Leiden kijkt uit ogen in Apollohal Derbyzege ZKW op De Algemene Vrouwen LUSV zonder problemen naar ruime winst Henk van Spanje toont suprematie Misrekening van Amsterdam Onnodige nederlaag van Fides Facta bij HKC Korjhalruzie om 9bom' MSV moet nu afhaken Oudshoorn opgestapt MAANDAG 17 DECEMBER 1984 SPORT PAGINA 19 LEIDEN - Ondanks nonchalant spel wist de vrouwenploeg van LUSV haar leiderspositie in de eerste divisie moeiteloos te handhaven. De Leidse basket- balsters klopten in Rosmalen Black Eagles met ruim verschil: 49-71. Bij de mannen ging alle aandacht uit naar de derde be kerronde. Iedere ronde bestaat uit twee wedstrijden en tot dus ver wist alleen BVO zich reeds voor de kwartfinales te plaatsen. De vrouwenploeg van LUSV kende geen problemen bij hek- kesluiter Black Eagles: 49-71. De Leidse studentes hadden de wedstrijd al na de openingsmi nuten door goed aanvallend werk van Connie van Stralen (9) onder controle (2-13). Die marge was bij de rust nog iets verder was uitgebouwd: 24-39. In de tweede helft vatte Lisse het kar wei wat al te gemakkelijk op, maar Black Eagles wist daar geen gebruik van te maken. Con nie van Stralen werd met 25 pun ten topscoorster. Lisse houdt in dezelfde divisie dankzij een royale zege op JRC Boxtel (70-48) uitzicht op de der de plaats. Lisse startte eveneens sterk (14-3) en sloeg na de rust (38-27) met goed spel een onover brugbaar gat van 20 punten. Mar leen van der Meer en Helene Broekhof tekenden beiden voor 13 punten. Grasshoppers kwam met zes speelsters slecht uit de voeten te gen Dunckers. De Katwijkse rayonploeg won in Hilversum desondanks met 43-54 (rust 23- 35). Anja Aandewiel (24) nam het leeuwendeel van de score op zich. In het eerste bekerduel met Argus kende Grasshoppers geen genade: 93-41. Leiderdorp kwam in de beker strijd uiteindelijk één punt te kort om het Haarlemse DSS uit te schakelen. In de eerste wed strijd won DSS met acht punten verschil (55-47), bij de return gis teren in Leiderdorp was de 40-33 van de vrouwen net niet genoeg voor het bereiken van de volgen de ronde. Mannen Trotters heeft een goed uit zicht op het bereiken van de laat ste acht. De Leidenaars versloe gen Wyba in de eerste wedstrijd met 77-64. Bij rust was er nog weinig verschil (43-40), maar na de hervatting wist de Kales-bri- gade een ruime marge te schep pen voor de return van vriidag. Leiderdorp krijgt het moeilijk. In eigen huis werd de winst na het uitvallen van Daan van Eg- mond uit handen gegeven tegen Sea Devils (80-81), dat zaterdag aan een gelijkspel genoeg heeft. BVO won tweemaal van Epibra- tos: 104-66 en 128-83. Tweede klasser LUSV kwam er zaterdagavond tegen het ho ger uitkomende AMVJ Rotter dam niet aan te pas: 91-63. Giste ren kwam er enig eerherstel (84- 85) voor de studenten, maar AMVJ gaat een ronde verder. Het rolstoelteam van Sleutels won met 47-36 de competitie wedstrijd tegen het reserveteam van Arrows. Bij rust stonden de Leidenaars ook al voor: 22-20. Kloppenburg wint bij vrouwen GORSSEL (ANP) - Zonder noe menswaardige tegenstand heeft Henk van Spanje zich evenals vo rig jaar de sterkste getoond in de tweedaagse tafeltennis-strijd om de NTTB-cup. Ook de Limburg- Coupe waar de tien sterkste vrou wen om streden bleef in gelijke handen. In die van