SUIZEBr «1LLEN Nieuwelingen kunnen aan de wereldtop meedraaien Holverda 'heel blij' met Engelse koploper Verhuisoperatie Docos geslaagd Optimisme bij Nederlandse hockeyers Loting voor kwartfinales Spaanse wielrenner Fernandez verongelukt Nantes nog altijd op kop LUGDUNUM ZEEBURGIA Gladjanus Sportaccommodaties zijn veelal het doelwit van diefstallen. Le ren jasjes, pantalons, overhem den, sportschoenen, niets is te genwoordig meer veilig in de kleedkamers. In het clubblad De Blauw—Zwarter van de Wasse- naarse tweedeklasser Blauw Zwart (gelezen in De Treffer van Rijnsburgse Boys) stond een wel erg opmerkelijk verhaal over een diefstal: "Twee weken geleden speelde één van onze elftallen een vriend schappelijke uitwedstrijd. Een onbekende, doch vriendelijke jongen, bood zich aan om mee te spelen, hetgeen graag werd geac cepteerd, daar het elftal met 10 man moest spelen. Na afloop van de wedstrijd bleef hij bij het elf tal in het clubgebouw en toonde zich daar een joviale gast". "Afgelopen zondag, bij vertrek voor een uitwedstrijd, stond de betreffende jongeman tot verba zing van het hele elftal, reeds bij het parkeerterrein van ons com plex zijn opwachting te maken. Hij vroeg of hij mee mocht met de uitwedstrijd, hetgeen graag werd aanvaard, omdat het elftal met elf man vertrok en onze 'gast' gaarne bereid was als grensrech ter op te treden. Bovendien was de eerste kennismaking zo goed bevallen, dat niemand zo'n aar dige jongen durfde te weigeren. De eerste helft heeft hij als grens rechter opgetreden en toen het elf tal gereed stond om de tweede helft aan te vangen was 'onze vriend, de grensrechter' verdwe nen. Direct bleek, dat hij de tas met portomonnees, autosleutels en waardevolle voorwerpen had meegenomen. Achteraf kon wor den vastgesteld, dat dit een doel gerichte actie is geweest. Signale ment: blond, golvend haar, draagt snor, ca. 1.75 meter lang". Cees, oh, Cees Cees de Graaf fungeerde bij het tweede mannenteam van de handbalclub Saturnus als stand- in coach. Het was geen succes, aldus meldde Walter in het club blad: "Na drie gespeelde wedstrijden kunnen we de balans opmaken voor heren 2. Ondanks de vrij in tensieve voorbereidingsperiode zijn we toch behoorlijk de mist in gegaan. De eerste wedstrijd had den we als excuus dat Cees de Graaf coach was. 'Er zijn twee dingen in het handbal belang rijk, de aanval en de verdedi ging', aldus probeerde Cees bij ons een achterstand van 15-2 op te beuren. Helaas hoorde ook de coach van de tegenpartij deze taktische tip, zodat we na de rust alsnog met 22—4 en het schaam rood op onze kaken van de koude kermis onder de evenzo koude douche werden gezet". Blunderende Cees meldde zich de week daarop weer doodleuk bij het handbalteam, dit tot er gernis van Walter. Met weer een nederlaag als gevolg: "Het is duidelijk. 'We zitten tot onze oren in de soep, en wie tot z'n oren in de soep zit, die ziet de ballen het beste drijven', aldus Cees. Dat zijn volgens mij de bal len die Cees over een andere boeg heeft gegooid. Ze drijven alle maal richting de goal van Rien en wij maar zwemmen. Leuk hoor.... Cees". Kerstboodschap John ter Beek, voorzitter van de Leidse Afdelingsclub VNL, in het clubblad: "Kerst en Nieuwjaarsbood schappen die de wereld rond gaan, hebben niet zelden als on derwerp 'Vrede'. Mij dunkt, als we deze lijn doortrekken naar het clubgebeuren, betekent dit meer voor elkaar over hebben, minder agressie, meer verdraagzaam heid". Een lofwaardig streven, maar in de voetbalsport wordt sinds jaar en dag de spreuk gehan teerd: 'Voetbal is oorlog', zoals afgelopen zondag bij de afde lingswedstrijd Oranje Groen- Kickers '69 bleek. 