Voorschoten krijgt heus 'sociaal' man Toch geld voor 'leuke dingen' in Zoeterwoude Oegstgeest: Raadsherenbuurt mag komen Sport Voorschoten straks te duur? Voor jeugdjongeren en buurthuizen Sinterklaas moet pezen door de streek 'Rijndijkers' krijgen arts PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 23 NOVEMBER 1984 VOORSCHOTEN - Alleen de Voor- schotense WD-fractie is het eens met B en W dat de sportverenigin gen met ingang van januari vol gend jaar 3 procent meer moeten gaan betalen voor de sportaccom modaties. D'66 en PvdA/PPR wil len zich pas volgende week, tijdens de vergadering van de gemeente raad, uitspreken. En het CDA is sterk tegen het voorstel, zo bleek gisteravond tijdens een gecombi neerde commissievergadering. De christen-democraten lanceer den daar het idee de sporttarieven te bevriezen. Door een tariefsver hoging wordt de sport wellicht te duur voor de bevolking, aldus F. ten Have (CDA). Omdat zijn partij geen gat in de begroting wil slaan, stelde het raadslid voor om de 10.000 gulden die het B en W-voor- Voorstel verhoging tarieven verdeelt fracties stel zou opleveren, te halen bij de commissie sport en recreatie. Deze commissie kan zelf bepalen hoe zij bezuinigt: door kostenbe sparingen of via een tariefsverho ging. Omdat de fractie wel inziet dat in een maand het geld niet bij een kan worden gesprokkeld, wil men de bezuiniging doorvoeren per 1 juli 1985. WD-wethouder Van Dalen ge looft niet dat dit veel oplevert. 'Zijn' fractievoorzitter H. Willem- sen noemde de werkwijze van het CDA zelfs "goedkoop", "flauwe kul" en "een luchtballon". Hij zag het B en W-voorstel, met "lagere ta rieven", daarentegen als een tege moetkoming richting sport. Koehandel De PvdA/PPR-fractie noemde het B en W-voorstel "politieke koe handel" en zag evenmin veel in het CDA-voorstel. "We moeten de sport niet bevoordelen", zei fractie woordvoerder G. Both. "Sinds 1981 zijn de tarieven voor de sport maar een paar procent gestegen, een groot verschil met bijvoor beeld de tariefsstijgingen bij mu ziekscholen". Hij betreurt dit om dat een jongen die fluit speelt hem even lief is als een jongen die hoc key speelt. Uiteindelijk kwam hij met het voorstel om de buitensporters ge leidelijk aan meer te laten betalen. Vergoeden ze nu nog 15 procent van de kosten, over twee jaar zou 16 procent moeten zijn. De binnen- snnrtprs zouden in twee jaar van 30 naar 32 procent moeten gaan. Deze variant betekent een duidelijk ver zwakking van de WD/PvdA/PPR- motie van eind 1983. In die motie stond namelijk dat deze stijging in één jaar zou moeten worden door gevoerd. Both kwam tot deze afzwakking omdat het er niet naar uitziet dat de verenigingen op korte termijn veel geld kunnen besparen door zelfwerkzaamheid. Dit betekent dat de totale kosten niet veel zullen dalen en de verenigingen hierdoor de tarieven flink moeten verhogen. Dat was nu ook weer niet de be doeling van de motie, vindt hij. Hij deed zijn voorstel omdat hij vindt dat verenigingen op die ma nier worden geprikkeld om te be zuinigen op de kosten. Overigens bleek wethouder Van Dalen er van overtuigd dat het binnen enkele ja ren zeer goed mogelijk is geld te besparen door zelfwerkzaamheid. Hij verklaarde dat het B en W voorstel niet veel meer is dan het volgen van de inflatie. Voordeel van het idee is dat de tarieven voor binnen- en buitensporters even snel stijgen. Hij wees erop dat dat de laatste jaren wel anders was ge weest. Sinds 1981 zijn de tarieven voor de buitensport met 5 procent gestegen en de tarieven voor de binnensport met 17 procent. VOORSCHOTEN - Voorschoten krijgt een extra beroepskracht voor het jeugd-, jonge ren- en buurthuiswerk. Wat