Deetman houdt haneneis vast 'Amsterdam, dat is Sodom en Gomorra' mm Botsing in kabinet over korter werken Minister: niet altijd voorrang voor minima Conflict rond nieuwe behandeling autisme Levenslang geëist in moordzaak koeriers Lubbers moet Ploeg op het matje roepen Havo'ers in hbo hebben weinig succes Chloorvaten gevonden Amerikanen zien Nederland als grootste exporteur van kinderporno VRIJDAG 30 NOVEMBER 1984 DEN HAAG (GPD) - Minister Deetman (onderwijs en wetenschappen) blijft bij zijn standpunt dat banen in het onderwijs die vrijkomen door arbeidstijdverkorting, volledig moeten worden herbezet. Hij komt hierdoor in botsing met onder anderen minister Riet kerk (binnenlandse zaken), die met de ambtenarenbonden een herbezetting van 75 pro cent heeft afgesproken. Vandaag zou in het kabinet over de mate van herbezetting wor den gesproken. Premier Lubbers sprak twee we- ken geleden al de vrees uit dat de arbeidstijdverkorting zou leiden tot grote onenigheid binnen het ka binet. Hij hield daarbij de moge lijkheid open dat op sommige de partementen de herbezetting meer dan 75 procent zou kunnen zijn, mits dit op andere departementen zou worden gecompenseerd. Het gemiddelde moet uitkomen op het afgesproken percentage. Deetman is met de onderwijs bonden een volledige herbezetting van vrijkomende banen overeen gekomen. Een geringere herbezet ting zou noodgedwongen leiden tot grotere klassen of minder lesu ren. De bonden en de bewindsman wijzen dit af, omdat daardoor de kwaliteit van het onderwijs achter uit zou gaan. De minister sluit overigens niet uit dat de herbezetting onder het niet-onderwijzend personeel (as sistenten, conciërges en admini stratief personeel) wel beperkt blijft tot 75 procent. De herbezet ting op het totale departement komt dan uit op 90 tot 95 procent. Minder kinderen Deetman en Rietkerk hebben de afgelopen dagen veelvuldig over hun geschil overlegd, maar tot nu toe zonder resultaat. Volgens Riet kerk is een bezuiniging op het aan tal 'leerlinglessen' wel degelijk mo gelijk, omdat uit cijfers van het Centraal Planbureau en het So ciaal en Cultureel Planbureau blijkt dat het aantal kinderen nog flink afneemt. In de redenering van Rietkerk betekent dit dat er ook kan worden bezuinigd op het onderwijzend personeel. De minister van onderwijs was tot voor kort overigens niet de eni ge die een grotere herbezetting van DEN HAAG (GPD/ANP) - Minis ter Dé Koning (sociale zaken en_ werkgelegenheid) voelt er niets voor - ook niet in een periode van welvaartsgroei - te allen tijde abso lute voorrang dient te geven aan een inkomensstijging voor de laag ste inkomens. De minister zei dat gisteren tijdens de behandeling van zijn begroting in de Tweede Kamer. De Koning zei dat 'bescherming (koopkrachthandhaving) van de laagste inkomens voor gaat'. Maar dat betekent volgens hem niet dat ze ook voorrang moeten hebben als de inkomens weer kunnen stij gen. De opstelling van de bewinds man heeft te maken met de zijns inziens sterke nivellering van de voorbije jaren. „Die is mede het ge volg geweest van bewust gevoerd beleid. Het kabinet heeft het niet wenselijk geoordeeld de inko mensverschillen te vergroten in een tijd dat koopkrachtdalingen voor de minima onvermijdelijk wa ren". Volgens De Koning zou die ontwikkeling inmiddels wel weer wat moeten worden teruggeno- Mèt de liberaal De Korte stelde de minister vast dat de inkomens verschillen gering zijn geworden, vooral de afstand tussen het mini mumloon en modaal. Die bedraagt op het ogenblik netto zo'n f 400 (ongeveer f 1450-1500 voor het net to-minimumloon tegenover f 1850- 1900 voor netto modaal). Daarbij is echter nog geen rekening gehou den met inkomensafhankelijke re gelingen als de huursubsidie en de „Het verschil in netto-inkomens tussen een modaal werknemers huishouden en een huishouden een vergelijkbare behuizing wa; in een minimum-inkomen binnen komt, kan tot f 150-250 per maand teruglopen indien daarbij de indi viduele