Anderlecht velt Real Weer pech Lugdunum Navratilova snel uit startblokken Lange tv-avonden voetballiefhebbers Ju verspeelt punt bij Snoeki Tottenham overtuigt Uniek plan bij Vitesse Open Australische kampioenschappen Parijs stelt kandidatuur voor Spelen DONDERDAG 29 NOVEMBER 1984 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - In de interregionale zaalvoetbal-afdeling speelde hek- kesluiter Lugdunum weer eens een ongelukkige wedstrijd en ging tegen Silva Boys onderuit (2-5). Koploper Ju verspeelde een kost baar puntje bij Snoekie (2-2). In de hoofdklasse won koploper Glas bergen met 3-4 bij Bax, klopte ROAC met 6-4 THB Boys, versloeg Van Duuren door een bevlieging van Ted van Berkel Bahlman (4-3) en won Hanepoel met 4-5 van Men ken. Lugdunum Silva Boys 2-5 In de eerste helft was de Haagse ploeg aanvankelijk duidelijk ster ker en liep vlot uit naar 0-3. Maar Kees van Tongeren en Mohammed Ait El Houssi bracht de wederom gehavende thuisploeg terug in de wedstrijd (2-3). Fanatiek ging Lug dunum op jacht naar de gelijkma ker en trof daarbij maar liefst drie keer de lat. Een foutje van Albert Siera werd Lugdunum fataal. Via een straf schop kwam Silva Boys op 2-4 en in de slotfase werd het zelfs nog 2- 5. Doelpunten Silva Boys: Jan Schoon (2x), Janna Grünholtz en Frans Lüdwig. Snoeki - Ju 2-2 De Leidse koploper kwam door Richard Klein aan de leiding, maar nog voor de pauze kwam de thuis ploeg op gelijke hoogte. Na de doelwisseling werd het al vlot 2-1 voor de Haagse ploeg, die zich ver volgens terugtrok en de Leide- naars het initiatief liet. Ondanks een aantal goede kan sen op de gelijkmaker kon Richard Klein die pas kort voor tijd laten aantekenen. Bax - Glasbergen 3-4 Met een fraaie treffer bracht Jan Hogewoning de koploper in de hoofdklasse op 0-1 en toen Huug Aandewiel er 0-2 van maakte, leek er geen vuiltje aan de lucht voor de Rijnsburgers. Toch kwam de thuis ploeg door Mario Faber op 1-2 en nadat Willem Driebergen en we derom Aandewiel voor een 1-4 ruststand hadden gezorgd, werd hun nonchalante spel de gasten nog bijna noodlottig. Na de 2-4 van Kees van der Lans duurde het evenwel te lang voordat de 'aan sluitingstreffer' van Hans van Leeuwen viel. De beide keepers, Nico Groene- wegen van Bax en Gijs Guyt van Glasbergen speelden in dit duel de hoofdrollen. ROAC - THB Boys 6-4 Na ruim vijf minuten was de strijd in de Tweesprong gestreden. Door doelpunten van Cees van der Star, twee keer Paul Witteman en Ruud Weenink nam de thuisploeg zeer vlot een 4-0 voorsprong. Door doelpunten van Hans Weenink en Ronald Wortman werd het nog voor de rust 6-0. Na de pauze deed ROAC het kalmpjes aan en kon de ploeg uit Lisse door vier doelpunten van Ed Muller nog verdienstelijk terug ko- heupen kreeg, was het met de ploeg uit Alphen gebeurd in de Groenoordhallen. Van Berkel scoorde drie keer in kort tijdsbe stek en zijn broer John voegde daar nog een vierde treffer aan toe. Frans Bahlman. Nic en Jan Ver woerd hielden de spanning er in. Menken - Hanepoel 4-5 Een verrassende overwinning van de hekkesluiter op de als twee de geklasseerde ploeg uit Noord- wijk. Voor de thuisploeg vonden Peter Ruygrok, Jaap Smit, Rob van Kersbergen en Ben van der Salm het net. Dat bleek niet ge noeg voor een Noordwijkse over winning want de gasten stelden er treffers van Pim van der Meer (2x), Sjef van Ruiten (2x) en Leander Rietbroek tegenover. En