Forse markt voor voordelig aandeel Chinezen plaatsen order bij Polygram DSM koopt tijdelijk VDT-aandelen Ruding: fiscaal voordeel komt er niet 'Ommezwaai' bij banken na regen van klachten KLM stopt miljarden in vernieuwing vloot Topman failliete IHB achter Duitse tralies VRIJDAG 30 NOVEMBER 1984 ECONOMIE PAGINA 9 AMSTERDAM (ANP/GPD) - Het kabinet ziet definitief af van plannen om de aankoop van aandelen fiscaal te stimuleren, zo is gisteren bekend gemaakt door minister Ru- ding (financiën). Daarmee blijft een belangrijke mogelijkheid om het eigen vermogen van bedrijven te versterken onbenut. lijk uitmonden in een geschillenre geling. Verder zal binnen de Com missie Consumenten Aangelegen heden van de SER worden gepraat over de algemene voorwaarden van Banken en Giro, waar de reke ninghouder zich aan dient te on derwerpen en die thans vaak een zijdig ten gunste van geldinstellin gen zijn. In januari 1985 praten de banken en de Consumentenbond over het elektronisch betalingsverkeer. Het gaat dan om de wenselijkheid daarvan en over de vraag wie er ge- hmik van kunnen maken. In de cember praat de Stuurgroep Betaalautomaten Tankstations (banken, giro, benzinemaatschap pijen) met de Consumentenbond over een betaalsysteem bij tanksta tions met een speciaal pasje. Volgens Westendorp zijn deze toezeggingen een regelrecht ge volg van de actie van de Consu mentenbond. "De banken hebben ons altijd voorgehouden dat er niet zoveel aan de hand is. Onze bank/ giro-klachtenlijn heeft het tegen deel aangetoond". De bank/giroklachtenlijn kreeg vooral klachten over het feit dat overschrijvingen lang kunnen du ren en dat het geld gedurende eni ge tijd geen rente oplevert. Verder viel het de Consumentenbond op dat banken vaak handelingen ver richten waar hun klanten geen op dracht voor hebben gegeven. Wan neer iemand twee rekeningen heeft en op één daarvan „rood" staat, vult de bank soms eigen machtig het tekort aan uit het sal do van de andere rekening. Veel klachten betroffen het ge brek aan privacy dat de bank- en giroklanten hebben. Een grote bron van ergernis was het feit dat aan de balie voor ieder hoorbaar en zichtbaar privé-gegevens („U staat rood en kunt dus geen geld krij gen") worden gemeld. Ook vinden mensen het vervelend dat de hele rij voor het loket kan zien hoeveel er wordt opgenomen. Dat geeft een onveilig gevoel. Stakers bij loodswezen praten met minister VLISSINGEN (GPD) - De staking bij de ondersteunende loodsdien- sten zal vanmiddag om vijf uur worden opgeschort. Scretaris-ge- neraal drs. Den Besten (ministerie van verkeer en waterstaat) heeft toegezegd dat hij minister Smit- Kroes zal adviseren op korte ter mijn met de vakbond te gaan pra ten. De stakers hebben dat eerder deze week geëist. Alleen het personeel van de sta kende diensten in het district Scheldemond beslist vandaag over opschorting van de actie. De vak- bondsbesturen in de overige dis tricten hebben hun leden inmid dels geadviseerd de staking van middag te beëindigen. Overigens hebben ook de onge- BAARN/EINDHOV^N (ANP/GPD) - De Chinese platenmaatschappij China Records heeft een contract van enkele miljoenen guldens afgeslo ten met het Baarnse bedrijf Polygram. Het betreft machines voor het maken van grammofoonplaten en muziekcassettes. De eerste machines zijn al door Polygram geïnstalleerd in de Chinese stad Guangzhou, waar China Records is gevestigd. Volgens Polygram is het contract mogelijk het begin van een grotere order in het kader van de culturele samenwerking tussen Nederland en China, vooral op het gebied van de populaire en klassieke muziek. Verder zullen grondstoffen en randapparatuur door het Nederlands bedrijfsle ven geleverd worden. In China zal Polygram deelnemen aan de bouw van een nieuwe studio in Guangzhou, met name het akoestische gedeelte. Ook is er kans op dat de modernisering van een al bestaande platenfabriek in Shanghai aan