huursubsidie wordt be trokken. Als verder de eenmalige uitkering in aanmerking wordt ge nomen en wanneer maximaal ge bruik wordt gemaakt van de moge lijkheid in de algemene bijstands wet om een kleinigheid bij te dienen, kan het inderdaad gebeu ren dat een bijstandsgezfn beter af is dan een modaal gezin". De Koning bestreed overigens het verwijt van de PvdA'er Leijnse dat dit kabinet een denivellerend beleid heeft gevoerd door de inko mensverschillen tussen werkenden en niet-werkenden als mede tussen werkendenm onder ling te vergroten. Hij zei dat het be leid er steeds op gericht is geweest 'een zoveel mogelijk evenwichtige koopkrachtontwikkeling voor ho gere en lagere inkomens te realise- De bewindsman zei volgend jaar geen grote loonexplosie te ver wachten. De door de FNV aange kondigde looneis van gemiddeld 4 procent boezemde hem nog geen angst in, zei hij, omdat zij is gesteld bij het begin van de cao-onderhan delingen. "Ik vertrouw erop dat er uiteindelijk een zeer gematigde loonontwikkeling uit de bus rolt", aldus De Koning. UTRECHT (ANP) - Binnen het academisch ziekenhuis in Utrecht (AZU) is een conflict ontstaan over de toepassing van een omstre den behandeling voor kinderen met contactstoornissen (autisme), de uit Amerika afkomstige holding therapy ('knuffeltherapie'). De afdeling foniatrie van het AZU, die de therapie sinds begin dit jaar bij tien kinderen met ernstige spraakstoornissen heeft ge bruikt, organiseert zaterdag een studiedag over deze behandeling. Een van de sprekers is de Amerikaanse kinderpsychiater M. Welch, die de therapie heeft ontwikkeld voor de behandeling van autistische kinderen, die geen enkel contact hebben met de bui tenwereld. Volgens Welch kan haar therapie autistische kinderen genezen, hetgeen de meeste psychiaters tot op heden voor onmo gelijk houden. De afdeling kinderpsychiatrie van het AZU distantieert zich na drukkelijk van zowel de therapie als de studiebijeenkomst. "Er zijn absoluut geen wetenschappelijk onderbouwde aanwijzingen dat intensief koesteren een gunstig effect op autisme heeft. Het is een aangeboren afwijking, die niet ontstaat door een gestoorde relatie van het kind met zijn moeder", aldus het hoofd van de afdeling kinderpsychiatrie van het AZU, prof. dr. H. van Enge land. Volgens Welch zijn in haar praktijk autistische kinderen gene zen door het intensief koesteren. De meestal zware en moeizame behandeling houdt in dat de moeder haar autistische kind, in het begin vaak tegen zijn zin, langdurig tegen zich aan houdt om zo door de blokkade tegen lichamelijk contact heen te breken. Als dat gebeurt is dat volgens de kinderpsychiater een begin van com municatie tussen moeder en kind, voor beiden vaak een nieuwe ervaring. Volgens drs. S. van der Meulen van de afdeling foniatrie zijn op de afdeling al een aantal kinderen met ernstige contactstoornissen - dus geen autistische kinderen - met succes met de holding thera py behandeld. Zij noemt de resultaten in het algemeen „zeer goed". Professor Van Engeland: „Er zijn geen serieuze publikaties die de werking van deze therapie aantonen, ook niet van de afdeling foniatrie. De betrokkenen wekken ten onrechte de indruk dat zij iets in handen hebben waarmee autisme te genezen zou zijn". De Vereniging voor Autisme, een organisatie van ouders van autistische kinderen, verzet zich eveneens tegen de theorie die aan de holding therapy ten grondslag ligt. „Als ouders deze behande ling willen proberen zijn ze daar vrij in, maar wij waarschuwen tegen hoge verwachtingen. Autisme is een organische afwijking en niet het gevolg van emotionele verwaarlozing. Dat is een verou derde opvatting", aldus een woordvoerder van de vereniging. vrijkomende banen wilde dan 75 procent. Ook zijn ambtgenoten De Ruiter (defensie) en Brinkman (WVC) zaten op die lijn, maar in po litiek Den Haag heerst de indruk dat hun aandrang niet zo sterk is als die van Deetman. PPR vraagt onderzoek naar geheime diensten DEN HAAG (ANP) - De