voor soort kracht het wordt is nog niet duidelijk. Ook is onzeker of de kracht zijn/haar thuisbasis krijgt in jongerencentrum 'De Lindehoeve' of in de buurthuizen. Dit bleek gisteravond tijdens een gecombineerde commissieverga dering. Alle fracties kozen toen voor een beroepskracht omdat de continuïteit van het werk anders in gevaar kan komen. Een dergelijke kracht kost, volgens een B en W- notitie over dit onderwerp, 50.000 gulden per jaar. De WD wü dat deze kracht wordt toegewezen aan jongeren centrum 'De Lindehoeve', als huis meester. De twee huidige staf krachten, die nu niet goed toeko men aan hun eigenlijke, ondersteu nende, werk, zouden dan wat meer rust krijgen en maximaal dertig uur per week kunnen besteden aan •beroepsmatige ondersteuning van de drie buurthuizen'. De WD voelt weinig voor het voorstel van het Jongeren Overleg Voorschoten (JOV), een overkoe pelend orgaan van buurthuizen en jongerenwerk, om ook beheersta ken door beroepskrachten te laten doen. Daar moeten vrijwilligers 'Aloysiusschool hoeft niet per se gesloopt' ZOETERWOUDE - "Sloop van de Aloysiusschool is nog niet bij ons opgekomen". Met die opmerking trachtte WD-wethouder Gra- nieuwski de bezorgde Zoeter- woudse raadsleden nog enigszins gerust te stellen. Hetgeen maar met moeite lukte. Van diverse kan ten klonk bezorgdheid in de stem men, nu is bekend géworden dat het katholiek schoolbestuur van Zoeterwoude één school, hoogst waarschijnlijk de Aloysius zich maar mee inlaten, eventueel in samenwerking met de beroeps krachtten), is de liberale gedach- tengang. Huismeester J. Aikens (D'66) maakte korte metten met dit voorstel. "Dan ko men de stafkrachten wéér niet toe aan hun eigenlijke werk", zei hij. Hij kiest, evenals de PvdA/PPR- fractie, voor een beroepskracht met agogische kwaliteiten, iemand dus die vrijwilligers ondersteunt bij het runnen van een buurthuis. Wél vindt de PvdA/PPR-fractie, samen met het CDA, dat echte be slissingen pas kunnen worden ge nomen na overleg met het JOV. In tegenstelling tot de PvdA/PPR bleek het CDA geen concrete ideeën te hebben over de invulling. Harde uitspraken deed de partij wel over de accommodaties. Zo vindt fractievoorzitter Offringa het fijn dat de nota vermeldt dat als er nieuwe buurthuizen moeten ko men, ze in bestaande gebouwen dienen te worden ondergebracht. Both (PvdA/PPR) en Groothuis (JOV) verzetten zich hiertegen. Vooral hebben zij moeite met het idee om enkele activiteiten van het buurthuis Bloemenwijk/Bosch- geest in het cultureel centrum te stoppen. Een wijkgerichte instel ling als een buurthuis kan niet bui ten de wijk aan de slag, voert het JOV aan. Ook loopt de gemeente, volgens de organisatie, het gevaar instellingen bij elkaar te stoppen die niet bij elkaar passen. Autokeuring in Oegstgeest De redenen om het buurthuis on der te brengen in het cultureel cen trum vindt het JOV mager. Groot huis: "Wethouder Marselis zegt dat het cultureel centrum vol moet omdat het voor veel geld is opge knapt en de gemeente dat geld er uit wil halen. Dat is natuurlijk wel het omdraaien van de discussie". Voor de rest is het overleg, dat graag bij ieder buurthuis een be roepskracht ziet van twintig uur, "redelijk blij" met de discussie. Volgens Groothuis moeten echter STREEK - Sinterklaas en Zwarte geen wonderen worden verwacht p'et°P bijgaande foto gesnapt van de extra beroepskracht. Hoe- tijdens een moment van ontspan- veel tijd deze kracht bij de ver- nln9, krijgen het morgen druk. Ze schillende buurthuizen moet door- fUf1 vertonen in Wassenaar brengen, moet volgens Groothuis Leiderdorp en Zoeterwoude. Rond in de praktijk blijken. Begin vol- tien uur morgenochtend