Concertagenda Kunst te kijk Uit in de Randstad Oppervlakkig werk Lataster Eliane Rodrigues met R.O. in Leiden Fay Lovski: muziek voor zittenblijvers VRIJDAG 23 NOVEMBER 1984 Goud der Thraciërs: 200.000 bezoekers ROTTERDAM (ANP) - Meer dan 200.000 belangstellenden hebben sinds de opening op 22 september een bezoek gebracht aan de ten toonstelling ,Het goud der Thra ciërs' in het museum Boymans van Beuningen in Rotterdam. De expositie bestaat uit een ver zameling goudschatten uit het ou de Thracië, eigendom van totaal 25 musea in Bulgarije, aangevuld met de vondsten uit Troye door Schlie- mann. Het is de eerste en enige keer dat deze schatten in die sa menstelling in Nederland ten toon worden gesteld. De expositie is nog te bezichtigen tot en met 25 no vember. Theaterzalen in Den Haag DEN HAAG (ANP) - Den Haag krijgt binnen enkele jaren twee nieuwe zalen voor het zogeheten Margetheater. De gemeenteraad krijgt binnen afzienbare tijd de keus uit twee plannen voor een nieuw gebouw. Op de begroting voor 1986 is bij na acht ton gereserveerd voor een zaal met 350 stoelen en zaal met 150 stoelen. Er zijn nog twee mogelijk heden: een aanbouw bij de Ko ninklijke Schouwburg of een gron dige verbouwing van het Corso- theater in de Prinsestraat, een voormalige bioscoop. Het nieuwe theater moet de plaats innemen van het Theater aan de Haven, waar de Nieuwe Ko medie geen subsidie meer krijgt van minister Brinkman van WVC en het HOT, dat moet wijken voor nieuwbouw. STRADIVARIUS - Een Stradi variusviool is gisteren op een Lon- dense veiling verkocht voor ruim anderhalf miljoen gulden. Het vei linghuis (Sotheby's) sprak van een absoluut record voor een muziek instrument. Elisabeth Schwarzkopf geeft les in Amsterdam AMSTERDAM - Begin december houdt de sopraan Elisabeth Schwarzkopf in ons land een spe ciale zang- en interpretatiecursus voor een select aantal jonge zan gers en zangeressen. De deelne mers zullen door mevrouw Schwarzkopf zelf worden gekozen uit 47 kandidaten die via conserva toria en enkele zangpedagogen zijn aangemeld. Elisabeth Schwarzkopf heeft haar lange en succesrijke loopbaan als zangeres enkele jaren geleden afgesloten. Sindsdien legt zij zich toe op het geven van meestercur- sussen voor getalenteerde zangers aan het begin van hun carrière. De meestercursus wordt georga niseerd door de Amsterdamse im- pressario Pieter Alferink om het 12-jarig bestaan van zijn agent schap te vieren. Alferink staat met behulp van een aantal sponsors ga rant voor de kosten, waardoor de deelname aan de cursus gratis is. Het ministerie van WVC zal de reis- en verblijfkosten voor haar reke ning nemen. Met de zes tot acht kandidaten, waarvoor de selectie in volle gang is, zal mevrouw Schwarzkopf van 1 tot en met 6 december dagelijk re peteren, begeleid door aangezoch te pianisten en ander instrumenta listen. De cursus wordt gehouden in de Sonesta Koepelzaal in Am sterdam en is ook voor het publiek toegankelijk. Kaarten zijn vanaf 30 november dagelijks verkrijgbaar in de Nieuwe Muziekhandel in de hoofdstad en aan de zaal. AMSTERDAM - De in Amerika wonende Nederlandse schrijver Jan de Hartog is weer eens in Amsterdam, ditmaal voor de promotie van zijn boek 'De vlucht van de