Miriam Klop penburg. De 20-jarige Henk van Spanje die zoals bekend in het Zweedse Fal- kenberg woont en traint om inter nationale progressie te bewerkstel ligen was in sporthal „Het Tref punt" twee dagen lang een klasse apart. Daar deed de nederlaag in de vierde ronde zaterdag tegen broer Ron niets aan af want broedertwis ten hebben zelden een logisch ka rakter. Naast Henk van Spanje toonde ook de gevluchte Roemeen Paul Haldan zich oppermachtig aan de meeste opponenten. Alleen in de zesde ronde viel er tegen de uitein delijke hekkesluiter van het veld, Edwin Angenent, een schoon heidsfoutje te noteren. Het treffen tussen beide koplo pers in de slotronde werd een anti climax. Van Spanje ontwikkelde met name met de backhand een tempo dat Haldan te machtig was. Bovendien toonde de 20-jarige Roemeen een weke mentaliteit door zich al vroeg in de partij bij het verlies neer te leggen. Overi gens mag Haldan vanaf oktober 1985 voor het Nederlands team uit komen. Van zulk soort „krijger tjes" lijkt het mannen tafeltennis het te moeten hebben want de rest van het deelnemersveld bestond in Gorssel hoofdzakelijk uit „oudge dienden". Bij de vrouwen deed tenminste nog een talent van zich spreken. De 15-jarige Gerdi Keen debuteer de goed met een vierde plaats, maar dat werd mede mogelijk door de absentie van een aantal top- speelsters. Scylla-speelster Sandra de Kruiff toonde geen interesse en haar 15-jarige clubgenote Patricia de Groot raakte in de aanloop ge blesseerd. Maar de organisatoren hadden meer moeite met de absentie van Bettine Vriesekoop die een schrif telijke inschrijving niet gestand wilde doen. De NTTB wilde Vrie sekoop geen verplichting opleggen en accepteerde daarmee voor de goede vrede een gedevalueerd Van der Wereld wint veldrit ALPHEN a/d RIJN - Cees van der Wereld schreef gisteren op overtui gende wijze het veldritkampioen- schap van het KNWU-district Zuid Holland 1 op zijn naam. De Al- phense professional had op het zware parkoers één ronde de tijd nodig om aan de leiding te komen, om deze daarna niet meer af te staan. Voor eigen publiek rijdend, zegevierde Van der Wereld uitein delijk met een kleine minuut voor sprong op de tweede prof in het ge zelschap, Wil Brouwers. Het was voor de Alphenaar de tweede zege in dit seizoen. De verrassende Van Empel finishte met twee minuten achterstand als derde, terwijl de Brabanders Harks en Fons van Katwijk vier en vijf werden. Cas per van der Meer uit Roelofarends- veen kwam als negende over de meet, hetgeen hem de tweede plaats in de districtstitelstrijd ople verde. Bij de junioren spitste de strijd zich toe tussen de beide (ex) Kat wijkse kemphanen René Guyt en Eddie Kouiss. Op het baggerige parkoers was het ditmaal Kouiss die de 1 i de vrouwenveld. Het organiserende Swift wees op een verminderde be langstelling en kan een financiële ontlasting door de NTTB tegemoet zien. Direct sportief gevolg was een vlekkeloze suprematie van Mi riam Kloppenburg. De Lichten- voordse heeft een moeilijke tijd achter de rug onder andere als ge volg van een breuk met trainer Wil- jo Leermakers. Het feit dat de sterk afgeslankte Kloppenburg moeite had om zich in de slotronde te ont doen van de 40-jarige Judy Wil liams geeft aan dat het oude niveau nog niet bereikt is. Dat