'Gift Janmaat aan dierentuin besmet' (Nog) geen subsidie voor jeugdraad Bouwer 'Palendorp' krijgt toch respijt Weekmarkt in Warmond? Tarieven Wassenaar gaan toch omhoog Protest vanuit Leiderdorp 'Zwevende containers' voor studentenflat 'Niet-specialisten bouwden 'Klimop' voor laag budget' 'Dancing bij Winkelhof levert problemen op' Dijk moet afkalving indammen Gemeentelijk apparaat omgegooid Hoofdwond door val in Voorschoten PAGINA 2 DINSDAG 18 DECEMBER 1984 Leiderdorp breekt nog niet met Van der Heijden LEIDERDORP - De gemeente breekt nog niet definitief met de bouwer van 'Palendorp', zoals de betonnen palen naast de Muzenhof al jaren worden genoemd. Wethou der Meerburg bezorgde de ge meenteraad gisteravond toch nog een nieuw voorstel. Dat terwijl de gemeente vorige week in principe had besloten om de onderhande lingen te staken en een speciale ar bitragecommissie het gerezen ge schil te laten oplossen. Dat besluit is teruggedraaid, na dat juridisch advies is ingewon- Hij maakte zijn ongenoegen ook al kenbaar door het indienen van schriftelijke vragen voor de rond vraag. Stam schrijft in het Leidsch Dagblad te hebben gelezen dat Janmaat van plan is om het te ont vangen smartegeld vanwege zijn ontslag op twee scholen aan het WARMOND - Bij de bouw van de in slechte staat verkerende War- mondse sportzaal 'De Klimop' is wel erg sterk beknibbeld en zijn niet-specialisten ingeschakeld, al dus wethouder Slingerland. Volgens hem gaf de toenmalige raad slechts een zeer beperkte sub sidie voor de bouw van de hal. Bo vendien verklaarde men toen graag met een Warmondse archi tect en aannemer in zee te willen gaan. En dat waren nou niet be paald specialisten, aldus de be stuurder. Ook de mensen die direc tie voerden bij de bouw waren niet zo thuis in de materie. Het ging na melijk om leden van de commissie sportzaken. De gevolgen zijn bekend: er zijn problemen met de constructie en het onderhoud van de hal. Zo blij ven de houten vloer en het houten dak 'werken' en begint een muur te wijken. De vloer is in het verleden al eens vernieuwd. Maar dat heeft weinig geholpen. "Welke vloer je ook kiest, hij kan toch maar kort mee", aldus Slingerland, die aan- nen. Bouwer Van der Heijden zal nu nog één keer een aanschrijving krijgen. "Dit om te voorkomen dat je achteraf te horen krijgt te over haast te hebben gehandeld", aldus Meerburg. In die allerlaatste aanschrijving gaat Leiderdorp er van uit dat Van der Heijden in principe de over eenkomst voor beide kavels bij Muzenhof nakomt. Hij zal nu bin nen drie maanden een bouwver gunning moeten aanvragen. Wil hij iets anders gaan doen dan hij tot dierenpark te geven. De directie van Dierenpark Wassenaar weet nog van niets en zal dan ook een afwachtende houding aannemen. Stam wijst er op dat het geld van Janmaat "besmet" is. Liever ziet hij dat de regiogemeenten een wat hogere bijdrage op tafel leggen voert dat de energielasten van de hal hoog zijn en de exploitatie zeer onrendabel is. Oplossingen zouden kunnen zijn: een ingrijpende renovatie of de bouw van een grote nieuwe hal, die ook geschikt is voor sporten die nu niet aan bod komen in de kleine zaal. CDA en PW laten de deur open naar beide varianten. Maar de WD zegt duidelijk 'nee' tegen de renovatie, die volgens de partij minstens 100.000 gulden kost. De fractie bekijkt liever of het mogelijk is een sportzaal te realise ren in een nieuw scholencomplex. Ook lijkt het de liberalen een goed idee sporters wat extra subsidie te geven zodat ze zelf een nieuwe ruimte kunnen huren binnen de gemeentegrenzen. Met andere woorden: de sporters worden naar particulier Dekker gejaagd. Een goede oplossing, aldus de li beralen, omdat zij menen strikte afspraken te kunnen maken met Dekker over de hoogte van de ta rieven. nu toe heeft laten weten, dan moet Van der Heijden dat binnen twee weken goed gemotiveerd kenbaar maken. Als niet