BAANVAK Parkeernota leidt tot onrechtvaardig beleid crb 'Gemeente mist subsidies uit Europees fonds' CDA-raadslid Van Duijn: Cursussen Open School MMRGRONDI PAGINA 4 LEIDEN WOENSDAG 5 DECEMBER 1984 LEIDEN - "Grote subsidiebedragen uit het Europees So ciaal Fonds gaan aan de neus van Leiden voorbij. Leidse aanvragen zijn in de afgelopen jaren afgewezen omdat op verkeerde subsidieregelingen een beroep werd gedaan. Voor 1985 heeft de Leiden geen aanvragen ingediend bij het fonds, terwijl in de gemeente tal van activititeiten aan wezig zijn waarvoor subsidie is te krijgen." CDA-raadslid Van Duijn wrijft dit burgemeester en wethouders on der de neus in een motie die tijdens de begrotingsbehandeling aan de orde komt. Hij wijst er op dat een gemeente als Noord wijk in 1984 2,7 miljoen gulden uit het fonds heeft gekregen. De christen-democraat verzoekt burgemeester en wethou ders daarom zo snel mogelijk actie te ondernemen. Van Duijn denkt dat dit de Leidse werkloosheidssi tuatie ten goede kan komen. Volgens Van Duijn zijn de subsi dies uit het fonds zeer aanzienlijk. Hij somt een reeks van activiteiten op die ervoor in aanmerking zou den komen: projecten voor be roepsopleiding in kleine bedrijven, herscholing, activiteiten die uniek zijn voor de streek, die gericht zijn op roldoorbreking, beroepsoplei ding van minderheden en gehandi capten, experimentele beroepsop leidingen en ook vernieuwingen in bestaande beroepsopleidingen. Van Duijn wil van het college te vens weten welke subsidieaanvra gen Leiden bij het Europees So ciaal Fonds heeft gedaan en waar om die volgens B en W niet zijn ge honoreerd. Hij vraagt zich af waar om Leiden voor 1985 geen aanvra gen heeft gedaan, terwijl andere gemeenten in Zuid-Holland in to taal voor 17 miljoen gulden in 1985 subsidie aanvragen en Leiden vol doende activiteiten heeft die voor subsidie in aanmerking komen. Van Duijn meent dat B en W in nauw overleg met de betrokken raadscommissies hiervoor plannen moeten ontwikkelen. LEIDEN - De Open School voor volwassenen begint in januari met twee nieuwe groepen. Mannen en vrouwen vanaf 17 jaar die mini maal vijf klassen van de lagere school hebben doorlopen en maxi maal twee jaar voortgezet onder wijs hebben gevolgd, kunnen mee doen met de cursussen. Twee maal per week zijn er bijeenkomsten. Op de ene worden twee vakken ge volgd: Nederlands en Engels. Tij dens de tweede (thema)bijeen- komst kan men zelf onderwerpen kiezen als kernenergie, gezond heidszorg, vrije tijdsbesteding of andere onderwerpen waarmee men thuis, op het werk of in de vrije tijd te maken krijgt. Iedereen kan in eigen tempo werken en leert niet alleen uit boe ken, maar ook van films, excursies en gesprekken. De men twee jaar in beslag en het cur susgeld bedraagt zestig gulden per jaar. De themabijeenkomsten worden gehouden op donderdagmiddag (in Het Leidse Volkshuis) en op dinsdagmiddag (in De Klinker). De vakkenbijeenkomsten zijn op woensdagmorgen in de Emilie Knappert scholengemeenschap aan de Vijf Meilaan. Wie meer wil weten over de Open School doet er goed aan naar de Open Huis-dagen te komen. Die zijn op 11 december van half een tot vier uur in De Klinker, Berlage- straat 2 en op 12 december van half negen tot twaalf uur in Het Leidse Volkshuis, Middelstegracht 5 en 7. Aan