Handbalsters Foreholte attent Tuinstra durft strijd niet aan Fides Pacta profiteert van missers Blitz stuurt Trotters terug Werkendam bij voorbaat geklopt Monique Helling op dreef tegen MSV Vier punten voor Lions Pernix te sterk voor Ons Eibernest: 12-10 Paalbreuk MAANDAG 10 DECEMBER 1984 PAGINA 19 LEIDEN - De dames van Foreholte maakten tegen het Haagse Wings geen fout. In Voorhout werd het 15-9 voor de pupillen van Wim Geerlings en dat betekent dat Fo reholte zich handhaafde in de kop groep van de eerste divisie zaal handbal achter Quick' 20 uit Ol- denzaal en ODIN uit Heemskerk. "Ik snap niet", zei Foreholte- keepster Olga Almekinders na af loop, "dat Karei te Lindert (coach van Wings) Hannie Boskamp en Nel Geerlings niet beter aan ban den heeft gelegd. Hannie scoorde driemaal en Nel vijfmaal. Hij moet Foreholte toch onderhand wel ken nen na zijn periode bij HVS." Foreholte zelf had defensief het oog speciaal gericht op de zusjes Loof, Hannie en Thea. Die kwa men gisteren dan ook nagenoeg niet in het stuk voor. Waarmee de angel er bij Wings meteen uit was. Bij de rust stond Foreholte duide lijk op winst, 7-2. Ook na de hervatting had Wings geen antwoord op de 4-2 defensie van Foreholte. De Haagse ploeg volhardde in een gesloten 6-0 de fensie en nodigde Foreholte als het ware uit tot een bombardement van afstand. Dat bleef ook niet uit en via het blok verdwenen enkele spetters precies in de andere hoek van het doel dan de Wings-doel- vrouwe verwachtte. "Maar daar vraag je dan wel om", aldus Olga Almekinders, die goed stond te keepen en onder meer een straf- worp stopte van Hannie Loof. Toen Wings tenslotte toch meer ging uitstappen kwam er ruimte aan de cirkel en ook toen reageerde Foreholte via Ellen van Dam attent op de mogelijkheden. Voor Wings was er zodoende in Voorhout geen eer te behalen. De mannen van Saturnus had den het gebied aan de doelcirkel zo goed als dichtgemetseld in de eer ste helft van de wedstrijd tegen Snelwiek. Maar ook de Rotterdam mers gaven defensief weinig kan sen weg. Gevolg was een voor een herenwedstrijd wat ongewoon lage ruststand, 6-4. Na de hervatting bleven beide ploegen elkaar goed volgen in de score, maar Saturnus hield de mar ge van twee treffers voorsprong daarbij wel vast. Tot zes minuten voor tijd Snelwiek bleef het span nend. Toen moesten de Rotter dammers wel 'alles of niets' spelen omdat Saturnus zich niet liet ver leiden tot doldrieste acties. Het werd 'niets' voor de Rotterdam mers want snelle individuele acties van de Leidse handballers, met als grote man Hans Blansjaar (zeven goals), lieten van de 3-3 defensie niets heel. 21-14. In de tweede divisie vrouwen had Oase na een gelijkopgaande strijd tegen DWS twee punten bin nen bereik. Met nog enkele minu ten te spelen was de ploeg uit Oud- Ade op twee treffers afstand geko men van DWS. Roos van Leiden kogelde een strafworp in en Lydia van der Poel scoorde ouderwets vanaf de centrale opbouwplaats, 9- 7. Oase dacht toen wat iedereen op de tribune dacht 'dat is bekeken'. Maar DWS stroopte de mouwen nogeens hoog op en liet zien wat Wilskracht vermag, 8-9 en tenslotte 9-9 met een dubieuze strafworp als besluit. "De ploeg heeft keihard ge werkt" vond coach Wim Jansen van HVS, na de zwaarbevochten 12-11 winst op Westlandia. De spe ciale aandacht die Westlandia aan Ank van der Bosch gaf was ge rechtvaardigd. De sterke afstand- schutter van de Stompwijkse for matie