Plannen voor 5 nieuwe casino's 'Rietkerk moet getuigen' Hoogtepunt actieweek gisteren bereikt Personeel uitgebreid met 1200 Weer ruzie bij Daf over korter werken Postrekeninghouders krijgen giromaatpas Treintjes uit Spanje leveren gevaar voor elektrocutie FNV zoekt zelf een oplossing voor VDT Wildgroei dreigt van beginnende ondernemers Staalniinisters EG bereiken een akkoord Personeel Philips terug naar schoolbank VRIJDAG 23 NOVEMBER 1984 ECONOMIE PAGINA 9 UTRECHT (ANP) - Een uitbreiding van het aantal casino's in ons land van drie tot acht, zal een toename van het aantal arbeidplaatsen met 1200 betekenen. Nu werken er in Nederland 800 mensen bij de casino's in Zandvoort, Scheveningen en Valkenburg. Dat heeft drs. J.C. Kroes, algemeen directeur van de Nationale Stichting Casinospelen gisteren in Utrecht bekend gemaakt. Als alles volgens de plannen ver loopt, zal in het derde kwartaal van 1987 in Breda het eerste casino in een serie van vijf verrijzen. In de daaropvolgende jaren volgen Am sterdam, Groningen, Nijmegen en Rotterdam. De nieuwe casino's zullen worden gevestigd in nieuw bouw. Omdat in Rotterdam en Amster dam de behoefte aan casino's het grootste is, zullen daar respectieve lijk in 1985 en 1986 voorlopige casi no's verschijnen in afwachting van de definitieve nieuwbouw. Maar in Amsterdam is het niet uitgesloten dat het voorlopige casino blijft be staan naast het in het derde kwar taal van 1988 te verrijzen nieuwe casino in de buurt van het Leidse- plein, aldus Kroes. De Nationale Stichting Casino spelen zal niet investeren in nieu we gebouwen, maar die huren van beleggers. Over de streefdata van de nieuwe casino's kon Kroes geen volledige zekerheid geven. Dat hangt af van nog lopende procedu res, zoals over bestemmingsplan nen, met gemeenten en provincies. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de casino's in Amsterdam en Rot terdam in de Hilton Hotels worden ondergebracht. De Stichting wil voor het werven van personeel in de nieuwe vesti gingen zoveel mogelijk een beroep doen op de regionale markt. De as pirant-croupiers krijgen eerst een Kort ert zakelijk Emissie Het beleggingsfonds in vastgoed VIB, dat binnenkort wordt geintro- duceerd op de Amsterdamse effec tenbeurs, gaat over tot de uitgifte van gewone aandelen van f 50 no minaal tegen f 84. De inschrijving staat open op 4 december. Na die datum kunnen gewone aandelen worden gekocht tegen een prijs die is eveneens is gebaseerd op de in trinsieke waarde. Daarmee heeft het fonds het karakter van een open-end-fonds, een beleggings- maaschappij met veranderlijk ka pitaal. Werkloosheid Op de ministeries van sociale en economische zaken wordt niet uit gesloten dat het werkloosheidscij fer eind dit jaart vlak onder de 800.000 uitkomt. Het voor het sei zoen gecorrigeerde aantal werklo zen bedraagt op het ogenblik 806.000 en verwacht wordt dat de daling zich voort zal zetten. In mei van dit jaar stonden nog 850.000 werklozen ingeschreven. Heras Heras Hekwerk heeft voor de drie Noordelijke provincies een be drijf bevestigd in Drachten. De vestiging biedt werk aan elf men sen. Er bestonden al regionale zus- tervestigingen van Heras in Lei den, Dordrecht en Heerhugo- waard. Eind 1985 wil Heras haar hele landelijke verkoop en monta ge-organisatie hebben gebundeld in 10 franchisevestigingen. Heras is op haar gebied in Neder land met een marktaandeel van on geveer 45 pet marktleider. De ge consolideerde omzet van de Heras Groep bedroeg vorig jaar ruim f 70 miljoen. Volvo Het Zweedse auto- en energie- concern Volvo is dit jaar hard op weg naar een recordwinst. In de eerste negen maanden heeft het concern een winst gemaakt van 6,99 miljard kroon, 2,74 miljard gulden. Dat is ruim tweemaal zo veel als in de eerste negen maan den van het afgelopen jaar, zo heeft Volvo gisteren laten weten. Sijthoffprijs Koninklijke Emballage Indus trie Van Leer te Amstelveen en Verenigde