Oranje hockeyteam te laat wakker' sa t 'Ik ben er op afgeknapt' Peter Houtman als breekijzer Michels somber gestemd Schoenaker terug in Oranje Amateurs naar Irak Vriesekoop en Bakker naar Azië Verlies tegen Groot-Brittanmë Richard van der Meer (24) stapt uit het betaalde voetbal Eerste winst van Kasparov WK-clubs iii Argentinië VRIJDAG 14 DECEMBER 1984 SPORT AMSTERDAM (GPD) - Met de se- die in Wenen door een blessure lectie van Peter Houtman voor de WK-kwalifïcatiewedstrijd van Oranje over tien dagen op Cyprus hoopt Rinus Michels twee vliegen in een klap te slaan. In Nicosia moet de Feyenoorder als breekij zer dienen tegen de stugge Cyprio tische defensie, die zich eerder maar moeizaam liet overmeesteren door Oostenrijke en Hongarije. Beide landen wonnen uiteindelijk met 1-2, een resulaat waarvan Mi chels al bij voorbaat zou tekenen. „Als het op Cyprus via de grond niet lukt, lichtte Oranjes keuzeheer gistermiddag na een spreekbeurt in Amsterdam de selectie van twin tig toe, „kunnen we altijd nog de kopkracht van Houtman gebrui ken". Michels denkt daarmee in dezelfde richting als zijn voorgan ger Kees Rijvers, op wiens advies Rob Baan ruim drie jaar geleden Kees van Kooten in de spits pos teerde. En niet zonder succes, want aan een treffer van de robuuste spits dankte Oranje destijds de mi nimale overwinning. Toch was Houtman voor Michels niet de eerste keus. Al voor de in terland tegen Oostenrijk had hij zijn oog laten vallen op Wim Kieft, ZEIST (ANP) - Het Nederlands amateur voetbalelftal zal van 2 tot 10 januari twee wedstrijden in Irak spelen. De KNVB heeft gisteren een uitnodiging uit Irak geaccpeteerd. Het is de be doeling dat de amateurs uitko men tegen het nationale elftal van Irak en ook een wedstrijd tegen het Olympisch team van dat land spelen. De KNVB had ook invitaties ontvangen uit Italië en Indone sië maar die waren uit pro gramma technisch oogpunt on aanvaardbaar. Voor de trip naar Irak zijn vier spelers van Rijnsburgse Boys uitgenodigd naast de drie van 'Singapore' (Johan de Kroon, Marcel van der Blom en Jack Manuputty) is ook Huug Aandewiel aan de selectie toe gevoegd. HAZERSWOUDE (ANP) - Bettine Vriesekoop zal toch meedoen met het Europese dames tafeltennis- team, dat begin januari in Hong kong speelt tegen de Aziatische se lectie. Vriesekoop wilde aanvanke lijk afzien van de uitnodiging, om dat haar coach Gerard Bakker niet mee kon. Deze financiële kwestie werd donderdag echter opgelost door een sponsor, die de reis en verblijfkosten van Bakker voor zijn rekening neemt. De Hazers- woudse topspeelster toonde zich opgetogen over deze oplossing, te meer daar voor haar het evene ment in Azië als een belangrijke voorbereiding geldt op het Top- Twaalf-toernooi over enkele maan den in Barcelona. Gerard Bakker zal zich behalve met de coaching van Vriesekoop ook bezig houden met het maken van video-beelden van haar belangrijkste concurren ten. De uitslagen van de vierde speel dag uit de Superliga van de Euro pese tafeltenniscompetitie: West-Duitsland-Joegoslavië 5-2, Polen- Zweden 4-3, Engeland- Tsjechoslowa- kije 2-5, Hongarije-Nederland 5-2. 1. Tsjechoslowakije 4 4 0 (17-11) 2. West-Duitsland 3 1 '-J8-10) Zweden 4 3 1 (18-10) 4. Hongarije 4 2 2 (15-13) 5. Polen 4 2 2 (14-14) 6. Joegoslavië 4 13 (14-14) 7. Engeland 4 1 3 (12-16) 8. Nederland 4 0 4 4-24) niet in actie kwam en dit keer geen vrijaf krijgt van zijn Italiaanse werkgever Pisa, dat zondag 23 de cember competitieverplichtingen heeft. Een smeekbrief van de bondsmanager aan de voorzitter van de tweede-divisieclub is tot dusver niet beantwoord. Maar des ondanks heeft Michels de moed nog niet opgegeven alsnog over Kieft te kunnen beschikken. „Mocht Kieft toch