Schakers Philidor krabbelen terug Emoties laaien Unitas op bij KRV bezwijkt onder spanning Berkel zet MVKV onder de koude douche: 4-0 Vrouwen van LSW en Lugdunum delen Carlos Lopez oppermachtig Winst voor alle Leidse teams Voorschoten na nederlaag koploper-af In duel tegen Cromvliet Nederlaag tegen koploper Tijdens Duindigtcross 'Vuurwerk' van Thnman en Portisch Ab Huisman leidt DIOK naar winst LEIDEN - In de vierde klasse van de zaterdagcompetitie is SV Voor schoten na de nederlaag van zater dag tegen Floreant (1-0) koplope r-af. Valken '68 herstelde zich van een matige periode door een punt te pakken bij Hazerswoudse Boys (2-2). MVKV werd door nummer twee Berkel op zijn nummer gezet: 4-0. Floreant-SV Voorschoten 1-0 Lange tijd heeft Voorschoten zich koploper in de vierde klasse kunnen noemen, maar na zaterdag is het (voorlopig voorbij voor de ploeg van Aad Warmerdam. Ook tegen Floreant liep het zaterdag aanvankelijk op rolletjes. In de twintigste minuut kreeg het elftal zelfs een strafschop toegekend toen Jan Bogerd in het strafschop gebied onderuit werd gehaald. De anders zo trefzekere routinier Wim van Luyk mikte de bal nu naast. Floreant putte daaruit moed, zet te Voorschoten onder druk en scoorde nog in de eerste helft 1-0 via Van der Berg. Hoewel Voor schoten ook in de tweede helft op een overwicht kon bogen, kwam de ploeg niet verder dan enkele af standsschoten van Rob de Jonge. Floreant was minder aan de bal, maar stichtte veel meer gevaar voor het vijandelijke doel. Het was vooral aan keeper Herman Keyzer te danken, dat de nederlaag tot 1-0 beperkt bleef. Hazerswoudse Boys-Valken'68 2-2 Valken '68 dacht eindelijk weer eens een zege binnen te halen, maar één minuut voor het einde maakte de thuisclub gelijk. In het enerverende treffen creëerde zo wel Hazerswoudse Boys als de gas ten een groot aantal kansen. Er moest evenwel een strafschop aan te pas komen om de Hazerswoude- naren op voorsprong te brengen nadat Wim de Wit een overtreding had gemaakt. Tien minuten voor het einde kreeg Valken eveneens een penalty, nadat Theo van Rijn onderuit was gehaald. Hans Vijge boom maakte geen fout. Op aangeven van Anton Herbert zette Theo van Rijn Valken daarna op 1—2. Die weelde was van korte duur, want vlak voor het einde pro fiteerde Hazerswoudse Boys van een misverstand tussen Wim de Wit, Albert Noort en keeper Henk Jansen. Berkel-MVKV 4-0 Berkel bezorgde MVKV letter lijk en figuurlijk een koude dou che. Hoewel de beide ploegen op het nauwelijks bespeelbare veld weinig voor elkaar onder deden, toonde de nummer twee op de ranglijst zich een stuk trefzekerder dan de drager van de rode lantaarn. Nadat Rick Curfs de spits van de thuisploeg de 1-0 op een presen teerblaadje had geboden (foute te rugspeelbal), profiteerde. Berkel voor de pauze nogmaals van een grove Katwijkse defensiefout. MVKV, dat voor de pauze drie kan sen onbenut liet, ging in de tweede helft op jacht naar de 'aansluitings treffer' maar wist geen openingen te forceren in de hechte en massale Berkel-afweer. Integendeel, met snelle uitvallen profiteerden de gasten in de laatste tien minuten tot twee keer toe van het opportunistische spel van MVKV. Ontluisterd stapten de Katwijkers vervolgens uit de mod derpoel en onder de koude douche, die hen niet eens voldoende water bood om de sporen van de noeste arbeid van het lichaam te wassen. LEIDEN - Unitas heeft