dat was er dus net ééntje meer. Stand in de interregionale klasse Ju/de Singel 9-15, De Maas 9-13, Data- rex 9-13, Grovo 9-12, Snoekie 9-11, Ce- verbo 8-9, Zwarte Wolf, 9-9, De Rozet, 9-8, Silva Boys 9-8, Van der Plas 9-4, Lis- se, 8-2, Lugdunum 9-2. Hoofdklasse: Glasbergen 7-13, Menken 7-8, Noord- wijk 7-8, ROAC 7-8, Bahlman 8-8, Van Duuren 7-7, Bax 7-7, Cleyn Duin 7-7, SRV Boys 8-6, THB Boys, 7-4, Hanepoel 7-2. ZÜRICH (DPA) - Voetballiefheb bers gaan bij de eindronde van de wereldtitelstrijd voetbal in 1986 in Mexico lange avonden tegemoet. Gisteren werd in Zurich door van het organisatiecomité van de FI FA, de wereldvoetbalfederatie, het tijdschema voor het WK-toernooi vastgesteld. De eerste duels begin nen -Europese tijd- 's avonds om acht uur, waarna om middernacht wordt begonnen met de tweede se rie duels. De eindstrijd, 29 juni in het Azteken-stadion in Mexico- Stad, begint 's avonds om 20.00 uur. Alleen voor het openingsduel op 31 mei in hetzelfde stadion, is nog geen aanvangstijdstip vastge steld. Volgens het woensdag in Zurich geopenbaarde plan moeten de 36 DEN HAAG (ANP/Reuter/SID) - Bekerhouder Totten- ham Hotspur en verliezend finalist Anderlecht hebben woensdag koers gezet naar de kwartfinales. Beide- clubs wonnen op eigen terrein hun eerste wedstrijd voor de der de ronde. Tottenham versloeg Bohemians Praag, de be dwinger van Ajax, met 2-0 en Anderlecht maakte met 3-0 aan alle illusies van Real Madrid een einde. Manchester United daarentegen krijgt het na de teleurstellende 2-2 tegen Dundee United over veertien dagen ongetwijfeld zwaar te verdu ren in Schotland. Hetzelfde kan ge zegd worden van Spartak Moskou, dat uitweek naar Tbilisi voor zijn duel tegen FC Köln en in het verre Georgiè gestuit werd door een bril jante doelman Schumacher, die ge blesseerd en wel (scheuring in de pees van een vinger) zich slechts één keer liet passeren. Anderlecht In de golfbeweging van het Eu ropese voetbal zijn meer Neder landse clubs boven op de toppen gekomen dan Belgische. Ander lecht echter, de grote uit Brussel, drijft nog altijd boven. Real Madrid - bewijs van de nivellering aan de Europese top - heeft dat gister avond in het Astridpark ondervon den. De Madrilenen werden in de door Anderlecht ontwikkelde tem poslag stukgespeeld en verloren na rust door treffers van de echte spit sen VandenBerg en Czemiatinsky en een twijfelachtige, door Vercau- teren gebruikte strafschop. Het is geen toeval dat Anderlecht won. In België kan meer dan in Ne derland. In alle opzichten, hoewel rechter Guy Bellemans sinds kort Anderlecht (Bel) - Real Madrid (Spa) 3- 0 (0-0). 65. Vandenbergh 1-0,67. Czemia tinsky 2-0, 85. Vercauteren 3-0 (straf schop). Scheidsrechter: Roth' toeschou wers: 41.000 (uitverkocht) Gele kaart: Thendo, Fraile, Miguel (Real Madrid), Czerniatinksy (Ander lecht). Hamburger SV - Inter Milaan 2-1 (1- 0). 2. Schroder 1-0, 46. Rummenigge 1-1, 80. Von Heesen 2-1. Scheidsrechter Dai- na (Zwi), toeschouwers 61.487 (uitver kocht). Gele kaart: Collovati (Inter). Manchester United (Eng) - Dundee United (Sch) 2-2 (1-0). 9. Strachan 1-0 (strafschop), 46. Hegarty 1-1, 49. Robson 2-1, 62. Sturrock 2-2. Scheidsrechter: Dotchev (Bul), toeschouwers: 40.000 Tottenham Hotspur (Eng) - Bohe mians Prag (Tsj) 2-0 (1-0). 