Het spookbeeld van een computerfanaat Hoofdstraat 'trilt' bewoners te veel Gemeente wil van auto's af Warmond remt snelheid verkeer straks flink af Oegstgeestenaar wil hobby verbreiden Woonboot moet weg uit Warmondse Hofleede Bibliotheek Zoeterwoude zeer in trek bij inbreker Politiewagen beschadigd Beker voor baby s van december Discotheek PAGINA 2 REGIO LEIDEN ZATERDAG 15 DECEMBER 1984 Wethouder vraagt buschauffeurs wat zachter te rijden LEIDERDORP - Een groot aantal bewoners van de Leiderdorpse Hoofdstraat ondervindt nog altijd veel overlast van het zware verkeer door de straat. Dat schrijft een be woner van de Hoofdstraat, R. van Raan, naar zijn zeggen "namens de bewoners" aan burgemeester en wethouders en de gemeenteraad. Vooral voor degenen die dicht bij de rijbaan wonen wordt "de grens van hetgeen te tolereren valt meerdere malen daags overschre den", zo schrijft de Hoofdstraat-be woner. In sommige gedeelten van de straat veroorzaakt het zware verkeer zulke zware trillingen dat schade aan de huizen en riolerin gen optreedt Van Raan heeft het over lekkages via losgetrilde dak bedekkingen en voegen en schade aan vloeropgestelde c.v.-ketels en dergelijke. Vooral de NZH-bus lijkt de boos doener te zijn. De schrijver ver zoekt de gemeente dan ook drin gend om iets aan het wegdek te doen. Desgevraagd zegt wethouder Meerburg, die verkeerszaken in zijn portefeuille heeft, dat best te willen. Alleen al omdat de gemeen te destijds heeft besloten om alle Leiderdorpse wegen, die bussen over zich heen krijgen, zo'n af- deklaag moeten krijgen. Maar volgens hem is asfalteren de enige oplossing. En dat is tame lijk duur. Vele malen duurder dan gewoon bestraten: voor alleen het gewraakte stuk Hoofdstraat komt asfalteren op minimaal 220.000 gul den. De gemeenteraad heeft on langs deze mogelijkheid, genoemd in de scoringshjst, niet zulke hoge cijfers gegeven dat er meteen geas falteerd kan worden. Het project stond in elk geval niet op de 'top tien', vertelt Meerburg, die het over een "bekend probleem" heeft. Al eerder trokken Hoofdstraat-bewo ners er bij de gemeente over aan de bel. Wat hij er zelf van vindt? "Ach, het is net hoe je er tegenover staat. Ik heb er zelf jarenlang gewoond, en als je er als kind mee opgroeit merk je het niet zo. Anderzijds is het verkeer natuurlijk steeds zwaarder geworden. En ja, die klachten keren steeds weer terug, dus.." Hoop Dus is er nog wat hoop voor de getergde Hoofdstraat-bewoners. De wethouder loopt namelijk met plannen rond om de Ericalaan vol gend jaar een flinke opknapbeurt te geven. Dan kan het viaduct al daar meteen worden 'uitgediept'. De doorrijhoogte is nu nog te krap voor veel vrachtauto's. Maar als daar iets aan is gedaan zal veel vrachtverkeer de route langs het viaduct nemen en niet meer in de Hoofdstraat belanden. Meerburg denkt dat de raad wel voor die plannen te vinden zal zijn. Daarmee is de bus nog niet ver dwenen. Meerburg denkt dat heel wat 'getril' tot de verleden tijd zou gaan behoren als die bus de Hoofd straat zou gaan mijden. Maar dat kun je de mensen ook niet aan doen, zegt hy. Wel is de wethouder bereid om wederom aan de NZH te vragen of de buschauffeurs wat zachter door de Hoofdstraat willen rijden. Of dat een oplossing is? Het is al eens eerder gevraagd.. WARMOND - De Warmondse Dorpstraat en Jan Steenlaan worden binnenkort omgetoverd tot 30 km/uur zones. Wethouder Slingerland (PW) heeft tijdens de gemeenteraadsvergadering mee gedeeld dat burgemeester en wethouders broeden op een der gelijk voorstel. Ook overwegen zij om in de woonwijken Oost of Endepoel 1 als proef een dergelijke zone in te stellen. Om de zaak financieel haalbaar te maken willen de be stuurders