mededelingen gemeentebestuur Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. 17 t/m 21 dec. '84 Gemeenteraad Maandag 17 december a.s. om 20.00 uur. Deze vergadering zal zo nodig worden voortgezet op dinsdag 18 december a.s. om 20.00 uur. Agenda: Benoeming bestuurslid Stichting Welzijn Leiden Storting ontvangsten van de Rijksbijdrage regeling Sociaal Cultureel Werk in enkele fondsen Profijtbeginsel met betrekking tot de door het Rijk opgelegde taken (motie 40, be groting 1984) Vaststelling nieuwe Inspraakverordening Opheffing van het Recreatieschap Noord- Zuidhollands Plassengebied Rekening-courantovereenkomst Ned. Middenstandsbank N.V. voor 1985 Initiatief voorstel van de CDA-fractie inza ke praktijkervaringsplaatsen voor jeugdige werklozen Initiatief voorstel van de CDA-fractie inza ke projecten voor werklozen Initiatief voorstel van de PSP/PPR-fracties inzake de woonlasten van de flats aan de Horsten Subsidieverordening Stadsvernieuwing Procedure V.C.P. Vaststelling exploitatiekosten openbare scholen voor voortgezet onderwijs over 1982 Vaststelling exploitatiekosten openbare scholen voor buitengewoon onderwijs over 1982 alsmede over het vijfjarig tijd vak 1978 t/m 1982 Aankoop grond in de Stevenshof ten be hoeve van een halteplaats van de N.S. Krediet voor sloop opstallen aan Haagweg (Perquin) Wonen aan de Hekkesteeg; restauratie panden Oude Vest 171/171a en Hekke steeg ongenummerd Overzicht tijdschema Ruimtelijke Orde ningsplannen per 1 november 1984 Verzoeken om medewerking Voorbereidingsbesluit Haver en Gortbuurt Voorbereidingsbesluit Haagse Schouw (Verbeekstraat) Voorbereidingsbesluit Bonairestraat Opheffing van de stichting "Fonds voor aanleg, onderhoud en beheer van Wan delparken" (De Leidse Hout), beëindiging van de erfpacht Aankoop Geregracht 6 Uitname erfpachtsgronden woningbouw bij de Algemene Dienst en inbrengen bij het Erfpachtsbedrijf Wijziging bezoldigingsregeling 1971 Aanvullend krediet ombouw openbare ver lichting Reorganisatie en werkopzet algemeen maatschappelijk werk Eerste werkkrediet directie Endegeest Aanwijzing terrein Wernink als stadsver nieuwingsgebied Commissie voor Algemene en Bestuurlij ke Aangelegenheden Maandag 17 december a.s. om 18.15 uur In kamer 12/13 van het Gulden Vlies. Agenda: Ontruiming Breestraat Commissie voor Financiën Maandag 17 december 1984 a.s. om 19.00 uur In kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen wor den besproken welke onlangs in diverse ver gaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofd zaak de financiële aspecten zullen worden bezien. Commissie voor Onderwijs, Samenle vingsopbouw en Emancipatie, Commis sie voor Maatschappelijke Aangelegen heden, Volksgezondheid en Cultuur, Commissie voor Economische Aangele genheden Woensdag 19 december a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies. Agenda: Vrijwilligersbeleid Commissie voor Onderwijs, Samenle vingsopbouw en Emancipatie, Commis sie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden Woensdag 19 december a.s. om 21.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies. Agenda: Rapportage werkgroep vandalismebe strijding Commissie voor Onderwijs, Samenle vingsopbouw en Emancipatie Woensdag 19 december a.s. om 22.