'Oorlogscor respondent' Broddel meldt in het clubblad van de Leimuiden- se vereniging het volgende: Redactie Jaap Visser en Rob Onderwater Europa Cup 1 Strasbourg-doelman Dropsy omspeelt en Ajax op 4-0 brengt. "De Oranje Groen-i hadden waarschijnlijk een slech te Sinterklaasavond gehad, want al gauw werd er door hun ge mopperd en vergat men om nor maal te voetballen. Ondanks het harder worden en het veelvuldig en onnodig stoppen van de tegen stander door onzinnige en onge controleerde aanslagen op de le dematen van de tegenstander, lieten onze mannen zich niet mee slepen door deze afkeurenswaar dige wijze van voetbal spelen". "Laten we hopen dat aan staande zondag een betere wed strijd te zien krijgen waarbij de tegenstander zich ook meer met voetballen bezighoudt, want ten slotte is het geen broodwinning, maar echte voetbalsport, waar bij we één ding niet over het hoofd mogen zien: de volgende dag moeten we weer werken voor de kost". Beenhakkenlichter Toptrainer Leo Beenhakker (hij bereikte met Ajax eens de halve finale van de Europa-cup 1 na Europese grootheden als Helsin ki, Omonia Nicosia en Racing Strasbourg opzij te hebben ge zet) heeft in het belang van het Nederlands voetbal Kees Rijvers beentje gelicht, waarschijnlijk om zijn eigen kansen op een baan in Zeist te vergroten. In Voetbal International van deze week zegt de voormalige trainer van Real Zaragoza, die in zijn Ajax-tijd in de dug-out ooit bezoek kreeg van 'tribuneklant' Johan Cruijff en opzichtig op zijn tactisch falen werd gewezen, over zijn aandeel in de affaire- Rijvers: "Ik heb tijdens de vriendelijke ontvangst bij Jacques Hogewo- ning duidelijk gemaakt dat ik niet namens mezelf kwam maar namens een aantal trainers. Goed, ik heb m'n nek uitgestoken, je weet wat je dan ongeveer over je heen kunt krijgen. Dat is ge beurd en daar zeik ik verder niet over. De reden van mijn bezoek aan Hogewoning is simpel. Ik ben namelijk en jullie zullen dat wel idealistisch gelul vinden, be gaan met de situatie van het Ne derlands voetbal. Ik kijk dan weer naar Spanje. Het nationale elftal wordt er op handen gedra gen. In elke sport komt de inspi ratie van boven af. Als je over voetbal praat, dan praat je over het nationale elftal. Kijk maar om je heen. België, Frankrijk. Het Franse voetbal stond een paar jaar geleden op instorten en nu zijn ze weer helemaal terug. Vanuit die filosofie, het belang van het nationale elftal, is dat ge sprek tussen die trainers begon nen. Spontaan, in de garderobe. Met mensen die er toevallig bij stonden en eigenlijk weg wilden. De kern van het verhaal in die garderobe was: er wordt al zo lang zoveel geouwehoerd, laten we nou 'ns wat doèn. Na Neder- land-Hongarije zaten we. de trainers, allemaal boven in de koffiekamer. Al die trainers zei den hetzelfde. Dan wil ik later niemand iets horen zeggen over oncollegiaal of wat dan ook. Ik ben de lui in de zaak Rijvers, maar ik heb Rijvers echt niet weggestuurd". Nee, de huidige Volendam- trainer heeft zijn collega Rijvers in de rug aangevallen. In het be lang van het Nederlands voetval. Mogen wij even