Leython terug op de laatste plaats Animo bezorgt Satumus afstraffing Zijl/LGB en LZ'86 wacht zware klus Ifl *ri n«i fftljHiS j;; r*<-. Vlietwijk vaart vol $SmaS%Ziï-< mmjuum LMHC faalt bij SCHC iii afwerking Rijnsburgse dammers al bijna zeker kampioen PAGINA 18 DO/ST MAANDAG 17 DECEMBER 1984 Felle strijd om plaats bij bovenste vier LEIDEN De waterpoloërs werk ten afgelopen weekeinde alweer hun laatste wedstrijd af voor de winterstop. De Zijl/LGB sloot 1984 af met een overtuigende 5-12 over winning op en in Rotterdam. LZ'86 incasseerde zijn eerste thuisneder laag. Koploper AZPC was met 8-11 te sterk. Katwijk ging in de derde klasse duidelijk onderuit tegen Ra ket. De Delftenaren waren met 13-6 te sterk. In dezelfde klasse verloor DKD met 6-4 van RZV. De vrou wen van LZ'86 verloren van Het Ravijn met 6-8. Die van de Zijl LGB verloren met 6-5 nipt van Ra ket. De Leidse poloploegen kunnen voorlopig op hun lauweren rusten. Na 11 wedstrijden in de competitie '84/'85 wordt deze pas weer hervat op 26 januari. Dan breekt voor de Zijl/LGB een belangrijke periode aan. De Zijl/LGB staat na de over winning op Rotterdam twee pun ten voor op het Haagse Zian en heeft na de winterstop een relatief zwaarder programma dan de ploeg van coach Wim v.d. Schilde. De Zijl/LGB neemt het in de normale competitie nog op tegen AZC, de Robben en het Ravijn. Vooral de uitwedstrijd tegen het Ravijn is van cruciaal belang voor een plaats bij de bovenste vier. Het jaar 1984 werd door de Lei- denaars in ieder geval goed afge sloten. De formatie van de afscheid nemende coach Rob Schouten reisde wel met gemengde gevoe lens af naar de havenstad, daar in een eerder treffen debutant Rotter dam de Leidenaars nog op een 11- 11 gelijkspel hield. Het spel dat de Rotterdammers in het immense zwembad West aan de toeschou wers voorschotelden was dit keer echter van een dusdanig niveau dat de angst voor tegenstand van enige betekenis totaal ongegrond was. De op de laatste plaats bivak kerende Rotterdammers namen in de eerste periode nog wel het heft in handen, maar hadden naarmate de Zijl/LGB beter in het spel kwam hun kruid verschoten. Ondanks het feit dat Alex van Belkum in de eerste periode met drie persoonlij ke fouten werd uitgesloten buitten de Leidenaars hun technisch over wicht uit en was de wedstrijd in de tweede periode al beslist (3-6). De "R" kon aanvallend geen vuist ma ken en de Zijl/LGB counterde vooral in de laatste periode naar een 5-12 zege. Topscorer was Stan van Belium met 4 doelpunten. LZ'86 verloor de laatste wed strijd voor de winterstop met 8-11 van AZPC. De Amersfoorters kwa men door deze overwinning en het gelijke spel van Merwede tegen Polar Bears (7-7) aan de kop van de ranglijst. Voor LZ'86 breken moei lijke tijden aan. De Leidenaars zijn nu afgezakt naar een vijfde plaats achter ESCA. Gezien het program ma van beide ploegen zal het een hele toer worden voor de mannen van coach Hans Parrel om ESCA nog te achterhalen en zich zo als nog voor de play off s te plaatsen. De wedstrijd van zaterdagavond had zeker meer op kunnen leveren dan het 8-11 verlies. Verdedigend hadden de Leidenaren de zaken re delijk voor elkaar. Vooral bij een man minder situatie bleef de de fensie goed overeind. Aanvallend echter hadden de Leidenaren veel minder succes. De krachteloze po gingen om de defensie van AZPC, die onder leiding stond van de goed spelende Aad van Mil, waren van elk gevaar ontbloot. En