5DT Zwak eerste kwartier breekt RB lelijk op Noordwijk vol overtuiging FC lisse kan niet beter RCL 'bestolen' bij Koz. Boys Quick Boys kan ondanks verlies met besten mee Nederlaag bij Zwart-Wit Nu stevig in kopgroep Van der Laan: *We hebben geen aanwas' Ter Leede en Katwijk kunnen niet imponeren MAANDAG 10 DECEMBER 1984 SPORT PAGINA 17 HEERJANSDAM - Een wedstrijd verliezen is niet erg, als je de week erna maar niet wéér verliest. Het zal Quick Boys-trainer Martin van Vianen waarschijnlijk niet veel moeite kosten om deze oude spreuk in het hoofd van zijn door de bank genomen jonge leerlingen te prenten en hen de 1-0 nederlaag van zaterdag middag maar snel te doen laten vergeten. Quick Boys had beslist niet hoeven te verliezen bij de ploeg die na zaterdag de minste verliespunten in IA heeft, "maar winst en verlies lagen vanmid dag erg dicht bij elkaar", dicteerde Van Vianen een andere voet balwijsheid. ROTTERDAM - Verbazing en licht ongeloof beginnen zich nu stilaan meeste- te maken van Rijnsburgse Boys. Na afloop van het verloren duel tegen Zwart wit (2-1) zei de geelzwarte voor- stopper Wim Driebergen hoofd schuddend: "Het wil er bij mij nou maar niet in. Met ditzelfde team waren we vorig seizoen bij na niet te kloppen. Zelfs de slechtste wedstrijden wonnen we nog met 1-0 of speelden we gelijk. En nu lukt er niets meer. Je begrijpt het niet". Verbazing, ongeloof. Géén be rusting. Driebergen: "Nee. We moeten gewoon keihard blijven werken. Dan komen er weer re sultaten. Dat kón niet anders. Met dit spelersmateriaal moeten we goed kunnen meedraaien. Kijk nou alleen eens wat er bij ons op de bank zit. Dat vind je toch nergens". Bij Zwart-Wit verloor Rijns burgse Boys het gevecht in het eerste kwartier. Dat verliep werkelijk rampzalig voor de geelzwarten. De anders zo gehar naste defensie schoot binnen en kele minuten twee bokken van onthutsend formaat. Ze hielpen Zwart Wit op goedkope wijze aan evenzovele treffers. Het begon in de 8ste minuut bij een eenvoudig geval van uit verdedigen. Jack Manuputty, doorgaans de betrouwbaarheid zelve, verslikte zich in een ge woon aanspeelballetje en rom melde zodanig dat de zeer ge vaarlijke spits Bert Hooyer bij kans op een dienblad een doelrij- pe kans werd gepresenteerd. De Rotterdammer passeerde de ver bijsterde doelman Star met een even simpel als fraai boogbal- letje. In hun haast om de achter stand ongedaan te maken, zetten de Rijnsburgers de poort iets te ver open. Driebergen (overigens prima op dreef) waagde zich naar voren en liet Hooyer los. De dek king werd niet afdoende overge nomen en de Zwart-Witspits kon vrij naar Star oprukken. Bij de afwerking faalde hij hevig, maar de slecht geraakte bal -aai- erde naar de meegelopen cen trumspeler Lemmens en die trof met een laag schot zonder man keren doel: 2-0. Zwart-Wit trainer Van Baaren: "Hooyer is voor elke verdediging een groot gevaar, al zetten ze twee man naast hem. Als geen ander kan hij op scherp staan. Het liefst heb ik dat een verdedi ging hem meteen hard aanpakt dan is hij des te verbetener". Met dat al leek een catastrofe in de maak voor de geelzwarten. Maar zo ver zou het niet komen. Anders dan tegen Noord wijk bleken de Rijnsburgers, hoe ge raakt en teleurgesteld ook, nog wel degelijk in staat er een ge vecht van te maken. Arroyo, Houtekamer en Aan- dewiel (Hogewoning had wat al te zeer het hoofd laten hangen te gen Noord wijk en was op de bank beland) poogden met veel ijver de gang in de ploeg te bren gen. En dat gebeurde bij vlagen ook wel. Maar het waren acties die het moesten hebben van in zet, niet van kwaliteit. Echt lek ker lopen deed het niet, de vorm ontbrak. Dat gold ook voor de voorhoede, waarin Paul v.d. Blom (in de rust vervangen door Arie van Dijk), Gillissen (in de tweede helft gewisseld voor Mar cel v.d. Blom) en Hans Zwaan de kansen met harde arbeid en niet door gewiekste combinaties moesten