Onbegonnen Werft Piet Heijn heten en dan nog zo droevig navigeren PSP/PPR laitiseert fusievoorstel LWS en bouwverenigingen Linkse partijen: geen subsidie meer voor Stichting Binnenstad 'Bewonersadviseur in vaste dienst nemen' PAGINA 4 LEIDEN VRIJDAG 30 NOVEMBER 1984 Burgerraadslieden Nota's, rapporten, evaluaties, studies - Nederland zit ermee volgepropt. Het is natuurlijk ui terst belangwekkend allemaal, we zouden niet meer zonder dat papiergeritsel kunnen. Maar als je wilt weten wat nota's schrij vende lieden soms werkelijk den ken en beogen, kun je beter hun begeleidende briefjes lezen, zeker als die het rode stempel VER TROUWELIJK dragen, want daarin staat meestal in enkele re gels, wat ze in die ferme rappor ten voor geen prijs willen zetten. De nota 'Rechtshulp' van de sector Maatschappelijke Aange legenheden van de Sociale Dienst is daar een stralend voorbeeld van. In de nota wordt in keurige taal voorgesteld tot samenwer king te komen tussen allerlei vor men van maatschappelijk werk in Leiden. Dan denk je: ach, dat kan toch geen kwaad, goed dat die mensen zich daar eens over buigen. Maar in de bij de nota gevoeg de vertrouwelijke brief wordt in een paar velletjes haarscherp en genadeloos weergegeven waar het eigenlijk om te doen is. Het succesvolle Instituut Burger raadslieden (IBR) moet in een passend keurslijf worden ge stopt, opdat men er minder last van heeft. Dat laatste staat niet in de brief, maar kun je er zo uit proeven. (In de loop der jaren hebben de beide burgerraadslie den de Sociale Dienst er nogal eens op gewezen dat het werk daar niet altijd op flonkerende wijze werd gedaan). Vond de Sector Maatschappe lijke Aangelegenheden van de Sociale Dienst wellicht dat het Algemeen Maatschappelijk Werk (AMW) in Leiden goed genoeg functioneerde? Nee, nee, nee. Misprijzend wordt in de brief in dit verband gesproken over "welzijnsthera- pie vanuit ivorens torens". Het AMW zou "directer voor mensen moeten gaan werken". Het verhindert de Sector niet over de burgerraadslieden het volgende te schrijven: "Het IBR maakt zich vreselijk druk over mensen die in de knel komen en hanteert daartoe een breed en uiterst arbeidsintensie ve methode van werken. Denk maar aan hun discutabele be- met schuldsaneringen". Lees en huiver: het IBR maakt zich "vreselijk druk" voor in de knel zittende mensen en dat moet maar wat minder. Hoe zou je zoiets moeten noe men? Cynisch? Hufterig? De Sector Maatschappelijke Aangelegenheden van de Sociale Dienst wil voor alles "greep krij gen" op het IBR. Tot twee keer toe heeft De Sector het daar over in de brief. Men is bereid er drie jaar over te doen. En tegen die tijd zou het goed zijn als het sala ris van de Burgerraadslieden ook werd teruggeschroefd: "Het functieniveau van het IBR kan, gezien de ideeën over beteugeling van hun takenpakket, licht wat om de burger te helpen met zijn problemen en zo min mogelijk doorverwijzend. De gemeente ging van harte akkoord en gaf het IBR nog een belangrijk wapen in handen: de z.g. signaleringsfunctie. Dat houdt in: als de burgerraadslie den bij gemeentelijke instanties herhaaldelijk op dezelfde fouten of tekortkomingen stuiten en ver zoeken om correctie niets uitha len dan heeft het IBR de plicht de gemeenteraad daarvan op de hoogte te stellen. (Een beetje een ombudsfunctie dus, wat menige instantie én wethouder later wel eens slecht uitkwam). De subsidie via het IBR liep van de gemeente naar de Wei- wordt gesuggereerd dat het IBR hinderlijk is en gas moet terugne men, dan zeg ik: erg aardig, maar dat is natuurlijk onzin". Kom nou toch, Schoute. De krant suggereert niets. Het "gas terugnemen" staat in de brief van de Sector die aan hem en aan hem alleen is gericht. Nie mand die dat beter weet dan