JULI AUGUSTUS SEPTEMBER OKTOBER NOVEMBER DECEMBER ZATERDAG 29 DECEMBER 1984 OUDEJAARSBIJLAGE PAGINA 9 13. Kabinet-Lubbers overleeft het kruisrakettendebat, hoewel zeven CDA'ers met de oppositie meestem- 14. Een lage opkomst bij de Europese verkiezingen. 16. Uitkeringsgerechtigden in Leiden bezetten twee dagen lang De Burcht uit protest tegen de kortingen. Der tien café's in de binnenstad mogen bij wijze van proef voor het eerst deze za terdag een uur langer openblijven. 17. De PvdA komt bij de Europese ver kiezingen als grootste partij uit de bus. Centrum—rechts behoudt even wel de meerderheid. 19. Mient Jan Faber zorgt voor raad sels. Plaatsing van kruisraketten kan in het uiterste geval, laat hij weten. De vredesbeweging is danig over stuur. 21. Boze Boogmij-huurders uit o.a. Alphen, Leiden en Leiderdorp lance ren een zwartboek met een waslijst van klachten. 22. Het Leidse station Lammenschans wordt na verbouwing heropend. 23. Een team van AZL en het Rotter damse Dijkzicht ziekenhuis ver richt de eerste harttransplantatie in Nederland zonder vooraf toestem ming te vragen aan Den Haag. 25. In Libanon worden de strijdende partijen het eens over een vredesplan; het einde van de burgeroorlog lijkt eindelijk in zicht. Het popidool Mi chael Jackson wil zijn hoofd niet op plakplaatjes van het Leiderdorpse be drijf Monty afgedrukt zien. 26. De Leidse hoogleraar Posthumus Meyjes heeft het uit 1610 daterende manuscript 'Meletius' van Hugo de Groot in Amsterdam teruggevonden. 27. De Westduitse minister Lambs- dorff treedt af in verband met het Flick-schandaal. In de Duitse me taalstaking wordt een compromis be reikt. Ondanks leuke resultaten ziet Garry Hart af van verdere deelne ming aan de race om het Amerikaanse presidentschap. 28. Frankrijk wordt in Parijs Euro pees voetbalkampioen. 30. Uniek iniatief in Wassenaar: voor bejaarde honden komt er een rust huis. Koningin Beatrix, voormalig Leids studente, woont het 170-jarig bestaan van de studentenvereniging Minerva in de Leidse Pieterskerk bij. 1. Stervoetballer Maradona wordt tegen een bedrag van 22 miljoen gul- 1 den bij AC Napoli ingelijfd. René Waaijer uit Voorschoten wint goud op de 50 m schoolslag tijdens de Para lympics in New York. 2. Boze reacties in de Leidse gemeen teraad aangaande geluidsoverlast bij het Minerva-lustrum. Het VARA-pro- gramma 'Zeg 'ns AAA' wint de Televi- zier-ring. 3. Een nieuw gifschandaal: een wijk in Krimpen aan de IJssel blijkt op een voormalige stortplaats voor che misch afval te zijn gebouwd. 5. Mart Smeets wordt teruggefloten uit de Tour de France vanwege bele digende uitlatingen over de NOS-lei- ding in een interview. Zijn ontslag zou later worden ingetrokken. In het Rotterdamse Dijkzicht ziekenhuis wordt de eerste Nederlandse diep vriesbaby geboren. Op een Londens vliegveld wordt in een kist curieuze 'diplomatieke bagage' aangetroffen: een bewusteloze Nigeriaanse minis ter. 6. In Zoeterwoude en Stompwijk breekt voor de tweede maal in zes we ken de varkenspest uit, ook elders trouwens. Aan het Leidse leidingwa ter is een forse dosis chloor toege voegd vanwege een gevaarlijke bacte rie. 8. Het eerste echte zomerweekeinde veroorzaakt een massale trek naar de stranden. 9. Zoiets wreekt zich in Nederland on middellijk: zware onweersbuien en blikseminslag veroorzaken veel scha de en eisen twee levens. Op Wimble don vallen de kraaien niettemin van het dak als McEnroe in de finale gena deloos met Connors afrekent. 