creëren. Royale sco- ringsmogelijkheden waren er in de eerste helft zelden bij. Met de komst van Van Dijk werd RB na rust duidelijk ge vaarlijker. Uit een van zijn eerste hoekschoppen raakte Van Dijk de buitenkant van de paal. Ver der bleek hij zijn bewaker her haaldelijk te vlug af. Het gezwoeg van de Rijnsbur gers werd in de 58ste minuut be loond. Na slecht ingrijpen van de Rotterdamse defensie kon Hans Zwaan met een lage kogel tegen- scoren (2-1). En de wedstrijd zou weer geheel zijn open geweest als Huug Aandewiel na een half uur een scherpe voorzet van Van Dijk slechts met enkele hoofdha ren had kunnen beroeren. Maar Aandewiel miste, ondanks een uiterste krachtsinspanning. Uit dit alles mag zeker niet de conclusie worden getrokken dat Zwart-Wit stil zat. De na rust ge heel op de counter spelende Rot terdammers maakten af en toe handig gebruik van het feit dat RB in dit stadium van de strijd wel verhoogde risico's móest ne men om althans nog een punt te bemachtigen. Hoyer had al in de 55ste mi nuut de strijd definitief kunnen beslissen, maar zijn rush stuitte op goed verweer van doelman Star. In de 68ste minuut kogelde centrumspeler Roos van afstand tegen de binnenkant Van de paal. In het laatste kwartier balde RB nog even alle krachten sa men. Doelman Brugts bleek evenwel een te harde noot om te kraken. En zo gingen de Rijns burgers wederom ten onder. Dit maal, dat dient gezegd, met het rapier in de hand. RUUD PAAUW NOORDWIJK - De zegekar waarin Noordwijk zich sinds begin november al laat voorttrekken heeft opnieuw zijn degelijkheid bewezen. Aan de Duinwetering werd 'con current' Spijkenisse aan de praalwagen vastgebonden en door de 3-1 winst bevindt Noordwijk zich weer wat stevi ger aan de kop van de ranglijst. FC Lisse in de hoek gedrukt. Symbolisch beeld i Lisse met lege handen achter. r de verrichtingen i LISSE - FC Lisse is er zaterdag niet in ge slaagd DSVP een halt toe te roepen. De ploeg uit Pijnacker is bezig het ene succes aan het andere te rijgen, waarbij het eindpunt nog steeds niet in zicht is. Onder de ogen van Mi- chels-assistent Dick Advocaat, vorig seizoen nog trainer van DSVP, bleven de bezoekers ook voor de 54ste keer in successie ongeslagen in competitieverband. Een hard werkend Lis se dat in de voorhoede echter duidelijk kwali teit tekort komt, verloor met 0-2 van de koplo per. Aan het eind van het seizoen '81-'82 verloor DSVP voor de laatste keer. De ploeg liep toen promotie naar de derde klasse mis door een beslissingwedstrijd van Hoekse Boys te verlie zen. Een seizoen later evenwel werd de titel alsnog ongeslagen gepakt en in het daarop vol gende seizoen in de derde klasse werd deze stunt herhaald. Ook in de tweede klasse blijkt DSVP zich uitstekend thuis te voelen. In de nieuwe omgeving werd tot nog toe geen neder laag geleden. Met zestien uit tien voeren de discipelen van oud Quick Boys-trainer Berry Janse de ranglijst zelfs weer brutaal aan. Een wonderploeg is DSVP echter geenszins. Tegen Lisse toonden de debutanten zich een hecht team zonder uitblinkers, dat vooral steunt op stugge verdediging die nauwelijks kansen weggeeft. DSVP liet zich op het Lisser sportpark gaarne terugvallen op eigen helft en probeerde met snel uitgevoerde counters z'n slag te slaan. Dat lukte voor de eerste keer in de 22ste minuut, toen Jan Willem Bloemen fortuinlijk via het lichaam van laatste man Frans van der Laan raakschoot. In het tweede deel van de tweede helft, in een periode dat Lisse risico's moest nemen om de achterstand ongedaan te maken, verscheen DSVP diverse keren in scoringspositie. Alleen invaller Rinie Dekker, net binnen de lijnen ge komen, kon echter Bart de Bruin nog een keer passeren. Het met veel inzet spelende FC Lisse kon hier geen doelrijpe kansen tegenover stel len. De ploeg liep over van goede wil, maar zodra het leder in de voorste lijn was beland stokte het ritme. Aanvoerder