toestemming krijgen om voor het Nederlands elftal te spelen", aldus Michels gis termiddag, „dan is het een koud kunstje om in de selectie een plaats voor hem in te ruimen". Naast Houtman keren nog drie spelers in de Oranje-selectie terug die de vorige maand in Wenen op het appèl ontbraken. Ben Wijnste kers, met Willy van de Kerkhof de enige speler die ook in april 1981 met Oranje op Cyprus speelde, is hersteld van een elleboogblessure. Gerald Vanenburg heeft een schor sing van twee duels door de FIFA acher de rug en de betere vorm van Ronald Koeman is door Michels beloond met een uitverkiezing. In vergelijking met de groep van 20 voor de interland tegen Oostenrijk ontbreken Wim Kieft (geen vrijaf). Martin Vreijsen en Huub Stevens, die voor de interland in Wenen een plaatsje in de wachtkamer hadden gekregen. Hetzelfde gold aanvan kelijk ook voor Dick Schoenaker, die echter op het allerlaatste mo ment naar Wenen werd ontboden, omdat Kieft geblesseerd was ge raakt. Op papier mag Cyprus dan een voetbaldwerg zijn, in de weten schap dat een verhespunt in Nico sia fataal is wil Michels niets aan het toeval overlaten. Dat verklaart ook zijn geheimzinnige houding rond de voorbereiding op deze cru ciale interland, hoe klein ook de kansen voor Oranje zijn om zich alsnog via de achterdeur te plaat sen voor het wereldkampioen- Peter Houtman moet de verdediging van Cyprus breken. schap over anderhalf jaar in Mexi co. Op het sportcentrum Papendal, waar Oranje zich vanaf dinsdag voorbereidt omdat het sportcen trum in Zeist niet beschikbaar is, speelt Oranje twee oefenwedstrij den tegen Gelderse amateurclubs- .Samen met Jong Oranje, dat een dag eerder op Cyprus speelt en zich voorbereidt in een hotel in Zandvoort, reist het Nederlands elftal dan vrijdag in alle vroegte af naar Cyprus. Om half twee Neder landse tijd beslissen twee dagen la ter elf voetballers over het lot van het Nederlandse voetbal. Want al leen bij winst heeft Oranje nog een minimale kans om zich voor Mexi co te plaatsen. De selecties zijn: Nederlands elftal (foto ANP) Ronald Spelbos, Edo Ophof, Peter Boe- ve, Dick Schoenaker. G?rald Vanen burg, Marco van Basten, Sonny Silooy en Ronald Koeman (allen Ajax), Hans van Breukelen, Ernie Brandts. Willy van de Kerkhof, Michel Valke, René van der Gijp en Ton Lokhoff (allen PSV), Ruud Gullit, Peter Houtman, Mano Been, Ben Wijnstekers en Joop Hiele (allen Feyenoord) en Adrie van Tiggelen (FC Groningen). Jong-Oranje Theo Snelders. Evert van Benthem (bei den FC Twente), Willy Boessen (Fortu- na Sittard). Graeme Rutjes. Nico Jalink (beiden Excelsior), Jos Roossien (FC Groningen). John Bosman. Stanley Menzo, Rob de Wit (allen Ajax), Peter Corbijn, Erik-Jan van den Boogaard (beiden PSV), Edwin Bakker (Willem 2), Pieter Bijl (Heerenveen), Edwin Godee, Mark Verkuyl (beiden FC Utrecht), Mi chel Boerebach, Peter Brouwer (beiden Go Ahead Eagles), Robin Schmidt (Sparta) en René Trost (Roda JC). KARACHI (GPD) Het Neder landse hockeyteam heeft zich van morgen in Karachi door Groot- Brittannië de mogelijkheid laten ontnemen om het toernooi om de Champions Trophy op verrassende wijze af te sluiten. De plaats op het erepodium, die in het verschiet lag, wanneer de 22e interland tussen beiden landen in winst of in een gelijkspel was omgezet, bleek te hoog gegrepen voor de nieuwe nationale ploeg. Groot Brittannie toonde zich net als tijdens de Olympische Spelen in Los Angeles en het vierlanden- toernooi twee maanden geleden in Londen te sterk voor Nederland, dat met 3-1 werd teruggewezen. Door dat resultaat is het Neder lands elftal, dat vorig jaar met de gevestigde orde als vijfde finishte op de vierde plaats in de zesde edi tie van het evenement geëindigd. Het