de Amster damse veterane als tweede kon eindigen bewijst dat Jansma met twee nederlagen licht teleurstelde en dat de rest van het damesveld van beperkt niveau was. De eindstanden zijn: Mannen, NTTB-beker: 1. Henk van Spanje 8 punten; 2. Haldan 7; 3. Ron van Spanje 6; 4. Potton 5; 5. Hijne 5; 6. Jaap van Spanje 5; 7. Vlieg 3; 8. Den Boer 2; 9. Gootzen 2; 10. Angenent 2. Vrouwen, Limburg-Coupe: 1. Mirjam Kloppenburg 9 punten; 2. Judy Wil liams 7; 3. Jantien Jansma 7; 4. Gerdie Keen 6; 5. Vivian Blanckaert 4; 6. Ingrid v.Osselaer 4; 7. Claudia Verschoor 3; 8. Wilmie van Rijswijck 2; 9. Wendy van Veen 2; 10. Ria van Rijswijck 1. AMSTERDAM - Paul van Solm, voormalig Leiden-speler maar sinds een paar seizoenen in Amsterdamse dienst, trok na de 76-85 nederlaag tegen Leiden zijn wenkbrauwen op. "Hoezo vreemd, hoezo stom? Vorige week tegen Weert lukte de taktiek met Jimmy Moore als spelbepaler uitstekend. Zij wisten niet wat ze met hem aan moesten en wij wonnen daar. Hij speelt bij ons trouwens wel vaker op die plaats. Ik begrijp niet wat daar nu zo gek aan is zou best kunnen, zo redeneerde men, dat een dergelijke 'vondst' te gen een kwalitatief minder team voor verwarring kon zorgen. "Maar tegen een beetje geroutineerde ploeg, zoals wij hebben", zo diende Harrewijn de international meteen van repliek, "is het natuurlijk vra gen om moeilijkheden. Moore zette alleen zichzelf maar buitenspel, terwijl Lockhart en Wiel aan de an dere kant vrije doortocht kregen. Zijn gehoor, waaronder Elmex- coach Ruud Harrewijn, haalde in de voor zes miljoen gerenoveerde Apollohal de schouders op. Het gelijke voorsprong niet meer uit handen. Naast Amama beschikt Van der Hart ook nog over John Emanuels, een watervlugge balopbrenger, die het Hagens in het verleden al eens knap lastig maakte. Maar Ema nuels zit in militaire dienst, traint niet optimaal en heeft daarom niet het vertrouwen van de coach. Op merkelijk genoeg bracht Van der Hart hem wel bij het begin van de Ik keek eerlijk gezegd mijn ogen tweede helft in het veld. Inconse- uit." quent en niet goed voor het zelfver- trouwen van Emanuels. Die er Scores prompt ook weinig van bakte. Het LEIDEN - Wiel 22 (64%), Heijdeman 17, verschil - bij rust nog steeds twaalf Beek 14 (10), Lockhart 13 (12), Hagens punten, 32-44 - liep als gevolg Enrico Mud tikt 11, Kragtwijk 2 (7), Van Helfteren, Van Poelgeest 2, Van Dam 0. Schotpercen tage 55, rebounds 38, balverlies 21. AMSTERDAM - Van Solm 20, Te Velde 14, Thomas 13 (33%), Moore 8 (36%), Amama 6, Zoutman 4, Schuyt, Esajas en Emanuelson 2. Schotpercentagpe 43, rebounds 31, balverlies 11. Vijf fouten: geen Arbiters: Van Dishoeck en Van Houten Toeschouwers: 800. Van Solm, beste man ditmaal aan Black Velvet-zijde, haalde op zijn beurt en met een mismoedig gebaar de schouders op. De ro buuste Delftenaar kon inderdaad niet ontkennen dat 'de truc met Moore' ditmaal niet werkte, sterker nog: gewoon averechts werkte. Met als direct gevolg dat het duel tussen de nummers twee en vier in de eredivisie basketbal al na enke le minuten van zijn spanning was ontdaan. Het Amsterdamse spel letje werd namelijk zo belabberd slecht uitgevoerd, dat Leiden zon der daar bij te hoeven nadenken naar 2-13 wegliep. Pas na tien minuten, bij de stand 