gisteren in de zondagvierdeklasse B een goe de mogelijkheid onbenut gelaten om de achterstand op koploper HBS te halveren. De Hagenaars verloren namelijk in eigen huis van GDA, maar Unitas bleef tegelijker tijd op 1-1 steken tegen Cromvliet. In 4A vonden slechts twee duels doorgang. SVLV miste de kans om aan de leiding te komen, door een 1-0 verlies bij Alphen. Unitas - Cromvliet 1-1 Op het moeilijk bespeelbare veld ging Unitas voortvarend uit de startblokken. In de 15de minuut le verde dat overwicht rendement op, dankzij een fraaie afstandstreffer van Wim van Wanrooy: 1-0. Kort daarop leek Wally Gallert op de 2-0 af te stevenen, maar hij zag zijn in zet door een verdediger op de lijn gekeerd. Volgens de Unitas-spe- lers geschiedde dit met de hand, maar de arbiter wuifde de Leidse protesten weg. De scheidsrechter boette bij de thuisploeg verder aan populariteit in, toen de doorgebro ken Hans Oostdam twintig minu ten na de hervatting binnen het strafschopgebied tegen de grasmat tuimelde. Ook dit gebeuren wenste de leidsman niet met een elf-meter- trap te honoreren. De emoties laai den nog hoger op nadat Cromvliet een kwartier voor tijd, ondanks het voor buitenspel vlaggen door de grensrechter, had tegengescoord: 1-1. Tijdens de warrige slotfase liep Henk Brandt een boeking op. Het zelfde overkwam Wally Gallert na afloop van de wedstrijd, wegens het gooien van modder naar de leidsman, een actie die echter George Moesman op zijn geweten zou hebben. Meerburg - Duindorp 1-1 Op het verrassend goed bespeel bare Meerburg-veld ontrolde zich een boeiend duel met wisselende kansen. Na negen minuten kwam Meerburg op voorsprong, dankzij attent ingrijpen van Ton Weijers. Deze onderschepte een nonchalan te terugspeelbal van de Haagse li bero en gaf vervolgens de doelman het nakijken: 1-0. Rob Hannaart nam voor de rust enkele fraaie red dingen voor zijn rekening, terwijl Andy van Rijn aan de andere zijde dichtbij een doelpunt was. In de tweede helft drong Duindorp ster ker aan. De ploeg had aanvankelijk teveel tijd nodig om echt gevaarlijk te worden, totdat de in de diepte gelanceerde Botman goalie Han naart in de 70ste minuut alsnog wist te passeren. De slotfase gaf een herboren Meerburg te zien, met als beste mogelijkheid nog een inzet van Rinie van Veen. Alphen - SVLV 1-0 In de eerste helft leek er voor SVLV geen vuiltje aan de lucht. De Voorschotenaren kregen volop kansen, maar André Poelman, Per ry Berk en Piet Douwes waren al len onnauwkeurig in de afronding. Wim Vreeburg zag de bal al na vijf minuten tegen de lat belanden. In de loop van het duel herstelde de thuisclub zich, waarbij Dolf van der Zijl enige malen reddend dien de op te treden. Kort na de rust zag Loek Helder een overtreding ten opzichte van Rinie van Elk met een penalty bestraft. Van Elk benutte dit buitenkansje zelf: 1-0. SVLV kwam na een aanvankelijk Al phen-offensief terug in de wed strijd en zag Wim Oranje en Ed ward Duindam van dichtbij mis sen. Drie minuten voor tijd mocht Theo George wegens een handsbal zelfs een strafschop nemen, maar hij zag zijn te zachte inzet door goa lie Van Dolder gestopt. Alkmania - LDWS 2-2 Op het zware veld ontpopte het duel zich tot een slijtageslag. Voor de rust had LDWS de touwtjes in handen. Inzetten van de beide uit blinkers Ger de Roode en Marcel Groenendijk werden nog juist op de doellijn door een verdediger ge