een teiltje. Toptrainer Leo Beenhakker (links) kijkt toe hoe Tscheu La Ling in de kwartfinale van het toernooi om de Sportvriend In Onze Sportvriend, het club blad van de voetbal- en atletiek vereniging Hazerswoudse Boys, wordt trainer Teun Klos gecon fronteerd met een uitspraak van Gerard Bakker. De trainer van de Hazerswoudse tafeltennis club Avanti had in het KRO-pro- grammablad Studio gezegd: "Er is nog een voetbalclub in Hazerswoude, die speelt 's zater dags in de vierde klasse. Daar wordt weinig getraind, dus... is het niveau laag". De reactie van Klos in het clubblad van de Boys: "Dat mag de heer Bakker wel zeggen, dat moet hij zelf weten. Het is voor zijn verantwoording. Hij kan zulke uitspraken wel doen, maar hij weet ook niet wat er aan de hand is. Laat hij zich bij het tafeltennis houden, ik houd me bij het voetballen". Voor Avanti is het zeker te ho pen dat Klos zich bij het voetbal len houdt. Tikkie terug In het clubblad De Treffer van de Voorschotense voetbalclub Randstad Sport verbaast J.P. zich openlijk over het boetebe- leid van de KNVB-tuchtcommis- "De grensrechter van ons eerste elftal, Bram Solleveld, is door de Bond voor twee wedstrijden ge schorst en hij kreeg een boete op gelegd van f 35,-. Het een en het ander is een gevolg van het ver schil van mening tussen scheids- en grensrechter tijdens de wed strijd Randstad Sport-SVLV. Bram constateerde een achterbal en gaf de bal daarom een poeier richting doel. De scheidsrechter, die zich van beide grensrechters niets aantrok, gaf een hoekschop en Bram een standje omdat hij de bal naar de keeper geschoten had. Afgezien van de vraag of Bram inderdaad niet al te en thousiast de bal richting keeper schopte, is het toch een vreemde zaak dat daarvoor een geldboete wordt opgelegd. Een geldboete in het amateurvoetbal! Overigens zou het wel eens goed zijn indien bestraffende bestuurders ook eens grensrechter zouden spelen. Het is de meest ondankbare taak bij het voetbalspel". Een geldboete in het amateur voetbal vreemd? Welnee, hoe moet die afkoopsom van Rijvers anders bij elkaar worden ge schraapt? Flitsen Uit Fiksflitsen, het clubblad van de Oegstgeester korfbalver eniging Fiks: "Fiks 7 - Algemene 7. Er u?as geen scheidsrechter, Jan wilde gaan kijken, Jan had er al aar dig wat in z'n kraag zitten, Jan ging dus fluiten". Met een stuk in je kraag kun je inderdaad beter gaan fluiten dan blazen. Uit het interview met Tscheu La Ling (Olympique Marseille) in Voetbal International: "In de kleedkamer is Ling het stralend middelpunt van de Franse sportpers, hij inkasseert grijnzend de komplimenten van president Carieu van Olympi que. De president geeft de aanwe zige sportpers vervolgens de op dracht -jawel, de ópdracht, om van nu af aan achter Ling te staan". Moet hij eens bij een Neder landse verslaggever proberen Uit het clubblad De Treffer van voetbalvereniging Rijns burgse Boys (verslag Katwijk El-Rijnsburgse Boys El van Ni co Glasbergen): "Vlak voordat Jeroen scoorde werd Nico uit het veld gestuurd. De viskop (van een scheidsrech ter) stuurde hem niet voor 5 mi nuten weg maar voor de rest van de wedstrijd". Gaat het Nico!? KARACHI (GPD) - Een grote te rugval op internationaal niveau hoeft het Nederlandse hockey, zo als min of meer was verwacht na het wegvallen van talloze gerenom- merde krachten, niet te vrezen. Hoewel de prestaties tijdens