hij. Aangezien dat epistel (met de no ta) ter hand is gesteld aan de raadsleden van de collegepartij en (WD en PvdA) erkent Schou te dus zo ongeveer dat hij heeft meegeholpen onzin te versprei den. Die brief had natuurlijk nooit verder mogen komen dan zijn ei gen bureaula. Daar zit hem de Speciale parkeerplaatsen aan de Apothekersdijk. Maar ben je i word je dat pas daarna? invalide als je er gaat parkeren, of Het IBR zou "gas terug moeten nemen als het gaat om de intensi teit waarmee ze hulp verlenen". lager zijn". Tja, over dat soort gefrutsel ga je piekeren als je de kwaliteit in anderen hddt. Voor de beide juristes van het IBR, Joset Mons en Coby Kroon, komt dit alles gewoon neer op een geweldig compliment. Hun schoonste uur. Daar heeft het CDA-raadslid Biegstraaten ge lijk in. Geklaag door anderen over het feit datje te hard werkt, te goedje best doet - dat maak je maar eens in je leven mee. Het is een apart soort zaligverklaring. De dames moeten er maar een neutje op nemen, want er wach ten hun waarschijnlijk nog wel enkele onaangenaamheden. Geschiedenis Het Instituut Burgerraadslie den werd een jaar of tien geleden opgericht, op initiatief van het hoofd van de afdeling voorlich ting van de gemeente Leiden, Jan Lelieveldt, die zag wat zijn men sen dagelijks voor problemen aan de balie in het stadhuis te verwerken kregen. De praktische uitwerking nam Joop Kamphuis, directeur van de toenmalige) Welzijnsraad voor een groot deel voor zijn rekening. De bedoeling was een eenvoudig instituut dat geen verlengstuk van welke in stantie ook zou zijn, er op gericht zijnsraad (nu Stichting Welzijn), die terwille van de onafhanke lijkheid het toezicht op het insti tuut in handen gaf van een bege leidingscommissie. Daarin heb ben zitting een raadslid en een enige Leidse burgers. Haar taak is er op toe te zien dat het werk op behoorlijke wijze wordt verricht en vooral te waken over de onaf hankelijkheid van de burger raadslieden. Niemand anders be hoort 'greep' op hen te krijgen, zo als nu die Sector van de Sociale Dienst zo dolgraag wil. De afgelopen tien jaar heeft het IBR successen geboekt, zijn neus gestoten en uiteraard ook fouten gemaakt. Het was en het bleef mensenwerk. Maar wat de te kortkomingen ook waren, de bur gerraadslieden bereikten voor hun werk één belangrijk doel: het vertrouwen van de burger, die merkte dat het IBR zich voor hem of haar inspande en in elk geval niet door een of andere instantie kon worden teruggefloten. Piet Heijn In bepaalde kringen ten stad- huize was men uiteraard verre van gelukkig met de publikatie van de beruchte brief in de krant van woensdag. Wethouder Piet Hein Schoute, onder wie de zaak valt, riep in een raadscommissie- vergadering: "Als in de krant blunder. Zes jaar wethouder zijn, Piet Heijn heten en dan zó bedroe vend matig navigeren. Democratie De niet-college partijen hebben zich in deze zaak vooral kwaad gemaakt over het feit dat zij over nota noch brief beschikten. Al eerder is van hun kant het vermoeden geuit dat zij stukken veel later kregen dan PvdA en VVD en dit keer werd dat dan metterdaad bewezen. Dat de college-partijen nauwer contact met de wethouders heb-' ben, is logisch. Het gebeurt ook op grote schaal, er is zelfs een apart overlegorgaan voor. Daar kan alles bedisseld worden. Maar alsBenW een nota zo ver gereed achten dat zij naar buiten kan dan behoort zo'n stuk na tuurlijk naar alle raadsleden te worden gestuurd (gezamenlijk vormen zij immers het stadsbe stuur) en niet naar een deel. Het begrip democratie houdt niet op bij de college-partijen, hoewel PvdA en WD dat steeds meer schijnen te denken. Wat dat betreft kan het geen kwaad als de suggestie bewaar heid wordt die de liberaal Gijs de Vries maandagavond bij zijn