26. Ondra 1-0 (eigen doel), 80. Stevens 2-0. Scheids rechter: Keizer (Ned), toeschouwers: 32.000. Universitatea Craoiva (Roe) - Zeljez- nicar (Joe) 2-0 (2-0), 20. Beldeanu 1-0, 26. Camataru (strafschop) 2-0. Scheidsrech ter: Franco Martinez (Spa), toeschou wers: 50.000 Spartak Moskou (Sov) - l.FC Köln 1- 0 (1-0). 34. Posnjakov 1-0. Scheidsrech ter: Fredriksson (Zwe), toeschouwers: 35.000. Geel: Morosov (Spartak). Widzew Lodz (Pol) - Dinamo Minsk (Sov) 0-2 (0-1). 37. Zigmantovitsj 0-1, 89. Roemboetis 0-2. Scheidsrechter: Valen tine (Sch), toeschouwers: 25.000 Videoton (Hon) - Partizan Belgrado Otten naar Wageningen WAGENINGEN (ANP) - Arie Ot ten (54) is aangesteld als nieuwe oe- fenmeester van Wageningen. De in Goor woonachtige Otten was ge ruime tijd geleden voor het laatst als trainer werkzaam in het betaal de voetbal bij SC Cambuur. Hij te kende een verbintenis voor de rest van het seizoen bij de Gelderse voetbalclub, uitkomend in de eer ste divisie. Otten is opvolger van de ontslagen Boersma. Assistent trainer Jan van Eyck, de de trainin gen waarnam, was niet in het bezit van de vereiste papieren. is begonnen vingers op zere plek ken te leggen. Anderlecht is verge lijkbaar met Ajax, als prominente club uit de hoofdstad. Beide zijn dit seizoen lijstaanvoerder in een competitie, waar slechts restanten en kleine kruimels worden overge laten aan de anderen, beide zijn hofleverancier van het nationale eftal. Daar stopt de overeenkomst. An derlecht doet gewoonlijk lang Eu ropees mee, Ajax al jaren niet meer. De sterkte in Brussel wordt bewezen door de hindernissen die in dit UEFA-bekertoernooi zijn ge nomen: Werder Bremen en Fioren- tina werden verslagen voor Real Madrid zich woensdagavond meld de voor een partijtje voornamelijk verdedigen. Anderlecht liet zijn centrale verdedigers Olsen en Pe- ruzovic geregeld op pad gaan. Real hield Fraile altijd terug en Stielike bijna steeds. Aanvallen deed An derlecht, snel maar slordig, af en toe geïnjecteerd door het geweldi ge talent Scifo, tegen met man en macht verdedigende Spanjaarden. Real, nadat alle andere Spaanse clubs al in de Europese strijd zijn uitgeschakeld, hield zijn afweer- slag vol tot twintig minuten na rust. De vraag waarom Anderlecht en België wel en Nederland, be- De Belg Alex Cerniatinsky wordt belaagd door twee spelers van Real Madrid. houdens Fortuna Sittard dan, niet, kunnen blijven meedoen, kan wor den beantwoord omdat er in weer wil van de overeenkomst tussen beide landen ook grote verschillen zijn. Het geld telt in dat opzicht zwaar en Anderlecht is niet alleen rijk aan voetbaltalent gebleken. De club kan ook ziin franken laten rol len. Nadat Constant vanden Stock dertien jaar geleden de aanzet gaf is het Anderlecht financieel steeds goed gegaan. Al jaren speelt de club zijn competitiewedstrijden op een gemiddelde van meer dan .twintigduizend toeschouwers. Een Europese confrontatie als tegen Real Madrid levert 1,1 miljoen gul den op. Anderlecht heeft drie Eu ropese ronden nodig voor zijn be groting en hierna nog twee om de fiscale boete van ruim veertig mil joen franken te kunnen betalen. Karl-Heinz Rummenigge, de Westduitse aanvaller in dienst van Inter Milaan, heeft de verjaardag van Ernst Happel, gisteren werd hij 59 jaar, lichtelijk bedorven'*Met de uitslag van 2-1, weliswaar in Hamburgs voordeel, zijn de kan sen van hel elftal van de Oosten rijkse oefenmeester van HSV aan merkelijk verkleind. Met Rummenigge is de uitblin ker van de wedstrijd genoemd. De