Navratilova kan record vergeten HP Schaakteam achtste Canadezen heersen op zwemtoernooi Bulgarije verslaat Luxemburg Schaatsbond verwacht klein tekort Helena Sukova verrast Zweden zonder Nyström DE TIJD ELSEVIERS Eik,' ri s slT li £7 ürc 122 DONDERDAG 6 DECEMBER 1984 DQ/ST PAGINA 15 SOFIA (SID/Reuter) - Bulgarije heeft gisteren in Sofia met 4-0 gewonnen van Luxemburg in kwalificatiegroep. 4 Europese zone voor het toernooi om de wereldvoetbalbeker te Mexico in 1986. De Bulgaren, die in no vember met 0-1 hadden verlo ren van Frankrijk, leidden bij de rust met 2-0. Voor 20.000 toe schouwers troffen Sirakov, Ve- lichkov, Mladinov en Dimitrov doel. Luxemburg moest van de 62e minuut met tien man spe len, omdat linker verdediger Meunier na een zware overtre ding van scheidsrechter Vassa- ros (Griekenland) de rode kaart kreeg voorgehouden. Het was voor Bulgarije de eerste over winning in groep 4. Luxem burg heeft nog geen enkel punt weten te behalen. De stand is nu: 1. Frankrijk 2 ge speeld, 4 punten 2. Joegoslavië 2-3 3. Bulgarije 3-3 4. DDR 2-2 5. Luxemburg 3-0 Eerstvolgende wedstrijd: Frank rijk - DDR op 8 december. Boca Juniors Het stadion van de voetbal club Boca Juniors, vijftienvou- dig kampioen van Argentinië, is op het laatste moment niet geveild. Vandaag zou het 57.000 plaatsen grote stadion tegen opbod worden verkocht. Een rechter had vorige week bevolen dat dit de enige manier was de schuld die Boca heeft, te vereffenen. Boca moet Wan derers uit Uruguay nog 35.000 dollar (112.500 gulden) betalen voor middenvelder Ariel Kra- souski, die in 1981 naar de Ar gentijnse club verhuisde. In to taal kostte de transfer 95.000 dollar (332.500 gulden). De Ar gentijnse voetbalbond (AFA) heeft zich woensdag bereid ver klaard de schuld van Boca te dekken. Boca dreigt in verband met de zwakke financiële ge zondheid overigens een groot aantal eerste-elftalspelers te verliezen. THESSALONIKI (Rtr) - De Engel se mannen hebben beslag gelegd op de tweede plaats in het eind klassement van de schaak-olym piade in Thessaloniki. De ontmoe ting met de Filippijnen, die in eer ste instantie vier hangpartijen op leverde, werd door de Britten uit eindelijk met 3-1 gewonnen. Het Amerikaanse team kwam in de laatste ronde niet verder dan een onbeslist (2-2) tegen Bulgarije en moest genoegen nemen met de derde plaats. Het Nederlands team eindigde op een achtste plaats, die gedeeld moest worden met Joegoslavië, Cuba, Bulgarije, Israel, China en Argentinië. Engeland dankt het uitstekende resultaat in de eerste plaats aan Jo nathan Nunn, die in het jonge team negen overwinningen en twee re mises behaalde. Bij de vrouwen werd de afgebro ken partij van Erica Belle tegen Se- monova alsnog remise. Het Neder landse eindtotaal kwam daardoor op 23,5 punten. De uitslagen van de laatste ron de: 37, 3. Ver. Staten 35, 4. Hongarije 34,5, 5. Roemenie 33, 6. BRD, Frankrijk 32,5, 8. Joegoslavië, Nederland, Cuba, Bulga rije, Israël, China, Argentinië 32. vrouwen: 1. Sowjet-Unie 32, 2. Bulga rije 27,5, 3. Roemenië 27, 4. China, BRD 26, 6. Hongarije 25, 7. Engeland, Polen 24,5, 9. Spanje, Joegoslavië 24. AMERSFOORT (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond (KNSB) verwacht voor het huidige sei zoen een tekort op de begroting van 22.600 gulden. De begro ting over het boekjaar 1984/ 1985 komt zaterdag tijdens de algemene vergadering van de KNSB in Den Haag aan de or de. Het jaar 1983/1984 werd afge sloten met een tekort van 110.805 gulden. De financiële commissie van de KNSB wijdt dit „hoge tekort" aan de lagere opbrengst van contributies, minder inkomsten uit wedstrij den en hogere organisatiekos ten. De inkomsten uit wedstrij den