Nederland 1 Joan Collins gaat trouwen PAGINA 18 VRIJDAG 28 DECEMBER 1984 NCRV 18.25 Kleine Isar. Getekende serie. Afl. 13: Waarom zij wel? 19.00 Peppino, Jeugdserie. Afl. 7: Het ongeluk. An- di heeft het vlot van de Zwarte Piraten gesto len. Hij wil ermee naar het pirateneiland 19.25 PopSjop-TV, hits, tips, „gouwe ouwe", het Nederlands Discokampioenschap en de Popsjoppuzzel, gepresenteerd door jaap de Groot NOS 20.00 Journaal NCRV 20.28 Ben je zestig kwis, spelprogramma gepresen teerd door Judith Bosch 21.00 Golda, tv-serie over het leven van Golda Meir. Afl. 4. Het is 1967: de oorlogsdreiging houdt aan en Golda ziet zich genoodzaakt om on danks haar ziekte toch weer aan het werk te gaan. Na het plotselinge overlijden van Levi Eshkol wordt zij gekozen tot minister-presi dent 21.50 De Ontvoering, Amerikaanse spionagegilm. Tv-verslaggeefster Nicole Thomson (Gene vieve Bujold) is in de Sovjet-Unie om een vooraanstaand geleerde te interviewen. Ze wordt benaderd door een vrouwelijke medi cus, die haar smeekt om haar zieke klein dochter het land uit te smokkelen. Met: Mi- caehl York, Burgess Meredith e.a. Regie: paul Almond 23.25 Ttot besluit 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden Zaterdag NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. FEDUCO 18.05 Voorlichting Open schooltijd-cursussen NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaarden 18.30 Sesamstraat 18.45 T.L., populair wetenschappelijk programma voor kinderen 19.00 Journaal AVRO 19.12 Vinger aan de pols 19.55 Leonie gaat een straatje om, reeks muzikale avonturen. M.m.v. o.a. Willem Nijholt, Desi- ree Nosbusch, V.O.F. de Kunst, Tracy Ull- man, Ernst Jansz en Roberto Jacketti en de Scooters 21.10 Jaaroverzicht Televisier-Magazine 22.10 Gesprek mat de minister-president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Wayne and Albert, Engelse tv-film onder re gie van Pia Anderson. Wayne, een jongen uit de grote stad, zonder werk en zonder motiva tie, moet een tidje bij zijn grootvader Albert wonen. Er bestaat een grote generatiekloof, die uiteindelijk toch wordt overbrugd 23.28 Bericht van de Wilde Ganzen VOO 23.30 Live from the Twilight Zone, speciale film rond de Nederlandse popgroep The Golden Earring (gelijktijdig tot 24.00 via Hilversum 3 tot 01.00 Hilversum 1) Zaterdag NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS België 1 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. Afl. 119 (herh.) 18.05 Bassie en Adriaan, kleuter- serie. Afl. 17 (herh.) 18.10 Klein, klein kleutertje. Van drie koningen, (herh) Presenta tie: Francis Verdoodt 18.25 (ZW) Gagomania. Afl.: Fami liefoto 18.30 Star Trek, Amerikaanse science-fictionserie over de bele venissen van de U.S.S. Enterpri se. Met: William Shatner Leo nard Nimoy en De Forrest Kelly. Afl. 13: Het laatste slagveld (Let that be your last Battlefiel). De' bemanning van het ruimteschip ordt geconfronteerd met de bit tere, eeuwenoude strijd tussen de bewoners van de planeet Che- 19.20 Uitzending door derden. Een programma van de Christen-de mocratische Omroep 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerbericht 20.15 Videomatch, videospelletje waarbij twee kijkers per telefoon tegen elkaar uitkomen. De win naar kan verder spelen voor een reis. Presentatie: Marleen Gordts 20.25 De strijd der Titanen (Clash of the Titans), Engelse speelfilm uit 1981 van Desmond Davis. Met: Laurence Olivier, Claire Bloom, Maggie Smith, e.a. Per