blonde aanvoerder van het West duitse elftal werd, bij het betreden van het veld, uitgefloten door een deel van de 61.418 toeschouwers, die zorgden voor een recette van meer dan twee miljoen gulden. Met zijn spel dwong Rummenigge ie ders bewondering af. Inter Milaan is lange tijd dichter bij de overwinning geweest dan de thuisclub. Twee keer leek Rum menigge. voorheen spelend bij Bayern München, de maker van het beslissende doelpunt te wor den. Dettmar Jakobs voorkwam ze beide. Eén keer redde hij op de doellijn, toen Ulli Stem reeds een geslagen doelman was. Het enige doelpunt van Rummenigge, on- middelijk gemaakt na het begin- signaal voor de tweede helft, was de gelijkmaker en van grote schoonheid. In de eerste helft had Michael Schroder, de middenvel der van Hamburger SV, bijna van af de aftrap met een gelukstreffer gezorgd voor 1-0. Het hoge tempo van Hamburger SV in de beginfase stokte weldra. Inter Milaan kreeg de wedstrijd in handen en leek dat zo te houden, ook al door het uitvallen van Felix Magath, de regisseur van de thuis club. Hamburger SV trof in de per soon van Wuttke nog wel de lat, maar veel meer wapenfeiten waren niet te noteren. Totdat Thomas von Heesen een klassieke hoekschop van Manfred Kaltz met het hoofd in een doelpunt omzette. De 23-ja- rige aanvaller hield daarmee de deur van zijn club naar de kwartfi nales op een kier. ARNHEM (GPD) - Ofschoon de verrichtingen van Vitesse op het sportieve vlak de laatste tijd be paald niet creatief ogen, blijkt de inventiviteit van het bestuur van de Arnhemse eerstedivisieclub daaronder geenszins te hebben ge leden. Gisteren werd namelijk een plan gelanceerd dat qua opzet uniek is. De Vitesse-bestuurders spreken zelfs van een wereldpri meur. Het ei van Columbus, uitge broed door penningmeester Van Dijk, behelst een loterij voor be drijven met als hoofdprijs shirtre clame. Daarnaast ontvangt de winnaar van het sponsorcontract 10.000 gul den, bestemd voor ondersteunen de reclameactiviteiten en worden twee reclameborden van het win nende bedrijf op de overdekte sta tribune van het stadion geplaatst. De uitslagen zijn: Lotto 47: Eerste prijs: geen tweede prijs: 1 winnaar, die bruto 300.000,-- ontvangt, derde prijs: 55 win naars, die elk bruto 5.044,50 ontvan gen; vierde prijs. 4.733 winnaars, die elk 58,60 ontvangen; vijfde prijs: 69.381 winnaars, die elk 5,-- ontvangen. Cijferspel 47: Eerste prijs: 2 win naars; tweede prijs: 1 winnaar; derde prijs: 14 winnaars; vierde prijs: 180 v naars; vijfde prijs: I te prijzen). Toto 47: Eerste prijs: 71 winnaars, die elk 726,50 ontvangen; tweede prijs: 1.850 winnaars, die elk 13.60 ontvan gen; derde prijs: 11.852 winnaars, die elk 5.30 ontvangen. Toto gelijk 47: Eerste prijs: geen win naar; tweede prijs 1 winnaar, die bruto 1.873.50 ontvangen, derde prijs. 5 win naars. die elk 879,30 ontvangen; vierde prijs: 425 winnaars, die elk 14,70 ont vangen. MELBOURNE (Rtr) - Na Chris Lloyd-Evert, die gisteren al de derde ronde bereikte heeft ook Martina Navratilova haar entree gemaakt bij de Open Australische tenniskampioen schappen. Op de van haar bekende wijze: 6-1,6-1 tegen de kleine Zuidafrikaanse Yvonne Vermaak in 39 minuten. Navratilova is titelhoudster en wil in Melbourne haar zevende achter eenvolgende Grandslamtitel vero veren. Sinds zij in 1983 kampioene van Wimbledon werd, heeft ze bij de grote toernooien geen partij meer