de Open School Leiden werken behalve De Klinker, het Volkshuis en de Emilie Knappert ook mee: vormingscentrum Troef en het Leids Edukatief Sentrum. Hoe kom je rond met weinig geld December is niet alleen een van de gezelligste, maar ook een van de duurste maanden van het jaar. Vandaar dat juist deze maand een tweedaagse cursus wordt ge houden voor werkloze en werkende jongeren die van hun inkomen niet of nauwelijks rond kunnen komen. De cursus wordt 10 en 11 december gehouden in 'Overvoorde' in Rijswijk. Het initiatief gaat uit van de af deling Werkende Jongeren van het Christelijk Nationaal Vakver bond. Volgens jeugdwerkleid ster Corine de Kruyk van het CNV is niet voor niets december gekozen om voorlichting te ge ven over de manier waarop jon geren het beste hun inkomen kunnen besteden. In die maand hebben de meeste jongeren veel problemen om van hun uitkering of salaris rond te komen. H^t is voor het eerst dat het CNV zo'n cursus houdt. Volgens Corine de Kruyk zijn in het verle den weliswaar meer cursussen georganiseerd, maar niet speci fiek over de besteding van het in komen. Je zou voorshands ver wachten dat een vakbond al veel eerder met zo'n idee was geko men, maar volgens Corine waren er ook nog tal van andere proble men waarover al cursussen zijn gehouden. In dat verband noemt zij een cursus over onder meer de arbeidstijdverkorting, de wij ze waarop jongeren hun vrije tijd kunnen invullen en een cursus over het opzetten van een eigen bedrijf. Tijdens de bijeenkomst in Rijs wijk wordt algemene informatie geboden door een aantal specia listen over de besteding van het inkomen. Jongeren wordt ge leerd een planning te maken van inkomsten en uitgaven zodat ook de laatste week van de maand nog geld aanwezig is om rekenin gen te betalen. Er wordt niet al leen algemene informatie gebo den. Jongeren die adviezen wil len hebben over de wijze waarop zij hun uitgaven moeten beste den, kunnen ook terecht. "Als de tijd daarvoor niet toereikend is, kan altijd een afspraak worden gemaakt", aldus de jeugdwerk- leidster van het CNV. In principe is de bijeenkomst bedoeld voor jongeren tot 30 jaar. Maar op die leeftijdsgrens wordt niet al te nauwkeurig gelet omdat volgens Corine de Kruyk soms ook ouderen belangstelling hebben voor de cursus. Zo heeft zich een 47-jarige moeder ge meld die met haar zoon de cur sus wil bijwonen. De belangstelling is nog met overweldigend. Er hebben zich ongeveer twintig mensen ge meld die aan de tweedaagse cur sus willen deelnemen. "We kun nen er nog wel meer gebruiken", aldus Corine die in tal van regio nale dagbladen in Rotterdam, Den Haag en Leiden een oproep heeft laten plaatsen. Het maxi mum aantal deelnemers be draagt 40. Het CNV neemt trouwens een belangrijk deel van de kosten voor zijn rekening. De twee da gen durende cursus kost tien gulden. In die prijs zijn de kosten van een overnachting, warme maaltijd en ontbijt inbegrepen. De deelnemers krijgen de kosten van openbaar vervoer tegen overlegging van vervoersbewijs vergoed. En wie met de auto komt - maar dat zullen er waar schijnlijk niet veel zijn - krijgt een tegemoetkoming in de kos ten van 17 cent per kilometer. Aanmeldingen: CNV, Huygens- straat 5 te Den Haag, tel. 070- 884702. Steun van rijk voor bedrijfjes Mensen die moeten leven