zijn de laatste drie jaar al sterk gedaald. De grote toer- nooien, $ie de KNSB voor dit seizoen kreeg toegewezen, zul len dat tekort waarschijnlijk niet wegwerken. De Europese titelstrijd voor dames (12 en 13 januari in Groningen), het mon diale sprinttoernooi (23 en 24 februari in Heerenveen) en het toernooi om de wereldkam pioenschappen short track (15 tot en met 17 maart in Amster dam) zijn geen echte publieks trekkers. MELBOURNE (AFP/Reuter) - Helena Sukova uit Tsjechoslowakije heeft bij de open Australische tenniskampioenschappen voor een daverende verrassing gezorgd. De als negende geplaatste Sukova schakelde in de halve finale haar voormalige landgenote Martina Navratilova uit. De Amerikaanse titelverdedigster won weliswaar de eerste set met 6-1, maar daarna sloeg de 19-jarige Tsjechische medogenloos toe: 6-3 en 7-5. In de finale komt Sukova nu uit te gen Chris Evert die in de andere halve finale haar faam wel waar maakte en volgens verwachting de eindstrijd bereikten. In Melbourne rekende de als tweede geplaatste Evert af met de Australische Wen dy Turnbull: 6-3, 6-3. Groot Slem VS op volle oorlogssterkte NEW YORK (AFP/Reuter) - John McEnroe en Jimmy Connors zijn de kopmannen van de Amerikaan se ploeg voor de finale van het toer nooi om de Davisbeker, deze maand in Gothenburg tegen Zwe den. McEnroe speelt voor de vijfde keer in de eindstrijd, Connors, die een aantal jaren ouder is, maakte zijn debuut. Peter Fleming en Jim my Arias completeren de Ameri kaanse ploeg, die onder leiding staat van Arthur Ashe. de laatste discussies over haar Grbot-Slemstatus. Vorig jaar de cember won ze de 'open Australi sche'. Daar liet zij dit jaar overwin ningen in de 'open Franse', Wim bledon en de 'open Amerikaanse' op volgen. Die vier opeenvolgende titels heten in tennis Groot Slem. „Nee", riepen enkele puristische statistici, „de vier titels moeten in één kalenderjaar behaald worden. Die laatste eis leek geen probleem voor de naar Amerika uitgeweken Tsjechoslowaakse. Ze was immers in zes achtereenvolgende titeltoer- nooien van het Groot Slem onge slagen en had voor de halve finales te Melbourne 73 partijen niet meer verloren. Helena Sukova, een 19-jarig ta lent uit haar moederland, leek niet bekwaam demeest indrukwek kende zegereeks aller tijden in het damestennis af te breken. Sukova, negende geplaatst, had zich welis waar overtroffen door de als derde geplaatste Amerikaanse Pam Shri- ver te verslaan, tegen de vastheid van de ongenaakbare Navratilova had ze geen grotere kans dan van duizend tegen een. Dat bleek in de eerste helft van de partij. Navrati lova won de eerste set schijnbaar moeiteloos met 6-1. Misschien dat ze door het gemak, waarmee set en games binnenkwamen verslapte, misschien kwam het ook door de volharding van Sukova, dat de par tij een ommekeer doormaakte en zelfs een sensatie zou opleveren. „Ik wist dat ik een kans had", ver klapte Sukova na de partij, „ik was in vorm en ik had niets te verlie zen. Het enige was ik moest doen was de concentratie bewaren". Onhoudbaar Dat kostte haar de grootste moei te. Sukova wilde 's werelds beste speelster aftroeven met onhoudba re opslagen. De meeste belandden in het net. Merkwaardig genoeg had Navratilova met de tweede op slag van Sukova de grootste moei te. De ballen werden onophoude lijk diep en zuiver in geslagen. Ze domineerde zelfs zo dat ze haar overwinning in ruimere cijfers had kunnen uitdrukken. „Ik heb nog veel kansen laten liggen", analy seerde ze later brutaal. Navratilova wist van boosheid en teleurstelling na afloop niets anders te zeggen dan iets wat een groot kampioene bepaald niet sierde: „Sukova had niet genoeg missers". Martina