevangenisstraf geëist door de offi cier van justitie. Hij zou in juni 1978 in Katwijk aan een aannemer uit Egmond aan de Hoef een stuk grond ter waarde van 3,6 miljoen gulden hebben ver kocht als bouwgrond, terwijl er niet op gebouwd mocht worden. De koper had op die grond wonin gen willen bouwen. De onroerend- goedhandelaar hield de koper ech ter voor dat het bestemmingsplan toestond dat er er op de grond ge bouwd mocht worden. Dat bleek niet het geval en de ko per moest daardoor de grond weer van de hand doen. Die transactie leverde de aannemer een verlies van twee miljoen gulden op. "ook informatie gaan bevatten bijvoorbeeld geneesmiddelenge- bruikt bruik tijdens zwangerschap, pro- zoek duktie van moedermelk, innemen Van Erk. gevens alleen zouden worden ge- het strafrechtelijk onder- ir het aannemersbedrijf de maaltijd en voorlich ting over beïnvloeding rijvaardigheid (al ingevoerd). Er zal geen strafvervolging wor de den ingesteld tegen de bewoners die te veel premie hebben ontvan- Deze informatie is vooral nood- gen. Het bewijs van valsheid zakelijk voor apothekers die de schrifte kon niet worden geleverd, computer gebruiken om onderlin- in een aantal gevallen zyn de pa- ENSCHEDE (ANP) - Een 38-jarige man en een 28-jarige vrouw, bei den uit West-Duitsland, zijn in En schede wegens afpersing gearres teerd. Reden voor de arrestatie was dat zij in drie filialen van het Duit se levensmiddelenbedrijf Coop voedsel hadden vergiftigd miljoen D-mark tie van het gif niet zo groot dat er een direct gevaar voor de volksge zondheid ontstond. De aangetaste frisdrank en saus bevonden zich overigens buiten bereik van de consument. Ook werd de handelaar vrijge sproken van een tweede geval van oplichting. Dat ging om het ge bouw van de Rijkspostspaarbank gedragen. Dat was niet het geval. Op 200 vierkante meter rustte erf pacht. Inmiddels had de verdachte de grond doorverkocht. Die koper wilde het niet hebben, als er een deel met erfpacht was belast. Een kort geding van de RPS mocht niet baten. De koop ging niet door en de verdachte kreeg een schadever goeding van anderhalfd miljoen gulden. Volgens de officier had de ver dachte altijd geweten dat op een deel van de grond met erfpacht was belast. De rechtbank oordeel de echter anders en sprak de man vrij. Centrum door jeugd gesloopt HENGELO (ANP) - In de nacht zaterdag op zondag is het inte- or van het open jongerencen- Amsterdam, dat'hu zou këpen t™"1 Babylon in Hengelo door be- voor 16 milioen gulden. Op het f'f_^i^eebeULrde Uj- laatste moment liet de verdachte Het paar eiste het levens- miljoen D-mark i ge beïnvloeding van medicijnen contra-indicaties te bezien als derdeel van de medicatiebewa pieren voor de premie-aanvraag in gevuld door de aannemer en heb ben de bewoners er alleen hun middelenconcern af te persen. De te dragen. De manden de vrouw politie van Enschede heeft dit za terdag bekendgemaakt. king. De computer signaleert elke handtekening onder gezet, mogelijke gevaarlijke situatie en vraagt daarbij telkens weer om een snelle inschatting van het risico voor de individuele patiënt. Het gif betrof een licht planten- bestrijdingsmiddel dat in de twee filialen van Coop in Duisburg en zich in zijn commentaar tot: „Wij Hamburg op beperkte schaal voelen ons niet schuldig. Iedereen moet weten wat hij invult en wat de consequenties daarvan zijn". frisdrank en een saus voor soepen was toegevoegd. Volgens de En- schedese politie was de concentra- ken naar de Nederlandse grens plaats uit om aan de Duitse politie te ontkomen, zo veronderstelt de woordvoerder van de Enschedese politie. Het paar kon in de Twentse stad worden aangehouden voordat het geld was overgedragen. Het paar bleek ongewapend. Alvorens de man en vrouw konden worden