van een uitkering en een eigen be drijfje willen beginnen, komen in principe in aanmerking voor een financiële steun van het rijk van maximaal 25.000 gulden. Het inkomen van de 'starters' wordt bij het verkrijgen van een krediet verder aangevuld via een bij standsuitkering. Er zal niet wor den gekeken of de beginnende ondernemer een eigen huis heeft of een grote som geld op de bank. Daarmee is de Rijksgroeprege- ling Zelfstandigen nu ook toe gankelijk voor mensen zonder werk die in het kader van de bij stand, WW of RWW, WAO of de AAW een uitkering krijgen. In- Het schoonmaken van het Noordwijkse strand is best zinvol. Maar of het - met behoud van uitkering - zinvolle bezigheid is voor werklozen? Wie ziet zich al bezig op het strand? (geënsceneerde foto Hol dien zij een beroep doen op de nieuwe regeling en dus een be drijfje willen beginnen, wordt de uitkering stopgezet en komen zij voor een (aanvullende) uitkering in aanmerking in het kader van de Algemene Bijstandswet. Staatssecretaris Van Zeil van economische zaken heeft de wij ziging van de Rijksgroepregeling Zelfstandigen onlangs bekend gemaakt. Hij wil daarmee moge lijk maken dat mensen die moe ten rondkomen van een uitke ring en over het algemeen geen eigen geld hebben, ook de kans krijgen een bedrijfje te beginnen. Van Zeil heeft daarover een brief geschreven aan zijn collega De Graaf van het ministerie van so ciale zaken. De wijziging in de regeling wil niet zeggen dat iedereen nu maar een eigen bedrijfje kan begin nen. De verzoeken om geldsteun moet vergezeld gaan van onder meer een deskundigenrapport, en een zogenaamd onderne mingsplan. Daaraan moet een advies worden toegevoegd van de Plaatselijke Commissie Zelf standigen. Gezellig strand schoonmaken? Burgemeester en wethouders van Noord wijk denken een nieu we mogelijkheid te hebben ge vonden om de werkloosheid in dit dorp - een beetje - op te los sen. Ze zijn namelijk een voor stel aan het voorbereiden om werklozen met behoud van uit kering in te schakelen bij het schoonmaken van het strand. Telkens als er een flinke storm heeft gewoed, ligt het strand vol rommel. Nu gebeurt het wel eens dat aanstaande badgasten van te voren een kijkje komen nemen of de plaats waar ze hun vakantie willen doorbrengen echt wel zo aardig is als in de folders wordt gesuggereerd. En als ze dan een strand aantreffen dat is bezaaid met lege flessen, olieresten, wrakhout en aangespoelde on dernemersenquêtes, zouden ze wel eens hoofdschuddend kun nen vertrekken om nooit meer hun gezicht in het zeedorp te la ten zien. Dat is niet best voor het toeris me, hebben raadsleden, onder nemers en VW-mensen al ver schillende keren uitgeroepen. Nu wordt het strand vlak voor en tijdens het seizoen schoongehou- den door een bedrijf dat hiervoor speciaal is ingehuurd. Maar de raadsleden, ondernemers en VW'ers vinden nu juist dat het strand ook buiten het seizoen ge regeld moet worden schoonge maakt. Vandaar dat de gemeente een beroep wil doen op werklozen. Dan is iedereen tevreden. Het schoonmaakbedrijf blijft ge woon aan de slag, dus banen gaan er niet verloren. De badgas ten en aanstaande badgasten kunnen verheugd zijn omdat het strand schoner wordt en de ge meente is blij omdat het haar in principe niets kost. Het is alleen even afwachten wat