keerd. Op aangeven van Ger de Roode schoof Marcel Groenendijk in de 20ste minuut alsnog de 1-0 in de touwen. Na de hervatting drong Alkmania de Vliet-bewoners terug in de verdediging. In de 55ste mi nuut profiteerde Ruud Schrama van slecht wegwerken in de achter hoede, waarna keeper Frans Stou ten het nakijken had: 1-1. Vijf mi nuten later belandde een van rich ting veranderde voorzet pardoes voor de voeten van de vrijstaande Edwin Roos, die de 2-1 binnen schoot. Marcel Groenendijk nam in de 70ste minuut vanuit een on overzichtelijke situatie de gelijk maker voor zijn rekening: 2-2. WASSENAAR - Carlos Lopez (startnummer 2) heeft al de leiding genomen in de Duindigtcross. Naast hem de Belg Alex Hagelsteens (startno. 3) en links van Hagelsteens de beste Nederlander, Klaas Lok. - (foto anp> LEIDEN - De belangrijke wed strijd tussen de vrouwenteams van Lugdunum en LSW eindigde za terdag in een gelijkspel. Lachende derde in de eerste klasse was het team van Hazerswoudse Girls, dat KRV met 1 -3 versloeg. Ter Leede kreeg op eigen veld met 0—3 klop van Zwart Wit '28, de nummer tWee van de interregiona le klasse. De eerste helft werd be sloten met een 0-1 score. Zwart Wit, dat duidelijk het beste van het spel had, vergrootte de voorsprong na de pauze tot 0-3. Ter Leede kreeg slechts weinig kansen. De mogelijkheden die het had werden door Connie Langeveld en Mary Pelgrim ongebruikt gelaten. Val ken speelde in de eerste klasse van HILVERSUM (ANP) - Jan Tim man en Lajos Portisch hebben gis teren hun lucratieve tweekamp ge opend met een spectaculaire remi se. De beide grootmeesters brach ten met veel gevoel voor dramatiek een gaaf stukje schaak-vuurwerk op het bord, dat na 33 zetten door herhaling van zetten in een onaf wendbare puntverdeling eindigde. Voor Timman is dit zijn derde tweekamp. Tegen Kortsjnoi en Spasski kwamen er een gelijk spel (3-3) en een deling van het prijzen geld (30.000 gulden) uit de bus. In de openingspartij kwam de scher pe N^jdorf-variant van het Sici- liaans op het bord, waarbij Por tisch met zwart de beruchte pion op b2 inpikte en daarmee de plicht op zich nam zich tegen een felle aanval van wit te verdedigen. Tim man voelde zich door deze aanpak in zijn element, zette een prachtige aanval op. Maar de Hongaar verde digde zich schitterend en dwong door zetherhaling remise af. de zaterdagsectie met 1 -1 gelijk te gen Monster. Nadat Monster de score geopend had werd Valken sterker. Een groot deel van de eer ste en de hele tweede helft was de formatie uit Valkenburg voor het vijandelijke doel te vinden. Het duurde echter tot de laatste minuut eer Danielle Schrok gelijk kon maken. In de wedstrijd KRV-Hazerswoudse Girls bezorg de Petra van der Lip de bezoek sters de leiding. Nog voor de pauze maakte Heidie Guyt gelijk. Die 1-1 score bleef lang op de borden. Twee doelpunten van Ingrid Dam, beide gescoord in het laatste kwar tier, deden de overwinning alsnog bij het Hazerswoudse team terecht komen. Lugdunum en LSW '70, beide kandidaat voor de titel in de eerste klasse, speelden met 1—1 ge lijk. Al na vijf minuten scoorde Marga van Kins voor Lugdunum. Vervolgens was het LSW dat de lakens uitdeelde. Tien minuten voor rust maakte Megchel van Es er 1 1 van, maar verder kwam LSW niet. Tot aan het strafschop gebied ging het goed met de aan vallen. Zodra het echter op schie ten aankwam, liet de voorste lijn het afweten. KRV 