Werkweek van 36 uur voor jeugd 'Schiphol grootste motor' 'Op beurzen programma's voor een riks' Rietkerk wil jeugdwerkplan wijzigen Andriessen Europese landbouwcommissaris Jacht op aandelen Phillips Petroleum Lubbers: beledigend boek moet uit handel 'Lonen op Antillen moeten fors omlaag' Bananenindustrie in Costa Rica in gevaar DONDERDAG 6 DECEMBER 1984 DEN HAAG (ANP) - Minister Rietkerk (binnenlandse zaken) wil bet jeugdwerkplan van de overheid wijzigen. De minister stelde gisteren voor niet 32-uursbanen maar banen van 36 uur aan te bieden aan jongeren beneden de 25 jaar. Hij deed dat tijdens het overleg met de vier centrales voor overheidspersoneel. De centrales betreuren het dat de minister nu pas met hen over het wetsontwerp praat, terwijl het al bij de Raad van State ligt. Zij vin den dat het ontwerp de totstandko ming van één ziektekostenregeling voor alle ambtenaren doorkruist. De werkgroep BOAS bereidt zo'n regeling voor en zal in januari met Het voorstel is gisteren in het over leg niet verder besproken. De cen trales willen de plannen namelijk eerst nader bestuderen. Maar Th. Sonneveld, onderhandelaar van de grootste ambtenarencentrale ACOP noemde het voorstel in een eerste reactie een goed idee. Hij sprak ook namens de andere cen trales. De werkweek van 36 uur moet volgens Rietkerk alleen gaan gel- -r> 1 r «li den voor de nieuwkomers. Het IJeiailfiTllKSte pOrteteUlllC idee van de minister komt tege- A moet aan de wens van de centrales om de maximale werkweek van jongeren beter te laten aansluiten bij de "normale" arbeidsduur bij de overheid. In 1985 zal de werk week van ambtenaren zijn terugge bracht tot 38 uur. Het jeugdwerkplan van de over heid voorziet er in volgend jaar 15.000 jongeren aan werk bij de overheid te helpen. Dit moet wor den bereikt door meer jongeren een leerplaats aan te bielden, het bestemmen van 60 procent van de uit de herbezetting van de arbeids duurverkorting vrijkomende ar beidsplaatsen voor jongeren en het maximeren van de werkweek tot 36 uur. Een maximale werktijd van 36 uur in plaats van 32 uur betekent wel dat minder jongeren aan werk bij de overheid geholpen kunnen worden, aldus een woordvoerster van het ministerie. Zij kon geen exacte cijfers geven. De ambtenarencentrales kregen gisteren tijdens het overleg met Rietkerk voor elkaar dat ambtena ren die bij gemeente, provincie of politie werken en een uitkering aaw, aww of awbz hebben, voor hun ziektekostenverzekering niet naar een verplichte ziekenfonds verzekering hoeven maar in de speciale ambtenarenregelingen (IZA? IZR? GVP) kunnen blijven. Dit wordt door de betrokkenen als gunstig ervaren. Minister Rietkerk zegde toe het wetsontwerp Toe gang Ziektekostenverzekering te wijzigen. voorstellen komen. De centrales hebben Rietkerk daarom gevraagd in het kabinet te bewerkstelligen dat de opheffing van de vrijwillige ziekenfondsverzekring niet eerder dan 1 juli zal gebeuren, zodat de ambtenaren niet eerst naar het ver plichte ziekenfonds of particuliere verzekeraars hoeven. BRUSSEL (GPD) Mr. Frans Andriessen wordt vrijwel zeker de nieuwe Europese Commissaris voor landbouw. Andriessen (55), die nu nog Europees Commissaris voor concurrentiezaken en de rela ties met het Europese Parlement is, zou dan een van de belangrijk ste posten overnemen binnen de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EG. Aanstaand weekeinde komt de nieuwe commissie, die op 1 januari officieel aan haar vieijarige termijn begint, in de buurt van Parijs bij een voor een eerste discussie over de taakverdeling onder de veertien commissarissen (twee voor de gro te, een voor de kleine landen). Benoeming van Andriessen op landbouw is tegen de wens van diens eigen partij, het CDA. De christen-democraten in het Euro pees Parlement hadden graag ge zien dat de Nederlander de porte feuille van ontwikkelingssamen werking zou krijgen, die al sinds jaar en dag in handen is van de Fransen. Andriessen had echter