20-34, begreep ook Edwin van der Hart dat de koppeling van zijn ster speler en schutter Moore aan Lei- dens' spelmaker Emill Hagens ge doemd was te mislukken. Hij bracht Cees Amama in om de bal op te brengen en dirigeerde Moore naar zijn normale stek als forward. Te laat dus. Het verschil was al te hoog opgelopen. Ploegen als Lei den en Den Bosch geven een der- LEIDEN/HARDINXVELD - In de overgangsklasse B van de zaalkorfbalcompeti- tie krijgt de strijd steeds (goed voor vijf treffers) en Henny meer het karakter van een Piket (2) moest voor rust (6-6) zelfs daardoor een tweepunts-voor- sprong verloren en van 2-4 liep de score naar 6-4. Het tweede Leidse aanvalsvak met Robin Sommeling loterij. Ondanks een onno dige 14-13 nederlaag bij grote moeite doen om deze achter stand goed te maken. Uitgespeelde Leidse aanvallen HKC bleef Fides Pacta aan bleven echter ook na de hervatting de leiding met een voor sprong van twee punten op hekkesluiter HKV. Pernix uiterst zeldzaam doordat de wen onder de korf nauwelijks vrij konden komen, terwijl het lengte nadeel leidde tot veelvuldig balver- klopte Drachten en hand- lies. Zelfs strafwórpen bleken geen haafde ZO haar derde positie garantie voor treffers. Wist Robin nr> dp ranulicd Tn TR hnpktp Sommeling in tweede instantie J g J 5 n°ê 10"10 te scoren' üen minuten TOP de eerste zege, terwijl later faalde Dick Onderwater tot Zuiderkwartier met 14-7 de tweemaal toe bij 12-12. Nico Pikaar derby tegen De Algemene (3) kon 13-12 nog goedmaken, won. De nederlaag kwam hard aan in het Leidse kamp. Minutenlang zat de Fides-acht wezenloos op de bank, de hoofden gebogen, te over denken hoe het zover had kunnen komen. Fatale slotminuten, waarin Dick Onderwater tweemaal faalde vanaf de stip en het op balbezit spelend HKC dankzij een domme verdedigingsfout alsnog de volle winst (14-13) in de wacht kon sle pen. Nu wekte Fides in het duel tegen HKC, dat moeizaam het zaalritme had gevonden, maar niettemin HKV had verslagen, allerminst de indruk een potentiële hoofdklasser te zijn. De ploeg leek zaterdagmid dag uit haar gewone doen, maakte soms heel domme plaatsfouten en ook het losse verdedigen werkte tegen de zuivere HKC-schutters niet naar behoren. Halverwege de eerste helft ging verdedigingsfout werd Fides ♦enslotte fataal: 14-13. Boeiend Twee aanvallen en even zoveel treffers vormden al een prima in- leiding van Pernix-Drachten. Een topper in de middenmoot, waarvan de winnaar het leidende Friese duo Stanfries en Wordt Kwiek zou blij ven volgen. Ook Erica Hardam wist na Kees Hortensius en Carla Kuipers de korf te vinden, maar na 3-0 kwamen de Friezen weer snel terug in de wedstrijd. Een bijzonder boeiend duel ont spon zich daarna tussen het explo sief spelende Pernix en het veel combinerende Drachten. De strijd leek een onverwachte wending te nemen, toen een Friese aanvaller 5- 6 scoorde, terwijl Peter Kuipers na een val op het stuitbeen machte loos op de grond lag. Pernix was even aangeslagen en kreeg een nieuwe tegenvaller te verwerken be schikte. Guyt kwam er niet i pas en diende op een minuut ach terstand van winnaar Eddie Kouiss met de tweede plaats genoegen te nemen. De Oosterhoutse nieuwe ling De Vos reed zich in deze ge combineerde koers naar een opval lend goede derde stek. Bij