PPR-frac- tie heeft de vaste kamercommissie voor de inlichtingen- en veilig heidsdiensten van de Tweede Ka mer verzocht een onderzoek in te stellen naar het werk van de inlich tingen- en veiligheidsdiensten in ons land. Aanleiding tot het verzoek vor men de door de actiegroep Onkruit naar buiten gebrachte gegevens over het werk van de contra-inlich tingendienst van de Koninklijke Landmacht, met name het bestaan van plannen tot infiltratie en beïn vloeding van organisaties als de WDM, IKV, Kerk en Vrede, de PSP, het comité Kindervuist en dergelijke. De PPR wijst er op dat de verant woordelijke ministers aan de Ka mer herhaaldelijk de toezegging hebben gedaan dat de vredesbewe ging geen object voor onderzoek is van de Nederlandse inlichtingen diensten. Ook de soldatenvakbond WDM wil dat de defensie-top afstand neemt van de infiltratie-pogingen ROTTERDAM (ANP) - De officier van justitie in Rotterdam, mr. D. Hart, heeft gisteren levenslange celstraf geëist tegen de 22-jarige D.T. en de 20-jarige S.R. uit Rotter dam wegens moord met voorbe dachte rade op twee heroïnekoe- riers. Volgens mr. Hart beraamde de drugshandelaar T. in januari al het plan om de 35-jarige Turk N. Turan en het 19-jarige Marokkaan se meisje F. Dahri eind maart te vermoorden, om hen daarna te be roven van heroïne. Mr. Hart stelde dat de beide ver dachten tot hun daad waren geko men 'uit grenzeloze hezbucht'. Aangezien beide verdachten vol komen toerekeningsvatbaar zijn, eiste mr. Hart de hoogste straf. Het plan om de twee koeriers, die regelmatig vanuit Amsterdam heroïne aan T. leverden, te ver moorden werd gesmeed toen T. verbleef in het reclasseringscen- trum „Groot Batelaar" in Lunte- ren. Hij was hier met goedkeuring van de Rotterdamse rechtbank ge plaatst en zijn zaak wegens heroï nehandel was door de rechtbank geschorst. In Groot Batelaar zag T. echter kans zijn heroïnehandel telefo nisch voort te zetten en wegens goed gedrag mocht hij al snel weekeinden naar Rotterdam. Tij- dens een van die verlofweekeinden vonden ook de moorden op de koe riers plaats. Zowel de officier als de rechtbankpresident hadden voor de gang van zaken in het reclasse- ringscentrum geen goed woord over. T. beraamde de moord met be hulp van zijn oude jeugdvriend S. Aan de beide heroïnekoeriers Tu ran en Dahri werd opdracht gege ven op 31 maart met anderhalve ki lo heroïne naar Rotterdam te ko men. Beide koeriers werden onaf hankelijk van elkaar met een smoes in en auto meegelokt en ver volgens doodgeschoten. Hun li chaam werd gedumpt in een sloot. Tijdens de behandeling voor de rechtbank probeerden de verdach ten elkaar de meeste schuld in de schoenen te schuiven. Mr. Hart zei getroffen te zijn door de „huive ringwekkende kilheid", waarmee de twee verdachten hun daden hebben begaan. „Het heeft er niets mee te maken, dat de slachtoffers zelf criminelen waren". De rechtbank doet 13 december uitspraak. Verstikking Een maatschappij waar het niet meer mogelijk is eens een keer be schonken over straat te gaan zon der direct het gevaar te lopen aan gepakt te worden verdient het pre dikaat beschaafd niet. Dit zei de Rotterdamse officier van justitie, mr. C. Lo-Sin-Sjoe, gisteren in een rechtszaak tegen twee heroïneverslaafden, die op jacht naar geld voor hun versla ving, een 22-jarige Noordier de af gelopen zomer in diens woning in Rotterdam een afschuwelijke ver stikkingsdood hebben laten ster- Hij eiste tegen beiden twaalf jaar gevangenisstraf wegens doodslag, gepaard gaande met diefstal. De Noordier, Joseph McBride, had na zijn wekelijkse stapavond in het centrum van Rotterdam, be hoorlijk aangeschoten de twee Rotterdammers mee naar zijn wo ning in de wijk Spangen genomen. Nadat hij zijn gasten op eten en drinken had getrakteerd, werd hij uiteindelijk gekneveld, en achter gelaten met een vastgesnoerde prop in de mond. Volgens het sec tierapport is de man daarna door verstikking om het leven geko- De officier van justitie eiste een langdurige