Woubrugge wil veiliger straten Geen maatregelen tegen vossen in de duinen Zoekactie vandaag voortgezet Jan van Munster (54) exposeert in Aarlezer Zwaar gewond Horeca wil geen verkoop van drank na vergaderingen in raadhuis Elektronisch laboratorium verdwijnt uit Oegstgeest Alphenaar opgelicht Clubs mogen geld houden Maximumsnelheid van 30 kilometer Deel smalspoor verdwijnt 'Verraad' dwong roofovervaller tot bekentenis VRIJDAG 30 NOVEMBER 1984 PAGINA 25 De zoekactie naar de verdronken landbouwer G. Baars verliep vanmorgen uiterst traag omdat de graafmachi ne met een verkeerde grijper was uitgerust. Deze grijper is vanmiddag vervangen. (foto Holvast) Eén van de landschappen van Jan van Munster. Vooral zijn wolkpartij en kenmerken zijn werk. (foto pri SASSENHEIM De zoekactie in het water van de Put van Menten in Sassenheim naar het lichaam van de 32-jarige G. Baars uit Abbe- nes heeft nog geen resultaat opge leverd. Vanmorgen is begonnen met het weggraven van ruim 200.000 kilo puin, dat is gestort na dat het slachtoffer met zijn tractor in het water is geraakt. Bij de politie bestaat het vermoe den dat Baars onder dat puin is te rechtgekomen. Familieleden van de landbouwer uit Abbenes waren vanmorgen aan het dreggen naar het slachtoffer. De man is dinsdag middag met zijn tractor in het de zandwinput gegleden. Het water is ter plaatse ongeveer 20 meter diep. KATWIJK - Staatsbosbeheer be gint met de aanleg van twee nieuwe voetpaden in het Katwijkse gedeelte van 'Hollands- Duin'. Hiervoor zal een deel van het smalspoor in de duinen wor den afgebroken. Zoals bekend is na onderhande lingen tussen Staatsbosbeheer en de Nederlandse Smalspoorstich ting besloten dat de stoomtrein kan blijven rijden over een groot gedeelte van het huidige traject. Het stuk dat plaats maakt voor een voetpad loopt van het zogenaamde 'Koepelduin' langs 'Driepiassen' in de richting van de 'Duitse Muur'. Het opstappunt voor de zomerse Woensdag werd met behulp van een duikersploeg van de marine de tractor met aanhangwagen geloca- liseerd. De bestuurder bleek echter niet meer in de cabine te zitten. Omdat het slachtoffer niet kon zwemmen, vermoedt de politie dat Baars wel kans heeft gezien om de cabine van de tractor te verlaten, maar dat hij daarna in het 20 meter diepe water is verdronken. HAARLEMMERMEER - Een 60- jarige automobilist uit Lisse is gis teravond levensgevaarlijk gewond geraakt op de Leimuiderdijk tus sen Rijsenhout en Burgerveen in de gemeente Haarlemmermeer. Volgens de politie schoot de man 'met zijn auto uit een flauwe bocht in deze dijk. treinritten blijft gehandhaafd bij de 'Vrieze Wei'. Vanaf dit punt wordt een tweede voetpad aange legd naar de Cantineweg. Hier is het niet noodzakelijk om de spoor baan af te breken. Het voetpad zal langs de rails lopen. Door de aanleg van nieuwe voet paden worden de mogelijkheden voor een rondwandeling door de duinen vergroot. Omdat de paden niet over de duinen lopen zijn de wandelwegen ook geschikt voor mensen met kinderwagens en min- der-validen. De verharding van de paden zal bestaan uit een mengsel van schelpen en klei. Het weggraven van het puin uit het water vlotte vanmorgen niet erg best. De reden daarvan was dat er met een verkeerde graafbak werd gewerkt. In de loop van de middag is deze graafbak vervan gen. De politie kon rond het mid daguur nog niet zeggen of het werk in het weekeinde zal worden voort gezet. De wagen botste eerst tegen een lichtmast en kwam vervolgens te gen een boom tot stilstand. De Lis- senaar, die in zijn auto bekneld was geraakt, moest door de brand- DEN HAAG/NIEUWKOOP - Als gevolg van vermeend verraad heeft de politie de bekentenis kunnen 'binnenhalen' van de 22-jarige Am sterdammer die gisteren voor de Haagse rechtbank terechtstond voor het plegen van de Nieuw- koopse juwelenroof in december vorig jaar. Hij en zijn maat hebben hierbij een vertegenwoordiger van de Amsterdamse Diamant