5 D T opleiding tot ziekenverzorgende 'Ajax zal meer systemen moeten leren' Bij ons rijdt u geen scheve schaats Walter Meeuws vanaf 13 januari in het veld 9verlengstuk9 van trainer De Mos Martinus kan zich meten met Oostblok Verrassingen blijven uit op N K-indoor ^UHN UJ'JCGSH SLUUTH H. JANSE, CURSUS VOETVERZORGER(STER) j VW LT gesloten Benzine 1981 85.000 km □I kamsteeg oegstgeest Vers van de groothandel tegen vaste bodemprijzen KiPP?poten 4 2sl KuikendrUmsti(fh^V kipfilet r i« H.~ "O 13.- PAGINA 14 SPORT ZATERDAG 15 DECEMBER 1984 HALLE (ANP) - Landskampioen Martinus heeft gisteravond in Hal le opnieuw bewezen zich met de volleybaltop van Europa te kun nen meten. De Amstelveners verlo ren weliswaar met 2-3 van Dinamo Boekarest, maar dwongen door hun evenwichtige speelwijze be wondering af. De setstanden wa ren 13-15, 15-13, 11-15, 16-14 en 10- 15. De wedstrijd, die van zeer hoog niveau was, duurde twee uur en 37 minuten. Met Bert Goedkoop, Harrie Brokking en Peter-Jan Leeuwe rink als uitblinkers gaf Martinus de wedstrijd, mede door toedoen van de zwakke scheidsrechter, uit han den, na bij 9-10 in de beslissende set nog uitzicht te hebben gehad op de overwinning. Dinamo Boe karest, dat in het toernooi om de Europese beker onlangs nog de fa voriet Torino uitschakelde, behield de leiding in het klassement van Oostduitse toernooi, waaraan zes teams meedoen. Martinus is met vier punten uit drie wedstrijden tweede. VOETBAL - Het Belgisch nationa le voetbalteam heeft vrijdagavond in Breskens de oefenwedstrijd, die werd bijgewoond door 1400 toe schouwers, tegen de Zeeuwse ama teurselectie met 4-2 gewonnen. Ge makkelijk kwam de overwinning overigens niet tot stand, want bij rust leidden de Zeeuwen door een doelpunt van Paul van Cauteren (Sluiskil) nog met 1-0. AMSTERDAM (GPD) Nadrukkelijker dan ooit werd het Walter Meeuws dinsdagavond voor het bekerduel tegen Heerjansdam duidelijk gemaakt, dat hij er bij Ajax nog niet echt bij hoort zolang hij zijn kunsten op het veld niet heeft vertoond. De Belg wilde net als anders het spelershome van Ajax binnengaan, maar werd door een lid van de bewakingsdienst tegen gehouden. „Uw kaart, meneer". Meeuws, als avontuurlijk ingestel de verdediger toch gewend om de aanval snel over te nemen, was er duidelijk door verrast. Met een aar zelend uitgesproken: „Maar, maar ik ben toch speler, van Ajax?", pro beerde hij alsnog een doorbraak te forceren. De counter was echter tot mislukken gedoemd, zeker tegen deze bewaker, die plotseling in zijn rol groeide: „Dat zegt mij niets, meneer, als u geen kaart hebt, komt u hier niet binnen. Ik ken u niet". Pas toen omstanders in Meeuws de „nieuwe aankoop" ont dekten, besloot de controleur het toegangsverbod op te heffen. Dit voorval is symbolisch voor de situatie waarin Walter Meeuws nu al maanden verkeert. Geschorst door de Belgische voetbalbond vanwege zijn aandeel als ex-speler van Standard Luik in het omkoop schandaal, is Ajax tot 3 januari ge dwongen om hem buiten te sluiten op de momenten waarop het er voor de club op aankomt. „Ik kan je wel verzekeren dat negen maan den zonder voetbal heel zwaar is. Alleen in een paar oefenwedstrijd jes tegen amateurclubs heb ik mo gen meedoen. Verder heb ik mo gen toekijken. De laatste tijd heb ik meer wedstrijden gezien dan in de tien jaar ervoor". „In het begin had ik daar niet zo'n last van. Alles was toen nieuw voor me. De club, de spelers, de en tourage, je bent nieuwsgierig en wilt alles leren. Het was toen net een soort verkenningsronde. Later, zo rond die duels tegen Bohe mians, werd het echter steeds moeilijker. Je zit in de groep, je traint mee en je volgt alle tactische besprekingen, maar je mag toch niet meedoen. Dan voel je het echt als een straf en waarvoor? Er is destijds echt geen geld door mijn handen gegaan. Gelukkig zit het er nu bijna op, al had ik zondag wel graag meegespeeld tegen PSV". De 33-jarige Walter Meeuws is voor drie seizoenen aangetrokken om met zijn