Play offs nog 'n wensdroom Zege van Leython biedt perspectief LMHC moet er tegen superieur HGC aan geloven: 1-17 Verlies DIOK èn Bassets Zijl/LGB en LZ'86 laten het afweten Vreugde en verdriet bij Avanti Onaantastbare voorsprong Gemini Verrassende zege Alink Optimistisch KDC opnieuw het schip in Van der Vlist en Van As derde op NK voor clubs PAGINA 18 DO/ST SPORT MAANDAG 10 DECEMBER 1984 LEIDEN - Ook gisteren stond DIOK in zijn hemd. Nu werd er in een matige maar beladen wedstrijd verloren van midden velder AAC uit Amsterdam (8-20). Dit kon gebeuren door dat de Leidse rugbyers slordig en paniekerig speelden. Het ovaal ging dan ook niet lekker van man tot man rond. Terwijl de Amsterdammers al jaren lang juist tegen geelblauw een provocerend spelletje rugby spelen, trappen de Leidenaars daar meestal weer in. DIOK kwam zodoende niet in zijn ei gen spelritme en raakte nogal eens de kluts kwijt. Gevolg: klappen en schoppen over en Tel daarbij een zwak leiden de referee Van Breukelen en de deur naar erg slecht rugby staat wagenwijd open. Binnen de kortste tijd stond DIOK al met 0-6 achter door een snelle try en conversie van Theo Ver meer. Alleen de hardwerkende jeugdspeler Yves Kummer kon nog iets terug doen door Jan Hamers in scoringspositie te brengen (4-6). Huisman miste de gelijkmakende conversie. Nog voor de pauze wist Nol Rijken handig gebruik te ma ken van een laks acterend Leid se driekwart lijn en de try te drukken (4-10). In de tweede helft leek DIOK de match naar zijn hand te kunnen zetten, maar de scoringskansen wer den bij de vijandelijke doellijn veelal door eigen onmacht om zeep geholpen. Hoewel AAC bijna niet meer over de mid denlijn kwam wist het met twee verrassende breaks van Rijken en Bosman toch nog de geelblauwe defensie voor schut te zetten (4-20). De Morsbewoners kwamen deze tegenslag niet meer te bo ven. Het niveau bleef laag en niet om aan te zien. Brian Riet veld kon op assist van Kers Kloots nog eenmaal voor de Leidenaars scoren (8-20) maar de balans opmakend is DIOK eigenlyk weer helemaal terug bij af. The Bassets De druk van het nog steeds ongeslagen zijn in deze compe titie is The Bassets uiteindelijk te groot geworden. In Naarden werd hun zegereeks hard maar fair afgebroken door een fana tiek spelend 't Gooi: 20-8. De Sassenheimers lijken hun mo tivatie om onbegrijpelijke rede nen kwijt geraakt te zijn en speelden dan ook uitermate on zeker en rommelig. Het eind signaal kwam als een verlos sing want de boilenjongens raakte door hun eigen onmacht steeds geïrriteerder, terwijl ook het publiek zich met de wed strijd wilde bemoeien. Voor The Bassets goals zorgden Ruud Vos en Hans Wowijs (20-8). DIOK 2 verloor van Eemland met 10-11. HAZERSWOUDE-DORP De vrouwenploeg van Avanti moet na een jarenlange aanwezigheid de eredi visie verlaten. In een noodzakelijk geworden beslis singswedstrijd voor een plaats in het tafeltenniswal- halla verloor de Hazerswoudse ploeg zaterdag op pun ten van Middelburg Zuid. De onderlinge confrontatie eindigde weliswaar in remise, maar de Zeeuwse ploeg had minder 'games' nodig om dit resultaat te berei ken. En dat gaf de doorslag. Het mannenteam van Avanti bleef eveneens in een extra wedstrijd nipt be houden voor de eredivisie. Onder aanvoering van Bet- tine Vriesekoop bereikte Avanti een minieme, doch veilige 6-4 zege op Odion. Op neutrale bodem bleek Avanti niet opgewassen tegen Middelburg Zuid, dat de gehandicapte Hazers woudse formatie (met Brigitte Kooter -2x winst- voor de zieke José Bakker) onaangenaam verrastte. Het feit dat Ellen Bakker niet ongeslagen wist te blijven deed het meeste pijn. Zeker toen bij het tellen van de games Avanti Tilburg uitgeteld kon verlaten. De mannenploeg van Avanti redde zich gisteravond dank zij twee winstpartijen van Robert de Groot. Met de ongeslagen Bettinme Vriesekoop als rots in de branding bracht Avanti z'n eredivisiestatus in veilig heid: 6-4. LEIDEN - Voor de beide Leidse waterpoloteams was het een bijzonder slecht weekeinde. Zowel LZ'86 als de Zijl/LGB hadden zich via een zege zo goed als zeker kunnen plaatsen voor de play offs. Voorlopig echter blijven die nog even een wensdroom want de Zijl LGB verloor in Leiden ver rassend van VZC met 8-10 en LZ'86 leed in Amster dam een kansloze 9—6 ne derlaag tegen het Y. In de tweede klasse bleef Vivax op het goede spoor door DWT met 10-5 te verslaan. Katwijk versloeg in eigen huis het Goudse Donk met 5-4 en DKD kwam tegen Raket niet verder dan een 7-10 neder laag. De beide vrouwenteams won nen. De Zijl/LGB met 8-7 van Rot terdam en LZ'86 met 3-8 van ZAR. De Zijl/LGB leek de laatste we ken de naweëen van de beruchte wedstrijd tegen VZC eindelijk te boven. Duidelijke overwinningen op DZV en Zian/Vitesse waren hiervan het bewijs. Juist in de re turn tegen datzelfde VZC echter ging het weer helemaal mis. De Veenendalers behaalden een te rechte 8-10 overwinning. Als team kwam VZC veel beter uit de verf. Met Hans van Zeeland als dirigent lieten de mannen van Harm Drenth een degelijk spelletje zien. De aanvallen werden rustig opgebouwd, er was bijna geen on nodig balverlies en ook het afron den van de kansen was goed ver zorgd. Voor de Zijl/LGB geldt zo onge veer het omgekeerde. De acties van de Leidse voorwaartsen waren veel te individualistisch. Vaak werd de bal al op onbenullige wijze bij de tegenstander ingeleverd voor zelfs aan aanvallen gedacht kon worden. Bovendien kon Ro nald Hermsen, die voirge week nog zo sterk acteerde, al in de tweede periode de kant op zoeken wegens 3 persoonlijke fouten. Tot en met die tweede periode ging het volkomen gelijk op. Om en om scoorden de ploegen en zorgden zo voor een 6-6 stand halfweg. In de derde periode kon Stan van Belkum nog wel voor 7-6 zorgden maar hiermee hadden de Leidenaren hun kruit Voorlopig verschoten. VZC profiteerde gretig en liep weg naar 7-9. In de laatste periode werd het zelfs nog 7-10 al vorens Mark van Belkum iets terug kon doen (10-8). Hierna probeerde De Zijl/LGB nog wel van alles maar de achterstand was onover brugbaar. Stan van Belkum en John v.d. Bosch kregen nog wel goede kansen maar misten beiden. Setstanden: 2-2, 6-6, 7-9 en 8-10. Doelpunten Zijl/LGB: Stan Bitter Ook de andere Leidse club LZ'86 leed een duidelijke nederlaag. Het Y, dat in de thuiswedstrijd nog op sensationele wijze met 13-12 was verslagen, drukte LZ met 9-6 op de bittere feiten. Juist tegen een ploeg als Het Y, dat vol ligt met wat oudere, geroutineerde spelers, moet je agressie in je spel leggen. In hoog tempo aanvallen waardoor Het Y niet in zijn geliefde spel kan komen. Die agressie toonden de Leide naars wel, alleen stonden zij toen wel al met 8-3 achter en streden dus voor een hopeloze zaak. Ook het benutten van de man meer si tuatie is een wekelijks terugkerend probleem voor LZ'86. Alhoewel steeds tegen een ach terstand aankijkend konden de Leidenaren het tot halverwege de derde periode redelijk bijhouden (4—3). Hierna konden de mannen van coach