Tricolore Van top tol teen AGENDA 1985 ZATERDAG 24 NOVEMBER 1984 PAGINA 37 Minischilderen Schilderen, veel mensen zouden het willen doen maar durven niet. Voor hen is het boekje 'Mi nischilderen' van Talens. waarin stap voor stap wordt geleerd hoe een minischilderijtje in olieverf ontstaat, een leuk cadeau. Zo'n mini-schilderijtje is niet alleen ..lief' om te zien. het is ook aan olieverf niet zo duur, terwijl de ondergrond (echt doek of gepre pareerd board) vanwege de ge ringe afmetingen eveneens voor delig is. Bovendien is het maken van dergelijke kleine schilder- werkjes nog te overzien, wat bij de grotere schilderijen bepaald niet altijd het geval is Het boekje 'Minischilderen' is voor f 14.75 te koop bij hobby- en handenarbeidszaken en winkels voor teken- en schilderbenodigd heden. Er staan ruim tien uitge werkte voorbeelden in. compleet met toelichting, werkbeschrij vingen en een kleuren-meng- schema. De tubetjes Van-Gogh- verf (in het begin heeft u vol doende aan negen kleuren) kos ten f 2,80 per stuk. Met geprepa reerd doek bespannen spie raampjes en stukken canvas- board zijn te koop in drie maten: 8x10 centimeter, 10x12 centime ter en 13x18 centimeter. Als ba sisset van penselen wordt aanbe volen een marterharen penseel nr. 2, een varkensharen nr. 4 en een runderharen nr. 6. Zelf te maken lijstjes maken de mini- schilderijtjes compleet en uitste kend geschikt om cadeau te ge ven. Voor mlichtingen over deze snelgroeiende hobby kunt u te recht bij de eerder genoemde winkels. Anti-condens Hele luxueuze cadeaus komen van het huis Chanel, dat onlangs het parfum Coco lanceerde. Een geur die een eerbewijs is aan mo de-ontwerpster Coco Chanel, die door haar heel persoonlijke be nadering van de mode, veel heeft bijgedragen tot elegante en preti- ge kleding. Zij heeft in haar lan ge carrière ook parfums uitge bracht, (Chanel 5), die nog altijd populair zijn. Een moeilijk opga ve voor de parfum-createurs om iets te maken dat de grote made moiselle eer bewees. Daarin zijn ze met Coco zeker geslaagd. Co- co is sjiek en heeft karakter. Al leen de prijs is hoog: een verstui ver met 60 ml kost 126. en een verstuiver voor in de handtas kost nog een gulden meer. Beslagen ruiten brilleglazen en badkamerspiegels die bij plotse linge temperatuurwisseling en onder invloed van waterdamp 'blind' worden, zijn lastige din gen. Alabastine heeft er iets op gevonden: een sproeibusje met Anti-Condens. Het glas eerst even schoonmaken, een beetje van dat spul erop sproeien, uit wrijven met een tissue en onge veer een maand lang blijft het al dus behandeld oppervlak gevrij waard voor condens. De fijne wa terdamp wil er eenvoudig niet meer aan blijven hangen. Behal ve voor glas is Anti-Condens ook bruikbaar op perspex, transpa rant polycarbonaat enz. De vloei stof is ongevaarlijk voor verf, kunststof en rubber. Een sproei busje (inhoud 0.2 liter) kost; f 14,95 (dhz-winkel. bouwmarkt, ijzerzaak, autoshop, warenhuis). Sterke lantaarn Een piepklein halogeenlampje, met daarvoor een dubbele reflec tor van kunststof, geeft deze nieuwe lantaarn van Philips een heel sterke lichtbundel op af stand, maar ook een flinke „plas" licht op de grond. Een praktische „looplamp" in het donker dus. De waterafstotende behuizing maakt de lantaarn ook bij regen weer bruikbaar. De lamp kost f49,95. Cabbage Patch Kids de Fiscal Een pop hoeft niet mooi te zijn. Dat bewijst de populariteit die de Cabbage Patch Kids in korte tijd hebben veroverd. De Cab bage Patch Kids, overgewaaid uit Amerika, zijn levensechte, baby-achtige mensjes, die hun leven als baby beginnen maar