de werklozen er zelf van vin den. Voor het ophalen van schil len waren in Noordwijk maar met moeite voldoende mensen te vinden. Dus of zij staan te trap pelen om in weer en wind met balken, flessen en teerklonten te zeulen, is maar de vraag. De meest curieuze uitspraak van het jaar 1984 komt vrijwel zeker van wethouder Jit Peters. Nau welijks een half jaar portefeuille houder verkeer zei hij in het ge meentelijke blad Stadswerk over het parkeerprobleem in Leiden: "De binnenstad staat niet vol. Er is parkeerruimte voldoende". Erg serieus kan hij die uit spraak niet hebben bedoeld, want hij deed hem na het ver schijnen van de inmiddels be ruchte parkeernota. Daarin staat hoe B en W het probleem van het grote tekort aan parkeerplaatsen onder de knie willen krijgen en in de toekomst het parkeren aan banden willen leggen. door Henny van Egmond Dat gebeurt onder meer door iedereen die in de toekomst zijn auto in de binnenstad wil stallen te laten betalen voor een par keerplaats. Bewoners en bedrij ven kunnen ontheffingen krij gen, maar betalen daarvoor res pectievelijk 240 en 390 gulden. Indien een bedrijf meer dan twee vergunningen wil hebben, kos ten de volgende het dubbele. Bepaalde straten en wijkjes in .de binnenstad worden aangewe zen voor het parkeren van de au tomobilisten met ontheffing. Die mogen overigens ook hun auto's zetten op plaatsen waar een par- keermeter of -automaat staat met uitzondering van de kort-par- keerplaatsen. Alle andere auto mobilisten moeten voortaan hun vervoersmiddel zien kwijt te ra ken op de officiële parkeerplaat sen waar via een meter of auto maat wordt betaald of in een van de parkeergarages. Het foutpar- keren wordt tegengegaan door meer paaltjes en een strengere controle. Op zich lijkt het een aardig sys teem, maar bij nadere bestude ring blijkt het niet alleen on rechtvaardig, maar tevens on handelbaar én veel te duur. Onrechtvaardig De onrechtvaardigheid zit op diverse manieren in het systeem. De meest duidelijke is het onder scheid tussen de binnenstad en de rest van Leiden. Peters erkent die onrechtvaardigheid en zegt zelfs dat iedereen in de toekomst moet betalen voor de aanleg en het onderhoud van parkeerplaat sen en de controle op de nale ving. Het is natuurlijk gek dat juist één groep (bedrijven en be woners van de binnenstad) daar voor opdraaien. Net of zij alleen baat hebben bij een goed par keerbeleid. Een ander punt dat meespeelt, en blijkbaar over het hoofd wordt gezien door de bestuur ders, is het onderscheid tussen de-binnenstadbewoners. Vooral de PvdA pleit altijd voor lasten verdeling op basis van inkomen, maar dat gebeurt nu in het ge heel niet. Een tweede punt in dit verband is het verschil tussen mensen met en zonder werk. Ie mand die voor z'n werk vrijwel de gehele dag op pad is met z'n auto heeft geen ontheffing nodig. Alleen op koopavond en zater dag moet hij z'n auto even buiten het gebied parkeren. Juist de mensen die veel thuis zijn, om dat ze bijvoorbeeld een pensioen of geen werk hebben, kunnen bijna niet onder een ontheffing uit. Meer betalen Een andere vraag die in dit ka der interessant is, wordt ook niet in de parkeernota beantwoord. Vooral de winkeliers pleiten de laatste jaren met veel verbaal ge weld en uiterlijk vertoon voor meer parkeerplaatsen. Het