schoot ondanks de gecombi neerde dekking die zij van meetaf kreeg, toch viermaal raak. Lenie van der Bosch deed aan de cirkel nauwelijks voor haar onder. West landia greep aan de cirkel vaak bikkelhard in. "Te hard", oordeel de Jansen, maar kreeg Lenie van der Bosch desondanks niet klein. Zij scoorde maar liefst vijf treffers. Het sterke collectief van HVS deed de rest, 12-11. Ook in defensief op zicht verdiende de ploeg van Wim Jansen een ruime voldoende. In de derde divisie verloor MMO royaal van Quintus 2, 11-18, maar trainer Gerard de Jonge had niets dan waardering voor zijn pupillen. "Ik miste tenslotte Elly van Leeu wen en Jose Elsgeest terwijl daar naast een kwartier voor tijd ook nog eens Cora van der Meer naar de kant moest met een vinger uit de kom." Bij de rust stond Quintus op 8-1. Na de hervatting vocht MMO bewonderenswaardig terug, 11-18. Petra Bax en Henriette Vol- water waren bij MMO toonaange vend in die sterke tweede helft Olympia' 72 had tegen Ancora een offday. "We hebben Ancora in het begin teveel laten komen" vond keepster Hermien Goekoop. Ancora maakte dankbaar gebruik van de vrijheid van handelen, rust 12-5. Na de hervatting werd er fel ler uitgestapt op de tweede lijn van de Rotterdamse ploeg en scoren was toen voor Ancora heel wat moeilijker. De Olympia-aanval kon echter de sterke Rotterdamse keepster moeilijk doen capitule ren. Het bleef bij vier treffers in de tweede helft. Niet genoeg natuur lijk om Ancora ook maar enigzins in verlegenheid te brengen, 19-9. HW zorgde in Den Haag voor een stunt door koploper HEC te verslaan. Na 5-4 bij rust sloeg HW in de tweede helft toe: 8-10. In de tweede klasse afdeling ga ven de mannen van HW de ploeg van Hercules geen kans. Het werd een ruime 20-11 zege. Olympia draait in die klasse goed mee aan kop. Hermes werd met 17-15 ge klopt. FRANK BONTE LEIDEN - Op de ranglijst was het verschil tussen Elmex Leiden en Supercracks Werkendam na elf wedstrijden bepaald op een krappe zes puntjes. Op het eerste gezicht niet eens onoverbrugbaar en in elk geval reden om te mogen veronderstellen dat er sprake kan zijn van de nodige spanning in de onderlinge duels tussen deze topper en subtopper in de eredivisie basketbal. Maar zo is het dus weer niet. Net als voor Weert en Den Helder geldt, blijkt Leiden ook voor Werkendam een onneembaar obstakel waar als een berg tegenop wordt gekeken. Vorige week nog slaagde de forma tie van Roel Tuinstra er bijna in om landskampioen en lijstaanvoerder Den Bosch onderuit te halen en ook tegen teams als Haaksbergen en Weert presteert Werkendam dit seizoen sterk. Maar ondanks het aantrekken van Kelly Knight (voor de tegenvallende Thompson) en de aanwezigheid van een handvol re delijke tot goede spelers zoals Polk, Camero, Van de Lagemaat, Kropman en De Jager straalt de ploeg, wanneer althans tegen Lei den moet worden aangetreden, geen greintje zelfvertrouwen uit. Pak slaag Integendeel, angst overheerst en dat kwam Werkendam vorige maand in eigen huis - overigens een exacte kopie van de Vijf Mei hal - op een pak slaag te staan. Dat heeft het moreel blijkbaar zodanig aangetast, dat Tuinstra zich zater dagavond alvast bijvoorbaat ge wonnen gaf. Met de aan Harrewijn geadresseerde woorden: "Kan je vanavond niet met je tweede team beginnen, dan wordt het misschien nog wat", liet hij vooraf blijken geen stuiver voor zijn kansen te ge- AMSTELVEEN - In het kader van het door