de lief hebbers/veteranen ging de zege naar Gijsbers uit Mierlo. De vetera nen-titel ging naar de als achtste gefinishte Cees Kerkvliet uit Zoe- terwoude, terwijl Alphenaar Rob van Klink met een achttiende stek de beste regionale liefhebber was. LEIDEN - Het onschadelijk maken van de Engelse vliegtuigbom heeft ook gevolgen voor de zaalkorfbalcompetitie. De Vijfmeihal, waar woensdag het duel tussen Zuiderkwartier en Eureka zou worden gespeeld, is die dag ingericht als opvangcentrum en der halve niet beschikbaar. Over de nieuwe datum van het duel, woensdag 3 januari, is coach Wim Niesing niet zo te spreken, omdat hij dan enkele spe lers zal missen wegens wintersportvakanties. Competitieleider Cornelissen bleek hier echter niet zo van onder de indruk, te meer omdat wel voldaan is aan de wens van het bestuur van Zuiderkwartier om geen duels vast te stellen tussen het weekein de voor Kert en Nieuwjaarsdag. toen Erica Hardam een treffer zag afgekeurd. Niettemin was bij rust de stand weer gelijk: 9-9 De blessure bleef Peter Kuipers parten spelen en na vijf minuten in de tweede helft moest coach Jas per Engel hem vervangen door Daan Vreeken. De harde werker bracht bij 10-10 Kees Hortensius tot tweemaal toe in stelling en het gat was geslagen. Terwijl Drachten twee strafwórpen onbenut liet, bouwde Kees Brokaar de marge uit tot een beslissende 14-10. Knullig spelen op balbezit bracht Pernix in de laatste minu ten nog enigszins in de problemen (14-13), maar weer was het Kees Brokaar, die voor opluchting zorg de. Carla van Evert zorgde in de slotfase voor 16-13, terwijl de overi ge Leidse treffers bijeengeschoten werd door Geerten Breedveld (2), Erica Hardam, Janneke Mulder, Carla Kuipers, Peter Kuipers en opnieuw Kees Hortensius. Na de eerste punten winst tegen Kinderdijk pakte TOP bij Excel sior voor de eerste maal de volle winst. In de beginfase ging de strijd gelijk op, maar eenmaal in het juiste ritme waren de Sassen- heimers niet meer te stoppen. Ger- co Langelaan en Stella van der Zaag bouwden na 3-3 een 3-7 voor sprong op, die in de verdere loop van het duel niet meer in gevaar kwam. Via 4-7 halverwege en 7-11 werd het einde bereikt bij een 9-11 eind stand. Stella van der Zaag (4), Ger- co langelaan (3), Hans Oudshoorn (2) Sjoerd van der Klaauw en de na rust voor de geblesseerde Egbert Dijkstra ingevallen Gert Jan Nat zijl scoorden voor de ploeg van coach Hans Oele. Al in de eerste helft van het duel tegen De Meervogels had Ons Ei land door te onzorgvuldig verdedi gen het uitzicht op een goed resul taat verloren. Na rust (6-1) slaagde de ploeg van coach Gé van der Wa ter, die aan het einde van het sei zoen weggaat bij de Brahmslaan- bewoners, De Meervogels te blij ven volgen: 12-7. Wim Nijenhuis wist dankzij goed spelverdelen van invaller Jan Boon vijfmaal te sco ren, terwijl Rob Hasselbach de res terende goals maakte. "Het resultaat was het enige mooie aan deze wedstrijd", klonk het verwijtend uit de mond van Ve- locitas-coach Piet l'Ami. De Lei derdorpers wonnen uiterst moei zaam van hekkesluiter Vrienden- schaar(B), dat tot 7-6 met fysiek spel kon blijven volgen. Een straf- worp van Ron Goudsmit, die even als Jeroen van Driel tweemaal scoorde, besliste de strijd: 8-6. Eenzijdig Hans van