als er dan eens een goede kans werd ge creëerd liet de afronding duidelijk Bij AZPC was dit laatste onder deel veel beter verzorgd, vooral Piet Mosterd had aan een kleine mogelijkheid al voldoende om LZ- doelman Jan Teske te verschalken. Tot 4-4 in de tweede periode ging het precies gelijk op. Hierna wisten de Amersfoorters een marge van twee doelpunten te veroveren. De ze marge kon LZ'86 niet meer ver kleinen. De wedstrijd, die onder leiding stond van de zwak fluiten de Louwers en v. Wijngaarden, ging dan ook als een nachtkaars uit. Setstanden: 4-3,4-5, 7-9 en 8-11. Doelpunten LZ'86: Wilco van der Zeeuw 3, Ruud Muusse 2, Frans van der Brink, Renee v.d. Zeeuw en Michel v.d. Zeeuw. Katwijk reisde naar Delft met maar precies zeven spelers. Dat dit te weinig is werd al snel duidelijk. Raket vertrok flitsend uit de start blokken en voor de Zeekanters wisten wat er gebeurde, stonden zij met 10-0 achter. Pas daarna baden de Katwijkers enig weerwerk. Al hoewel veel te laat, lieten zij zien toch wel tot redelijk polo in staat te zijn waardoor de stand een redelij ker aanzien kreeg (13-6). Doelpun ten: Arco Guyt 2, Piet de Vries 2, Hans Schaap en Eddie Hoek. DKD verloor teleurstellend van RZV. De Leiderdorpers konden het laag geklasseerde RZV niet bij houden. Vooral het sterke midvoor spel van de Rijswijkers was voor de Leiderdorpse defensie een plaag. Als DKD aanvallend op het normale niveau had geacteerd was er misschien nog meer mogelijk geweest dan de 6-4 nederlaag van nu. Doelpunten: Harry van Hoven 2, Frank Dreef en Kees van der Plas. De vrouwen van LZ'86 verloren van Het Ravijn. Een zwakke twee de periode, waarin een 2-6 achter stand werd opgelopen, betekende het einde van de Leidse aspiraties. Wel werd er nog goed terug ge vochten maar meer dan de 6-8 ne derlaag zat er niet in. Doelpunten: Jeanette de Jong 2, Ellen Hooge- boom 2, Lucienne de Graaff, Inge borg Doove. De vrouwen van de Zijl/LGB verloren nipt van Raket uit Delft. Na een 5-2 achterstand werd een inhaalsrace ingezet die echter net te kort schoot (5-6). Doelpunten: Marion Rijsbergen 3, Maijan Neu teboom en Inge Bouwmeester. DIRK KLOOS LEIDEN - Leython is weer terug gezakt naar de onderste plaats in de tweede divisie van de landelijke volleybalcompetitie. Na de verrassende 3-0 zege vorige week op DAC waren er tegen hekkesluiter Spirit mogelijkheden voorradig om de degradatiezone te verlaten. Met een 1-3 nederlaag pakte dat echter radicaal anders uit. Ook Gemini beleefde een grote dan redelijk gefunctioneerd had verloren: 17-15. Daardoor, en door viel weg en het was gebeurd. Via sof. Het verloor het duel met num mer 2 CW onverwachts met 3—1. NOVO bleef eenzelfde lot be spaard, na een 0-2 achterstand werd Van Santen alsnog gecon fronteerd met een 3-2 nederlaag. Bij de vrouwelijke divisionisten ook voor Gemini een deceptie. Na een regelmatig verkregen voor sprong van 2—0 op Be Fair sprong men in de fout en verloor met 2-3. Evenals bij de mannen kwam NO VO met 2-0 achter en zegevierde met 2-3. Leython stond tegen Spirit bol van de zenuwen. Aanvankelijk leek Leython goed bij te blijven, maar door vele persoonlijke fouten verkrampte het spel zodanig dat Spirit op de beslissende momen ten door kon drukken naar winst: 13—15. Ook in de tweede set bleek de Leidse ploeg te bang om fouten te maken. De serve was te zwak en de aanval niet krachtig genoeg. Nu bracht Spirit de eindstand op 11—15. Even wierp Leython