2 boekte een knappe 0—1 overwinning op Maas dijk. Coby Sip was verantwoorde lijk voor het enige doelpunt van de wedstrijd, dat na vijftien minuten spelen in de tweede helft tot stand kwam. MADONNA Dl CAMPIGLIO (AFP) - De 28-jarige Joegoslaaf Bo- jan Kriz^j heeft gisteren de slalom voor de wereldbeker in Madonna di Campiglio gewonnen. Krizaj had voor de twee afdalingen langs de poortjes 1 minuut en 36,42 se conden nodig. Hij was daarmee aanzienlijk sneller dan de Liech tensteiner Andreas Wenzel, die tweede werd. Het Oosteuropese succes werd gecompleteerd door de Bulgaar Peter Popangelov. Pir- min Zurbriggen en Mare Girardel- ii, de aanvoerders van het alge meen klassement voor de wereld beker, misten een poortje en kwa men in de uitslag niet voor. De Westduitse Marina Kielhl was winnares bij de voor de wereldbe ker tellende reuzeslalom voor vrouwen. De negentienjarige Kiehl had voor de twee manches een tijd van 2 minuten 49,65 seconden no dig, 92-honderdste minder dan de Zwitserse Maria Walliser. Zoe Haas, ook een Zwitserse, werd der de. De Nederlandse Angelika van der Kraats eindigde als 38ste (2 min. 57,79). WASSENAAR - De Portugees Car los Lopez, Olympisch kampioen op de marathon en wereldkam pioen veldloop, heeft gisteren met overmacht in Wassenaar de achtste Duindigtcross op zijn naam ge bracht. De kleine Portugees leidde in de acht kilometer lange cross over een zwaar, soppig parcours van start tot finish. Zijn winnende tijd bedroeg 29 minuten 38 secon den. Om de tweede en derde positie werd felle strijd geleverd door de Belgen Alex Hagelsteens en Theo van den Abbeel, die ook in deze volgorde de eindstreep passeerden in resp. 29.53 en 29.54. Beste Ne derlander was Klaas Lok met een vierde plaats en een tijd van 29.56. Van de Leidse vertegenwoordi gers liet Theo van der Veer (AV Holland) een goede indruk achter. In het sterke deelnemersveld haal de hij een 18de plaats weg. Beste Batavenatleet was Jan Verloop met een 30ste plaats, waarbij hij zijn clubgenoten Kees van Klink (40e) en good old Bram Wassenaar (48e) de baas bleef. Bij de dames, die 3 kilometer moesten afleggen, ging de zege naar Elly van Hulst die de winna res van vorig jaar, de Belgische Magda Ilands, juist vier seconden voor bleef. Tijden 12.10 en 12.14. De snelste Leidse dame was Ma rian van Klink (Bataven) die het tot een 28ste positie bracht. William Augustinus van De Spartaan Lisse leverde een ver dienstelijke prestatie bij de jon gens A door beslag te leggen op de 10de plaats. Ook de verrichting van Arnold van Atten (Bataven, 17de) mocht er zijn. Van de AV Holland noteerden gisteren enige deelnemers aan de AD-loop in Rotterdam goede pres taties. Zowel Tony Pracht als Fred Regeer kwamen over de tien En gelse mijl (ruim 16 km) tot per soonlijke records van resp. 54 mi nuten 47 seconden en 55.31. Niek Klinkenberg deed daar met 56.20 niet veel voor onder. LEIDEN - Koploper Sleutels wist op de laatste speeldag voor de win terstop zijn leiderspositie veilig te stellen tegen KRV. De Leidse afde- lingsploeg won zaterdag in Kat wijk met 0-3. Kagia nestelde zich op de vierde plaats door een 0-2 overwinning bij streekgenoot SVOW. In de tweede klasse nam Abbenes (0-2 winst bij SJZ) de koppositie weer over van het ver liezende SVLV (1-2 tegen Kickers). KRV - Sleutels 0-3 De verwachtingen waren in Kat wijk vooraf hooggespannen omdat de fusieploeg. de