is ook in hun voordeel, want hoe aan trekkelijker Leiden wordt, hoe meer mensen geneigd zijn hier hun inkopen te doen. Als je iets graag wil en je kan er financieel beter van worden, dat lijkt het lo gisch dat je dan ook bereid moet zijn daarvoor geld op tafel te leg gen. Natuurlijk is er nu een tariefs- verschil tussen de ontheffingen voor bewoners en bedrijven, maar dat is veel te gering. Bedrij ven krijgen alleen een ontheffing als ze kunnen aantonen dat het noodzakelijk is bij de uitoefe ning van het werk. Kortom, de kosten van zo'n ontheffing zijn dan aftrekbaar van hun jaarlijkse belastingaanslag. En dat is bij het merendeel van de bewoners niet het geval. Het is dan ook niet meer dan normaal dat bedrijven veel meer zouden moeten beta len dan bewoners. En eigenlijk zou de vraag moe ten zijn of de kosten van parke ren, los van de tarieven voor de ontheffing, niet voor een deel door de bedrijven moet worden opgebracht. Zij hebben er ten slotte de meeste baat bij. Geen garantie Behalve onrechtvaardig zal het nieuwe parkeersysteem ook on handelbaar zijn. Lichtzinnig wordt omgesprongen met de ge volgen van deze ingrijpende wij ziging. De parkeerdruk in de wij ken die vlak buiten het nu aange wezen parkeerrestrictiegebied liggen, krijgen logischerwijs meer auto's te verwerken. Waar om zou je 240 gulden betalen om je auto bij je huis te parkeren als je hem even om de hoek gratis kwijt kan? Een ander aspect is het totale aantal ontheffingen. Maximaal worden er 1.420 verleend (1.010 aan bewoners, 410 aan bedrij ven), terwijl er veel meer auto's in de binnenstad door bewoners en bedrijven worden gepar keerd. Indien er meer ontheffin gen worden verleend, blijven er veel te weinig parkeerplaatsen over voor mensen die op bezoek komen. En zelfs voor de 1.420 onthef finghouders zijn niet voldoende parkeerplaatsen. Met andere woorden, al betaal je 240 of 390 gulden, enige garantie over het daadwerkelijk krijgen van een parkeerplaats heb je niet. Zeker niet op koopavond en zaterdag als de binnenstad propvol staat met (fout-)geparkeerde auto's. Peters hoopt deze problemen aan te pakken door een strenge controle. De huidige negen par- keercontroleurs krijgen er der tien collega's bij. Maar zelfs nu zijn de parkeercontroleurs niet in staat een adequate controle uit te oefenen in een veel kleiner ge- Er is doordeweeks parkeerruimte genoeg in de Leidse binnenstad, zoals hier op het parkeerterrein Garenmarkt. Het probleem manifesteert zich alleen op donderdagavond en zaterdag. (arc bied. Al is de uitbreiding fors, in de praktijk zal blijken dat het volstrekt onvoldoende is. Melkkoe Het zwaarste punt van kritiek treft echter de financiële kant van de nota. Hoewel het parke ren geen 'melkkoe' mag worden, aldus wethouder Peters, wordt er het eerste jaar al een winst ge maakt van ruim 300.000 gulden. En dan gaat het hier om een voorzichtige schatting, zoals ge meentelijke woordvoerders fijn tjes benadrukken. Indien alle ontheffingen worden verleend, is er zelfs een jaarlijks overschot van een half miljoen gulden. Winst is nodig, wederom aldus Peters, om het tekort in het hui dige parkeerfonds (ruim 729.000 gulden) op te heffen. Ongeacht de vraag of het redelijk is vroege re tekorten te dekken via een nieuw systeem, resteert de kwes tie van