10. De eerste dag van de Laura wordt overschaduwd door een dodelijk on geval: een 17-jarige Alphense komt onder een vrachtauto. 11. Geraldine Ferraro (48) is de eerste vrouw die in de VS gaat meedingen naar het vice-prcsideqtschap. 13. In het noorden van Zweden blijkt een Nederlands echtpaar op een cam ping door tientallen messteken om het leven gebracht. 16. Een medewerkster van het autobe drijf Kamsteeg wordt bij een bankge bouw aan het Leidse Kort Rapenburg beroofd van 150.000 gulden. Boze bin nenschippers blokkeren de Oude Rijn bij Bodegraven. 17. In een tuin in Leimuiden wordt in een envelop een vuistgrote vogelspin aangetroffen. Het Dierenpark Wasse naar ontfermt zich erover. De nieuwe Franse premier Laurent Fabius sym boliseert de hardere koers van Mitter rand. De communisten stappen op. 18. B. en W. van Leiden besluiten de voormalige bioscoop Camera aan de Hogewoerd te slopen. De positie van Schouwburg-directeur Hans van Dam begint te wankelen. 19. De ooit zo trotse zilverfabriek Van Kempen Begeer te Voorschoten staat aan de rand van de afgrond; werknemers bezetten het bedrijf. Te vergeefs, zo zal blijken. Een maand la ter wordt faillissement aangevraagd en krijgen 159 werknemers ontslag aangezegd. 23. Laurent Fignon wint andermaal overtuigend de Tour de France. De uitkomst van de Israëlische verkie zingen geeft een patstelling tussen Li- koed en Arbeiderspartij te zien. 24. Voormalig Vleeschmeester Tee- kens hoort 15 maanden gevangenis straf eisen voor zijn aandeel in de be ruchte vleesfraude. Een bezoekje in slagersjas aan de rechterlijke woning mocht daags tevoren niet baten. Later zou hij tot 130.000 gulden boete wor den veroordeeld. 25. Bonn wil de DDR een miljard mark krediet geven in ruil voor een vrijer verkeer tussen familieleden in Oost- en West-Berlijn. Moskou is ra zend. De eerste berichten over een dreigende voedselramp in Afrika sij pelen door. 29. Piet Hoogenboom uit Leiderdorp en Nico Meeuwenoord uit Noordwijk brengen het wereldrecord paalzitten op 103 uur. Weer massale vechtpartij en op Noordhollandse stranden (een week eerder viel er al een dode). ste Olympische Zomerspelen in Los Angeles geopend. 31. Drie mannen overvallen de Rabo bank aan de Stationsweg in Leiden. Buit: minstens een ton. 1. Engeland en China melden 'histori- schev overeenkomst' inzake de toe komst van Hongkong, dat in 1997 in Chinese handen zal overgaan maar nog minstens een halve eeuw alle ken merken van een kapitalistisch bol werk zal behouden. In Frankrijk ver krijgt de 23-jarige Corinne Parpalaix langs gerechtelijke weg het ingevro ren sperma van haar overleden echt genoot. 2. Frans vliegtuig gekaapt in Teheran. Iraanse kapers geven zich over zonder verdere incidenten. Petra van Stave ren legt beslag op het eerste Olympi sche goud voor Nederland (100 m schoolslag). Twee dronken werkne mers steken de Alphense supermarkt Grasmeijer in het winkelcentrum Ridderhof in brand. 3. De Nederlandse wisselslag-estafet teploeg maakt in Los Angeles een tra gische wisselfout. Dat kost zeker zil ver, en wie weet goud. 4. De Leiderdorpse bas Pieter van Eg- mond wint verrassend de eerste prijs op een zangconcours te Salzburg. 5. Jolanda de Rover verovert de twee de gouden plak op de 200 m rugslag. In Suriname wordt de avondklok (se dert 11 maart 1982) opgeheven. 8. Goud voor surfer Stephan van den Berg. Iraans vliegtuig gekaapt in Ro me. Na zes uur onderhandelen geven de kapers het op. 9. We blijven even in Los Angeles, waar de Sittardse bokser Arnold Van- derlijde tot ieders verbazing op pun ten verliest van zijn Canadese 'land genoot' Willy DeWit. Hem rest slechts brons. Een ontsnapte emoe zorgt voor paniek in Langeraar; uiteindelijk krijgt men de reusachtige vogel te pakken. Na veel geharrewar krijgt Wassenaar een naaktstrand. 