af scheid van de raad deed. Hij vond dat het tijd werd dat PvdA en VVD eens uit elkaar gingen. Misschien is een ouderwets af spiegelingscollege wel weer eens goed. Niet dat daar wonderen van mogen worden verwacht, be paald niet. Maar iedereen ont vangt dan in elk geval wèl op tijd zijn stukken. Taal (1) Al vijftig jaar bewust een taal fout maken om vooral maar niet te suggereren dat je aan de drank verslingerd bent... Het Spiritisch Genootschap Leiden, dat deze week het vijftig jarig bestaan vierde, gaat een le xicale zonde niet uit de weg als het daarmee misverstanden kan voorkomen. Het carnavalslied 'In de hemel is geen bier' biedt blijkbaar niet genoeg duidelijk heid omtrent de aanwezigheid van geestrijk vocht in het Hogere. Trouwens, de 'Positivo's' (Van Kooten en De Bie) beweerden nog niet zo lang geleden dat Jezus weliswaar wel een glaasje wijn lustte, maar zeker geen zuip- schuit was. In de krant van afgelopen za terdag legde secretaresse Monné van het Genootschap uit dat er vijftig jaar geleden nogal veel werd gedronken. Als er een ge nootschap met één lettergreep meer zou zijn opgericht, "wie weet dat een en ander dan in ver band was gebracht met begrip pen als spiritus en spiritualiën". Daarom dus geen Spiritistisch Genootschap, zoals taalkundig juist zou zijn. Nog afgezien van het feit dat een club waarvan het hoogste doel het laten rondgaan van de jeneverfles is, Spiritueus Genoot schap zou moeten heten (al staat het zoeken naar een naam in die kringen waarschijnlijk niet voorop), lijkt het Spiritisch Ge nootschap wat aan koudwater vrees te lijden. Dat is toch het laatste wat je verwacht van een gezelschap dat het imago heeft een'zwevende tafel niet uit de weg te gaan. Een groepering die beseft dat er zoveel meer is dan een aards bestaan. Wat denkt de geest van Van Dale hiervan? Taal (2) "Een verdeelde gemeenteraad ging gisteravond met het voorstel tot sloop van de PvdA-wethou- ders akkoord". Het Leidsch Dagblad van afge lopen dinsdag. De lazers die ons verheugd op belden om hun instemming te be tuigen met dit raadsbesluit, moe ten wij teleurstellen. Het betrof hier de afbraak van een urinoir en zelfs het chagrijnigste lid van de oppositie zal moeten toegeven dat dat wat anders is. Al ben je als wethouder nog zo vaak de piasstaander. Kwestie van hier en daar een tikfout. In het college van B en W werd het voorstel alleen gesteund door de PvdA-wethouders. Iets dergelijks had er moeten staan. Nee, nëe, de wens was hier niet de vader van de gedachte. Taal (3) Daarentegen wijzen wij er ver tegenwoordigers van de Leidse middenstand en de KNVB op dat de kop in de krant van gisteren 'Chloorvaten in Waal gevallen' geheel juist was. Er hoeft hier niets te worden omgedraaid. Urinoir Vijf kwartier had de gemeente raad maandagavond aan verga dertijd nodig, alvorens burge meester Goekoop met een hamer slag het lot van het urinoir bij het Plesmanviaduct kon bezegelen. Vijf kwartier. Fractieleider Kuijers van de WD haalde er op een goed mo ment zelfs de liberale beginselen bij om te pleiten tegen de sloop van het plashok. En men weet: als Kuijers eenmaal over liberale be ginselen begint, kan zo'n discus sie nog wel even duren. Maar toch. Het is al vaker ge signaleerd. Een gemeenteraad kan achteloos tonnen uitgeven en vervolgens struikelen over een dubbeltje. Hoe overzichtelijker het onderwerp, hoe meer is de raad (en de fracties onderling) verdeeld. Het was kennelijk socialistisch om voor de afbraak van het uri noir te zijn (en trouwens ook christen-democratisch) en libe raal om het overdekt plassen bij het Plesmanviaduct te willen handhaven. Het is weer eens wat anders. Gemeentepolitiek door de gulp bekeken. LEIDEN - "De fusienota die er nu ligt vinden we dermate slecht