Nederland ten deel valt. Philips Philips hoopt binnenkort orders uit China te krijgen voor onder meer kleurentelevisies. Er zijn besprekingen aan de gang met een Chinese handelsdelegatie, die in ons land op bezoek is. Bij Philips is men nog voorzichtig met mededelingen. Het concern wil nog niets zeggen over welke andere produkten met de Chinese vertegenwoordigers wordt on derhandeld. De Chinese missie reist tot en met eind volgende week door het land. Men is vooral geïnteresseerd in zogeheten consumentenartikelen en in chemische produkten. Afhankelijk van de concrete kontakten die men aanknoopt kunnen orders worden afgesloten. Er worden vrij veel bedrij ven bezocht. Dat is gisteren gebleken in Amster dam tijdens de zesde 'dag van het aandeel'. Blijkens een onderzoek van de Amsterdamse Effecten beurs zou het aandelenbezit fors gestimuleerd worden als de over heid aankoop tot een bepaald be drag aftrekbaar zou maken voor de belasting. Van degenen die al effecten (aan delen of obligaties) bezitten zei 35 procent zeker van de aftrekmoge lijkheid gebruik te zullen maken. Nog eens 28 procent zei dat waar schijnlijk te^ullen doen. Van dege- Effectenbeurs moet misbruik zelf indammen AMSTERDAM (ANP) Er komen voorlopig geen wettelijke maatre gelen tegen handel binnen de ef fectenbeurs waarbij misbruik wordt gemaakt van voorkennis. Minister Ruding (financiën), die onlangs wel maatregelen nam te gen de praktijken van malafide be leggers, zei gisteren in Amsterdam dat de beurs eerst moet proberen heten kwaad zelf in te dammen. Voorzitter B.F. Baron van Itter- sum van de Amsterdamse effecten beurs pleitte onlangs voor wettelij ke maatregelen, maar volgens Ru ding moeten er eerst maar eens bindende afspraken komen tussen beursleden (banken, commissio nairs) en de in Amsterdam geno teerde ondernemingen. Hij ver wees daarbij naar Duitsland waar een soortgelijke regeling bestaat. Ruding erkende dat een dergelij ke onderlinge regeling beperkt blijft. Niet-leden van de beurs die bij voorbeeld als opdrachtgever ge bruik maken van voorkennis blij ven buiten schot. Zou dat uit de hand gaan lopen, dan valt te den ken aan een wettelijke regeling. Ruding wil dat ook overwegen als ons land zou worden gekozen als uitvalsbasis voor transacties waarmee voorwetenschap op bui tenlandse beurzen wordt mis bruikt Voorkomen moet worden dat de goede naam van Nederland in de internationale effectenwereld wordt aangetast, aldus de minister. Hij noemde het misbruiken van voorkennis (door mensen die op grond van geheime informatie te gen de afspraken in aandelen ko pen of verkopen) een kwalijk ver schijnsel. Een dergelijke handel wijze dreigt bovendien outsiders beleggers van de beurs weg te ja gen, wellicht voorgoed, zo waar schuwde de minister. Kort en zakelijk AMEV Het verzekeringsconcern Amev heeft in de eerste negen maanden van dit jaar de winst ten opzichte van dezelfdé periode van 1983 zien toenemen ruim 144 tot 181 miljoen gulden, een stijging van bijna 26 procent. De grootste omzetstijging doet zich voor in schadeverzeke ringen. De stijging is voor verre weg het grootste deel te danken aan de Amerikaanse bedrijven en in het bijzonder aan de ziektekos tenverzekering daar. Ook de winst toename heeft vooral een 'Ameri kaanse' oorzaak: de gestegen dol larkoers. Houtproduktie De houtproduktie in Nederland kan tamelijk eenvoudig en goed koop binnen vijf jaar met ruim tien procent worden opgevoerd. Dit heeft ir. J.L. Volmuller, hoofd Bos bouw van de Heidemij, gisteren ge zegd op een bijeenkomst waar het Meerjarenplan Bosbouw van mi nister Braks (landbouw) werd be sproken. Overheid, bedrijfsleven en particu liere betrokkenen zijn het erover eens dat Nederland zijn houtpro duktie moet verhogen, onder meer om minder afhankelijk te zijn van de import. Van al het hout dat de Nederlandse industrie verwerkt, komt 92 procent uit het buiten land. De overheid