de veel te hoge tarieven. Uit het financiële plaatje blijkt dat de ontheffingen eigenlijk he lemaal niets hoeven te kosten. Door de verscherpte toepassing van de parkeercontrole worden de inkomsten bij de meters en automaten meer dan verdub beld. En dat is ruim voldoende! om het nieuwe systeem zonder tekorten te laten functioneren. Zelfs dan houdt de gemeente jaarlijks nog 150.000 gulden over. Deze cijfers stellen de uitspraak van wethouder Peters dat het systeem geen 'melkkoe' mag worden in een wel heel bijzonder daglicht. Bijstellen Het zal duidelijk zijn dat de parkeernota moet worden bijge steld. En dat zal ook gebeuren, want formeel en informeel heb ben raadsleden van het CDA en de PvdA al laten weten de tarie ven te hoog te vinden en ook op andere punten niet geheel con tent te zijn met de nota. Gebeurt dat wederom niet, dan is het misschien beter het hele parkeerbeleid te laten varen, zo als oud-wethouder Waal al eens voorstelde. Al was het alleen maar omdat dan aan alle ondui delijkheid op parkeergebied een eind wordt gemaakt. Hengelsport DW hield een wedstrijd in Lei den met de volgende uitslag tot gevolg. 1 K. Laterveer 3900 gram- 78 stuks, 2 A. Laterveer 2525-63,3 P. Blok 1925-43,4 J. Hakker 1600- 20, 5 P. Moonen 1550-33, 6 W. Smit 1525-39, 7 H. Laterveer 1250-22, 8 W. Teske 950-19, 9 P. Leuering 850-26, 10 W. Waltman 850-24. Homoseksualiteit De Leidse Werkgroep Homosek sualiteit houdt donderdag de maandelijkse ontvangstavond in haar soosruimte aan de Caecïlia- straat 18. Aanvang negen uur. De avond is bestemd voor man nen of vrouwen die bij zichzelf homoseksuele gevoelens hebben ontdekt. Voor meer informatie: tel. 071-761013. Jongeren Het LVC, Breestraat 66, houdt donderdagCivond van acht tot half tien tijdens het wekelijks sportcafé voor jongeren een 'hap py hour'. Drank is dan goedko per en er wordt een film met de Pink Panther' gedraaid. Het Breehuys, Breestraat 19, heeft de zelfde avond scholierencafémet darts, tafeltennisen en swingen. LEIDEN - Geboren: Janneke, dv. P. M. Korbee en C. B. Salman; Janna Hille- gonda, dv. H. G. Oost en B. T. M. de Vos; Hilko Peter, zv. P. C. Chang en I. Osin- ga; Nathasja, dv. C. de Best en A. J. van Klaveren; Martinus Johannes, zv. Q. P. G. van der Klugt en A. van der Meulen; Leentje Jacoba, dv. W. Oliemans en M. van Leeuwen; Mohamed, zv. R. Maat- oug en D. Meatougui; Bianca, dv. H. J. Bakker en C. C. Mieremet; Theodorus Pieter, zv. M. P. J. van der Laaken en C. M. Broekhof; Arta Paulina Maria, dv. R. T. W. M. Thomeer en M. A. K. van Ame- rongen; Michael, zv. W. van der Plas en A. Hoek; Cheyenne Joyce Dominique, dv. L. J. A. M. van den Burg en M. W. G. van Werkhoven; Jordy, zv. R. Boezaard en R. Favier; Lize Marijn, dv. J. W. M. Straathof en I. W. M. Gottenbos; Ste- phan, zv. A. J. van Nierop en T. Teeu- wen; Cornelis Reginald, zv. J. N. J. van Egmond en J. M. Hoek; Dorien Elisa beth, dv. G. Bannink en J. H. Pasman; Angelique, dv. W. Nievaart en J. Ver baan; Joke Johanna Margaretha, dv. J W. den Eisen en E. Bourgonje; Charissa, dv. E. Zuidmeer en C. Pardon; Marieke Geertruida, dv. M. L. van Leeuwen en G. M. de Jong; Martijn, zv. A. P. van der Ster en A. Haasnoot; Marjan, dv. W. Groenendijk en A. Slingerland; Dennis Cornelis Johannes, zv. F. W. Kamps en