Gangsterfilm over machtsverhoudingen a r .jp Tk vind 'The Hit' een bijzondere en goede film' Opmerkelijke gaven in de dodelijke zone Vervolg op een spookhuis Terence Stamp en John Hurt schitteren in 'The Hit' Ik 'ik ■«I iiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiii John Hurt, een laatbloeier: 'Des pirates' Lezers schrijven Televisie Vrij circuit VRIJDAG 30 NOVEMBER 1984 PAGINA 23 'Dead Zone'; regie: David Cronen- berg; hoofdrollen: Christopher Walken en Brooke Adams; thea ter: Euro, Alphen; leeftijd: 12 jaar Dat de wegen van schrijver Ste phen King en regisseur David Cro- nenberg elkaar eens zouden krui sen, is niet verwonderlijk. Cana dees Cronenberg maakte het onder de kenners van het 'schrik-genre' veelgeprezen 'Scanners'. Een film over telepathie met exploderende hoofden. King is een bekendere naam. Eén van Amerika's meest gevierde horror-schrijvers en nog voor er een letter op papier staat, zijn de filmrechten al verkocht. Zo ook van het in 1979 geschreven 'Dead Zone'. Producent Dino de Lauren- tiis had voor de regie al direct aan Cronenberg gedacht, maar deze had andere dingen aan zijn hoofd. Het project werd uitgesteld en Cro nenberg bleek toen toch beschik baar. Evenals hoofdrolspelers Christopher Walken, Brooke Adams en Martin Sheen. De lokatie werd gevonden in Ca nada: het onooglijke Niagara-on- the-Lake, vlakbij Cronenbergs Christopher Walken als Johnny woonplaats Toronto. Het boek moest voor verfilming wel worden aangepast. Uit de drie parallel ver telde verhalen in Kings boek werd er ééntje uitgepikt. Walken speelt daarin Johnny, een leraar op een middelbare school en verliefd op collega Sa rah. Na een ongeluk krijgt ziin le ven een drastische wending. John ny belandt in een vijf jaar durend coma en in die periode verliest hij Sarah aan een ander. Als hij uitein delijk weer bij positieven komt, is alles veranderd. Johnny blijkt over bovennatuurlijke gaven te be schikken: hij kan een brand doen ontstaan en hij neemt branden op volstrekt andere plaatsen waar. De media nemen kennis van Johnny's gaven, maar hij vlucht voor hun belangstelling en kiest voor een afgezonderd leven met zijn vader. Dan doet echter de plaatselijke sheriff een beroep op hem en Johnny helpt de politie een vrouwenmoordenaar te zoeken. 'Amityville II'; regie: Damiano Damiani; hoofdrollen: Burt Young en Rutyana Alda; theater: Euro, Alphen; leeftijd: 16 jaar Eén van de meer geslaagde hor ror-films was een paar jaar geleden 'Amityville Horror'. En wat ook maar een beetje succes heeft, krijgt een vervolg. Zo ook 'Amityville'. De Italiaanse regisseur Damiani mag er zijn Amerikaanse debuut mee maken. Burt Young, voor eeuwig be kend als de sullige zwager van Rocky, mag de hoofdrol spelen. Het oude Amityville-huis was niet meer beschikbaar voor de makers, maar van een ander onderkomen is een perfect kopie gemaakt. Begin van de ellende ditmaal is de ont dekking van een geheime kamer in de kelder van het spookhuis. Ra men breken, de wasbak loopt over, tafelkleden vliegen en het behang komt zomaar van de muur. Priester Adamski komt daarop het huis zegenen, maar het heilige water verandert op het bed van de Montinelli's in bloed. Elk huis heeft zijn kruis zullen we maar zeg gen. Eén van de meest uitnodigende trailers (voorfilmpjes) van de afge lopen maanden was die van 'The Hit'. Op het vlammend gitaarspel van Eric Clapton worden in een ge lijk staccato-ritme een paar zeer Britse mannen voorgesteld. In een desolaat Spaans landschap spelen ze een gewelddadig kat en muis spelletje, zoveel wordt duidelijk. Dat klopt ook. 