Frans van der Laan: "We komen voorin kracht tekort. We hebben nu Arie Schalk als centrumspits, maar ook dat is een noodoplossing. Die jongen is van origine mid denvelder. Maar ja, je moet toch wat. We heb ben het ook met Jan van Slooten voorin gepro beerd. Die komt echter op het middenveld meer tot z'n recht. Ons probleem is dat we geen aanwas hebben. De enige jonge speler in het team is Arnold Vermeulen. De rest is op z'n minst 26 en doet al jaren mee. De jeugdige talenten stappen allemaal over naar de zon dagafdeling". "Hoe dat komt? Door het jeugdbestuur. De grote meerderheid daarvan is op de zondagaf deling georiënteerd. Die jongens worden ge woon in een bepaalde richting geduwd. Ja, wij zitten er mee. Ik ben ervan overtuigd dat de beste spelers die FC Lisse heeft tegen DSVP in het eerste stonden. Ik zou echt niet weten wie er uit het tweede gehaald moet worden. Maar gelukkig heeft het merendeel van de ploegen in de tweede klasse problemen met de aanval. Voor zeker de helft hoeven we echt niet onder te doen". Berry Janse vond dat zijn ploeg duidelijk be ter kan dan zaterdag getoond werd: "We waren nerveus, gespannen en kwamen niet in ons spel. Dat we boerenkoolvoetbal spelen be strijd ik. Inderdaad, we spelen de ballen vaak rechtstreeks uit de defensie naar voren. Maar dat kunnen we doen omdat we daar de spitsen voor hebben. Die jongens zijn agressief en sterk in de lucht. Waarom zou ik mijn spelers dan een andere speelwijze opdringen?" Janse, die drie jaar op de loonlijst stond bij Quick Boys, maar door een operatie aan de rug in zijn laatste contractjaar nauwelijks aan trainen en coachen toekwam, was in het seizoen '83-'84 niet aan een club verbonden. "Dat kwam door die operatie", zegt hij. "Bo vendien was er in eerste instantie sprake van dat ik bij Quick Boys zou blijven als een soort manager. Dat ging niet door, maar omdat ik aan het eind van het seizoen nog steeds in de ziektewet liep zat Quick Boys wel voor nog een jaar aan mij vast. Iemand die ziek is kan je namelijk niet ontslaan. Die zaak is nog voor de kantonrechter geweest. Als ik had gewild had ik zeker gewonnen. Heb ik niet gedaan, ik ben akkoord gegaan met m'n ontslag. Waarom? Die conclusie (knipogend) mag je zelf trek ken". CHRIS HARTMAN Na overwinningen op Oostkapelle, NSW en Rijnsburgse Boys boekte Noordwijk tegen Spijkenisse zijn vierde zegfe op rij en het begint er op te lijken dat de kustbewoners de matige seizoenstart aan het goedmaken zijn. Viel er in die fase nog wel eens wat aan te merken op de werklust van de Eelman-equi- pe, afgelopen zaterdag was de ploeg een toonbeeld van inzet en met name de agressiviteit in het spel vormde de basis voor de uit eindelijke winst. Maar niet alleen daarom verdien de Noordwijk de hoofdprijs. Waar Noordwijk de tegenstander vooral in overtrof was de overtuiging waarmee het doel van de opponent werd opgezocht. In elke aanval pompten de Zeekanters een enor me dosis 'power' en dit stak schril af tegen de voorzichtigheid waar mee Spijkenisse te werk ging. Ge vaarlijke situaties deden zich voor het grootste gedeelte van de wed strijd dan ook alleen voor in het strafschopgebied van bezoekers. Met Timo Gerlof weer in de basis speelde Noordwijk een lekkere pot voetbal en het publiek werd al snel getrakteerd op een paar fraaie aan vallen. Jos Smits het de bal via bo venkant lat achter het doel ver dwijnen waarna Geert Jan Bakker in de vijftiende minuut de score opende. André Wetzel vónd Klaas Vink die direct doorspeelde naar Bakker. De blonde spits schoot niet onhoudbaar ip maar doelman Veenman leek vastgenageld aan de grond: 1-0. Noordwijk drong Spijkenisse vervolgens volledig terug maar had pech dat harde schoten van Gerlof en Smits net hun doel mis ten. Het hoge tempo verdween daarna uit het spel en Spijkenisse kon weer terug komen in de wed strijd. Er werd gedurende zo'n twintig minuten rondom de