seus, de aardse zoon van Zeus moet een raadsel oplossen en al lerlei monsters verslaan voordat hij zijn uitverkorene, Androme- da, kan huwen (Orginele versie met tweetalige ondertitels) 22.25 Premire. Jo Röpke presen teert filmnieuws 23.15 Journaal. Aansl.: Coda: „Op timistisch lied" van Jan van Nij- len (1884-1965) België 2 19.00 VIP. Met om 19.00 Alles kits? Veertiendaags discussiepro gramma voor en met jonge men sen. Vandaag: tradities. Presen tatie: Kaatje Peeters. Om 19.25 Uit je doppen. Een vaste job. M.m.v. Eddy Bonte en Rik Pareit 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Journaal 20.00 Sport-Extra. Basketbaai. Rechtstreekse reportage van de finale van het toernooi van Oos tende. Commentaar: Louis de Pelsmaker. Afgewisseld met: Zaalvoetbal vanuit de Heizel. Commentaar: Rik de Saedeleer 18.30 Kort nieuws 18.35 Micro-Defi, spelprogramma; l'Evenement de la semaine, spel programma) 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.30 Journaal 20.00 A suivre, informatief magazi- 21.05 Cine-club de Minuit - Cine ma Beige. Toute une nuit, Belgi sche speelfilm uit 1981 van Chan- tal Akerman. Met: Angelo Aba- zoglou, Frank Aedenboom, Nata lie Akerman, e.v.a. 22.35 Journaal ZATERDAG 9.00 Teletekst 12.30 Voor Spanjaarden 13.00 Voor Italianen 19.00 Kinderprogramma, een zwerver wordt op kerstavond tot kerstman gebombardeerd 19.30 Le veneur noir, serie over de edelman Philippe de Nossac, die in zijn huwelijksnacht teruggaat naar zijn maitresse 21.05 Gilbert Becaud, gefilmd tij dens het festival van Vaisons la Ro- 22.00 Nieuws Duitsland 1 18.00 Hier und Heute 18.25 Meister Eder und sein Pu- muckl. Afl.: Der grosse Krach 19.00 WWF-Club. Live vanuit de studio.) 19.58 Heute im Ersten 20.00 Tagesschau (ondertiteld voor doven en slechthorenden.) 20.15 James Bond 007 jagt Dr. No (Dr. No), Engelse speelfilm uit 1962. Met: Sean Connery, Joseph Wiseman, Ursula Andress e.a. Regie: Terence Young, (onderti teld voor doven en slechthoren den). Geheimagent 007, James Bond wordt naar Jamaika ge stuurd om het mysterieuze ver dwijnen van een medewerker van de Geheime Dienst op te hel deren. Bond gaat op zoek naar Dr. No, die op een hermetisch af gesloten eiland leeft 22.00 Gott und die Welt. Kirche am Nullpunkt?, filmreportage 22.30 Tagesthemen, met bericht uit Bonn 23.00 Terugblik op 1984. Progno ses auf dem Prüfstand 00.00 Das Geisterhaus (The house that wouldn't die), Amerikaanse speelfilm uit 1970. Met: Barabara Stanwyci, Katherine Winn, Ri chard Eagan e.a. Regie: John Llewellyn Moxey. Ruth Bennet erft van een nicht een oud huis bij Gettysburg. Samen met haar nichtje Sara gaat zij het bekijken. De buren zeggen dat het spookt in het huis, maar Ruth wil dit niet geloven 01.15 Tagesschau ZATERDAG 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Schmetterlinge sind frei. (Butterflies are free), Amerikaan se speelfilm uit 1971. Met: Goldie Hawn, Edward Albert, Eileen Heckart e.a. Regie: Milton Katse- las (herh.). 12.10 Auslandsjournal. 