coach Peter Vogelaar uitgedachte strijdplan voor de vrouwen basketbalploeg van MSV werd de ontmoeting van zaterdagavond met landskampioen Am stelveen aapgemerkt als oefenwedstrijd. Na de uitputtingsslagen van de voorbije weken wilde Vogelaar gas terugnemen om zijn ploeg klaar te stomen voor het belangrijke treffen met Voorburg volgende week. Amstelveen won dan ook probleemloos van de puntloze Noordwijkse formatie: 94-46. Het experimenterende MSV, met voor het eerst dit seizoen Jo- lande Tokkie enkele minuten aan de kant, werd door Amstelveen al snel duidelijk gemaakt dat het tegen een strakke vrouw-voor vrouw verdediging nog veel heeft te leren. "We zullen ook de zone- verdediging moeten gaan oefenen", aldus Vogelaar na afloop van de wedstrijd, "want we moeten ons arsenaal uitbreiden". Voor burg met name is een ploeg die onder leiding van ex-Bona Stars speler Humphrey van Haver bekend staat om haar fanatieke ver dediging. Hoewel Jolanda Tokkie enige tijd op de bank verbleef, werd de van Rotterdam overgekomen speelster toch weer topscorer met 18 punten. Opvallendse speelster bij Amstelveen was de van MSV overgenomen Monique Helling, die zich tegen haar oude team nadrukkelijk wilde manifesteren. Amstelveen leidde bij rust al met 48-21 en liet MSV alleen in het laatste part ruimte om te sco ren. "Een ingecalculeerde nederlaag", verklaarde Vogelaar, bij de 94-46 eindstand. Elmex Leiden - Supercracks Werkendam 100-79 (43-32) Scores LEIDEN - Beek 20 (10), Wiel 20, Lock- hart 18, Kragtwijk 12 (10), Heijdeman 9, Van Poelgeest 8 (7), Hagens 6, Van Dam 4, Van Helfteren 3 (6). Schotper centage 53, rebounds 49, balverlies 13. WERKENDAM - Polk 19, De Jager 14, Knight 13, Van de Lagemaat 9, Govers 8, Cornet en Camero 6, Kropman en Verdoorn 2. Schotpercentage 44, re bounds 34, balverlies 17. Vijf fouten: Van de Lagemaat, Polk en Knight. Arbiters: Woudstra en Herwijer. Toeschouwers: 500. ven. De wedstrijdbespreking van dé laconieke Amsterdammer zal dan ook wel aan de korte kant zijn geweest. Zoiets in de trant van: 'Probeer het verlies te beperken en In die opdracht Werkendam ditmaal wat beter dan destijds, want toen werd het 71-100 en nu verzamelde de in het zwart spelende buren van Kozakken Boys toch maar mooi acht puntjes meer: 100-79. Maar een dikke ne derlaag blijft het natuurlijk en daarnaast een schrale troost, want als Leiden in casu Harrewijn echt had gewild zou de schade een punt of dertig hoger zijn uitgevallen. In tweede instantie namelijk - na rust - honoreerde de Leidse voorman het verzoek van zijn collega Tuin stra om het tweede team in te zet ten. En dat scheelde. Veilig Harrewijn kon dat gemakkelijk doen omdat zes minuten na de pauze (43-32) bij de stand 59-38 de overwinning reeds was veilig ge steld. In die korte fase klapte Werkendam volledig ineen, precies zoals in het eerste duel. Het enor me hoge tempo dat spelverdeler VOORSCHOTEN/LEIDEN - Leiden Trotters is zaterdag avond door Blitz terug verwezen naar de middenmoot van de rayoncompetitie. De Leidse basketballers kwamen er in Voorschoten niet aan te pas: 88-65. MSV, dat de laatste weken aan een indrukwekkende opmars was begonnen, werd gestuit door OSG (91-85). Bij de vrouwen bleef LUSV aan de winnende hand, terwijl Lisse nipt verloor bij kop- loopster Flash. Net als Leiden beleefde ook koploper Den Bosch een :ntspannen avondje, Den Helder werd met 100-77 geklopt. Hoe gemakkelijk het allemaal