aan genoemde voor waarden wordt voldaan, er wel de gelijk een speciale arbitragecom missie in het leven wordt geroe pen. De raad naa geen moeite om met de plannen van Meerburg mee te gaan, ondanks het feit dat ze hal verwege dit jaar heeft bepaald dat Van der Heijden voor 1 januari 1985 met een goed plan moet ko- voor het in stand houden van het dierenpark dan dat iemand als Jan maat dat doet. Overigens heeft Lei derdorp tot dusverre 7000 gulden bijgedragen voor het openhouden en renoveren van het dierenpark. Stam wil nu weten hoe burge meester en wethouders tegenover de kwestie staan. Mochten zij het met hem eens zijn, dan vraagt het D'66-raadslid zich af of burgemees ter en wethouders genegen zijn om dat standpunt aan de directie van de dierentuin duidelijk te maken. Publiciteit Wethouder Gehner, die de raad bij afwezigheid van burgemeester Van der Have voorzat, verklaarde de vragen schriftelijk te zullen beantwoorden. Desondanks wilde Stam nog een mondelinge toelich ting geven. Die werd het raadslid niet in dank afgenomen. Zo speet het zijn WD-collega De Waard op dat Stam doorzette. "De gift zou te veel publiciteit geven. De woorden van Stam zijn allemaal al teveel", aldus de WD'er. Gehner wilde nog wel kwijt dat Leiderdorp alleen een incidentele subsidie heeft gegeven om het die renpark in stand te houden. "Wat ermee gebeurt, is geen zaak van ons, maar van het bestuur van de dierentuin. Hoe minder erover wordt gesproken, hoe beter", aldus de waarnemend burgemeester. Stam zei ten slotte te hopen dat de exploitatie nog niet rondkomt en er wederom een aanvraag naar de regiogemeenten toekomt. men. Nu kan een en ander nog wel drie maanden aanlopen. Leider dorp zal intussen een deugdelijk juridisch advies inwinnen. CDA-fractieleider Den Boeft oor deelde dat burgemeester en wet houders door het inwinnen van ju ridisch advies met dit voorstel het raadsbesluit van juni "naar genoe gen heeft uitgevoerd". Het langer voortslepen van de affaire legt ech ter "de verdenking bij het gemeen tebestuur dat deze zaak niet ern stig werd genomen", zo voegde het CDA-raadslid daar nog wel aan toe. OEGSTGEEST De experimen tele vormgeving van de studenten huisvesting in de Oegstgeester nieuwbouwwijk Haaswijk begint gestalte te krijgen. Vandaag zijn tussen de verschillende gebouwen 'zwevende' ketelhuizen gehangen. Authentieke containers, die ge woonlijk over de wereldzeêen wor den vervoerd, zijn boordevol ver warmingsapparatuur geplaatst. WARMOND - De fractie van Pro gressief Warmond (PW) maakt zich sterk voor een weekmarkt in de Dorpsstraat en bij de pomp. Niet alleen heeft ze hiervoor on langs gepleit in haar reactie op de begroting. Maar ook gaat ze volgende maand over de zaak praten met de plaatselijke mid denstand. Dit gesprek is belangrijk om dat de partij vindt dat deze mid denstand het voortouw moet ne men en bijvoorbeeld het regle ment voor het gebeuren moet op stellen. Ook kunnen de winke liers een marktmeester en enkele marktkooplieden aanstellen, als het aan PW ligt. De partij vindt wel dat ook buitenstaanders de markt moeten bevolken. De toegang tot het ketelhuis gaat via een aparte toegangsdeur die in de container is aangebracht. Een electrisch bediende trap c«4 mon teurs toegang tot het 'hangende' ke telhuis. In de container is net vol doende ruimte voor de bediening van de apparatuur. In de contai ner op de foto zitten twee boilers van twaalfhonderd liter elk. De bemoeienis van de gemeen te zou beperkt kunnen blijven tot twee zaken. Zo zou ze tijd en plaats van de markt kunnen be palen. Ook kan ze de marktkoop lieden lage tarieven in rekening brengen. In ieder geval mag de gemeente niet meer vragen dan omliggende gemeenten als Oegstgeest en Sassenheim. In de praktijk betekent dit vol gens wethouder van Schagen dat Warmond voor een kraampje van zes vierkante meter per jaar on geveer 130 gulden in rekening