13.00 Tagesschau. Duitsland 2 18.56 Programmaoverzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal, reportages van ZDF-correspondenten van uit de hele wereld 20.15 Der Racher vom Schallerhof (Jagerschlacht), Duitse film van Wigbert Wicker. Met: Bernd Ste- phan, Heinrich Schweiger, Paul Hoffmann e.a. Als de jachtpartij van landgraaf Ferdinand Maxi milian door een kudde loslopen de koeien verstoord wordt, is hij zeer ontstemd. Hij neemt maat regelen en de boeren in de omge ving komen in opstand 21.45 Heute-journal 22.05 Aspekte, cultureel magazine 22.45 Die Sport-Reportage 23.15 (ZW) Edgar Wallace: Das In dische Tuch, Duitse speelfilm uit 1963. Met in de hoofdrollen: Heinz Drache, Corny Collins en Klaus Kinski. Regie: Alfred Voh- rer. Lord Lebanon is met een In dische halsdoek gewurgd. De fa milie is op slot Marks Priory voor de ergenis. In het testament staat dat alle familieleden eerst zes da gen en nachten samen moeten doorbrengen voor de erfenis ver deeld kan worden 00.35 Heute ZATERDAG 11.00 Programmaoverzicht. 11.30 Bil.d(n)er der Chemie. Ro bert Bunsen - Leuchtsignale aus dem Mikrokosmos, reportage. 12.00 Nachbarn in Europa. Infor matie en amusement voor bui tenlanders en Duitsers met bij dragen uit: 12.00 Italië. 12.40 Tur kije. 13.20 Portugal. Duitsland 3 18.00 Kein Tag wie jeder andere: Herbert, Karo und 260 Schafe, filmreportage van Dieter Storp en Gregor Kürten 18.20 Der Schutzengel, tekenfilm 18.30 Regenbogenprinz, kinderse rie. Afl. 3: Komische Menschen 19.00 Aktuelle Stunde 20.00 Tagesschau, met ondertite ling 20.15 Galaconcert met melodieën van Mischa Spollansky. Met het Salonorkest „Pluche", het Om- roeporkeset Hannover o.l.v. Heinz Henning, Eva-Maria Ha gen, Maijol Flore, Reiner Schone en Peter Seiffert, zang; Michael Dauth, viool; Bruce Rhoten, trompet en Ernst-August Quelle, piano 21.20 Der Schulmeister, cantate van Telemann. De schoolmees ter: Siegmund Nimsgern. Het knapenkoor Hannover en het Omroeporkest Hannover o.l.v. Heinz Hennig 21.45 III nach neun, talkshow met gasten 23.45 Laatste journaal BBC 1 18.05 The Boy Who Turned Yef- low, film 19.00 Journaal 19.20 Christmas Knockout 20.10 North Sea Hijack, speelfilm 21.45 Journaal 22.00 Miss Marple (3) 22.55 Manilow's Christmas Magic 23.45 (ZW) Brief Encounter, Engel se speelfilm uit 1947. Met: Celia Johnson, Trevor Howard, Stan ley Holloway e.a. Regie: David Lean. Twee getrouwde mensen ontmoeten elkaar in een stations restauratie en hebben een kor- stondige verhouding 01.10 Harty goes to Hollywood 02.00 Weerbericht ZATERDAG 9.30 The Perishers 9.35 The little Hobo 10.00 Saturday Superstore. Jeugd programma 13.12 Weerbericht BBC 2 18.15 Journaal Dagje Davos De uitzending van het populair medisch wetenschappelijk pro gramma 'Vinger aan de pols' zal vanavond bol staan van tranen en emoties. Uit nood geboren huurde de AVRO een compleet vliegtuig af om familieleden over te brengen naar Davos waar Ne derlandse astma-patiënten op dokters voorschrift verblijven. De bezoekers mochten hun beste wensen voor het komende jaar overbrengen aan hun zieke fami lieleden. De twee tot drie miljoen televisiekijkende Nederlanders die dit programma gemiddeld trekt, mogen hiervan getuige zijn. Het lag niet in de bedoeling van het 'Vinger aan de pols'-team om de familieleden lijfelijk in contact te brengen met de „Da- vos-gangers". Een straalverbin ding tussen Hilversum en het Zwitserse die beeld en geluid zou verzorgen kon echter geen doorgang vinden. De Zwitserse PTT die haar medewerking moest verlenen, gaf voorrang aan sportevenementen en kon de AVRO geen plaats bieden op de lijn. Om twee voor twaalf werd be sloten dan maar een vliegtuig te huren. Beloften aan zowel de ast ma-patiënten als aan de in Ne derland verblijvende familiele den waren immers al gedaan en de programmaploeg diende toch een uitzending te verzorgen. Met de meest vergezochte smoesjes („de studio voor de 18.20 Penrose 18.50 Telly Quiz 19.20 Choir of the year 20.30 Diving 21.00 Do they mean us? 21.45 Fanny and Alexander, tv-se rie van Ingmar Bergman. Met: Pernilla Allwin, Bertil Guve, Gunn Wallgren e.a. 23.00 The Curse of Frankenstein, Engelse speelfilm uit 1957: Met: straalverbinding bevindt zich op het vliegveld achter de douane dus neem uw paspoort mee") werden de familieleden die niets van de problemen van de AVRO afwisten afgelopen zondag naar Schiphol gelokt waar zij te horen kregen de familieleden persoon lijk hun cadeautjes en goede wensen over te brengen. De eer ste tranen kwamen los. Ook de patiënten in Davos, in middels overgebracht naar een hotel dichtbij het vliegveld van Zurich, wisten niet beter of zij zouden daar kunnen spreken met hun echtgenotes, vaders, moeders en kinderen slechts via die straalverbinding. Hoe groot de verrassing voor hen was toen eenmaal de ene na de andere be kende de zaal van het hotel be trad, kan de kijker vanavond zelf registreren. Blijft de vraag wat de televisie kijker opschiet met een emotie- rijk programma dat verder slechts beperkte informatie geeft over astma en dat gelardeerd is met enkele thema's als het dage lijks leven, medische begelei ding en heimwee in Davos. Pre sentatrice Ria Bremer: „Ik heb geen programma willen maken over astma of cara. We wilden een programma maken over het Nederlands astmacentrum in Davos. Een Nederlandse kolo nie, een gesloten gemeenschap in Zwitserland. Ik probeer dui delijk te maken dat het centrum in Davos een gewoon ziekenhuis is waar de astmapatiënten accep tabel kunnen leven. Maar daar Peter Cushing, Christopher Lee, Hazel Court e.a. Regie: Terence Fisher. De experimenten om le ven te scheppen zijn voor Baron von Frankenstein een obsessie geworden 00.20 Dracula, speelfilm Anglia TV Emotioneel weerzien van ast ma-patiënten in Davos en hun per vliegtuig naar Zwitserland overgevlogen familieleden in het AVRO-programma 'Vinger aan de pols'. (foto ANP» komen dingen om de hoek kij ken als heimwee en verdriet. En dan zie je dat er eigenlijk niets leuks is aan Davos. Dat mag je best eens laten zien. Dat mag best eens getoond worden, want iedereen depkt dat het daar heer lijk en vakantievieren is. Nou vergeet het maar. En als ik dan al die emoties zie tijdens die ont moetingen, dan word ik van bin nen best een beetje warm. Daar houd ik zeker geen naar gevoel aan over". (Nederland 2, 19.12 uur). De ontvoering Onder de titel 'De Ontvoering' zal de NCRV vanavond de Cana dese spionagefilm 'Final Assign ment' op het scherm brengen. De hoofrollen in' deze in 1980 uitge brachte film worden gespeeld door Michael York en Genevieve Bujold. 'Final assignment' is een ver haal vol intriges, romantiek, deerniswekkende gebeurtenis sen en moed. Televisieverslag geefster Nicole Thomson (Gene vieve Bujold) staat daarbij in het middelpunt. Ze is in de Sowjet- Unie om een interview te maken met een vooraanstaand geleerde, maar krijgt al gauw te maken met de plannen van een vrouwe lijke arts, die haar zieke klein dochter het land uit wil smokke len. Deze vrouw geeft Nicole bo vendien documenten over aller lei geheime medische experi menten met kinderen. Daardoor wordt Nicole in een lastig parket gebracht, te meer daar ze een zeer vriendschappe lijke verhoudingen heeft met een hooggeplaatste Russische colle ga (Michael York). (Nederland 1, 21.50 uur). Leonie Jansen Op 1 april van dit jaar was Leoni