Ook in Katwijk aan Zee kun je nu op de grootste rekenen. Voorstraat 62 01718-75041 Veilingpercentage Flora kan volgend jaar opnieuw omlaag ir randstad uitzendbureau Bestuur Rijnsburgse veiling verwacht ruime winst VVD: Omleidingsweg moet aansluiten op Plesmanlaan mA§+ 4 rjr PAGINA 14 WOENSDAG 5 DECEMBER 1984 RIJNSBURG - Het vei lingpercentage voor kwe kers bij de Rijnsburgse bloemenveiling Flora zal volgend jaar waarschijnlijk worden verlaagd van 6 naar 5,7 procent. Het bestuur van Flora zal dit de leden - de bij de veiling aangesloten kwekers - op 28 december voorstellen tijdens de alge mene ledenvergadering. Het veilingpercentage is het ge deelte van hun omzet dat kwekers aan de veiling moeten afdragen. De verlaging van dit percentage is mo gelijk doordat het de veiling finan cieel voor de wind gaat. Het be stuur verwacht volgend jaar dat de omzet van Flora in geld met zes procent zal étijgen. Zelfs met een verlaging van het veilingpercenta ge van 6 naar 5,7 procent, boekt de veiling dan een winst van 2,2 mil joen gulden. Het veilingpercentage wordt in de jaren na 1985 waarschijnlijk nog lager. T. Langerak, secretaris van het bestuur van de veiling, ver wacht dat het in 1988 kan zijn ge daald tot 5,1 procent. Hij gaat er daarbij van uit dat de omzet van de veiling met zes procent blijft stij gen. Is die omzetstijging hoger, dan zit er volgens hem mogelijk zelfs een verlaging tot 4,9 procent Uitbreiding De winst die de veiling volgend jaar denkt te maken, wordt voor een gedeelte gebruikt opi een be gin gemaakt met de uitbreiding van de aanvoerzaal. Deze is door het toenemende aantal kwekers dat bij de veiling is aangesloten en het stijgende aantal bloemen dat er wordt verhandeld, langzamerhand te klein geworden. Eind deze maand doet het be stuur van de veiling het voorstel om anderhalf miljoen gulden opzij te leggen voor het bouwrijp maken van het terrein waar de uitbreiding van de aanvoerzaal moet verrijzen. Deze investering kost de veiling aan rente en aflossing twee ton per jaar. Het definitieve besluit om de aanvoerzaal uit te breiden zal pas later volgen. Waarschijnlijk tijdens de ledenvergadering in juni 1985, zo verwacht Langerak. Het plan wordt op dit moment nog nader uitgewerkt. Mocht het echter snel zijn voltooid, dan mag niet worden uitgesloten dat het bestuur eerder volgend jaar een extra ledenverga dering uitschrijft. VALKENBURG - De omleidings weg tussen Katwijk en Leiden, de zogenaamde S-4, moet aansluiten op de Plesmanlaan in Leiden. Daar hamert de Valkenburgse WD- fractieleider P.T. Mizee met klem op bij het college van B en W. Hij zei gisteravond tijdens de algeme ne beschouwingen over de begro ting voor 1985 van de gemeente on der meer dat geen van de bezwaren van de gemeente Leiden tegen de weg geen stand houdt. "Doordat de Hoofdstraat in prin cipe voor doorgaand verkeer is af gesloten en het verkeer door de af sluiting van de Rijndijk in Leiden is afgeremd, zoekt het verkeer thans hoofdzakelijk zijn weg via de Plesmanlaan en de nieuwe Dr. Le- lylaan. Van verkeersopstoppingen op het Stationsplein in Leiden, waar deze gemeente zo bang voor is, hebben we nog niets gehoord", aldus Mizee. .Volgend jaar juni kunnen de le den waarschijnlijk ook een voor stel tegemoet zien om de kopershal uit te breiden. Deze is vorig jaar ook al vergroot met 10.000 vierkan te meter. Alle ruimte daar is nu echter verhuurd en de veiling heeft zelfs een wachtlijst moeten aanleg gen. De winst die overblijft als de las ten van de investeringen ervan zijn afgetrokken, wordt waarschijnlijk in de reserves gestopt, legt Lange rak uit. Daar zit nu nog ongeveer anderhalf miljoen gulden in. Het bestuur streeft, er naar een reserve op te bouwen die tussen de vijf en tien miljoen gulden bedraagt. Winst Zoals het er nu naar uitziet, be haalt Flora dit jaar (1984 dus) een hogere winst dan eerder werd ver wacht. Volgens Langerak schatte het bestuur aanvankelijk een winst van 1,4 miljoen gulden. Uit de voorlopige cijfers blijkt echter dat in 1984 mag worden gerekend op 2,4 miljoen winst. Dit resultaat is onder meer te dan ken aan een grotere omzetstijging. Het veilingbestuur verwachtte een stijging