Navratilova: sedert lange tijd Martina Navratilova werd zo doende niet de derde vrouw in de geschiedenis, die binnen het kalen- deijaar de vier Groot-Slemtoer- nooien won. Ook werd de verover ing van haar honderdste titel in haar loopbaan voor enige tijd uit gesteld. Uitslagen: Mannen enkelspel, achtste finale: Ben Testerman (VSt)-Joakim Nys tröm (Zwe) 7-6, 6-3, 6-7, 7-5. Vrouwen enkelspel, kwartfinale: Helena Sukova (Tsj)-Martina Navrati lova (VSt) 1-6, 6-3, 7-5; Chris Evert (Vst)- Wendy Turnbull (Aus) 6-3, 6-3. TORONTO (RTR/AFP) - Het jaar lijkse zwemtoernooi om de Cana da-beker heeft het gastland en de DDR de meeste overwinningen op geleverd. De Canadezen verover den veertien gouden medailles en de Oostduitse delegatie negen. De Verenigde Staten werd derde met acht eerste plaatsen, een aantal dat wellicht hoger had kunnen uitval len, als de ploeg niet vroegtijdig' had^ moeten vertrekken om het vliegtuig te halen. De meest opvallende verrichting van de laatste dag kwam op naam van de Canadees Sandy Goss, die op de 100 meter vrije slag de Euro pese recordhouder Jorg Woithe versloeg. Goss tikte aan na 50,67 seconden, Woithe 0,06 seconden la ter. De Oostduitse Cornelia Gress- ler won drie keer goud. Na de 50 en 100 meter vlinderslag, werd zij ook eerste op de 200 meter in 2.13,48. Heren dubbelspel, kwartfinale: Peter Doohan/Michael Fancutt (Aus)- John Alexander/Lloyd Bourne (Aus VSt) 6-4, 6-3. 6-4. Dames dubbelspel, kwartfinale: Chris Evert-Lloyd/Wendy Turnbull (VStZAus)-Anne en Elizabeth Minter STOCKHOLM (Reuter) - Joakim Nyström is het slachtoffer geworden van de huidige overvloed aan Zweedse toptennissers. De nummer 17 van de wereldranglijst is buiten de ploeg gelaten voor de finale om de Davis beker tegen de Verenigde Staten, die van 16 tot en met 18 december in Gothenburg wordt afgewerkt. „Hoewel Nyström een speler is van we reldklasse", aldus Hans Olsson, de aanvoerder van Zweden. „Dat zegt veel over ons huidige spelpeil". Het team van het gastland bestaat uit Mats Wilander, Anders Jarryd, Stefan Edberg en Henrik Sundström. Wilander, de eerste speler van zijn land, zal uitkomen in het'enkelspel. De andere plaats wordt ingenomen door Jarryd of Sundström. Jarryd en Edberg vormen het dubbel. Sundström kreeg de voorkeur boven Nyström wegens zijn betere pres taties op gravel in het afgelopen jaar en zijn opvallende overwinning, na een achterstand van 0-3 in de beslissende set, tegen Ivan Lendl, in de halve eindstrijd tegen Tsjechoslowakije. In de Gothenburgse speelhal ligt een speciaal aangebracht vloeroppervlak, dat overeenkomsten ver toont met het spelen op gemalen baksteen. De enige andere zwemster, die een vergelijkbaar resultaat behaalde, was de Amerikaanse Michele Ri chardson. Na eerder succes op de 200 en 400 meter vrije slag won ze op de slotdag ook de 800 meter in 8.30,40. De Oostduitser Frank Baltrusch bleef met 56,63 seconden op de 100 «meter rugslag de Amerikaan Mike Kowalski en Olympische kam pioen Alex Baumann duidelijk de baas. Zijn landgenote Bierte Wein- gang was bij de dames de snelste op dit onderdeel, al kreeg ook Cor nelia Sirch dezelfde tijd van 1.02,32 toebedeeld. Op de dubbele afstand nam zij revanche op haar ploegge note. De belangrijkste uitslagen zijn: Mannen: 100 meter vrije slag: 1. Sandy Goss (Can) 50,67; 2. Jorg Woithe (DDR) 50,73; 3. David Kerska (VSt) 51,38. 200 meter schoolslag: 1. Serge Score (Can) 2.21,85; 2. Terry Livingston (Can) 2.22,35; 3. Marco Cavazzoni (Can) 2.23,55. 200 meter rugslag: 1. Frank Bal trusch (DDR) 2.01,16; 2. Mark Tewksbu- ry (Can) 2.03,83; 3. Sandy Goss (Can) 2.04,59.1500 meter vrije slag: 1. Bernard Volz (Can) 15.25,64; 2. Rod. Archibald (Can) 15.42,68; 3. Chris Bowie (Can) 15.44,90. 