Jansen hoofdpersoon in AVRO's 'Show van de maand'. Het ver rassende optreden van de pre sentatrice van het Jeugdjournaal was voor de AVRO aanleiding Leoni te vragen voor de hoofdrol in de vanavond uit te zenden show 'Leoni gaat een straatje Door deze show loopt als 'rode draad' een verhaal dat begint in de zolderkamer van een somber gestemde Leoni, die door haar vriend in de steek is gelaten. Er verschijnt een kater in het raam kozijn, die Leoni probeert over te halen met hem de straat op te gaan waar, zoals hij zelf zegt, van alles te beleven valt. De kat weet haar te overtuigen en samen ma ken ze een lange reis door landen als Spanje, China en Amerika. Op hun avontuurlijke tocht ontmoeten zij de presentatrice van het Eurovisie Songfestival '84, Desirée Nosbusch; de Engel se zangeres Tracey Ullman; de presentator van het Belgische programma Pop-Elektron Bart Peeters; de popformaties Rober to Jacketti en the Scooters en V.O.F. de Kunst; Willem Nijholt en Ernst Jansz, de ex-toetsen- man van Doe Maar. (Nederland 2. 19.55). 18.15 Happy Days, tv-serie met 'The Fonz' 18.45 News at 5.45 19.00 About Anglia, regionaal 20.00 Survival special 21.00 ,Ryans daughter', film 22.50 ITN News, weather 23.05 Ryan's daughter', film 00.50 The making of 1984 01.40 Eavesdropping Minister Elco Brinkman doet me wat denken aan generaal Patton in de Tweede Wereldoorlog. ,,Zijn onstuimige wijze van oorlogvoeren maakte hem beroemd", schrijft de Grote Pieppiep Piep. Maar, zo lees ik in het 'Handboek van de Tweede Wereldoorlog' van uitgeverij Het Pieppiep, Pattons legendarische ferme en agressieve manier van commanderen had schaduwzijden. Zijn strategische vermogens wer den door sommigen ernstig betwij feld Brinkmans recente toewijziging van het Architectuurmuseum aan Rotterdam wijst er op dat hij een voorkeur heeft voor originele en niet echt voor de hand liggende be slissingen, en datzelfde geldt voor de 'tiende penning' die hij nu van een aantal omroepen eist als ver gelding van de door hen bedre ven 'sluikreclame'. Daarbij doet hij weer denken aan de strateeg die de aandacht van de onrust in het bin nenland denkt te kunnen afleiden door een buurland binnen te val len, want met zijn absurdistisch ho ge boetes lijkt Brinkman de aan dacht af te willen leiden van zijn principiële ongelijk in deze zaak. De boetes van 780.000 gulden (Vero nica), 750.000 gulden (TROS) en 660.000 gulden (KRO) zijn zo bui ten alle proporties, dat de kans be staat dat iedereen alleen nog maar aan de hoogte van de boetes denkt en hoe daar onderuit te komen is, en niet aan het feit dat het in de meeste gevallen helemaal niet om sluikreclame gaat, maar om nor maal menselijk, normaal fatsoen lijk, of normaal journalistiek ge drag. Op 22 oktober 1984 signaleer de minister Brinkman dat er onder de kunstenaars geen of weinig 'en gagement' meer was, en dat de kunstperiode van deze tijd kenmer kend was voor een pessimistische periode. „Je hoort kunstenaars niet meer over hoe de wereld eruit zou moeten zien". Hij leek dat te betreu ren. Vervolgens legt hij de KRO een hoge boete op voor 'Brandpunt in de markt', waarin Nederlandse be drijven worden getoond die in deze tijd van depressie en defaitisme in het bedrijfsleven door een uitvin ding, een innovatie of een goed idee tot bloei zijn gekomen, hun export hebben verviervoudigd etcetera. Een braaf, optimistisch, ietwat na- tionaal-chauvinistisch program ma met een vorm van 'engagement' die