Toont Kevin Sprewer hier aan. Slechts 'gehinderd' door teamgenoot Akerboom ramt hij de bal door de ring. Sprewer is tijdelijk vervanger voor de gebles seerde Gibson. (foto ANP) Hagens voor rust dicteerde plus het beukwerk onder de borden van mensen als Beek, Kragtwijk en Lockhart eiste zijn tol bij de condi tioneel zwakke tegenstander die compleet van het veld werd gelo pen en noodgedwongen zijn toe vlucht moest zoeken in de ene per soonlijke fout na de andere. Met als gevolg dat bijvoorbeeld Cock van de Lagemaat al drie minuten na rust met 5 P's naar de bank moest. Uit frustratie ging de center van het nationale team linea recta door naar het douchelokaal. Eveneens gefrustreerd raakte het Amerikaanse duo Knight/Polk, zij het om andere redenen. In een poging namelijk om eerherstel te vinden voor een belabberd slecht optreden in de eerste rondgang gooide routinier Toon van Helfte ren in de tweede twintig minuten alles uit de kast. De Yanks, dit sei zoen voor het eerst hier en in onwe tendheid verkerend omtrent het bestaan van de wandelende Delft- se truccendoos, zagen plots tot hun verbazing de ballen alle kanten op vliegen. En als ze dan uiteindelijk dachten een rebound te kunnen pakken reikte er, als vanuit het niets gekomen, opeens een ventje van 18 jaar hoger dan zij. Spektakel Dat onbevangen optreden van Richard van Poelgeest was, samen met die wraakactie van Van Helfte ren, het enige dat de wedstrijd ver der nog enigszins de moeite waard maakte nu met het terugheden van smaakmakers als Beek, Hagens en Wiel ook meteen het spektakel ver dween. Over dat laatste morde het publiek hoorbaar, dat zag een stel dunks en een fikse afstraffing ei genlijk veel meer zitten. "Dat be grijp ik", ging Harrewijn daarin mee, "maar aan de andere kant is het bij een stand van 73-42 moge lijk om jongens als Van Dam en Van Poelgeest te laten wennen aan het grotere werk. Ook mijn tweede garnituur moet een kans krijgen". In tegenstelling tot de toeschou wers vond Tuinstra dat best. Wat hem betreft hadden ze van meet af aan in het veld gestaan. AD VAN KAAM Blitz werd twee weken geleden door Trotters uitgeschakeld in de strijd om de basketbalbeker, maar coach Krouwel vierde het verlies tegen Leiden als winst omdat zijn spelmakers Evert van der Plas en Wim van Niekerk de kans kregen om weer in hun spel te komen. De zet van Krouwel pakte goed uit, want het was met name dit tweetal dat Blitz aan de ruime winst hielp: 88-65 (40-30). Trotters had daarbij te kampen met interne problemen die er onder meer toe leidden dat coach Kales zijn center Boris Monkhorts om disciplinaire rede nen één helft aan de kant hield. Monkhorts optreden was overi gens toch van korte duur, want de van Leiderdorp overgekomen steunpilaar kreeg binnen enkele minuten drie fouten aan zijn broek. Blitz had de bewaking van Erik Paul van Weeren opgedragen aan Peter Verkerk, die de Leidse spel maker geen ruimte liet voor een goed genomen schot. De hele Leid se ploeg kwam daardoor in de pro blemen en het schotpercentage (35,8 percent, 28 raak uit 78), tegen over 57 percent bij Blitz, gaf al aan waar het bij de kansloze Trotters aan schortte. Alleen Erwin Dou- wes (15) kwam redelijk voor de dag. Topscorers bij Blitz waren Kallenberg en Van Niekerk met 17 punten. MSV verraste in Utrecht in nega tieve zin. Tegen OSG, dat dit sei zoen voor eigen publiek nog geen wedstrijd had gewonnen, verzaak ten de Noordwijkers