dat .deze eigenlijk niet eens de in spraak in had mogen gaan. De me ning van de bewoners lijkt nauwe lijks van invloed. De vraagtekens bij de financiële haalbaarheid lij ken uitroeptekens te worden. De bewonersinvloed in de eniging is minimaal". Aldus kraakt PSP-raadiid Hans de la Mar, mede namens de PPR, de fusienota van de Woningbouw- vereningen Werkmanswoningen, De Eensgezindheid en de Leidse woningstichting. "Er moet volgens ons nog heel wat aan worden bijge steld'wil de raad goedkeuring aan de fusienota geven", aldus De la Mar. De financiële haalbaarheid van de fusie lijkt volgens de linkse twee steeds kleiner te worden. 'De drie' moeten de voorkeur krijgen bij toewijzing van nieuwbouwwo ningen. "Maar het is niet aan te ne men dat de andere vijf vrijwillig zullen afzien van nieuwbouw", meent De la Mar. Verder merkt hij over de~ hoeveelheid personeel op dat de fusiepartners een aanvulling van de technische dienst noodza kelijk vinden. Maar 'gezien de fi nanciën moet worden geroeid met de beschikbare riemen', citeert hij de fusienota. "De fusie lijkt op die Winkeldief valt in water LEIDEN - Een winkeldief is gis teravond rond kwart over acht na een schermutseling met een perso neelslid van een speelgoedwinkel in het water beland. De winkeldief was een speel goedwinkel aan de Haarlemmer straat binnengegaan en nam daar zonder te betalen een paar rol schaatsen mee. Een dertigjarig per soneelslid zag dat en achtervolgde hem. Bij de Oude Vest ontstond een schermutseling, waarbij de dief in het water viel. Hij zwom naar de overkant, waar zijn auto stond. Daarmee verdween hij, maar zowel het kenteken als het merk kon worden genoteerd. De politie verwacht de man dan ook .binnenkort te kunnen aanhouden. De rolschaatsen heeft hij overigens niet kunnen meenemen. Hij ver loor ze bij de schermutseling. eerdr een verslechtering dan een verbetering in te gaan hou den", aldus de PSP'er. Ook de invloed van bewoners in de nieuwe corporatie is volgens PSP en PPR twijfelachtig. "Uit gaand van zo'n 8000 woningen, mo gen alleen de gekozen vertegen woordigers lid worden, in het hui dige voorstel 61. De vrouwelijke bewoners hebben over het alge meen afgedaan: de verkiezing ge schiedt door de hoofdbewoners/ sters, meestal de man", conclu deert De la Mar. "Daarnaast mogen de leden van de algemene vergade ring niet stemmen over zaken die hen rechtstreeks aangaan. De be wonersinvloed wordt op alle moge lijke manier gereduceerd tot niets". PSP en PPR hebben onder meer ook kritiek op het feit dat nieuwe combinatie een grotere vrijheid bij de toewijzing van woonruimte zou willen hebben. "Een deel van de af spraken tussen gemeente en wo ningbouwverenigingen kan dus di rect de prullebak in", schrijft De la Mar hierover. "De rest zal wel vol gen". Auto vermorzelt fiets en botst tegen muur LEIDEN - Een 69-jarige Leidse automobilist heeft gistermiddag toen hij een aanrijding probeerde te voorkomen een fietsende vrouw (38) geraakt en haar fiets vermor zeld. Er vielen geen gewonden bij het ongeluk dat op het kruispunt Levendaal/Oranjeboomstraat/St. Jorissteeg plaatsvond. Oorzaak van het ongeluk ioas een manoeuvre van een 81-jarige auto mobiliste, eveneens uit Leiden. Zij kwam van de St. Jorissteeg en wil de evenals de man het Levendaal oprijden. Zij verzuimde daarbij de man voorrang te verlenen. De auto mobilist week daarop uit naar rechts, ramde een paaltje en reed tegen de fietsende vrouw. Uiteinde lijk kwam de wagen tot stilstand tegen de muur van een woning aan het Levendaal. Niemand raakte daarbij gewond. LEIDEN - De Stichting Leidse Binnenstad, het orgaan dat onder nemend Leiden binnen de singels vertegenwoordigd, dreigt haar ge meentelijke subsidie te verliezen. Desgevraagd vertelden PvdA- raadsleden