C. A. M. Heemskerk; Annette, dv. H. H. van Tricht en J. C. Ouwehand; Joyce, dv. L. Cerdijn en A. Imthorn; Willempje Jacoba, dv. J. Zwanenburg en K. H. van Dijk; Naomi Berendje, dv. W. B. Tieman en B. W. Westera; Priscilla, dv. W. A. van Leeuwen en A. Stuiver; Inge, dv. H. E. de Zeeuw en A. J. Joustra; Johan Wi- liam, zv. J. A. Hulscher en S. H. M. Hols- ken; Irene Maartje Hanne Josefine, dv. P. Glasbergen en C. P. J. M. Jansen; Mirte Floor, dv. H. J. M. Verkooijen en J. M. H. J. van de Kruijs; Ian Vincent, zv. J. J. van der Werf en J. Siebert; Alex, zv. A. G. van Rhyn en B. F. van den Brink; Ruben, zv. S. Balian en J. M. de Haas; Nicolaas Petrus Maria, zv. J. M. M. Warmerdam en G. J. R. M. van Keste- ren; Carmen Tamara, dv. G. van der Does en C. J. Glasmacher; Cihan, zv. O. Karaca en T. Yenilmez; Daisy, dv. J. W. Olierook en M. M. van Hal; Laura, dv.' B. L. Zeilstra en A. M. Lagas; Hendrika Cornelia Kim, dv. P. J. van Emmerik en H. W. de Gunst; Pascal, zv. A. C. van Dhmingen en J. M. van der Meide; Mau rice, zv. A. C. van Druningen en J. M van der Meide; Alieze Kirsten, dv. B van Kruistufn en J. Hoek; Anne Huber- tine, dv. G. van der Bent en W. van Dijk; Laura, dv. H. van der Luijt en N. J. H. Zwanenburg; Ietje, dv. J. van Halem en J. Wagenaar; Patricia, dv. N. J. W. Tette- roo en F. H. O'Dowd; Natascha, dv. G. G. Oosterveen en G. Velthuijzen; Clyde Benjamin Lorenzo, zv. J. E. Waal en G. M. del Prado; Marjolein Elisa Trude, dv. P. A. B. de Bruijn en D. W. Zwanen burg; Arelis Bartholomeus, zv. A. Bol en I. J. Knegt; Trijntje Cornelia, dv. J. Nijgh en W. J. Dijkhuizen; Aykut, 5 M. A. van der Sterren; Richard Martinus Antonius, zv. J. M. Geerlings en W. M. A. van der Sterren; Eva, dv. S. M. Vaghi en Y. M. Tromp; Maria Antoinette Nina, dv. C. T. Herweijer en Y. J. Hoorn. LEIDEN - Overleden: E. M. W. van Rossum, geb. 29-5-1920, vrl. geh. gew. met D. van Opijnen; J. C. Berkhout, geb. 18-12-1921, man; C. van Steenber gen, geb. 24-3-1930, vrl. echtg. van I. E. Keijzer; J. Tapiheroe, geb. 27-11-1926, vrl. echtg. van B. Westrik Broeksma; J. M. Groenewegen, geb. 18-3-1913, man; A. J. Voorhorst, geb. 8-11-1909, vrl. echtg. van G. Huiskamp; W. Mooije- kind, geb. 5-1-1911, man; G. Groen, geb. 17-12-1920, man; J. Riethoven, geb. 14- 16-1907, vrl. geh. gew. met H. Kadé; T. J. Beuk, geb. 10-10-1923, man; C R. Kouf- feld, geb. 28-8-1903, man; J. Nieuwen- burg, geb. 20-5-1902, man; E. S. Lardee, geb. 16-1-1899, vrl. geh. gew. met J. H. Landkroon; A. Schapowalowa, geb. 1-5- 1924, vrl. geh. gew. met J. J. Kemp; H. van Werkhoven, geb. 13-6-1909, man; C Gaastra, geb. 20-4-1896, vrl.; L. M. de Heiden, geb 19-10-1907, man; A. Smit, geb. 26-4-1911, man; H. J. Langeveld, geb. 14-7-1927, man; P. J Schoonen- berg, geb. 6-11-1926, man, J. Lepelaar, geb. 7-5-1897, vrl. geh. gew. met P. van Hooidonk; J. F. Le Blansch, geb. 1-7- 1890, vrl. geh. gew. met W. F. A. Ver- LEIDEN - Gehuwd: P. H. A. van As en C. Vletter; N. C. M. van Staalduinen en J. Gunning; D. N F. Kiehl en C. M. J. van der Meij; R. H. A. Stuurman en S. P. A. M. Boons; J. Hensing en W. Borger; M. F. Sjardijn en J. W. de Jong; R. Voge lenzang en E. Wendt; C. de Ruiter en S. A. C. Hiliebrand; N Pardon en D. M. van Aalst; J. D. Koster en M. W. Holswil-

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 4