van de omzet met acht pro cent. Tot en met november ging de omzet echter met 10,5 procent om hoog. Langerak verwacht dat, als het weer niet plotseling omslaat en de 'straatverkoop' door vorst komt stil te liggen, Flora een dergelijke omzetstijging waarschijnlijk over heel 1984 kan boeken. De veiling behaald deze maand zeer waarschijnlijk voor het eerst in haar bestaan een jaaromzet van 300 miljoen gulden. Langerak ver wacht dat deze mijlpaal in de week tussen Kerst en oudjaar wordt be reikt. Vorig jaar behaalde de vei ling een omzet van 281 miljoen gul den. Penningmeester H. van Egmond treedt tijdens de ledenvergadering op 28 december af als bestuurslid. Van Egmond is 17 jaar lid geweest van het bestuur van de veiling. Hij wordt als bestuurslid opgevolgd door G.J. den Heijer, die ook raads lid is voor het CDA in Rijnsburg. WD Valkenburg wil parkeergeld van bezoekers recreatieplas VALKENBURG - De WD in Val kenburg wil dat bezoekers van het recreatiemeer in de Ommedijkse polder in het Rijndorp gaan beta len voor het parkeren van hun au to. Met dat geld willlen de liberalen onder meer sanitaire voorzienin gen bij de plas financieren. WD'er A. Oosterlee, die het plan gisteravond tijdens de algemene beschouwingen over de begroting van 1985 van het Rijndorp lanceer de, denkt aan een bedrag van één gulden per parkeerplaats. Het in nen van het geld kan volgens hem gebeuren door een werkloze schoolverlater. Oosterlee gaat er vanuit dat door de parkeerheffing wellicht ook de verkeersveiligheid aan de Voor- schoterweg kan worden gediend. "Er wordt dan misschien meer ge bruik gemaakt yan fietsen, inplaats van auto's". Hij wil ook dat B en W bij de PTT een verzoek indienen voor een tele fooncel bij de parkeerplaats. "Daarmee wordt een deel van de overlast voor omwonenden ver minderd. De plaatsing van een te lefooncel kan ook van belang zijn tijdens ongelukken, zodat er om hulp kan worden gebeld". Het ontbreken van enige voorzie ning voor de recreanten bij de plas is ook voor het CDA een doorn in het oog, aldus mevrouw G. Spie ring-Poot. Zij vraagt het college van B en W er bij de provincie op aan te dringen zo spoedig mogelijk te beginnen met de werkzaamhe den om het gebied op en rond de plas geschikt te maken voor re creatie. Beurs Amsterdam Noteringen van woensdag 5 december 1984 (tot 12:32 uur) AANDELEN binnenland doorlopend macintosh 259.00 263.00 vk rohte jisk^ schuppen 37500 3 220 00 2 schuttefsv telegraaf c 239 00 2 Verf9'tOfkb SS 1 wegener c buitenland asas am express 4170 bel! atl. 77.50 boeing M.ïo burroughs Sso 1535 lord 44.40 75.10 honeywell 120.55 lone star 6670 phil morris polaroid 2*60 schlumberg 30 90 Slhïbell 6590* tandy 23 70 lex instru 165 70 westngh. 24.90 beleggingsinst. OBLIGATIES staatsleningen bg111/4 02-07 122 20 bg 10% 82-07 118.60 bg 10 80-88 105.40 bg 9V? 82-07 112.10 b[) 9 83-08 109.40 jgSVz 8411-09 106.30 bedrijfsleven abnIO'/za 105.30 abn 101/4 80 104.70 0 82-90 106.80 indices e.d. Indices (a.n.p.-c.b.s) ob!.lndex/eff.rend.(c.b.s.) GOUD EN ZILVER Vraag ontbreekt Doordat er vanochtend op de Am sterdamse effectenbeurs bijzonder weinig vraag was bleven de omzet ten gering en kwamen de koersen over het algemeen nauwelijks van de plaats. Dat was bijvoorbeeld het geval bij de internationals, waar Koninklijke Olie wat opliep en de andere hoofdfondsen een ietsje moesten prijsgeven. Bij de banken kwamen kleine verliezen voor, evenals bij de assuradeurs. Aegon, waarvan morgen de kwartaalcijfers komen, bleef rond de vorige notering schommelen. Hypotheekbank WUH liep wat op. Bij de uitgevers stond Elsevier- NDU wat onder druk en dat had tot gevolg dat de koers met enkele guldens daalde. Ook bij de scheep vaartaandelen daalden de koersen enigszins maar Pakhoed kon enke le kwartjes aantrekken. Er is een nieuwe vestiging van Randstad Uitzendbureau in Katwijk aan Zee. Wie snel aan de slag wil op kantoor, in de gezondheids zorg, in de techniek of in de industrie kan nu nog dichter bij huis bij ons binnenlopen en zich gratis inschrijven. Wie vrijblijvend nadere informatie wil, belt 01718-75041 Op de grootste kun je rekenen.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 14