dat de progressieven een voorstel van PSP/PPR om de subsidie stop te zetten zullen steu nen. Ook het CDA vindt dat er wat moet gebeuren. De stichting functioneert al jaren niet meer. In het vooijaar leek de stichting bezig aan een wederge boorte toen J. Gijsman voorzitter werd, nadat de functie geruime tijd vacant was geweest. Gijsman moest onlangs echter constateren dat het werk van de stichting ern stig werd gefrusteerd door de han delwijze van de Kamer van Koop handel. Teleurgesteld legde hij zijn functie na een half jaar weer neer. PSP/PPR besloten daarop de jaarlijkse subsidie aan de stichting, 16.000 gulden groot, weer ter dis cussie te stellen. De PvdA kondig de aan zich over dat voorstel te be raden en inmiddels is duidelijk dat het voorstel wordt gesteund. Ook het CDA stelt de subsidie bij de ko mende begrotingsbehandeling in LEIDEN - Zo'n twintig hebben gisteravond gedemon streerd tegen de verkoop van de Zuidafrikaanse Krugerrand bij het Grenswisselkantoor in het Leidse station en bij de Rabobank op de Stationsweg. Bij de demonstratie op het sta tion werd de Leidse politie inge schakeld. Toen twee agenten daar arriveerden, weigerden de mensen de demonstratie te beëindigen. Toen de politie bij dat verzoek bleef, stelde het aanwezige raads- Demonstratie tegen verkoop Krugerrand lid De la Mar (PSP/PPR) voor hem aan te houden. De politie deed dat echter niet en liet de ordelijke de monstratie verder met rust. Na een tijdje gingen de demon stranten naar de Rabobank, waar drie van hen een rekening open den. Nadat zogenaamd ontdekt werd dat de Rabobank ook de Kru gerrand verkoopt, hieven de drie dèmonstranten hun rekening weer op. De acties zijn een poging om de banken te bewegen de verkoop van de gouden munt stop te zetten. De actievoerders verwijten de ban ken dat ze door de verkoop van de Krugerrand de apartheidspolitiek in Zuid-Afrika ondersteunen. Klaverjassen In de kantine van voetbalver eniging LFC wórdt vanavond ge klaverjast in het kader van de Sint Nicolaasviering. Aanvang 20.00 uur. Vogels (1) De vogelvereniging Avibus or ganiseert dit weekeinde een vo geltentoonstelling met ruim 460 vogels. Aan deze tentoonstelling zijn ook wedstrijden verbonden. Zaal De Blauwkras (Voorscho- terweg, bij zwembad De Vliet) is plaats van handeling. Vanavond: 20.00 tot 22.00 uur, morgen: 10.00 tot 22.00 uur, zondag: 10.00 tot 16.00 uur. Vogels (2) Postduivenvereniging De Vriendenclub organiseert zater dag en zondag een grote postdui- venshow in het clublokaal aan de Anna Paulownastraat. Zaterdag van 18.00 tot 23.00 uur, zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Duinwegloop AV Holland houdt zondag een duinwegloop tussen Wassenaar en Scheveningen. Aanvang 11.00 uur, de afstanden variëren van twee tot zestien kilometer. In schrijven bij het parkeerwach tershuisje op het laatste parkeer terrein voor de strandafgang naar de Wassenaarse Slag. Muziek De rhythm and blues-formatie Cadillac Walk speelt morgen avond in café Oude Vest (Oude Vest 81). Aanvang 22.30 uur. LEIDEN - Het PSP-raadslid De la Mar heeft onoverkomenlijke be zwaren tegen het voorstel van het college van B en W om het experi ment met de technisch bewoners adviseurs voort te zetten zonder dat één van hen, een WSW-kracht, in vaste dienst van de gemeente wordt genomen. Het college van B en W kwam de ze week, op aandrang van alle frac ties in de raad, met een voorstel dat de voortgang van het experiment met technisch bewoners adviseurs zou waarborgen. De onzekere posi tie van de WSW-kracht wordt daar in evenwel niet veilig gesteld, al dus het PSP-raadslid. Volgens De la Mar is de zoge naamde voorzettingsvariant van het college in feite een uitkledings- variant waardoor de capaciteit van de technisch