de schroom van zich af (15-11), maar het bleek slechts een momentop name. De middenaanval die tot 10—15 bepaalde Spirit de stand op 1-3. Aan Leythonzijde behaalden eigenlijk alleen de spelverdelers (ook aanvallend) een voldoende. Gemini speelde uit in Capelle te gen CW zonder enige motivatie. Dit brak het team flink op, want wel werd in elke set een soms zelfs forse voorsprong opgebouwd, maar even zo snel ook weer uit handen gegeven. CW kwam met 15-15 en 15-10 op 2-0, maar moest Gemini daarna toch laten gaan. Tot 2-10 kon Gemini uitlo pen. Toen werd het nog heel ang stig, voordat Gemini nipt met 13-15 de setwinst pakte. Ook in de vierde set even een grandioze start (0-4) voor Gemini, maar nog snel ler kwam CW op 8—4 en 15—9 (3-1). Na de eerste set met 13-15 van Van Santen te hebben verlo ren, startte NOVO bij een 3-12 achterstand in de tweede een in haalrace. Die eindigde op 14-14. Van Santen won ook nu (14—16), maar had in de twee volgende pe riodes toch niet veel verweer meer. Met sterk aanvalsspel van met na me Lieuwe van der Meulen op de buitenposities werd met 15—12, 15—6 hard terug geslagen. NOVO kwam daarna eerst bij 8—6 in de vijfde set weer in het goede ritme en won via 15-10 met 3-2. LEIDEN - In de eerste klasse van de landelijke badmintoncompeti- tie sloot Vlietwijk het jaar af met een sprekende 11-0 overwinning op Noordkop. De Voorschotense formatie behoefde slechts in twee parijen drie sets op de baan te staan. Voor het overige werden de partijen tegen nummer de laatst in sneltempo afgewerkt. Zeker na de 6-2 zege op Lotus I behoudt Vlietwijk 2 uitzicht op de titel in de tweede klasse. Het duel tegen conurrent Velsen 2 in het eerste speel weekeinde van 1985 (12/13 januari) moet opheldering verschaffen over wie zich straks kampioen mag noemen. Lisse I, eveneens uitkomend in de tweede klasse, leed een ruime 7-1 nederlaag tegen KBVA. Door dit resultaat staat Lisse nu op de vierde plaats. De eer werd gered door Jeaqueline van Ravensberg. In de derde klasse (afdeling 9) speelde Leiden met 4-4 gelijk tegen Eridos 2. Na de singles keken de Leidenaars tegen 3-1 achterstand aan, maar de dubbelpartijen maak ten veel goed. In die mate zelfs, dat Leiden met 3-4 voorkwam. In de laatste partij van het achtste spel stonden Dory Koelemij en Joce Herklots met 13-7 voor in de derde en beslissende set. Het duo Royers/ Lieneke Laman vocht uit de onmo gelijke positie echter zéér goed te rug waardoor het alsnog 4-4 werd. Lisse 2 behaalde in diezelfde klas se een eenvoudige 6-2 overwinning op Nieuw Vennep. In afdeling 10 van de derde klas se won het derde team van Vliet wijk moeiteloos met 8-0 van Goud se BC en blijft daardoor koploper. Het inmiddels gedegradeerde Veglo kwam er opnieuw niet aan te pas. Ditmaal verloor Veglo van Ve- lo 4: 0-8. Het tweede team van Leiden (vierde klasse) speelde een goede, vooral spannende pot tegen Van Zijderveld 10: 5-3 zege. Voor een huzarenstukje zorgde Annelies Se- gijn door na een 2-0 achterstand en een 10-0 achterstand in de tweede set haar partij alsnog winnend af te sluiten. Vlietwijk 4 ging in de vier de klasse kansloos onderuit tegen Leython I: 0-8. De ploeg heeft evenwel al zoveel punten behaald, dat deze nederlaag gzonder gevol gen zal blijven. In de hoofdklasse van het dis trict kan Merenwiek in het eerste competitieweekeinde van het nieu we jaar al als kampioen worden ge kroond. Ditmaal won de ploeg van Steeds Vooruit: 7-1 