het toernooi om de Champions Trop hy, dat gisteren voor de tweede maal op rij door Australië werd ge wonnen (2-0 tegen Pakistan), niet alle twijfels wegnamen, is de afge lopen dagen duidelijk geworden, dat een aantal van de kwaliteitsva catures op korte termijn kan wor den opgevuld. Of zoals ad-interim hoofdcoach Joost Bellaart, die deze week met succes de leiding overnam van de wegens familie-omstandigheden naar huis teruggekeerde Wim van Heumen, na de slot-wedstrijd te gen Groot-Brittannië (3—1 verlies) stelde. „Ik denk dat we afmoeten van de idee, dat we internationaal niet meer meetellen wanneer de vedetten afhaken. Diverse spelers hebben bewezen dat zij die plaats zo kunnen Aanvoerder Arno den Hartog ging zelfs nog een stap verder. „Dit team heeft laten zien, dat het op dit niveau kan meekomen. Het hoeft voor mij dan ook niet zo te zijn, dat de jongens die zijn teruggetreden, direct hun plaatsen terugkrijgen. Dat zou onjuist zijn tegenover de nieuwelingen die hebben onder streept, dat ze aan de wereldtop kunnen meedraaien", aldus de Kampong-speler. In hoeverre de zesde editie om de Zilveren Stick echt een goede en reeële graadmeter is geweest voor de internationale positie van Nederland zal onder meer dit jaar moeten blijken op het vierlanden- toernooi in Amstelveen. In Karachi ontbraken immers onder meer vi- ce-wereld- en olympisch-kam- pioen West-Duitsland en India en waren de krachtsverhoudingen enigszins verstoord door de afwe zigheid van talloze toppers bij Pa kistan en Australië. Mogelijk dat bij terugkomst van die spelers het beeld er voor Nederland dan weer iets somberder uitziet. Van de nieuwe Nederlandse lich ting onderscheidden zich op de zesde editie van de Trophy met na me vrije verdediger Rene Klaas- sen, die een sterk toernooi achter de rug heeft, aanvaller Ronald Jan Heijn, die zijn definitive doorbraak bevestigde met vier goals, en Hen drik Jan Kooijman, wiens degelij ke werk als vleugelverdediger de technische staf deugd zal hebben gedaan. De ontwikkeling van deze spelers is het trainerstrio Van Heu- men/Bellaart/Koppelaar ongetwij feld minstens zo veel waard als de, vierde plaats en het veilig stelTën van deelname aan de zevende uit gave volgend jaar in Perth. Met die resultaten werd het doel, dat de leiding voor het vertrek naar Karachi als uitgangspunt had ge nomen, bereikt en bleef de ge vreesde afgang uit. Er zat zelfs nog meer in voor de Nederlandse ploeg. Bij winst of een gelijkspel tegen Groot-Brittannië had het elf tal gistermiddag zelfs bij wijze van verrassing op het erepodium ge- LEIDEN - Voor Wout Holverda had de loting niet mooier kunnen uitpakken. De spits van Fortuna Sittard is "heel blij" met Everton als opponent in de kwartfinales van het Europa Cup li-toernooi. Hij begroette de koppeling aan de Engelse lijstaanvoerder gisteren in elk geval met geestdrift. "Een prachtige tegenstander, heel wat leuker dan een ploeg uit het Oost blok", meldde Holverda, die in maart wel degelijk kansen ziet. "Zeker nu we eerst een uitwed strijd spelen. Als je die jongens Landskampioenen: Austria Wien (Oos) - Liverpool (Eng) Juventus (Ita) - Sparta Praag (Tsj) Bordeaux (Fra) - Dnepropertrovski (Sov) 1 IFK Göteborg (Zwe) - Panathinai- kos (Gri) Bekerwinnaars: Everton (Eng) - FortunaSittard (Ned) Larissa (Gri) - Dynamo Moskou (Sov) Bayern München (WD1) - AS Roma (Ita) Dynamo