10. Olympisch goud voor de hockey- dames en verrassend brons voor ka novaarster Annemarie Derckx. In het gebied rond de Rode Zee beschuldigt Jan en alleman elkaar van het leggen van mijnen. De proef met latere slui tingstijden van Leidse cafés mag doorgaan, dc Raad van State wijst be zwaren van andere caféhouders af. 11. De potige Ria Stalman haalt met discuswerpen de vijfde en laatste gouden plak voor ons land binnen. Carl Lewis evenaart het record van Jesse Owens (viermaal goud) en de Portugees Lopes laat de marathon-fa vorieten ver achter zich. Reagan ver slikt zich tijdens een geluidstest voor zijn wekelijkse radiopraatje: "Het bombardement op Rusland begint over vijf minuten". 12. Tijdens het ontbijt zingt Lionel Ri chie de 23ste zomerspelen naar een einde. Verkiezingen zonder noemens waardige verschuivingen op Corsica. 14. Leids drinkwater ontdaan van zwembadsmaakje. India meldt een 'volkerenmoord' op Sri Lanka, dat wraakacties op Tamil-verzetsstrij- ders inderdaad toegeeft. 16. Het Oostblok neemt 'olympische' wraak tijdens de z.g. Vriendschaps- spelen: tal van zojuist gevestigde re cords sneuvelen. 17. De Amerikaan Peter Gimbel opent de schatkist van het in 1956 gezonken schip Andrea Doria. De inhoud valt letterlijk vies tegen. Arrestaties in het Brabantse Rosmalen leiden naar een internationale valsemuntersben de. 18. Het medisch tuchtcollege in Zwol le legt een Ermelose arts een boete op van 10.000 gulden wegens schuld aan de dood van een bejaarde patiënte. Hij behandelde haar met chelatiethe- rapie. 19. Dick Spoor uit Voorschoten gaat de dief van zijn auto-cassetterecorder achterna en wordt door 25 Haagse jongeren letterlijk de hersens in ge slagen. 20. Het kinderfonds van de verenigde Naties slaat alarm: ruim zeven mil joen mensen in Ethiopië worden met de hongerdood bedreigd. 23. In het Leidse winkelcentrum De Kopermolen wordt een winkelier van een geldcassette beroofd en in zijn ei gen auto ontvoerd. 25. De Franse vrachtboot Mont Louis komt in de buurt van Oostende in aanvaring met een veerboot van Olau en zinkt. Aan boord 22 containers met radioactief hexafluoride. Chinese school in Leiden geopend. 28. Tot het jaar 2000 mag Alphen 7300 woningen bouwen, veel meer dan men had verwacht. 30. Twee Leidse sterrenkundigen sla gen er als eersten in een direct beeld te maken van de sterrenverdeling in ons melkwegstelsel. 31. De schilder Salvador Dali loopt ernstige verwondingen op bij een brand in zijn kasteel Pujol. 4. Het Valkcnburgsc GPV-raadslid De Vries protesteert tegen een bellende ijscoman die op zondag door het dorp rijdt. DDR-leider Honecker zegt zijn voorgenomen bezoek aan West-Duits- land af. In Chili slaat Pinochet de tiende protestactie tegen zijn bewind gewelddadig neer: zes doden en tien tallen gewonden. 5. Paleis Noordeinde, het ruim uitge-' vallen werkdomein van koningin Beatrix, blijkt voor 100 miljoen gul den te zijn verbouwd. 6. Drie Russische kosmonauten bre ken in de Saljoet-7 het duurrecord van 211 dagen in de ruimte. Op Neer- lands aardbodem verdwijnt een ad ministrateur van de stichting Icova (overheid en bedrijfsleven) spoorloos met 9,8 miljoen gulden. 7. In de Alphense Oranjestraat opent sexhuis 'Sweet Memory' zijn deuren; omwonenden blokkeren een dag later de wijk. 8. McEnroe wint Flushing Meadow. 