Zonneveld, coach van De Algemene, had nauwelijks af te dingen op de 14-7 nederlaag die zijn ploeg leed in de derby tegen Zuiderkwartier. "We hebben de eerste helft op de toppen van ons kunnen gespeeld, maar in de we tenschap dat we dat niet de hele wedstrijd vol zouden kunnen hou den". De Algemene slaagde erin om een 4-0 achterstand voor rust (5-5) volledig weg te werken. Zulks tot ontevredenheid van Zuiderkwar- tier-coach Wim Niesing, die zijn spelers een te gemakkelijke instel ling verweet. "We hadden bij 4-0 de beslissende klap gemakkelijk kun nen uitdelen, maar dachten er al te zijn. (Gelukkig hebben we na rust wel goed doorgezet". Na de hervatting was het inder daad snel gedaan met De Algeme ne. Henny Waasdorp scoorde nog 5-6, maar daarna braken een drietal strafwórpen het zelfvertrouwen. Binnen een kwartier hadden Kitty van der Mark, Erik van Lunteren en Wil de Wit (2) de stand op 10-6 gebracht, waarna de toch al sfeer loze derby elke aantrekkelijkheid verloor. Erik van Lunteren werd met vier treffers Zuiderkwartier topscorer, gevolgd door Wil de Wit en Dirk Jan de Kreek met elk drie treffers. Aan De Algemene zijde scoorden Bert Molloy en Enrico Mud beiden tweemaal. Fiks kwam na rust (7-4) nauwe lijks meer tot enig gecoördineerd aanvalsspel en moest daardoor de in de eerste helft opgebouwde 6-1 voorsprong prijsgeven. Koploper KOAG ging in de slotfase ook nog met beide punten strijken (8-10), goals van Robert van der Kraan (3) en Theo Vreeken (2) ten spijt. Crescendo nam na 3-1 het initia tief over van Phoenix en stond dat niet meer af. Goals van John Huig- sloot (2), Marlies Brouwers, Al- phon Cornelissen en Wijnand Al berts betekenden 3-6 en dat ver schil slonk na rust (4-6) tot 7-9. Fluks deelde de punten met Wei devogels in een duel, waarvan vooral de eerste helft een onvol doende (3-4) scoorde. Met name Ada van der Meulen (3) en Aad van Drongelen (3) zorgden ervoor dat de score na rust nog fors werd op gevoerd tot 9-9. KNS liet in de slotfase die zet meteen op tot twintig pun ten: 45-65. Een off-day van Van der Hart derhalve waarvan Leiden optimaal en dankbaar profiteerde. Met een minimum aan inspanning een ma ximum aan rendement. Waarbij Hagens de lijnen uitzette en vooral Lockhart, Wiel en Heijdeman voor de afwerking zorgden. Jimmy Moore, de jonge Okke Ter Veldt en de falende Amerikaan Thomas moesten diep buigen. Slachtoffer Vooral Moore werd het slachtof fer van die verkeerde keuze. Zwaar gehinderd door 'super-klever' Ran dy Wiel kon hij in die bizarre be ginfase totaal geen opening vin den. Speelde hij de bal af, dan kreeg hij hem ook niet meer terug. Terwijl toch juist hij, als geen an der, voor de loepzuivere afwerking kan zorgdragen. Zijn veel minder getalenteerde teamgenoten namen nu het ene moeilijke schot na het andere. Gevolg: missers bij de vleet. Aan de andere kant van het veld verging het Moore al niet beter. Ha gens, door de wol geverfd, liet zich door zijn veel grotere tegenstander niet verleiden tot schieten. In- plaats van het risico te nemen om tegen een blok aan te lopen be perkte hij zich tot veel snelle drib bels, die de tragere Moore zicht baar uitputten. Een passje op Lockhart of Wiel (en later Heijde man) was vervolgens afdoende. Okke ter Veldt mag dan terecht als een