Roodenburg biedt NFC-publiek heerlijke middag 5^J Lugdunum toont Koster-karakter SJC verschalkt koploper Verburch Docos geeft zege uit handen Carlo FAmi redt Blauw Zwart MAANDAG 10 DECEMBER 1984 SPORT PAGINA 15 AMSTELVEEN - De door Ajax geïntro duceerde kreet 'Er gebeurt meer in de Meer' wordt tegenwoordig ook in het amateurvoetbal geslaakt. De vindingrij ke samensteller van het NFC-wedstrijd- blaadje kwam, naar aanleiding van het duel met Roodenburg, tot de opzienba rende mededeling: 'Er gebeurt meer aan de Sportlaan'. Oubollig of niet, de auteur kreeg wèl het gelijk aan zijn zijde. Dank zij de wel willende medewerking van de Leidse eersteklasser werd het Amstelveense publiek een heerlijke voetbalmiddag voorgehouden. Likkebaardend keek de aanhang toe hoe thuisploeg de ene na de andere treffer fabriceerde. Bij 5-0 hield NFC halt, maar met wat meer goede wil had de score heel wat hoger kunnen uit vallen. "Dit is de eerste ploeg", complimen teerde John Huguenin de tegenstander, "die ons terecht heeft verslagen. Bij an dere wedstrijden zijn we schlemielig de boot in gegaan, waren we geenszins de mindere. Vandaag hadden we helemaal niets in te brengen. Naast het feit dat NFC behoorlijk kon schoffelen, bleek die ploeg nog te kunnen voetballen ook. Een compleet team dus". Als zodanig opereerde het door de Ha genaar getrainde elftal bepaald niet. Weliswaar opboksend tegen een met kwaliteit gezegende opponent, leverde de Kooiclub een van zijn slechtste wed strijden van het seizoen af. Als excuus mochten de Leidenaars de afwezigheid van Ronald Jansen (zaterdag gebles seerd geraakt tijdens de training) en Aad de Groot (gekwetste knieén) aanvoeren. "Maar ik weiger mij te verschuilen ach ter het ontbreken van die twee", weiger de Huguenin zich te excuseren. Knarsetandend constateerde de oefen- meester in de dug-out dat zijn ploeg het vooral in fysiek opzicht volledig moest afleggen. Dat was niet verwonderlijk, nu gisteren wel een zeer jonge ploeg de ui terst hobbelige speelweide werd inge stuurd. "Veel te jong", wist Huguenin, "maar dat hoeft in principe geen nadeel te zijn. Wat veel erger is dat ze allemaal even klein zijn. Ze waren allemaal een kop kleiner dan hun directe tegenstan ders. Daarom werden veel kopduels ver loren. Over de grond werd dat gemis niet gecompenseerd. NFC speelde op de grens van het toelaatbare, Roodenburg niet. Dat was vandaag het grote ver schil". Graag had Huguenin zijn spelers zien 'bikkelen' als gisteren de tegenstrever uit Amsteveen deed. "Ik houd niet van dat harde voetbal, maar soms moet je toch enig lichamelijk geweld in de strijd werpen. Ik zou wel andere spelers willen gebruiken, maar ik heb ze gewoon niet. Met deze groep moet ik het doen. Waar mee ik overigens niet wil zeggen dat ik het geloof in dit Roodenburg heb verlo ren. Belangrijk is wel dat we wat puntjes bijeen sprokkelen. Dan keert het tij van zelf', gelooft Huguenin. Dat is gemakkelijker gezegd dan ge daan. Zoals Roodenburg de laatste pe riode speelt, is de kans om het puntento taal uit te breiden niet bijster groot. De Kooiclub beschikt weliswaar over geta lenteerde voetballers, maar van eenheid op het veld in geen sprake. Daarbij ont beerde het elftal gisteren een organisa tor, die de Leidse jongelingen van de juiste opdrachten voorzag. Aanvoerder Cees Verver probeerde het wel, maar had het verder aan de rechterzijde druk met het in bedwang houden van zijn di recte tegenstander. Al na het beginsignaal doolde Rooden burg rond op het Amstelveense veld. De Leidse formatie schatte de taktiek van NFC (4-4-2) volledig verkeerd in, ver zuimde de uiterst beweeglijke spitsen te bewaken en moest