verlies tekende zich al in de eerste tien minuten af. In die perio de werd de ploeg, die om zes uur 's morgens was opgestaan om zo fit mogelijk aan het vroege karwei te beginnen (9 uur plaatselijke tijd) door de Britten weggespeeld en met drie doelpunten (Kerley, Cat- trall en Duthie) geconfronteerd". "Daar sta je dan zoveel eerder voor op", zo stelde coach Joost Bellaart na afloop teleurgesteld vast. „Ik ben zelf langs alle kamer deuren van de spelers geweest om te kijken of iedereen wel echt wak ker was. Dat was helaas op dat mo ment wel, maar in de wedstrijd niet het geval. Ik had deze afloop eer lijk gezegd een beetje verwacht. Die rustdag heeft het elftal geen goed gedaan. Ik merkte aan alles, dat de sfeer te ontspannen was en dat de meesten het wel mooi ge noeg vonden zo". Die onvolwassen instelling bleek net zo fataal als het gebrek aan routine in het elftal, dat geen kans zag terug te komen in de wed strijd, al was er in het tweede be drijf van een kleine opleving spra ke. „Die onervarenheid", zo wist de ad-interim coach later „ons op gebroken. We konden ons na die snelle achterstand niet meer om schakelen en aanpassen aan de omstandigheden de rust was er ROELOFARENDSVEEN (GPD) Op een leeftijd waarop anderen nog staan te dringen om hun opwachting te maken in de wereld van het profvoetbal, houdt Richard van der Meer het voor gezien. Op verzoek van het bestuur, dat hem heeft toegezegd zijn contract na die wedstrijd te verscheuren, speelt de pas 24-jarige verdediger van AZ'67 zaterdag nog mee tegen Volendam; daarna stopt hij definitief met het voetballen voor geld. „Ik heb er geen plezier meer in, ik ben er volkomen op afgeknapt", zo motiveert hij zijn opvallende be slissing, die hij mede heeft geno men om anderen aan het denken te zetten. „Als een jonge jongen, die altijd goed geld heeft verdiend er uit stapt, dan moet dat toch de ogen openen van de verantwoorde lijke mensen". Hij offert zich niet op, dat wil hij voorop stellen. De martelaar hoeft Richard van der Meer niet uit te hangen. Als mede-eigenaar van twee boetiekjes in zijn woon- en geboorteplaats Roelofarendsveen en van een luchtbevrachtingsbe- drijf op Schiphol, is hij toch wel verzekerd van een inkomen. Het semi-profsalaris dat hij bij AZ ver dient, heeft hij niet echt nodig. Vandaar dat hij er „gemakkelijker dan een ander" uit kan stappen nu zijn hobby hem geen genoegen meer verschaft. „Want dat is de voornaamste reden", benadrukt hij, „maar er zijn natuurlijk tal van oorzaken waardoor mijn plezier is weggeëbd". Hij somt ze keihard op. Zijn on vrede met het beleid van AZ, waar hij zich „altijd een nummer heeft gevoeld. En als ze mij als een num mer zien, dan nemen ze maar een ander, want.daarvoor laat deze jon gen zich niet gebruiken". Zijn kri tiek strekt zich echter ook verder uit. Naar de verziekte mentaliteit binnen het wereldje en naar de gang van zaken in Zeist. „Daar is het een janboel. In de tien jaar dat ik voor vertegenwoordigende elf tallen heb gespeeld, ben ik daar al leen maar mensen tegengekomen die er uitsluitend op uit waren hun eigen beurs te spekken. Zelfs de personen die er eigenlijk boven zouden moeten staan en beslissin gen zouden moeten nemen, doen dat". Mooie tijd Richard van der Meer zegt het niet om na te trappen. Daaraan heeft hij na zes en een half jaar geen behoefte. „Want ik heb ook de mooie tijd meegemaakt en bo vendien heb ik met voetballen het geld verdiend waardoor ik voor mezelf kon beginnen". Hij uit zijn grieven enkel „omdat het mis schien tot verbetering kan leiden in Alkmaar en in het voetbal in het algemeen". Centraal in zijn afscheidsbetoog staat de neerwaartse lijn waarin het vaderlandse profvoetbal zich bevindt en