9. Een Leidse bonthandelaar trekt zich terug van een modeshow na ano nieme dreigementen.' 10. De gemeente Alphen maakt een ambitieus bezuinigingsplan bekend; ontslagen zullen onvermijdelijk zijn. In een Brits psychiatrisch ziekenhuis sterven 26 mensen. Oorzaak: een stuk bedorven rosbief. Staatssecretaris Van der Reijden geeft AZL en Dijk zicht groen licht voor het gezamenlijk uitvoeren van harttransplantaties. 13. Het nieuwe Israëlische kabinet van nationale eenheid onder leiding van Peres en Sjamir kan aan de slag. 14. De staking in het Rotterdamse stukgoed breidt zich uit. Pik Botha, tot voor kort premier, wordt beëdigd tot president van Zuid-Afrika. 15. De Zuiderkerk aan de Lammen- schansweg in Leiden, al enige tijd buiten gebruik, wordt door brand ge troffen. Het orgel gaat geheel verlo ren. Prins Charles en prinses Diana krijgen hun tweede kind; de jonge man heet gewoon Harry. 16. Een nieuw Antilliaans kabinet. Maria Liberia-Peters wordt de eerste vrouwelijke premier. Première dus. 17. Op de Braassemmermeer ligt een olievlek van 300 vierkante meter. De illegale lozer heeft geen visitekaartje achtergelaten. 18. Derde dinsdag in september. Amb tenaren, trendvolgers en uitkerings gerechtigden leveren ook in 1985 in. Harer majesteits hofmaarschalk valt van schrik van zijn paard. Ravage in de Amsterdamse Ferdinand Bolstraat als gevolg van een confrontatie tus sen krakers en politie. 20. Bomaanslag in Beiroet op de Ame rikaanse ambassade: zeker 23 mensen komen om. Alphen wordt aangewezen als mogelijke bouwplaats voor een rijksgevangenis, maar moet daar niets van hebben. dische steekspel inzake het sexhuis 'Sweet Memory'. Het doek valt. In na volging van Amsterdam wordt ook in het Rotterdamse havenconflict over eenstemming bereikt omtrent de toe komstige werkgelegenheid. De dollar gedraagt zich als een jojo. 22. Kohl en Mitterrand in een histori sche pose: hand in hand bij de herden king van oorlogsslachtoffers in Ver dun. In ons land wordt de Slag om Arnhem herdacht. Het CNV viert zijn 75ste verjaardag. 23. Jan Jongbloeds zoon Erik wordt op een voetbalveld door bliksemin slag fataal getroffen. 24. Een losgebroken stier onderneemt een dolle tocht door de Leidse binnen stad en veroorzaakt paniek op het Stationsplein. De politie schiet het beest dood. Cor Sip gewipt als voor zitter van Unitas. 26. Een uniek vingerafdrukkenonder- zoek in het Noordhollandse plaatsje Stede Broec levert de oplossing van een moordzaak op. 28. Pastor Godfried Claassen uit Ha- zerswoude bereikt na een tocht van 2500 kilometer de bedevaartplaats Santiago de Compostella in Spanje. 29. Italië beleeft de grootste actie ooit tegen de maffia ondernomen: 366 ar restaties. De Rijksaccountantsdienst stelt vast dat er destijds bij Slaven- burg's Bank zo'n 170 miljoen aan zwart geld is omgegaan. 1. Op het Witte Huis (Oegstgeest, wel te verstaan) slaat een gezakte Leide- naar zijn rijexaminator uit Hazers- woude een gebroken kaak. Berliner Philharmoniker en Herbert von Kara- jan verzoenen zich na maandenlange ruzie over vrouwelijke klarinettiste, die zich inmiddels vrijwillig heeft te ruggetrokken. 2. Een verjaardagsfeestje op een boot in de haven van Hamburg eindigt in een tragedie; het schip zinkt en 23 mensen verdrinken. 3. Drie van de vijf Heineken-ontvoer- ders horen straffen van 10 tot lo jaar eisen. Lubbers' ministersploeg blijkt er volgend jaar 2,3 procent in koop kracht op vooruit te gaan, en dat kan aardig oplopen. Een nagenoeg vlekke loze Drie October-viering in Leiden. 