Óverige uitslagen: Sigo I-Aïgus I 4-4, Hillegom I - Satumus 11-7, Eri dos 4- Lisse 3 1-7. Bij de vrouwen won Gemini de eerste twee sets heel dik met spel vergelijkbaar tegen Compaen vori ge week. Maar Be Fair gaf zich niet zomaar gewonnen en met als grootste wapen enthousiasme - iets wat Gemini te weinig had - zette men Gemini onder druk. De pass kwam te scherp te liggen, waar door de spelverdeelsters onder het net doorkwamen, hetgeen punten kostte. En terwijl de Gemini-speel- sters steeds zenuwachtiger wer den, werd Be Fair steeds zelfverze kerder. Dat resulteerde in drie sets winst voor Be Fair. In de zeer be langrijke strijd tegen Armixtos kende NOVO een trage start: 15-11, 15-13. Toen op 11-6 in de derde set meer lef getoond werd kon met een alles of niets spelletje het initiatief volledig naar Noord- wijkse kant getrokken worden: 11-15. Met een goed spelende Es ther v.d. Niet toonde NOVO daarna waartoe het in staat is: 2-15. De vijfde set leek voor NOVO weer op een debacle uit te lopen: Armixtos kwam op 11-1 maar zag een men taal niet stuk te krijgen NOVO via 2 servicebeurten bijtrekken en winnen: 13-15 (2-3). Leython moest in een goedge- speelde wedstrijd helaas weer het onderspit delven tegen de no. 3 PVC/Blokkeer. In de Marimbahal werd de eerste set gewonnen (15-9) maar de volgende ging nipt enkele scheidsrechterlijke dwalin gen, waarbij ook nog gele kaarten tevoorschijn kwamen, werd de derde door de aangeslagen Ley- thón-vrouwen eigenlijk weggege ven (15—4). Goed herstel met een in verdedigend opzicht uitblinkende Clema Zoetemelk zorgden voor 7—12. Men verzuimde echter door te drukken en verloor net aan met 15-13. In de promotieklas had Donar min of meer een walk-over tegen het op de onderste plaats staande Orion. Ondanks weinig inspiratie kwam de 3—0 zege geen moment in gevaar, daarvoor maakte Orion veel te veel fouten. Alleen in de laatste set wist Orion tot 11-13 bij te blijven, maar uitblinker Pim Lindhout besliste wederom in Do- nar's voordeel (15-8,15-4, 15-11). Gemini 2 kon hekkesluiter Be Fair er slechts moeizaam onderhouden. Na 12—15 en 4-15 verzuimde Ge- mini 2 het karwei in drie sets af te maken (15-7). Gelukkig kon dit in de vierde nog recht gezet worden (7—15 en 1—3). Leython 2 kon ook dit keer slechts twee sets goed spel produceren tegen Zevenhuizen. In de eerste set werd Zevenhuizen weggespeeld, met een hoofdrol voor Vincent Schollaerd en Ronald Koebrugge 15—7. Door concentra-» tieverlies veel servicefouten en slechte stops, ging de volgende verloren: 2—15. Spectaculair spel in een set van 47 min. bracht het gelukkigster Zevenhuizen de winst met 18-20! Leython zag het toen niet meer zitten en liet zich I lijdzaam naar de slachtbank voe- ren: 5-15. De semi-derby bij de vrouwen tussen Gemini 2 Leython 2 gaf leuk en spannend volleybal te zien, met twee ploegen die volkomen aan elkaar gewaagd waren. Uitein delijk trok Gemini 2 aan het lang ste eind omdat het geleidelijk wat meer druk kon uitoefenen via haar opslag en een wat betere organisa tie. Leython overtuigde alleen in de derde set door toedoen van Femke Wiebes, die blokkerend niet te passeren was (1-15). In de overige was Gemini met 15-11, 15-7 en 15-4 de sterkste (3-1). WW stond heel slecht te ballen te gen DVC en mocht achteraf blij zijn dat de schade beperkt bleef tot het verlies van 1 pnt. Veel blessu res en een niet fitte Ria Verhart (rugblessure) verstoorden de een heid grondig. Toch