ook in kleuter- en tienerkleren kunnen verschijnen. Ze zijn on geveer 42 cm groot. Het hoofd is van kunststof en het lijf is heel zacht. Ieder kind dat een Kid krijgt, ontvangt ook een adoptiebewijs. Te koop in speelgoedzaken prijs ongeveer 100,-. Een heel nieuwe manier om par fum te gebruiken introduceert Pascal (Kon. Sanders). Onder de naam Tricolore zijn er drie ge heel op elkaar afgestemde par fums. Tricolore bevat een par fum voor overdag, een beetje sportief, de bleu met vooral fris se bloemen, de blanc is wat war mer van geur meer voor een ge klede gelegenheid en de rouge is wat exotisch, echt een uitgaan- sparfum. De 50 ml verpakking kost 9.95. Vermenigvuldig dat met 3 en voor nog geen drie tien tjes is er voor elk uur van de dag een geurtje in huis. Turnbox De turnbox is een overzichtelijk opbergtoren waarin allerlei zaken kunnen worden bewaard. Bijvoorbeeld schroeven, pluggen, kno pen spelden maar ook snoepjes of zoutjes. De turnbox is gemaakt van stevige kunststof. De draaibare eta ges zijn doorzichtig. De bodem en het deksel zijn er in de kleuren rood, wit, beige en blauw. Elke etage telt vijf vakken. Er zijn drie uitvoeringen met 2, met 3 en met 5 etages. Te koop in warenhuizen en zaken voor huishoudelijke artikelen. Prijs kleinste uitvoering f 14.95. Voor muzikanten in de dop heeft Fischer Price een mooie koffer vol met onderdelen voor blaasin strumenten gemaakt. Daarom kunnen de kinderen zelf blaasin strumenten bouwen. Te koop in speelgoedzaken prijs 39,75. Simon Couvee Phïleas Fogg Een beetje jeugdsentiment roept de naam Phileas (Fogg) van Nina Ricci wel op. Maar het gaat hier niet om een nieu we uitgave van een Reis om de wereld in tachtig dagen maar om een nieuw cosmetica produkt van Ricci: een heren- lijn. Elk werelddeel dat Fogg doorkruiste leverde een ingre dient voor deze nieuwe geur, die wordt om schreven als fris, opwekkend met houtige boventonen. De serie bestaat uit afershave, eau de toilette, shampoo, douchegel en zeep. Prijs van de kleinste verpak king after shave 40,-. Bezuinigen Koken met fantasie Bezuinigen, het is geen leuk woord, maar je hoort het steeds weer. Simon Couvée schreef er een boekje over: Bezuinigen hoe doe je dat? Het zijn geen specta culaire tips die hij geeft. Het zijn dingen die we in de tijd dat het niet op kon gewoon vergeten zijn. Wat denkt u van de poef met deksel die als hooikist dienst doet. Gewoon de pan er in zetten en de rest met kranten opvullen. In de hooikist worden gerechten (die 1/5 van hun kooktijd op het gas hebben gestaan, gaar ge maakt. Het duurt langer maar be spaart energie. Mooie, duur uitziende kookboe ken laten verschijnen is geen kunst. Maar voor een kleine prijs toch nog iets aardig laten zien, dat is veel moeilijker. En de kookboekenmarkt is toch al zo overladen. En al die uitgaven be vatten vaak maar bitter weinig kooknieuws. Met een paar goede basisboeken komen de meeste koks al een heel eind. Vandaar dat een kookboek als geschenk ook heel goed moet ogen En dat doen bijvoorbeeld de boekjes uit de serie Thuis fijn tafelen, met als ondertitel Club voor lekker koken. Er zijn inmiddels zeven deeltjes van verschenen (o.m. Stoofpotten, Broodvariaties en Kleine Feestgerechten) De boekjes zijn heel duidelijk wat betreft bereidingstijden, ingre diënten en bewaren. Het berei den is ook in fasen ingedeeld zo dat er maar weinig mis kan gaan De prijs is 15,90. Uitgegeven bij Zomer en Keuning Ede Wie er een hekel aan heeft om 's avonds er nog uit te gaan om een cursus fijne keuken te vol gen, kan die ook in huis halen. Elsevier heeft inmiddels 18 boekjes