4. De laatste container met het giftige en radioactieve uranium-hexafluori- dc wordt uit de gezonken Mont Louis geborgen. 7. De DDR viert zijn 35ste verjaardag. Moskou komt ook op het feestje en laat waarschuwend weten dat Bonn kan fluiten naar de hereniging van beide Duitslanden. 8. De provincie hakt de knoop door: de meubelboulevard komt definitief in Leiderdorp. Lubbers verdedigt de staatsuitkering van negen ton aan kroonprins Willcm-Alexander (hij moet ook sparen voor een huwelijk). Bart Vos bereikt als eerste Nederlan der de top van de Mount Everest. 9. Het 'overdoen' van Oostduitse dis sidenten aan West-Duitsland blijkt de DDR in de afgelopen 20 jaar al 3,5 mil jard gulden te hebben opgeleverd. 12. Thatcher komt met de schrik vrij na bomaanslag van IRA in het Grand Hotel in Brighton. Er vallen 2 doden en 27 gewonden. Prinses Anne be zoekt de Engelse school in Voorscho ten. 14. Het Dierenbevrijdingsfront kaapt geweien en ander fraais uit een ge bouw bij het Wassenaarse landgoed De Horsten. 15. Crisis in de Centrumpartij: Jan maat wordt geloosd maar blijft zitten in de Tweede Kamer. 16. Een hoofdverdachte in de Vleesch- meesters-fraude, een 35-jarige Wasse naarse man, wordt veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf. 17. Het Nederlands elftal verliest armzalig van Hongarije. De zieken fondsen in Leiden en Aiphen kondi gen een fusie aan. 18. Minister Ruding laat zich in een interview laatdunkend uit over werk lozen. Ze zouden zich er met een Jan tje van Leiden van afmaken en liever thuis bij tante Truus zitten. Woede in het linkse kamp. 19. Het najaarsoverleg tussen kabinet en sociale partners mislukt volledig. Een golf van verontwaardiging in Po len: de dissidente pater Popieluszko wordt ontvoerd en blijkt later in de rivier de Wisla te zijn geworpen. 22. Twee Haagse scholen behoeven Janmaat niet terug te nemen als maatschappijleraar, zo beslist de rechter. 23. Het Amsterdamse kraakpand Sin gel 114 wordt ontruimd: 13 arresta ties. 25. Zes gedetineerden ontsnappen uit de Bijlmerbajes. Provinciale Staten besluiten tot de aanleg van een nieu we weg tussen Leiden en Katwijk, die eind 1988 gereed zal zijn. 26. Drie Nederlandse toeristen blijken te zijn overleden aan de z.g. vetera- nenziekte in een Spaans hotel. 29. Het plan voor een tweede sporthal in Leiden wordt bekend. De hulp aan het door honger en droogte geteister de Ethiopië komt langzaam op gang. Feyenoord-trainer Libregts kondigt zijn vertrek naar Griekenland aan. 30. Aruba lijkt ernstig in de proble men te komen door de op handen zijn de sluiting van olieraffinaderij Lago. 31. Incidenten in de Leidse binnen stad na ontruiming van een kraak pand aan de Breestraat. Er worden zes arrestaties verricht. Een bloedige chaos in de Indiase steden na de moord op premier Indira Gandhi door enkele van haar sikh-lijfwachten. Zoon Rajiv volgt haar op. 1. De ruzie tussen CDA en WD over de arbeidstoeslag (een belastingverla ging in het kader van de wet tweever dieners) loopt zo hoog op dat een kabi netscrisis dreigt. Rijvers neemt ont slag als bondscoach; Michels volgt hem op ('iemand moet het doen'). Op nieuw wordt een Leidse winkelier be roofd van een geldcassette en in zijn eigen auto ontvoerd. 2. Er gebeurt veel in Leiden. De res tauratie van de Hoogstraat-kelders en de Visbrug begint. De Churchillbrug en de Dr. Lelylaan (de nieuwe verbin ding tussen Zuid-West en het Mors- kwartier) worden officieel in gebruik genomen. En daags tevoren is begon nen met de grootscheepse reconstruc tie van het Lammenschansplein. 