bekijken of het moge lijk is het instellen van de zone te combineren met herbestratings- werkzaamheden. Een en ander naar aanleiding van de algemene beschouwin gen, die de politieke partijen de ze week hebben uitgebracht. De meeste partijen schreven daarin wel wat te voelen voor het terug dringen van de maximumsnel heid. B en W van Warmond blijken nog andere proeven in gedach ten te hebben. Zo willen zij in de wijk Endepoel II onderzoeken of enkele straten toekunnen met wat minder verlichting. Wanneer blijkt dat dit inderdaad kan, wor den wellicht enkele lantaarns weggehaald. PW-raadslid Van Kuijen bleek over dit plan niet zo enthousiast te zijn. "Heus niet omdat ik in de wijk woon", aldus de man van Progressief War mond. "Maar juist vanwege de inrichting van de straten, met veel bosjes en onverlichte obsta kels". Gek werden ze ervan. De telefoon stond niet stil, telkens belde een collega-hobbyist op om de nieuwste vondst te vertellen of om hulp te vragen bij het maken van een pro gramma. Op een bepaald moment kon het echt niet langer meer. De noodrem werd aangehaald om de uit de hand gelopen hobby enigszins in te perken. Het gaat hier over de nieuwste ver slaving: de huiscomputer, het ap paraat dat mensen tot diep in de nacht aan de buis kluistert. Niet om likkebaardend naar een smake lijke pornofilm te kijken, maar om eigen programma's te maken en daar net zo lang aan te sleutelen totdat het klopt. Een anti-sociaal gebeuren, als je niet dezelfde ver slaving hebt. In het gezin van de Oegstgeester huiscomputer'freak' Hein de Graaf liep het op een gegeven ogenblik de spuigaten uit. Vader was dag en door Dirk Jan Roeleven nacht bezig met de computer. Dat was nog niet het ergste, vooral de eindeloze en niet aflatende stroom telefonerende amateur-program meurs ("dat is één van de nadelen, als ze je kennen staat de telefoon niet meer stil") beheersten het da gelijks leven in de knusse woning aan een lommerrijke straat in het oude centrum van Oegstgeest. "Soms was het zo erg dat ik de DEN HAAG/WARMOND De president van de Haagse recht bank heeft in kort geding bepaald dat woonschip Episode uiterlijk tot 15 februari in de Warmondse Hofleede mag blijven liggen. Maar dan moet het onherroepelijk eruit weg. Het vonnis is het resultaat van het kort geding dat de stichting het Zuidhollands Landschap tegen woonschipbewoner Hovius had aangespannen. De stichting voert een zogenaamd uitstervingsbeleid voor woonboten dat erop neer komt dat bij verkoop door of over lijden van de^huidige eigenaren de betreffende woonboot zijn lig plaats verliest. Hovius had de Epi sode gekocht van de erven van de vorige eigenaar van de woonboot en was na de aankoop ook uit de Hofleede weggetrokken naar de Sassenheimse Industriekade. Hier mocht hij echter evenmin liggen en de Episode werd dan ook naar de Hofleede teruggesleept. Hovius' advocaat voerde vorige week ter zitting aan dat uitstel tot aan de zomervakantie voor zijn cliënt zeer belangrijk is omdat zijn dochters in Leiden op school zit ten. telefoonstekker uit het contact trok omdat ik een film op TV wilde zien zonder gestoord te worden door de talrijke telefoontjes", zegt de vrouw van Hein de Graaf. Deze telefonische terreur verklaart de laatste zin uit het persbericht dat De Graaf opstelde om de eerste Oegtsgeester computerdag, die vandaag wordt gehouden, aan te kondigen. Die zin luidt: "Vermeldt dit telefoonnummer liever niet in het artikel in verband met een an ders te verwachten vloed van tele fonerende hobbyisten". Kick Het kan hoog oplopen bij de wa re computerfanaat. De Graaf kan daar zeker onder worden ge schaard, hoewel hij nu - onder druk van het gezin - gas terug heeft genomen. "Dat