dat al na 3 minuten met een tegentreffer bekopen. Aanvoer der Bert Rohde maakte doeltreffend ge bruik van de desorganisatie in Se Leidse defensie, met Sjaak Nievaart weer aan het hoofd. De doelman beleefde een weinig ge lukkige rentree. Ruim een maand gele den belandde de doorgaans betrouwba re sluitpost met een knieblessure in de lappenmand. Zijn vervanger Hans Ros- heuvel beantwoordde in de Nievaart-lo- ze periode niet altijd aan de verwachtin gen, die aan een eersteklasse-goalie wor den gesteld. Dat feit wellicht versnelde de terugkeer van de bebaarde poort wachter. Zijn aanwezigheid tussen de palen deed het zelfvertrouwen van de Leidse afweer echter niet toenemen. Integen deel, toen NFC na 30 minuten via Paul Rosenboom, na weer een fout, 2-0 liet aantekenen, vervormde de verdediging tot een smeuige Hollandse gatenkaas. En ook Nievaart, die in de eerste helft nog een aantal goede reddingen had ver richt, deelde mee in de malaise. Twee beoordelingsfouten deden de nog heer sende hoop op een gunstig resultaat bij de blauwzwarten in de tweede helft weg nemen. Rick Nijendorf en invaller Henk Bijlsta profiteerden van de hen aange reikte presentjes. Met het inzetten van A-regionaal Mar cel Valk (voor de tegenvallende Arno Lancel) probeerde Huguenin het tij nog te doen keren. Roodenburg bleef in elk geval zijn goede wil tonen, maar de ploeg beschikte niet over de veerkracht en klasse om het soepel draaiende NFC (met Edwin Hoogenberk als absolute uitblinker) met een tegentreffer te verontrusten. Aan de andere kant voerde Bert Roh de, onder het motto 'Er gebeurt meer aan de Sportlaan', de score na een in drukwekkende solo tot 5-0 op. ROB ONDERWATER 2-0 achterstand in 3-3 omgebogen AMSTERDAM - Niet DWS maar Lugdunum toonde zich gistermiddag door wilskracht sterk. Op sportpark Spie- ringhorn bewees de Leidse eersteklasser over een flink portie veerkracht te beschikken door na een 2-0 ruststand tal van tegenslagen te overwinnen, maar uiteindelijk op 3-3 te finishen. Dat kwam overigens niet omdat Lugdunum die tweede helft plotse ling heel goed speelde, maar meer omdat de thuisclub weigerde zijn opponent op grotere afstand te zet ten door de mooiste kansen te mis sen, het karakter van de Kikkers én drie doeltreffende acties van Al- bert Siera en Henri van der Weij- den. "Dit is het nieuwe Lugdunum", zwaaide trainer Clement Koster zyn spelers na afloop alle lof toe. "Deze ploeg toont lef en dan kun nen goede resultaten niet uitblij ven. In de rust heb ik gezegd dat we de goede lijn van de afgelopen weken moesten doortrekken, dat je na al die successen onmogelijk plotseling dik kan verliezen. Dat hebben ze zich aangetrokken. De spelers hebben het Koster-karak ter in de praktijk gebracht. Ze heb ben me niet echt verbaasd. Ik weet wat ze kunnen" Koster ontleende de positieve gegevens aan de tweede helft. Lug dunum stelde er een wel heel ma ger eerste part tegenover. Wat de oefenmeester nu precies verstaat onder 'Koster-karakter' vertaalden zijn spelers in het aantrekkelijke tweede bedrijf. Toen verbaasde de ploeg niet alleen zijn opponent en het Amsterdamse publiek maar waarschijnlijk ook zichzelf door de hopeloos lijkende achterstand on gedaan te maken. Een terechte achterstand overi gens, opgelopen in een periode dat DWS nadrukkelijk de lijnen uitzet te. De thuisploeg liet de Leidse spelers achter zich aanlopen, zoals Lugdunum na de theepauze op zijn beurt de Amsterdammers achter zich aan liet aanhobbelen. "Omdat we niet strak genoeg dekten", aldus Koster. "Lugdu num speelde veel te lakoniek. Daardoor kon DWS zo goed in de wedstrijd komen". Sterker nog, de thuisclub speelde de gasten