Bedrijven Nutricia te Zoetermeer zijn de winnaars van de prijs voor de beste financiële verslaggeving over 1983, die sinds 1953 jaarlijks door Het Financieele Dagblad wordt uitgeloofd. Aan de beide winnaars is gisteravond de onderscheiding uitgereikt tijdens de traditionele ontmoeting van I beurs en bedrijfsleven die het FD ieder jaar belegt. De prijs bestaat uit een bronzen beeldje van de beeldhouwer Pieter d'Hont. Condooms Het Amerikaanse ministerie van justitie maakt zich grote zorgen over de concurrentie op de con- doommarkt wegens fusieplannen van de twee grootste fabrikanten, Youngs Drug Products Corpora tion en Ansell Incorporated, een dochter van de Australische Dun- lop Olympic Ltd..Het heeft daarom de rechter gevraagd het samen gaan van de twee voorlopig te ver bieden op grond van de anti-trust wetgeving in afwachting van het resultaat van een uitgebreide be handeling van de zaak voor de rechtbank. gedegen opleiding en de gelegen heid tot het opdoen van praktijker varing bij de Stichting alvorens zij in de nieuwe speelgelegenheden worden ingezet. In het afgelopen jaar kwam het aantal bezoekers in de bestaande casino's uit op 1,1 miljoen. Dit jaar verwacht de Stichting een toene ming van tien procent tot 1,2 mil joen bezoekers en als alle uitbrei dingen zijn voltooid een uitbrei ding tot drie miljoen bezoekers. Kroes deelde gisteren ook mee dat zijn stichting volgend jaar ver- EINDHOVEN (ANP) - Er is op nieuw een verschil van mening ge rezen tussen Daf Trucks in Eind hoven en de Unie BLHP over de wijze waarop de 36-urige werk week voor het indirect personeel moet worden ingevoerd. Dat heeft Ger van Os van de Unie BLHP gis teren meegedeeld na afloop van een overleg met de raad van be stuur. Bij Daf Trucks wordt al sedert augustus vorig jaar 36 uur per week gewerkt. Het produktieper- soneel krijgt die arbeidstijdverkor ting volledig in de vorm van roos- tervije dagen. Het indirect perso neel heeft slechts een beperkt aan tal roostervrije dagen. De resteren de arbeidstijdverkorting wordt ge realiseerd door per dag korter te werken. De Unie BLHP heeft van begin af aan gestreefd naar een gelijke re geling voor direct en indirect per soneel, tenminste voor zover de specifieke arbeidsomstandigheden dat toelaten. Dat heeft in het verle den enkele malen geleid tot aanva ringen met de raad van bestuur. De bond spande zelfs een kort geding aan toen Daf Trucks afgelo pen zomer liet weten er pas weer het eind van het jaar over te willen praten. Dat leidde tot de uit- dat Daf het aantal roostervrije da- spraak dat Daf het overleg met de bond over de invoering van de ar beidstijdverkorting voor het indi rect personeel vóór 1 oktober dien de te hervatten. Dat gebeurde halverwege sep tember. Daf zegde toe op korte ter- TILBURG (ANP) - De Industrie bond FNV gaat zelf initiatieven ontwikkelen om te komen tot een oplossing bij het Tilburgse bedrijf Van Doorne's Transmissie (VDT). Eerste stap daartoe is een gesprek dat vandaag plaatsvindt met de Maatschappij Industriële Projec ten (MIP). Dat heeft bestuurder T. Verdijsseldonk van de Industrie bond gisteravond meegedeeld. Volgens Verdijsseldonk is dit be sluit genomen nadat gisteren be kend werd dat de Amerikaanse aandeelhouder Borg Warner pas volgende week dinsdag uitsluitsel geeft over de positie die het con- DEN HAAG (ANP) - Rekening houders van postgiro/rijkspost spaarbank krijgen in de nabije toe komst een giromaatpas. De nieuwe pas is de huidige giropas voorzien van een magneetstrip, waarin on der meer een aan de rekeninghou ders toegewezen persoonlijk iden tificatienummer (Pin) is opgeno men. Minister Smit-Kroes (verkeer) heeft dit aan de Tweede Kamer meegedeeld. De nieuwe pas zal ge bruikt kunnen worden bij de nog te plaatsen geldautomaten en bij de verzilvering van girobetaalkaar ten en kaschèques op postkanto ren. Volgens de minister betekent de Pin-controle een duidelijk extra beveiliging