gearresteerd stuurden zij degene die het geld bij zich had, naar di verse adressen in Enschede. „We zijn op die manier de hele dag be de koop niet doorgaan. In het koopcontract was een fout geslo pen. Er stond in dat alle grond in volle eigendom zou worden over- Straat genoemd naar voorvechter homoseksualiteit Moordenaar Kerwin verdwenen AMSTERDAM (GPD) De 17-jarige Amsterdammer N B. die vorig jaar z*6 geweest met deze zaak", zo zegt de Antilliaanse Kerwin Duinmeyer heeft doodgestoken is niet terugge- politie in Enschede, keerd van zijn kerstverlof. Hij mocht twee dagen naar zijn ouders in Amsterdam en vertrok op 25 december uit de gesloten rijksinrichting voor minderjarigen Op den Berg in Amersfoort. Tweede Kerstdag heeft zijn vader hem op de trein gezet maar de jongen is onderweg uitgestapt. Volgens een woordvoerder van de inrichting was N.B. al twee keer eerder met verlof geweest waarvan eenmaal onder begeleiding. N.B. is op 8 augustus jl. voor onbepaalde tijd in dit behandelingstehuis opgenomen en de leiding meende dat hij zonder risico de kerstdagen thuis kon door brengen. DORDRECHT (ANP) - De ge meente Dordrecht heeft als eerste gemeente in ons land een straat ge- noemd naar een voorvechter^ van bezoekers van het jongerencem dezelfde nacht op dens een punkconcert, dat als slot manifestatie was bedoeld van de activiteiten in dit centrum. Baby Ion moet de activiteiten stoppen omdat de gemeente de subsidie heeft ingetrokken. De woede-uitbarsting onder de 150 tot 200 bezoekers van Babylon over het besluit van de gemeente was volgens de politie zo groot, dat mu ren, plafonds, deuren en wc's het moesten ontgelden. „Je kunt zeg gen dat er van de inrichting niets meer over is", aldus de woordvoer der van de Hengelose politie. Hij taxeert de schade op tienduizen den guldens. Een groep van tien tot twintig De man en vrouw hadden tegelij kertijd laten weten dat deze actie het „begin" was als de Coop geen 2,5 miljoen DM zou geven. Een en ander heeft zich afgespeeld in de week voor 20 december, toen het geld in Enschede aan het paar zou worden overhandigd. de homoseksualiteit. Het is het 'Ja- trum heeft cob Schorer-pad' in een Dordtse straat ook nog geprobeerd de polL tie te provoceren. Zij gooiden met stenen, waarbij een politie-auto deuk opliep. Ook braken zij het trottoir op en staken vuurwerk af. Arrestaties waren volgens de nieuwbouwwijk. Jonkheer mr. Jacob Anton Scho- rer, die in 1957 op 91-jarige leeftijd overleed, is de grondlegger ge weest van de homobeweging in Nederland. Hij heeft in 1911 het woordvoerder van de politie niet Nederlandsch WetenschappeUjk mogeluk, omdat de daders met Humanitair Comité opgericht, dat konden waargenomen in de groep aÜ i* Vn" Jongeren, De Hengelose politie was lesbi- met veertig mensen paraat kunnen optreden. AMSTELVEEN - De Club van Circusvrienden Nederland heeft dit jaar de Oscar Carré Trofee toegekend aan de Nederlandse dresseur Willie Mul lens (links). Op de foto Mullens met de onderscheiding met naast hem zijn moeder en ziin vrouw Lilian. (foto anpi ROTTERDAM (ANP) - De over slagactiviteiten in de Rotterdamse haven zijn dit jaar met 4,9 procent gegroeid tot ongeveer 245 miljoen ton. Grote "winnaars" waren aard olie, ertsen, kolen en containers. Burgemeester Peper van Rotter dam heeft dat vanmiddag bekend gemaakt in zijn Oudejaarstoe- spraak voor leden van de Haven vereniging. Peper sprak van een zichtbaar en verheugend herstel. "Bij werkloosheidscijfers die ook in Rotterdam veel te hoog zijn op gelopen en bij gemeentelijke finan cieringsproblemen. is dit herstel- bericht uitermate welkom omdat het uitzicht biedt op verbeterde economische omstandigheden". Uit de cijfers van het gemeente lijk havenbedrijf blijkt dat de aard- oliestroom van en