bij vla gen weg. Met behulp van Wim Era dus, die niet vrijuit ging bij het af standsschot van Rick Thomas, kwam DWS al na zes minuten met 1-0 voor. Het elftal van trainer Cees van Slooten zette zijn tegenstander met fraai combinatievoetbal tegen de muur, creëerde zéér goede kan sen, maar benutte er nog slechts één. Ron van Niekerk toonde vlak voor het theekwartier de scherpte die Hannie Vonk, Marco Dijkhui zen, Rick Thomas en Rob Stenac- ker hadden gemist (2-0). Een veel te geringe marge gezien het over wicht van DWS. Het kwam de ploeg uiteindelijk duur te staan.. En Lugdunum? Dat kon slechts wijzen op een 'black-out' van scheidsrechter Schoorl, die ten on rechte floot voor buitenspel op het moment dat Albert Siera alleen op keeper Rob Wever afstormde. Met Aad van Tongeren voor Mar tin Kerkman maakte Lugdunum (zonder de geschorste Daan Kooi- mans en Jan Hölper) de goede be doelingen in het eerste kwartier van de tweede helft nog niet waar. In tegendeel zelfs, DWS bleef de betere ploeg en Lugdunum leek voorbestemd een dikke nederlaag te lijden. Leek, want DWS bleef ook kiezen voor een spelletje over (te)veel schijven inplaats van eens uit te halen van de rand van het strafschopgebied. De ploeg speel de, kortom, zaalvoetbal op het veld. Lugdunum deed het heel anders, eenvoudiger vooral. Via de naar het front gedirigeerde Will Hens- kens kwam de bal in de 71ste mi nuut terecht bij Gijs Collé, die op zijn beurt Albert Siera op maat be diende: 2-1. Lugdunum rook toen meer, maar werd op zijn weg naar de gelijkmaker in de weg gestaan door arbiter Schoorl (die Wim Ligt- voet noteerde na een overtreding tegen Dijkhuizen). De spelleider benadeelde de van nature felle Lugdunum-spelers door elk duel om de bal bij voorbaat af te fluiten en stak DWS de helpende hand toe by het derde doelpunt, dat had moeten worden afgekeurd. Aange ver Marco Dijkhuizen stond bui tenspel toen hij de bal ontving. Schoorl liet echter doorspelen waardoor Thomas de 3-1 kon laten aantekenen. Maar Lugdunum zette zich, on der aanvoering van Will Henskens, over deze tegenvaller heen. DWS bleef ondertussen beter voetbal len, maar Lugdunum scoorde de treffers. Henry van der Weijden maakte kort na de dubieuze DWS- treffer 3-2, waarna dezelfde Van der Weijden vier minuten voor het einde zelfs de gelijkmaker liet aan tekenen. De ploeg verbaasde daar mee zichzelf, maar niet trainer Koster. "Waarom verbaasd? Dit is niet het Lugdunum van voorheen, maar het Lugdunum van nu. Daar mag je wat van verwachten". FRED SEGAAR oud Beyerland-verdediger Orgers houdt het hoofd erbij Hans Verkuylen en Jan van Gent. gebruikt zijn rechterhand LEIDEN UVS kwam uiteinde lijk met de schrik vrij. Uitgerekend Mario Faber bedacht zich tien mi nuten voor het verstrijken van het tamme treffen met Oud Beijerland geen moment en haalde bliksem snel uit. De eerste doelgerichte ac tie van het zorgenkind uit de Kik kerpolder leverde de thuisploeg prompt de verdiende gelijkmaker op (1-1). Op de bank slaakte Melbi Raboen een zucht van verlichting. De Haagse trainer in Leidse dienst besefte maar al te goed dat bij ver lies het evenwicht op de ranglijst en binnen zijn ploeg danig zou zijn verstoord. Met de op de valreep behaalde deling kan Raboen weer een week je vooruit. Met negen punten uit evenveel wedstrijden behoudt UVS het zicht op de koplopers in de eerste klasse B. Bovendien zegt Raboen over zestien gelijkwaardi ge spelers te beschikken waardoor hij dus elke wedstrijd met vijf on tevreden 'bankspelers' begint, die hij slechts door niet te verliezen de mond kan snoeren. Raboen liet zich gisteren in zijn nabeschouwing ontvallen dat hij onder een