de minister toch zou moeten toe juichen. Maar nee, hoge boete om dat de bedrijven in de uitzending met name genoemd worden. Hij noemt dat sluikreclame, ik noem dat normaal fatsoen, want wat is normaler dan dat je je eregast met name noemt? Toen minister Brink man onlangs een tentoonstelling in het Van Gogh Museum opende, werd hij als eregast toch ook niet als minister Pieppiep aangekon digd? Ik kan me de ontsteltenis van de KRO dan ook levendig voorstel len, behalve dan die verontwaardi-, ging dat de brief met de boetes eeii half uur later binnenkwam dan dë mededeling ervan op de tv bij Koos Postema. Een tv-bedrijf dat aan hem gerichte missives liever per posterijen dan per televisie toege stuufd krijgt, doet onrecht aan zijn eigen medium! De minister heeft -nu weer een nieuwe lijst met klachten inge diend. De AVRO mag in Puzzeluur de Dikke van Dale niet meer noe men als troostprijs. Wat zullen we nou krijgen? Toen onlangs het tweede exemplaar van de Heden daagse Van Dale aan minister Brinkman werd uitgereikt en hoofdredacteur Pieter Hagers in zijn speechje een grapje maakte door over de Hedendaagse Piep te spreken, zei de minister in zijn dankwoord dat hij er in dit geval geen enkele moeite mee had die naam openlijk en met waardering uit te spreken. Nou, dat was ten minste iets. Nu blijkt opeens dat het op de tv toch weer niet mag en dat ook een dichtbundel niet getoond had mogen worden omdat de naam van de uitgever te lezen was. Wordt op zo'n manier de uitgever rijker van de dichtbundel dan de dichter wiens naam wel getoond en ge noemd mag worden? „Je hoort kun stenaars niet meer over hoe de we reld eruit zou moeten zien" heeft minister Brinkman gezegd, maar je hoort ministers tegenwoordig wel over hoe dichtbundels eruit moeten zien, namelijk met een plakkertje over de naam van De Bezige Bij, Van Oorschot of Queri- do (De Piepende Piep, Van Piep- schot en Pipido). Het dagelijkse leven in het kapi talistische westen is nu eenmaal doordrenkt van reclame, firmana men, merktekens etcetera. Als we dat allemaal krampachtig van het beeldscherm gaan weren krijgen we een onnatuurlijk beeld van onze samenleving. Als ik in de badka mer mijn tanden sta te poetsen zie ik letterlijk tientallen merknamen om mij heen. Ik zie me die niet af plakken. Door dat van de omroe pen wel te eisen krijg je een soort oostbloktelevisie die ons vreemd is. We hebben weliswaar voor niet- commerciële televisie gekozen, maar ook voor niet-mallotige tele visie. De boetes zijn gelijk aan de reclametarieven, zegt de minister, om duidelijk te maken dat sluikre clame niet goedkoper is dan STER- spots. Duidelijk aan wie? Aan de omroep die tien minuten over het voor en tegen van die 'adoptiepop pen' uit Amerika praat (waarover elke krant ook heeft geschreven), en dan een boete voor tien minuten STER-spots krijgt, alsof een praatje met een minister evenveel reclamewaarde heeft als een STER- spot voor zijn partij. Zo ja, stop dan met die praatjes! Hilversum 1 TROS: 18.06 Aktua. (18.30 Sport) 19.02 TROS Country. 20.03 Blad goud. 21.02 En nu de moraal. Afl. 4*4. 21.25 Coulissen. 22.02 Sesjun. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VOO: 00.02 De stemband. 02.02 In the mix. 3.02 Peter Teekamp. 5.02 Ook goeiemorgen Hilversum 2 18.00 Nws. 18.10 BZ. OVERHEIDS- VOORL.: 18.30 Onder anderen. VA RA: 18.40 Monogrammen. 19.30 Hilversum 3 Ieder heel uur nieuws. NOS: 18.04 Honderd Bewonderd. VOO: 19.02 Curry en van Inkel. 