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies Agenda: Vrijwilligerswerk in het onderwijs Verlenging werkingsduur verordening voortgezet onderwijs Huisvesting bijzondere basisschool Haan- Bovenstaande commissievergade ringen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agen dapunten kan daarvoor terecht aan de Informatiebalie In de hal van het stadhuis. Of bel even: 254103. Overige vergaderingen Werk- en projectgroep de Waard Maandag 17 december a.s. om 14.00 uur In kamer 001 van het Stadsbouwhuls Agenda "Bespreking plankaart voorlichting Voor informatie kunt u bellen 254493 Gemeentelijke monumentencommissie Vrijdag 21 december a.s. om 16.30 uur In kamer 234 van het stadhuis Agenda: Discussie over het pand "Vaartzigt", Rijn en Schiekade 128 Discussie over een aantal panden in het gebied tussen Kort Rapenburg, Boom- markt, Vrouwensteeg en Breestraat Discussie over een aantal panden in het gebied tussen Koornbrugsteeg, Vismarkt, Aalmarkt, Vrouwensteeg en Breestraat Ontwerp adviezen tot plaatsing op de ge meentelijke monumentenlijst van de pan den: Haarlemmerstraat 106, Plantsoen 25,41 en 43, Witte Rozenstraat 57, Herensteeg 26, Nieuwsteeg 33/33a en 35 en Kloksteeg 8/8a en Kloksteeg 2a/Rapenburg 56, Pieterskerk- choorsteeg 22 en 26 en Pieterskerkhof 32, Nieuwsteeg 18 (het Kamerlingh Onnes La boratorium), Zonneveldstraat 2,3/3a, 7,8, 9 en 18, Langebrug 71, 73. 75, 77 en 107. Voor informatie kunt u bellen 254508. Voor Informatie "Overige vergade ringen" zie tetefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Diversen Op initiatief van de gemeente Leiden en on der architektuur van ir. B. Veldman, is in het stadsvernieuwingsgebied Haver en Gort te Leiden gestart met een uniek woningbouw project. Het betreft de bouw van zes wonin gen aan de Haverstraat waarvan de vormge ving geheel is bepaald door het historische beeld ter plaatse. Er zijn nog enkele woningen uit dit project beschikbaar voor uitgifte. De indeling van de woningen is als volgt: Begane grond: halletje, woonkamer met open keuken, trapportaal met achteringang en achterom: Verdieping: moderne badruimte, dakterras op het zuiden, slaapkamer. De woningen hebben een aparte ruime ber ging, worden goed geïsoleerd en voorzien van c.v. en een warmwatervoorziening. Het kasko wordt grotendeels in oude stijl, over eenkomstig historische detailleringen opge trokken. De ligging van de woningen aan een pleintje tussen de Gorte- en Haverstraat is uniek te noemen. Voor alleenstaanden of tweeper soonshuishoudens ligt hier een mogelijkheid voor een heel bijzondere eigen woning. Koopsom per woning (incl. berging) f 84.200,- incl. b.t.w., v.o.n., exclusief erfpacht grond (prijs bij aanvang bouw). Erfpachtslas- ten per jaar 1080,-. Afkoop voor 25 jaar mogelijk. Informatie over de te bouwen wo ningen kunt u krijgen vanaf maandag 17 de cember a.s. via de heer G. Vons, directie Grondzaken, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, alhier, tel. 071-254516. De inschrijving voor deze woningen sluit 21 december a.s. Bij meerdere belangstelling zal de volgorde van toewijzing door loting worden bepaald tussen de belangstellenden die in principe voor een woonvergunning voor een van de woningen in aanmerking komen. Op woensdag 19 december wordt vanaf 08.00 uur geen enkel verkeer toegelaten in het te ontruimen gebied. Op woensdag 19 december, wanneer de bom aan de Morsweg gedemonteerd wordt, wordt vanaf 08.00 uur geen enkel verkeer toegelaten in het te ontruimen gebied. Op het kaartje is dit gebied gearceerd. Dit gebied wordt door de politie hermetisch afgesloten. Pas na een sein van de politie mag het verkeer weer doorgang vinden. Dat kan wel eens laat in de middag worden. Autoverkeer Het autoverkeer in Leiden zal die dag heel anders verlopen dan gebruikelijk. Langs het afgesloten gebied en bij invalswegen zullen borden aangeven via welke routes-gereden kan worden. Belangrijke doorgaande wegen als de Plesmanlaan, het Stationsplein, de route Rijnsburgerweg-Schuttersveld-molen de Valk-Lammermarkt, de Morsweg, het Noordeinde, de route Nieuwe Beestenmarkt-Prinsessekade-Breestraat, zijn voor door gaand verkeer niet te gebruiken.