moest wel, zonder dat ik het zelf door had, zat ik tot 's nachts vier uur achter mijn Com modore 64. Met een volledige baan is dat niet te combineren. Voor je gezin is het ook niet leuk. Het zal echter moeilijk blijven om het in de hand te houden". Hein heeft de afkickperiode in middels achter de rug. Terugblik kend zegt hij: "Het is de veelzijdig- ZOETERWOUDE Wederom is bij de openbare bibliotheek in Zoeterwoude ingebroken. Drie weken geleden werd door een raampje te forceren een paar honderd gulden kasgeld en een draagbare radio meegenomen. De dienst gemeentewerken heeft de raampjes toen beveiligd met krammen. Het mocht niet baten. Deze week was het weer raak. Hetzelfde raampje werd 'opengef- riemeld' en veertig tot vijftig gulden kasgeld werd meegenomen. De voorzitter van het bibliotheekbestuur vermoedt dat de dader een lezer van het Leidsch Dagblad is. Hij wil daarom via dit medium kwijt "dat er geen wisselgeld meer achterblijft en dat er voorlopig ook geen nieuwe radio komt". Hij voegt er aan toe dat dieven met interesse voor lezen van harte welkom zijn tijdens de openingsuren. KATWIJK/OEGSTGEEST - Een wagen van de Katwijkse politie is tijdens een achtervolging zwaar beschadigd. De bestuurder van de politieauto raakte de macht over het voertuig kwijt aan het einde van de weg langs het Oegstgees- terkanaal en kwam op de kruising met de Dorpsstraat tot stilstand te gen een hek. De achtervolgde auto, die op naam staat van een 23-jarige man uit Oegstgeest, viel op tijdens een routinecontrole in Noordwijk. De auto verdween in snelle vaart rich ting Katwijk waar de achtervol ging werd ingezet. Aanvankelijk stopte de bestuurder na een stopte ken op de provinciale weg, maar gaf weer gas toen de politiemensen waren uitgestapt. De rit ging ver volgens via Rijnsburg richting Oegstgeest waar de politiewagen, vermoedelijk als gevolg van glad heid, uit de bocht vloog. Vanmor gen vroeg was de dader nog niet aangehouden. Jazzconcert Zondag in Warmond weer een jazzconcert: 'Pete Allen' treedt er in de Jazz Sociëteit aan de Dorps straat op. Het concert begint om drie uur en iedereen is welkom, tegen betaling van 7,50. Kindertoneel Zondag komt het Binnenlands Theater naar gebouw Taberna, Julianalaan in Oegstgeest voor een vrolijke kindervoorstelling. De voorstelling, 'Door dik en dun', gaat over twee mensen die steeds in onmogelijke situaties verzeild raken. Kinderen van 5 tot 11 jaar kunnen komen kijken zondagmid dag, om één uur. Leidenaar doodgereden LEIDEN - De 74-jarige K. Bakker is vanmorgen in het Academisch Ziekenhuis overleden aan de ver wondingen die hij opliep bij een ongeluk gistermiddag op de krui sing Burggravenlaan/Kernstraat in Leiden. Het slachtoffer fietste ojt de Burggravenlaan en werd niet opgemerkt door een auto, be stuurd door een man uit Rijnsburg, die uit de Kernstraat kwam. De bewuste verzilverde beker, die Van Kempen en Begeer aan nieuw bakken ouders wil uitreiken.(foto pr> VOORSCHOTEN/LEIDEN - Alle baby's die deze maand in Leiden en Voorschoten worden geboren, krijgen een verzilverde beker met inscriptie. Cadeautje van 'de Zil- verfabriek', die na alle sombere be richten en gebeurtenissen iets te rug wil doen. Aldus Hans Lykla- ma, direkteur van Keltum, één van de overgebleven gezonde 'poten' van de Koninklijke van Kempen en Begeer. Ouders die wel iets voor zo'n be ker voelen én in Leiden of Voor schoten woonachtig zijn kunnen bij de juweliers die het merk ver kopen hun geboortekaartje laten zien. Aan de hand daarvan krijgen ze halverwege januari de beker met de naam van hun baby er in gegraveerd. Lyklama verwacht, aan de hand van bij de burgerlijke standen in gewonnen informaties, dat met dit gebaar