wordt hij gend jaar, bij de behandeling van 'n h*< Zoeterwoudse Huize Em- de begroting, neemt de gemeente maws verwacht voor een rondrit, een definitief standpunt in over de dle hl'na een uur [ateT eindigt bij beroepskrachtenkwestie. ket Muziekcentrum. Het wordt pe- zen voor de oude baas, want om elf Afscheidsconcert hoeve wordt zijn domein watersportplaats. Maar niet iang, want om twee uur wordt Sin terklaas verwacht bij de Haven Wassenaar. Per koets rijdt.hij vt volgens Wassenaar rond, richting gracht 41. Langstraat/Plein. Kinderen die Groep 3 - Pleiter, J. hem graag een zanghulde willen W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- kelhof aan. Maar dan is hij er nog toebrengen kunnen zich bij het Bal- gens, Fogelberg: niet, want om half twee staat hij bij juwhuis opstellen. 23 uur to1 zo de Gemeentehaven in Warmond Hoe die naar kinderen tëzwaaien. De Leer- morgen? uur dient hij van zijn boot af te stappen bij de gereformeerde kerk in het oude Leiderdorp. Via de Santhorst gaat de tocht naar het gemeentehuis, waar hij door burge meester Van der Have wordt ont vangen. Om ongeveer kwart over 'doet' de goedheiligman Win- VRIJDAG Leiden Lak-cinema - Cleveringaplaats, films 'Dark passage, 20 uur. The woman in the window', 22 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'La Ville des Pirates', 20 en 22.15 uur. Kantine LFC - Boshuizerkade, kaart avond, 20 uur. LVC - Breestrat, optreden de dichter Ton Lebbink, 22.30 uur, swingen vanaf 21 uur. Stadsgehoorzaal - concert Leidsch Poli tie Muziekgezelschap en de show- and marchingban K&G, 20 uur. Bejaardencentrum Rijn en Vliet - Schu- bertlaan 141, bazaar, tot 20 uur. Leiderdon uyn - Hoof treden cabaret 'Jota', 211 Voorschoten De Werf - Schoolstraat 2, schaats- en speelgoedbeurs NUT, 19-20 uur. Zoeterwoude Muziekcentrum - Schenkelweg, kome die KPJ-toneel, 20.30 uur. ZATERDAG Leiden Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Lokaal van de Vriendenclub - Anna Paulownastraat, tentoonstelling post duivenvereniging De Snelvlieger, vanaf 17 uur. IVN Leiden - natuurwandeling, 10 uur hoek van de Ruige Kade en Ofwegen in Woubrugge. Rudolph Steinerschool - César Franck- straat, bazaar en om 11 uur prestatie loop. Leidse Hout - Coopertest georganiseerd door De Bataven i.s.m. de Nederlandse Hartstichting, vanaf 14 uur. ANWB - Stationsweg, inschrijven voor stadswandeling door Leiden, 9-14 uur. PÜpenkabinet - Oude Vest 159a, ver kooptentoonstelling, 10-17 uur. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Mastenbroek, Tan, v. Tol, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, Schonertberg: za 8 uur tot zo 24 uur: R. v. Leeuwen, Fagelstraat 31, tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. deze Groep 2 - Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en Lahr: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Klaassen, Zwa- nenzijde 27, tel. 213546. zo 8 uur tot 24 uur: F. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371; spreekuur Minnebroers- i Leeuwen, Smit, gebouw Taberna, Julianalaan 1 in Oegstgeest. 'Fuse zal niet als een nachtkaars uitgaan. We willen vuurwerk', zo belooft de band, die bestaat uit Ron Hoenson, Edwin van der Schrier, Pieter van de ZOETERWOUDE - In de Zoeter- Drift, Rico Göbel en Anne Mar- woudse begroting voor 1985 zal leen Mager. Dat vuurwerk begint toch nog een bedrag van zo'n morgenavond om negen uur. Toe- 50.000 gulden worden 'gevonden' Schenkelweg, wil sluiten. De be- OEGSTGEEST - Automobilisten wogenheid was des te groter om- kunnen morgen gratis hun voer- dat heel wat raadsleden er zelf op tuig laten keuren in Oegstgeest. De school hebben gezeten. afdeling Oegstgeest van