Henny'. Hij liet zich gistermiddag aan de Amstel met op de achtergrond het Muntplein gewillig fotograferen. (foto anp>. LEIDEN - De jonge Braziliaanse pianiste Eliane Rodrigues, die de vijfde prijs behaalde op het Konin gin Elisabeth Concours in Brussel, is soliste op het concert van het Re sidentie-Orkest zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal. Zij zal het Vierde Pianoconcert van Van Beethoven vertolken. Het Residentie-Orkest, dat onder aanvoering van de dirigent Heinz Wallberg naar Leiden komt, voert voorts Mozarts Duitse Dansen, We- bers Aufforderung zum Tanz en Mendelssohns Italiaanse Symfonie uit. Eliane Rodriques (25) heeft haar klasse als pianiste ook na het be faamde Brusselse concours menig maal mogen bewijzen, haar carriè re heeft sindsdien in elk geval een enorme vlucht genomen. Ook op het komende concert in Leiden hoopt ze haar reputatie als uitzonderlijk talentvol pianiste waar te maken. Met Bram Vermeulen in Leiden Fay Lovski Band en Bram Ver meulen Edward Wahr. Optreden in het kader van de CJP-promotie- toernee op 22 november in de Stads gehoorzaal, Leiden. LEIDEN - Een CJP-popconcert in de Stadsgehoorzaal en dan staat de hele tent vol met stoelen, ik kon m'n ogen niet geloven. Toch bleek het te kloppen; Fay Lovski maakt muziek voor zit tenblijvers. Soepele melodieën, gevarieerde arrangementen en herkenbare keylines, maar dans muziek is het niet. Aan het begin van haar muzikale carrière heeft Lovski nog eens een tournee langs jongerencentra gepro beerd, maar dat was geen succes. Ze heeft een sophisticated pu bliek nodig, dat liever luistert dan danst. In de Stadsgehoorzaal bracht ze vooral nummers van haar laat ste elpee 'Origami' en nog niet uitgebracht werk. Een heel scala aan invloeden passeert tijdens zo'n optreden de revue, want Fay legt haar oor overal te luisteren. Van calypso tot crooners en van surfsound tot softpop, alles met veel vakmanschap gebracht door haarzelf en haar vierkoppige band. 'Palmtree Luxury', 'Pep permint Kisses', 'Heartbeat', 'Ra mon', het klinkt allemaal net als of je een plaat hoort. Beschaafd en toch heel netjes. En dat is het nu juist. Het mu siceren in levende lijve voegt bij haar helemaal niets aan de klan ken toe. Geen bezieling bij de muzikanten en dus ook geen ver voering bij het publiek. Fay Lovski lijkt op het podium niet goed raad met zichzelf te weten. Ze legt een kinderlijke pose aan de dag, die een enorme afstand schept. Waar is de echte Lovski? Nee, dan Bram Vermeulen. Hij begint steeds meer op zichzelf te lijken, maar heeft ook veel weg van een Nederlandse Joe Coc ker. Dezelfde impulsieve bewe gingen, binnen tien minuten al zwetend als een otter en na elk nummer kijkend alsof hij zojuist het leven heeft geschonken aan een kansarme vierling. Met zijn programma 'Het Le ven' is hij van de popmuziek af gestapt. Een liedjesprogramma, zou je het kunnen noemen. Maar dan uitgevoerd met een onortho dox instrumentarium: toetsen en zes meter slagwerk, door Ed ward Wahr bespeeld om de tek sten van metershoge uitroepte kens te voorzien. De liedjes gaan over alles wat een mens zoal bezig kan houden: echtscheiding met kinderen, een vrouw in een inrichting, aardige Turken, vriendschap, verveling