Nederland, daar ben ik dan: de nieuwe Renault S. ZUIOaOLLAND: ARM EN RUK TEGELIJK Leiden; Elam B.V., Haarlemmerweg 2-4, Tel. 071-121210/213341. Katwijk; Auto Bierman Katwijk, Valkenburgseweg 2, Tel. 01718-71704. PROPER Hillegom AFSLUITING ORANJE NASSAULAAN k il'Jiv &ï£&?9lV& Renault Afgebeeld: Renault Super 5TSE. Prijs incl. BTW Afleveringskosten f 355,- i aai RECTIFICATIE OEGSTGEEST, Nassaulaan 3 Halfvrijstaand herenhuis met voor- en achtertuin, houten schuur Gelegen in het oude gedeelte van Oegstgeest, nabij winkelcen tra en uitvalswegen. Uitstekende staat van onderhoud, c.v.-gas. Beg. grond: entree, hall, toilet, kelderkast, kamer en suite met parketvloer en open haard, moderne keuken met apparatuur. Ie etage: 3 slaapkamers, volledig ingerichte badkamer met ligbad, aparte douche en wastafel, balkon voorzijde, overloop en toilet. 2e etage: zolderruimte geschikt voor extra kamer Aanvaarding In overleg. 275.000,-k.k. LEIDEN, Opaalstraat 66 Maisonnette met inpandige berging op de 2e en 3e etage gele gen, met balkon op het zw. Staat van onderhoud is goed. De maisonnette wordt d.m.v. c.v.-gas verwarmd. Indeling: entree, woonkamer met balkon, trapkast, toilet met fontein, inloopkast met aansl. wasmachine, keuken. 3e etage: 3 slaapkamers, dou chekamer met douche en wastafel, overloop. Aanvaarding in overleg. f 89.000,- k.k. LEIDEN, Van Ledenberchstraat 14 Representatief herenhuis met garage en schuur, voor- en ach tertuin (zw), zonneterras. In de nabijheid van het wandelpark de "Leidse Hout". Het pand verkeert in een uitstekende staat van onderhoud en is volledig geïsoleerd, c.v.-gas, gasboiler, centraal afzuigsysteem. Beg. grond: hal met toilet, garderobe-nis, woon kamer met open haard ca. 50 m2 met niveauverschil, open keu ken met alle apparatuur, travetin vloer, kelderkast 1e etage: overloop met toilet, 3 slaapkamers, inpandig balkon, badkamer met ligbad, aparte douche en dubbele wastafels, overloop. 2e etage: 2 slaapkamers, was- en strijkruimte, met dakraam, berg ruimte, toilet met aansluiting wasapparatuur, balkon aan voorzij de. Aanvaarding in overleg. 485.000,- k.k. LEIDEN, Kanaalweg 29a Grote vrijstaande villa met voor- en zijtuin en zonneterras. Sou terrain onder gehele huis met eigen entree, 2 kamers en zeer grote garage voor meerdere auto's. Woonetage. grote hall, woonkamer, open haard, keuken. 1e etage: 4 kamers, badkamer met ligbad, douche. 2e etage. 1 kamer, grote zolder. Het huis is uitstekend gebouwd en onderhouden, c.v.-gas verwarmd. Ook zeer geschikt als woon/praktijkpand. 695.000,- k.k. B.V. makelaardij o.g. OEGSTGEEST, PASSAGE 12 1^1 TEL. 071-170741* «s» Uit de ontwerp-begroting 1985 van de provin cie blijkt dat Zuid-Holland volgend jaar net niet voldoende geld ontvangt om alle uitgaven te doen. De uitgaven overtreffen de inkomsten. Door in te teren op de in betere tijden opge bouwde reserves is de begroting 'sluitend' ge maakt. Voor nieuwe activiteiten ontbreekt elke ruimte. Bezuinigingen zijn onvermijdelijk. Zuid-Holland is een arme provincie. In 1985 kan de provincie f 370 miljoen beste den: dat is f 120,- per inwoner. Een flinke hap daaruit móet aan bepaalde zaken worden be steed. Het rijk draagt bepaalde taken op aan de provincie en geeft daarvoor geld. Maar met het vrij besteedbare bedrag dat overblijft kan de prpvincie, geheel naareigen inzicht, nog aardig wat doen voorde ruim drie miljoen Zuid-Hollan ders. De provincie Zuid-Holland, met andere woor den, is arm en rijk tegelijk. Op de donderdagen 6 en 13 december verga deren provinciale staten van Zuid-Holland over de ontwerp-begroting voor 1985. Deze open bare vergaderingen zijn te vergelijken met de 'algemene beschouwingen' in de Tweede Ka mer. De vertegenwoordigers van de politieke partijen in provinciale staten laten tijdens de begrotingszitting horen hoe zij denken over het door gedeputeerde staten gevoerde en te voe ren beleid en welke wensen zij voor het komen de (begrotings)jaar hebben. Aan het einde van de twee dagen durende vergadering stemmen de statenleden over de ontwerp-begrotingde ze wordt daarmee al of niet gewijzigd definitief vastgesteld. Geen belastingverhoging Belasting betalen we aan het rijk (inkomsten-, loon- en