Veilig Ver- Het regende vragen waarop wet- keer Nederland, die deze keuring houder Graniewski nog nauwelijks organiseert, let onder meer op ver gang een rijksdaalder. Ruilbeurs De Zoeterwoudse Jeugdraad heeft voor morgen weer een ruil beurs in petto. Traditiegetrouw wordt deze beurs gehouden in Ons Huis aan het Kosterspad, tussen tien en vier uur. Verzamelaars van munten, suikerzakjes en der gelijke zijn van harte welkom. afdoende antwoorden kon geven. Ze gaf toe dat de gemeente niet of nauwelijks kan meebeslissen in deze kwestie. Het is een zaak van het schoolbestuur zelf, zo liet ze weten na de vraag van Hogenelst lichting, banden, uitlaat, carroserie Komedie en dergelijke. Volgens WN 'de' mogelijkheid voor automobilisten om veilig de komende winter in te gaan. De controle wordt uitgevoerd (CDA) of ze niet een goed woordje door de gezamenlijke Oegstgeester voor het behoud kon doen. garagebedrijven, die herkenbaar Voor de kerst zal er een definitief zijn aan de raambiljetten van de standpunt komen, nadat alle gele- vereniging. Op die biljetten staan dingen over de plannen zijn ge- ook de preciese tijden van de keu- hoord. ring vermeld. Vanavond en morgenavond brengt het Zoeterwoudse KPJ-to neel nog twee keer de komedie 'Dag mevrouw Puffin' op de plan ken van het Muziekcentrum aan de Schenkelweg. De kolderieke gebeurtenissen rond mevrouw Puffin beginnen beide avonden om half negen. Toegang zes gul den. dat grotendeels aan het zwembad en aan diverse verenigingen wordt besteed. Het CDA-Zoeter- woude, dat daarom had gevraagd, krijgt dus zijn zin. Op het laatste nippertje, dat wel. Al direct nadat burgemeester en wethouders vorige maand de ont- weip-begroting hadden laten ver schijnen, kwam de christelijke par tij met het voorstel om via een paar boekhoudkundige 'trucs' ruimte te scheppen voor 'leuke dingen' (het zwembad, het Platform, ouderen en jeugd). Daarop lieten B en W weten het voorstel welwillend te willen bekijken en het in een vol gende raadscommissievergadering weer aan de orde te stellen.' Een antwoord dat het CDA allerminst bevredigde, zo meldde de partij gisteravond tijdens de algemene beschouwingen. Op hun beurt lieten de twee an dere Zoeterwoudse partijen, PZ en de WD, de hele avond door weten serveren, terwijl nog nauwelijks weinig heil in het CDA-plan te bekend is wat ermee wordt ge zien. Waarom eerst extra geld re- daan. zo vroegen beide tegenhan gers zich af. Inwoner van Voorschoten verongelukt VOORSCHOTEN/KATWIJK - De 50-jarige P.C. Grundeken uit Voorschoten is de afgelopen nacht na een verkeersongeval in Katwijk op weg naar het zie kenhuis aan zijn verwondingen overleden. De man zat in een auto die op de Provinciale weg ter hoogte van het viaduct in een slip raakte en tegen een lantaarnpaal botste. Zijn 51-ja- rige jarige vrouw, die de auto bestuurde, raakte ernstig ge wond. E.K. Fogelberg, de 'V. Sitterlaan 18, tel. 132877. dat allemaal doet ZQ 8 w tot 24 uur; H JürgenSt Heren- (Foto Dierenpark Wassenaar) gracht j 16> teL 125820; spreekuur Burg- gravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: A.A. van Rijn, Pa- ganinistraat 1, tel. 314349; spreekuur Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: G. Bénit, Brahms- laan 315, tel. 720404; spreekuur Kenne dylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jasperse, Witte Singel 72, tel. 124961. zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a, tel. 123752. Leiderdorp S.P. Ouwerkerk, Loevestein 40, tel. 891037; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D.L.P. van Overvest, Terweeweg 152, tel. 173994. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, A. - Tromp, Leidseweg 328, tel. 762159; zo, E. Schotanus, Leidseweg Als bewoners dat tenminste zelf willen OEGSTGEEST - Het D'66-plan lijk gezegd lijkt het voorstel om de Leidse Raadsherenbuurt te- weinigrealistisch". rug te halen naar Oegstgeest i: teravond serieuzer gebleken De PvdA en de PPR voelden w weinig voor de plannen van de de- aanvankelijk leek. Maar de ge- mocraat Wuisman. "We halen ons meente zal zich, in 'opdracht' van nogal wat op de hals", zei Van El- het CDA en de WD, passief op- sen (PPR). De Partij van de Arbeid stellen. Pas wanneer vanuit de be- was tegen het voorstel van Wuis- woners het initiatief komt, Is man omdat te loyaal staat tegen- nfünctie van Lei- Ook de buurtvereniging van de Raadsherenbuurt staat volgens Wuisman niet bij voorbaat afwij zend tegen het voorstel. Een en ander werd gisteravond besproken in de afronding van de begrotingsbehandeling voor 1985. Het was de tweede ronde van de en PvdA), uit- breiding van het aantal depóts te bekijken in hoeverre dë onder waar huishoudelijke probleemstof- zoekers die het progressieve raads- fen (batterijen, verfresten, foto- lid aanbeveelde, kunnen worden i de bibliotheek i chemicaliën en dergelijke) kunnen i het i den: "Het trekt ons niet financiële aderlating te Oegstgeest bereid hierover mee te over de centrumfunctie praten. den: "Fot Burgemeester Scheenstra ver- Leiden tolkte waarschijnlijk de gevoelens geven", van de meerderheid van de raad toen hij zei: "Wij zijn niet van plan het spelletje 'landje debatten. De vergadering van gis- jarigen gratis te houden middels teravond was een stuk 'vuriger' subsidiëring. dan de bijeenkomst van afgelopen maandag. Het begon met een venij- De laatste twee voorstellen na men burgemeester en wethouders De kans dat bewoners van de Raadsheren- en Vogelwijk zijn suggestie overnemen is volgens nige woordenwisseling tussen de direct over. De eerste motie beginnen. De bewoners van die Wuisman zeker aanwezig. Hij las buurt zullen zich tot hun eigen een brief voorL J:~ bewoner die stadsbestuur moeten wenden. Eer- zijn plan van harte ondersteunde. WD en het CDA. In de pauze werd de vrede gete kend. De WD stelde gisteravond dui delijk dat zij geen Oegstgeester va riant van de hoofdstedelijke bur gerwachten voor ogen had, toen ze opmerkte "dat er voor burgers een taak ligt ten aanzien van de beveili ging van hun eigendommen". "We de'Ryndijkers': bmnenafz.enb.re bjdod».dat:lmrg™ preven- alternatieve energie in zwembad Poelmeer werd tot tevredenheid van college en PPR 'in den minne geschikt'. Wethouder Van Hazel gebruikt bij het besparen op gie in het verliesgevende zwem bad. Een motie van de PvdA om de toegangsprijs voor het zwembad voor bejaarden en volwassenen niet met tien cent te verhogen, werd ingetrokken. Ook de princi piële D'66-motie om de onroerend- goedbelasting binnen de wettelijke limiet te brengen, werd ingetrok ken. Even voor middernacht kwamen de christen-democraten plotsklaps met een motie, waarin hun plan netje nog eens haarfijn uit de doe ken werd gedaan. Ondanks het 'nee' van PZ en de WD bleek de motie het op het nippertje te kun- nen halen: er bleken zeven voor- en zes tegenstemmers te zyn. Via de raadscommissie voor financiën zal een dergelijk bedrag volgende maand worden 'geregeld'. Dorpsstraat "De bewoners van de Dorps straat kunnen met een gerust hart gaan slapen", zo constateerde WD-raadslid Kremer gisteravond nadat burgemeester Houdijk had verklaard dat er hoogstwaarschijn lijk volgend jaar riolering in de straat kan worden aangelegd. De WD had daar, evenals het CDA, vragen over gesteld. Volgens de burgemeester zal er hoogstwaar schijnlijk subsidie van het rijk voor komen. Minder zeker is de