hun verdedi ging en gingen met 91-85 het schip in. Harry Schokker (39 punten) bleek onhoudbaar voor MSV, dat halverwege de tweede helft tegen een achterstand van 24 punten aan keek. Een press bracht de mannen van Bert Samson terug tot 88-85, maar het wispelturige OSG hield stand. Leiderdorp behaalde een regel matige overwinning bij Voorne: 70-87. Enig opmerkelijk feit was de hoofdwond die Marcel Sommeling bij een tussenstop in de file opliep. Sommeling speelde niet mee en kreeg enkele hechtingen. Lisse, uitkomend in het rayon Noord, was kansloos bij Wolves: 100-79. De Amsterdammers ken den alleen voor rust (43-40) proble men met Lisse dat in Rob Maas schalk met 18 punten zijn topsco rer had. Grasshoppers was in de tweede klasse niet vooruit te branden te gen Binnenland, dat met de winst uit Katwijk wegging: 67-75 (38-36). LUSV had bij Hagenaars een leuke trainingswedstrijd, die de Leidse studenten met 50-93 (32-43) pro bleemloos wonnen. Snelting (20) en Mars (18) waren hier de topsco- Vrouwen LUSV behield tegen Arnhemia Eagles zonder al te veel moeite haar toppositie in de eerste divisie: 72-63. De Leidse vrouwen vatten de wedstrijd wat al te gemakkelijk op, maar Arnhemia wist deson danks geen gevaar te stichten. Car rie Stoops was met 20 punten de produktiefste speelster. Lisse wist bij koploopster Flash net niet te winnen: 60-62 (24-24). De strijd ging gelijk op, al wist de Bos sche ploeg bij 46-41 een voor sprong te nemen. In de slotfase bleef Lisse net steken. Msyo Fyma (14), Heieen Broekhof (12) en Mar- jon de Bruijn (12) kwamen in de dubbele cijfers. Grasshoppers maakte korte met ten met haar ongeslagen concur rente Red Stars: 62-39. De Katwijk- sen dankten die ruime overwin ning aan een flitsende start (21-2 na tien minuten) en een goed sluiten de verdediging. Grasshoppers gaat nu weer op kop in het rayon. LEIDEN - Karma Lions is het af gelopen weekeinde vier winstpun ten rijker geworden. Zaterdag avond verkregen de Leidse ijshoc keyers een reglementaire 2-0 over winning op Enschede Lions, dat zich telefonisch afmeldde. Een oe fenduel tegen HIJS zorgde dat het publiek toch nog aan zijn trekken kwam (6-6). Gisteravond overklas te Leiden in Leeuwarden Trias met 12-2, waarbij Theo Dietz (4) en Pe ter Konkel (3) zich het meest pro- duktief toonden. De periodestan den waren 0-7, 1-2 en 1-3. Leiden staat nu alleen tweede in de tweede divisie. DEN HAAG/LEIDEN - Fi des Pacta is weer terug aan de kop van de ranglijst, maar niet geheel op eigen kracht. Terwijl de ploeg van coach Matty Baart concur rent OEC terugwees, leden de overige belagers kost baar puntenverlies. Pernix won van Ons Eibernest (10- 12), maar maakte het daar bij vooral zichzelf moeilijk. Eersteklasser TOP haalde een eerste punt bij Kinder dijk (11-11), terwijl de top per in IIIB tussen Crescen do en Dubbel Zes onbeslist bleef: 7-7. Ons Eigen Clubje. De naam lijkt al borg te staan voor kneuterigheid en vredig provincialisme. Het Hel- mondse OEC had echter lak aan al die vooroordelen en pakte Fides Pacta zonder aanzien des persoons Robin Sommeling moest felle duels uitvechten met Gino Filippi no, wiens manier van vrij komen onder de korf een handbalachter grond verrieden. Zo slaagde de lan ge Helmonder er wel in de snelle, zeer aanvallend ingestelde dames te lanceren. Het Helmondse vrou wenkwartet scoorde ook maar liefst zesmaal. Fides Pacta kwam in de beginfa se evenwel vrij gemakkelijk