en fout zijn in vredestijd. Ver meulen brengt dat soort zaken met een enorm pathos, waarmee hij de meestal tamelijk platte teksten tot enorme proporties weet op te blazen. De laconieke inbreng van Wahr relativeert dat allemaal weer een beetje. En de combina tie van toetsen met slagwerk werkt aardig. Alleen tegen die stem van Vermeulen ben ik niet lang bestand; hij klinkt alsof hij ooit een levende piranha voor een lekkerbekje heeft aangezien. De CJP-ers dachten er anders over. Die hadden na twee toegif ten nog steeds trek in meer. ARIEJAN KORTEWEG LEIDEN Het Leids Studentenkoor en -orkest Collegium Musicum geeft vanavond een concert in de aula van het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest. Het programma vermeldt de Achtste Symfonie van Schu bert, de Liebeslieder Walzer van Brahms, La Fuite en Egypte van Berlioz, liederen van Kodaly en Hongaarse schetsen van Bartok. De uitvoering staat onder leiding van CM's nieuwe dirigenten Nico.v.d. Meel (koor) en Robert Eliscu (orkest). Het Leids Symfonie-orkest Bellitoni geeft zondagmiddag een concert in het Groene Kerkje in Oegstgeest. Op het programma staan Mozarts Serenade voor blazers no. 12, KV 388, Mozarts Vioolconcert in D, KV 211 en Brahms Serenade no. 1, opus 11. Als vioolsoliste treedt Marijn Mijn- ders op. De leiding berust bij Jules van Hessen. Het concert begint om half drie. Orgel- en hoboklanken kunnen zondagavond worden beluisterd in de Wassenaarse Dorpskerk. De organist is Bernhard Winsemius en de ho- boist Pieter Dhont. Ze zullen werken vertolken van J.S. Bach, Ludwig Krebs, Telemann en Geminiani. Aanvang zeven uur. De pianist George van Renesse geeft zondagochtend op uitnodiging van K&O een (koffie)concert in de Stadsgehoorzaal. Op het programma staan de Kinderszenen opus 15 van Schumann, Intermezzi en een Ballade van Brahms, de Prelude, Choral et Fugue van César Franck en de Arabes que nr. 1 van Debussy. Het recital begint om half twaalf, maar van elf uur af staat de koffie klaar. De pianist Alwin Bar verzorgt maandagavond het tweede concert van K&O's Chopin-cyclus in de Kapelzaal. Hij speelt drie Walsen, de Barca rolle opus 60, de Berceuse opus 57, Etudes opus 25 en drie Polonaises. De hoboist Han Kapaan en de pianist Henk Briër treden woensdag avond in de Kapelzaal van K&O op. Het Leidse duo speelt composities van o.a. Bach, Scarlatti, Prahms, Liszt en Nielsen. De bariton Max van Egmond is vanavond bij K&O te gast. Hij zal zich op deze liederen-avond laten begeleiden door de pianist Jaap Dieleman en de luitist Jaques Boogaart. Het programma voor deze avond, die tot stand wordt gebracht in samenwerking met de Vrienden van het Lied, vermeldt werken van o.a. Schubert, Wolf, Voormolen, Huygens, Purcell en Monteverdi. LEIDEN - Schilderijen en tekeningen van Peter Schraven en klein- plastiek van Arie Teeuwisse vullen van het komende weekeinde af de ruimten van galerie Denise Stephan (Bakkersteeg 18). De expositie, die zondagmiddag wordt geopend, duurt tot en met 6 januari. De openingstij den zijn vrijdag, zaterdag en zondag van 13.30-17.30 uur. Docenten van het Leids teken- en schildergenootschap 'Ars Aemula Naturae' exposeren in de periode van 24 november tot en met 9 december in