tegen fraude. De gegevens, inclusief de hand- tekening, zullen op fotografische wijze op de nieuwe pas worden aangebracht en afgedekt met een transparante beschermfolie. Hier door zal vervalsing extra worden bemoeilijkt. In antwoord op vragen vanuit de Kamer over de PTT-begroting, kondigde Smit voorts de invoering aan van een "elektronische brie venbus". Bedrijven die in het bezit zijn van elektronische communica- tie-apparatuur kunnen hun berich ten in de toekomst rechtsreeks aanbieden aan de PTT. Die draagt dan zorg voor aflevering bij bin nenlandse geadresseerden die niet over dergelijke apparatuur be schikken. Ook wordt gewerkt aan de ont wikkeling van een "elektronisch- telefoonboek". Deze ontwikkeling, bedoeld als een aanvulling op de gidsen en de openbare 008-dienst, voorziet in de beschikbaarstelling wacht te beginnen met de exploita tie van speelautomaten. Daarvoor zullen, als de plannen wettelijk worden goedgekeurd, in alle casi novestigingen aparte ruimten wor den gereserveerd. In een reactie heeft de vakbond Unie BLHP verheugd gereageerd op de uitbreiding van de werkgele genheid die aan de plannen vastzit. Er is bij de bestaande casino's in middels voldoende technische kennis opgebouwd om de nieuwe casino's snel te kunnen laten draai en, aldus de bond. ook voor het kantoorpersoneel te realiseren in blokken van tenmin ste vier uur. Gelijktijdig kreeg een extern adviesbureau opdracht cri teria te ontwikkelen, waarmee de effecten daarvan gemeten zouden kunnen worden. Gisteren heeft Daf de Unie BLHP echter laten weten voorlo pig een pas op de plaats te willen maken. Het opstellen van die crite ria duurt langer dan was voorzien en bovendien is er landelijk nau welijks uitzicht op de invoering van een 36-urige werkweek, aldus een woordvoerder van Daf Trucks. Er komen voorlopig ook geen ex perimenten op kantoorafdelingen met betrekking tot de invoering van roostervrije dagen. Het bedrijf is wel bereid het aantal roostervrije dagen voor alle indirecte perso neelsleden uit te breiden van ne gen tot dertien. De overige arbeids tijdverkorting moet dan blijvend worden gerealiseerd door per dag korter te werken. Volgens Ger van Os heeft Daf hiertoe besloten on der druk van de FME (de vereni ging voor de metaal en de elektro technische industrie) en het eigen management. „Wij zijn het hier volstrekt niet mee eens. Het is natuurlijk best, AMSTERDAM - In Amsterdam wordt van 17 tot en met 22 januari een 'Caravan en Camping RAI 1985' gehouden. Ter gelegenheid daarvan werd de alpiniste Mariska Mourik, die onlangs aan de Mount Everestexpe- ditie deelnam, uitgeroepen tot kampeerder van het jaar 1984. (foto anp» van telefoonnummers via Viditel. De minister verwacht een steeds grotere verschuiving van papieren gidsen en de 008-dienst naar dit "elektronisch telefoonboek", dat begin volgend jaar van start gaat. Een totale verdwijning zegt zij niet te verwachten, omdat steeds be hoefte zal blijven bestaan aan per soonlijke serviceverlening. Het nieuwe, tweede autotele foonnet zal naar verwachting mid den januari in gebruik worden ge nomen. Het eerste net heeft zijn to tale capaciteit van 3.500 abonnees bereikt. Het tweede net zal kunnen uitgroeien tot in totaal 50.000 abon nees. Minister Smit meent dat "voors hands" geen tariefswijzigingen bij de Post noodzakelijk zijn, zo ver telde zij gisteren in de Kamer. DEN HAAG (ANP) - De Economi sche Controledienst waarschuwt het Nederlandse publiek tegen Spaanse speelgoedtreinen van het merk Ibertren. De treinen zijn voorzien van een ondeugdelijke transformator, die onvoldoende is geïsoleerd. Ook de stekker is on veilig, zodat het geheel gevaar voor elektrocutie oplevert. Het gaat om een zending van 126 stuks, die in januari in ons land is geïmporteerd. Tegen de importeur en groothandelaar is proces ver baal opgemaakt. Een deel van de zending is intus sen achterhaald en in beslag geno men, maar de