los van OEC. Ook al was het spel rusteloos en liepen de combinaties stroef, na een kwartier hadden Dick Onderwater (2), Robin Som meling en Henny Piket de stand naar 4-1 getild. Fides raakte uit ba lans door het stugge tegenspel, ver gat te spelen en kwam na 5-2 door Robin Sommeling bijna een kwar tier ook niet meer tot scoren. Zeven minuten na rust pas wist Patricia Gottmer de korf weer te vinden: 6-7. Na de gelijkmaker van Dick Onderwater en een schoten wisseling, drie goals in één minuut, waarbij Robin Sommeling voor het Leidse aandeel zorgde, raakte de ploeg van coach Matty Baart op nieuw twee punten achter. Met nog zes minuten te spelen leek de 8-10 beslissend, maar een strafworp, door Jeannet Smits ge forceerd en door Robin Somme ling benut, en een goal van Janne- ke Verlind brachten de stand op 10-10. De wraak van de Leidse da mes was compleet, toen Dick On derwater drie miuten voor tijd 10- 11 inde korf tilde. Reputatie De laatste twee minuten hoefde het voor Pernix niet meer. Zonder enig risico ging de bal van hand tot hand en Ons Eibernest kon slechts lijdzaam toekijken. Het roemruch te Ons Eibernest uit de zestig- en zeventiger jaren placht ook met een dergelijke demonstratie van suprematie moeilijke duels af te sluiten. Alleen waren nu de rollen omgekeerd. Vorig seizoen was het nog een hoofdklasser. Maar van de ploeg, die vorig jaar met Fides Pacta de gradeerde, bleek weinig overgeble ven. Alleen de reputatie rest nog en daar was de jonge Leidse ploeg ze ker in de beginfase nog wat van on der de indruk. Maar na 2-0 werd duidelijk, dat de Eibers van nu weinig eigen veren meer hebben om mee te pronken. De schroom werd afgelegd en via 2-4 liep Pernix in de sfeerloze, lege sporthal aan de Steenwijklaan weg naar een 4-7 voorsprong bij rust. Incidentele fraaie combinaties ten spijt, leek het duel een snelle dood te sterven. Na 5-9 raakte Pernix geheel on nodig nog in de problemen. Tien minuten voor tijd moest coach Jas per Engel Jenny van der Laken van de bank halen om de tot 8-9 teruggelopen voorsprong te red den. Door Kees Hortensius, top scorer met vier goals, werd het 8- 10, maar niettemin kwam Eiber nest via diens tegenstander George Monkou (eveneens vier goals) op gelijke hoogte. Direkt vanuit de uitworp na 10- 10 revancheerde Hortensius zich echter weer en ditmaal was het be slissend. Peter Kuipers, die even als Erica Hardam, Carla Kuipers en Kees Brokaar tweemaal scoorde, zorgde in de laatste seconden voor een 10-12 eindstand. Eén minuut voor tijd was de triomf van Eric Kromhout com- DORDRECHT - Het zaalkorf- balduel tuisen De Regenboog en het Leidse Zuiderkwartier werd gistermiddag om een wel heel vreemde reden onderbro ken. De Leidse aanvaller Drik Jan de Kreek kwam bij een doorbraak onzacht in aanra king met de paal, maar het was de stalen pijp die door deze ac tie (letterlijk) uit het lood gesla gen was. Zuiderkwartier-coach Wim Niesing probeerde nog de korf weer rechtop te zetten, maar toen knapte de paal prompt bij het voetstuk af. Een kwartier lang moest worden ge wacht eer de zaalbeheerder een nieuw exemplaar van de juiste lengte had gevonden. pleet. Met zijn typische onder handse schottechniek joeg de door coach Hans van Huis als 'te moei lijk inpasbaar' in eerste instantie buiten de ploeg gelaten grillige schutter, van ver de bal opnieuw door de korf. Zijn vierde goal en bovendien de winnende: 9-8. Ook als geheel maakte De Danaï