gevangenisstraf, omdat bij beiden de kans op herhaling van gewelddadige activiteiten vol gens deskundigenrapporten groot is. De beide verdachten zijn eerder geregeld met justitie in aanraking geweest en hebben diverse veroor delingen opgelopen. De jonge Noordier was enkele ja ren geleden op verzoek van zijn in Rotterdam woonachtige zuster naar Nederland gekomen. Zijn fa milie hoopte dat hij het, als zwak begaafde, hier minder moeilijk zou hebben dan in zijn geboorteland. Volgens de officier van justitie stond de Noordier bekend als een zeer goeiige figuur, die „niet veel had", behalve zijn fabrieksarbeid en het wekelijkse uitstapje naar de kroeg. Uitspraak op donderdag 13 de cember. ROSMALEN - Een medewerker van het sloopbedrijf Alenbeek uit Rosmalen bij een stapel beenderen w en schedels, die sinds juli op het be door de contra-inlichtingendienst drijfsterrein liggen. De botten ko- van de landmacht. De WDM zegt men uit de tuin van de Sint Jans- overigens de indruk te hebben dat kerk in Den Bosch. Het sloopbedrijf de leiding niet op de hoogte is van heeft veel aanloop van tekenaars de activiteiten van de inlichtingen- en amateur-archeologen die een bot dienst. „Het is onze indruk dat het of schedel willen meenemen. 'Na- hier gaat om het particulier initia- tuurlijk geef ik ze niet mee', aldus tief van enige CID-ambtenaren, die de heer Alenbeek, eigenaar van het kennelijk de verkeerde detective- bedrijf. 'Maar ik hoop wel dat het boeken hebben gelezen", aldus kerkbestuur een geschikte begraaf- WDM-voorzitter Hans van der plaats vindt, want ik wil er graag Wal. van af. (foto anp> VRIEZENVEEN - In Vriezenveen is gisteren officieel het NAVO-depot geopend. Het gaat om één van de vijf opslagplaatsen die in Nederland worden gebouwd voor Amerikaans legermaterieel, dat is bedoeld voor gebruik bii grote spanningen in Europa. Het depot in Vriezenveen is het tweede dat in gebruik wordt genomen. In 1984 werd reeds een depot in Brunssum geopend. Op 11 december volgt de opening van de opslagplaats in Ter Apel en medio 1985 die in Coevor- den en Eygelshoven. In totaal leveren de depots 1400 arbeidsplaatsen op. Op het terrein in Vriezenveen zijn 16 loodsen gebouwd, die onderdak bieden aan allerlei soorten voertuigen. Ook zijn er werkplaatsen en kan toren neergezet. (foto ANP) DEN HAAG (GPD/ANP) - Een grote meerderheid van de Tweede Kamer wil dat premier Lubbers staatssecretaris Ploeg (landbouw en visserij) onderhoudt over diens uitlatingen met betrekking tot de Anne Frankstichting. Bovendien wil de Kamer weten welk stand punt het kabinet tegenover de stichting inneemt. Deze schriftelijke vragen zijn in gediend door CPN, PvdA, CDA, D'66, PPR. EVP, GPV, PSP en de groep Scholten/Dijkman. De Ka mer vindt het kwalijk dat Ploeg zijn uitlatingen over de stichting heeft herhaald, zowel in het kamer debat van afgelopen dinsdag als in een vraaggesprek met het Alge meen Dagblad gisteren. De Kamer heeft zowel dinsdag en woensdag (tijdens de begroting van WVC) la ten weten volledig achter de Anne Frankstichting te staan. De vragenstellers vinden dat Lubbers 'per omgaande' moet la ten weten dat naar het oordeel van de regering geen twijfel bestaat over doelstellingen, taak en werk wijze van de stichting. Ook willen de kamerleden dat Lubbers er zorg voor draagt dat alle leden van de regering uitsluitend dit standpunt uitdragen. De staatssecretaris moest dins dag tijdens het mondeling vrage nuurtje verantwoording afleggen over zijn opmerking in het week blad Vrij Nederland dat de Anne Frankstichting 'crypto-communis- tisch' zou zijn. Ook beschuldigde hij de stichting ervan een 'verpoli tiekte actiegroep' te zijn geworden, die aan selectieve verontwaardi ging doet. Ploeg weigerde zijn woorden in te trekken. Wel zegde hij toe met de stichting een gesprek te zullen voeren en daarin de bewijzen voor zijn opvatting ter tafel te brengen. Woensdag kwam een kamermeer derheid (CPN, PvdA en CDA) nog met een motie waarin het