controledienst schat dat ongeveer 70 75 exemplaren intussen via de detailhandel hun weg naar de consument hebben ge vonden. De eigenaars wordt aange raden de transformator niet te ge bruiken en contact op te nemen met hun leverancier. gen voor alle indirecte werkne mers wil verhogen totdertien, maar dat is niet genoeg. Wij blijven van mening, dat Daf er naar moet stre ven om op alle afdelingen waar dat mogelijk is de arbeidstijdverkor ting volledig om te zetten in roos mijn een onderzoek te zullen star- tervrije dagen", aldus Van Os. Het ten naar de mogelijkheden die er overleg daarover wordt op 11 de- zijn om de arbeidstijdverkorting cember voortgezet. Een dag later (woensdag) vindt een gesprek plaats tussen het mi nisterie van economische zaken en de bonden. Dat gesprek zou eerst vandaag plaats vinden. Met op nieuw uitstel ligt volgens Verdijs seldonk de verantwoording over VDT nu definitief bij economische zaken. „Indien mocht blijken dat er geen oplossing meer mogelijk is komt dat voor honderd procent voor rekening van Van Aardenne. Verder uitstel is niet meer moge lijk", aldus Verdijsseldonk. ALMERE (GPD) - Nieuwe be drijfjes van startende onderne mers vliegen de laatste jaren in Nederland als paddestoelen de grond uit. Onder druk van de grote werkloosheid gaan steeds meer mensen zelf een onderne ming op poten zetten. Meestal gaat het daarbij om onervaren ondernemers die niet zonder deskundige steun kunnen. Die steun wordt hen, ook pas sinds de laatste jaren, in overvloed geboden door ministeries, ge meenten, adviesbureaus en al lerlei andere stimulerende or ganisaties. De overheid zit met het probleem dat zij nauwelijks meer vat heeft op de explosieve groei van nieuwe bedrijven. Wildgroei, in zowel startende ondernemingen als adviesorga nen, dreigt te ontstaan. Voor dit probleem zochten 85 'wijze mannen' gisteren en van daag een oplossing op een stu diecongres over lokale werkge- legenheidsinitiatieven in Ne derland. Eén vaste aanpak voor het beginnen van een bedrijf is er niet. Voor de startende on dernemer heeft dat als nadeel dat hij door de wirwar van ad vies- en ondersteuningsorniga- saties zijn weg niet meer weet te vinden. Het congres werd in Almere en Lelystad gehouden door de betreffende commissie van de Europese gemeenschappen. De commissie houdt in alle lidsta ten van de EG dergelijke con gressen met als doel om tot een beter beleid voor lokale initia tieven te komen. Daarnaast wil de commissie een inzicht krij gen welke initieven voor finan ciële steun in aanmerking ko men. Vooral bouwvakkers staakten tegen kortingen Meijer wil duidelijkheid over ABP-onderzoek DEN HAAG (ANP) - De zakenman Willem Meijer wil ook minister Rietkerk (binnenlandse zaken) la ten oproepen voor het voorlopig getuigenverhoor rond de ABP-af- faire, dat op zijn verzoek in Zwolle wordt gehouden. Hij heeft de Zwolse rechter-commissaris J. Schunck begin deze week verzocht de minister te dagvaarden, evenals de secretaris-generaal van het mi nisterie van binnenlandse zaken, dr. A. J. Vis. Meijer heeft dat gister avond meegedeeld. Over inwilliging van het verzoek kan pas worden beslist nadat de te genpartij, in dit geval burgemees ter Gruijters van Lelystad, de gele genheid heeft gekregen op het ver zoek te reageren. Meijer wil via het verhoor meer te weten komen over de beweegre denen die minister Rietkerk ertoe hebben gebracht om juist Gruijters te belasten met een vertrouwelijk onderzoek naar (toen nog ver meende) onregelmatigheden bij het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds. Gruijters was en is lid van de Centrale Beleggingsraad, een orgaan dat op de beleggingsac tiviteiten van het ABP toezicht moet houden, en dat zich van die taak slecht heeft gekweten, althans volgens de bevindingen van de commissie-Polak. Meijer wil voorts achterhalen welke taakom schrijving Gruijters van de minis ter heeft gekregen. Meijer hield aan de