den, spelend met een gewijzigde opstelling, duidelijk indruk. Eric ïó-omhout, vervanger van de uit vorm zijnde René de Louw, werd op zijn wenken bedient door aan gever Eric Peters, terwijl Leon Brouwers (3) met Cees Christiaan- se (2) in het vak beter tot zijn recht kwam. Dit kwam vooral tot uiting, nadat Brouwers tien minuten voor tijd met een oogblessure het veld moest verlaten. De al ingezette neergang in het spelpeil werd ver der versterkt en coach Hans van Huis moest na René de Louw ook Ingrid Slingerland inzetten voor Ingrid van Haren om het tij te ke- Dankbaar ook incasseerde De Danaïden een twijfelachtige straf worp: 8-8. En toen kwam Krom hout weer voor de korf. Na twee nederlagen haalde TOP in de zware uitwedstrijd tegen Kin derdijk het eerste puntje binnen. Uiteraard zou coach Hans Oele vooraf getekend hebben voor dit resultaat, maar na afloop klonk hij toch minder tevreden. Beslist niet ten onrechte, want met nog slechts twee minuten te gaan koesterde zijn ploeg nog een riante 9-11 voor sprong. "We konden die laatste minuten werkelijk geen bal meer goed gooi en", luidde zijn verklaring voor de tegenvallende afloop. De nervosi teit aan Sassenheimse zijde was fu nest, want de forse Kinderdijkers kwamen alsnog langszij: 11-11. TOP raakte in de eerste helft met 3-1 achter, maar wist nog voor rust terug te komen tot 6-6. Absolute uitblinker Sjoerd van der Klaauw (6 maal raak) schoot zijn ploeg ver volgens naar 7-9 en naar 9-11, maar de marge bleek onvoldoende. De overige treffers kwamen op naam van Stella van der Zaag (3), inval ster Karin Westerbeek-Baak en Eg- bert Dijkstra. Naald Ons Eiland ging in de laatste mi nuut door het oog van de naald, toen Oranje Wit een strafworp mis te. De ene treffer van Rob Hassel- bach na rust (5-4) bleek zo nog vol doende voor de volle winst: 6-5. René Arnoldus scoorde tweemaal. Ook het duel van Velocitas tegen De Meervogels kreeg haar ontkno ping in de slotminuut. Twintig se conden voor tijd scoorde Jan Scheffers, evenals Jeroen van Driel en Ron Goudsmit driemaal succesvol, 10-11, maar tien secon den later was het weer gelijk: 11-11. Zuiderkwartier wist in de laat ste tien minuten van het duel tegen De Regenboog definitief afstand te nemen van haar Dordtse oppo nent. Na 10-10 werd het door Theo van Leeuwen, Els van Lunteren en de viermaal scorende invaller Dirk Jan de Kreek 13-11. Erik van Lun teren kwam eveneens tot vier tref fers. Fiks raakte na twintig minuten beslissend achterop, toen IJsselvo- gels van 4-4 wegsprintte naar 7-4. De inhaalrace van de ploeg van coach Frank Berendes was ver geefs, maar joeg de score wel naar 13-10. Theo Vreeken scoorde vier maal. Crescendo verloor in de tweede helft eveneens de aansluiting, maar wist Dubbel Zes in de aller laatste minuut nog te achterhalen: 7-7. Joke Geijer, Anita Alberts en tenslotte topscorer Wijnand Al berts (3) scoorden na rust (3-4). Fluks zette ten Koste van Merwe- de haar opmars voort. De ploeg van coach Kees van Vliet, liet wel twee strafworpen onbenut en gaf een 7-10 voorsprong nog bijna uit handen: 9-10. Kees Zwanenburg doelpuntte driemaal. KNS verzuimde na rust (5-5) de vele kansen te benutten, waarvan tegenstander DKC dankbaar profi teerde door beslissend naar 9-5 weg te lopen. Peter Zitman nam met vier goals de helft van de Oegstgeester produktie voor zijn rekening: 11-8. BRAM VAN GENT

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 19