vooral dat er niets wordt gedaan om die ontwikkeling tegen te gaan of om te buigen. Inte gendeel. De gang naar beneden wordt volgens hem juist versterkt. „Door de regering met die ver scherpte reclameregels, terwijl de clubs niet zonder sponsor kunnen. Door de KNVB, waar alleen maar problemen zijn tussen de bonds- coaches en de bestuursleden on derling en waar nooit constructie ve beslissingen worden genomen. Door de clubs met een omstreden aan- en verkoopbeleid, en door de spelers zelf. Verschrikkelijk ver wend zijn ze geweest. Ze hebben geplukt wat er te plukken viel, maar nu staan ze te blèren als ze AMSTERDAM (GPD) - De reac tie van Rinus Michels op 'Het onderzoek naar de bezoekers van wedstrijden in het betaalde voetbal' („waarom loopt de be langstelling terug?") was gister middag verrassender dan het rapport zelf. Inter Football als opdrachtgever en het Instituut voor Telefonisch Marktonder zoek (ITM) had de bondsmana ger uitgenodigd in de stellige overtuiging dat ook hij zou wij zen op de noodzaak „van een nieuwe structuur, meer amuse ment, meer service, een consu ment-vriendelijker opstelling en lagere prijzen, omdat de ver houding prijs-kwaliteit" vol gens de onderzoekers ernstig is verstoord. In de bestuurskamer van het Olympisch Stadion veegde Mi chels alle cijfers en aanbevelin gen echter van tafel met de op merking „dat er zoveel onder zoeken zijn geweest en dat de conclusies meestal hetzelfde zijn". Na een verwijzing naar het stadion achter hem („deze steenklomp symboliseert het best het verval van het Neder landse voetbal") herinnerde hij aan het gesprek met trainers in augustus dat in zijn ogen hiets heeft opgeleverd: „Achteraf hoor je dan dat hij, ik dus, aan vallend voetbal wil en of hij, dus weer ik, dat zelf vroeger wel heeft gedaan. Dan denk ik: 'Waar ben ik mee bezig?'. Verlo ren tijd dus. Moet we met deze mentaliteit en met zo weinig diepgang verder gaan? Je wordt cynisch en sceptisch door te praten over deze zaak". „Daar komt bij dat er heel weinig chauvinisme is in Neder land. Als er sprake zou zijn van een Italiaanse instelling, had den we ons nu niet hoeven af vragen hoe we de toeschouwers kunnen terugkrijgen. Er wordt in Nederland echter meer geëist dan alleen winnen. De mensen hier willen ook een goede speel stijl herkennen. Het probleem is echter dat het niet lukt om alle betrokkenen op één lijn te krij gen. De oorzaken zijn wel aan te wijzen. Het doel ook, maar het lukt niet om gezamenlijk een oplossing aan te dragen. Ik zie voorlopig dan ook geen verbete ring". Het commentaar van Michels werd bepaald niet in dank afge nomen. Hans Schraders, een marketing-deskundige en een van de samenstellers van het rapport, had het „over het mis sen van een kans voor open doel door een organisatie die kenne lijk nog altijd niet beseft dat de bodem in zicht is". Eerder had den hij en ITM-directeur Duij- vestijn met het nodige cijfer- werk aangetoond waarom dit eerste consument gerichte on derzoek had plaatsgevonden. een stap terug moeten doen, omdat de geldkas leeg is". In die zin is hij er zelf ook schul dig aan, beseft Richard van der door Paul de Tombe Meer, die de eerste vier jaar bij AZ full-prof was. „In de goede tijd, met een goed beleid, onder een goede trainer, en met goede spe lers. Dat is veranderd en zelf kun je dan maar moeilijk mee verande ren. Je gaat oorzaken zoeken. Eerst bij jezelf, maar als het daar niet ligt, komt de onrust en de irritatie. Je krijgt een hekel aan dingen die je vroeger leuk vond, je gaat op ande re dingen letten. Daar kun je dan veel vraagtekens bij zetten". Hij plaatst ze vooral bij het aan- en verkoopbeleid van AZ, maar ook bij de handelingen van de trai ner. „Eigenlijk had ik