rapportage van Gruijters de reputatie "chan teur" over, naar zijn zeggen ten on rechte. Met het getuigenverhoor wil hij een schadeclaim tegen Gruijters van ruim tien miljoen gulden wegens aantasting van eer en goede naam onderbouwen. Officier van justitie mr. J. van Op stal, die het strafrechtelijk onder zoek naar de ABP-affaire leidt, heeft gisteren meegedeeld dat in het kader van het strafrechtelijk vooronderzoek tegen ex-ABP-di- recteur beleggingen A. Masson en zijn adviseur ir. J. van Zon, ook fei ten onder de loupe worden geno men uit de vroege jaren '70, die eer der door justitie zijn geseponeerd. Uit de vroege jaren '70 dateren de eerste contacten tussen Masson (toen nog hoofd onroerend goed bij het ABP) en Van Zon (indertijd topman bij de Hollandsche Beton- groep). Intervam, een dochter van de HBG, ontwikkelde zich in die jaren tot de belangrijkste aanne mersrelatie van het ABP. Dat re sulteerde in 1974 zelfs in een justi tieel onderzoek tegen ABP-direc- teur Masson, omdat hij betaalde adviezen zou hebben geleverd aan Intervam. Het onderzoek werd echter na twee jaar geseponeerd. Volgens een artikel in het week blad Vrij Nederland van deze week heeft Van Zon in 1972 en 1973 in totaal 210.000 gulden aan smeer geld aan Masson overgemaakt, via diens Haagse bv „De Heem". Dat deze zaak indertijd is gese poneerd vormt volgens mr. Van Opstal geen belemmering voor na der onderzoek. De feiten zijn nog niet verjaard en als er nieuw be wijsmateriaal boven water komt, is alsnog vervolging mogelijk. Op welke gronden er indertijd is gese poneerd, wilde mr. Van Opstal niet zeggen. Over export buizen naar VS BRUSSEL (ANP) - Van het totaal van 7,6 procent van de Amerikaan se pijpen- en buizenconsumptie dat de EG binnenkort nog naar de Verenigde Staten zal mogen expor teren, krijgt Nederland 0,29 pro cent. Volgens minister Gijs van Aardenne (economische zaken), die dit vanochtend vroeg na afloop van de Europese staalraad in Brus sel heeft meegedeeld, is dit voor Nederland een „heel goed resul taat". Enkele jaren geleden nog maar, aldus de bewindsman, va rieerde het Nederlandse aandeel van 0,11 tot 0,13 procent. De staalministers van de EG hebben na urenlang beraad in Brussel de Europese Commissie ten slotte een mandaat gegeven voor onderhandelingen met Was hington over een beperking van de Europese buizen- en pijpenexport naar de Verenigde Staten. Over dit mandaat moest in de raad gestemd worden. Griekenland, Italië en Lu xemburg hebben tegen gestemd. Zij konden niet akkoord gaan met hun aandeel in het „EG-pakket" UTRECHT (ANP) - Zoals de be doeling was is gisteren het hoogte punt geworden in de FNV-actie- week tegen de korting van de uit keringen en de verlaging van het ziekengeld, aldus de FNV aan het einde van de vierde actiedag. Vol gens de vakcentrale hebben giste ren zeker 25.000 mensen bij 120 be drijven en instellingen aan de ac ties meegedaan. Verrassingsstakingen van zo'n vijfhonderd werknemers bij de Amsterdamse stukgoedbedrijven VCK en Ter Haak, van duizend bouwvakkers bij verschillende bouwobjecten en stakingen in de ochtendspits bij het stadsvervoer van Rotterdam en Utrecht ken merkten de donderdag. Zo'n vierduizend bouwvakkers hebben het werk vanaf gistermid dag twee uur neergelegd, terwijl duizend bouwvakkers die onder meer aan de Oosterscheldewerken, de hoofdkantoren van AMRO en Shell en de Stopera werken, bij verrassing 24 uur in staking gin gen, aldus het overzicht van de Bouw- en Houtbond FNV. Overzicht van de manifestatie van de FNV op het Amsterdamse Frede- riksplein gistermiddag. (foto anp» In de industrie deden gisteren 12.000 mensen bij tachtig bedrij ven aan de FN V-acties mee. Bij de Rotterdamse Droogdok Maat schappij hebben de 1.700 werkne mers de woensdagmiddag begon nen 36-uursstaking voortgezet. De omstreden blokkade bij de RDM is gistermiddag opgeheven. De 700 werknemers van het Havenbedrijf Vlaardingen Oost