weinig belangstelling voor die post, zeker nu dit komend weekeinde in het Afrikaanse Togo een nieuw ak koord tussen de EG en een groot aantal ontwikkelingslanden in Afrika, Azië en het Caraibische ge bied wordt gesloten. Daarmee Ligt het ontwikkelingsbeleid van de Gemeenschap weer voorjaren vast en valt voor de commissaris weinig nieuws meer te verrichten. Bakstenen Verenigde Bedrijven De Groot in Bloemendaal is van plan haar bak- steenproduktie te staken. Reeds ja ren wordt met deze activiteit ver lies geleden van zodanige omvang dat daarmee de gehele groep de laatste twee jaar in een verliessi- tuatie verkeerde. Om de continui- teit van de gehele groep niet in ge vaar te brengen wordt daarom slui ting van de baksteenfabriek in Velp (circa 30 personeelsleden) overwogen. Met de vakbonden wordt overleg gepleegd. De zaak zal begin 1985 haar beslag kunnen krijgen, aldus de directie. Nashua De Nederlandse dochter van het Amerikaanse concern Nashua heeft van het ministerie van justi tie opdracht gekregen voor de leve ring van 641 kopieermachines. Met de order is minimaal een bedrag van 10 miljoen gulden gemoeid. Een nadere prijs ontbreekt omdat het contract behalve een koopover eenkomst ook een huurovereen komst omvat De order is de groot ste die ooit in Nederland op het ge bied van kopieermachines is geslo ten, aldus Nashua. Jeansfabrieken In verband met het veranderen de modebeeld zullen de vier spij- kerbroekenfabriken van Blue Bell Inc. in de Belgische provincie Lim burg worden gesloten. Twee maan den geleden werd de fabriek van Levi Strauss in Aarlen al gesloten. Blue Bell, de fabrikant van Wrang- Ier broeken, zal ook de distributie centra in België, Nederland en Frankrijk sluiten. Doofheid Doofheid door aanhoudend la waai is de meest voorkomende be roepsziekte in Nederland. Alleen al in de industriële sector lijden meer dan 100.000 mensen aan lawaai doofheid. Als daar de bouw- en transportsector bij worden opge teld, kan dat aantal oplopen tot 200.000. De Amsterdamse bedrijfs arts Frank van Dijk heeft een on derzoek ingesteld naar de effecten van lawaai op de gezondheid en het welzijn van werkers in de in dustrie. Volgens de bedrijfsarts, die 20 december op het onderzoek promoveert, heeft lawaai in de fa briek niet alleen medische, maar ook sociale gevolgen. "De mensen praten niet meer met elkaar", aldus Van Dijk. Beursberichten op pagina 15 NEW YORK (RTR) - T. Boone Pic kens Jr., de topman van de Ameri kaanse oliemaatschappij Mesa Pe troleum die in het verleden miljoe nen dollars heeft verdiend aan po gingen om andere olieconcerns over te nemen, heeft nu zijn oog la ten vallen op Phillips Petroleum. Mesa heeft deze week laten weten tenminste vijftien miljoen aande len Phillips te zullen opkopen en erop uit te zijn het concern uitein delijk volledig over te nemen. Ongeveer een jaar geleden stak Mesa 800 miljoen dollar in een po ging tot overneming van Gulf, de op vier na grootste oliemaatschap pij in de Verenigde Staten. Gulf voelde niets voor een fusie omdat Pickens had laten weten de maat schappij ingrijpend te zullen reor ganiseren en ging daarom uitein delijk in op een recordbod van 13,3 miljard dollar van Chevron. Mesa en Pickens hielden aan de affaire een flinke grijpstuiver oveF omdat zij de al opgekochte aandelen Gulf AMSTERDAM (GPD) - De familie Lubbers vindt de uitspraken over de familie en het familiebedrijf Hollandia Kloos in het boek "Het gaat uitstekend" van Pieter Lake- man "in hoge mate beledigend en onrechtmatig". Advocaat Ter Hol- ter eiste gisteren in kort geding voor de president van de Amster damse rechtbank tegen de uitgever van Lakeman, Unieboek BV, het onmiddellijk uit de handel nemen van de publikatie. Er zijn inmid dels zo'n 55.000 exemplaren ver kocht en de zevende druk staat op stapel, aldus de uitgever tijdens een korte schorsing. De president van de rechtbank mr. B. J. Asscher doet op 27 december uitspraak. "De liquidatie van de