Hans Parrel echter wei nig potten meer breken. Pas toen zij in de vierde periode op een 8-3 achterstand stonden bleek het plotseling wèl te kunnen. Hoewel nog werd terug gevochten tot 8-6 was de tijd natuurlijk veel te kort om nog aan een punt, laat staan een overwinning, te denken. Eind stand 9-6. Doelpunten LZ'86: Ruud Muusse 2, Remco Roman, LEIDEN In de volleybalkompetitie zorgde tweede divisionist Leython bij de mannen voor de grootste verrassing. De moeilijke uitwedstrijd tegen aartsrivaal DAC werd ruim gewonnen met 0-3. De andere semi-derby Gemini-Novo eindigde in een duidelijke 3-0 voor de thuisclub, die nu een onaantastbare voorsprong heeft genomen op de naaste concurrent CW. Bij de vrouwen heroverde Gemini de koppositie door een 1-3 zege bij Compaen weg te slepen. Novo en Leython verloren beiden teleurstellend. Baffin *v """ia Leython startte zeer moeizaam bij DAC en kwam al snel op een 8-2 achterstand te staan. Een donder preek van coach John Groen in de time-out deed wonderen. Er kwam meer agressie en er werd geknokt voor elk punt. Dit, plus de wissel, Waldo Broeksma voor Bob van der Bosch, deden Leython punt voor punt dichterbij komen. Vooral Broeksma was een ware gifkikker. Hij verzette veel vuil werk en sloeg een moeilijke serve. Via 9-13 werd het nog even 13-13, maar de winst was voor Leython: 13-15. In de tweede set werd DAC gede cideerd weggespeeld. Leython LEIDEN - Het 14de gong-toernooi van de Leidse Go Club is verras send gewonnen door Leidenaar Maarten Alink. Hij won al zijn zes partijen en bleef daarmee een punt voor op de voormalige Nederland se kampioen, Robert Rehm uit Amsterdam. Des te meer verras send is dit resultaat, omdat Alink pas op het laatste moment inviel om het aantal deelnemers even te maken. Derde werd de sterke Duit ser David Schoffel. De prijs voor de beste kyu-speler (Bij go bestaat er, net als bij som mige vechtsporten, een rangorde met dan- en kyu-graden) ging nu naar een andere Duitser, Ralph Ezkloff, aangezien Alink al een prijs had. De wedstrijd leek al in de tweede ronde beslist, toen Rehm van Schoffel won. In de vierde ronde ging hij echter ten onder tegen Alink. De sensatie werd compleet toen deze in de beslissende laatste ronde op zijn beurt won van Schof fel, waarna voor het eerst in 14 jaar een speler van kyu-niveau de wis- selprijs, een bronzen gong, mee naar huis mocht nemen. sprokkelde uit elke opslagbeurt wel wat puntjes weg. DAC's pro- duktie stokte, mede door de enor me hoeveelheid wissels die gele- genheidscoach Ton van der Bosch toepaste (8-15). Maar DAC vocht daarna'terug en nam in de derde set een 5-1 voorsprong. Enige om zettingen bij Leython (Ad Kerkhof ging aanvallen en Paul de Winter nam zijn plaats als spelverdeler over) brachten Leython in een paar klappen op 5-12. Een mindere stop bracht DAC nog op 8-14, maar een niet sluitend blok kostte DAC de set en de wedstrijd: 10-15 en 0-3. Dat biedt Leython met de wed strijd tegen hekkesluiter Spirit voor de boeg weer volop perspec tief. Gemini kwam pas in het verloop van de eerste set in zijn ritme tegen NOVO. Het kwam op 9-13 achter, voordat NOVO, dat met name door de buitenaanval van Nico van Kan die voorsprong had opgebouwd, in elkaar klapte. De druk en spanning waren voor de spelverdelers van de Noordwijkers kennelijk te veel. Gemini profiteerde zonder echt in topvorm te zijn met 16-14, en ging direkt door. NOVO wist nog een eind terug te komen, maar het liep toch niet meer bij de Zeekanters. Toen