Dresden (ODD - Rapid Wien (Oos) UEFA-BEKER: Manchester United (Eng) - Video- ton (Hon) Zeljeznicar Serajevo (Joe) - Dynamo Minsk (Sov) Inter Milan (Ita) - 1. FC Köln (WD1) Tot tenham Hotspur (Eng) - Real Ma drid (Spa) daar op 0-0 kan houden heb je thuis een prima uitgangspositie en we zijn sowieso al verzekerd van een volle bak", aldus de enthou siaste centrum-aanvaller, die het nog altijd 'prima' naar zin zegt te hebben in Sittard, waar hij voor drie jaar tekende na zijn Sparta-- periode "Ik heb er nog totaal geen spijt van dat ik de overstap heb ge maakt. Goed, ik heb tot nu toe pas drie keer gescoord in de competi tie, maar daartegen over staat dat ik nu veel meer mee-voetbal. En bovendien, zo slecht gaat het toch niet met Fortuna. Als we zondag tegen Roda twee punten pakken, hebben we, met de Europa Cup mee, toch een redelijke eerste com petitiehelft achter de rug". Holverda: "Fortuna heeft de ambi tie een redelijke subtopper te wor den, maar daar gaat natuurlijk eni ge tijd overheen. De jongens moe ten nu eerst wennen aan het ande re voetbal dat Bert Jacobs ze wil laten spelen. Ze waren hier altijd erg opportunistisch bezig en dat zijn ze nog niet afgeleerd. Ze zijn nog te gretig, terwijl de trainer pro beert ze 'meer' te laten voetballen". Overwinteren In het veld lukt dat nog niet al tijd, erbuiten toont Fortuna de am bitie al wel. De selectie van de club overwintert van 5-12 januari in Spanje, een trip die Holverda ver moedelijk niet mee kan maken, omdat zijn vrouw juist in die perio de hun eerste kind verwacht. "En zoiets mag je niet missen", zegt Holverda, die voor dat standpunt begrip ontmoette bij het bestuur en dus thuis mag blijven als dat no dig is. Ook als hij dan in Sittard moet blijven, ziet hij de toekomst zonnig in. "We missen op dit moment ei genlijk alleen een paar goede bui tenspelers", vindt hij dan wel. "Die zullen er wel komen, maar niet dit jaar. We hebben er trouwens al één: Tini Ruis, maar hij heeft een achillespeesblessure. Zo'n jongen mis ik wel als het op scoren aan komt. Van hem kwamen in de voorbereiding op de competitie, waarin ik wel veel goals maakte, de voorzetten die ik nu niet meer krijg". Tegen de tijd dat Fortuna moet aantreden voor de kwartfinale van het Europa Cup li-toernooi kan dat al veranderd zijn. Holverda ziet ook om andere redenen mogelijk heden. "Everton mag in Engeland dan wel bovenaan staan, Europa Cup-voetbal is toch heel anders. Dat heb je vorig jaar aan Sparta wel gezien bij Jena. Ik zie wel de gelijk kansen". staan, maar de misstap tegen de Britten vermorzelde die illusie. Hoewel de teleurstelling in eerste instantie groot was, keerde het rea liteitsgevoel echter later op de dag snel terug. „Er blijft natuurlijk een beetje wrange nasmaak zitten aan de wij ze waarop we die wedstrijd uit han den hebben gegeven", aldus Bel laart. „Dat was gewoon niet nodig geweest. Aan de andere kant heb ben we gelet op de moeilijke om standigheden met dit nieuwe, jon ge en onervaren elftal goed gepres teerd. We hebben onze doelstelling bereikt, dus is het toernooi ge slaagd geweest". Toch blijft er voor de hockeycoa- ches nog het nodige werk aan de winkel om alle tekortkomingen weg te werken. Weliswaar werden het gebrek aan een spelmaker en het tekort aan internationale erva ring met goed gedisciplineerd spel en veel werklust gecompenseerd, maar de produktie (slechts