Neder- horst-staalpoot heeft het ministerie van Lubbers (de minister van eco nomische zaken in het kabinet- Den Uyl en de tegenwoordige pre mier) enkele honderden miljoenen gekost, maar de familie van Lub bers f 10 a 20 miljoen opgebracht", aldus Lakeman in zijn 'bestseller'. Andere passages in het hoofdstuk over de afwikkeling van de Neder- horst-affaire zetten de familie Lub bers eveneens te kijk als 'profiteur' van het feit dat Ruud Lubbers toe vallig minister van economische zaken was. Zijn broer Rob Lub bers, de directeur van Hollandia Kloos, wil met dit kort geding de familienaam van deze blaam zuive ren, zo heeft hij in meerdere inter views te kennen gegeven. Mr. W. C. van Manen, de pleiter voor de uitgeverij, stelde daar ech ter tegenover: "De geciteerde pas sages zijn niet tegen 'de familie Lubbers' geschreven, maar oefe nen kritiek op de gang van zaken rond de eliminering van de Neder- horst Staalpoot als grootste con current van het familiebedrijf en de wijze waarop dit bedrijf aan trekkelijke restanten daarvan heeft verworven, een en ander onder het regime van minister Lubbers". Het meest zit de familie Lubbers nog met het idee dat het verhaal over hun familiebedrijf is opgeno men in een boek dat als ondertitel draagt "zwendel en wanbeleid in het Nederlandse bedrijfsleven". Volgens de advocaat van de uitge ver zijn er echter meerdere arres ten van de Hoge Raad die grove teksten om een algemeen belang aan de orde te stellen toelaatbaar achten. Het gaat volgens Van Manen overigens weer uitstekend met Hollandia Kloos. En met partner De Groot, waarmee de staalpoot van het Nederhorst-concern op zeer voordelige wijze werd overge nomen. Volgens Van Manen is de toen gestarte joint venture, Mer- com, voor Hollandia Kloos de eni ge winstgevende activiteit en voor De Groot de meest winstgevende. Landbuw, nu in handen van de Deen Poul Dalsager, wordt alge meen beschouwd als de belang rijkste portefeuille, waar het mees te EG-geld omgaat. De Europese Gemeenschap geeft volgend jaar op een totale begroting van 68 mil jard gulden ruim 45 miljard gulden uit aan de Europese landbouw. De aarzeling ten aanzien van de landbouwportefeuille wordt vooral veroorzaakt door de wetenschap dat de EG de komende jaren flink op die landbouwuitgaven zal moe ten bezuinigen. In CDA en land- bouwkringen had men daarom lie ver een buitenlander gehad waar tegen zich straks de boerenprotes ten moeten richten. Andriessen zelf had aanvanke lijk de voorkeur voor de post van buitenlandse betrekkingen, maar die kans lijkt klein geworden. De landbouwportefeuille maakt And riessen echter na de nieuwe Franse voorzitter Jacques Delors tot de belangrijkste Europese Commissa ris. Voordat hij in 1981 naar Brus sel vertrok was Andriessen onder meer fractieleider van de KVP in de Tweede Kamer en minister van financiën in het eerste kabinet Van Agt. Delors heeft eerder dit najaar tij dens een rondreis langs de Europe se hoofdsteden en nogmaals begin deze week in Dublin met de rege ringsleiders van de tien EG-landen gesproken over de verdeling van de portefeuilles. Advies aan regering AMSTERDAM Enkele honderden werknemers van het GEB Amster dam hebben gisteren bij het stadhuis geprotesteerd tegen de reorganisatie van hun bedrijf. Vanzelfsprekend was Sinterklaas daarbij. (foto anpi WILLEMSTAD (ANP) - De bruto lonen op de Nederlandse Antillen moeten met vijftien procent om laag om het hoofd te kunnen bie den aan de slechte economische si tuatie die is ontstaan na de aange kondigde sluiting van de Lago-raf- finaderij op Aruba en de moeilijk heden bij Shell-Curacao. Zo luidt het advies, dat een interdeparte mentale werkgroep deze week aan de Antilliaanse regering heeft uit gebracht. De werkgroep stelt voor het ver laagde loonpeil gedurende twee jaar te bevriezen. De inkomensbe perking zou ook moeten gelden voor ambtenaren. Volgens de werkgroep zal een verlaging van het loonpeil met vijftien procent voor Aruba waarschijnlijk