had WW ge noeg in huis om zich na vijf sets aan de positieve kant van de score te bevinden: 15—10, 6-15, 15—8, 6-15, 16—14. De Leidse studenten redden het ook tegen DOS 2 niet. Het werd voor LUSV een 3-1 ver- lies. GER RENES. LEIDEN De zaalhockeyers van LMHC hebben gistermid dag 12-7 verlies geleden tegen SCHC in Bilthoven. In de eigen hal startte Stichtsche furieus en stond na vijf minuten al met 4—0 voor door twee strafcor- ners en twee tip-ins. Het daarna wakker geschoten Leiden her stelde zich echter goed met Hein Dungelman als schutter die door twee strafballen en een strafcorner 4-3 op het bord kreeg. Door uitstekend zaalhoc- keyen van Maurits Eikenhout, Hans Wagener en Martin Ben nis kwam LMHC zelfs op een voordelige pauzestand van 4—5 door velddoelpunten van Ben nis. De thuisploeg nam in aan vallend opzicht het heft weer in handen en voerde in de tweede helft de score snel op naar 8-5. Halverwege het tweede deel van de enerverende wedstrijd schiep de ploeg van Nol Baar- schers bij de stand 9—7 zo'n vijf goede kansen om te doelpun ten. In de afwerking faalde de Oegstgeester frontlinie even wel om net derde over- gangklasseduel in winst om te zetten. De Bilthovenaren be nutten de overtalsituaties veel beter dan hun opponent en pas seerden doelman Tom van der Meer nog driemaal in de eindfa se waarin de Leiden—zaalhoc keyers vermoeid raakten en de dekking minder werd. Roomburg In de Victoriahal in Rotter dam behaalde Roomburg gis teravond drie punten uit twee duels in de eerste klasse. De overwinning werd behaald op Ring Pass met 3-5. Tegen Ca pelle kwamen de Leidenaren tot 3-3. Ring Pass werd al in de eerste minuten op 0-2 gezet door Max Ligtenberg en Cees Wendt. De ruststand kwam toch in het voordeel van de Delftse ploeg: 3-2. Eerst hield Ronald Cijs een strafbal en daarna werd het 3-3 na een Leidse één-twee tussen Juijen van Aken en Paul Lamping die raak schoot. Na de doelyrisse- ling scoorden Lamping en Van Aken Roomburg naar de ver diende overwinning. Capelle maakte gebruik van het rommelige spel van Room burg door snel 0-1 te scoren. Ligtenberg zag zijn strafbal ge stopt, waarna Lamping voor de gelijkmakende 1-1 zorgde. De ruststand werd 2—2 doordat aan beide zijden een strafcor ner werd benut. Het beeld van de wedstrijd na dé pauze werd bepaald door heen-en—weer- spel. Capelle werd na 2-3 nog achterhaald door Wendt: 3-3. Spelmoment uit Zaan'69-DVC, de door de bezoeksters met 0-3 gewonnen topper uit de hoogste divisie van de volleybalcompetitie voor vrouwen. Ans Nabuurs van DVC demonstreert de aanvalskracht van de Dokkumse ploeg. Zij scoort ondanks het verzet van Marlien Koers 8) en Annelies Dekker. (foto ANP) LEIDEN Met nog drie ronden voor de boeg is het vrijwel zeker dat RDC 1 onbedreigd kampioen wordt in de hoofdklasse DMH. Zelf wonnen de Rijnsburgers nipt van WDG, terwijl de enige concurrent Samen Sterk uit Hazerswoude ver moedelijk gaat verliezen tegen RDC 2. Door deze ontwikkelingen staat RDC 1, 5 punten voor op nummer twee. Hoewel het in de lijn der ver wachting lag dat RDC 1 zou win- in de Wassenaarders(het tweede van Rijnsburg had immers ook gewonnen van WDG) hebben de Rijnsburgse dammers er toch flink voor moeten zweten. Het met Casper van der Tak versterkte team van WDG stond nl. na 3 uur spelen al met 4-0 voor. Eerst was het Van der Tak die veelvoudig Leids kampioen Albert Huisman in een theoretische variant ver sloeg. En daarna wist