acht goals) en het rendement van de strafcorners bleven ver beneden peil. Van de beschikbare aanval lers in de selectie (Rick Volkers, Ronald Jan Heijn, Erik Parlevliet en Maarten van Grimbergen) vol deed alleen Bloemendaler Heijn. Verder kreeg Nederland in vijf duels negentien strafcorners toege wezen, maar Arno den Hartog be nutte er slechts een. „Dat moet na tuurlijk beter", zo gaf de Kam pong-speler ronduit toe. „Maar dat kan alleen als er meer aandacht aan wordt besteed. Bij de club is het helemaal geen probleem. Ie dereen weet precies waaraan hij toe is. Met het Nederlands team hebben we nog veel te weinig kun nen oefenen op de corner. Maar dat geldt in wezen ook voor het spel- concept. Voordat we naar Pakistan gingen hebben we maar een paar keer de spelpatronen kunnen ■doornemen. Tijdens dit toernooi is dat min of meer gegroeid. Ik ben er echter van overtuigd, dat er op lan gere termijn met deze ploeg nog meer uit te halen valt. Dat kost ech ter enige tijd". Ongeregeldheden KARACHI (GPD) - Enkele hon derden Pakistani hebben gisteren na de slotwedstrijd van het toer nooi om de Champions Trophy lange tijd voor ongeregeldheden in en rondom het stadion van de hoc keyclub van Pakistan gezorgd. De Pakistani gooiden uit woede over het 2-0-verlies van de nationale ploeg tegen toernooiwinnaar Au stralië met stenen en bloempotten en vernielden beplanting bij de sportaccommodatie. De wraaklustige hockeyfans werden door de politie met bam boestokken uit elkaar geslagen. Spelers, officials en journalisten konden door de moeilijkheden pas enkele uren na afloop van het toer nooi, begeleid door de politie, het sportcomplex verlaten. Wethouder Tesselaar van sportzaken (midden) verricht even vrolijk als moeizaam de opening van het nieuwe onderkomen van Docos-tafeltennis in de Mors. (foto Holvast) LEIDEN - "Wie had dat ooit gedacht, de PTT naar Groningen en Docos naar de Smaragdlaan?" Een citaat uit het clubblad van de Leidse tafelten nisvereniging. Voor de niet ingewijden een nogal vreemde vergelijking, maar de pingpongwereld weet wel beter. Die weet dat de uitspraak be trekking heeft op een opmerkelijke verhuisoperatie, inmiddels ruim een half jaar geleden uitgevoerd. Met ingang van vandaag huist Docos officieel in het tot sportzaal ge transformeerde postkantoor aan de Smaragdlaan, dat eerder 'dienst' deed aan de Gerestraat. Het gebouw werd door de ingebruikneming van het PTT-pand aan de Breestraat overbodig. Op zoek naar een ruimere accommodatie, nu de vereniging uit de 'Groenesteeg' was gegroeid, stuit te de tafeltennisclub op het verlaten overheidsgebouw. "We zijn toen gaan praten met de gemeente", herinnert bestuurslid Cor van Zijp zich. "Er zaten aanvankelijk nogal wat haken en ogen aan. Het plan om de hele handel naar het Morskwartier te verplaatsen leek aan vankelijk teveel geld te gaan kosten". Maar de partijen kwamen bij elkaar. "We zouden het gebouw eerst kopen", vervolgt Van Zijp. "Dat bleek financieel niet haalbaar. Toen kwam de gemeente met het idee om eigenaar van het gebouw te blijven. Wij zouden dan als huurder gaan optreden. De onderhoudskosten zouden dan voor onze rekening komen. Dat plan bleek volgens onze berekingen haalbaar". De verhuisoperatie kon zijn beslag krijgen Inmiddels acteert Docos alweer zes maanden in de nieuwe sportzaal in het Morskwartier. "Het is", glimt Van Zijp van