ongeveer 150 bekers zijn ge moeid. Dat heeft hij er wel voor over om Van Kempen een opste- kertje te geven. Overigens heeft hij wel even geaarzeld voordat hij be sloot om nieuwbakken ouders zo'n beker te geven. "Ik was bang dat het verkeerd zou overkomen. Dat men zegt: hoe kan dat nu, na zoveel problemen nu ineens cadeautjes gaan uitdelen. Maar het is gewoon een geste, een bescheiden actie, om te laten zien dat we nog volop in de strijd zijn". ZATERDAG Leiden Buurthuis 't Spoortje - Bernhardkade 40, vogeltentoonstelling t.g.v. 60 jarig bestaan 'De Zanger', tot 22 uur. Buurthuis Stevenshonk - Stevenshof, jaren zestigavond, 20.30 uur. Buurthuis Op Eigen Wieken - Valken pad, kerstbingo, 19.30 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, open soos, vanaf 22 uur. Kykhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'De Illusionist', 20 en 22.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Oblo- mow', 21.15 uur. Voorschoten Zwembad Het Wedde - kunstzwem- en figuurdryfshow, 20 uur. Dorpskerk - burgerijconcert Baroken- semble, 20.30 uur. Zoeterwoude Muziekcentrum, Schenkelweg, receptie dokter Kortmann, 15 uur, feest voor ge- 20 uur. ZONDAG Leiden Kykhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'De Illusionist', 20 en 22.15 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - strandwandeling, verzamelen om 13.30 in de koffieshop van het station. Hans Menken Bowling - Boshuizerlaan, kwartet Dolf del Prado, 15 uur. MEAO - Lammenschanspark, kerstvie ring voor Ratelleden en Volkshuisbe zoekers, 15 uur. Buurthuis 't Spoortje - Bernhardkade 40, vogeltentoonstelling t.g.v. 60 jarig bestaan 'De Zanger', 10-17 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. L^idsê Werkgroep Homoseksuaiteit - Caeciliastraat 18, 'De Roze Salon', 14-18 Oegstgeest Gebouw Taberba - Julianalaan 1, kin dervoorstelling, 13 uur. Warmond Jazz Sociëteit - 'Pete Allen', 15 APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 14 tot vr 21 door: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, Leiden, tel. 763134. Apotheek Boehmer, Florijn 19, Leider dorp, tel. 894400. Lezers schrijven Het spookbeeld van Graaf is inmiddels afgekickt. heid van het apparaat dat het 'm doet. Je kan ermee componeren, tekenen, rekenen, spelletjes doen en zoveel meer. Het rare is dat ik het allemóél leuk vind. Dat ding kan doe wat jij wilt. Je kunt erover filosoferen waarom het leuk is om te werken met iets dat je je wil kunt opleggen". In de woning van De Graaf zijn artikelen met chips ruim vertegen woordigd. Om te beginnen eten we het knisperende spul bij de witte wijn, verder speelt de zoon des hui zes ("hij is niet overdreven ver slaafd") voetbal op een spelcompu ter, terwijl in een hoekje nog wat losse, draagbare computerspel letjes liggen. In zijn speciaal daarvoor inge richte computerkamer heeft Hein de Graaf mooi spul staan. Op zol der vinden we zeer snelle disc-dri- ves, een kleurenmonitor, matrix printer, en een uitgekiend opberg systeem voor de vele floppy-discs. Terminologie die steeds meer men sen begrijpen. De huiscomputer is namelijk aan een niet meer te stui ten opmars bezig. Opmars Hoe anders was het toen De Graaf in april 1983 zijn Atari-spel- computer inruilde voor een Com modore 64. "Er was niets te krij gen, de 64 was net op de markt. Dan ga je mensen zoeken die met hetzelfde probleem zitten dat ze er meer mee willlen doen. maar dat er eenvoudig niets te krijgen is. In vijf lessen heb ik toen de computertaal Basic geleerd. Daarmee kan je al een heel eind komen". Het bleef niet bij een simpel zelf bedacht programmaatje Woord Ra den. De Graaf ging door. Hij werd lid van alle 'gebruikersclubs' in Nederland. Liep Commodore- beurzen