behoorlijke druk werkt. Het bestuur van de voormalige amateurtopper wil zo snel moge lijk het verloren gegane terrein, de hoofdklasse, terug winnen. "En dat is terecht", vindt Raboen, "want UVS hoort gewoon thuis in de hoofdklasse. Zowel wat de ac commodatie, de organisatie als het spelersmateriaal betreft". Tussenstation Raboen weet dus wat van hem wordt verlangd. Binnen gehaald als de succestrainer, die in twee jaar tijd ADO van de derde naar de eerste klas bracht, beseft de Hage naar dat hij met het kampioen- schap van de tweede klas zijn op- riaSTanw^üTs' r ni«st „«IHranht Pi* F1331 33nWeZ1g 1S behoudende spel van Oud Beijer land. "Want die jongens staan on deraan, dus die komen hier voor een puntje". Het zal duidelijk zijn: Raboen, en met hem de blauw-witte bestuurs leden, houden het hoofd omhoog gericht en blijven hopen op een snelle terugkeer in de hoofdklasse. Maar vooralsnog lijkt het hopen te gen beter weten in. dracht nog niet heeft volbracht. De met UVS bereikte eerste klas mag slechts als tussenstation dienen. Na een uitermate valse competi tiestart hebben twee benauwde overwinningen op DCV (5-4) en Pa- pendrecht (3-2) UVS weer in het juiste spoor gezet. Wanneer Ra boen na afloop van de wedstrijd te Bij UVS mogen ze er dan van overtuigd zijn dat het spelersmate- op het aller hoogste amateurniveau mee te kunnen draaien. In het veld is daar weinig van te merken. Peter Selier bijvoorbeeld zal best een talentvol le keeper zijn, een betrouwbare sluitpost is hij nog zeker niet. De manier waarop hij tegen Oud Beij erland na een half uur een zwakke inzet van André Verburg met de voet meende te moeten stoppen, gen Oud Beijerland vraagt wat de waardoor de instormende spits concurrentie heeft gedaan dan be doelt hij Xerxes, Nieuwenhoorn en DFC, de lijstaanvoerders dus. Hoe wel de tegenstander van gisteren slechts één competitiepunt minder had vergaard dan UVS toonde de oefenmeester alle begrip voor het Dirk van Ruiven bijna de ope ningstreffer op een presenteer blaadje kreeg, was niet alleen on nodig, maar ook illustratief voor de Verder lopen er bij UVS bal vaar dige spelers rond als Hennie Koet, Hans van Leeuwen en Mario Fa ber. Spelers die wekelijks uitblin ken in de zaal en met het Leids elf tal de afgelopen week zelfs de dis- trictsitel in de wacht hebben ge sleept. Maar op het veld is het ren dement van hun op het oog vaak fraaie acties meestal nul, komma nul. Hans van Leeuwen bijvoor beeld oogste na rust applaus toen hij drie Beijerlanders op rij pas seerde. Maar omdat hij deze tech nisch fraaie actie in de breedte-as van het veld had uitvoerde en ver volgens balverlies leed, stichtte hij slechts gevaar in eigen gelederen. Zorgenkindjes Toch blijft Raboen zijn zorgen kindjes nagenoeg wekelijks opstel len. "Omdat ik weet wat ze kun nen. Ik pak ze elke week flink aan, in de hoop dat ze op zei.^r moment de juiste vechtersmentaliteit gaan tonen". Mario Faber deed dat tegen Oud Beijerland dus heel even in de tachtigste minuut. Op het moment dat de jeugdige invaller Richard van Polanen (na rust ingezet voor de licht geblesseerde Hans Ver kuylen, die zelf overigens verder had willen spelen) zich vaste dreig de te lopen op een overmacht aan verdedigers rolde de bal voor de voeten van Mario Faber. En die handelde vervolgens tegen zijn na tuur in door zonder na te denken zijn voet achter de bal te zetten, die door een dichte haag van verdedi gers in de verste hoek verdween. Faber trok daarmee de verhou dingen recht die na de kopgoal van Dirk van Ruiven uit een corner (Selier reageerde niet attent op een foutieve terugspeelbal met het hoofd van Van Leeuwen) enigszins scheef