besloten 's mor gens tot een 24-uursstaking. In Scheveningen gingen zestig dok werkers een dag in staking. Protestbijeenkomsten van de FNV in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag brachten respectievelijk 2.000, 1.500 en 550 mensen op de been, aldus de FNV. De bijeen komst in Amsterdam werd ook bij gewoond door personeel van de ge meentelijke diensten openbare werken, volkshuisvesting, bouw en woningtoezicht en GEB, die het werk om half twee neerlegden. Zo'n 1.400 mensen hebben giste ren op instigatie van de FNV-amb- tenarenbond AbvaKabo drie socia le werkplaatsen in Heerlen enkele uren bezet gehouden. De Voe dingsbond organiseerde donder dag werkonderbrekingen en poort en kantinebijeenkomsten bij twin tig bedrijven, waaronder vestigin gen van het zuivelconcern Noord- Nederland en de sigarettenfabrie- ken Laurens in Den Haag en Tur- mac in Harderwijk. De Dienstenbond bracht het per soneel van vijftien bedrijven en in stellingen bijeen om in de kantines te praten over de regeringsplan nen. Onder meer bij de ABN en het distributiecentrum/hoofdkantoor van Ahold in Zaandam werd daar toe het werk neergelegd. De FN V-actiekaravaan- bracht gistermiddag enkele honderden boze ambtenaren en uitkeringsge rechtigden in Dordrecht op de been. Ambtenaren van de gemeen telijke vervoer- en reinigingsdienst hadden bovendien 65 dienstwa gens in de strijd gebracht tegen de aangekondigde kortingen van het kabinet op het sociale zekerheids stelsel. Het openbaar vervoer in Dordrecht lag tussen half twaalf en één uur stil. Daarna werd weer vol gens de dienstregeling gereden. Na vandaag, er zijn nu niet zo veel acties meer op touw gezet, gaat de FNV inventariseren of de acties van de afgelopen week ge slaagd zijn. "Ook na vandaag gaan wij door met de strijd tegen de af braak van het stelsel van sociale ze kerheid. Het is een godvergeten zaak dat wij hier moeten demon streren, reclameren tegen het slo pen van datgene waarvoor de vak beweging jaren heeft geknokt", heeft federatiebestuurder Frans Drabbe van de FNV gezegd. van 7,6 procent dat uitkwam op respectievelijk 0,55 procent voor Griekenland, 2,1 procent voor Ita lië en 0,18 procent voor Luxem burg. Het Westduitse aandeel wordt 2,59 procent, het Franse 0,97 procent, het Belgische 0,5 procent en het Britse 0,42 procent. Volgens Van Aardenne zijn de belangen van de bij deze overeen komst betrokken Nederlandse be drijven (de Verenigde Buizenfa- brieken in Oosterhout; een dochter van Hoogovens, en de huizenhan del Van Leeuwen in Zwijndrecht) voldoende veilig gesteld. Overigens is het volgens de Ne derlandse minister nog maar de vraag of de Europese Commissie in haar onderhandelingen met de Verenigde Staten gedaan zal weten te krijgen dat de EG met haar ex porten beslag kan leggen op 7,6 procent van de Amerikaanse bui- zen- en pijpenconsumptie. De Ge-' meenschap wil namelijk ook nog andere voorwaarden stellen. Contracten die Europese bedrij ven gesloten zullen hebben vóór 1 december van dit jaar (de datum waarop de nieuwe regeling -- die 25 maanden zal gelden -- moet ingaan) en die betrekking hebben op grote hoeveelheden, wil men buiten de overeenkomst houden. Verder wil men bij voorbeeld dat, als Was hington met derde landen een overeenkomst sluit die gunstiger uitpakt dan die waarop nu de EG het uitzicht heeft, automatisch ook de regeling voor de Europese Ge meenschap wordt verbeterd. EINDHOVEN (ANP) - De komen de zes jaar zullen twintigduizend Philipswerknemers voor korte of langere tijd terug moeten naar de schoolbank. Ze zullen worden bij geschoold op het gebied van de in formatie-technologie. Dat heeft het concern, waar in totaal ongeveer zeventigduizend mensen werken, vandaag meegedeeld. Het gaat vooral om werknemers in technische functies. De bijscho ling is vooral bedoeld om hen ver trouwd te maken met computers en computersystemen.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 9