Maat schappij koffers met voor drie mil joen gulden aan juwelen afhandig gemaakt en de man in de koffer ruimte van zijn eigen auto opgeslo ten. De maat van de gisteren terecht staande Amsterdammer stond al eerder dit jaar voor zijn rechters, maar heeft tegenover de politie en NOORDWIJKERHOUT - Horeca ondernemers in Noordwijkerhout willen niet dat in het plaatselijke gemeentehuis na afloop van ge meenteraadsvergaderingen tegen betaling drank wordt geschonken. Tegen gratis verstrekking van fris drank en alkohol heeft de horeca evenwel geen bezwaar. Door het vragen van geld gaat de gemeente op de commerciële toer en dat vin den de ondernemers onaanvaard baar. Zij hebben daarom een telegram gestuurd naar de gemeente Noord- wijkerhout met het dringende ver zoek de verkoop van drank te sta ken. De kwestie zal achter gesloten deuren in de commissie algemene bestuurlijke aangelegenheden worden besproken. "We willen de kwestie even uitpraten met de raadsleden en willen de plaatselij ke horeca niet in een moeilijke po sitie brengen", aldus verdedigt burgemeester F. Winkel het beslo ten vergaderen over die kwestie. In het nieuwe raadhuis is een kleine kantine, die officieel wordt aangeduid met 'wachtruimte', ver wezenlijkt waar na afloop van raadsvergaderingen tegen kost prijs een drankje wordt verschaft. Voor elke consumptie hoeft niet direct te worden betaald, maar na verloop van tijd wordt gekeken hoeveel drank er door is gegaan en vervolgens worden de kosten om geslagen per raadslid. weer worden bevrijd. Hij is ver voerd naar het VU-ziekenhuis in Amsterdam. De politie kon niet vertellen wat de oorzaak is van het ongeluk. Zij vraagt getuigen van het ongeval contact met haar op te nemen. Het telefoonnummer van de politie Haarlemmermeer is 02503-14941. de rechtbank toen volgehouden de roof niet te hebben gepleegd. Hij hoorde overigens dezelfde eis van vier jaar onvoorwaardelijke gevan genisstraf tegen zich uitspreken als zijn handlanger gisteren en werd uiteindelijk gestraft met drie jaar cel. Pas na zijn veroordeling, toen het dus toch geen kwaad meer kon, gaf hij toe de roofoverval te hebben gepleegd. Over het aandeel van de gisteren terechtstaande verdachte sprak hij geen woord. Dat deed in augustus van dit jaar wel een derde lid van het Amster damse criminele milieu waaruit het drietal stamt. Hij meende dat de bewuste 22-jarige Amsterdam mer over zijn rol in een andere dief stal een voor hem belastende ver- TER AAR Jan van Munster (54) exposeert van maandag a.s. tot en met zaterdag 29 december schilde rijen in de openbare bibliotheek 'De Aarlezer' aan het Beukenpad in Ter Aar. Zijn eerste werk be stond voornamelijk uit protretten, later volgende landschappen, klaring had afgelegd en samen met de eerder in deze zaak veroordeel de dader van de roofoverval deden ze de verraste rechercheurs uit ei gener beweging toen de rol van de Amsterdammer in de Nieuwkoop- se zaak uit de doeken. De man zat op dat moment in be waring voor een eveneens gewa pende roofoverval in Amsterdam en bekende, geconfronteerd met het verhaal, al prompt. Tegen hem is overigens voor de Amsterdamse rechtbank vorige week voor die roofoverval een straf van negen maanden cel geeist. Zijn advocaat bracht dit gisteren ook naar voren als reden voor de rechtbank om enige clementie te betrachten in de strafmaat voor zijn aandeel in de strand- en zeegezichten. Vooral de indrukwekkende wolkpartijen kenmerken zijn werk. De biblio theek is open op maandag, woens dag en vrijdag van twee tot vijf uur, vrijdagvaond van half zeven tot half negen en zaterdag van tien tot twaalf uur. Nieuwkoopse roofoverval. Recht bankpresident mevrouw mr. P. Koningsveld verklaarde zeker re kening te zullen houden met de straf waartoe de verdachte volgen de week door de Amsterdamse rechtbank zal worden veroordeeld. De verdachte zelf zei tot zijn daad te zijn gekomen omdat hij in grote financiële problemen