zelfs on toereikend zijn. Ook in de prijzen en tarieven moet ingrijpend wor den gesneden, aldus het advies. De werkgroep acht deze maatre gelen noodzakelijk om een ver wachte daling van het nationaal in komen met vijftien tot twintig pro cent op te vangen. Om een even wichtige bestedingsbalans te be houden is een nationale beste dingsbeperking onomkoombaar, aldus de werkgroep in een deze week verschenen rapport. Om de inkomensverlaging te rea liseren moet de regering zich be dienen van de zogenoemde mach tigingswet, die de overheid in staat stelt rechtstreeks in te grijpen in de lonen. De machtigingswet zou voor de duur van twee jaar van kracht moeten worden vanaf 1 ja nuari volgend jaar. Tegen de aanbevelingen van de werkgroep zijn van de zijde van het departement van arbeid en sociale zaken bezwaren gerezen. Dit de partement heeft kritiek op het feit dat de verschillende eilanden als één geheel worden behandeld. Het is bovendien onjuist dat niet-ver- lieslijdende of winstgevende be drijven in de publieke en de parti culiere sector over één kam wor den geschoren met verliesgevende sectoren, zo meent het departe ment Niet-verlieslijdende en winstgevende bedrijven krijgen door de overheid miljoenen extra winsten uit bespaarde loongelden in de schoot geworpen zonder uit drukkelijke tegenprestaties op het gebied van de werkgelegenheid, al dus het departement van arbeid en sociale zaken. met een forse winst konden verko pen. Het is niet duidelijk of Mesa in het geval van Phillips uit is op een werkelijke overneming of dat het er ook nu alleen om te doen is flink te verdienen aan aandelentransac ties. Mesa heeft laten weten vijftien miljoen aandelen te zullen kopen tegen een prijs van zestig dollar per stuk. Die prijs, twaalf dollar meer dan de slotkoers van de aandelen op dinsdag, waardeert Phillips op ongeveer negen miljard dollar. Me sa zou met de vijftien miljoen aan delen en de acht miljoen die zij al heeft een belang van 20,6 in Phil lips krijgen. Phillips Petroleum wilde geen commentaar geven op de medede lingen van Mesa. Het concern staat op de ranglijst van Amerikaanse oliemaatschappijen op de elfde plaats en heeft onder meer belan gen in de Britse en de Noorse sec tor van de Noordzee. Steeds hogere eisen aan de opleiding van sollicitanten DEN HAAG (ANP) - Veel werkgevers stellen wat oplei ding en ervaring betreft hogere eisen aan sollicitanten dan een paar jaar geleden. Ook stellen zij nu strengere eisen voor de leeftijd van nieuwe werkne mers en worden er meer tijde lijke arbeidscontracten afgeslo ten dan drie jaar geleden. Dat blijkt uit een onderzoek naar werving en selectie dat de Ar beidsinspectie heeft uitgevoerd bij 51 bedrijven en niet op winst gerichte organisaties. Staatssecretaris Kappeyne van de Coppello (sociale zaken en werkgelegenheid) heeft het on derzoek, dat volgens haar de partement overigens niet repre sentatief is, naar de Tweede Ka mer gestuurd die om het onder zoek had gevraagd. De werkgevers kunnen die hogere eisen stellen door het- grote aanbod sollicitanten. De ze eisen verdringen lager opge leiden met een geringe prak tijkervaring, aldus het onder zoek. In bijna de helft van de onderzochte arbeidsorganisa ties worden meer tijdelijke ar beidscontracten afgesloten. Ook wordt meer gebruik ge maakt van uitzendkrachten. Sollicitanten hebben vrijwel geen gelegenheid bij een onaf hankelijke instantie een klacht in te dienen over de gevolgde sollicitatieprocedure. Alleen sollicitanten bij de rijksover heid kunnen dat en wel bij de Nationale Ombudsman. Rijnmond van voetstuk gestoten SCHIPHOL - "Tot voor enige jaren had Rijnmond de naam als econo mische motor van Nederland. Dat is relatief wat verminderd. Ik denk dat Schiphol bezig is om die lei dende rol over te nemen en mis schien al heeft". De Rotterdamse haven wordt als trekpaard van de Nederlandse economie van de eer ste plaats gedrongen. De luchtha ven Schiphol geeft de Nederlandse