wegenbelasting bijvoorbeeld) en aan de gemeente (onroerend goed-, honden- en toeristenbelasting bijvoorbeeld). De provincie mag één belasting heffen: de opcenten op de motorrijtuigenbelasting. Deze provinciale be lasting zal, als het aan gedeputeerde staten ligt, in 1985 niet worden verhoogd. Ook de kosten voor een rijbewijs en een paspoort gaan niet omhoog. De opcenten, de paspoorten en de rij bewijzen leveren de provincie het komende jaar een bedrag op van f 50,5 miljoen. De belangrijkste bron van inkomsten voor een provincie is de uitkering uit het Provinciefonds. Zuid-Holland ontvangt hieruit volgend jaar f 147 miljoen: veel geld, maar wel f 5 miljoen minder dan werd verwacht. Een direct gevolg van de bezuinigingen van de rijksoverheid. De overige inkomsten (waaronderveergelden) zijn bij elkaar nog zo'n f 22 miljoen. Verkeer/vervoer en welzijn grootste uitgaven Veel geld kost het onderhoud van wegen, fiets paden, waterwegen en veren. In 1985 zullen enkele nieuwe wegen worden aangelegd, en in totaal zo'n 10 km fietspad. De post verkeer en vervoer omvat 45%van alle provinciale uitga ven. Het welzijn is hierna de grootste uitgavenpost: 16%van het budget besteedt de provincie aan zaken als studiefinanciering, bibliotheekwerk, jeugd- en jongerenwerk, kunstzinnige vorming, sport, monumentenzorg, samenlevingsop bouw, ouderenbeleid, emancipatie en volksge zondheid. Zo'n 9%van het vrij te besteden bedrag van de provincie is bestemd voor het milieu: bodem sanering, luchtverontreiniging, geluidhinder, aankoop natuurterreinen en alle overige activi teiten op het gebied van natuur- en land- schapszorg. Het geld van de provincie gaat verder meer dan op aan ruimtelijke ordening(6%van het bud get voor 1985), recreatie (5%), economische en agrarische zaken (2%), waterhuishou ding (2%) en openbare orde en veiligheid (1%). Informatie Bij Bureau voorlichting van de provincie (070-116622) is gratis een boekje verkrijgbaar met nog veel meer informatie over deZuidhollandse begroting 1985. De begroting zelf is te koop: afgehaald in het provinciehuis kost deze f 21,- (verzendkosten: f 8,-). Tijdens kantooruren kan men in de bibliotheek in het provinciehuis de begroting inzien. Op de donderdagen 6 en 13 december vergaderen provinciale staten vanaf 9.30 uur in de statenzaal van het provinciehuis aan de Koningskade 1 in Den Haag. ledereen is daarbij van harte welkom. Bel voor algemene informatie over het werk van de provincie, voor gratis folders over diverse onderwerpen (zoals recreatie, bodemsanering, plankzeilen, zwemwaterkwaliteit, streek plannen, subsidies voor bedrijven) én voor de provinciale sticker - met vlag en wapen - met Bureau voorlichting, telefoon 070 -116622. Dit is een publicatie van het provinciaal bestuur van Zuid-Holland, Koningskade 1, 2596 AA Den Haag. Vervangende marktdagen voor 1e Kerstdag en Nieuwjaarsdag Burgemeester en wethouders van Hillegom hebben op grond van artikel 2, lid 3 van de Marktvdrordening vervangende marktdagen aangewezen in verband met het samenvallen van de wekelijkse marktdag met 1 e Kerstdag en Nieuwjaarsdag. De weekmarkt zal hierdoor worden gehouden op de maandagen 24 en 31 december tussen 9.30 en 15.00 uur, op het Henri Dunantplein. Hillegom, 5 december 1984. De burgemeester van Hillegom, Drs. J. L M. Hermans GEMEENTE WARMOND Burgemeester en Wethouders van Warmond maken bekend, dat de Oranje Nassaulaan, ter hoogte van het Warmonderhek, afgesloten zal worden voor al het ge motoriseerde verkeer in de nacht van maandag 10 op dinsdag 11 december a.s. tussen 01.00 en 05.00 uur. Dit in verband met de gelijktijdige uitvoering van werk zaamheden aan de riolering en drinkwaterleiding aldaar. De waterlevering in het gebied tussen het Warmon derhek en de spoorbaan wordt gedurende deze uren stopgezet. De bewoners wordt verzocht hiermee reke ning te houden. Gedurende de afsluiting is Warmond voor het verkeer, uitgezonderd fietsers en voetgangers, slechts bereik baar via de Warmonderdam en het Oosteinde. Warmond, 5 december 1984 Burgemeester en wethouders van Warmond, de secretaris, C. Zoetemelk de burgemeester, wnd. C. A. van Schagen

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 8