Fred Noord- over via een verrassende finesse een schijf van Cederhout te ontfut selen, waarna hij de partij gemak kelijk kon Gelukkig voor de Rijnsburgse dammers konden ze de stand door overwinningen van Van den Bosch en Schijf weer recht trekken. Via remise van Kooloos (met een stuk voor), Kromhout (met een stuk achter) en Noort werd het 7-7. Alles hing toen af van wat RDC'er Zwaan zou doen. Deze had een voordelige 4 om 2 eindspel bereikt, maar het leek toch remise te wor den. Zwaan wist echter z'n Wasse- naafse tegenstander toch nog te verschalken, zodat beide punten in Rijnsburg bleven. De grootste verrassing in deze klasse kwam op naam van RDC 2. Met maar liefst vier invallers en zonder enige illusie vertrok het Rijnsburgse team naar Hazerswou de om aan te treden tegen Samen Sterk. Na een wedstrijd die boor devol rhet spanning en emoties zat, werd uiteindelijk een voorlopige eindstand van 7-7 bereikt met één afgebroken partij. Doordat deze af gebroken partij vrijwel zeker in winst zal borden omgezet, wordt de eindstand 9-7 voor RDC 2. Van de overige duels was met na me de wedstrijd HDC-LDG van belang. Doordat LDG uit Leiden dit zg. 4-punten duel met 10-6 won, hebben de Leidenaren zich voorlo pig uit' de degradatiezone gewerkt. André van der Kwartel nam bij Leiden het voortouw door al vrij snel z'n tegenstander uit Alphen aan de Rijn te verrassen met een winnende combinatie. Dit werd ge volgd door overwinningen van S. van der Kwartel, Bronstring en Heemskerk en dat bleek voldoen de voor een gedecideerde overwin ning. LEIDEN - Saturnus kreeg in de tweede divisie van de zaalhandbalcompetitie in Rijswijk een daverende afstraffing van de gradatiekandidaat Animo. Het werd 22-14 voor de Rijswijkers, die met de rust al met 14-6 leidden. De Leidse formatie miste tegen Animo twee spelers, Hans Blansjaar en Chris Kempers, maar daar mag het verlies toch niet aan worden toegeschreven. Het man co zat als vanouds weer in de defensie. Er werd slecht uitgestapt en Animo maakte van de kansen om van afstand in te schie ten gretig gebruik. Binnen vijf minuten stond Animo al met 5-1 voor. Aanvallend liep het gisteren ook al niet bij de Leidenaars. Anton Klok werd stevig aangepakt en kwam eigenlijk niet aan de bak. En als Saturnus nu maar eensgezind had geprobeerd de bakens te verzetten, dan had er wellicht nog niets aan de hand geweest. De aanwijzingen van de kant werden echter overstemd door het com mentaar binnen de lijnen. Het feit dat Ani mo de arbitrage meehad, verhoogde nog eens de irritatie bij Saturnus. Er werd bij vlagen meer gepraat dan gedaan. In de tweede helft schakelde Saturnus over op een 4-2 defensie en dat stoorde de aanvalsopbouw van Animo aanvankelijk wel. Er kwamen break-out kansen voor Saturnus, maar die werden jammerlijk om zeep geholpen. Animo stelde zich allengs beter op de 4-2 defensie in en de score werd verder opgevoerd. Pas bij de stand 21-9 bliezen de Rijswijkers stoom af en kon Saturnus nog iets terugdoen: 22-14. De vrouwen van OASE pakten in de tweede divisie een punt van de nummer twee op de ranglijst, Groene Ster. In Roe- lofarendsveen werd het 10-10. Helma van der Geest speelde weer mee en scoorde vanaf haar vertrouwde rechteropbouw- plaats drie treffers. OASE speelde een goede eerste helft en sloot die ook terecht af met een 6-4 voor sprong. Met een sprongworp hoog van Helma van der Geest werd het 7-4 en een verrassende winst leek toen