na de leegloop al willen stoppen, maar Piet de Visser was zo enthousiast toen hij kwam, dat ik destijds nog heb bijgetekend voor twee jaar. Na zes maanden vroeg ik me al af of ik daar goed aan had gedaan, of hij behalve enthousiast ook 'goed' was. Hou me ten goede, ik neem mijn petje voor hem af dat hij zo is teruggekomen na zijn ziekte, maar met een aantal dingen die hij doet, ben ik het zeker niet eens. Hij stelt spelers op bij wier kwaliteiten ik een vraagteken zet. Dat doet hij zelf ook, maar hij verandert het niet. Misschien mag hij dat niet, wordt dat van bovenaf opgelegd. Is dat niet zo, dan vind ik hem een flapdrol, is dat wel zo dan vind ik de bestuursleden flapdrollen. Dat is harde taal, maar ik signaleer al leen". Veel illusie dat het wat uit zal ha len koestert hij niet. „Want als voetballer heb je weinig te vertel len bij AZ", uit hij ook als kritiek. „Twee jaar geleden is de spelers- raad afgeschaft. Meepraten is er niet bij. Terwijl het me toch nor maal lijkt dat je net als in het be drijfsleven ook eens overleg pleegt met je werknemers. Dat doe ik ten minste wel in de zaak, anders kun je nooit een team vormen en zullen je werknemers zich een nummer voelen en een verplicht nummer opvoeren". Dat is in het voetbal niet alleen het geval bij AZ, dat wel het toon beeld is van de verloedering. „De franje is er overal van af', consta teert Van der Meer. „Alleen Ajax en af en toe PSV zorgen daar nog voor, de rest allang niet meer. En zonder franje trek je geen publiek, zonder publiek heb je geen inkom sten, zonder geld kun je de talent volle spelers niet vasthouden. Zo draait die spiraal steeds verder naar beneden. Als het zo doorgaat, geef ik het betaalde voetbal ook niet lang meer". Richard van der Meer: "Ik heb mij altijd een gevoeld" tfotoGPDi „Dat er een neerwaartse gang in zit, is op zich niet eens zo erg", vindt hij. „Als je dan maar met el kaar een beleid voert om dat om te buigen. Maar daarvan is geen spra ke. Overal geldt het „ikke, ikke, ik ke" en het „halen, halen, halen". Er zijn nog best talenten, maar zulke jongens zou je moeten bescher men, meer moeten geven. Ook als anderen daarvoor extra zouden moeten inleveren. Doe je dat niet, dan draait de molen verder, tot het echt afgelopen is". Voor Richard van der Meer („het bestuur heeft me beloofd het con tract te verscheuren en daar houd ik ze aan") is dat na zaterdag het geval. Als 16-jarige was hij bereid op zijn brommertje van Roelofa rendsveen, waar hij bij DOSR speelde, naar Amsterdam te puf fen. Bezield van de ambitie om te slagen in het profvoetbal, had hij zich aangemeld als jeugdlid van Ajax en hij legde wekelijks heel veel kilometers af om er te komen. Het lukte na een jaar bij AZ. Nu hij daar zijn top nog lang niet heeft be reikt („die ligt op je zevenentwin tigste"), geeft hij er de brui aan met een typerende opmerking. „Ik had er veel voor over om er in te ko men, ik heb er heel weinig spijt van dat ik er uit stap". niet meer om in het juiste ritme te rug te komen". De perfecte balans van de laatste drie wedstrijden tegen Nieuw-Zee- land (2-1), Pakistan (2-2) en Spanje (4-0) werd bovendien nog eens ex tra verstoord door de nodige ener gie te verspillen aan verbaal ge weld ten opzichte van elkaar en het arbitrale duo. „Dat vele praten maakte het allemaal alleen nog maar erger", zo stelde Joost Bel laart naderhand vast. Pas tijdens de pauze had de oefenmeester de gelegenheid orde op zaken te stel len, maar de resterende periode bleek onvoldoende om alle fouten van het eerste bedrijf te herstellen. „We gaven de Britten veel te veel ruimte en dat moet je tegen die ploeg niet doen. Op de Olympische Spelen is exact dezelfde fout ge maakt en toen werd er ook