verloren. Navratilova verwacht niet, dat de training met gewichten van Chris Lloyd-Evert er veel toe zal bijdra gen de kloof te dichten. Een week stoeien met gewichten maakt niet zoveel uit", maar ze voegde eraan toe, dat ze de zaak had besproken met John Lloyd: Chrissy's echtge note. Die had veel baat bij een trai ning met gewichten bij de Open Amerikaanse kampioenschappen. Als hij er wat aan heeft gehad, denk ik dat het Chris ook zal hel pen", aldus Navratilova. Bij de vrouwen handhaafde zich Wendy Turnbull. De als vierde ge plaatste Australische versloeg de Sovjetrussische Larissa Savsjenko met 6-2,6-1. Turnbull vertelde na afloop gespitst te zijn geweest op herstel na het verrassende verlies, dat zij vorige week in Sydney leed tegen de Amerikaanse Ann Hen- ricksson. Marcella Mesker bereikte met partner Jolissant de tweede ronde damesdubbel. Bij de mannen bleek de getalen teerde Amerikaan Scott Davis te sterk voor de jeugdkampioen van Wimbledon en Flushing Meadow Mark Kratzmann. Hij versloeg de Australiër met 7-5, 7-5, 6-4. Het succes van Wimbledon, waar Davis de laatste zestien haalde en uiteindelijk in vijf sets verloor van Ivan Lendl, gaf de Amerikaan van de zomer een duw naar de twintig ste plaats van de ATP-ranglijst. Vervolgens zakte hij naar de 56ste plaats. Nu hij weer gras onder de voeten heeft, zit een stijging er weer dik in. Bij de mannen mislukte de te rugkomst van de Australische spe ler Peter McNamara. Een paar jaar geleden raakte hij bij het indoor- toernooi van Rotterdam zwaar ge- Van der Wal houdt voorsprong BAKOE (ANP) - Jannes van der Wal heeft zijn voorsprong van twee punten in het damtoernooi van Ba koe behouden. In de elfde ronde kwam hij remise overeen met de Sowjet-speler Tsjegolev, eveens een oud-wereldkampioen en één van zijn naaste belagers. Hans Ver min verloor, van Skliarov en staat nu zesde in de tussenstand. De uitslagen van de elfde ronde zijn. Van der Wal (Ned)-Tsjegolev (Sov) 1-1, Abidin (Mau)-Alijev (Sow) 2-0, Mitsjans- ki (Sow)-Gantwarg (Sow) 1-1, Baljakin (Sow-Sysel (Tsj) 2-0, Vermin (Ned)- Skliarov (Sow) 0-2, Abdoelajev (Sow)- Keisels (Sow) 1-1, Koezinski (Pol)-Dzja- farov (Sow) 0-2. De stand is: 1 Van der Wal 17 punten, 2. Gantwarg 15, Mitsjanski, Tsjegolev, 5. Baljakin 14, 6.Vermin 13, 7. Abdoelajev 11, Abidin, Keisels, Skliarov, 11. Alijev8,12. Dzjafa- rov 6, 13. Sysel 5. 14. Keisels 2. - Martina Navratilova blesseerd aan zjn rechterknie. De kwetsuur was zelfs zo erg dat de Australiër, op dat moment één van de beste dubbelspel-spelers van de wereld, zijn carrière leek te moeten beëindigeq. Na in Sydney ook al in actie te zijn gekomen, probeerde McNamara in Melbourne zijn te rugkeer op hoog niveau. Spelend in een lange broek om de metalen beugels om zijn rechterknie voor het publiek te verbergen, bleek hij echter nog niet lang niet hersteld te zijn van de blessure. De Ameri kaan Tim Gullikson, die meer furo re maakt in het dubbelspel met zijn tweeling broer Tim, won in vier sets, 6-4 3-6 6-4 6-4. Een Australi sche topper van het moment, Fitz gerald, bereikte de tweede ronde eveneens niet. Fitzgerald, lid van de ploeg die in december 1983 de Davis-beker veroverde, ging in de langste partij van de dag onderuit tegen de Amerikaan Scanion. De zege voor Scanion, die vorig jaar tijdens het toernooi van Flushing Meadow opzien baarde door McEnroe te verslaan, kwam niet eenvoudig