mid denlijn gevoetbald, waarbij het veelvuldige balverlies aan beide kanten ervoor zorgde dat de twee keepers voornamelijk als toe schouwer mochten fungeren. Pal voor de thee was Noordwijk dicht bij een tweede treffer. Aller eerst bereikte een verre uittrap van Dick Dortmundt Klaas Vink die ra zendsnel op Veenman afstormde maar te vroeg uithaalde. Even later kopte Jos Smits zich een weg door de defensie van de gasten en zijn voorzet werd door Klaas Vink scherp ingekopt. De bal stuiterde maar net voor het doel langs. Ook na rust bleef Noordwijk de betere en vooral gevaarlijkere ploeg. In de tiende minuut nam John Marijt een corner. Smits en Gerlof sprongen er overheen heen en de verraste doelman mocht de 2-0 uit het net halen. De tussen de voor- en middenlinie bergen werk verzettende Timo Gerlof zag zijn prima spel bijna beloond met een derde treffer maar centimeters scheidden hem van dat succes. Trainer Sym Beuk van Spijke nisse bracht De Winter in het veld als vierde aanvaller en Noordwijk moest terug. Eelman wisselde Ma- rijt in voor Frans van der Veen maar ook hij kon het oprukkende Spijkenisse niet afstoppen. De eni ge die een tegentreffer wist uit te stellen was de fantastisch keepen de Dick Dortmundt maar ook hij moest halverwege de tweede helft capituleren. Sjaak Sluys had De Heer neergelegd en Hamburg mocht vanaf elf meter aantreden. Zijn schot was hard en zuiver maar Dortmundt rammelde de bal op fa belachtige wijze uit de hoek. De Heer bracht de bal echter weer voor het doel waar Van Emmerik van dichtbij Dortmundt eindelijk op de knieën kreeg, 2-1. In hoog tempo ging Spijkenisse op jacht naar de gelijkmaker en er volgde een spannend en boeiend laatste kwartier. De beste kansen waron toch weer voor Noordwijk dat veel ruimte kreeg doordat Spij kenisse achterin één op één speel de. Gerlof maakte een knappe solo maar schoot toevallig in de handen van Veenman. Klaas Vink trof de knie van de goalie tweemaal. By de tweede poging kwam de bal voor de voeten van Smits die aan alle onzekerheid een einde maakte. Be heerst schoof hij 3-1 in. Voor het sportieve Spijkenisse was het triest dat aanvoerder Bu- vens vlak voor tijd wegens het met de handen onderscheppen van een bal zijn tweede boeking kreeg en dus het veld moest verlaten. Het paste niet in het beeld van deze leuke wedstrijd. PETER VAN LEEUWEN (archieffoto) WERKENDAM - Het resultaat was er niet naar, maar met het zo veelste probeersel van trainer Lau rens Mouter deed RCL zaterdag toch een bijna geslaagde greep naar de zo broodnodige winstpun ten. Niemand die dacht dat het nog mis kon gaan toen Ron van der Post ver in de tweede helft een duel om de bal van keeper Arie Ot- tevanger won en de zogenaamd winnende 1-2 binnenschoof. Maar scheidsrechter Arnouts oordeelde dat de Leiderdorpse vleugelspits de bal uit de armen van de jubile rende keeper (400 wedstrijden in het eerste) had getrapt. Zelfs Otte- vanger zou dat na afloop ontken nen. "Dus ben ik bestolen", rea geerde Mouter met de pest in het Ujf. Met een paaltreffer in de 80ste minuut van Paul Wesel was RCL uiteindelijk nog eens sléchts mili- meters van de winst verwijderd, dezelfde winst die in de resterende minuten toch bij Kozakken Boys terecht kwam: 3-1. RCL passeerde in Werkendam een nieuw mijlpaaltje op de allengs langer wordende lijdensweg. Het staat vast dat de Racing het zwaar krijgt om van de gevaarlijke onder ste twee plaatsen weg te blijven. De concurrentie is onderaan de ranglijst net zo groot als bovenin. Bij het door blessures en schorsin gen gekwelde Kozakken Boys moest RCL mogelijkheden hebben zich wat punten toe te eigenen. De Racing stuurde daar ook dui delijk op aan. Laurens Mouter voerde zijn ploeg aan. De trainer schreef weer een systeem met drie spitsen voor. "Zo ben ik begonnen ook, maar dat leverde niet genoeg punten op. De spelers wensten toen over te schakelen op 4-4-2 en eerst