werk van de Anne Frankstichting als belang rijk voor het optreden tegen ver schijnselen van racisme, fascisme en anti-semitisme werd omschre ven. De motie is aangehouden tot het gesprek tussen Ploeg en de stichting heeft plaats gevonden. Nadat echter Ploeg zich gisteren in het AD opnieuw uiterst kritisch over de stichting had uitgelaten, heeft de Kamer zich schriftelijk tot de regering gewend. Tot nu toe heeft de WD, Ploegs eigen partij, zich van elk commen taar onthouden. Alleen de jonge renorganisatie van de liberalen, de JOVD, en de afdeling Amsterdam van de WD hebben in een geza menlijke verklaring hun veront waardiging uitgesproken over Ploegs uitlatingen. In het gewraakte vraaggesprek met het Algemeen Dagblad haalt Ploeg ook uit naar de organisatie Vrouwen van Ravensbrück (vrou wen die in concentratiekampen hebben gezeten). Ploeg vindt het kwalijk dat de organisatie politieke doeleinden nastreeft. 'Het is een actiegroep geworden die zich ver zet tegen de VS en kernbewape ning'. DEN HAAG (ANP) - Ruim éénder de van de leerlingen die recht streeks uit het voortgezet onder wijs (havo, vwo en mbo) naar het hoger beroepsonderwijs gaan mis lukt in het eerste jaar. Van hen staakt 15 procent de studie, terwijl 20 procent vertraging oploopt. De problemen zijn het grootst bij hbo- eerstejaars met een havo-diploma. Van hen faalt de helft. Van de stu denten met een vwo-opleiding komt één op de vijf in moeilijkhe den, van de mbo'ers één op de drie. Dit blijkt uit een onderzoek, dat het Leids Interdisciplinair Cen trum voor Onderwijs Research in opdracht van de Stichting voor On derzoek van het Onderwijs (SVO) heeft uitgevoerd. In de afgesloten eerste fase van het onderzoek zijn ruim 1200 eer stejaars hbo-studenten schriftelijk geënquêteerd. Hieruit kwam naar voren dat ruim de helft (52 procent) van de studenten hun mislukken wijt aan het peil van de hbo-oplei- ding. De studie is te zwaar, de over stap van voortgezet naar hoger be roepsonderwijs te groot of er is niet hard genoeg gewerkt. Van de mis lukte studenten noemde 34 pro cent als hoofdoorzaak dat zij onvol doende gemotiveerd waren. Voor de studenten met een havo opleiding vormt de gebrekkige aansluiting tussen voortgezet on derwijs en hbo het grootste strui kelblok. Bij de vwo-groep lijkt het belangrijkste probleem te zijn, dat inhoud en opzet van de studie min der aanspreken, aldus de onder zoekers. BEUNINGEN (GPD) - De rijks politie te water heeft gisteren de meeste vaten met chloor en chloor- houdende koolwaterstof, die woensdag in de Waal bij Beunin- gen terechtkwamen, onbeschadigd geborgen. De vaten stonden op een loop brug die kantelde. Vijf vaten vielen daardoor in het water. De speurac tie, waaraan ook een helikopter van de dienst luchtvaart van de rijkspolitie en de rijkswaterstaat deelnamen, leverde nog drie vaten op, waarvan twee zijn geborgen. Eén vat ligt op een ontoegankelijke plaats in de uiterwaarden. De geborgen vaten zijn volgens een politiewoordvoerder gesloten en onbeschadigd gevonden, zodat er geen schadelijke stoffen in het milieu zijn achtergebleven. WASHINGTON (GPD) - Amster- missie, heeft eerder deze maand dam i 1984, dat is Sodom en met enkele collega's bezoek Gomorra. Die klacht werd gisteren geuit tijdens een hoorzitting van een subcomissie uit de Amerikaan se Senaat die naar de invoer van kinderporno de VS. Nederland werd Den Haag gebracht. „Ik ben Amsterdam een sekswinkel bin nengegaan en heb daar kinderpor- onderzoek instelt nografie gezien waarvan duidelijk was dat het in Nederland gemaakt was. Maar op het ministerie deeld als kinderpornoleverancier justitie, nummer één met de grootste ex port naar de Verenigde Staten. door Jaap van Wesel wij onder anderen met de minister van justitie heb ben gesproken, werd ons verteld dat zij op het departement niet over informatie beschikken dat kinderpornografie in Nederland wordt vervaardigd. Het was af schuwelijk, stuitend. Het verkopen van die porno gebeurt