af in Engeland, Duitsland en Nederland. Kocht alle tijd schriften die voor de Commodore werden uitgegeven en hield op zol der séances met zwaar verslaafde gebruikers uit Oegstgeest en Lei den. Die aanduiding 'gebruikers' geeft al een beetje aan dat de huis- computer een verslavend element (vergelijkbaar met alcohol of drugs) met zich meebrengt. De meeste gebruikers kunnen er niet meer van af kunnen blijven, als ze er eenmaal aan zijn begonnen. Ook heb je steeds méér nodig om de zelfde 'kick' te krijgen. In het geval van de huiscomputer, heb je steeds meer soft-ware nodig. Computerdag Uit de club van serieuze gebrui kers kwam ook het idee om de van daag in het Camphuys (achter de kerk in de Leidse Buurt) gehouden computerdag te organiseren. Hier krijgen geïnteresseerden informa tie en demonstraties. Ze kunnen zich naar hartelust uitleven op de aanwezige apparaten. Voorop staat de kleinschaligheid en het verlangen om beginnende computergebruikers te helpen. De Graaf is uitgekeken op de grote bij eenkomsten in het land waar de eensgezinde sfeer uit de beginpe riode heeft plaatsgemaakt voor een hardnekkig (en illegaal) copiêren van programma's. Een ontwikkeling die de fanatie ke hobbyist een dilemma bezorgt. Enerzijds wil je er niet aan mee werken, anderzijds kap je het ook niet laten om 'ja' te zeggen als je een 'gekraakt' programma krijgt aangeboden, zegt hij. Vergelijk baar met de drugverslaafde die een partij cocaïne niet aan zijn neus voorbij laat gaan. Er zijn mensen die meer dan tweeduizend illegaal verkregen programma's in huis hebben. De Graaf: "Geen enkele hobbyist is brandschoon". De rust is inmiddels in huize De Graaf weergekeerd. Het ergste fa natisme is voorbij. Wat ook mee speelt om binnen het gezin de ver slaving acceptabel te houden, is volgens De Graaf, het betrekken van de familieleden bij de compu ter. "Je kunt het zo gek niet beden ken of er is wel een toepassing van de computer die aansluit bij de in teresse van een ander. Mijn vrouw houdt van breien, het moet moge lijk zijn met de computer een brei- programma te schrijven. Wanneer je zo werkt zal er meer begrip voor de gebruiker zijn", tipt hij andere huishoudens waar de nieuwe elec- Echtscheiding Het zal wellicht niet lang meer duren voordat de rechter de com putermanie van een echtgenoot (De Graaf: "Op computerbeurzen zie je alleen maar mannen, de vrou wen zie je met een boekje in de au to wachten op de parkeerplaats") als reden voor echtscheiding ac- cepteerd. Dit spookbeeld ligt bij Hein de Graaf niet op de loer.- "Links en rechts zie je storingen in het huiselijk leven. Bij ons valt dat ge lukkig mee omdat bekend is dat mijn bevliegingen meestal van kor te duur zijn. De computer-obsessie is al zo goed als voorbij". Over spookbeelden gesproken. Terwijl de film nog maar net in pre mière is gegaan, wordt het compu terspelletje van Ghostbusters (Spokenvangers) al op zolder ge speeld. Het muziekje dat er bij hoort komt in drie tonen uit de huiscomputer. De tekst van het liedje verschijnt in beeld. Wanneer de begeleidende stip op het woord Ghostbusters komt, is een simpele druk op de spatiebalk genoeg om de sprekende computer de titel van de film te laten zeggen. Het Commodore 64-spook is bij De Graaf inmiddels gevangen, maar je weet maar nooit wanneer en in welke gedaante het terug komt. Op het beeldscherm ver schijnt de zin "I ain't 'fraid of no ghost". Vrij vertaald: Ik ben voor geen spook bang. En zo is het toe- vallig ook nog eens een keer. Als frequent gebruiker van de Was- senaarse discotheek (platenuit- leen) vernam ik uit uw krant dat deze nuttige instelling gesloten gaat worden. Het waarom is mij niet geheel duidelijk, maar de diep