ver keerde. Hij vreesde hieruit niet meer los te komen omdat hij als ge volg van eerdere veroordelingen nergens werk kon krijgen. Zijn ad vocaat zag nog wel perspectief voor de Amsterdammer om een normaal leven te gaan leiden. Maar dan moest hij een niet al te lange straf krijgen. OEGSTGEEST - Het Laborato rium Elektronische Ontwikkelin gen voor de Krijgsmacht verdwynt uit Oegstgeest. Het werk zal per 1 december worden ondergebracht bij een nieuw op te richten Fysisch en Elektronisch Laboratorium van TNO in Den Haag. Daar zal ook het huidige Psysische Laboratorium dat nu in Den Haag is gevestigd worden ondergebracht. Bij het laboratorium in Oegst geest werken op het ogenblik 150 De werkzaamheden van de op te heffen instituten raakten volgens TNO in de afgelopen jaren in toe nemende mate met elkaar verwe ven. Het nieuwe intituut zal onder zoek en ontwikkeling uitvoeren op het gebied van de fysica, elektroni ca, informatica en operatie. Dankzij de groeiende behoefte van de defensieorganisatie aan deskundige ondersteuning op de genoemde onderzoekgebieden kan de integratie van beide instituten verlopen zonder dat gedwongen ontslagen vallen, zo verzekerde TNO. ALPHEN DEN RIJN - Een 79-ja- rige bewoner van de Van Dijk- straat in Alphen is afgelopen woensdag het slachtoffer gewor den van oplichting. De Alphenaar kreeg 's morgens bezoek van twee mannen die zich uitgaven voor medewerkers van het gemeentelijk energiebedrijf. Zij kwamen de gashaard nakijken. De man werd verteld dat op de schoorsteen een kapje ontbrak dat ïnlekken moet voorkomen. Voor een bedrag van 1640 gulden wilden zij het kapje wel aanbrengen. Nadat de man te kennen had ge geven het bedrag wel erg hoog te vinden, stelden de 'controleurs' hem gerust met de mededeling dat hij een gedeelte later van het ener giebedrijf zou terugkrijgen. De nietsvermoedende bewoner be taalde en afgesproken werd dat de mannen 's middags terug zouden komen om het kapje aan te bren gen. Hetgeen niet gebeurde. Een telefoontje naar het energiebedrijf maakte duidelijk dat de man was opgelicht. NOORDWIJK - Sportverenigin gen in Noord wijk die vorig jaar geld hebben overgehouden omdat ze veel acties hebben gevoerd of omdat ze veel werk zelf hebben op geknapt, hoeven dat niet in te leve ren. Dit bleek gisteren tijdens de vergadering van de gemeente raadscommissie voor welzijn. Eigenlijk zou de gemeente min der subsidie aan een vereniging moeten geven als blijkt dat die aan het eind van het jaar geld over houdt. Wethouder J. Bedijn (PvdA) vindt dit echter 'sneu' voor de sportclubs die zeer zelfwerk zaam zyn geweest. Hij stelde daar om voor ze het overschot te laten houden. Wel stelde hij de voorwaarde dat het overschot niet meer dan vijf procent mag bedragen van de tota le subsidie van de gemeente. De le den van de commissie welzijn gin gen hiermee gisteren akkoord. WOUBRUGGE Behalve de King komen zijn de Kerkweg, de De ingang van een zone zou door toegangspoorten' kunnen worden aangegeven. Deze aanpassingen doorgaande wegen, komen alle Boddens Hosangweg en de Vie- straten in Woubrugge en Hoogma- rambachtsweg in Woubrugge ae in de bebouwde kom in aanmer king voor een maximering van de snelheid tot dertig kilometer per de Kerkstraat, Van Klaverweijde- kosten wel veel geld. weg en het Noordeinde in Hoog- Het positieve advies made. Commissielid H.R Dit concluderen B en W na al- Woerden (WD) vertelde gisterva- le mogelijkheden op een rijtje te hebben gezet. De commissie ruim telijke ordening vindt dat van deze mogelijkheid gebruik moet wor den gemaakt. de com missie ruimtelijke ordening heeft en W het licht op groen ge- de aanpassingen geleidelijk 'oeren. De werkzaamheden -maatregel kan worden opgeno- worden in het jaarlijkse herstra- tingsprogramma. In de praktijk heeft men nog v De overigen straten komen wel Van verschillende zijden was bij de gemeente aangedrongen op een onderzoekje naar de mogelijkhe