22.02 Count- Hilversum 4 EO: 18.45 Orgelbespeling. Afl. 12: De firma Mense en Ruiter uit Zuid- wolde. 19.15 De Cantates van Bach. VARA: 20.00 Turandot, opera v. Puccini. 22.20 Sprookjes. 22.50 In- dentikit, hoorspel Hilversum 5 IKON: 18.05 Kwartier P.P.: 18.20 Uitzending van het C.D.A. KRO- RKK: 18.30 Taal en teken. 18.50 Tus sen de regels. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders. (19.00 Turks 19.10 Berbers. 19.20 Marokkaans- Arabisch. 19.30 Spaans). 19.40 Ho- monos. 20.10 Hobbyscoop (compu ters) ZATERDAG Hilversum 1 Ieder heel uur nws. VARA: 7.03 Ra dio Sterrebos. 7.30 Hallo hier Hil versum! (8.06 Dingen van de dag. 8.55 Het Socialistisch Strijdlied. 9.50 Vandaag bij de VARA.) 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie in t Nederlands wil zingen. 12.03 Wie in t Nederlands wil zingen: Is die kruk nog vrij?, Het laatste theaterpro gramma van de op 24 februari 1984 overleden cabaretier Frans Halse- ma. 14.03 v-h Tussen Barend en van Dorp. 15.03 Muziek uit Studio I. 16.03 Heuvellaan 33 (17.55 Meded. S.O.S.- en politieberichten (NOS) Hilversum 2 TROS: 7.00 Nws. 7.06 TROS Nws Show. (7.06, 7.35, 8.35, 9.35, 10.35, 11.33, 12.36 en 13.33 Aktua, 9.00, 10.00, 11.00 en 12.00 Aktua Nieuws overzicht. 7.30, 8.00, 8.30, 9.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.00 en 13.30 Nws. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw). AVRO: 14.00 Pim Ja cobs met hits uit de 50er jaren. (14.30 Nws.) 15.00 Thomasvaer en Pieternel. 15.30 Nws. 15.33 De man vrouw van het jaar. 16.30 Nws. 16.33 De berg heeft een muis gebaard. 17.00 AVROs Denksportpanoram- ma. 17.30 Nws. 17.36 Waar geen wil is, ben je weg Hilversum 3 Ieder heel uur nws. NCRV: 7.03 Vroegop. 7.30 Rabarbara. 8.03 Go spelrock. 10.03 Popsjop. (ca. 11.30 Weerman Hans de Jong). 12.03 Los Vast Oudejaarsfeest 1984.14.03 Tus senuur. 15.03 Popstation. 16.03 Fa voriet 84 Hilversum 4 AVRO: 8.00 Nws. 8.02 Dag Nacht, dag Dag! 8.30 Mooi zo! 9.30 Concer to mattinale. 11.00 Kurhausconcert. Vandaag: Werken v. Elgar. VOO: 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.02 Veronica Nieuwsradio. 13.05 Veronica Klassiek. (A. ORF Sym fonieorkest o.l.v. Waler Heiier met orgel, sopraan en mezzosopraan: werken van Heiier en Bruckner. B. Club Veronica Klass.: klass. muz. gekozen door jongeren. 15.30 Nwe grammofoonpl. en compactplaten). 16.00 Lang leve de opera. Fragmen ten uit operas van Berlioz, Cilea, Wagner, Massenet, Catalani en Ver di. KRO: 17.00 Zin in muziek. (A. Rubriek voor muziekhobbyisten. B. Podium voor jonge beroepsmusici.) NOS: 9.03 NOS-Sportief. 9.25 Water standen. FEDUCO-TELEAC: 9.30 Herhaling van een van de Open Schooltiid themas België/Frans 1 Leoni Jansen gaat vanavond een straatje om. (foto gpd» LONDEN - De actrice Joan Collins, beter bekend als Alexis uit de televi sieserie Dynasty, zal in het huwelijk treden met de Zweedse zakenman Peter Holm, zo heeft het Britse boulevardblad Sun gisteren bekendge maakt. De 51-jarige ster heeft een diamanten verlovingsring ter waarde van ruim 400.000 gulden gekregen van de 37-jarige Zweed, in wiens gezel schap zij de laatste anderhalfjaar veelvuldig is gezien. Joan Collins, die onlangs heeft ingestemd met een definitieve regeling voor de scheiding van haar derde echtgenoot Ron Kass, is met Holm naar het Antilliaanse eilandje Antigua gevlogen, waar zij oud en nieuw zullen vieren.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 18