ook deze set bij Gemini kwam (15-12), was de fut eruit bij NOVO. Er kon geen tegenstand van betekenis meer geboden wor den en Gemini bepaalde met 15-7 de eindstand verdiend op 3-0. Bij de vrouwen lacht het geluk Gemini toe. Zelf versloeg het Com paen, terwijl naaste belager Mad- joe niet verder kwam dan 2-3 tegen KDS. Compaen bleek vooral kwetsbaar in de achterveldverde diging. Gemini daarentegen verde digde erg goed en het blok was praktisch niet te passeren. Ook aanvallend klopte alles bij de Voor- schotense ploeg prima en onder leiding van uitblinkster Anneke Kras werd Compaen af en toe weg- geserveerd. Door dit resultaat neemt Gemini de eerste plaats weer in met een voorsprong van één punt op Starlift. Leython heeft het helaas niet kunnen redden tegen Sliedrecht. De Leidse vrouwen hadden wel een voortvarende start met 4-0 maar daarna kon Leython Slie drecht niet meer onder druk hou den (9-15). De volgende set was de spannendste. Beide teams gaven elkaar niets cadeau en Leython leek op de winst af te gaan bij 14- 13. Enige simpele foutjes deden de balans echter doorslaan naar de an dere zijde: 14-16. Dat was de gena deslag voor Leython, dat pas op 4- ,A weer iets terug deed (9-14), te laat echter om de tegenpartij van de volle winst af te houden: 9-15 en 0-3. Een zonder zelfvertrouwen spe lend NOVO heeft het Volendam niet moeilijk kunnen maken. Een snel genomen 7-1 voorsprong in de eerste periode bracht niet de nodi ge rust, waardoor Volendam meer en meer het initiatief kon overne men. Na met 10-15 die set gewon nen te hebben, nam Volendam in de tweede set ruim afstand. NOVO kwam nog wel op gelijke hoogte (13-13) maar twee goede opslagen kostten de winst 13-15. Volendam behield ook hierna de overhand en Frans van Sliedrecht smasht langs Wilfred van Duuren. Gehurkt ziet Bert won zoals het wilde: 11-15 en 0-3. In de promotieklas heren maakte Donar voor de strijd tegen Radius, de nummer 2 een vergeefse reis naar Gouda. Daar aangekomen lie ten beide scheidsrechters verstek gaan waardoor het duel geen voort gang kon vinden. Een blamage voor de afdeling Gouda. Leython 2 heeft bij Gemini 2 drie sets lang geprobeerd aansluiting te krijgen met de middenmoot. Lang bleek het erop dat dit zou lukken. Met goed spel won het zelfs de eer ste set (11-15). Maar toen al werd het spel slordiger, een tendens die in de tweede zijn weerslag vond ge tuige de uitslag: 15-10. De derde set bleek uiteindelijk de beslissing te brengen. Gelijkopgaand werd het 14-14, voordat Gemini doordrukte naar 16-14. Toen was het bekeken. Met John Kahlmeyer op serve ging Gemini 2 in een ruk van 2-0 naar 11-0. Een te smalle basis met am per wisselmogelijkheden deed Leython 2 de das om: 15-1 en 3-1. Bij de vrouwen deed Leython een gevoelig verlies thuis tegen WW. Lieten de Wassenaarse da mes juist de afgelopen weken steeds wat puntjes liggen, tegen Leython volgde een goed herstel. Aanvalster Ria Verhart bleek tot eenzame hoogte te groeien en werd een nachtmerrie voor het Leython- blok, dat weinig vat op haar acties had. Het werd een leuk duel vol pittige rally's, met een wat onder zijn vorm spelend Leython. Score 6-15, 15-4 door een venijnige serve van Christel de Groot, 6-15 en 13-5. LEIDEN - Ondanks een goede moraal en een grenzeloos opti misme is de Katwijkse Dam Club toch weer het schip in ge gaan. Tegen het Utrechtse Ons Genoegen wonnen weliswaar drie Katwijkers, maar daar stonden vijf verliespartijen te genover. Het werd 12-8. In het begin