hadden gelegen. Die onno dige treffer viel tien minuten voor rust, juist op het moment dat UVS na een slaapverwekkend half uur de zaken wat energieker ging aan pakken. Oud Beijerland beperkte zich vervolgens tot het verdedigen van de onverwachte voorsprong en het plichtmatig aanvallende UVS had precies drie kwartier nodig om de tegenslag te verwerken. En dat is toch wel erg lang voor een ploeg met kampioensaspiraties. JAAP VISSER POELDIJK - Tweedeklasser SJC 'ging' gistermiddag voor de halve winst naar Verburch. Gezien de verhoudingen op de ranglijst geen slecht uitgangspunt, nu de tegen stander uit Poeldijk als eerste op de ranglijst was-genesteld. Tot ei gen verbazing kregen de Noordwij- kers meer waarop aanvankelijk was gehoopt. Met een 1-2 overwin ning zorgde SJC zelfs voor een da verende verrassing. De nederlaag was verdiend. Ver burch was weliswaar het elftal jdat meer aan de bal was, SJC bleek in het Westland evenwel de meest ge vaarlijke ploeg. In de tweede helft kreeg de Noordwijkse overwin ning gestalte. Mede door de weer opgeleefde Jos Alders leefde SJC zich naar hartelust uit in de coun ter, waaruit dan ook tweemaal werd gescoord. "Ik hoop dat door deze overwin ning het zelfvertrouwen toe neemt", sprak trainer Arie Duijn- dam. "SJC heeft het namelijk moeilijk als de ploeg in de onderste regionen verkeert. Wij kunnen geen degradatievoetbal spelen. Nu we in de middenmoot staan, hoop ik dat we een ander soort voetbal kunnen voorschotelen. De jongens hebben daarvoor de kwaliteiten, zij zullen dan wel vechtlust ten zorgde Ben i sluitpost evenwel kansloos: 1-0. Verburch kreeg daarna diverse mogelijkheden op 2-0, maar Van der Meer behoedde SJC voor een grotere achterstand. In de tweede helft verzuimde Verburch door te drukken. SJC werd daardoor in de mogelijkheid gesteld aanvallende acties te ondernemen. Na 20 r Niemand van SJC kon zich ech ter over de misser druk maken. De onverwachte buit was toch al bin» LEIDEN - In de derde klasse deed LFC gistermiddag goede zaken. De ploeg won zelf met 3-1 van HW, terwijl koploper VCS met 2- 0 verloor van Tonegido (dat nu lijstaanvoerder is) en FC Lisse niet verder kwam dan een 0-0 ge lijkspel tegen UDO. WSB deelde de punten met DOSR (1-1). Ook Docos speelde gelijk tegen VELO (2-2). LFC-HW 3-1 In tegenstelling tot eerdere ont moetingen dit seizoen 'beet' LFC zich vanaf het eerste fluitsignaal vast in zyn tegenstander. Gevolg daarvan was dat HW op eigen helft werd vastgezet en na twintig minuten tegen een 2-0 achterstand aankeek (doelpuntenmakers Sjaak Rietbergen en Jan Kromwijk). Hierna kregen dezelfde Rietbergen maar ook Paul Harteveld de kans op 3-0, die evenwel niet op het bord verscheen. Inplaats daarvan werd het vlak voor de pauze 2-1. HW kwam hierna terug in de wedstrijd, nam ook veel risico's, waar LFC op zyn beurt van profi teerde. Opnieuw Sjaak Rietbergen maakte er in de 65ste minuut 3-1 van. Omdat de 'bevrijdende' 4-1 uitbleef, gingen de gasten alsnog geloven in een goed resultaat. De 3-1 bleef evenwel gehandhaafd. UDO-FC Lisse 0-0 Een goed resultaat van de Oegst- geester rode lantaarndrager in de streekderby tegen FC Lisse. Op- w met 'noordgreep' Cor Strijk, ditmaal na lange tijd van af wezigheid ook weer met spits Jan van der Salm in de gelederen, deed de ploeg bepaald niet onder voor de subtopper uit Lisse. In het eer ste part kregen Ron Mesman en Wim Bouckaert kansen voor FC Lisse, terwijl Jan van der Salm een goed mogelijkheid voor UDO liet liggen. Na de rust verzuimde Nico van der Salm (invaller voor broer Jan) zyn ploeg op voorsprong te zetten, maar aan de andere kant mocht het elftal van Kees Pouwiel weer bly zijn