laatste weken goed op dreef was. Het duel met lijstaanvoerder Sleutels leek de aangewezen plaats om die opgaan de lijn ook in aansprekende daden om te zetten. Op het veld deed KRV aanvankelijk maar weinig voor de Leidenaars onder, maar in de afwerking schortte het aan een goaltjesdief. Sjaak de Jong met na me was bijzonder onfortuinlijk. Oog in oog met de Leidse keeper werkte de Katwijker de bal drie maal naast de palen. Aan de andere kant van het moeilijk bespeelbare veld kwam Sleutels beter uit de verf. Leo Kompeer zorgde voor een 0-1 ruststand, waarna Klaas Dek ker en andermaal Kompeer de eindstand naar 0-3 tilden. SVOW - Kagia 0-2 Beide ploegen hadden de wed- strijdpunten hard nodig en er werd in Weteringbrug dan ook met veel inzet gevoetbald. Kagia toonde zich de betere ploeg waar het op het benutten van kansen aan kwam. Nadat Henk van der Berg en Herman Brouwer een paar keer 'proef hadden geschoten op het Weteringse doel, wist nieuweling Jos Ditmar zijn ploeg halverwege de eerste helft op winst te zetten: 0-1. Richard Trompert liet zich daarop, ook niet onbetuigd en te kende voor de tweede treffer. Di rect na de hervatting kreeg SVOW nog een juweel van een scorings kans, maar de vrij voor het doel staande Kees van Borselen werkte de bal onbegrijpelijk buiten de pa len. SVOW wist daarna geen ge vaar meer te stichten: 0-2. Tweede klasse Abbenes herstelde zich van de halve misstap bij HVZ door in Zoe- terwoude de volle winst te halen uit het treffen met SJZ. Jan Kat- tenberg opende de score al voor rust, waarna Arie van der Berg vlak voor tijd het karwei afmaakte: 0-2. Meerburg ondervond dat HVZ de laatste weken aan de beterende hand is. Ron van Steijn bracht Meerburg op voorsprong, maar Leen van Ditmar wist de 'bier- ploeg' in de slotfase aan een remise te helpen: 1-1. SVLV profiteerde niet en verloor de kostbare winstpunten aan het sterk opkomende Kickers: 1-2. Jan Zoetemelk doelpuntte voor de thuisploeg, Jack Bleeker en inval ler Rob Spaarngaren bezorgden Kickers de winst. GWS blijft de lei ders goed volgen. Speelbal Unitas Leiden vormde ook voor de Sas- senheimers geen obstakel: 6-0 door treffers van Jan Koeperus (3), Per ry Lohman (2) en Manfred van der Plas. LFC handhaafde zich knap door WSB met een 4-1 nederlaag naar Noordwijkerhout terug te stu ren. Jan Keizer, Mattie Planger en Robin Noordens waren hier de doelpuntenmakers. HAARLEM - DIOK heeft zich gis teren enigszins gerevancheerd voor de nederlagen van de afgelo pen weken. De Leidse rugbyers wonnen met ruim verschil van Haarlem: 4-34. Reeds na vijf minu ten kwamen de Leidenaars door een schitterende break van Jan Ha mers op 0v-4. Ab Huisman conver teerde op de juiste manier: 0-6. Die zelfde Huisman passeerde drie mi nuten later via een uitgespeelde driekwartlijn de Haarlemse doel lijn. Ook ditmaal wist hij het ovaal tussen de palen te schieten bij de conversie: 0-12. Het spel van de Leidse drie kwartlijn werd naar mate de wed strijd vorderde steeds effectiever, hoewel trainer Mike Patrick na af loop verklaarde dat het nog niet helemaal is zoals hij zich dat wenst. In de tweede helft ging DIOK hard tackelend door. Gideon van den Born en Dick Altink wisten na fraai samenspel beiden te scoren (0-20) en andermaal tekende Huis man voor de extra punten (0-24). De thuisploeg kon iets terug doen door Joop de Winter. Veel maakte het niet uit, want DIOK bleef - ondanks het geblesseerd uitvallen van Eric Berendsen - be wegelijk. Pieter Corver maakte na een fraaie derde rij beweging op nieuw een try voor de Morsploeg, terwijl Jan Hamers nogmaals de Haarlemse defensie verraste (4-32). Huisman maakte het karwei af: 4- 34. LEIDEN - Nadat in de vorige schaakronde alle vier de Leidse teams een nederlaag hadden gele den, kon elke ploeg het afgelopen weekeinde twee matchpunten bij schrijven. Het eerste team van Phi lidor Leiden versloeg BSG 1 uit Bussum met 6-4, terwijl het tweede team Nieuw West (Amsterdam) met 5,5 -4,5 verschalkte. Het eerste tiental van LSG kwam tot 8,5-1,5 tegen US Amsterdam en de tweede formatie bereikte een voorlopige stand van 5,5-3,5 tegen HSG 2. In de landelijke hoofdklasse is Philidor Leiden aan het terugkrab belen. Door deze eerste overwin ning heeft de ploeg al weer drie teams achter zich gelaten en staat het nu op een veilige zevende plaats. De eerste plaats in deze klasse wordt gedeeld door het drie tal HSG Hilversum (7-3 winst op SMB), Amstelveen, dat met dezelf de cijfers van De Variant en door Volmac-Rotterdam. De Rotter dammers willen dit jaar graag weer de titel veroveren, die recht geeft om in de tweejaarlijkse Europa- cupwedstrijden uit te komen. Zaterdag had Rotterdam ook ei genlijk moeten winnen van titel verdediger L+T-Eindhoven, maar in de tijdnoodfase werden de rol len omgedraaid. Leidenaar John van der Wiel won van Peter Schee- ren, maar Jeroen Piket en Jan de Wit gaven hun goede stelling uit handen. Eindhoven had zelfs de volle winst kunnen pakken als Moonen, in een betere positie, niet het remise aanbod van zijn tegen stander had afgeslagen en vervol gens verloor. Daarmee werd de eindstand op 5-5 bepaald. In Bussum begon Philidor 1 voortvarend. Hoewel Peter Gelpke op het eerste bord werd geveegd door Cor van Wijgerden in een Hol landse opening, konden de Leide naars uitlopen tot 5-1. Leo Hofland kreeg door een schijnoffer druk op de stelling en kon later zijn voor deel beslissend uitbouwen. Ook RAG de Graaff kreeg al snel grip op de partij en liet zijn tegenstan der niet meer ontsnappen. Joop Pi ket smaakte zelfs het genoegen een fraaie partij met een winnend stu koffer op g6 te kunnen bekronen. Zijn zoon Marcel gebruikte de tijd nood van zijn opponent om diens stelling met een pionnenstorm open te breken. Op het tiende bord pakte van Maaren ook de volle winst. Toen moest Wim de Kok om de matchwinst veilig te stellen in een gewonnen positie remise aan bieden. Dat werd aangenomen en door het halve punt van Piet Bak ker kwam het Leidse totaal op 6. Bussum deed iets terug doordat Coen Stehouwer in tijdnood werd geflest en Lex Jongsma onnodig een eindspel met lopers van onge lijke kleur verloor. Eindstand: 6-4 Na het debacle van de vorige keer kon de teamleider van LSG 1, Peter van der Heijden, dit maal te vreden natafelen. Ook in novem ber stonden de eindcijfers 8,5-1,5 op het scorebord, maar toen was LSG de uitspelende club geweest en nu de thuisspelende. Tegen US wqas Leon Konings als eerste klaar, met eenvoudige positionele middelen bracht pionwinst de overwinning. Het bleef volle pun ten regenen. Wanneer Joop Bakker wit heeft lijkt het wel of al zijn te genstanders 'erin trappen'. Hij wint dan gepointeerd met een soort standaardaanval. Zo rond de dertigste zet wordt dan de zwarte monarch overrompeld. Bij Tjaco Ossewaarde ging het