ging het nog wel de goede kant op met KDC. Ro nald van Egmond won name lijk al in de opening een schijf en speelde vervolgens een ge wonnen partij. Ruud Klooster man zette een domper op de vreugde door in een simpel slagzetje naar dam te lopen. Hij kon meteen opgeven. Daarna ging de partij gelijk op, maar tegen de tijdnoodfase stevende Katwijk toch op ver- lies af. Zo werden Frans de Jonge, Cees Binnenkade en Jan Passchier in het late mid denspel volkomen zoek ge speeld. Arend van Beelen ver loor in een klassieke stand door een 'klassieke' blunder. Van de drie Katwijkse over winningen was vooral die van Jan Fase erg fraai. Na een prachtige omsingelingspartij mocht Fase alle schijven van zijn tegenstander in het doosje doen. Een prestatie om in te lij sten. Via een overwinning van Casper van der Tak en remises van Theo Zwetsloot en Sallie de Jong werd uiteindelijk de 12-8 nederlalg een feit. Via een enigzins teleurstel lend eindschot, 1 punt uit 3 wedstrijden, zijn de Rijnsburg- se dam-aspiranten op een ge deelde vierde plaats geëindigd in het clubviertallenkampioen- schap van Nederland. Al met al toch een uitstekend resultaat van (met tussen haakjes de per soonlijke resultaten) Harm van der Gugten (11 punten uit 7 wedstrijden), Dick van Dijk (6 uit 7), Jung Gerius (4 uit 7) en Jan Oudshoorn (3 uit 7). Frank toe. Rechts Matty de Tombe. (foto Holvast) Gemini 2 had erg veel last van de gladde vloer bij Jodan Boys en moest beginnen aan die kant van het veld waar het licht stukken slechter was. Voordat men aan die kondities gewend was, was de eer ste set voorbij: 15-8 voor J.B. Aan de "goede" kant ging het veel beter en via 10-15 werd de stand gelijkge trokken. Daarna ging het weer mis: 15-10. Heel Gemini 2 dacht dat nu de rollen weer omgedraaid zouden worden, maar dat viel tegen. Jodan Boys mikte de serve precies in het serveervak van Gemini dat de pass niet goed meer aan het net kon krijgen en ook deze set verloor (15- 8 en 3-1). LUSV sprokkelde weer een punt weg bij VELO (2-3), hetgeen de stu dentes op gelijke voet met DVC. bracht op een gedeelde tiende en elfde plaats. GER RENES. Overwinningen Leidse boksers DORDRECHT - Twee boksers van boksvereniging Leiden heb ben gistermiddag winst geboekt bij partijen in Dordrecht. Jakob Krijgsman was winnaar op punten (in zijn partij tegen Demir van het 'organiserende De Glove in het lichtgewicht. De Leidenaar ont ving voor zijn optreden tevens de derde stijlprijs. Ploeggenoot Hans Koomen zag tegenstander Velle- koop uit Den Haag al in de eerste ronde opgeven. Zuidhollands kam pioen Richard van der Zwan viel buiten de prijzen, er was voor hem namelijk geen opponent. Wilco van der Zeeuw 2, René van der Zeeuw. Vivac blijft punten verzamelen. De Oegstgeestenaren staan na de 10-5 overwinning op DWT weer wat vaster op de vierde plaats. De wedstrijd tegen het onderaan staande DWT werd gemakkelijk gewonnen. Alleen in de eerste pe riode kregen de Oegstgeestnaren tegenstand van enige betekenis (2-2). In het vervolg van de wed strijd werd het bestaande klasse- verschil ook op het scorebord tot uitdrukking gebracht. Via 6-3, 8-4 werd het tenslote 10-5. Doel punten: Marcel Rompes 3, Hans Trijsburg 2, Jeroen Piasmeier 2, Jack Frauenfelder, Ruud Worm- goor en Dick v.d. Bosch. Katwijk behaalde een goede overwinning op Donk. De 5-4 zege was volkomen verdiend. Als de Zeekanters wat beter met de kan sen waren omgesprongen had het allemaal niet zo spannend behoe ven te zijn. De laatste