mogelijk. Maar juist toen ging de Alkemadese ploeg mee in het rommelige spelletje van Groe ne Ster. Bij de stand 9-9 moest OASE kort achtereen tweemaal een twee minuten tijdstraf incasseren. Maar met vier speel sters in het veld scoorde toch Anita van der Poel 10-9. Roos van der Poel had ver volgens met een strafworp de zege veilig kunnen stellen, maar zij knalde tegen de paal. In de slotminuut maakte Groene Ster nog gelijk, 10-10. Voor OASE scoor den: Roos van der Poel en Helma van der Geest (beiden 3x), Annet van der Poel 2x en Anita en Lydia van der Poel el een maal. In het Oase doel leverde Coby Has- sing een solide partij af. HVS domineerde in de eerste helft van de wedstrijd tegen DWS. De open 4-2 de fensie van de Rotterdamse vrouwen leek geen zoden aan de dijk te zullen zetten. Met nog circa tien minuten te spelen in die eerste helft leidde HVS verdiend met 7-3. Toen ging DWS schoffelen. Wim Jan sen, trainer-coach van de Stompwijkse ploeg: "Toen was al duidelijk dat in de tweede helft hardheid troef zou zijn. Daar had de arbitrage zich op kunnen instel len". Dat gebeurde niet. DWS kreeg wel straf- worpen tegen en tijdstraffen maar verder ging de arbitrage niet en dat had best ge mogen. HVS raakte geirriteerd door de harde manier van spelen van DWS en het 'inkomen' van de Rotterdamse aanval, dwars door de StompwijKse heen. Op de valreep versierde DWS nog twee strafworpen en dat betekende winst, 13-11. "Geen reclame voor zaalhandbal, deze pot" vond Wim Jansen. Hem moest gelijk worden gegeven. In de derde divisie pakten de vrouwen van Olympia'72 in Wassenaar de eerste punten in deze competitie tegen EHC, 10- 8. Olympia ging fel van start en tegen de traag reagerende Leidschendamse defen sie werd gretig van afstand ingeschoten. Olympia leidde met de rust verdiend met 9-5. Na de hervatting was het feest echter afgelopen. EHC hield de weg naar het doel goed dicht en knabbelde de Wasse- naarse voorsprong punt voor punt af. Met 9-8 en nog circa acht minuten speeltijd slopen de zenuwen in de Wassenaarse ge lederen. Maar ook EHC bleek niet van ijs. Defensief bleef het voor Olympia'72 moei lijk scoren. Er moest een strafworp aan te pas komen om de EHC keepster te klop pen. Dat gebeurde en de eerste zege was een feit, 10-8. MMO begon sterk tegen Snelwiek. In de defensie werd goed geschoven en de aan val speelde de bal geduldig rond tot er een opening was om in te schieten. Snelwiek kwam met 1-4 achter. De breakout, het grote wapen van de Rotterdamse ploeg, maakte aan alle illusies van MMO een snel einde. Viermaal leidde balverlies in de MMO-aanval een Snelwiek treffer in. Het was genoeg voor de Rotterdamse forma tie. Met de rust was het 9-5, het einde kwam met 16-10. In de afdelings eerste klasse speelden de VTOuwen van HW'70 het Delftse EDH in de tweede helft volledig van de kaart: rust 6-3, eindstand 10-4. De ex-trainer van HW'70, Jos Stigter, moest gelaten toe zien hoe zijn voormalige pupillen korte metten maakten met zijn nieuwe ploeg EDH. Benno Nieuwenhuyzen, de nieuwe trainer-coach van de Voorschotense da mes, kon al ver voor tijd rustig ademha len. Uitslagen vrouwen afdelings tweede klasse: Wings 2-Saturnus 12-12; derde klasse: DSO 2-Fairplay 8-15, MSV-Ver- burch 5 20-8. Mannen afdelings eerste klasse: HVS-HEC 11-10; tweede klasse: MSV-Hellas 3 19-29, Foreholte-HW'70 9- 12; derde klasse: OASE-Warmunda 20-13. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 18