'The Hit' is een gangster-film, waarin een verklik ker geëxecuteerd moet wordeo. Toch is gangster-film geen echt dekkend etiket, want 'The Hit' is vooral een film over machtsver houdingen. In de eerste scènes ma ken we kennis met Willy Parker, die in '73 voor het gerecht een Ju- das-rol speelt: hij getuigt tegen zijn oude maatjes. 'Wéll meet again', zingen die Vera Lynn na. Tien jaar later is het zover voor die ontmoe- AMSTERDAM (GPD) - John Hurt is dezer dagen in twee films te be wonderen: 'The Hit' en '1984', de indrukwekkende nieuwe verfil ming van George Orwells fameuze toekomstroman. Tussen een Au stralische, Italiaanse en Duitse pro motietoer in gaf de Britse acteur dit weekeinde een serie interviews in Nederland. Hij zegt dat een aan gename bezigheid te vinden, al be treurt hij het enigzins dat hij de laatste weken zijn bed te weinig ziet. Dat mag ook spijtig genoemd worden door iemand die immers tevens bezig is aan een huwelijks reis. John Hurt verwierf faam door zijn onvergetelijke hoofdrol in de 'Naked Civil Servant' en zijn rol als Caligula in de tv-serie 'I, Claudius'. Zijn naam in de filmwereld werd gevestigd met 'The Elephant Man'. Dat leidde onder meer tot 'The Hit'. John Hurt: "The Hit doet het in Engeland lang niet gek, maar het is geen succes vari jewelste, wat best verdiend zou zijn. Het is een film waar ik erg tevreden over ben. Een verfrissend en nieuw type thriller vind ik, met een erg scherpzinnig script. Stephen Frears houdt ervan dat gebeurtenissen met verschil lende emotionele ladingen elkaar in ijltempo opvolgen". "Toen ik het script de eerste keer snel had doorgesnuffeld dacht ik dat dit weer zo'n film moest wor den over een stel totaal oninteres sante gangsters, maar bij nader in zien bleek het dat nou juist niet te zijn. De criminele uitspattingen worden vers geserveerd met een ironie die bij mij bijzonder welda dig overkomt. En het is een verhaal dat heel doordacht is opgebouwd, met verschillende lagen. Aan de oppervlakte functioneert The Hit als een sterk en spannend mis daadverhaal maar er is van een nogal diepgaande filosofische on derstroom sprake met fysisch op het fenomeen sterven". "Volgens mij worden de kwali teiten van 'The Hit' toch onder schat, juist omdat de film werkt op een manier waaraan we niet ge- ting. Parker wordt door vier hand- langertjes uit zijn huis in Spanje ontvoerd en overgedragen aan 'The Hit', de huurmoordenaar. Met Braddock en zijn jonge assistent Myron als reisgezellen is Parijs de eindbestemming. Daar moet het vonnis voltrokken worden. Maar het wordt een weinig voorspoedige reis. Ze zien zich gedwongen een Spaans meisje mee te nemen en onderweg wordt een spoor van ver nieling aangericht. De politie kan dat spoor daardoor vrij eenvoudig volgen. 'The Hit': regie: Stephen Frears; hoofdrollen: Te rence Stamp, John Hurt en Tim Roth; theater: Li- do 4, Leiden; 16 jaar. Zoals gezegd is 'The Hit' vooral een film over machtsverhoudin gen. Willy Parker lijkt zich al in zijn lot geschikt te hebben, is opge wekt en behulpzaam. Dat maakt de ontvoerders zenuwachtig, zeker Myron snapt er niets van. Met Mag gie, het Spaanse meisje er bij. wordt het nog moeilijker. Brad dock wil haar als overtollige last al snel een kogel door het hoofd ja gen, maar Myron werpt zich voor haar in de strijd. Braddock, de koe le kikker met reflecterende zonne brilglazen, gaat fouten maken. John Hurt als killer Braddock wend zijn. Ik vind het werkelijk een bijzondere en goede film en dat zeg ik niet, omdat ik er toeval lig in meespeel, want ik weet best dat ik ook in films heb gezeten die nooit zijn geworden wat ik er van gehoopt had en heb samengewerkt met regisseurs die me zwaar teleur stelden". "The Osterman Weekend (met Rutger Hauer, red.) wil ik óók best een mislukte film noemen. Het