periode be gon met een 3—3 stand. Beide ploe gen scoorden nog éénmaal voordat Paul van der Putte uit een straf- worp zijn ploeg de overwinning schonk. Setstanden: 1-2, 3-2, 3-3 en 5-4. Doelpunten Katwijk: Paul van der Putte 3, Martin Jonker en Dirk van Leeuwen ieder éénmaal. DKD leed een onnodige 7—10 ne derlaag tegen Het Raket uit Delft. Liefst ttvaalf keer speelden de Lei derdorpers met een man meer en slechts vier keer leverde dit een treffer op. Bovendien kon Raket nog tweemaal tijdens zo'n Leider- dorpse overtalsituatie doeltreffend counteren. Doelpunten: Harry van Hoven 3, Roland Dreef 2, Frank Dreef en Sjouke Kuiper. De vrouwen van LZ'86 wonnen ruim van ZAR uit Amsterdam. In de hoofdstad was de Leidse ploeg op alle fronten sterker dan hun op- ponentes. De 8-3 zege was dan ook verdiend. Goals: Ellen Hooge- boom 5, Janet de Jong 2, Lucienne de Graff 1. De vrouwen van De Zijl/LGB wonnen de vier punten wedstrijd tegen Rotterdam met 8-7. Doel punten: Kitty Grimm 1, Tineke de Groot 2, Marion Rijsbergen 4, Mar- greth v. Veen 1. HARDERWIJK - De Rotterdamse sportschool Hoogvliet is niet ver der gekomen dan een derde plaats tijdens de Nederlandse judo-club kampioenschappen. De formatie van bondscoach Chris de Korte, met daarin dë Leidenaar Laurens van As en de Leiderdorper Robert van der Vlist, mocht zich aanvan kelijk tot de favorieten rekenen. Maar voor de start van het toernooi was Hoogvliet eigenlijk al ge vloerd. Behalve dat Roberts broer Ar nold van der Vlist (uitgeschakeld door een knieblessure) ontbrak, moest Hoogvliet het zaterdag ook stellen zonder drens vervanger Gé van den Elshout (gebroken pols) en zwaargewicht Leo van Oosten. Over meer reserves dan Van den Elshout beschikte Hoogvliet niet, waardoor zaterdag elke partij met een 2-0 achterstand diende te wor den aangevangen. Tegen judoclub Horst lukte het Van As en zijn ploegmaats Robert van der Vlist en Martin Schoonewille nog wel om alle drie de partijen te winnen. Maar, zoals de bedoeling is van het knock-out systeem werd de tegen stander in de tweede ronde al be duidend sterker. Dat was Judo Ryu uit Nijmegen. Tegen zijn ri vaal Eliazar kon Laurens van As al geen beslissing forceren. De Nij- megenaar trad erg passief aan, we tende dat een onbeslist al plaatsing voor de volgende ronde betekende. Van As' tegenstander kreeg nog wel een waarschuwing wegens passiviteit, maar peurde toch een deling uit de ontmoeting. Via de herkansing tegen het Haarlemse Ken an Yu bemachtig de Hoogvliet uiteindelijk nog wel de .derde plaats. De eerste plaats werd veroverd door de door Wim Ruska getrainde Amsterdamse ju dovereniging. LEIDEN - LMHC verloor gister middag kansloos zijn tweede zaal- hockeyduel van het technisch su perieure HGC. De in de over gangsklasse B teruggekeerde Leid se ploeg moest er met liefst 1-17 aan geloven. Na vijf minuten stond HGC met 0-2 voor in de Kievitenhal en kwam pas in de twintigste minuut op 0-3. Martin Bennis scoorde snel daarna de enige LMHC-treffer door Martin Bennis: 1—3. HGC kon door zwak dekken van de LMHC'ers uitlopen naar een 1-6 ruststand. Na de pauze opereerde de Oegst- geester ploeg minder fel en raakte aangeslagen toen de gazellen in vlot tempo naar 1-10 uitliepen. Keeper Tom van der Meer raakte tot overmaat van ramp geblesseerd aan zijn knie en kon daardoor niet goed uitlopen bij de Haagse straf- corners, waar na rust vijfmaal uit werd gescoord. HGC kreeg de ruimte van het weinig vechüustige Leiden om door te drukken naar 