ervaring, opgedaan bij Racing Mechelen, Beerschot, Club Brugge en Standard in samenwer king met Ronald Spelbos van Ajax weer een vooraanstaande Europe se ploeg te maken. De kans is ech ter groot dat wanneer de libero op 13 januari in de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch zijn debuut maakt, de beslissing op twee van de drie fronten al gevallen is. In het UE- FA-Cuptoernooi is Ajax inmiddels reeds uitgeschakeld door Bohe mians en winnen de Amsterdam mers morgen in de Meer van PSV, dan is ook de strijd om het lands kampioenschap zo goed als beslist. „Ach, ik vind het niet zo'n punt als Ajax na zondag bijna kampioen is. Ik kan dan misschien wat vrijer voetballen. De eerste weken zal ik het best moeilijk hebben. Al die tijd dat ik geen wedstrijden heb kunnen spelen heb ik wel hard ge traind, zodat de conditie goed is, maar het is de vraag of ik nog vol doende spelritme heb. Val ik in het begin tegen, dan zal de trainer mij er gewoon naast moeten zetten en me in het tweede elftal moeten la ten spelen". Verschil Het lijkt erop alsof Meeuws zich daarmee bij voorbaat wil veront schuldigen en de druk probeert weg te nemen die ongetwijfeld straks in Den Bosch door pers, offi cials en supporters op hem zal wor den gelegd. „O nee, dat heb ik er niet mee voor. Ik kijk echt niet op tegen mijn debuut bij Ajax. Daar voor ben ik te zeer gewend geraakt aan het spelen onder druk. Ik denk dat het ook wel zal meevallen. Op de training gaat het erg goed. Trou wens, belangrijker dan dat Ajax straks misschien al bijna kam pioen is is het feit dat ik in een goedlopende ploeg kom. Dat is het grote verschil met bijvoorbeeld Si mon Tahamata, die ook zo lang niet heeft kunnen spelen. Pas heb ik het daar nog met Simon over ge had. Hij heeft bij Feyenoord het nadeel dat hij in een slecht draai end elftal komt. Er wordt erg veel van hem verwacht. Als Simon er maar eenmaal bij is, dan gaat het weer goed met Feyenoord, zo den ken velen. Zoiets legt pas echt een druk op je". Hoewel Ajax als lijsttrekker in de eredivisie nog altijd veel tegen stemmers heeft die weinig vertrou wen hebben in de toekomst van de Amsterdammers, is Walter Meeuws best te spreken over zijn nieuwe collega's: „Ajax heeft een heel aantrekkelijk elftal met veel techniek. Deze ploeg kan uit groeien tot een hele goede, maar dan moeten alle jongens wel bij el kaar blijven, zodat de automatis men niet steeds vernieuwd behoe ven te worden. Er zal dan ook een goede linkspoot op het midden veld moeten komen". Overschekelen Tegelijkertijd realiseert de Vla ming zich dat er verschil tussen de Nederlandse en de Europese top zo mogelijk nog groter is dan de af stand (280 kilometer), die hij iedere dag zelf tussen Gierle en Amster dam moet overbruggen. Wil Ajax, dat al vijf jaar niet verder is geko men dan de tweede ronde van een Europa-Cuptoernooi, niet nog meer geisoleerd raken, dan zal het volgens Meeuws moeten leren om in een wedstrijd gemakkelijk van het ene op het andere systeem over te schakelen. „Zo ver is Ajax nu nog lang niet. Daarom zal ik moe ten gaan experimenteren en varië ren, al besef ik ook wel dat er in Nederland te weinig moeilijke wedstrijden zijn waarin naar het Europese niveau kan worden toe gewerkt. Het wreekt zich ook dat jonge jongens als Van Basten, Rij kaard en Vanenburg voorlopig geen ervaring kunnen opdoen in de Europa Cup en waarschijnlijk ook niet in het volgende wereld kampioenschap". „In de competitie zijn er ook te weinig serieuze tegenstanders. Te gen Feyenoord heb ik veel meer pittige duels gezien dan in vijf wedstrijden daarvoor. Het aardige was dat Ajax er bij Feyenoord wel in slaagde om niet alleen aan te val len, maar ook goed te verdedigen en vanuit die verdediging nog een Walter Meeuws: "Ajax kan uitgroeien tot een heel daar is zeker twee jaar voor nodig". behoorlijk aantal kansen wist te creëren. Er is vaak gezegd dat het laatste half uur van Feyenoord- Ajax niets voorstelde en slecht was. Daar ben ik