wil dit in vijftig jaar terugbrengen tot 75 procent. NS-cao De leden van de Vervoersbond FNV hebben gisteren het principe- akkoord over een nieuwe cao bij de spoorwegen (27.000 werknemers) verworpen. Alleen de afgevaardig de van de spoorwegpolitie was voor vanwege een betere regeling voor diensten in weekeinden en op zon- en feestdagen. De bond moet van de leden terug naar de onder handelingstafel, zo heeft een woordvoerder van de bond meege deeld. Eerder deze week heeft ook de achterban van de Federatieve Spoorweg Vakvereniging (FSV) het bereikte akkoord al naar de prullebak verwezen. Beursberichten op pagina 11 nen die geen effecten bezitten zei 5 procent zeker aandelen te zullen kopen als de aankoop voor de be lasting aftrekbaar is; 25 procent dacht dat waarschijnlijk wel te zul len doen. Het onderzoek is uitge voerd door Intomart onder hoofden van gezinnen, in de mees te gevallen mannen. Minister Ruding, belangrijkste gastspreker in Amsterdam, zei gis teren dat het kabinet 'uiteindelijk' besloten heeft geen belastingvoor deel voor de koop van aandelen in te voeren, waarbij een rol heeft ge speeld dat de aandelenkoersen dit jaar aanzienlijk zijn gestegen. Be gin dit jaar zei minister Van Aar- denne (economische zaken) nog te verwachten, dat in 1985 tot een der gelijke fiscale maatregel zou wor den besloten. Ruding zei dat tot andere vor men van lastenverlichting, zoals verlaging van werkgeverspremies, is besloten omdat "ingrijpende nieuwe maatregelen voor de effec- tenmarkt in feite zouden neerko men op symptoombestrijding. Ik geef de voorkeur aan een meer fun damentele, generieke aanpak van de problemen, namelijk een struc turele verbetering van de rende- HANAU (RTR/DPA) - De voorma lige topman van het vorig jaar fail liet gegane Westduitse bouwma- chineconcern IBH-Holding, Horst Dieter Esch, is gisteren veroor deeld tot een gevangenisstraf van 3,5 jaar. De economische kamer van de rechtbank in Hanau bevond hem schuldig aan overtreding van het ondernemingsrecht en schen ding van vertrouwen. De rechtzaak had betrekking op de rol die Esch heeft gespeeld bij de IBH-dochter Wibau AG, een fa brikant van asfalt- en betonmachi- nes. Esch was daar voorzitter van de raad van commissarissen en heeft vorig jaar in die functie zijn fiat gegeven aan een door de raad van bestuur voorgelegd jaarverslag waarin de omzet bewust vijftig mil joen mark te hoog werd aangege ven. Het bedrag had betrekking op een order uit Iran die wegens de politieke problemen in dat land nooit is uitgevoerd. Het tweede punt waarop de ver oordeling is gebaseerd betreft een lening van 47 miljoen mark die IBH-Holding aan Wibau heeft ver strekt. De rechtbank achtte het be wezen dat dit bedrag op onrecht matige wijze is teruggesluisd naar IBH om de schulden van het con- mentspositie van de bedrijven", al dus de minister. De effectenbeurs zou effectenbe zit gaarne gestimuleerd zien. Voor zitter Van Ittersum wees erop dat in 1979 nog 14 procent van de Ne derlandse gezinshoofden effecten bezat. Nu is dat iets meer dan 9,2 procent (één op de elf), maar wel is de gemiddelde waarde van de ef fectenportefeuille drastisch geste gen: van 10.000 naar 25.000 gulden. Als redenen om niet in aandelen of obligaties te beleggen werden genoemd: men wil direct over het geld kunnen beschikken (64 pro cent), men denkt er veel geld voor nodig te hebben (59 procent), het geld kan beter bij een bank worden ondergebracht (47 procent) en het aanhikken tegen de noodzaak zich voortdurend te moeten informeren (40 procent). De Amsterdamse effectenbeurs staat bij veel mensen in hoog aan zien. Van de ondervraagden meent tussen de 80 en 90 procent dat de beurs een belangrijke sociaal-eco nomische functie vervult. De beurs werd evenwel door ongeveer 40 tot 50 procent van de ondervraagden ook bestempeld als een kapitalis tisch bolwerk. cern te vereffenen. Esch is gisteren tegen een