ver velende is dat je op de set vaak al heel vroeg als acteur in de gaten krijgt dat er dingen mis zullen gaan, maar dat het dan toch altijd al te laat is om er nog van af te ko- gerd, omdat ik er er maar niet in slaagde de plot te begrijpen en die begrijp ik nog steeds niet... Wat zeg je? Hoe Rutger Hauer was? Nou... eh... lastig. Soms. Rutger is oké, maar het hangt er nogal vanaf met welk been hij uit bed is gestapt. Ja inderdaad, hij heeft ook de reputa tie lastig te zijn. En dat cultiveert hij". Om die aspecten gaat het eigen lijk in 'The Hit' en debuterend re gisseur Stephen Frears kan daar uitstekend mee overweg. Met het dorre binnenland van Spanje als stemmig decor voltrekt het drama zich in alle rust. De acteurs krijgen alle ruimte en die tillen de film dan ook naar een hoog niveau. Laura del Sol bewijst dat ze als 'Carmen' (in de versie van Carlos Saura) geen eendagsvlieg is. Tim Roth is voortreffelijk in zijn rol van de op vliegende 'rooie' Myron. John Hurt toont zijn veelzijdigheid als de broeierige Braddock. Maar het grootste genot levert Terence Stamp. Een grote ster uit de jaren zestig die voor het eerst sinds lange tijd weer een hoofdrol in een film heeft. Hij is Willy Parker, een tik keltje grijzer natuurlijk, maar zijn ster straalt nog altijd. BART JUNGMANN Over '1984'. Het is opvallend dat het, hoewel een toekomstver haal sfeermatig vast is blijven zit ten aan 1947. Met wat voor ideeën is men gaan filmen? "Het boek is geen voorspelling, het is een angstvisioen. Winston - mijn personage - probeert tegen de stroom op te zwemmen. Het is ook niet het verhaal van een aardi ge knul die slecht begrepen wordt, maar het relaas van een man die iets probeert te bereiken dat abso luut onbereikbaar is geworden. Hy probeert zijn eigen persoonlijkheid te cultiveren in een context waarin voor zoiets geen plaats meer is. Ik vind het ook de sterke kant van de film dat het is teruggekoppeld naar 1947, de beelden die Orwell gehad kon hebben als hij aan de toekomst dacht". Richard Burtondie in 1984 zijn laatste rol zou spelen, schijnt ge zegd te hebben dat de belangrijkste reden voor hem om mee te doen, was dat hij zo de kans kreeg om met John Hurt samen te spelen. John Hurt: "Dat heeft hij inder daad en zelfs verschillende keren gezegd en daar1 voel ik mij enorm door gestreeld". Was hij moeilijk om mee te ac teren. Hij had de naam nogal las tig te kunnen zijn, zoals het een Welshman betaamt. "Nou, ik ben zelf half-Iers en half-Schots, dus met ons tweeën hadden we knap gevaarlijk kun nen worden voor de rest... Interes sant bij Richard Burton was dat hij eigenlijk was vastgelopen na een grote, maar wisselvallige carrière. Hij had zijn bekomst gekregen van het soort films waar hij de laatste jaren mee bezig was geweest. En hij genoot ervan om met Radford te werken, die heel anders denkt en vorm geeft dan de Hollywood regisseurs, aan wie Burton gewend was. Hij zag hier ook een mogelijk heid om effectief te functioneren, ondanks het feit dat hij getekend was door zijn achteruit gesukkelde gezondheid, de operaties en de fy sieke ongemakken waaronder hij gebukt ging. In elk geval ben ik diep dankbaar dat ik de kans had om tegenover deze gigant op een filmset te staan". Donderdagavond jl. kwam Wim Brands van een koude kermis thuis na een tochtje door het spookhuis gemaakt te hebben. Ons is gemeld dat hij die nacht door een kwade droom geplaagd is, de volgende morgen herinnerde zijn klamme lijf hem daaraan. Behalve in dit klamme lijf resulteerde een en ander ook nog eens in een re censie. Het betrof hier een bezoek aan een film, 'La ville des pirates' van regisseur Raül Ruiz. De recensie staat voornamelijk in het