den. De wegen die niet i aanmerking. Alleen enkele lan- nig ervaring met de invoering ge rechte straten zouden in de 30 kilometer zones. Ter Aar heeft praktijk wat aanpassing nodig heb ben. Dat zou dan kunnen door bij voorbeeld drempels aan te leggen. sinds enkele maanden dergelijke zones. Deze blijken in de praktijk nauwelijks resultaat te hebben. De automobilisten storen zich niet aan de maximum snelheid van 30 kilo meter per uur. Dat er binnen de bebouwde kom eigenlijk helemaal niet zo hard wordt gereden, is de menig van H. Brunt (CDA) en hij vraagt zich dan ook af of dergelijke snelheidsbe- perkende maatregelen wel zin heb ben. Direkteur gemeentewerken J. de Feij antwoordde dat alle maat regelen die er genomen worden al tijd maar voor een zeer beperkt aantal mensen is dat zich nooit aan de regels houdt. DUIN- EN BOLLEN STREEK - Het ministerie van landbouw en visserij ziet geen aanleiding het aantal vossen in duingebie den aan banden te leggen. De onder meer door wilde- schadecommissies in de provincies Noord- en Zuid- Holland bepleitte regulatie van het vossenstand is niet nodig. Dat staat te lezen in een rapport van het ministerie aan de vaste ka mercommissie voor landbouw en visserij. Het betreft een voorlopig standpunt omdat bijvoorbeeld naar de invloed van de vos op het leven van andere dieren in de dui nen nog onderzoek wordt verricht. De vos is in de loop van de jaren zeventig teruggekeerd in de dui nen. Het aantal vossen ontwikkelt zich daar gunstig. Veel kustbewo ners zien de dieren met de regel maat van de klok. Ze zijn ook al vaak in de bebouwde kom van de zeedorpen gesignaleerd. Vooral de laatste drie, vier jaar stijgt het aan tal klachten. Het dier zou schade toebrengen aan vooral op de bo dem broedende vogels en ook pluimveehouders in de duingebie den zouden veel schade lijden. Voorts zou het beest schadelijk zijn voor de bollenteelt. Omdat de vos een groot territorium heeft en vaak op pad is, zou het risico van verspreiding van 'geelziek' onder bollen veel groter zijn dan bij ande re dieren. Over de rol van de vos daarin is volgens het ministerie van landbouw en visserij evenwel te weinig bekend om er uitspraken over te kunnen doen. Hondsdolheid Het risico van verspreiding van hondsdolheid acht het ministerie klein. Die ziekte komt niet van Ne derlandse bodem. De gevallen die zijn vastgesteld waren alle veroor zaakt door uit het buitenland af komstige dieren. Vooral in de grensgebieden in Groningen en Zuid-Limburg werd hondsdolheid geconstateerd. Maar het aantal gevallen is niet alarmerend. De kans dat de ziekte wordt overgebracht via besmette vossen uit die gebieden naar de duinen wordt gering geacht omdat brede rivieren en grote steden een trek van vossen naar het westen ernstig belemmeren. Bovendien kan de ziekte ook door de mens of door bijvoorbeeld katten worden verspreid. Het ministerie tekent daarbij wel aan dat het van belang is dat in grensgebieden goed toe zicht wordt gehouden op de vos sen. Dieren die symptomen van de ziekte vertonen moeten worden af geschoten. In dat verband is het eveneens wenselijk het aantal vos sen in grensgebieden te beperken. Schade aan pluimveehouderijen kan volgens het rapport niet wor den voorkomen. Zeker niet als het gaat om bedrijven of particulieren die wonen in natuurgebieden. Over de invloed van de vos op de fauna in gebieden waar hij zich nog niet zo lang geleden heeft geves tigd (in de duinen), is te weinig be kend. Naar verwachting komen daarover in de loop van 1985 meer gegevens over beschikbaar. Alles bij elkaar opgeteld zien on derzoekers van het ministerie van landbouw cn visserij geen aanlei ding de regering te adviseren het aantal vossen in Nederland te be perken tot één per 500 hectaren. Dat is de norm die ook de Wereld Gezondheidsorganisatie hanteert, een cijfer dat mede is gebaseerd op een geringe kans op verspreiding van hondsdolheid. In de duin- en bollenstreek