200 meter vlinderslag: 1. Vlasti- mil Cerny (Can) 2.01,13; 2. Jon Kelly (Can) 2.03,30; 3. Peter Gee (Aus) 2.03,55. Vrouwen: 100 meter vrije slag: 1. Jane Kerr (Can) 56,93; 2. Pamela Rai (Can) 57,70; 3. Lori Melien (Can) 58,09. 200 me ter schoolslag: 1. Suki Brownsden (Can) 2.30,82; 2. Cindy Fitzpatrick (Aus) 2.31,03; 3. Dominique Roussy (Can) 2.33,79. 200 meter rugslag: 1. Cornelia Sirch (DDR) 2.12,79; 2. Bierte Weigang (DDR) 2.14,70; 3. Aline Larouch (Can) 2.18,63. 800 meter vrije slag: 1. Michele Richardson (VSt) 8.30,40; 2. Donna McGinnis (Can) 8.49,32; 3. Cindy Brad ford (VSt) 8.53,00.200 meter vlinderslag: 1. Cornelia Gressler (DDR) 2.13,48; 2. Michele Richardson (VSt) 2.13,79; 3. Jill Horstead (Can) 2.14,19. De Walrus-affaire (twee onder zeeërs voor de prijs van vier) gaat de marine lelijk opbreken, voor spelt De Tijd. Land- en luchtmacht zitten op het vinketouw om de tra ditioneel sterke positie van de ma rine in politiek Den Haag te onder mijnen. 'Wij hebben altijd moeten onderdoen voor de marine. Het wordt tijd dat daar verandering in komt', zegt een van hen. De strubbelingen in de marine- top, onhandig opgezette lobby's en vooral het rumoer rond de Walrus- boten heeft de marine heel wat po litieke good will gekost. Niet dat de marine daaronder gebukt gaat. In tegendeel. Een woordvoerder van de ver eniging voor marinepersoneel: 'de politiek weet niet waarover men praat en die lui op defensie hebben geen enkel inzicht in de materie'. Hij ziet het liefst een defensiebe leid dat voor 20 jaar vast ligt. Een beleid waarmee de Kamer niets te maken heeft, maar dat wordt over gelaten aan échte krijgsmachtdes kundigen, de militairen zelf. Twee de-Kamerlid Joep de Boer, zelf oud-marineman, is niet verbaasd over deze gedachte: 'Bij de marine heerst de gedachte dat ze zelf alles beter kunnen'. Omdat hij niet inziet hoe hij 'nog een zinnige bijdrage kan leveren' vertrekt Erik Jurgens als voorzitter van de NOS. Teleurgesteld trekt hij zich terug uit een ambt dat hij als 'buitengewoon frustrerend' heeft ervaren. Wat Jurgens vooral dwars zit is de kwetsbare plaats van de NOS binnen het omroepbe stel. Een meerderheid van de omroe pen en de politiek zijn het met el kaar eens dat de NOS beter zou kunnen verdwijnen. Dat geeft de overblijvers weer wat extra ruimte op de beeldbuis. Dit gebrek aan eenheid, 'juist in een periode waar in de concurrentie van buiten op rukt', vindt Jurgens 'onbegrijpe lijk'. Bovendien heeft minister Brinkman de neiging de NOS voortdurend over het hoofd te zien als hij het over 'Hilversum' heeft. Kortom: Jurgens houdt het wel voor gezien. „De NOS is een zin kend schip". lijken herboren; ze zijn weer her kenbare individuen geworden. Vooral de jonge vrouwen genieten ervan om zich weer mooi te mogen maken". Evengoed zijn er in de winkels geen luxe artikelen te krijgen, al leen het allernoodzakelijkste. En de arbeider, die ongeveer honderd gulden per maand verdient, wordt het streng verboden meer dan een kind te krijgen. De regering vindt dat er al genoeg Chinezen zijn om te eten te geven. Daarom zijn er in Peking grote aanplakbiljetten aan gebracht die aan de linkerkant een hand tonen die een hogere wel vaart omhoogstoot en andere kant een parachute waaronder een baby hangt die de welvaart weer naar beneden haalt. EM loopt vooruit op het eindrap port dat de RSV-enquêtecommis- sie volgende week uitbrengt en dat beslissend kan zijn voor de politie ke carrière van minister Van Aar- denne. De politiek wacht met spanning af. Maar oud-president commissaris dr. J. de Vries meldt van zijn pied-è-terre in Loener- sloot: "Mij interesseren de conclu sies