teken van W.B.'s irritatie. De recensent heeft de film kennelijk niet begrepen, hij ergert zich daar om, niet aan zichzelf maar aan de film. Welnu, ik heb de recensie ge lezen, ik heb de film gezien en in derdaad, ik heb mij ook geërgerd, niet aan de film, niet aan mijzelf maar aan de recensie. Ergerlijk, bijvoorbeeld, is het ge brek aan informatie over het on derwerp van de recensie, de film. Als een volleerd standwerker snijdt de recensent een veelheid van onderwerpen aan die niets met het eigenlijke produkt van doen hebben. Een standwerker doet dat om de aandacht te trekken en vast te houden. Ik heb moeten conclu deren dat dit niet de reden van de recensent kan zijn geweest. De eni ge andere relevante rederr lijkt mij dat de kolommen gevuld moesten worden, onder het motto 'ook praatjes vullen gaatjes'. Gelukkig komt de aap toch nog uit de mouw, de recensent moet zijn klamme lijf tot op de billen ontbloten en bekent dat hij er geen touw aan vast kon knopen. Ik zou niet durven hem daarop aan te val len, wij kunnen er allebei niets aan doen. Maar het stuitte mij tegen de borst te lezen dat hij zijn onbegrip uit in gemakzuchtige, neerbuigen de pennewrochtsels: "Aanvanke lijk irriteerde La ville des pirates me alleen maar. En dat kwam voor al door de quasi-diepzinnige tek sten" of: "En neem deze zin: de metronoom van de menstruele Vesper. Oef! Die zit, gaat-ie diep jongens!" Of-ie diep ging, het zijn niet mijn woorden, blijkbaar ging- ie ook niet diep genoeg, want hij ging de recensent toch nog boven de pet. Misschien, als de recensent niet zo hardnekkig had getracht "het verhaal van La ville des pirates te volgen", had de film ook hem wat duidelijker kunnen worden. Er zijn nu eenmaal dingen die verborgen blijven voor mensen die op zoek zijn naar een verhaal als een hapklare brok, liefst logisch en chronologisch opgedist. De film staat vanaf het begin bol van de symboliek. De witte bal, gehoor zaam als een planeet, alchemisti sche formulen, de witte sluiers en lakens die veelvuldig in beeld ver schijnen, allemaal symbolen die de kijker duidelijk moeten maken dat de realiteit van de film niet de ons omringende werkelijkheid is. Ook de gebeurtenissen in de film zijn met een symbolische beteke nis geladen. De bloedige castratie van een man die als de dood is dat hij oud en impotent wordt, de haar in trance opgelegde zelfmoordpo ging van Isidore (ici dors) die mis lukt door het uit de zee opduiken van een (mysterieuze?) man die haar uit haar trance opwekt. Het duidt allemaal op een werkelijk heid andere dan de onze, niet toe gankelijk als je gevangen zit in (on ze) dagelijkse werkelijkheid. Ik ben het met de recensent eens, het is moeilijk om "het ver haal" na te vertellen, maar niet om dat er niets te vertellen zou ziin. Er BLIJVERS 'Amadeus' - Milos Formans specta culaire verfilming van het toneel stuk van Peter Shaffer over Mozart en Salieri, Lido 1, Leiden 'Paris, Texas' - Wim Wenders' prijs winnende en prachtige kijk op ge broken relaties. Studio, Leiden 'Once upon a time in America' - Sergio Leone stelt lichtelijk teleur door geknip tijdens montage, maar biedt visueel veel aantrekkelijks. Euro 1. Alphen. Tightrope' - Clint Eastwood als verbeten fatsoensrakker, Luxor, Leiden. 'Up the Creek' - Komedie rond wild- waterwedstrijd, Euro 3, Alphen. Top secret' - Overdosis grappen, Lido 3, Leiden. 'The woman in red' - Gene Wilder stuntelt op het liefdespad, Lido 2, Leiden. 'Paris. Texas' - Metropole 3. 16 jr. Top secret!' - Metropole 4. al. 'Purple rain' - Metropole 5. al. '1984' - Odeon 1 (462400). 12 jr. 'Alone in the dark' - Odeon 2, 16 jr. The key' - Odeon 3. 16 jr. The karate kid' - Odeon 4. al 'Meisjes met vurige verlangens' - Le Paris 1 (656402). 