het Ars-gebouw aan de Pieterskerkgracht. De expositie, die zaterdag middag wordt geopend, is tijdens de cursus-uren en bovendien elke za terdag en zondag van 13-16 uur te bezichtigen. Art Gallery Gérard in Wassenaar (Rijksstraatweg 358) houdt tot en met 8 december een najaarsexpositie, die een uiteenlopende collectie schilderijen met werken uit de Haagse School en Romantiek laat zien. De tentoonstelling wordt vrijdagavond geopend. Men kan er dagelijks van 11-16.30 uur (zondags van 12 tot 17 uur) terecht. Keramiek van Hanne Oele en Ineke Lieshout is tot en met 13 decem ber te zien in 'Het Oude Raadhuis* in Warmond. Hanne Oele toont er zowel staande als hangende expressies 'van een zeer eigen karakter' en Ineke Lieshout is vertegenwoordigd met keramische wandversiering 'op vallend door vormgeving en kleurstelling. De openingstijden zijn woens dag, donderdag en zondag van 14-16 uur en zaterdag van 11-16 uur. Werk van de Haagse kunstenares Carla Ruimschotel hangt tot en met 22 december in 'De Zaailing' in Leiden (Hooigracht 41). Haar figuratieve werk, uitgevoerd in gemengde techniek van aquarel en pastel, toont een een sterke betrokkenheid bij onderwerpen als het spelende kind, het bloemstilleven en het landschaD. Het werk van Carla Ruimschotel is behalve op zondag en maandag dagelijks van 12-21 uur te bezichtigen. In de Rudolf Steinerschool aan de Leidse César Franckstraat wordt zaterdag a.s. van 10-17 uur een groepstentoonstelling van Leidse kunste naars gehouden. Popartiest Herman Brood, die in vroegere jaren ook bekendheid ge noot als tekenaar van stripverhalen (o.m. in Aloha), ziet nu brood in 'ac- tionpaintings'. Zijn jongste werk, voorzien van teksten van podiumpoeet Jules Deelder, hangt in de periode van 26 november tot 2 januari in Scara- bee in de Pieterskerkchoorsteeg. De Brood-expositie wordt maandag avond (11 uur) geopend door Jules Deelder, die werk van zijn nieuwste langspeelplaat voor zal dragen. Schilderijen en tekeningen van Ger Lataster in de Burchtzalen, Burg- steeg 14. Tot en met 2 december. Ge opend: woe. t/m zo. van 12-17 uur. LEIDEN Niet zonder reden wordt Leiden wel 'Museumstad' genoemd. Van een 'galeriestad' kan echter moeilijk gesproken worden. Galerie Denise Stephan, Galerie Stelling en de LAK-gale- rie zijn de enige 'echte' galeries van werkelijke betekenis. Geluk kig zijn er ook nog wel eens inte ressante exposities van heden daagse kunst in 'De Lakenhal' en in het Waaggebouw, sinds kort ook in het pand Caeciliastraat 18, en nog wel eens elders, zodat kunstliefhebbers van moderne artistieke uitingen hier niet hele maal in de kou staan. Een welkome uitbreiding van het expositie-aanbod wordt sinds het begin van deze maand verzorgd door de Stichting Burcht. In de grootste van de twee Burchtzalen, de nieuw op getrokken, geheel witte bene denzaal, zullen tentoonstellingen worden verzorgd volgens het 'goede-galerie'-recept: vrij toe gankelijke, verzorgd gepresen teerde exposities in een ruimte, waarin zowel gekeken als ge kocht kan worden. Die goede presentatie betekent in het geval van de Burcht-galerie: presenta tie in een neutrale, lichte ruimte Schilderijen en tekeningen in de Burchtzalen die (zelfs zeer grote) werken uit stekend