borgsom van een mil joen mark op vrije voeten gesteld in afwachting van de uitkomst van juridisch onderzoek naar andere vermoede vergrijpen. De 41-jarige Esch is halverwege de jaren zeventig begonnen met het opbouwen van een groot con cern door het opkopen van noodlij dende bedrijven. Enkele jaren later was IBH met een jaaromzet van 2,5 miljard mark de op twee na groot ste fabrikant van bouwmachines ter wereld. Tot het concern behoor de onder meer de bekende onder neming Hanomag. Vorig jaar stortte het concern als een kaartenhuis in elkaar. In no vember werd bekend dat de gere nommeerde bank Schroeder, Muenchmeyer, Hengst und Co. (SMH) in grote problemen was ge raakt doordat er veel te veel aan IBH was geleend. SMH werd met een reddingsactie van 600 miljoen mark van het Westduitse bankwe zen op de been gehouden en enke le dagen later bleek het met IBH gedaan. Kort voor de ondergang werkten er 10.000 mensen bij het concern. Nu zijn er daarvan in de bedrijven die na het faillissement zijn behouden nog maar 3000 over. DEN HAAG (ANP) - De banken in ons land hebben volgens directeur D. Westendorp van de Consumen tenbond de afgelopen tijd "een reuzenzwaai" gemaakt in de rich ting van een cliënt-vriendelijker optreden. Oorzaak daarvan is vól gens hem de pressie die zijn orga nisatie heeft uitgeoefend op ban ken en giro om de zwakke positie van de rekeninghouders te verbe teren. Tijdens een actie in oktober uit ten 1500 mensen volgens Westen dorp hun "emoties" en "boosheid" over vermeende benadeling door de instellingen. Bijna zestig pro cent van de klachten betrof de ban ken, ruim veertig de giro. De banken hebben volgens Wes tendorp in korte tijd toegezegd om begin volgend jaar een interne klachtregeling te beginnen, te ver gelijken met de klantenservice bij warenhuizen. Dat moet uiteinde De Zeedijk moet weer een leef bare buurt worden. (foto GPD) 'Economisch herstelplan voor Zeedijk' AMSTERDAM (GPD) - Een eerste stap om van de Amster damse Zeedijk weer een leefba re buurt te maken, is gistermid dag in de hoofdstad gezet. De gemeente Amsterdam en enke le banken en beleggingsinstitu ten hebben een intentieverkla ring ondertekend voor de op- prichting van de NV Economi sche Herstel Zeedijk. Deze maatschappij wil de meest besproken buurt van de hoofdstad weer gezond maken via gezamenlijk aankoopbeleid van panden op de Zeedijk, het bevorderen van de vestiging van nieuw bedrijfsleven en middenstand én de aanpak van de drugsoverlast. Met de aan koop en herstel van panden is in totaal ongeveer twintig mil joen gulden gemoeid. Eén van de pijlers van het plan is de komst van een hotel op de zogenoemde kop van de Zeedijk ©p de hoek van de Prins Hendrikkade. Verder heeft Amsterdam volgens wet houder E. Heerma van econo mische zaken inmiddels twin tig panden op de Zeedijk aan gekocht. Er hebben zich spon taan al dertig startende onder nemers aangemeld. Het eerste nieuwe bedrijf, een bakkerij, heeft gisteren zijn deuren ge opend. Burgemeester Van Thijn zei dat het economisch herstelplan onderdeel uitmaakt van een nieuw geïntegreerd beleid rond de drugsproblematiek in de hoofdstad. B en W presenteren dat volgende week. Al geno men maatregelen zijn het mes- senverbod, het verwijderings gebod en de sluiting van pan den en de meest verregaande maatregel, het samenscholings verbod. DEN HAAG (ANP) - Het aandelen pakket van 24 procent in Van Doorne's Transmissie, dat de Ne derlandse overheid voor een be drag van 10 miljoen gulden heeft overgenomen van Borg Warner, is tijdelijk gekocht door het staatsbe drijf DSM. Het is niet de bedoeling dat DSM de aandelen zal behou den. Waarschijnlijk wordt het aan delenpakket uiteindelijk onderge bracht bij de Maatschappij voor In dustriële Projecten (MIP). Dat zei minister Van Aardenne (economische zaken) gisteren tij dens een overleg met de vaste ka mercommissie. De minister zei verder te hopen volgende