1-17. In de tweede klasse A verloor Noordwijk zijn twee wedstrijden. Groen Geel zegevierde overtui gend over de ploeg van Rob van Nes met 12-4. Noordwijk leed on danks een periode redelijk zaal hockey toch met 5-2 van Cartou che. Forescate en Groen Geel deelden de wedstrijdpunten na de 5-5 uit slag. De Voorschotenaren kwamen met 0-3 achter en konden nog net voor de helftwisselin'g op 3-3 ko men door strafcorners van Jelmer Siersema. De tweede helft ken merkte zich door veel onregelma tigheden die voor een slechte sfeer zorgden. Beide ploegen waren niet in staat de volle winst naar zich toe te trekken. Forescate - VCL 11-5. Door nonchalant spel van Forescate kon het zwakke VCL met 2-0 gaan rus ten. Harde woorden van Forescate- coach Rob Seelen leidden al snel tot 4-2. Fred Brouwer stopte twee maal een strafbal van VCL dat via 8-5 naar een 11-5 verlies werd ge speeld. Hoofdzakelijk door korte hoekslagen van Jelmer Siersema, maar ook door twee fraaie veldtref- fers van Herman Hartelvelt en een goal van Piet-Hein Goossens. Winst en verlies voor Alecto in de derde klasse A. Tegen Zoeter- meer scoorden Marco Koeken, Carl Adamse, Jos Nieuweboer en Roland de Jongh. Dat was niet ge- Tegen Waddinxveen kwamen de Leiderdorpers eerst met 2-0 ach ter maar bogen snel om door een strafcorner-hattrick van Marco Koeken naar een voorsprong die successievelijk werd uitgebouwd naar 3-11. Vrouwen De zaalhockeysters van LMHC speelden in de HDM-hal met 2-2 gelijk tegen Spirit. De 2-1 voor sprong met rust werd door treffers van Suzan Nivard en juniore Joan ne Sprey (strafcorner) bereikt. De twee andere meisjes-A Eveline Krul en Marije Nubé draaiden uit stekend mee. Spirit kwam in het tweede deel nog op gelijke hoogte: 2-2. Leiden had het zwaar te verdu ren met zijn jongeren tegen het harde en agressieve Rotterdam dat op het veld in de hoofdklasse uit komt. Rotterdamn won met 7-3. De ruststand werd 3-1 voor de Maasstedelingen door strafcor ners. Joanne Sprey scoorde voor Leiden tegen, ook uit een korte rhoekslag. Een sterke periode na de hervatting bracht Leiden naast Rotterdam door een mooie actie van Karin v.d. Lee die tot langs de doelvrouw soleerde en Nivart maakte uit het veld 3-3. De jonge ploeg van Jaap Suijk moest uitein delijk buigen voor de goede Rot terdamse strafcorner: 7-3. In de derde klasse A speelden de vrouwen van Roomburg eerst te gen HDS en verloren na een gelijk waardige partij zaalhockey met 3—4. Tweemaal werd een voor sprong genomen door de Leidsen (Annet de Vries en Marga Smaak). HDS kwam met 2-2 gelijk en pak te toen de leiding met 2-3. Een strafcornergoal van Bonnie Monta- nus leverde de 3-3 stand op, waar na HDS in de laatste minuut de winst greep met 3-4. Tegen Zoetermeer werd het eveneens 3—4, maar nu in het voor deel van Roomburg dat in de Zoe- termeerse hockeyvrouwen zeer fa natieke tegenstanders trof. De 2-0 achterstand werd door Annet de Vries en de strafpush van Marja Sprey teniet gedaan: 2—2. Ondanks het uitvallen Roomburg-keepster Loes de Vries hield de Leidse ploeg zich goed staande en kon uit lopen naar 2—4 door Montanus en De Vries. Zoetermeer kwam niet verder dan 3—4. Forescate won op nipte wijze van Cartouche met 2-1. Beide ploegen hadden zeer veel moeite met sco ren. De tweede wedstrijd in de der de klasse A werd door de Voor- schotensen met 3-2 verloren van HDS. Petra Vingerhoed hield door goed doelverdedigen Forescate lang in de wedstrijd.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 18