tot hun recht laten ko men. De belichting is heel mooi: geen direct licht van spotjes of tl-balken, maar tl-verlichting achter een spanplafond van kunststoffolie, waardoor het licht fraai verspreid wordt. En de toekomst zullen onder anderen Eli Content, die onlangs in Museum Fodor te zien was, en Hans Koetsier aan bod komen. De spits wordt afgebeten door de veelbesproken Ger Lataster (geb. 1920), hoogleraar schilde ren aan de Rijksacademie in Am sterdam. Diens expositie omvat enige zeer grote, oningelijste en titelloze schilderingen op doek en een paar tekeningen. De schilderijen zijn zo te zien vervaardigd met penseel, spuit bus en paletmes, alia prima maar ook wel gelaagd, en hier en daar met frottis-effecten. Dikke klod ders, dun opgebrachte èn uitge lopen verfvlakken wisselen el kaar af, terwijl bovendien vaak de witte grondlaag en houtskool- schetsen zichtbaar zijn. De ruig opgezette schilderingen maken door de vele kleuren en de com binatie van uiteenlopende soor ten vlakken en lijnen, streken en stippen een tamelijk complexe, en in elk geval onrustige en dy namische indruk. Deze indruk wordt slechts ten dele tegenge gaan door de partijen met glad opgebrachte zachte tinten. Latastes wordt vaak tot de ab stracte expressionisten gere kend, hetgeen niet geheel juist is aangezien hij hier en daar her kenbare figuratie introduceert in zijn werk. Op de doeken in Lei den kan men bij aandachtige be schouwing handen, doodshoof den, een groot gezicht, en naar ik meen een reuze-hart ontdekken, dit alles overigens bijzonder vaag. Eén van de galeriehouders had ergens zelfs een afbeelding van een boterham ontdekt. La taster is dan ook beter te vergelij ken met de Cobra-artiesten en met de vroege Willem de Koo ning. Het werk van Lataster is wel 'onstuimige lyriek' genoemd, 'een picturaal avontuur', en 'ge weld dat fascineert'. De jongste produktie in de Burchtzalen stelt mij echter sterk teleur. De schil derijen komen op mij over als rommelig opgezette, schetsmati ge aanduidingen van wat iets kunnen worden, als oppervlakki ge smeersels die door onduide lijkheid nauwelijks treffen en vooral erg lelijk zijn. Nauwelijks gecontroleerde ontladingen van een drukke en rommelige geest? Holle streken van een woesteling? Lataster ontkende onlangs nog (in het Al gemeen Dagblad) zómaar wat in het wilde weg aan te rotzooien: "Mensen denken soms van mij dat ik met woeste lichamelijke uitbarstingen schilder". "Ik schilder niet, gegrepen door een agressieve aanval". En van de moderne (expressionistische) 'wilden' heeft hij geen hoge pet op: "Als ik die jonge Duitsers zie smeren, walgelijk". "Al die jonge Italianen, ze smeren de zaak ge woon in elkaar". En ik Kunst beeld presenteerde hij zich enige jaren terug nog duidelijk als ie mand die overwogen te werk gaat, waar vroeger werk ook wel van getuigt. Deze nieuwe pro- dukten wekken bij mij echter de indruk dat de kunstenaar zich er ditmaal zélf met een Ger van Lei den vanaf heeft gemaakt. Wie zijn adem echter wèl voelt stok ken bij deze schilderijen, en daarenboven zelfs kooplustig wordt, kan voor circa 40.000 gulden eigenaar worden van een doek. ANTOON ERFTEMEIJER. LEIDEN Schouwburg vr 23, 20.15 uur, De Timdelerclub met een musical. za 24. 