economie zeker de afgelopen twee jaar injectie na injectie". Aldus waarnemend directeur B. Vlake van de Economisch-Techno- logische Dienst naar aanleiding van het vanochtend gepresenteer de tweede rapport over de econo mische betekenis van Schiphol. Het rapport werd in het provincie huis te Haarlem overhandigd aan de Noordhollandse gedeputeerde G. de Boer. In de conclusies wordt het rap port van de commissie-Wagner aangehaald, dat ook een belangrij ke rol aan Schiphol voor de natio nale economie toekent. Dat houdt onder meer in dat investeringen voor de infrastructuur en de facili teiten voor de bedrijven op en rond de luchthaven vanuit de nationaal stuwende functie moeten worden beoordeeld, zo wordt in .het rap port gesteld. De werkgroep komt tot de con clusie dat door de diverse overhe den ten aanzien van Schiphol een stimulerend beleid moet worden gevoerd. Dit beleid moet niet in eerste instantie gericht zijn op de uitbreiding van de capaciteit als zodanig, maar op de kwaliteit, me de gezien de buitenlandse concur rentie. In het rapport wordt gepleit voor reservering van ruimte voor de uit breiding van de opslag- en distri butiemogelijkheden op en in de di recte nabijheid van Schiphol. Ver der wordt een verbetering van de verkeersinfrastructuur rond de luchthaven noodzakelijk geacht, waarvoor structurele maatregelen genomen zouden moeten worden volgens de werkgroep. Ruim vier jaar geleden ver scheen het eerste rapport van de werkgroep. Toen richtte het onder zoek zich op de economische bete kenis van de activiteiten die op het luchthaventerrein zelf plaats vin den, de zogenoemde directe econo mische betekenis. In het nu ver schenen rapport staat de economi sche betekenis van de nationale luchthaven voor het Nederlandse bedrijfsleven, de zogenoemde indi recte economische betekenis, cen traal. In de in 1978 door het college van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland gevormde werkgroep ne men de gemeente Amsterdam, de Kamers van Koophandel en Fa brieken voor Amsterdam en voor Haarlem en omstreken, het socio grafisch bureau „De Meerlanden", de NV Luchthaven Schiphol en de provincie Noord-Holland zelf deel. SAN JOSE (RTR) - De onderhan delingen tussen Costa Rica en het Internationale Monetaire Fonds (IMF) over een IMF-lening van honderd miljoen dollar zouden wel eens langer kunnen gaan duren door de problemen in de bananen- industrie van het Middenameri- kaanse land. Dit is vernomen in fi nanciële kringen in San José, de hoofdstad van Costa Rica. Costa Rica dreigt te worden be roofd van belangrijke inkomsten uit de export van bananen omdat de Amerikaanse multinationale onderneming United Brands mo gelijkerwijs het land verlaat. Het bedrijf, dat tachtig procent van de Costaricaanse export van bananen voor zijn rekening neemt, is al be gonnen met het ontslaan van werk nemers. De reden van het vertrek Eerste rechtszaak rond illegale software AMSTERDAM (ANP)- „Op hobby beurzen worden gekopieerde com puterprogramma's verkocht voor een riks en ik moet mijn geïmpor teerde originele exemplaren in de winkel voor ruim honderd gulden verkopen. Mijn handel liep daar door slecht. Toen ik begreep waar dat door kwam besloot ik nooit meer een cent in import te steken en zelf ook te kopiëren om de dis- cettes en programma's goedkoop kwijt te raken". Dat zei de 44-jarige R.S. uit II- pendam gisteren voor de recht bank in Amsterdam. De man, eige naar van een platenzaak in Amster dam, werd begin september aange houden wegens het verkopen van illegale software. Dit zijn compu terspelletjes en educatieve pro gramma's die vooral bestemd zijn voor thuiscomputers. Zijn aanhou ding was de eerste in Nederland wegens de verkoop van illegale software en ook de eerste rechts zaak. Volgens de officier van justitie mr. R. Craemer is het kopiëren van software een inbreuk op de au teursrechten en overtreedt men met de verkoop van het illegale Inde rechtszaal twee computers met schermpjes