met kooklessen (en re cepten) uitgegeven. In boekje 15 bijvoorbeeld 12 lessen over het verwerken van schaal- en schelp dieren. IJESBETH LIMBURG Hotdip Na het fonduen en gourmetten is er nu het 'hotdippen'. Iedere gast krijgt daarbij een schaaltje met hete saus, zoals op de afbeeling en doopt daarin zijn stukjes groente, vlees of vis. De hotdip bol kost 19,95. Bijpassende fon dueborden 9.95. (TSC-collectie. verkrijgbaar in zaken voor huis houdelijke artikelen en cadeau winkels). DEVREUGDE VAN HE I' LANDLEVEN Stookboek Over het stoken van kachel, open haard en over alle mogelijke an dere vormen van woningverwar ming bestaan de onmogelijkste misverstanden. Als er op dit ge bied ergens sprake van is, dan is het van een spraakverwarring. Wie door de bomen het bos nog kan zien, is heel knap. Of je moet een werkelijk complete gids in 'stookland' hebben. Zo zouden we het boek 'Zuinig en veilig sto ken' wel willen noemen. Schrij ver Willem Aalders heeft hierin een vrijwel allesomvattend stuk informatie gebundeld. Een boek over warmte waar je, al lezend, helemaal warm van wordt! Het beste 'stookboek' dat ooit in Nederland is verschenen, uit gegeven bij Zuid Boekproduk- ties in Best, in de reeks 'Weten en Doen'. Prijs f 39,90 In het overvloedige aanbod aan agenda's voor het nieuwe jaar twee van de meest oogstrelende uitgaven, vooral voor liefhebbers van de natuur. Eén agenda - De vreugde van het landleven - is gëillustreerd met de prachtige aquarellen uit het gelijknamige natuurdagboek van de Britse Edith Holden. Een agenda vol bloemen, bloesemtakken, vruch ten, vogels en vlinders. De prijs bedraagt f 12.90. Duurder (19,90) is de tuinagenda met tekst van Elisabeth de Lestrieux en illu straties van Sandra Ireland. Een agenda vol wetenswaardigheden over seizoenplanten en bloemen. Twee sfeervolle cadeautjes, uitgegeven door Zomer en Keuning. Traject Je kunt er geen domino mee spelen maar de ste nen lijken er wel op. Ze zijn bedoeld om er een liefst ingewikkeld tra ject mee te bouwen (in clusief bruggen) en het hele zaakje daarna met een zacht tikje een voor een om te laten vallen De grote doos bevat 400 stenen, en daarmee is heel wat te bouwen. In de meeste speelgoedza ken kost de doos nu 15,-. Voor nog geen tientje per stuk (ƒ9,90), zijn in de boekhandel vier grappige kookboekjes te koop, die de uitgeverij Gottmer BV uitgeeft in samenwerking met het weekblad Viva Het zijn handzame boekjes met een dui delijke tekst en niet zo geijkte re cepten Tot nu toe zijn versche nen Vis, Gevogelte, Groenten en Desserts. In het komende jaar zullen nog meer boekjes van de pers rollen. Voor niet te veel geld een leuk cadeau, dat aangevuld kan worden tot een complete kookbibliotheek. Mooi zijn wil niet zeggen een la ding cosmetica op je gezicht en klaar is Kees. Voor mooi zijn is een gezonde huid en gezond haar' eigelijk het belangrijkst. Dat krijgt niemand zomaar. Mannen en vrouwen moeten zichzelf on derhouden, net als dc tuin. Lies- beth Limburgs boek Van top tot teen gaat over baden en plast! sche chirurgie en vele terrein daartussen. Het Van Top tot teen beautyboek kost 22.50 en is uit gegeven bij bij Loeb, uitgevers bv in Amsterdam. Biggen Kandelaar Naar kaarsen in deze kandelaars hoeft u bijna niet om te kijken. De kandelaar is namelijk gevuld met water. De kaars komt van zelf omhoog. (Blokker 8,95) Een variant op het dobbelspel is Biggen De dobbelstenen zijn vervangen door twee grap pige biggetjes. Ook de gebruikte termen heb ben iets big-achtigs. Te koop in speelgoedza ken voor 17.50.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 37