3. Indira Gandhi onder massale be langstelling gecremeerd. Het kabinet hakt de PTT-knoop door: een deel van de top gaat met 2200 ambtenaren naar het noorden en een deel van de direc tie blijft achter in Den Haag. Alphen krijgt een disco-bus waar wekelijks platen kunnen worden geleend. 4. WD en CDA bereiken een compro mis inzake de arbeidstoeslag. Het do dental in India is inmiddels opgelo pen tot 750. 5. De sandinisten behalen een grote verkiezingszege in Nicaragua. Zes kleuters in een Alphens woonwagen kamp belanden in het ziekenhuis na het eten van met rattengif bewerkte zonnepitten. 6. Reagan behaalt een verpletterende overwinning op zijn rivaal Mondale, die prompt de politiek voor gezien houdt. De voorlopige conclusie van de RSV-enquètecommissie lekt uit: Van Aardenne heeft het parlement vitale informatie onthouden. Lichtpuntje in een bijna honderd jaar Qud geschil: de synodes van de Hervormde Kerk en de Gereformeerde Kerken willen niet langer berusten in de scheiding tus sen beide, ontstaan in 1886. 7. Van Dijk is woedend op Nijpcls, die vindt dat de 'politieke integriteit' van Van Aardenne is aangetast. Ajax en PSV uit de Europa Cup gekegeld, al leen Fortuna Sittard bekert door. 8. Nicaragua vraagt om een spoedzit ting van de Veiligheidsraad vanwege de 'toenemende Amerikaanse agres- 9. Minister Smit-Kroes geeft het start sein voor de aanleg van rijksweg 11 (Leiden-Bodcgraven). Twee WD'ers uit de RSV-commissie bekennen frac tieleider Nijpels te hebben ingelicht over vertrouwelijke conclusies uit het eindrapport; ze beloven beter schap. 10. Razzia's in Chili: 3000 arrestaties. 12. De Britse mijnstaking duurt nog steeds voort. Rellen in Yorkshire, waar 40 agenten gewond raken. 14. Het Nederlands elftal verliest in Wenen van Oostenrijk (eigen doel punt), waarmee de kansen op Mexico nagenoeg verkeken zijn. 15. Na drie weken met een baviane- hart te hebben geleefd, overlijdt de Amerikaanse baby Fae. 19. Een dichtbevolkte woonwijk in Mexico-stad gaat in vlammen op na een gasexplosie: 300 doden en 1500 ge wonden. De 52-jarige Voorschotenaar C.A. Heikoop wordt doodgeslagen bij Alberts Corner in Leiderdorp. De da der meldt zich enkele dagen later. 20. Reorganisatie in de marinetop in verband met de Walrus-afTaire (enor me kostcnoverschrijding bij de bouw van onderzeeërs). 21. Havenstakingen tegen het kabi netsbeleid breiden zich uit in het land. 25. Verkiezingen in Uruguay: de 48-ja- rige advocaat Jose Sanguinetti wordt de nieuwe president. Ook een saaie Feyenoord-Ajax (1-3). 26. Nederland zamelt in voor honge rend Afrika. Mies Bouwman-taferelen van weleer blijken goed voor ruim 50 miljoen gulden. Eegje Schoo doet er nog een schepje (15 miljoen) bovenop. 27. De Leidse textielgigant Amex koopt het pand van Van Kempen Begeer aan de Leidseweg in Voor schoten. De overheid snelt het wegte rende Van Doorne's Transmissie (tra ploze versnellingsbakken) te hulp. Staatssecretaris Ploeg (landbouw en visserij) noemt de Anne Frankstich ting een 'crypto-communistische ac tiegroep'. 28. Brinkman heeft zijn eigen 'video spelletje' ontdekt: omroepen betrap pen op sluikreclame. Vandaag krijgen zes omroepen een boete wegens over treding van de nieuwe regels. Een Amerikaans rapport noemt Amster dam het centrum van 'kinderporno'. 29. De eerste dode in de Britse mijn staking: een taxichauffeur die een werkwillige wegbrengt. Op een ter rein aan de Leidse Morssingel wordt een zware vliegtuigbom ontdekt, waarover later. Eerst even lachen: Pe- le wil president van Brazilië worden. 