- Hoe te rijden (zie kaartje) Van Leiderdorp naar Oegstgeest (en vice versa): Willem de Zwijgerlaan, Oegst- geesterweg, Warmonderweg, RIJnsburgerweg richting rijksweg A 44(en vice ver sa). Van Oegstgeest naar Voorschoten of naar Leiden-centrum (en vice versa): Rijks weg A 44, Plesmanlaan, Haagse Schouwweg, Dr. Lelylaan, Churchllllaan, Voor- schoterweg. Naar Leiden-centrum: Churchllllaan, Vijf Meilaan, Herenstraat, Konln- ginnelaan, Lammenschansweg, Oranjeboomstraat, Hooigracht (en vice versa). Van Voorschoten naar de Willem de Zwijgerlaan (en vice versa): Voorschoterweg, Lammenschansweg, Oranjeboomstraat, Hooigracht, Ir. Drlessenstraat, Ooster kerkstraat, Zijlsingel, Koollaan, Willem de Zwijgerlaan (en vice versa). Hoofdstation ook afgesloten Ook het Leidse hoofdstation wordt op woensdag 19 december om 08.00 uur afgesloten tot het moment dat het sein "veilig" wordt gegeven. Vanaf 08.00 uur kan men dus niet meer met de trein vertrekken. Treinen die op het station aankomen worden tot 08.36 uur (laatste trein) toegelaten. De treinreizigers moeten het station dan aan de kant van het Terweepark verlaten. Om 08.40 uur ontruimt de spoorwegpolitie het totale station. Het station Lammenschans blijft normaal funktioneren. Hiervandaan vertrekken treinen naar Alphen aan den Rijn en Utrecht. Treinen die uit die steden naar Leiden rijden, hebben hun eindpunt op het station Lammenschans. Treinverkeer vanuit Den Haag eindigt die dag vanaf 08.30 uur op het station Voorschoten. Treinverkeer vanuit Amster dam eindigt op het station Lisse resp. Nieuw Vennep (Schiphollijn). Tussen de stations Voorschoten, Lisse en Nieuw Vennep rijden deze dag NZH-bussen over de Rijksweg A 44. Door deze pendeldienst kunnen treinreizigers toch tussen Den Haag en Amsterdam vervoerd worden. Deze bussen stoppen ook in Leiden. Bij de afrit van de Rijksweg A 44 op de Rijnzichtweg kan men overstappen op een gereedstaande bus, die naar de NZH- garage aan de Rijnsburgerweg bij 't treinviaduct rijdt. Er wordt doorlopend tussen de NZH-garage en de Rijksweg A 44 gependeld. Vanaf de NZH-garage vertrekken de buslij nen die normaal vanaf het station vertrekken. Omleidingen buslijnen Zoals hiervoor is gezegd vertrekken de buslijnen op woensdag 19 december vanaf 08.00 uur niet meer vanaf het Stationsplein of de Stationsweg, maar aan de andere kant van de spoorlijn op de Rijnsburgerweg, ter hoogte van de NZH-garage. Over de Breestraat zullen geen bussen meer rijden. De halte wordt verplaatst naar de omgeving Korevaarstraat/Levendaal/Jorissteeg. Alle buslijnen die vanaf de Lammen schansweg of vanaf het Levendaal de stad in komen, worden omgeleid over de Hooi gracht, Langegracht, Korte Mare, Haarlemmerweg, Willem de Zwijgerlaan, Oegstgees- terweg, Boerhaavelaan naar de NZH-garage aan de Rijnsburgerweg. In omgekeerde richting loopt de route als volgt: Boerhaavelaan, Oegstgeesterweg, Willem de Zwijger laan, Kooilaan, Zijlsingel, Oosterkerkstraat, Ir. Driessenstraat, Hooigracht. LIJn 13, lijn 30, ziekenhuizen - Lijn 13 eindigt deze dag niet op het station, maar op de Vondellaan bij de ijshal. Daar keert deze buslijn om en vervolgt via de Coornhertstraat en de Muiderkring zijn weg als lijn 14. Lijn 30 rijdt als volgt: Comelis Schuijtlaan, Churchilllaan, Boshuizerlaan, Haagweg, Churchillbrug, Dr. Lelylaan, Haagse