kan brengen. De wethouder staat niet afwijzend tegenover de plan nen. Het kan de zaak verlevendi gen, voert hij aan. De architectuur van de studen tenhuisvesting in Haaswijk, die door zijn futuristische vormgeving in de volksmond 'de melkfabriek' wordt genoemd, is in handen van het Voorhoutse bureau Verheijen en Paardekooper. De aanleg van de verwarming is in handen van het Sassenheimse bedrijf Schulte en Lestraden. (foto HoIvast> DINSDAG Leiden De Posthof, Rijnsburgerweg. bijeen komst Leidse vereniging van postzegel verzamelaars, 20 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorsteeg, film 'Bastille', 20 en 22.15 uur. K en O, Oude Vest, film 'De Roverssym fonie', 20.15 uur. LAK-cinema, Cleveringaplaats, film pjes Charly Chaplin en Laurel Hardy, 20 uur. De Zaailing, Hooigracht 41, lezing over homeopathie, 20 uur. Clubhuis Morschwijck, Topaaslaan 19, avond over gezonde voeding, 20.30 uur. Stats jongerencentrum, Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur, aanslui tend soos. Vrouwenhuis, Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. NVSH-infocentrum, Rapenburg 48, ge opend op werkdagen van 14-16 uur en dinsdagavond 20-21 uur, telefoon 149987. Leiderdorp K&O-gebouw, Splinterlaan 91, kerst stukjes maken, 20 uur. Warmond Gemeentehuis, Herenweg, raadscom missie-vergadering algemene zaken, 20 WOENSDAG Leiderdorp De Menswording, Heelblaadjespad, kerstviering voor ouderen, gepensio neerden en alleenstaanden, 14 uur. Muzenhof, Gordijnsingel, klaveijassen en sjoelen voor iedereen, 19.45 uur. Voorschoten Lindehoeve, Van der Haarplein, mei- densoos, 15.30-17.30 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 14 tot vr 21 door: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, Leiden, tel. 763134. Apotheek Boehmer, Florijn 19, Leider dorp, tel. 894400. WASSENAAR - De Wassenaarse CDA-fractie krijgt geen enkele steun voor het idee volgend jaar de gastarieven tussentijds te verlagen als de middelen hiervoor aanwezig zijn. De tarieven gaan gewoon met drie procent omhoog. Dit bleek gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergadering. Chris ten-democraat Speelman noemde het daar "een trieste ontwikkeling" dat de gemeente genoodzaakt is de tarieven met de genoemde drie procent te verhogen. "Terwijl de gemeente de woonlasten tracht te verlagen, slokt het rijk die ruimte gelijk weer op", zo verdedigde hij zijn voorstel. Wethouder Barning (financiën) wees er op dat Wassenaar met han den en voeten gebonden is aan de voorschriften van hogere overhe den. "We willen echt geen grotere marge tussen inkomsten en uitga ven van het gasbedrijf. Als de mo gelijkheid zich voordoet dan slui zen we een voordeeltje naar de ge bruiker door. Maar er kan geen sprake van zijn dat Wassenaar op' eigen houtje de tarieven gaat wijzi gen". LEIDERDORP/WASSENAAR - De Leiderdorpse D'66 vindt het zeer ongewenst als de directie van Dierenpark Wassenaar besluit om de gift van ex-Centrumpartij kamerlid Janmaat aan te nemen. "Op oneigenlijke wijze wordt er goodwill mee gekweekt door de Centrumpartij en de gift drukt een stempel op de dierentuin", oordeelde D'66-raadslid R. Stam gisteravond tijdens de raadsvergadering. Raadslid wil opheldering LEIDERDORP - Bewoners van de Leiderdorpse Obool, Souverein en Statendaalder wachten met toe nemende verontrusting op een te ken van leven van burgemeester en wethouders. Ze hebben op 21 november een brief naar de ge meente geschreven waarin ze op heldering vragen over de dansver- gunning, die de exploitant van het boven hun woningen gelegen Tenn Bowl heeft aangevraagd. Aldus D'66-raadslid D. Stam gisteravond tijdens de rondvraag. Stam heeft begrip voor de nood zaak van een goede exploitatie. "Maar deze zaak lijkt ons wel erg WARMOND - De gemeente War mond moet het komende voorjaar voor circa 60.000 gulden een dijk aanleggen op de plek waar de ei landen Strengen