18 jr. 'Vochtig huiswerk' - Le Paris 2, 18 Babylon Blue" - Le Paris 3. 18 jr. 'Startrek III' - Passage (460977). al. AMSTERDAM The v i red' - Alfa 1 (278806), (Op)nieuw 'Blue Thunder' - Spionagehelikop- ter komt in moeilijkheden, City 1, Katwijk. 'The postman alway rings twice' - Verboden liefde tussen Jack Ni cholson en Jessica Lange, City 2, Katwijk. 'Fighting back' - Vechtfilm, City 3, Katwijk. 'Angel' - Sexfilm, City 4, Katwijk. SEXFILMS 'De schorpioen prikt raak' - Tria non, Leiden. 'Diamanten spetters' Rex, Leiden. NACHTFILMS 'Prikkeling der zinnen' - Rex, Lei den. 'Jonge wilde meisjes' - Euro 1, AJ- 'Amityvllle horror 2' - Euro 2, Al- 'Die Madchen von Pigalle' - Euro 3, Alphen. 'Deadzone' - Euro 4, Alphen. DEN HAAG 'Love Streams' - Asta (463500), 16 jr. 'Amadeus' - Babylon 1 (471656), al. 'Police academy' - Babylon 2, al. 'Under the volcano' - Babylon 3, 16 jr. 'The woman in red' - Cineac 1 (630637), al. Tightrope' - Cineac 2, 12 jr. 'Katharina, de naakte Tsarina' - Ci neac 3. 18 jr. 'Gebroken spiegels' - Euro (667066), 12 jr. 'Under fire* - Metropole 1 (456756), 16 jr. 'Once upon a time in America' - Me tropole 2. 12 jr. 'Purple rain' - Alfa 2. al. 'Betrayal' Alfa 3, 16 jr. 'Hanna K.' - Alfa 4, 16 jr. 'Once upon a time in America' - Al- hambra 1 (233192), 12 jr. 'Gebroken spiegels' - Alhambra 2, 16 jr. 'Amadeus' - Bellevue Cinerama (234876/266227), al. 'Paris, Texas' - Calypso 1 (266227/ 234876), 16 jr. 'The karate kid' - Calypso 2, al. 'Police academy' - Calypso 3. al. 'Pruimenbloesem' - Centraal (248933), 18 jr. 'Indiana Jones and the Temple of 'Under the volcano' - Cinecenter, 16 jr. 'Na de repetitie' - Cinecenter, 16 jr. 'Startrek III' - Cinema 1 (151243), al. 'Tightrope' - Cinema 2, 12 jr. 'Mad mission' - Cinema Rex (246132), 16 jr. 'Startrek III' - City 1 (234579), al. "The key' - City 2, 16 jr. 'Bolero' - City 3, 16 jr. 'The brother from another planet' - City 4, 16 jr. 'The hit' - City 5, 16 jr. 'Greystoke' - City 6, al. 'Tightrope' - City 7. 12 jr. 'Don Giovanni' - Kriterion, (231708), 12 jr. 'Der blaue Engel' - Studio K (231708), 12 jr. 'Wilde meisjesfantasieèn' - Parisien (248933), 18 jr. The empire strikes back en return of the Jedi' - Rembrandtpleinthea ter 1 (223542), al. 'Deadly blessing' - Rembrandtplein- theater 2,16 jr. 'Paris, Texas' - The Movies 1 (245790). 16 jr. 'Desiree' - "Hie Movies 2, 16 jr. 'Los santos inocentes' - The Movies 3. 16 jr. 'Under fire' - Tuschinski 1 (262633), 16 jr. 'Love streams" - Tuschinski 2,16 jr. The woman in red' - Tuschinski 3, al. 'Top secret!' - Tuschinski 4, al. 'Moscow on the Hudson' - Tuschins ki 5, al. '1984' - Tuschinski 6, 12 jr. '1984' - De Uitkijk (237460), 12 jr. Genoeg te kiezen komende week op de televisie. In chronologi sche volgorde: Zaterdag: vorige week ging d€ Amerikaanse film 'Under Fire' in premiere. Een andere film ovei journalistiek is morgen op Duits land 1 te zien. De Australiërs Pe ter Weir en Mel Gibson zijn res pectievelijk maker en hoofdrol speler in 'The year of living dan gerously'. Een radio-reporter wordt naar Indonesië gestuurd en komt in morele problemen als zijn liefje (Singourney Weaver) hem vertrouwelijke informatie geeft. Aanvang 22.40 uur. Zondag: De reeks 'film noir' wordt afgesloten met 'Serie Noi re'. Een eigentijdse (1979) film noir van Alain Corneau waarin alle elementen uit die Ameri kaanse stroming zijn verwerkt. Hoofdrol van Patrick Dewaere. Nederland 1, 21.35 uur. Dinsdag: 'The Omen' is één van de betere horror-films die werden gemaakt in het spoor van 'The Exorcist'. Gregory Peck speelt een Amerikaanse ambas sadeur die stiekem een kind adopteert en dat komt hem duur