tot stand. De Ameri kaan eiste van de umpire zelfs ex tra lijnrechters alvorens hij het duel wenste voort te zetten. „Elke wedstrijd in een Grandslam toer nooi is te belangrijk om zonder het volledige aantal lijnrechters te spe len. Stel dat er op 'een belangrijk punt problemen ontstaan juist om dat er op die lijn geen lijnrechter zat", aldus Scanion tijdens het duel. Umpire Bellenger wees er echter op dat het minimum aantal hulpen, vier, aanwezig was. Scan- Ion zegevierde al mopperend in vijf sets, 3-6 7-5 7-5 6-7 6-2. De teleurstelling voor het pu bliek in Melbourne werd nog gro ter toen ook de 18-jarige Kratz mann, het grote Australische ta lent, werd uitgeschakeld. De win naar van de juniortoernooien van Wimbledon en Flushing Meadow en nummer één op de wereldrang lijst, ging in drie sets kansloos te- nonder tegen de vier jaar oudere Amerikaan Scott Davis, 7-5 6-4 6-4. De Amerikaanse Chris Lloyd- Evert plaatste zich donderdag in Melbourne op simpele wijze voor de derde ronde. Ze gunde haar Westduitse tegenstandster Myriam Schropp slechts één game: 6-1 6-0. Ook Marcella Mesker bereikte de derde ronde in het toernooi om de Open Australische kampioen schappen. In de tweede ronde ver sloeg de Nederlandse de als tiende geplaatste Westduitse Sylvia Hani- ka in drie sets. Na een verloren eer ste set, 3-6, kwam Mesker sterk te rug en won de tweede en derde set met respectievelijk 6-4 en 6-3. De eerste uitslagen zijn Damesenkelspel, tweede ronde: Chris Lloyd-Evert (Vst) Mynam Schropp (Wdl) 6-1 6-0, Claudia Kilsch- Kohde (Wdl) - Bettina Bunge (Wdl) 6-2 6-4. Pascale Paradis (Fra) - Jo Dune (Gbr) 5-7 6-3 6-4, Kathy Rinaldi (Vst) - Ros Fairbank (Zaf) 6-3 6-2, Steffi Graf (Wdl) - Lea Antonopolis (Vst) 2-6 6-1 6-0, Christiane Jollisaint (Zwi) - Anne Min- ter (Aus) 6-3 6-3. Herenenkelspel, eerste ronde; Francisco Gonzalez (P. Rico) - Brod Dy ke (Aus) 6-4 6-3 6-4. Tweede ronde: Johan Kriek (Vst) - Brad Drewett (Aus) 6-4 6-3 7-6, Mats Wilander (Zwe) - David Mustard (Nwz) 1-6 6-3 7-5 6-3, Tom Gul likson (Vst) - Simon Youl (Aus) 6-4 6-1 6-3, Dale Houston (Aus) - Mark Ed- mondson (Aus) 6-3 6-4 6-4, Robert Segu- so (Vst) - Ronnie Bathman (Zwe) 7-5 4-6 6-2 6-2. Mike Bauer (Vst) - Tom Cain (Vst) 6-2 4-6 7-6 7-5. wedstrijden in de zes groepen (de 24 landen zijn verdeeld in poules van vier) worden verspeeld voor 14 juni. Uit elke groep kwalificeren zich de bovenste twee ploegen plus de vier best geklasseerde nummers drie, voor de volgende ronde die wordt afgewerkt tussen 16 en ^ju ni. De kwartfinales worden ge speeld in Puebla, Guadalajara en in Mexico-Stad (twee duels). De halve eindstrijd is verdeeld tussen het Azteken-stadion en Guadalaja ra. De strijd om de derde plaats vindt plaats in Puebla. Vast staat, dat wereldkampioen Italië is ingedeeld in groep A, dat zijn thuis heeft in Puebla en dat gastheer Mexico in actie komt in groep B. ondergebracht in de hoofdstad. Naast deze twee elftal len zullen nog vier andere teams worden geplaatst. Voordat er in Mexico nog maar één bal is getrapt, heeft de FIFA de grootste winst al binnen. De televi sierechten voor de strijd om de we reldtitel werden voor 65 miljoen gulden verkocht aan een interna tionaal consortium van televisie stations. De rechten voor reclame en marketing werden aan een Zwitserse firma verkocht voor 55 miljoen. Met de verkoop van kaar ten voor de in totaal 52 wedstrijden