onder de neus van de autoriteiten". De Amerikaanse regering heeft Nederland krij- zjch officieel tot Nederland ge- wend om een betere controle op de missie, omdat zij volgens de Ame- kinderpornografie uit te oefenen, rikaanse douane-autoriteiten sa- De Nederlandse autoriteiten - zo met Zweden voor 25 procent vertelde John Kelly, onderminister verantwoordelijk zijn voor kinder pornografische lectuur. Er zou vol gens de commissie een direct ver band bestaan tussen kinderporno grafie, pedofilie en seksueel mis bruik van kinderen, dat al op de rikaans team buitenlandse zaken, belast met Europese zaken - hebben de VS om verdere informatie gevraagd om tot vervolging te kunnen over gaan. Het is de bedoeling een Ame-' te stellen leeftijd van 18 maanden kan begin- ^e verschillende afdelingen in nen- Amerika die de kinderpornografie Senator Specter, lid van de com- bestrijden, en die commissie onder meer naar Nederland en Denemar ken te sturen. Voorzitter senator Roth zei dat hij persoonlijk een spoedbrief naar president Reagan zal sturen om het samenstellen van zo'n commissie te bespoedigen, omdat er kinderle vens mee gemoeid zijn. Douane In Amerika is in eerste instantie de douane belast met het onder scheppen van 'obscene literatuur'. Als er verdenking bestaat, heeft de de douane het recht de post te ope nen, en William von Raab, een douane-inspecteur, verklaarde voor de commissie dat speciale aandacht wordt besteed aan de post uit Nederland en Denemar ken. „De pakjes zien er meestal on schuldig uit. Ze zijn van persoonlij ke aard of wekken de indruk dat het om een zakenpakket gaat. Als wij vervolgens een controle uitvoe ren, dan leert de praktijk ons dat het vaak om adressen gaat waar seksueel misbruik van kinderen plaatsheeft. Het is niet ongebruike lijk dat er materiaal, bijvoorbeeld foto's, van Amerika naar Neder land gestuurd wordt en dan vervol gens in een pornoblad weer naar Amerika wordt teruggestuurd". De douane-inspecteur zegt dat de Amerikaanse douane op de goe de weg is: met name de vertoning van een film van het televisiesta tion NBC, 'Silent Shame' geheten, dat over het seksuele misbruik van kinderen gaat, heeft grote indruk gemaakt, vooral in Denemarken. Mogelijk heeft een actie van de Amsterdamse politie in juli op sekswinkels ook met die film te maken, meent de commissie. In elk geval wordt overwogen om een vertoning van deze film op grote schaal ook in Nederland te beplei ten. Buitenlanders Volgens een andere getuige, To by Tyler, van het kantoor van de sheriff in San Bernardino, is het niet erg waarschijnlijk dat het poli- tie-optreden in Nederland succes vol zal zijn: Tyler heeft onlangs Ne derland bezocht en hij heeft daar begrepen dat het optreden van de politie beperkt bleef tot Amster dam en dat de politie in Den Haag het allemaal niet zo vreselijk vond, omdat 85 procent van de kinder pornoverkoop voor buitenlanders bestemd was. De nieuwe wet die in de Tweede Kamer is aangenomen en nu porno vrijgeeft maar voor kinderporno gevangenisstraf mogelijk maakt, vinden de experts in Amerika in zoverre een verbetering, dat de straf op kinderpornografie wat ver zwaard is, hoewel senator Specter er niet kapot van was. Zijn algehele indruk is dat Nederland het er le lijk bij laat zitten. Op de hoorzitting werd ook aan dacht besteed aan het gisteren in Genève gepubliceerde rapport van de organisatie DCI (Defence for Children International), waarin ge steld wordt dat er in Amsterdam een kinderslavenmarkt bestaat. In september 1984 heeft er volgens dat rapport een kinderveiling plaatsgehad in Amsterdam, naar het schijnt geen eenmalige gebeur tenis. Kinderen werden gekocht en verkocht aan de hand van foto's, voor de produktie van porno en seksueel misbruik, aldus het rap port. De Amsterdamse politie en de Vereniging tegen Kindermis handeling ontkenden gisteren met een in alle toonaarden dat er van een kinderveiling sprake zou zijn.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 5