eigenlijk niet zo veel. En wat de pers gaat schrijven, houdt me nog minder bezig. Ik weet toch hoe in dit kleine landje, waar iedereen zit en iedereen het zelf het beste weet, de zaken zich voltrekken. En die commissie, ach, nou ja". Verder het dilemma Marker waard, Limburgse valsemunters, er bestaan nog daklozen en de con necties van de IRA. In Elseviers Magazine deze week een grote reportage over het kapi talisme in China. Sinds de tachtig jarige Chinese leider Deng Xiao ping, in het verleden de aartsvijand van Mao, het roer radicaal omgooi de, heeft China het kapitalisme ontdekt. En alles wat Mao be streed, is nu mode. "De Chinezen De impasse in de vredesbewe ging houdt de gemoederen al enke le maanden bezig. HP legde de hand op geheime notulen van het Komitée Kruisraketten Nee, notu len die het beeld van malaise be vestigen. Voorzitter Strik werda dreigt het bijltje erbij neer te gooi en. Gevreesd wordt "dat de impas se die nu al zichtbaar is, slechts een voorteken is van de desintegratie die zal volgen na het parlementsbe sluit, eind '85 - hoe het besluit ook uitvalt", aldus het blad. Belangrijk ste worsteling geeft de vraag hoe de 'mensen' opnieuw te motiveren zijn voor acties. De Grünen werden in de Bonds republiek van "randverschijnsel tot politiek gevaar". Hun populari teit neemt toe en zo dringt zich de vraag op of de oppositierol nog wel past. De SPD lonkt, maar regeren blijft voor veel mensen in de ach terban voor een actiegroep uit den boze. Eenheid is er allerminst. Een principe-besluit over de toekomst valt niet voor de Bondsdagverkie zingen in '87 te verwachten, zo blijkt uit een reportage van Adrie Boxmeer. Het omslagartikel is gewijd aan 'de Potenrammers', aardige jon gens doorgaans, die in gezelschap 'beesten worden'. Het verhaal be schrijft de dood van Henk Mole naar, getrouwd, maar met heimelij ke homseksuele contacten in uri noirs. Op een avond wordt hij in elkaar geslagen. Hij sterft en zijn vrouw wordt behalve met een ver lies, ook met het haar onbekende verleden van haar man geconfron teerd. Lieve Joris ging op zoek naar de 'Potenrammers'. In HP voorts: Brunt over de klei ne criminaliteit, Goedegebuure over het nieuwe boek van Kees van Kooten en een inventarisatie van de activiteiten aan het front van de abonnee-televisie. De regering, maar ook de 'onaf hankelijke' commissies die haar adviseren, negeren systematisch kritische geluiden over de opslag van kernafval. Zo is er een werk groep met de naam Opia, die nader onderzoek naar de effecten van radioactieve straling op zoutkoe- pels niet nodig acht. De Groningse deskundige Den Hartog heeft daar om gevraagd na een vooronder zoek, dat uitmondde in de conclu sie kwam dat de kans op snelle temperatuurstijging en explosies niet denkbeeldig is. Ten onrechte, schrijft Den Hartog aan de Tweede Kamer, rapporteert de werkgroep dat opslag in zoutkoepels veilig kan. Volgens HN is de werkgroep zelf in haar 'reclameleus' gaan ge loven door hem vaak te herhalen. Wat doet de vredesbeweging in de DDR na de plaatsing van de SS- 20 raketten een half jaar geleden? IKV-medewerker Wolfgang Müller spreekt recente berichten tegen als zouden de Oostduitse kerken nau welijks meer warmlopen voor vre deswerk. Wel is er een zekere be rusten door de niet aflatende plaat sing van raketten, maar van apa thie is geen sprake. Men voert nu, na de plaatsing, een 'slimmere stra tegie' waarbij het streven naar 'po litieke alternatieven' centraal staat. Verder in HN aandacht voor de tragiek van koniging Sophie, naar aanleiding van een tweetal onlangs verschenen boeken over haar le ven. Haar ontrouwe echtgenote Willem III, de 'minst populaire ko ning die ons