heeft burgemeester mr. F. Winkel van Noordwijkerhout zich nogal sterk gemaakt voor het regelen van de vossenstand. Hij vindt dat de door het ministerie gemaakte notitie daarover veel onduidelijkheden bevat: "Er is om veel zaken heen gelopen omdat er nog onderzoek naar moeten worden verricht. Ik heb de indruk dat de zaak wordt vertraagd", aldus Winkel. Hij vindt dat het aantal vossen in de duingebieden aan banden moet worden gelegd. Het is met name vanuit de verantwoordelijkheid voor de openbare orde dat hij zich inzet voor beperking van het aantal vossen: "Bezittingen van mensen worden bedreigd door de vossen - 'Internationale gerechten'. Chinese kip met rijst, Boliviaanse avocado's, Egyptische linzensoep, Australische aardbeientaart. Het is slechts een greep uit de 350 smakelijke internationale ge rechten die door Christian Teubner, An nette Wolter en Holger Hoffmann zijn verzameld. Met een kleurenfoto van elk gerecht. Zomer en Keuning, prijs 32,90. - 'Blauwe wegen', een ontdekkingsreis door Amerika door William Last Heat Moon, een halfbloed Indiaan uit Mis souri. Na het verliezen van zijn baan kocht bij een bestelwagen en trok Ame rika door, steeds onbekende plekken zoekend en veel pratend met mensen. In Amerika werd zijn verhaal over klei ne weggetjes met 'gejuich' begroet. Bert Bakker, prijs 39,50. - 'Macht als medicijn' door Arthur Hai- ley. De man. die succesnummers als 'Hotel' en 'Airport' schreef heeft nu een verhaal gesitueerd in de wereld van de farmaceutische industrie. Een vrouw dringt tot de top door en moet vanuit die positie vechten tegen corruptie, winstbejag, eigenbelang en puur be drog. Van Holkema en Warendorf, prijs 39,50. - Er zijn weer enkele delen verschenen in de jeugdserie 'De leeslift' van Omni- boek. In de eerste plaats 'Houd de dief door Jenny van Ommeren (prijs ƒ9,90) en voorts drie boekjes, die 10,90 per stuk kosten: 'De wedstrijd' door Ina de Vries-van der Lichte, 'Een boom voor tante Klaar' door Nel Veerman en 'Een spetter van een leraar' door Marianne Verhagen. - 'Victor en de vogels'een lees-prenten- boek door Alfred Wellm en Siegfried Linke. Omniboek, prijs 9,90. - 'Leviede Lange's dagboek'. De journa list-schrijver Jaap Stigter schreef een dikke tien jaar na de dood van Levie de Lange het levensverhaal van deze Am sterdamse jood, die zijn vrouw en zijn vijftien kinderen in de gaskamer ver loor, maar zelf onmenselijke dwangar beid in een Poolse kolenmijn overleef de. Omniboek, prijs 24,50. - 'Leven met illusies', een tiental korte verhellen van Helena Beels. Zijzelf noemt ze 'krabbels'. Over fantasieën en hun gevolgen. Omniboek, prijs 10,-. - 'De zielelikker', een veertigtal humo ristische korte verhaaltjes van Leo Derksen, schrijver en columnist in De Telegraaf. Teleboek, prijs 15,-. - 'Van moederdag tot nachtmerrie', ook al korte verhalen, ditmaal geschreven door de bekende radioman Kees Schil- peroort. Teleboek, prijs 15,-. - 'Zen-notities onderweg'. Wie wat wil weten over zenmeditatie kan goed te recht bij dit boek van Maarten Hout man, die de lezer in 27 opgetekende toe spraken en gesprekken getuige laat zijn van de 'tranformerende werking' van het Za-Zen in het dagelijks doen en la ten. ANKH-Hermes, prijs 27,50. - 'Verzameld werk' van H.J. Friedericy, die in 1962 is overleden, maar een erfenis van vier boeken heeft nagelaten die behoren tot het goede van de Indi sche belletrie. Nu in één band verza meld. Querido, prijs 47,50. - 'Vreugden en verschrikkingen van de dronkenschap' door Frank Lodeizen met als inleiding o.m. drie gedichten van Simon Carmiggelt. Zulke wijn be hoeft geen nadere krans. Veen, prijs 25,-. - 'Het Verhaal', (Oude Testament 1), bij bel voor de jeugd geschreven door Henk Barnard met illustraties van Rein- tje Venema. Van Holkema en Waren dorf, prijs 29,90. - 'Kabouters' (door Johanna-Veronika Picht) én 'Poppen om te knuffelen' (door Sunnhild Reinckens) zijn twee boekjes, die beide betrekking hebben om het zelf maken van poppen. Voor en door kinderen Chistofoor, prijs resp. 16,50 en 14,90. 