20.15 uur, Litteris Sacrum met 'Die Maxibulen'. zo 25, 14.30 uur, 'De onduigende wa ternimf, kinderoperette, woe 28, 19.30 uur, 'De Notenkraker', gedanst door het Roemeens Staats- ballet Fantasio op muziek van Tsjai- kowski. do 29, 20.15 uur, El Teatro del Arte Flamenco, flamenco uit Spanje. LAK-theater zo 25, 15 uur. Theatergroep Pssstt: 'De Televiezerik', voor kinderen van 6-12 jaar. woe 28, do 29, 20.30 uur, Toneelgroep Globe 'Sneeuwvlokken'. K&O-gebouw vr 23, kapelzaal, 20.15 uur, Vocalisten- serie: Max van Egmond, banon, Ja ques Boogaart, fluit, Jaap Dieleman. piano. ma 26, kapelzaal, 20.15 uur, Chopin- cyclus: Alwin Bar, piano, woe 28, kapelzaal, 20.15 uur. Kapel- concert: Han Kapaan, hobo, Henk Briër, piano. Stadsgehoorzaal za 24, Residentie-Orkest o.l.v. Heinz Wallberg, Duitse Dansen van Mozart, Beethoven's 4e pianoconcert met Eliana Rodrigues, piano, Aufforde rung zum Tanz van Weber en Men delssohn's Italiaanse Symfonie, zo 25, foyer, 11.30 uur, Koffieconcert: George van Renesse, piano. Microtheater Imperium vr 23, za 24, 20.30 uur, Imperium speelt Tartuffe' van Molière. DEN HAAG met 'Die lustige Witwe', muziek Frans Lëhar. za 24. zo 25, di 27. woe 28. 20.15 uur. Haagse Comedie met laatste voorstel lingen van 'Romeo en Julia', zo 25.14 uur. do 29. 20.15 uur. Haagse ma 26, zu.15 uur, Comédie Francaise met Dialogue aux enfers entre Ma- chiavel et Montesquieu. Appeltheater vr 23. za 24,20.15 uur. De Appel speelt 'De Thuiskomst' van Pinter. Circustheater vt 23, za 24, 20.15 uur, Nederlands Dans Theater 'Glagolitsche Mis' 'L'Enfant et les Sortilèges', m.m.v. Het Nederlands Ballet Orkest, koor en 4 zangsolisten o.l.v. David Porce- lün. Nederlands Congresgebouw vr 23, 20.15 uur, Residentie-Orkest o.l.v. Heinz Wallberg, Eliane Rodri gues, piano. za 24, 20.15 uur, Concertgebouwor kest o.l.v. Nikolaus Harnoncourt. Diligentia vr 23, 20.15 uur, Het Reisgezelschap, muziektheater met 'Tussenlanding in Teheran'. di 27,20.15 uur. Piano-recital door Da vid Ward, Mozart-programma. woe 28, 20.15 uur. Residentie-Orkest met kamermuziek. HOTtheater vr 23. za 24, di 27, woe 28. 20.30 uur. Hotdansfestival. zo 25, 20.15 uur, Zuidelijk Toneel Glo be met 'Sneeuwvlokken', van Wolf gang Bauer. Theater aan de Haven za 24, 20.30 uur, Zuidelijk Toneel Glo be speelt 'Savannah Bay', met o.a. Eli sabeth Andersen. AMSTERDAM Carré elke di, woe, vr en za, 20.15 uur, Toon Hermans met zijn nieuwe one-man- show. ma 26, 20.15 uur, Romeens Staatsbal- let met 'Het Zwanenmeer' Concertgebouw za 24, kl. zal, 15 uur, Theo Bruins, pia- zo 25. gr. zaal. 14.15 uur, woe 28, do 29. gr. zaal, 20.15 uur. Concertgebouwor kest o.l.v. Nikolaus Harnoncourt zo 25. gr. zaal, 20.15 uur, piano-recital David Ward, Mozart-programma di 27, gr. zaal. 20.15 uur. Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Thomas Sanderling. Nigel Kennedy, viool Nieuwe De La Mar Theater dagelijks, beh. ma, di, 20.15 uur, zo 14 uur, Seth Gaaikema met zijn nieuwe programma 't Orakel. elke ma, di 20.15 uur, Luc Lutz, Derek de Lint, Trins Snijders, Liz Snoyink m 'Slippers' van Alan Ayckbourn Stadsschouwburg vr 23, za 24. di 27 t/m za 1, bovenzaal, 20.15 uur. Frisse Jongens met 'Anton Huyg komt nooit meer thuis', vr 23. za 24,20 15 uur, Publiekstheater met 'Dona Rosita' van Federico Gar- zo 25°14 uur, ma 26. 