rekent de FIFA op inkomsten van eveneens zo'n 65 miljoen. De prijs voor een kaartje in Mexico ver schilt van tien gulden voor een staanplaats tot 170 gulden voor de loge. De te verwachten inkomsten van 185 mihoen gulden overtreffen de revenuen van de strijd om het we reldkampioenschap voetbal in Spanje in 1982. toen er uiteindelijk 150 miljoen is binnengekomen. Na aftrek van de kosten, zo'n 40 pro cent, bleef daar ruim 90 miljoen van over. Dat geld werd verdeeld over de deelnemende landen (65 procent), de organisatoren (25) en de FIFA, die tien procent ontving. Voor de eindronde in Mexico heeft de wereldvoetbalbond een andere verdeling gemaakt, waar het zelf het beste van wordt. In plaats van tien procent ontvangt de bond bij na het dubbele, 19 PARIJS (GPD) - Parijs heeft zich officieel kandidaat gesteld bij het Internationaal Olympisch Comité (IOC) voor de organisatie van de Olympische Spelen van 1992. Bur gemeester Jacques Chirac van de Franse hoofdstad maakte dat woensdag op een persconferentie bekend. De staat zal de helft van de kosten dragen, terwijl de andere helft door de stad Parijs in samen werking met de betreffende regio nale besturen zal worden opge bracht. Men rekent op een acht miljard francs (bijna drie miljard gulden) aan uitgaven en zo'n zes miljard francs aan inkomsten. Het voornaamste obstakel vormt het ontbreken van een olympisch sta dion met 70.000 tot 80.000 plaatsen, waarvoor nog een geschikte plek gevonden moet worden. In de Franse pers was de reactie op het nieuws van de Parijse kan didatuur (vlak voor de vergadering van het IOC op 1 en 2 december in Lausanne) gematigd optimistisch Men wees er op de goede kansen voor Barcelona, dat zich de afgelo pen 60 jaar al vier keer vergeefs kandidaat heeft gesteld. Boven dien vestigden de media nog maar eens de aandacht op de nationali teit van de de huidige voorzitter van het IOC, de Spanjaard Juan Antonio Samaranch. Men wijst er tegelijkertijd op dat ook de kandi datuur van Amsterdam na die van Barcelona - geen slechte kan sen maakt. Het gebied waarop de Spelen zullen worden gehouden is er beperkt, de staat heeft zich ga rant gesteld voor 90 procent van het deficit en zoals 'Le Parisien Libéré' opmerkt - „Nederland is een toevluchtsoord voor landen die elkaar de rug toe hebben ge keerd" De Parijse plannen voor de Olympische Spelen van '92 bren gen met zich mee dat er nog heel wat aarde moet worden omge woeld. Sinds kort is er weliswaar een gigantisch stadion op de terrei nen van de vroegere wijn-overslag plaats langs de Seine, bij de Porie de Bercy. Voor het tweede stadion, dat 70.000 tot 80.000 bezoekers moet kunnen bevatten, wordt ge dacht aan het Bois de Vincennes._ En dan is er nog geen olympisch* zwembad, dat voorlopig is gedacht op de plaats waar zich nu een spoorwegstation bevindt, dichtbij de Pont de Tolbiac. Als deze plan nen worden uitgevoerd, zouden al le olympische trefplaatsen zich praktisch op een steenworp af stand van elkaar bevinden. Ook het olympisch dorp is in deze zelf de zuidoostelijke hoek van Parijs gedacht. Alleen de schrijvende pers zou met zijn kantoren naar 'La Défense', helemaal aan de andere kant van de stad, worden verwe- Burgemeester Chirac verklaarde zich tevreden over zijn maanden lange onderhandelingen met de re gering, waarmee een politieke pri meur werd behaald.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15