het niet mee eens. Ajax heeft in die periode tactisch sterk gespeeld". „Tegen Bohemians lukte dat he lemaal niet. Toen bleef iedereen zijn eigen rol spelen en niets meer. Terwijl dat toen wel nodig was. Verdedigend was het allemaal goed, aanvallend stelde het niets voor, omdat de voortzetting om te komen tot een goede counter ont brak. En hoe kwam dat? Iedereen liet zich intimideren. In Amster dam had men een vriendelijk en technisch Bohemians gezien. In Praag keek men zijn ogen uit. Was deze schopploeg nou datzelfde aar dige elftal van twee weken terug? Ajax zal ook op die hardheid inge steld moeten raken. Zo is Europa- Cupvoetbal nu eenmaal. Dan kan je niet zeggen: bah, wat gemeen". Vanaf 13 januari zal Walter Meeuws als een verlengstuk van trainer Aad de Mos in het veld gaan fungeren, maar dat betekent vol gens de Belg beslist niet dat dan alle problemen voor Ajax prompt tot het verleden zullen behoren: „Met Spelbos zal ik gaan werken aan het evenwicht in de ploeg en aan het vergroten van het tactisch- bewustzijn. Aangeven van „nu gaan we jagen" en „nu gaan we rustig aan doen". Dat is geen pro ces dat in twee maanden voltooid kan zijn. Daar heb je zeker twee jaar voor nodig". LEIDSCHENDAM (ANP) - De kwartfinales bij de nationale in- door-tenniskampioenschappen in Leidschendam zijn gisteren in snel tempo en zonder noemenswaardi ge verrassingen afgewerkt. Zowel bij de vrouwen als bij de mannen vergden alle partijen slechts twee sets. Alle geplaatste vrouwen dron gen zonder veel moeite door tot de halve eindstrijd en ook bij de man nen kwamen de favorieten gemak kelijk verder. De zestienjarige Nicole Rooy- mans kon het natuurlijk niet bol werken tegen Marcella Mesker. Nanette Schutte had weinig moei te met Nicole Jagerman. De als tweede geplaatste Karin Moos maakte een regelmatige score (6-3, 6-3) tegen Mariëtte Pakker. Marian ne van de Torre had in de eerst^set haar handen vol aan de zeventien jarige Ingelise Driehuis, die met 5- 4 voorkwam, maar het niet te gelde kon maken: 5-7. De tweede set was slechts een formaliteit. De negentienjarige Bart Theelen kwam er tegen de superieure Men- no Oosting niet aan te pas. Met tweemaal 6-0 werd Theelen, on danks manmoedig verweer, van de baan gestuurd en op deze wijze gaf de als eerste geplaatste Oosting op overduidelijke wijze nog eens zijn visitekaartje af. Op papier leek de ontmoeting Christiaan Feenstra te gen Wim Groeneveld interessant. Menigeen herinnerde zich nog het titanengevecht tussen de twee tij dens de nationale kampioenschap pen op de Metsbanen in Scheve- ningen in augustus. Toen was het de Europese jeugdkampioen Feen stra, die een ronde verder kwam. In Leidschendam was Groeneveld uit op revanche. Met scherp ge plaatste drives trok hij de eerste set naar zich toe (6-3). In de tweede set ging het gelijk op tot 3-3, waarna Groeneveld snel doorstoomde naar opnieuw 6-3. Johan Vekemans maakte zijn plaatsing (vierde) waar door een ze ge op René Moos. Alleen de tweede set bracht de nodige spanning (6-1, 7-6). Ton Sie - de gedoodverfde fi nalist - had weinig moeite met Frits Don. Weliswaar kwam hij in het begin van de tweede set achter, maar herstelde zich op tijd om in de tiebreak het pleit in zijn voor deel te beslissen. SKIËN - De Poolse Dorota Tlalka heeft vrijdag de tweede slalom voor de wereldbeker gewonnen. Tlalka zegevierde in Madonna di Campaglio. Met een tijd van 1 mi nuut 47,90 seconden over twee manches verwees Tlalka de Zwit serse Brigitte Gadient naar de tweede en de Francaise Christelle Guignard naar de derde plaats. "Van Wijckerslooth" te Oegstgeest is een modern verpleeghuis voor soma tisch zieken en maakt deel uit van de "Stichting R.K. Verpleeghuizen Leiden en omstreken". Het heeft een capaciteit van 108 bedden verdeeld over vier afdelin gen en beschikt als reac tiveringscentrum over een uitstekend ingerichte reva- lidatie-afdeling. Langduri ge zieken en revalidatie- patiënten vinden hier een prettig woon-, behandel en