trots, "een prachtige ruimte, er staan zestien tafels in. De ruimte in de Groenesteeg was echt te klein geworden, daar konden we onze leden niet veel bieden. Nu is het allemaal anders. De recreanten, die in het verleden niet altijd konden spelen, kunnen nu elke avond terecht". Hoewel uitstekend gehuisvest, blijkt Cor van Zijp niet geheel gerust op een zorgeloze toekomst. "Want", zegt hij, "de club heeft meer leden nodig om uit de kosten te komen. De aanwas is redelyk. Docos heeft momen teel rond de tweehonderd leden. Maar het is te weinig om de vereniging draaiende te houden. Wij moeten opdraaien voor het onderhoud. De eer ste jaren zijn er uiteraard weinig kosten, maar dat verandert straks onge twijfeld. Nu al hebben we flinke gas- en elektra-rekeningen" Om de jeugd voor tafeltennis te interesseren, gaat Docos binnenkort, naar voorbeeld van veel voetbalclubs, een folder in de wyk verspreiden "De senioren gaan goed, maar we kunnen best meer jeugd gebruiken", weet Van Zijp. Docos heeft daarbij echter de pech dat de jongeren met door aansprekende prestaties van de seniorenteams worden gelokt. Het eerste mannenteam handhaafde zich in de herfstcompetitie ternauwer nood in de derde divisie. "Maar dat gebeurde met een paar jonge gasten", verdedigt Van Zijp zich, "van hen kun je natuurlijk geen wonderen ver wachten. Zij moeten eerst rijpen, daarna kijken we wel omhoog. Ik ben optimistisch want we hebben nog meer talentvolle jeugd in huis". MADRID (GPD) - De Spaanse wielrenner Alberto Fernandez (29) is gisteren bij een verkeers ongeval verongelukt. De auto van Fernandez, die de avond daarvoor in Madrid de Spaanse super-prestigetrofee voor de beste renner van 1984 in ont vangst had genomen, botste in de buurt van Aranda de Duero frontaal op een tegenligger. Ook de echtgenote van de Spaanse renner kwam bij het ongeluk om het leven. Alberto Fernandez was een van de meest succesvolle ren ners uit de lichting, die het gat na het verdwijnen van vedetten als Bahamontes, Ocana en Fuente hadden opgevuld. Min der getalenteerd dan Arroyo, Delgado en Gorospe had Fer nandez zijn imposante reeks triomfen (onder meer een der de plaats in de Giro van Italië van vorig jaar) vooral te danken aan zijn onverzettelijkheid en doorzettingsvermogen In een televisie-interview na de prijsuitreiking van de super- prestigetrofee donderdag avond, verklaarde Alberto Fer nandez het volgend seizoen de enige Spaanse trofee'te willen bemachtigen, die nog in zyn prijzenkast ontbrak: die van de Spaanse Vuelta. Bij de Ronde van Spanje van dit jaar greep Fernandez er net naast. Na de laatste tijdrit kwam hij 6 secon den te kort op de Fransman en uiteindelijke winnaar Eric Cari- toux. PARIJS (RTR) - Nantes, de koplo per in de hoogste Franse voetbalaf deling, heeft gisteravond de leiden de positie behouden door de uit wedstrijd tegen Marseille tot een goed einde te brengen. De Zuid- franse club. waar ex-Ajacied .Tscheu la Ling onder contract staat, verloor op eigen terrein met 0-2. Bordeaux bleef Nantes op de hielen door een overwinning (3-1) op Nancy. De uitslagen van gisteravond zijn Marseille - Nantes 0-2, Bordeaux - Nan cy 3-1, Paris S.-G - Lille 2-3. Lens Ra cing Paris 1-0, Brest - Toulon 0-1, Metz - Strasbourg 1-0, Bastia - Toulouse 4-0. Tours - Monaco 2-1. ADVERTENTIE De Tegelhandel

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 13