naar Rotterdam dit jaar met zes procent is toegeno men tot 80 miljoen ton. In de petro chemische sector trad een volume- verlies op in de groep minerale olieprodukten. Volgens Peper zal Rotterdam echter een petroche misch centrum van de eerste orde blijven, gezien de miljardeninves teringen van Shell en Esso. De overslag van ijzererts nam het afgelopen jaar toe met 28 procent tot bijna 39 miljoen ton. Een nog grotere procentuele volume-stij ging gaf de overslag van steenko len te zien. Die activiteiten stegen met ongeveer 30 procent tot ruim 14 miljoen ton. De cijfers zijn ech ter minder rooskleurig dan ze lij ken, aldus de Rotterdamse burge meester, omdat de groei voor een belangrijk deel een gevolg is van de langdurige mijnwerkersstaking in Engeland. Bij de groep overige massagoe deren (granen, graanvervangende produkten en derivaten) leed de Rotterdamse haven een verlies. Er was de afgelopen twaalf maanden sprake van een volume-teruggang van 9 procent. In het klassieke stukgoed, waar verhoudingsgewijs de meeste ha venwerkers hun brood verdienen, was er overeenkomstig de ver wachtingen sprake van een terug gang. Dit jaar werd 10,1 miljoen ton stukgoed overgeslagen, tegen 10,9 miljoen ton in het jaar daar voor. Peper: "Het is niet anders. De onophoudelijke successen van de moderne verschepingsmethoden eisen hun tol". Rotterdam maakt zich volgens Peper bezorgd over het verloop van het herstructureringsproces dat in de haven gaande is en dat niet alleen ruimtelijke maar ook ernstige werkgelegenheidsaspec ten kent. Volgens Peper staat vast dat het sociale herstructurerings proces nog niet ten einde is. Hij' hoopt in dit verband op een groei naar volwassen arbeidsverhoudin gen tussen werkgevers en werkne mers in de Rotterdamse haven. DEN HAAG „In Enkhuizen klaagden vrouwen over de gladheid en de slechte verlich ting van de mooie oude brug getjes in de stad. Ze voelden zich daar 's avonds niet veilig omdat ze niets zagen en niet uit de voeten konden. Ze vroegen een betere verlichting en een anti-sliplaag. Daar werd echt zo op gereageerd van: 'hebben die vrouwen nou niets belangrij kere om zich mee bezig te hou den'. Als het maar even ijzelt, dan worden er wel meteen maatregelen genomen om te zorgen dat de auto's daar geen problemen mee krijgen". door Runa Hellinga Jacomien Kistemaker van de Stichting Vrouwen Bouwen en Wonen irriteert zich aan de wij ze waarop de overheid proble men van de veiligheid voor vrouwen op straat wegwuift. Als eerste aanzet is kort gele den een motie in de Tweede Kamer aangenomen, waarin om maatregelen werd gevraagd om de veiligheid van mensen in het openbaar vervoer en dt woonwijken te verbeteren. Bovendien kreeg de Rijks planologische Dienst een bud get om onderzoek naar veilig heid op straat te verrichten. Er is een hoop mis met de wijze waarop onze steden zijn inge richt. De Stichting Vrouwen Bou wen en Wonen in Utrecht is vo rig jaar opgericht om een al het onderzoek en alle groepen die zich in het hele land met vrou wen en bouwen bezighouden te coördineren. De stichting is ac tief op verschillende terreinen zoals de positie van vrouwen in de bouw en de architectuur, de inrichting van de steden, de mogelijkheden van vrouwen in de volkshuisvesting, het bij eenbrengen van documentatie. Een belangrijke functie van de stichting is het bijeenbren- gen van vrouwen die uit ver schillende invalshoeken met eenzelfde onderwerp bezig zijn. Verder probeert de stichting druk op de politiek en de over heid uit te oefenen om reke ning met vrouwen te houden bij de planning in de volkshuis vesting. Kistemaker: „Ik denk dat vrouwen zichzelf heel serieus moeten nemen wanneer ze zich bij een bepaalde plek onveilig voelen. De meeste vrouwen zijn totaal niet weerbaar, ze