leefklimaat. Het ver pleeghuis is gemakkelijk met openbaar vervoer te bereiken en beschikt bo vendien over een perso- neelsflat met 32 apparte menten. Er zijn nog enkele plaatsen vacant voor de opleiding welke start op 27 februari 1985. Een opleiding tot het Staatsdiploma Ziekenverzorging. De opleiding duurt 2 jaar, exclusief de préklinische peri ode van 12 weken. Het theoretische gedeelte wordt gegeven aan de centrale school voor de Opleiding tot Ziekenverzorgende te Leiden. Voor de praktische opleiding bent u werkzaam in het ver pleeghuis "Van Wijckerslooth". OOK BELANGRIJK Toelatingseisen 17, jaar zijn diploma INAS óf diploma MAVO óf diploma HAVO. Voor informatie kunt u zich wenden tot mevrouw J.M. Wilderink, praktijk- I koördinator, telefoon 071 - 17 12 34. Gaarne zien wij uw schriftelijke reaktie vóór 1 januari a.s. - tegemoet op het adres Postbus 34, 2340 AA OEGSTGEEST. J Voor sleutels, sloten er. naamplaten! Auto en huis sleutels, klaar terwijl i wacht. "DE SLEUTELKONING s maandags gesloten A-bewoners Morsweg e.o. Ondanks alle bescherming en bewaking. Maak voor alle zekerheid uw ramen en deuren toch maar dicht met GAAS en LATTEN. Per meter verkrijgbaar bij: HET JUISTE ADRES VOOR UW AUTOWRAKKEN EN METALEN!!!! Gebr. van Leeuwen Katwijk aan Zee. Malefijtstraat 16 Tel. 01718-14105 of 12586. FaVan Zijp TmT S-de™"29S' T weewielerspecialïst Half januari start er weer een opleiding tot pedicure. Deze cursus duurt een vol jaar en het diploma wordt uitgegeven door één van de grootste voetverzorgingsorganisaties. Er wordt lesgegeven volgens moderne methoden, aan kleine groepen. Als pedicure kunt u zelf uw werktijden bepalen en het geeft een goede (bij-)verdienste. Opgaven en inlichtingen: Voetverzorgingscentrum van der Haven Groensvoorde 74/76 - 2742 DL Waddinxveen Tel. 01828-12887 WEES DE FISCUS VOOR! INVESTEER IN DECEMBER Koop nu een Kamsteeg BESTELWAGEN occasion. VW Transporter gesloten Diesel 1983 26.000 km I VW Transporter met ramen Diesel en Benzine vele typen. I VW Pick Up Dubbel Cabine 1984 8.000 km j VWKIeinbus Benzine 1981 57.000 km Peugeot J5 met ramen Benzine 1983 35.000 km I Citroen Acadyane 2 CV Benzine 198410.000 km j Ook voor verhuur-bestelwagens •3 maunden volledige V A.G oecusiongar; lende garantie op de belangrijkste delen v. rantie» keuringsrapport bij iedere occasioi 9 maanden aam 15 dagen c duidelijk garantiebewijs BEDRUFSWAGENS Uw V.A.G dealer voor Volkswagen en Audi: Bedrijfswagenspecialist: L. de Groot, tel. 011-173414 (na 18.00 uur 071-173995). HJH (^5^) GEVERSSTRAAT 30 - OEGSTGEEST - dagelijks geopend van 9.00-18.00 uur MÊm \±S en koopavond, Iedere dinsdag vanaf 7.00 uur tot 13.00 lllir in dc Groenoordhallen (tijdens de Veemarkt) portin, Kipspecialist |F\ Groeneveld en Zn. Tel. 010-739755 LET OP! Dinsdag 18 dec. en MAANDAG 24 DECEMBER verkoop O van een grandioos assortiment Kerstbout O ®o.o. Kalkoen en Kalkoendelen. Konijn en 0 0 Konijnbraadstukken, Fazant, Wilde Eend, 0 Haasetc. Zaterdag 15 en zondag 16 december a.s. VLOOI WEEK-END in de Beurshal te Boskoop Open: zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur zondag van 11.30 tot 17.00 uur. Inl.: 01714-4535. b.g.g. 5111. GROTE FRUITVERKOOP A.s. maandag 17 dec. di.dag 18 dec. in de Groenoord hallen Leiden, tijdens de veemarkt van 8-1 uur, verkoop maandag bij het restaurant, dinsdag verkoop hoofdin gang v.d. hal bij W.J. Sira. Sinaasappelen extra voordelig 1 kist Maroc clementines mandarijnen z. pit 144 stuks30,00 1 kist gr. navels Slnaasapp 100 st30,00 Holl. appelen Lombart's, Cox Orange Golden Deli cious p. kist 12 kg Inhoud voor20,00 p.kist 1 kist gr. Goudrelnetten 12 kg15,00 1 kist app. Jonagopld de fijnste 12 kg25,00 2 kg Jonagold5,00 21/2 kg Golden4,50 22 mandarijnen5,00 25 pers Sinaas5,00 2Vz kg Goudreln4,00 21/2 kg Cox Or4,50 15 gr. nav. Sinaas5,00 20 kg aardapp10,00 Voor bestellingen bellen W. J. SIRA Lage Rijndijk 68b, Leiden. Tel.: 132608.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 14