deze keer moeizaam, maar na een Amster damse blunder won hij hardhan dig. Timo Henseler offerde een pion en later een kv/aliteit. Toch mocht hij pas het hele punt bijschrijven toen zijn tegenstander zich vergis te door met zijn dame een gedekte pion te slaan. Dirk Sikkel stond in het middenspel wat minder, in het resulterende eindspel wat beter. Hij had evenwel nooit kunnen win nen als de klok niet een handje had geholpen. Rond het vierde bord speelde zich lange tijd een discus sie af. De tegenstander van Jorgen Henseler was tijdens het uitvoeren van zijn veertigste zet door zijn vlag gegaan en de wedstrijdleider verklaarde de partij dan ook ge wonnen voor Jorgen. Ondertussen waren er echter al weer een paar zetten gedaan. En als wit over zijn tweeenveertigste zet aan het nadenken is mag de vlag best gevallen zijn. Maar de tijdsoverschrijding was op tijd ge constateerd en de US-speler liet een protest dan ook achterwege. Als zevende won de vaste invaller en het vaste punt Joan Baart. Eerst bezorgde hij zijn tegenstander twee hangende pionnen, vervol gens ruilde hij een aantal stukken en zijn automatische voordeel leid de in het dubbel-toreneindspel zelfs tot ondekbaar mat. Remmelt Otten bleek op een la ger bord dan het eerste wel te kun nen scoren. Vanuit een gedrongen stelling rukte hij met zijn dame vleugel-pionnen op en veroverde zo een kwaliteit. Op het eerste bord van LSG 1 lijkt een vloek te rusten. Dit keer verloor Henk van Putten daar kansloos. In vier wedstrijden is het resultaat slecht een 0,5 uit 4. Wiebe Wiebes complementeerde het tiental met een remise, on danks het bezit van een kwaliteit meer. Eindstand: 8,5-1,5. Ook de reserveteams van beide clubs wonnen verdiend. Philidor 2 versloeg het hoogeplaatste Nieuw West. Hoewel Heieen de Greef op de net afgelopen olympiade in Thessaloniki een zeer verdienste lijk vrouwen-meesterresultaat heeft behaald, verloor zij hier toch vrij snel. Hetzelfde treurige lot viel ten deel aan Jaap Herman, Nico Kuijf en Wim Vriend. Daar ston den echter vijf overwinningen te genover van Henrïette de Greef, Herman van Halderen, Bert van Loon, Michiel Vergeer en Ab Smit. De matchwinst werd binnen ge bracht door playing-captain Ton Kohlbeck. Eigenlijk had hij moe ten winnen, maar remise was vol doende voor een 5,5-4,5 overwin ning. Daarmee is Philidor 2 even wel nog niet uit de gevarenzone. Het team zal in de toekomst nog moeten oppassen niet in degrada tie-gevaar te komen. Dat gevaar lijkt door LSG 2 be zworen. De formatie won verdien stelijk van het Hilversumse HSG 2. Erik de Vries leed een snelle neder laag, terwijl Simon Duindam even later het zelfde lot overkwam toen deze die een eindspel van een loper tegen vier verbonden pionnen ver loor. Remises kwamen op naam van Paul Gerla, Klaas Hagendijk en Leo Barendse, die aan een ne derlaag ontsnapte toen de inmid dels vermoeide 91-jarige Graaf H.v.d.Bosch hem een puntende- ling voorstelde. Gewonnen werd er door Erik van Tooren onder het motto 'als het wild kan waarom zou je het dan rustig doen'. Michel Hockx en Maarten Kuijt wonnen gedegen en Peter Passenier op een uiterst rommelige manier. Voorlo pig is de stand dus nog 5,5-3,5 en de afgebroken stand van Adrian Cle mens zal nog een punt opleveren. Hij staat in een toreneindspel twee verbonden vrijpionnen voor. REMMELT OTTEN

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 16