Schouwweg, universiteitsterrein, Wassenaarseweg, Rijnsburgerweg (NZH-garage). Vervolgens weer de gewone route. - Alle ziekenhuizen blijven bereikbaar via de normale buslijnen. Informatie openbaar vervoer De NZH is op 19 december telefonisch niet bereikbaar. Alle informatie over de bus en de trein kunt u krijgen via de informatietelefoon voor het openbaar vervoer: 070-824141. Informatie algemeen Meer informatie over de aktiviteiten m.b.t. de bomopruiming en organisatie, op vang, hulpverlening enz. kan verkregen worden bij het tijdelijk Hulp- en Informatie centrum aan de Morsweg no. 10, te bereiken op maandag en dinsdag van 10.00 tot 20.00 uur, tel. 133834. Op de dag van de ontruiming, het hulp- en informatiecentrum Is dan elders ondergebracht, kan gebeld worden met hetzelfde telefoonnummer 133834. Voor vervolg informatie, belangrijke telefoonnummers enz. gelieve de plaatselijke dagbladen in de gaten te houden. Plaatsing panden op gemeen telijke monumentelijst Op 23 november j.l. heeft het college van Burgemeester en wethouders besloten de volgende panden op de gemeentelijke mo numentenlijst te plaatsen: Gerrit Doustraat 3, 5, 7, 9,11,13,15, 17,19, 21, 23, 25 en 27. Genoemd besluit ligt met ingang van heden gedurende één maand voor een ieder ter inzage in kamer 214 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72. Met nadruk wordt erop gewezen dat het in gevolge artikel 10 van de Monumentenver ordening verboden is een beschermd monu ment te beschadigen, te vernielen of af te breken. Voorts is het verboden om zonder vergun ning van Burgemeester en wethouders of in strijd met bij zodanige vergunningen gestel de voorschriften een beschermd monument gedeeltelijk af te breken, te verplaatsen of in enig opzicht te wijzigen dan wel voor be schermd monument te herstellen of te ge bruiken op een wijze waardoor het wordt ontsierd of in gevaar gebracht. Gedurende één maand na heden kunnen belangheb benden schriftelijk bij de Gemeenteraad ge motiveerd beroep instellen tegen het ge noemde besluit. Noodverordening De Burgemeester heeft op 12 december j.l. op grond van artikel 220 van de gemeente wet een z.g. noodverordening vastgesteld. Deze verordening is op dezelfde datum door de gemeenteraad bekrachtigd. De verorde ning geldt voor het op de tekening aangege ven gebied. Een exemplaar van de verorde ning ligt ter inzage bij het gemeentelijke in formatiecentrum in de hal van het stadhuis en bij het hulp- en informatiecentrum aan de Morsweg 10. Instituut burgerraadslieden In verband met de feestdagen en het aantal in behandeling zijnde zaken zijn wij geslo ten van 17 december tot en met 1 januari 1985. Uitsluitend voor de al lopende zaken zijn wij telefonisch bereikbaar van 17 de cember tot 21 december. Na 1 januari 1985 zijn de spreekuren weer als vanouds. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 27 maandag 17 december Wijk 24,28 en 32 woensdag 19 december Wijk 33 donderdag 20 december Wijk 30 en 31 vrijdag 21 december Bouwplannen Burgemeester en wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de woningwet: Pasteurstraat 12, verbouwen woning; Rijndijk 266, vernieuwen en uitbreiden Hogewoerd 46, verbouwen achterhuis zijnde opslagruimte en woonruimte tot wo ning; Plesmanlaan noordzijde, vernieuwen ba- kenmast met elektronisch prijsaandui dingsbord in berm inrit naar tankstation; Morsweg 9c, verbouwen tot reclamebu reau; Vliet 41 en 43, wijzigen van het plan waar voor reeds eerder vergunning is verleend; Pretoriusstraat 8, verbouwen woning in clusief plaatsen dakopbouw op