en Tengnagel el kaar ontmoeten. Wanneer ze dit niet doet 'groeien' de twee eilandjes tegen haar wil in uit elkaar. De oever kalft op het 'breekpunt' namelijk onherroepe lijk af. Overigens heeft de gemeente na gelaten een dijkvoet aan te leggen op het punt omdat het oorspronke lijk de bedoeling was dat er twee aparte eilanden zouden komen, al dus wethouder Slingerland. Overigens hopen B en W de ope ratie te kunnen combineren met de inrichting van Strengel en Tengna- )jel. Binnenkort willen ze met voor stellen komen in die richting. veel bezwaren voor de omwonen den te gaan opleveren", oordeelt het D'66-raadslid, dat graag wil we ten of burgemeester en wethou ders inderdaad voorlopig 'ja' tegen de vergunning hebben gezegd. Een van de bezwaren is volgens het raadslid het gegeven dat sommige slaapkamers aan de Obool slechts 20 meter verwijderd zijn van de toekomstige dancing. Wethouder Gehner zei dat het zo'n vaart nog niet zal lopen. Voor een dancing zijn vergunningen no dig en De exploitant, Den Hóllan der, heeft al wel een informatief ge sprek met de gemeente gehad en daaruit blijkt dat zijn aanvraag voor een hinderwet-, dans- en mu- ziekvergunning in principe geho noreerd kan worden. Ook hebben burgemeester en wethouders al be sloten dat de buitentrap bij Win kelhof tot twaalf uur 'b nachts mag worden gebruikt en dat bezoekers daarna alleen met de lift naar bene den mogen. Tenn Bowl zou onder dezelfde condities mogen gaan draaien als Wik in de Hoofdstraat: doordeweeks dus tot één uur, in het weekeinde tot twee uur. Garanties Stam wil nu garanties hebben dat een dancing boven Winkelhof niet een 'discokarakter' krijgt. "En waar ligt de grens tussen dancing en disco?", aldus het raadslid, dat ook wil weten hoe de toegang via de lift zich met de brandvoorschrif- ten verhoudt. Hij vraagt zich af of de brandbeveiliging überhaupt is toegesneden op een groter aantal bezoekers, dat door een dancing wordt aangetrokken. Gehner wilde al deze vragen schriftelijk beantwoorden. De be woners zullen wel antwoord krij gen op hun brief, beloofde ze. Tenn Bowl-eigenaar Den Hollander zou in januari een gesprek met de be woners willen hebben Compromis na lange discussie in Leiderdorp LEIDERDORP - De protestantse Jeugdraad krijgt (nog) geen subsi die voor zijn sociaal-culturele werk. Pas wanneer de Jeugdraad na verhoging van de tarieven met een tekort blijft zitten, komt deze in aanmerking voor subsidie van de gemeente Leiderdorp. Met dat compromis besloot de gemeente raad een lange discussie over de tweeduizend gulden subsidie die Stam: 'Dancing mag geen disco- het college de Jeugdraad had toe- karakterkrijgen...' (archieffoto) gedacht. De raad boog zich gisteren over de plannen voor het komende jaar en keurde deze goed met uitzonde ring van de al genoemde subsidie. M. Holierhoek (PvdA) vond dat het college de subsidierichtlijnen ver keerd had toegepast bij de Jeug draad, omdat de activiteiten daar van zijn gericht op ontplooiing in plaats van bewustwording. Boven dien kan de Jeugdraad het begro tingstekort van vierduizend gul den ook opheffen door de huidige Wassenaar heeft straks vier afdelingen WASSENAAR - Wassenaarders zullen volgend jaar wellicht even moeten zoeken voordat ze de amb tenaar hebben gevonden die zij moeten hebben. Per 1 januari vol gend jaar wordt het gemeentelijk apparaat namelijk gigantisch om gegooid. Terwijl de gemeente nu nog werkt met diensten, wil ze in de toekomst een apparaat creëeren met vier hoofdafdelingen en een stafafdeling, die direct betrokken is bij het beleid. Ook zullen er lang zamerhand minder vacatures ko men. Omdat B en W problemen willen voorkomen, hebben zij besloten een extra editie van de Raadhuis- krant uit te brengen vol nuttige verwijstips. Overigens zullen ook de leden van het college het een en ander merken van de operatie. Zij hebben zich voorgenomen enkele