hebben niet geleerd om hard terug te slaan. Het zou wat dat betreft goed zijn, wanneer kin deren op school een vechtsport kregen in plaats van volleybal". Vooral in nieuwbouwwijken zijn tal van plaatsen waar het voor vrouwen niet prettig lo pen is: „Bij nieuw af te geven bouwverordeningen zou de so ciale veiligheid ook moeten worden beoordeeld. Er zijn veel dingen die moeten veran deren. Het belangrijkste is denk ik dat er weer een men ging tussen wonen, werken en recreëren in een buurt komt" Het is volgens haar nodig dat de sociale controle versterkt wordt. Wonen moet daarom weer op straatniveau gebeuren, niet, zo als in flatwijken, pas op de eer ste verdieping. Fietspaden moeten niet door het groen lo pen of met tunnels onder de au toweg door. De gevelwanden moeten aaneengesloten zijn, kinderspeelplaatsen moeten zo liggen dat er vanaf de wijk een oogje op gehouden kan worden en recreatiegebieden zouden niet afgelegen aan de rand van een woongebied moeten lig gen. Er is meer verlichting no dig die bovendien niet hoofdza kelijk op de autoweg gericht zou moeten zijn. „Als je de bewoners meer be trekt bij het beheer van hun wijk. zullen ze het zich waar schijnlijk meer aantrekken wanneer er iets gebeurt in hun wijk De sociale controle, en dat bedoel ik niet in de zin van elkaar steeds in de gaten hou den, zou groeien". De gevaarlijkste punten in de stad zijn dan ook die plaatsen wen zijn de plaatsen waar de socia- (foto GPD) waar de sociale controle ont breekt. De Utrechtse nieuw bouwwijk Lunetten heeft twee toegangswegen, een autoweg en een fietspad. Beiden gaan een stuk door bosjes en vrou wen die in Lunetten wonen, veel studenten, voelen zich he lemaal niet op hun gemak wan neer ze daarlangs moeten. Als ze 's avonds op pad gaan, ne men ze het liefst het openbaar vervoer, wat hen dwingt om voor een bepaalde tijd naar huis te gaan. In veel nieuwbouwwijken is het openbaar vervoer niet goed geregeld en liggen de haltes uit de buurt van de huizen. Daar mee komt het openbaar ver voer als veilige mogelijkheid ook te vervallen. Kistemaker. „Vrouwen vinden de auto het veiligste vervoermiddel. Al leen, in de stad kunnen ze vaak nergens anders parkeren dan op een groot parkeerterrein of in een parkeergarage, en dat zijn ook al geen plaatsen waar ze zich veilig voelen". Ze heeft nog een ander be zwaar tegen de nieuwbouw van de Nederlandse steden: „Ze gaan uit van het standaardge zinnetje, terwijl nog maar 43 procent van de mensen in trad- tioneel gezinsverband leeft". Het gevolg is dat nieuwbouw wijken, hoewel ze tegenwoor dig weer dichter bij de stad ge bouwd worden, nog steeds uit sluitend woonwijken zijn. De man gaat 's ochtends naar zijn werk, de vrouw blijft achter. Binnen de wijk is rekening gehouden met een snelle door stroom van de ochtend- en avondspits. Daarvoor zijn bre de wegen gebouwd die uitnodi gen tot hard rijden. Moeders kunnen hun kinderen niet zon der gevaar naar school laten gaan en hun dag wordt versnip perd door het brengen en ha len, vooral omdat er vaak geen overblijfmogelijkheden zijn. Binnen de wijk is er geen werk en er zijn ook geen scho lingmogelijkheden: „Er is geen kinderopvang en de wijk is er op afgestemd dat iedereen een auto heeft. Die neemt de man 's ochtends mee. Vrouwen in dat soort wijken kunnen amper weg. Je ziet daar ook veel meer vrouwen met psychosomati sche klachten". Het zijn ook juist nieuwbouwijken die vol zitten met stille, afgelegen plaatsen waar vrouwen zich niet prettig voelen. Willen die wijken voor vrouwen leefbaar worden, dan moet er nog heel wat gebeuren. De motie in de Tweede Kamer is een aanzet daartoe, maar het zijn vooral de lagere overheden die echt maatregelen kunnen nemen.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 5