dat Wim Bouckaert een goede kopbal gestopt zag door René Sinke. Kortom, beide ploe gen mochten vrede hebben met dit resultaat. DOSR-WSB 1-1 Beide ploegen kwamen een te rechte deling overeen op het slech te veld van DOSR. Op aangeven van Erwin Loos scoorde Eric van der Meer in de 15de minuut 1-0. Na deze treffer wogen de elftallen te gen elkaar op. Voor WSB lieten Jerry van der Burg en George Oostdam kansen onbenut, terwijl Erwin Loos en Martin Hoogen- boom voor de thuisclub goede kan sen misten. In de tweede helft kwam WSB verdiend op gelijke hoogte dankzij een treffer van Gerry van der Burg. Hoewel zowel de Noordwijkerhou- ters als de ploeg uit Roelofarends- veen hierna de nodige kansen kreeg, bleef de 1-1 stand tot het ein de gehandhaafd. VELO-Docos 2-2 In een open wedstrijd kwamen de Leidenaars na een halfuur op voorsprong. Ronald Hogeboom werd onderuitgehaald en benutte zelf de toegekende strafschop. Ed Dubbeldeman en dezelfde Ronald Hogeboom kregen hierna kansen, maar tot de rust kwam er geen ver andering in de stand. Toen scheidsrechter Visser na een kwar tier in de tweede helft opnieuw de bal op de stip legde nadat Ronald Hogeboom was geveld en dezelfde Hogeboom weer raakschoot, leek niets een overwinning van Docos in de weg te staan. Zeker met nadat er ook nog een speler van VELO uit het veld werd gestuurd. Het liep echter heel anders. Met tien spelers kawm de thuisploeg vlak voor het einde op gelijke hoogte: 2-2. moeten tonen". i hard schot - der Zalm met de gelijkma- Zoals gisteren bijvoorbeeld het ker. De Noordwijkers putten hier- geval was. Nauwelijks geimpo- neerd door de hoge positie tegenstander, nam SJC direct het Tien minuten uit moed en verschenen steeds het vijandelijke doelgebied. tijd kwam SJC initiatief. Verburch werd op eigen op voorspong. Jos Alders, die de veld gedrongen, maar veel kansen leverde het betere Noordwijkse veldspel niet op. Door het uitblij ven van een doelpunt, verzwakte het offensief van de zwartwitten gaandeweg. Doelman Ted van der Meer moest steeds vaker in actie komen. Op de inzet van de Poel aanval zelf had ingeleid, rondde een voorzet van Ruud Alkemande beheerst af en scoorde daarmee zijn eerste seizoenstreffer. In de slotfase kreeg Alders een uitste kende mogelijkheid op 1-3, maar de aanvaller was nog te zeer ver zijn even daarvoor gele- dijkse spits Ton Jongmans was de verde doeltreffende actie en scuoot LEIDEN - Quick en Blauw Zwart hebben gisteren hun ongeslagen record in de tweede klasse gehand haafd. De ontmoeting tussen de 'kopstukken' ein digde onbeslist: 1-1. Blauw Zwart mocht met het resultaat het meest tevreden zijn. Vooral in de tweede helft kwam de Wassenaarse voetbalploeg onder hevige Haagse druk te staan. Doelman Carlo l'Ami sleepte de for matie van trainer Jansen echter door een helse pe riode en hield het gelijkspel tot het laatste signaal van arbiter Rob Overkleeft vast. De leidsman vertolkte in deze topper een opmer kelijke rol. In de 10de minuut kende de Alphense fluitist Blauw Zwart om duistere redenen een pe nalty toe. In een onschuldig Haags zetje jegens Frank Voorham zag Overkleeft een strafschop, die door Marcel l'Ami werd benut. In de 22ste minuut vormde de leidsman weer het middelpunt nadat Leo Bellemans Quick langszij had geschoten. Doelman Carlo l'Ami zou by deze actie gehinderd zijn door Hagenaar Richard Dercks, maar Overkleeft had niets waargenomen. De sfeer in het veld werd er daardoor niet beter op. Er ontstond een hard duel, waarin Quick zien ook in de tweede helft de betere ploeg toonde, maar telkens op een magistrale Carlo l'Ami stuitte.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15