20 uur. De Neder landse Operastichting met 'I vespri Siciliani' van Verdi. di 27, woe 28, do 29, 20.15 uur, woe ook 14 uur, Het Nationale Ballet met vier premières: Besseling, Farha, Lin- kens en Wisman. ROTTERDAM a 24, kl. zaal, 20.15 uur. De Schubert- kring Nederland presenteert i.s.m. de Doelen jonge zangers uit de mees- terklas van Robert Holl. liederen van Schubert. ma 26, gr. zaal, 20.15 uur. Arie Keijer. orgel. do 29, kl. zaal. 20.15 uur, Meester op de gitaar Konrad Ragossnig. Theater Zuidplein woe 28, gr. zaal, 20.15 uur. Publiek- theater met 'Dona Rosita' van Federi co Garcia Lorca. do 29, vr 30, gr. zaal, 20.15 uur, 'Wat is er met Meivin?', blijspel van Neil Si- Hofpleintheater vr 23, za 24, 20.15 uur, 'Verlopen en verlaten', nieuw solo-programma van Youp van 't Hek. zo 25, 20.15 uur, El Teatro Del Arte Flamenco, Spanje. di 27, 20.15 uur, De Late, Late Lien Show, Wieteke van Dort. woe 28, do 29, 20.15 uur, 'Het dagboek van Anne Frank', met Jip Wijngaar den, Jeroen Krabbé e.a. Luxor Theater vr 23. za 24. 20.15 uur. 'Er is er één jarig', kluchtig blijspel van Mare Ca- moletti. zo 25, 20.15 uur, Wim Koopmans in concert, orkest o.l.v. Koos van der Sluis. di 27. 20.15 uur. Nederlands Dans Theater Junior met o.a. première van James Vincent. Joost van Os (63) overleden DEN HAAG - Een van de oprichters van de Dutch Swing College Band, de vroegere trompettist Joost van Os, is op 63-jarige leeftijd overleden. Van Os, die een tijdlang perschef van de KLM was, en later werkte in de public-relations-sector, speelde in de Chicago-stijl en richtte zich later voornamelijk op Mainstream-jazz. Hij leerde zichzelf cornet spelen en stond bekend om zijn grote muzikaliteit en veelzijdigheid Van 1938 tot 1943 was hij lid van de Swing Papa's, waaruit direct na de bevrijding De Dutch Swing College Band ontstond. Joost van Os was de eerste trompettist van dit orkest onder leiding van Peter Schilperoort, die kortgeleden 65 jaar werd. Van Os maakte onder meer grammofoonplaten met het DSC, met pia nist Paul Ruys en de Swing Society van Jan Pieters, in welk orkest hij op latere leeftijd optrad. Hij wordt maandag begraven. WASSENAAR VOCALITER - Wassenaar Vocaliter geeft dinsdagavond 27 november in de Dorpskerk een uitvoering van 'The Messiah' van Han del. Als solisten treden op de sopraan Ellen van Lier, de alt Myra Kroese, de tenor Frank Fritschy en de bas Aijan Liesker. Medewerking wordt verleend door de organist Tijn van Eijk en het Utrechts Begeleidingsor kest. Het geheel staat onder leiding van Ad de Groot. AMSTERDAM - Prins Bernhard heeft woensdagmiddag in het Paleis op de Dam in aanwezigheid van o.a. koningin Beatrix en prins Claus de Erasmusprijs, dit jaar voor klassieke archeologie, uitgereikt aan profes sor Massimo Pallottino. De Italiaanse archeoloog kreeg de prijs voor zijn werk op het gebied van de geschiedenis van de Etrusken. Een deel van het geldbedrag dat hem ter hand werd gesteld, zal worden gebruikt voor een volgend jaar in het Leids Museum van Oudheden in te richten expositie over de Etrusken. tfoto anpi.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 29