talent worden bestempeld; verdedigen moet hij nog leren. Hij werd echt aan alle kanten voorbij gelopen. De enige Amsterdam-speler die in deze wanorde nog redelijk over eind bleef (20 punten, tien re bounds) was Paul van Solm. Op de hem gekende wijze buffelde hij zich manmoedig door deze te vroeg besliste partij, die aan het eind, toen het er allang niet meer toedeed, in een rommelpot ont aardde. Na afloop gaf hij tenslotte schoorvoetend toe, dat de opzet was mislukt. "Op zich nog niet zo erg", voegde hij eraan toe. "Veel vervelender is, dat de meeste spe lers er tegen Leiden vanaf het be gin af aan niet in geloven. Die voe len zich bijvoorbaat kansloos." Dat geldt vermoedelijk ook voor hun coach... AD VAN KAAM duel tegen Harga beide punten lig gen. Vijf minuten voor tijd misten de Oegstgeestenaren een straf- worp, na eerder al een 7-9 voor sprong uit handen te hebben gege ven. In de laatste minuut werd het ook nog 10-9. Peter Zitman, Peter Siebers en Rudolf Ligtvoet scoor den tweemaal. BRAM VAN GENT NOORDWIJK De donkere wol ken die zich al enige tijd samen pakten boven het debuut van de vrouwenploeg van De Raad/MSV in de eredivisie basketbal zijn na zaterdag weer wat zwarter gewor den. Het puntloze MSV verloor haar tiende achtereenvolgende wedstrijd en daardoor ook de kans op aansluiting met het op de voor laatste plaats staande Voorburg, dat zich in Noord wijk de betere ploeg toonde: 56-65. In de openingsfase zag het er nog wel goed uit voor MSV, dat door in een hoog tempo te spelen in de tiende minuut met 17-10 aan de lei ding kwam. De Noord wijksen kwamen zichzelf echter al snel te gen en door onbenullig balverlies wist Voorburg met name door El- het len Ramler het initiatief over te ne- LEIDEN - Rudolf Oudshoorn, de 23-jarige speler van Leiden, is voorlopig gestopt met bas ketbal. De van Grasshoppers uit Katwijk afkomstige Ouds- hoorn kon zich niet langer ver enigen met de rol die hij speel de binnen het team. Hij vond dat hij te weinig speeltijd kreeg van Ruud Harrewijn. Die toonde zich teleurgesteld over het besluit van Ouds hoorn. "Hij was net aan het her stellen van een blessure. Ik heb tien volwaardige spelers dus forceren hoeft niet. Maar hij kon het geduld niet opbrengen. Ontzettend jammer, want met het oog op de toekomst zag ik het in hem wel zitten. Ik hoop dat hij nog op zijn besluit terug komt. Hij is nog steeds wel kom". 29-31 bij rust. MSV kwam bijzonder slecht uit de startblokken van de tweede helft en werd door de ploeg van Humphrey van Haver onder de voet gelopen (31-43). Een laatste krachtinspanning van de onerva ren pupillen van Peter Vogelaar bracht MSV weer in het kielzog van de gasten (45-48), maar MSV was toen aan het eind van haar la- tijn. Voorburg stevende simpel af op de zege: 56-65. Topscoorsters bij MSV was Jolande Tokkie (20), ge volgd door Tineke Vos (17). LOS ANGELES (ANP) - Kareem Abdul-Jabbar blijft nog een jaartje basketballen omdat hij dat zo goed kan en omdat het goed betaalt. De 37-jarige Amerikaan kon een aan bieding van zijn club Los Angels Lakers niet weigeren. Twee mil joen dollar (ruim zes miljoen gul den) zal Lew Alcindor, zoals zijn naam bij de burgerlijke stand luidt, het komend jaar ontvangen.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 19