land heeft gehad', bleef Sophie tot haar dood (in 1877) toe kwellen, meldt HN. Het blad besteed voorts uitgebreid aan dacht aan het dopinggebruik door body builders: "Je kunt niet meer terug, want dan word je weer nor maal. Een artiest heeft ook applaus nodig, zie je..." HV handel verboden NG otfidéle nol gescht a achtergestelde lenii Noteringen van AANDELEN binnenland doorlopend vk President-directeur Kraayeveld van Hemert gaat met Boskalis ten onder, zo voorspelt VN in het om slagartikel dat gewijd is aan de schier onoplosbare financiële nood van dit wereldwijde baggercon- cern. Het blad meldt onder meer het voortijdig 'terugtreden', zoals dat in die kringen heet, van een aantal topfunctionarissen bij Bos kalis, onder wie ir. A.J. Joustra, sinds 1981 lid van de raad van be stuur. Kraayeveld van Hemert zal, zoals gezegd, dus volgen. Volgens VN heeft hij een keer gedreigd de verregaande betrokkenheid van de staat bij het baggerdebacle in Ar gentinië te onthullen toen minister Ruding (financiën) niet bereid bleek de vordering van Boskalis op dat land over te nemen. De vrouwenhandel in Nederland tiert welig, zo blijkt uit een artikel van twee VARA-medewerkers. Zij vertellen het verhaal van een jonge Mexicaanse vrouw die met smoes jes naar Nederland werd gehaald, hier - gedwongen - als prostituee te werk werd gesteld en vervolgens moest trouwen met een haar volko men onbekende man teneinde in aanmerking te komen voor een verblijfsvergunning. De vreemde lingenpolitie is van dergelijke praktijken volledig op de hoogte, maar staat vaak machteloos bij ge brek aan bewijs. Rudie van Meurs beschrijft het Nederlandse wereldwonder of de Toren van Babel: de Oosterschel- dewerken, verder een interview met de popgroep The Nits en met de Belgische, debuterende filmre gisseur Mare Didden. Ageeth Scherphuis schildert in een twee tal artikelen de bevruchting van vrouwen via een glazen schoteltje, oftewel de in-vitroferttlisatie. Het kleurkatern handelt over de on langs overléden, omstreden kunst verzamelaar Dirk Hannema. december 1984 (tot 12:59 uur) krasnapols. leidse woï 26320 165.00 264.00 89950.00 8910.00 9500.00 mijnbouw c 1170.00 n schhyp c 8.15 101.00 18100 181.00 121000 12700 279.00 75.00 58.50 58.50 proos^br. 237.50 237,50 21.30 1048 00 1045.00 [ommenhól 89 00 440.N sarakreek ili'oo SHthe 22100 42J0 122 00 355 00 221.00 351.00 Wegener c 159 00 158 80 wol-sam c 200.50 199 50 wyk bering 147.00 148,00 beleggingsinst. OBLIGATIES staatsleningen nl 123/4 81-91 135.20 bng bg 111/> 8 bg10%6 bg 8V2 8411-09 106.4 bedrijfsleven 104.20 102.00 103.80 143.60 100.90 105.40 rabo7'/2 84-93 Hlb hyp.b wuh 12 80-88 wuh 91£ 79-87 indices e.d. Indices (a.n.p.-c.b.s) j/xJustrle 141.7 Sch.- l.vrt 189.5 Bankwezen 239.1 Alg. lokaal 162.2 Algemeen 178.9 obl.index/eff.rendjc.b.s.) Staatsleningen 7.26 - nw.3 lang! 7.72 - 3-5 jaat 7.18 - 5-8 jaar 7.42 5 langst! 7.50 BNG leningen 7.48 Bankleningen 7.55 Pandbrieven 7.64 GOUD EN ZILVER Goud onbewerkt: 36980- 37480 Zilver onbewerkt: 760-830. Beursoverzicht Koersen z Op de Amsterdamse effectenbeurs zijn vanochtend de koersen over de hele linie naar beneden gegaan, onder andere doordat enig locaal aanbod moest worden opgeno men. Gezien de vrij forse achteruit gang in Wall Street van gister meevallen. De notering van Koninklijke Olie liep tijdens de handel terug en te gen de middag stonden de olie waarden op een verlies van ruim anderhalve gulden. De overige in ternationals waren rond een gul den lager dan de vorige slotkoer- vanmiddag de kwartaalcijfers pu bliceert, verspeelde anderhalve gulden. De FGH moest iets meer dan een gulden terug.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 16