bewoners adviseurs op den duur gehalveerd wordt. Het raadslid zei, in een commissiever gadering gistermiddag, tijdens de behandeling van de begroting 1985 met een voorstel te zullen komen om de huidige WSW-kracht in dienst van de gemeente te nemen zodat voortzetting van de huidige capaciteit van de technische bewo ners adviseurs ook in de jaren na 1985 gewaarborgd is. CDA en D'66 delen die opvatting. Zowel PSP als CDA zegde toe met een dekkings- voorstel te zullen komen. Het WD-raadslid Van der Nat zei zich te kunnen vinden in het collegevoorstel. Het raadslid denkt dat de gemeente niet elke WSW- kracht in vaste dienst kan nemen. Van der Molen (PvdA) zei nog met haar fractie te zullen overleggen over de verschillende voortzet tingsvarianten. DIEFSTAL - Uit juwelierszaak Kelderman aan de Van Boetzelaer- straat in Alphen is gistermiddag een gouden choker ter waarde van 3300 gulden ontvreemd. De dieven zagen kans in een onbewaakt ogen blik de vitrine, waarin de choker lag, te openen. de gemeenteraad ter discussie. Het CDA wil nog een jaar subsidie ge ven, mits de Stichting Leidse Bin nenstad en de ondernemersclub 'Leiden Leeft' gaan samenwerken. Is daartoe geen mogelijkheid dan moet de subsidie worden ingetrok ken, aldus CDA-woordvoerders. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Sylvia dv. J.M.J. Zandbergen en M.L. Mellema, Pieter Huig zv. P. Guyt en C. van Duijn, M. Hagefs dv. G.C. Hagers en M. Mennema', Melissa dv. M.J. Boers en M.J.C. Bey, Ylva dv. T.O. Klaassen en K.B.M. Hans- son, Elliott Stephen zv. D. A.C. Forrester en M.M. Renshaw, Dirk-Jan Franciscus Hendrikus zv. J.H.H.M. Immerzeel en I.E.M. van den Brink, Yvonne dv. J. Versteegt en A.M. Stroeve, Joni dv. J. Niekerk en J. Glastra, Remco zv. P.L.M. van Diemen en C.B. Hemerik, Khadya dv. B. Aït-El Houssi en I. Aijdal, Mark Johannes Eduard Karei zv. P.F.H. de Roos en J.C.M. van der Werf, Simone dv. H. Struikmans en I.M. van den Brink, Faye dv. R.A. Maliepaard en B.M.J. Wolters, Linda dv. A. Broers en R. Hoogendorp, Charissa Shirley dv. J. Nieuwenburg en D. van Duijn, Ricardis Derek Vincent zv. T.J. Verlaan en D A. Verzijl, Robert John Lennert zv. T.J. Verlaan en D.A. Verzijl, Evelype dv. J.M.A. Steenvoorden en J.M. Bakker, Daniëlle dv. J. van der Plas en M. van Duijn, Jurriaan Bonne zv. J.M. Heslinga en M.M.G. Scheffelaar, Elisabeth Maria dv. H.J.M. Vreeburg en T.A.M. Buis, Theodora Elisabeth dv. H.J.W. Koning en E.J.M.A. Owel, Steven Ernst Hen- drick zv. E. Heineman en D. van der Waals, Leonarda Maria dv. B.J.L. Lam- boo en M.L.E. Noordermeer, Maarten Pieter zv. F.H.M. Mens en J.M. Licher, Jannetje Gerarda dv. J. Hoek en B.J. Guijt, Judith dv. J.B. Steemers en A. Dunnebier, David Michael Paul zv. J.J.A. van Asten en G.M.T. Smijs, Mir jam dv. M.M. Mra en M.B.B. Fortuin, Helena Maria dv. L.J. van Westerop en C.A.M. Bierman, Teun zv. G. Zandber gen en T.M.W. Huiberts. LEIDEN - Overleden: A. Jasperse, geb 1-9-1913 vrl., G. Th. Timmermann, geb 14-6-1903 man, G. Veraar, geb 20-11- 1917 vrl. echtg. van H F. Wortelboer, G. van Egmond, geb 10-8-1984 man, J. van der Bom, geb 27-5-1915 vrl. echtg. van C. Bouwmeester, C. Masurel, geb 4-10- 1911 vrl. geh. gew. met J. van der Nat, W.F. Lefeber, geb 6-9-1903 man, A. Krijgsman, geb 25-8-1908 vrl. geh. gew. met F. Schaap, A. de Rijk, geb 11-1-1922 vrl. echtg. van P.J. van den Berg, J. Ha- gedooren, geb 27-12-1930 man, CA. Meyer, geb 11-7-1919 vrl. geh. gew. met H.L. Duüm, J.H. Luijnenburg, geb 17- 11-1909 man, jonkheer M.L. de Brauw, geb 14-9-1925 man, R.S. Nandoe, geb 24- 5-1950 man, A. Brandt, geb 20-12-1906 man, E.J. van den Berg, geb 5-1-1901 vrl. geh. gew. met W.N. Philipse, H.W.F. Massaar, geb 15-12-1922 man.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 4