te staan. De kleine Damien jaagt zijn kindermeisje de dood in en met de komst van een nieuwe gouvernante blijkt er van een si nister complot sprake te zijn. Aanvang 22.05 uur. Vrijdag zendt Duitsland 1 het vervolg uit met Damien als gevaarlijke puber. Zelfde aanvangstijd. Woensdag: voor wie de film eerder op de Nederlandse zender miste, Duitsland 3 heeft 'De smaak van water* voor woens dag op het programma staan. Het is de bekroonde film van Orlow Seunke met Gerard Thoolen in een sterke hoofdrol. Aanvang 22.30 uur. Donderdag zendt dezelfde zen der 'Bittere Rijst' uit. Een klas sieker uit de periode van het neo realisme. Vooral de aantrek kingskracht van Silvana Manga- no zorgde voor het succes. An- vang 20.15 uur. Vrijdag ten slotte 'Days of Hea ven' (Duitsland 1, 20.15 uur), een prachtig gefotografeerde film van Terence Malick. Of die schoonheid bestand is tegen de minieme afmetingen van het tv- scherm is trouwens de vraag. Hoofdrollen van Brooke Adams, Richard Gere en Sam Shepard. is teveel om na te vertellen. Zelden heb ik een film gezien die op een zo compact maar toch veelomvattend gegeven is gebaseerd. Elke scène, elke dialoog was noodzakelijk en past in het geheel. Al die scènes, al die wel of niet te begrijpen dialo gen bieden de kijker een nieuwe invalshoek. Als kijker kun je on mogelijk ól die invalshoeken be nutten, het waren er teveel, hoewel voor de recensent nog te weinig. Het is jammer dat de recensent er niets in gezien heeft en ons daar van op de hoogte meende te moe ten stellen. Ongetwijfeld had hij ons dan ook die flauwe medede ling over de 'devote stilte' die tij dens 'dit soort' films in 'de filmhuizen' heerst kunnen bespa ren. Voor krakende zakken chips, slappe maar luidkeels gedecla meerde humor en onder-je-stoel- door-naar-beneden-rollende-lege- colaflesjes gelieve men zich elders te vervoegen. John Hogervorst Noordeinde 35 Leiden (Van redactiewege ingekort). Het Filmhuis LVC vertoont woensdag 5 en donderdag 6 de cember 'Nostalghia' van Andrej Tarkowski. Deze min of meer au tobiografische film gaat over een Russische schrijver die naar Ita lië is uitgeweken en daar pro beert een nieuwe levensstijl te vinden. Na een lange zwerftocht door het Toscaanse land, verge zeld van een vrouwelijke gids en tolk, komt hij eindelijk op het spoor van zijn eigen weemoed. Daaraan is een ontmoeting met een oude kluizenaar-schrijver voorafgegaan. (20.00 en 22.15 uur). Vanavond en morgenavond draait hier 'Reds' (21.15 uur). 'Viva la muerte' van Fernando Arrabal wordt dinsdagavond bij K O gedraaid. Hoofdpersoon in deze uit 1972 daterende film is het jongetje Fando, wiens vader door aanhangers van Franco werd gearresteerd en vermoord. Fando wordt heen en weer ge slingerd tussen de idealen van zijn vader en de opvattingen van zijn gezagsgetrouwe en strenge moeder. Hij krijgt tbc, komt in het ziekenhuis, waar hij kan na denken. Hij besluit om samen met een vriendinnetje op zoek te gaan naar zijn vader, zonder zich door zijn moeder te laten overtui gen van het feit dat de man al dood is (20.15 uur). Meryl Streep kreeg een Oscar voor haar rol in 'Sophie's Choice'. (foto ANP) Het Kijkhuis vertoont vanaf vanavond tot en met zondag avond 'Sophie's Choice' met Me ryl Streep. (19.30 en 22.15 uur). Maandag is hier 'Another time, another place' te zien, een film die zich afspeelt tijdens de Twee de Wereldoorlog. 'Breathless' met Richard Gere wordt dins dagavond gedraaid. (20.00 en 22.15 uur). In LAK-Cinema worden dins dagavond twee Joegoslavische films vertoond: 'Wie zingt daar zo?' van Slobodan Syan (20.00 uur) en 'Het vlot Medusa' Karpo Godina (22.00 uur).

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 23