komst van het fietspad langs de Weipoortseweg en Ommedijkseweg. Op vragen van het CDA verklaarde Houdijk dat een plan in die richting mislukt is. De gemeente wil zich er nog eens over beraden. Datzelfde geldt voor een aan te leggen wandelpad bij het indus- trietterein - Hoge Rijndijk. Dief kiest het hazepad LEIDERDORP - De verrassing was groot voor de eigenaar van een wasserij aan de Leiderdorpse Lijn baan. Dacht hij gisteravond rond half twaalf de alarminstallatie in werking te gaan zetten, betrapte hij een insluiper. De geheimzinnige gedaante was juist aan het probe ren om een kluis soldaat te maken. Hij koos echter het hazepad. 305, tel'. 766462. Warmond E. Sleeboom, Prof. Aalbersenlaan 2, Vóorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar Noord: M.F. v.d. Feen, Van Polanen- park 128, tel. 18309; zuid: J.N. Vonk, Wittenburgerweg 106, tel. 70676. Zoeterwoude W. Kortmann, Miening 2, tel. 1219. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 23 tot vr 30 novem- her door: Apotheek Haven, Haven 18, Leiden, tel. 120085. DIERENARTSEN Leiden Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, teL 890405. E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. Oegstgeest R.J.W- Duiji tel. 153266. Voorschoten R. Koster, Narcisstraat 47, tel. 01717- 3836. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: L. van Broeckhuysen, Donizettilaan 23, Leiden, tel. 768019; spreekuur za en zo om 13 uur. Voorschoten, Wassenaar, Zoeterwou de: E.L. Bosch, Thorbeckeweg 7, Voorscho ten, tel. 071-764498. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, wethouders de raadsle- ZOETERWOUDE - Goed nieuws voor ae ivjiiuijivcia uuurc..««u.ua,^ hphhprfvnnr hun PiPPn. tijd krijgen zij in hun wijk een eigen huisarts. Eén van de Leiderdorpse [°rJ, huisartsen wil in de nabije toekomst in de Eendenkooi. Een huurovereen komst staat op stapel, zo lieten burgemeester *»----» den gisteravond weten. Een regelrechte 'overwinning' deze partij had vorige maand in een antwoord op de ontwerp-begroting de vraag opgeworpen waarom de Rijndijk niet één huisarts rijk is. In onze ogen is het bijna niet te geloven dat zich in een wijk met 2500 inwo ners nog geen huisarts heeft gevestigd of heeft willen vestigen zc schreef de party dommen". Het idee om in goed overleg met de plaatselijke politie een soort 'buurtwachten' in te stel- r Progressief Zoeterwoude. Immers, '«h leek de WD wel bespreek- Ar. nnfmarn Kodrntind Uddl. Moties Van de vijf voorstellen die de 'linkse' partijen deden schoot de Die opmerkingen brachten heel wat reacties teweeg. Verscheidene art- PPR het beste raak. De radicalen »n trokken bij PZ de bel, met bovengenoemd resultaat. hadden moties t windmo- LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN'OMSTREKEN Pos! uitsluilend aan: Poslbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 lussen 18 00-19.30 uur (nabezorging na 19 30 uur): Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is met toegestaan Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging e overschrijving Kwartaalabonnement 63,10 Commentaren. Hie- en Per post 85,50 WFJ Wtrlz en Maandabonnement 21.21 A A van Brusse (Autom. betaling) Losse nummers ƒ1,- Rubriekchels Directie: G Koopman Ad| dir.: N Quakernaat Hoofdredacteur H v d Pos| (p|v) Drs. JWE Metselaar W, F J Wirlz Adj. Hoofdredacteur: (bjn bui. /eco R. D. Paauw A9vaflSuw"n p J <1® Tombe (sport) A van Kaam (plv) Plv Alg redactiechef W. C. H. Schrama J. M. J. Post (feature) J Kroon (stad) BW.T Jungmann (plv) H I J. Veldhuizen (regio) M. Hoenson-de Graaft (regio Leiden) P C Rosier (radio, televisie, kunst) S J de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2