portefeuilles om te gooien. Het CDA-raadslid Olyslagers noemde de operatie gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergade ring uniek. "Sinds mensenheuge nis is er niet zo'n ingrijpende ver andering van het gemeentelijk ap paraat geweest in Wassenaar", sprak de christen-democraat. Het WD-raadslid Dijkstal was vol lof over het voorstel. "Het is gewoon weg nodig gezien de veranderende taken van de overheid", bracht hij naar voren. Globaal zien de vier hoofdafde lingen er als volgt uit: afdeling een bestaat uit zaken die te maken heb ben met ruimtelijke ordening, ver keer, brandweer, rampenbestrij ding en burgerlijke stand. Bij afde ling twee zijn ondergebracht: groenvoorziening, reiniging, mi lieu en onderhoud accommodaties. Afdeling drie biedt plaats aan maatschappelijke dienstverlening, onderwijs, kunst en cultuur, jeugd en sport. De fincanciële zaken heb ben een plaatsje gevonden bij afde ling vier. Zaken als automatise ring, personeelszaken en voorlich ting komen terecht bij de aparte stafafdeling. contributie van vier gulden per maand op te trekken naar 7,50 gul den, het bedrag dat Sjelter voor soortgelijke activiteiten rekent. "Zeker nu de jeugdraad zich wil richten op de hele Leiderdorpse jeugd vormt hij concurrentie voor Sjelter door goedkoper te zijn. En deze instelling 'subsidiëren wij als gemeente juist om het jeugdwerk te doen", aldus Holierhoek. Ook Huigen (WD) zette vraagte kens. De 'eigen identiteit' van het protestantse jeugdwerk - de grond voor de subsidie - is wel terug te vinden in het pastorale bewust- wordingswerk, maar niet in Het so ciaal-culturele werk, stelde ze. Dat in tegenstelling tot haar partijgeno te wethouder Gehner, die vond dat dit werk wel degelijk een eigen identiteit had en beslist niet bij Sjelter kon worden ondergebracht. Bijspringen Na een schorsing kwam Huigen met het voorstel de subsidie in het incidentenfonds te storten. Wan neer de Jeugdraad zijn tarieven op trekt maar desondanks met tekor ten blijft, zitten, kan de gemeente altijd nog bijspringen, stelde ze. Het was dit compromis dat uitein delijk de eindstreep haalde. Een vootstel van het CDA om het werk in principe subsidiabel te verkla ren maar nog geen bedrag vast te stellen, "haalde het niet: met de stemmen van CDA, wethouder Gehner en WD-raadslid Scheffer voor, werd het met negen tegen acht stemmen verworpen. VOORSCHOTEN - Een 77-jarige fietster uit Voorschoten heeft gis teravond rond tien uur een hoofd wond opgelopen bij een botsing op de kruising Dobbeweg/dienweg Papelaan. Ook had zij ademha lingsmoeilijkheden. De botsing ontstond doordat de vrouw, die vanaf de Dobbeweg linksaf de dienweg op reed, de bromfietser over het hoofd zag die over de dienweg in de richting van Wassenaar reed. Een zoon van de vrouw heeft haar naar de dokter gebracht. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OM9TREKEN BIJ automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Maandabonnement f 21,21 (Autom betaling) Post uitsluitend aan: Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311BG LEIDEN Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabezorgmg na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur. Abonnementsgelden bi| vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan. n één maand voor het verstrijken van de lementsperiode geen Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV Directie: G Koopman Adj.dirN Qüakernaat Hoofdredacteur Drs J W E Metselaar Adj. Hooldredacteur: Commentaren W. F. J.Wirtz en A. A. van Brussel H.v.d Post (plv) W. F. J Wirtz (bin. bult./eco.) P. J de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W. C. H Schrama (feature) m. y ;on-de Graaft Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941, tst, 219 Aangesloten bij de Bonn, Brussel, Londen, Parijs. Washington, Caïrc Rome, Madrid, Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2