verlo ren. Na de rust ging het beter, maar de eerste goal viel veel te laat (46e minuut red)", aldus de Hagenaar hoewel er in de tweede omloop veel agressiever werd gespeeld en het fyskieke geweld niet werd ge schuwd (zoals in de eerste helft) kwam Nederland ondanks een vel- doverwicht niet verder dan een treffer van Maarten van Grimber gen en negen strafcorners, waar van Arno den Hartog er niet één benutte. „Ik heb vandaag alles gepro beerd bij de strafcorner, maar niets heilp. Ik heb een andere aangever aangewewzen, de stopper veran derd, de variaties gewijzigd maar niets lukte, aldus Bellaart. Overigens niet in de laatste plaats door de Engelse doelman Ian Taylor, die zich voor de Neder landse equipe als de belangrijkste hindernis opwierp. „Die man is echt fantastisch", zo gaf Bellaart eerlijk toe. „Hij heeft niet voor niets de bronzen medaille voor Groot-Bnttannië op de spelen veilig gesteld". De Engelse sluitpost had kenne lijk ook minder last van de laag staande zon dan zijn Nederlandse collega Bos. De Nederlandse kee per was mede om die reden schul dig aan de openingstreffer van Kerly in de 2e minuut en boven dien kon hij niet verhinderen, dat Cattrall uit een strafcorner-re- bound en Duthie in buitenspelpo sitie scoorden. Nederland - Groot-Brittannie 1-3 (0-3), 3. Kerly 0-1, 5 Cattrall 0-2, 10. Duthie 0-3. 46. Van Grimbergen 1-3. Scheids rechters: Meredith (Aus) en Benito (Spa). Toeschouwers: 800. Spanje- Nieuw Zeeland eindigde gisteren in 3-3. De stand, met één wedstrijd (Pakis- tan-Australie) te spelen, is: 1 Pakistan 43 107(14-6) 2. Australië 43 107(10-6) 3. Groot-Brittannie 53026(13-11) 4. Nederland 52 1 25(9-8) 5. Nieuw-Zeeland 5 023 2(8-15) 6. Spanje 5 014 1 (7-15) MOSKOU (AFP) - De Sovjet-scha ker Gari Kasparov heeft gisterende 32e partij in de tweekamp om de wereldtitel tegen zijn landgenoot Anatoli Karpov zonder verder te spelen gewonnen. Woensdag was de partij op de 41e zet afgebroken in een voordelige stelling voor de met wit spelende Kasparov. De jonge Sovjet bracht met deze over winning zijn achterstand op titel verdediger Karpov terug tot 5-1. De 33e partij is in verband met feestelijkheden in Moskou ver plaatst van vandaag naar maandag 17 december. BUENOS AIRES (AFP) - Twaalf voetbal-elftallen strgden in 1987 in Ar gentinië om het eerste wereldkampioenschap voor clubteams De win naar van het toernooi, dat met instemming van de wereldvoetbalfederatie (FIFA) wordt gehouden, verdient één miljoen dollar (3,5 miljoen gulden). De twaalf ploegen worden in de voorronden verdeeld in groepen van drie. die hun wedstrijden afwerken in de stadions, die ook bij de wereldti- telstrijd voor landenploegen in 1978 werden gebruikt: Cordoba, Mar del Plata, Mendoza, Rosario, River Plate en Velcz Sarsfield. De competitie, naar een idee van de Engelse voetbaljournalist Jeff Powell, wordt een hoofdzakelijk Europese en Zuidamenkaanse gelegenheid. Voor het toer nooi plaatsen zich de Europees clubkampioen van 1987 en de drie voor gaande winnaars van de Europese bekertoernooien voor landskampioe nen. Diezelfde regeling geldt voor de vier elftallen uit Zuid-Amerika, die de Copa Libertadores moeten hebben gewonnen. Bovendien mogen de Europese en Zuidamerikaanse bond voor het WK-toernooi ieder één club aanwijzen, die op grond van zijn verdiensten en reputatie in Argentinië aanwezig hoort te zijn. De laatste twee posities worden verdeeld tussen het gastland Argentinië, dat dc nationaal kam pioen afvaardigt, en de drie overige continentale federaties van de FIFA, Midden-Amerika en Caraibie, Afrika en Azië/Oceanie. Een voorronde moet de sterkste ploeg van die drie continentn aanwijzen.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15