2. Het stoffelijk overschot van de al dagen vermiste landbouwer G. Baars uit Abbenes wordt in de Oegstgeester 'Put van Menten' aangetroffen op aan wijzingen van een helderziende. 3. In zijn bovenwoning aan de Leidse De Sitterlaan wordt studentenpastor Ben Juffermans met zes kogels dood geschoten. De eerste berichten over een giframp in de Indiase stad Bhopal sijpelen binnen. Surinaamse voor- en tegenstanders gaan met elkaar op de vuist tijdens de rechtstreekse tv- praatshow van Karei van de Graaf. Er valt zelfs een schot. 4. Minister Korthals Altes ontzenuwt de berichten over kinderporno in Am sterdam. De NAVO telt 387 SS-20 ra ketten in Oost-Europa. Minister De Ruiter noemt dit 'een zorgelijke ont wikkeling'. Een gekaapt Koeweits vliegtuig landt in Teheran: twee Amerikaanse passagiers worden doodgeschoten. 5. Sint is voor ondergetekende wel eens guller geweest. 6. Uit onderzoek van Staatsbosbeheer blijkt dat de helft van de Nederlandse bossen door zure regen is aangetast. De opbrengst van de actie 'Eén voor Afrika' bedraagt al 75 miljoen gulden. Het aantal doden in Bhopal is inmid dels opgelopen tot 2500. 7. Leiden in de ban van de bomkoorts. De gemeente Leiden maakt bekend dat de 'duizendponder' op 19 decem ber onschadelijk zal worden gemaakt. Zone A maakt zich zorgen. 9. Iraanse commando's beëindigen de vliegtuigkaping in Teheran. Sommi ge passagiers blijken zwaar mishan deld. 10. Het eindverslag van de RSV-en quètecommissie geeft het aanzien van de politiek andermaal een flinke deuk: Van Aardenne heeft de Kamer 'ronduit misleid', hetgeen 'onaan vaardbaar' wordt genoemd. Ook de Tweede Kamer krijgt schuld omdat ze in dezen 'afwezig, onoplettend en vergeetachtig' is geweest. 11. Op de hoek van de Korevaarstraat en het Levendaal in Leiden begint de bouw van de parkeergarage Sanders. Amerikaanse advocaten storten zich op de giframp in Bhopal en eisen na mens slachtoffers en nabestaanden 70 miljoen gulden van de gewraakte fa briek Union Carbide. Dubieuze gift (50.000 gulden) van Janmaat aan Was senaars Dierenpark oogst veel kri tiek. 12. Bisschop Gijsen houdt zijn gelovi gen voor dat ongehuwd samenwonen den in 'zware zonde' leven, evenals dieven en belastingontduikers. Hun moet de communie worden onthou den. Grote uittocht in Bhopal vanwe ge schoonmaakbeurt in gifgasfabriek. 13. Twee Amerikaanse biotechnologi- sche bedrijven kondigen officieel hun komst naar Leiden (Leeuwenhoek) 14. De eerste twee bezwaarschriften tegen Christina's villa in de Wasse naarse Horsten ploffen op de burelen van gemeenteambtenaren. 18. Van Aardenne bekent de Tweede Kamer verkeerd gehandeld te hebben in de RSV-zaak. Bewust verzweeg hij informatie om claims van schuldei sers te voorkomen. In Leiden nadert de Dag van de Bom. Een lokale tv-uit- zending van Omroep Rijnland roept een vermakelijk crisissfeertje op. 19. Na een omvangrijke evacuatie van Zone A kan het 'recht-toe recht-aan karwei' rond 3 uur 's middags worden geklaard. Bom gedemonteerd, meldt deze krant (uiteraard iets later in de bus) dezelfde dag nog. 20. Ondanks veel kritiek schaart het CDA zich 'als een blok' achter Van Aardenne, die daarmee twee moties die hem uitnodigden op te stappen, overleeft. De SGP, altijd in voor een grapje, bestempelt de bewindsman als 'aangeschoten wild'. Waarmee we bij het kerstfeest zijn beland en dit nummer ter perse gaat.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 27