week meer te zeggen over de versterking van het top-management bij VDT. Het gaat dan om de aanstelling van een tweede manager, naast de hui dige directeur drs. J. van Ham. De MIP heeft geëist dat het manage ment verbeterd moet worden, wil de maatschappij de aandelen over nemen. Van Aardenne zei er voorkeur voor te hebben dat het belang in VDT dat de staat nu in handen heeft, uiteindelijk bij de Maat schappij voor Industriële Projec ten (MIP) terecht komt. De minis- UTRECHT (ANP) - Bols (900 werk nemers) is gisteren voor een groot deel tegemoet gekomen aan de ei sen van de bonden die het concern een ultimatum hadden gesteld tot 29 november. De bonden gaan vol gende week eerst hun leden raad plegen en tot dan zijn er bij het be drijf in ieder geval geen acties te verwachten. In hun ultimatum eis ten de bonden overleg over een ge leidelijke arbeidstijdverkorting tot 36 uur per week in 1987. Bols heeft nu volgens een woord voerder van het bedrijf aangebo den, de cao die op 1 april van dit jaar is ingegaan te verlengen tot 1 april 1987. Per 1 maart 1985 zou de gemiddelde werkweek dan op 38 ter voelt er weinig voor dat de staat de aandelen definitief in bezit houdt. PvdA-woordvoerder Castri- cum drong hier bij Van Aardenne wel op aan. "Er is geen enkele re den om een andere gegadigde te zoeken voor de aandelen", aldus Castricum, die verder vond dat Van Aardenne erg laat in actie was gekomen bij VDT. De onderne ming bevond zich volgens hem op de rand van de afgrond. Van Iersel (CDA) zei van mening te zijn dat het staatsbezit van de VDT-aandelen een tijdelijke zaak UTRECHT (GPD) - De Rijks Munt in Utrecht gaat volgend jaar juli gouden dukaten uitge ven die er precies hetzelfde uit zien als de eerste die in 1586 werden geslagen. De munt, die geen wettig betaalmiddel wordt, zal tussen de 180 en 185 gulden gaan kosten. In eerste in stantie zullen er 30.000 van wor den geslagen, maar als blijkt dat de vraag groter is, zullen er meer worden gemaakt. In een toelichting op de uitgif te zei 's Rijks Muntmeester ir. De Jong vooral de muntenverza- Bonden laten ultimatum bij Bols vallen uur moeten komen en per 1 januari 1987 op 36 uur. Verder heeft Bols volgens de woordvoerder salarisverhogingen voorgesteld per 1 januari 1985 en per 1 januari 1986 en voortzetting van de bestaande regeling voor vervroegd uittreden tot 1 juli 1987. Ook wil Bols de uitkeringen bij ziekte en arbeidsongeschiktheid tot 1 april 1987 blijven aanvullen moet zijn. Castricum constateerde enigszins honend dat de staat, on danks de kameruitspraak, toch weer gedwongen was een belang in een bedrijf te nemen. "De staat mag weer als vuilnisbak optreden, terwijl de winsten in prive-'handen blijven", aldus Castricum. Van Aardenne toonde zich giste ren optimistisch over de kansen voor Van Doorne's Transmissie om er in te slagen in de zomer van vol gend jaar de produktie van de vol automatische versnellingsbakken op gang te brengen. Daarom vindt de minister het ook gerechtvaar- Rijk komt met gouden dukaat meiaars tevreden te willen stel len, maar ook beleggers. "Maar", zo zei hij, "we zullen de gouden dukaat niet gaan pus hen als een goede belegging, met andere woorden, we gaan geen concurrentieslag aan met bijvoorbeeld de Krugerrand. De Jong maakte verder be- veer 200 loodsen in de Schelde mond er bij de minister op aange drongen zo snel mogelijk met de stakende diensten te gaan praten. Zij zeggen dat er een onveilige si tuatie is ontstaan voor de bevol king, milieu en scheepvaart. Dit komt onder andere omdat verschil lende schepen met gevaarlijke la ding de Westerschelde hebben be- De actievoerders in Vlissingen zijn tevreden over het verloop van de actie. "Er is in ieder geval aan getoond dat privatisering niet mo gelijk is, zonder dat daardoor grote problemen ontstaan", aldus Frans Lambregts van de AbvaKabo. Texel Het overleg tussen de TESO, die veerdiensten op