opgesteld. materiaal de auteurswet, hoewel ken dreigen nu echter uit de hand dit nog niet met zoveel woorden in te lopen met de handel in illegale de Auteurswet zelf staat. „De za- software. Iedereen moet weten dat dit strafbaar is om te voorkomen dat er wildgroei ontstaat, zoals bij de handel in illegale videoban den", aldus de officier. Wegens het belang van de zaak liet hij deze daarom ook voorko men bij de rechtbank en niet bij de politierechter, wat in een dergelij ke zaak normaal zou zijn geweest. Hij eiste tegen S. een voorwaarde lijke gevangenisstraf van 3 maan den en een boete van vijfduizend •gulden. „Dit soort piraterij is ge vaarlijk voor de consument, omdat het een verschraling van het aan bod van legaal werk in de hand werkt", aldus Craemer, die wel er kende dat S. als de „Kop van Jut" fungeerde door als generaal voor beeld gesteld te worden van „hoe het met moet". Het „oprollen" van handel in ille gale software gebeurt door justitie en politie, die daarbij samenwer ken met de Stichting Bescherming Software. In deze Stichting zijn de grootste Nederlandse producenten en importeurs van softwarepro- dukten gebundeld met als doel een vuist te maken tegen het illegaal kopiëren van software. De leden van de Stichting snorren de hande laren in illegale software op, waar schuwen de politie en zorgen even tueel zelf voor bewijsmateriaal door computerprogramma's te ko pen waarvan de Stichting weet dat deze gekopieerd zijn. Voorzitter van de stichting is J.G. van Heertum, zelf producent van softwareprodukten. Hij hielp de politie een handje door bij S. een door hemzelf gemaakt boek- houdprogramma te kopen, terwijl hij wist dat S. geen dealer van hem was. Van Heertum moest gisteren, evenals een andere softwareprodu cent en een politieman, getuigen in de zaak tegen S. Volgens zijn advo cate, mr. R. Cox, waren er bij het opsporingsonderzoek fouten ge maakt. Zo had de agent zonder zich als zodanig bekend te maken S. vragen gesteld bij een onder zoek in de winkel en op die manier volgens de advocate onrechtmatig bewijsmateriaal verkregen. Ook achter de samenwerking tussen justitie en de Stichting zette Cox vraagtekens. De rechtbank doet uispraak op 19 december. is volgens de onderneming dat de kosten en de belastingen te hoog zijn. Door het vertrek van United Brands zou het verlies aan inkom sten wel eens op kunnen oplopen tot ongeveer veertig miljoen dollar. Het betekent in ieder geval dat de financiële ramingen die Costa Rica aan het IMF heeft gegeven moeten worden bijgesteld. President Luis Alberto Monge heeft de onderne ming gevraagd het besluit om te vertrekken opnieuw in overweging te nemen. De* sociaal-democratische rege ring van president Luis Alberto Monge is bang dat United Brands de installaties in het geheim weg voert naar haar plantages in het buurland Panama. Minister Rojas kondigde aan, dat San José een de creet voorbereidt, dat de over dracht van machines door United Brands naar Panama tot een straf baar feit maakt. Gistren had de regering het be drijf bevel gegeven geen mensen meer te ontslaan en verdere voor bereidingen tot sluiting van het be drijf stop te zetten zolang onder handelingen voortduren. "We moe ten met de vuist op tafel slaan voor het tot het bedrijf doordringt dat het niet kan spelen met deze zaken en waardevolle onderhandelingen in de war kan schoppen", aldus mi nister Rojas. Volgens de minister is ook de Amerikaanse ambassade ontstemd over de rol van United Brands. United Brands voert jaarlijks voor ongeveer 37 miljoen dollar aan bananen uit Bij het bedrijf werken circa 3000 mensen. Vol gens het contract dat het bedrijf en de Costaricaanse regering in 1938 sloten, neemt de staat in 1988 het beheer van plantages en fabrieken over. ADVERTENTIE Early delivery of the FINANCIAL TIMES now available in Leiden surrounding area). Delft. The Hague. Riiswijk, Leidschendam and Wassenaar

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 9