'Megatrends', tien stromingen die ons leven en werk veranderen. Door John Naisbett, die aan het hoofd staat van een onderzoeks- en adviesbureau dat grote ondernemingen en instituten in een vroeg stadium adviseert over de belangrijkst ontwikkelingen in onze sa menleving. Een haarscherp 'toekomst- boek'. Spectrum, prijs 29,90. - 'Omgelegde dagen', een nieuwe pro zabundel van A.Moonen, soms neigend naar het kolderieke, steeds sterk sati risch. Veen, prijs 22,50. - 'Elseviers almanak voor de vrouw', een agenda voor 1985 met aandacht voor mode. fotograferen, bloemen en planten, creatief bezig zijn, koken en meer zaken. Annoventura, prüs 18,50. - 'Standaardwerk van de wijnen van de wereld' door Hugh Johnson is waar schijnlijk completer dan welk wijnboek ooit tevoren. Meer dan 500 bladzijden vol wijngeneugten. Spectrum, prijs - verzamelden in het bijna afgelopen jaar een duizendtal opmerkelijke cita ten. De titel is van Adriaan van Dis. Van Holkema en Warendorf, prijs 10,-. - 'Groot Nederlands drank-woorden boek' door Johanna van Reeuwijk. Zo wel voor de liefhebber van drank als voor degene, die er professioneel mee bezig is: een smakelijk naslagwerkje. Van Holkema en Warendorf, priis 19,50. F - 'Tegen des levens loop'. Th.J.M. Naas tepad (voorganger in de Arauna-ge- i Rotterdam) schreef de 145 ge- - 'Het hoogste goed' is een bloemlezing van religieuze gedichten uit de zestien de en zeventiende eeuw, samengesteld door C. Bregman. Representief voor de orthodox-protestantse religieuze lyriek uit die tijd. De Groot Goudriaan, prijs - 'Kiest dan heden, wie gij dienen zult', preken van dr. Allan Boesak, studenten- predikant in Zuid-Afrika. De stem van een beproefd volk. Kok, prijs 12,50. - 'God, wie bent u?', een boek om over te praten, geschreven door Gerben Althuis en Wessel Ytsma. Kok, prijs 11,90. - 'Doe uzelf geen kwaad' door Govert Bach. Een uitgave in de serie 'Pastorale handreiking'. Beschouwingen over suï- cidaliteit. depressiviteit en (pastorale) hulpverlening. Voorhoeve, prijs 19,90 'Onzichtbare drempels' door Jessie van Dongen-Garrad. Een uitgave in de serie 'Pastorale handreiking' over de pastorale zorg voor de lichamelijk ge handicapte mens. Voorhoeve, prys - 'Om wat u bent', evangelische gedich ten van Nel Goudzwaard-Dubois. Kok, Prijs 8.90. - 'Onder een bloedrode hemel'. J.D. te Winkel, verbonden aan het Evangelisa- tiecentrum der Gereformeerde Kerken in Nederland, schryft over hoop en wan hoop in de popmuziek. Volgens hem willen jongeren best met ouderen pra ten over pop. Met dit boekje wil hy een brug slaan. Boekencentrum, prijs - 'Dagboek' door Jos Brink. De bekende cabaretier heeft een aantal anecdotes, fi losofietjes, belevenissen, gedichten en wat niet al meer losvast op datum gezet. Gewoon op 1 januari begonnen en eind december geëindigd. Teleboek, prijs ƒ21,-. - 'Met de mitrailleur in een boom'. Ter gelegenheid van de honderdste verjaar dag van de Nederlandse Vereniging van Journalisten schreef de journalist I^énk van der Linden een serie interviews met bekende collega-journalisten, onder wie Jan Blokker. Joop van Tijn, Marijn de Koning, Wout Woltz en Ben Holthuis Er komt in die gesprekken heel wat bo vendrijven. De Haan, pr\js 21,50. - 'Mijn dochter, een leven' door Vellah Colcher, wier dochter Esther zichzelf op 24-jange leeftijd het leven benam. Waar om? Een intrigerend relaas van een moeder die zoekt naar oorzaken en daarmee haar eigen leven verheldert De Haan, prijs 19,50. - 'De weg van de hoop', een moreel en politiek pleidooi van meer dan twee honderd pagina's (vol kleine lettertjes) door Jonathan Schell voor de totale af schaffing van kernwapens. Hu waar schuwt politici geen enkel compromis te gedogen. Van Holkema en Waren dorf, prijs 24,50.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 25