achterge- veldakvlak; Hogewoerd 177, verbouw bedrijfspand. Verder hebben Burgemeester en wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: volkstuinencomplex Veldheim aan de Haagse Schouwweg, bouwen tuinhuisje op tuin nr. 16; Brederostraat 21, verbouwen zolderver dieping en plaatsen dakkapel op rechter zijgeveldakvlak; Meerburgerstraat 12, uitbreiden keuken; Vijf Meiplein 50, verbouwen winkelpui; Plesmanlaan zuidzijde, vernieuwen ba- kenmast met elektronisch prijsaandui dingsbord in berm inrit naar tankstation; Dozystraat, Kanaalstraat, renoveren 17 woningen Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 17 december 1984 gedurende veer tien dagen (bij voorkeur tussen 10.00 en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en wethouders van Leiden. Postbus 9100,2300 PC Leiden. Als Burgemeester en wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergu- ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Milieu Hinderwet Verzoek Een verzoek om vergunning is ingediend voor de volgende inrichtingen: 1Zoeterwoudseweg 25e, herstelinrichting voor motorvoertuigen (Citroën en Renault- specialist De Groot b.v.), 2. Nonnensteeg 3, laboratorium (Rijksge bouwendienst) De openbare zitting waar mondeling be zwaren kunnen worden ingebracht wordt ge houden op 3 januari 1985 in kamer 230 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, om: 14.00 uur (voor 1) en om 15.00 uur (voor 2). Gemotiveerde bezwaren kunnen schrifte lijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend tot 14 januari 1985. De stukken liggen ter inzage: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouwhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 14 januari 1985 in het Informatiecen trum van de Directie Voorlichting in de hal van het stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Wie bezwaren heeft ingebracht op de bo vengenoemde wijze en iedereen die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ontwerp-vergunnig indienen. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, ka mer 012, tel. 254437. Ruimtelijke ordening Voorbereidingsbesluit voor gronden aan de Verdamstraat Hiermee maken Burgemeester en wethou ders bekend, dat de Gemeenteraad op 26 november 1984 opnieuw een voorberei dingsbesluit heeft genomen voor gronden gelegen aan de oostkant van de Verdam straat bij de hoek Hoge Rijndijk en grenzend aan de achtertuinen van de woningen aan de Rijndijkstraat, zoals aangegeven binnen de balletjeslijn op de tekening nr. 43 ST 8479. Het voorbereidingsbesluit is genomen ten einde met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet oprichting van een nieuwe meubeltoonzaal mogelijk te ma ken. Door de Gemeenteraad is hierbij tevens bepaald, dat het zonder schriftelijke, vergun ning van Burgemeester en wethouders niet is toegestaarv. zodanige werken - geen bouwwerkzaamheden zijnde - en werk zaamheden te verrichten, dat de inrichting van de bebouwing binnen het gebied van het voorbereidingsbesluit voor andere detail handelsactiviteiten dan in de meubelbran che en in de woningtextiel dan wel voor an- derssoortige bedrijven, opslag, horeca, groothandel en recreatieve doeleinden ge schikt wordt gemaakt. Het voorbereidings besluit bestaande uit bovenvermelde teke ning en het Raadsyoorstel no. 267 van 1984 ligt met ingang van maandag 17 december 1984 tot en met 25 november 1985, in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden voor een ieder ter inzage. Aji/ vN\^y\p/N4l/vNv w~ En de makelaar weet van wanten en kranten.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 8