Texel onderhoudt, en de bonden over de voorgeno men reorganisatie bij TESO, is gis teren vastgelopen. TESO wil 21 van de 78 werknemers ontslaan, nu minister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) toestemming heeft ge geven voor de aanleg van een dub bele steiger op Texel. Daardoor wordt het mogelijk het dubbel- deksveer Molengat ook werkelijk als dubbeldeksschip te gaan ge bruiken. Bestuurder R. van Hengel van de Vervoersbond FNV zei dat hij vol gende week acties gaat voorberei den. Hij sloot niet uit dat "de boot dan aan de kant komt te liggen". tot honderd procent van het netto loon. Districtsbestuurder H. Koning van de Industriebond FNV zei gis teravond, dat de salarisverhogin gen die Bols aanbiedt (1,5 procent per 1 januari 1985 en 1,25 procent een jaar later) onvoldoende zijn om de koopkracht van de werknemers op peil te houden. Het landelijk ar beidsvoorwaardenbeleid van de Industriebond gaat uit van hand having van de koopkracht en beta ling van atv uit de stijging van dei produktivitcii. Volgens Koning kan Bols de kosten van de atv best betalen uit de stijging van de pro- duktiviteit. Hij zal het resultaat van het overleg zonder advies (positief noch negatief) voorleggen aan zijn leden. digd dat de staat een financieel risi co heeft genomen door het overne men van de aandelen van het Ame rikaanse bedrijf Borg Warner. Volgens Van Aardenne zag de nu vertrokken partner Borg Warner veel in het produkt van VDT, maar was het probleem dat de Amerika nen eigenlijk alles voor het zeggen wilden hebben. Dat betekende dat Borg Warner een meerderheidspo sitie in het bedrijf had moeten krij gen. Verder wilden de Amerikanen volledig de vrije hand bij een wijzi ging van de organisatie en het ma nagement. kend dat verzamelaars jaars etjes vanaf volgend jaar in on beperkte hoeveelheden kunnen bestellen. Tot nu toe was de uit gifte van te voren vastgesteld op een bepaald maximum. Dit leidde bij uitverkoop tot opdrij ving van de prijzen. De Rijks Munt wil die prijsopdrijving te gengaan door de binnen de vast gestelde besteltermijn van een maand gedane bestellingen ook te leveren. Het is de bedoeling om voor taan elk jaar een gouden dukaat uit te geven, aldus De Jong. AMSTERDAM (ANP) - De KLM zal de komende vijfjaar ruim 1 miljard gulden jaarlijks investeren in vliegtuigen, hangars, een cateringgebouw en automatisering. Ook in 1984 investeert de maatschappij ruim een mil jard. De belangrijkste invsteringen in de nabije toekomst betreffen de vervanging van de vliegtuigen, waarmee de diensten binnen Europa wor den uitgevoerd. Dit heeft president-directeur drs. S. Orlandini van de KLM gisteren gezegd. Thans bestaat de Europavloot van de KLM voornamelijk uit DC-9 toe stellen. Voor het einde van de jaren tachtig worden deze vervangen voor types van een nieuwe generatie. Eerder heeft de KLM hierbij al haar belangstelling kenbaar gemaakt voor de Fokker F-100 als vervanger van de DC-9. Daarnaast wil de KLM haar capaciteit geleidelijk uitbreiden. Vanaf april volgend jaar bestaat de vloot zogenaamde wide body vliegtuigen van de KLM uit 18 toestellen van het type Boeing 747, 5 van het type DC-10 en 9 van het type A-310. Hierbij wordt van 10 747's het bovendek verlengd. Na voltooiing van deze capaciteitsuitbreiding verwacht de KLM regel matig extra 747's en A310's aan de vloot toe te voegen. Wat betreft de financiële situatie meldde Orlandini dat KLM geen plan nen heeft om in de nabije toekomst nieuwe aandelen uit te geven. Voor de toekomst is de doelstelling van de KLM dat de nettowinst minstens 5 procent van de omzet bedraagt. Twee heren in krijtstreep: minister Ruding (links) en Baron Van Itter sum, voorzitter van de Amsterdamse Effectenbeurs. Aandelenbezit blijft volgens veel Nederlanders een kwestie van (veel) geld. (foto anp> Top-management VDT wordt uitgebreid

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 9