ere achtergrond schijnt te zijn dat de discotheek zichzelf financieel moet bedruipen en kostendekkend moet zijn. Dat schijnt niet haalbaar te zijn, dus overweegt de WD-afgevaar- digde van de commissie welzijn de discotheek doodleuk te sluiten. Een stuk dienstverlening dat door de jaren heen getoond heeft een uitzonderlijke collectie platen te hebben opgebouwd in zo'n breed scala dat het voor een ieder wel wat te bieden heeft. Als dienstverlening op deze wij ze wordt gewogen, dan is elke in stelling op dit gebied ten dode op geschreven. Ik roep bij deze de le den uit Wassenaar en omringende gemeenten op alert te zijn, want voor men het goed en wel beseft, is de platenafdeling me.t een goede collectie pop en klassiek opgehe- Wie van de Wassenaarse leden wil z'n schouders eronder zetten voor het behoud van deze disco theek en gezamenlijk actie voeren? Er zal in Wasenaar toch nog wel gevoel voor culturele eigenwaarde zijn? D.W. Wansink Utrechtse Jaagpad 25 Leiden. Parkeren bij Statendaalder aan banden LEIDERDORP - Burgemeester en wethouders van Leiderdorp zullen "een studie" gaan verrichten om een oplossing te vinden voor het parkeerprobleem bij het ge meentehuis aan de Statendaalder. Dat willen ze zo snel mogelijk doen, omdat het parkeerterreintje bij het gemeentehuis nu vaak 'overbelast' is. Bezoekers van het nabijgelegen winkelcentrum 'Win kelhof blijken het gemeentelijke terrein ook graag als parkeerruim te te gebruiken. Dat terwijl het, zo verklaart een woordvoerder van de gemeente, eigenlijk alleen voor ambtenaren is bestemd. Het parkeren bij het gemeente huis veroorzaakt al jaren irritatie bij de Leiderdorpers, die bij het ge meentehuis wonen. Vooral bij de bewoners van de Karolusgulden, die al er jaren bij de gemeente over aan de bel trekken. Zij vonden het heen-en-weer gerij allesbehalve ideaal, met name gezien de op straat spelende kinderen. Al die jaren heeft de gemeente Leiderdorp de boot afgehouden: men wilde met het nemen van eventuele maatregelen wachten totdat alle bouwwerkzaamheden verleden tijd zouden zijn. Ook heerste er binnen het gemeente huis de hoop dat gemeentehuis-be zoekers vaker de parkeergarage zouden induiken, toen bekend werd dat men daar voortaan twee uur gratis kon staan. Die hoop bleek echter ijdel. Nu de nieuwe AMRO-bank er ook staat is het moment daar om snel een definitieve oplossing te •vinden. Een mogelijke oplossing is om alle bezoekers richting par keergarage van 'Winkelhof te stu ren. Dan zou er éénrichtingverkeer in de Karolusgulden moeten wor den ingesteld. Een mogelijkheid is ook om het terreintje 's avonds en in het weekeinde af te sluiten of in te richten als 'groenzöne', een sug gestie die van de bewoners zelf af komstig is. Men is er volgens de woordvoerder nog niet uit, maar er wordt wel druk over gepraat. Bin nenkort zal via de werkgroep ver keer door burgemeester en wet houders een besluit worden geno- LEIDSCH 3 DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN incassokosten. Maandabonnement 21,21 (Autom. betaling) Losse n Post uitsluitend aan: Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen, tel 071-123143 tussen 18.00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV Directie: G. Koopman Adj.dir.: N Qüakernaat Hoofdredacteur Drs. J. W. E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur: Commentaren: W. F J.Wirtz en A. A. van Brussel J. Kroon (stad) B. W. T Jungmann (plv) H. I. J Veldhuizen (regio) M. Hoei regio Li inson-de Graaff tel. 071-144941. 1st. 219 H v d. Post (ptv) W. F. J. Wirtz (bin. buit./eco.) P. J. de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W C. H Schrama (feature)

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2