een aantal punten te gaan ha len om dan vervolgens weer 4-3-3 te gaan spelen. Maar dat 4-4-2 mis lukte totaal. We lieten de tegen stander veel te veel komen en kre gen zelf bijna geen kansen". Zaterdag apeeiae RCL weer Mouters favoriete 4-3-3 systeem, met Dick van de Bijl als laatste man en agressievere middenvel ders en voorhoede-spelers. Sieto Schalkers vierde zijn rentree met een schot dat via de onderkant van de lat terug het veld in stuiterde. Er was toen nog geen minuut ge speeld. RCL zette Kozakken Boys zon der hoogstaand voetbal vast op ei gen helft en was de gevaarlijkste ploeg in de eerste helft. Tegen de verhouding in scoorde de formatie van oud-Ajax-keeper Gert Bals echter als eerste. Gerry Klop 2, die overigens ook al een keer de paal had geraakt, kreeg door een mis verstand in de Leiderdoipse verde diging een bijna vrije loop naar Pe ter van der Heyden: 1-0. Bij rust was het verdiend alweer 1-1. Na dat de om twee man draaiende Re- né Kammenga was neergehaald, verzilverde Peter Siera de volko men terecht door scheidsrechter Arnouts toegekende strafschop. Twintig minuten lang drukte Ko zakken Boys na de hervatting RCL in de verdediging. Peter van der Heyden keerden in die fase in een reflex een inzet van Gerrie Klop 2, eigenlijk de enige Werkendammer die zich in aanvallend opzicht ver dienstelijk wist te maken. De partij leek zonder meer in 1-1 te zullen eindigen, helemaal nadat het van lieverlee toch weer sterkere RCL de goal van Van der Post om du bieuze reden zag geannuleerd en de paal de inzet van Paul Wesel keerde. Mario Schoon bracht echter, al dan niet na een buitenspelsituatie (Mouter: "Ik zag dat de grensrech ter vlagde"), de 2-1 aan. Scheids rechter Arnouts kende de treffer toe, na overleg met zijn assistent die zijn gereedschap weer had la ten zakken omdat de bal in een kluts verzeild raakte. Dat Philip den Haan twee minuten voor het einde ook nog 3-1 aantekende was slechts van statistisch belang. Hij kwam tamelijk monter de kabi- ne uit, waar zijn gezelschap de bit tere tegenslag nog verwerkte. Bit ter, omdat de 1-0 pas kort voor het einde op het electronische score bord oplichtte. In de 41ste minuut schoot momenten-voetballer Leen Reynenberg Heeijansdam, dat na de uitschakeling van FC Gronin gen dinsdagavond voor de KNVB- beker naar Ajax mag, zeer knap naar de winst. De vraag of dat ver diend was mocht op dat moment met 'ja' worden beantwoord, al kon daar beslist 'maar...' aan worden toegevoegd. De kansen over en weer waren zaterdagmiddag talrijk als het aan tal vlaggen dat rond het hoofdveld op sportpark De Molenwei was ge hesen (27 in getal, dit voor de sta tistici) en met name voor rust be wees Quick Boys met de besten mee te kunnen. "Het team moet nog groeien", herhaalde Martin van Vianen nog wel, de tweede helft, waarin het net als Quick Boys goed voetballende Heeijans- dam een overwicht opbouwde, voor lief nemend. De lange Hagenaar: "Na een se rie van vijf keer winst, wordt het voor de spelers steeds moeilijker goed te blijven presteren. Vooral ook omdat ze door hebben dat het dit jaar wel eens een keer zou kun nen gaan gebeuren. Ja, die sfeer proefje. Ze hebben er vertrouwen Hoop Quick Boys hoeft wat de titel- kans aangaat geen valse hoop te koesteren, al zijn de gevolgen van het vorige week gestaakte duel te gen SSS (puntenvermindering ja of nee?) nog niet bekend en maant het verlies van zaterdag toch tot enige terughoudendheid. De top in IA is breed, erg breed zelfs. Een misstap betekent niet dat je direct bent uitgeschakeld, maar ook zal aan het einde van de (periode-) rit elk puntje zwaar wegen. Heerjansdam en Quick Boys dachten zaterdag niet aan het vast houden van de punten, maar aan het veroveren. Beide ploegen zoch ten na vyf minuten lauw voetbal zo snel mogelijk het vijandelijk doel op. Het spel lag open door het vlot te tempo (direct, met veel diep gang) en de grote mate van zuiver heid bij de aanvalsopzet. Zéér aan trekkelijk om te zien, ook al door het riant aantal kansen. Wat de thuisclub betrof leidde dat niet tot goals dank zy het uit stekende keeperswerk van Theo Guyt, voor rust een sta-in-de-weg bij uitgespeelde doelacties van on der andere Rob Snijders (6de mi nuut) en Martin Beuk (14de mi nuut, Van Delft keerde op de lijn de rebound van Kees van de Put ten). Quick Boys verkeerde eens zo veel in scoringspositie. Behalve dat de uit Polen stammende goalie Bogdan Kopanicki tijdig Marco van der Plas afstopte en bij deze situtatie Kees van Rooyen in de re bound loeihard het achterwerk van Dries Kroos trof, bleven de Katwij- kers op 0 steken 'dank zij' Leen van der Plas. De jongere broer van de zaterdag in de basis terugge keerde Teun van der Plas (invaller voor de vorige week tegen SSS met een gebroken arm voorlopig uitgeschakeld geraakte Fred Eys- berg) miste in een drietal uitgele zen scoringssituaties het overzicht en/of de koelbloedigheid. En in de vierde minuut na rust kwam hy een paar centimeter te kort om een messcherpe voorzet van Marco van der Plas het beslissende zetje in de goede richting te geven. Quick Boys-topscorer Martin van der Plas moest tot ver na rust wachten voordat hij zijn eerste en naar zou blijken enige goede kans kreeg. Wat niet wil zeggen dat hij zaterdag van weinig waarde was, want deze Van der Plas was opval lend actief in de voorbereiding. Na rust kwam hij weer meer als sluip schutter tot zijn recht, omdat Quick Boys onder dwang van Heerjansdam terug moest. Na pre cies een half uur werd Mart van der Plas door Cees Varkevisser (inval ler voor Leen van der Plas) alleen op Kopanicki afgestuurd, maar trof de voet van de lang niet altijd betrouwbare, maar zo moeilijk te passeren sluitpost. Met boekingen voor Steef Buys (35ste minuut) en vijf minuten later Cees Varkevisser wegens het neer halen van de tegenstander spoedde de wedstrijd zich naar het einde. 0- 0 leek een terechte uitslag, maar dat even later Leen Reynenberg de bal op de vierkante meter over Floor van Duyn lobte en zich daar mee zeer knap vrijheid verschafte voor de uithaal naar 1-0, dat wekte niet echt bevreemding. Quick Boys zal zich alleen even over deze teleurstelling heen moeten zetten. GERARD HAVERKAMP LEIDEN - In de derde klasse (zaterdag) kwamen Ter Leede en Katwijk tot weinig verheffende daden. Eerstgenoemde ploeg speelde met 1-1 ge lijk tegen Monster, terwijl Katwijk in 's-Gravenzande niet verder kwam dan een deling met dezelfde cijfers. Ter Leede-Monster 1-1 Ter Leede kreeg zaterdag een uitgelezen kans weer eens een overwin ning te boeken. De ploeg was in de gelijkopgaande eerste helft door een treffer van Van Zanten op achterstand gekomen, maar na de rust zetten de Sassenheimers alles-op-alles om een goed resultaat neer te zetten. Er was dan ook van een éénrichtingsverkeer sprake. Frits Hoekstra, Robert Enthoven en Eric Grosman kregen prima kansen, die evenwel geen tref fers opleverden. Het was wachten op invaller Benno Kooy, die kort nadat hij voor Rob de Ruiter in het veld was gekomen 1-1 scoorde. Verder kwam Ter Leede niet. 's-Gravenzande-Katwijk 1-1 Katwijk toonde zich weliswaar de betere ploeg, maar kon dit niet in de stand tot uitdrukking brengen. In de eerste helft hielpen Mart van der Plas en Jaap Schaap de mooiste kansen om zeep. Na de rust toonde Amerik van Duivenvoorde de scherpte, die zijn collega-spitsen misten. Vijf minuten later was de stand echter alweer gelijk. Katwijk gooide toen alles op de aanval, maar kwam niet door de hechte verdediging van 's- Gravenzande. SIZO In de tweede klasse van het district West I boekte SIZO een 0-1 over winning op Volendam. Ondanks dit resultaat is de ploeg nog steeds in het bezit van de rode lantaarn. Jos de Gier scoorde één minuut voor tijd het winnende doelpunt.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 17