Financiële zorgen voor Wegloophuis Per vliegtuig naar de kantonrechter LWS beraadt zich op klachten over flats Kraaienhorst WD-raadslid: geld uittrekken voor project in Ethiopië Voortbestaan aan zijden draad9 Vragen over bijdrage ouders aan kosten voortgezet onderwijs Onderwij swinkel geeft informatie PAGINA 4 LEIDEN DINSDAG 20 NOVEMBER 1984 LEIDEN - Het voortbestaan van het Wegloophuis hangt aan een zijden draad. De advies raad van het huis en de diaconie van de hervormde gemeente schrijven dit aan de ge meenteraad en doen een dringend beroep op de raadsleden om de opvanggelegenheid voor weggelopen jongeren volgend jaar subsidie te verstrekken. Vanaf 1986 verwacht het Wegloophuis subsidie van het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur. Tot die tijd zou de gemeente met 15.872 gulden over de brug moeten komen. Tot dusver is het Wegloop huis gedeeltelijk gefinancierd door de hervormde diaconie. In decem ber 1984 komt aan deze financiële ondersteuning een einde 'wegens vele andere verplichtingen'. De ad viesraad zegt hiervoor alle begrip te hebben, maar daardoor wel met een gat van 15.872 gulden in de be groting te blijven zitten. Mede dank zij positieve adviezen van provinciale instanties ver wacht het wegloophuis vanaf 1986 subsidie van het rijk. Maar "on danks deze positieve berichten hangt het voortbestaan op korte termijn aan een zijden draad", schrijft de adviesraad. De hervormde diaconie meldt al eens vergeefs wethouder Schoute te hebben gevraagd om overname door de gemeente van de financië le verantwoordelijkheid van het Wegloophuis. Schoute zou toen hebben gezegd daartoe geen moge lijkheden te zien. "Vanuit onze actieve betrokken heid by het Wegloophuis willen we u onze zorgen voorleggen nu het bestaan van deze voor Leiden be langrijke voorziening in gevaar is. Ondanks de weerstand die bij som mige mensen leeft tegen deze vorm van hulpverlening hebben we als hervormde diaconie vanaf begin 1983 tot vandaag hulp geboden, waardoor de explotatie van dit huis mogelijk bleef' schrijft de dia conie onder meer aan de raad. Toevluchtsoord "Het is ons steeds duidelijker ge worden dat voor een aanzienlijk aantal jongeren in een crisissitua tie een dergelijk huis een toe vluchtsoord kan betekenen waar gedurende een beperkte opname periode kan worden uitgezien naar een meer definitieve olossing", schetst zij het belang van het Weg loophuis. De adviesraad van het wegloop huis, waarin onder andere de raadsleden Corrie Kramp (CDA) en Paula Middendorp (PSP) en ex- raadslid Frits van Oosten (PPR) zitting hebben, en de diaconie doen daarom een dringend beroep op de raadsleden. "Na de principië le erkenningssubsidie van 25 gul den, vorig jaar tijdens de begro tingsbehandeling toegekend, doen wij een dringend beroep op u het Wegloophuis nu de erkenning te geven die het verdient, door te be werkstelligen dat de ontbrekende 15.872 gulden voor het jaar 1985 uit gemeentelijke middelen beschik baar komt". LEIDEN - Rare snuiter, die En gelsman. Omstreeks kwart voor tien gisterochtend stond hij in de gang van het kantongerecht te praten met de parketwacht. Deze hoorde hem aan en hield vervol gens even ruggespraak met de officier van justitie die in de rechtszaal zat te wachten op de eerste lading verdachten. De parketwacht kwam terug en hervatte het gesprek met de man van overzee. Enkele minu ten later verscheen het bebrilde hoofd van de officier van justitie om de deur. Of de parketwacht even kon komen? Wat bleek? De zaak was van de baan. Onze Engelsman mocht weer naar huis, dat wil zeggen... "Hy is op doorreis", vertelde de parketwacht die denkbeeldig zweet van zijn voorhoofd wiste omdat hij het naar eigen zeggen maar wat moeilijk vond zo vroeg op de ochtend, Engels spreken. door Wim Brands Op doorreis dus. Met het vlieg tuig was hij van Londen naar Schiphol gevlogen. Vervolgens was hij (per trein?) naar Leiden gegaan omdat hij ooit - waar schijnlijk vorig jaar - in deze con treien een verkeersovertreding had begaan. Op een moment als dit ga je van verbazing IJslands spreken. Nee, dan was de volgende klant uit geheel ander hout ge sneden - waarmee we-overigens geen waardeoordeel vellen over deze verdachte. Vergezeld van een politieagent betrad hij het kantongerecht. Hij was thuis opgehaald omdat hij anders ongetwijfeld was 'ver geten' dat hij moest voorkomen. Trouwens, waarvoor hij moest voorkomen, hij had geen idee. "Stond het niet op de dagvaar ding", wilde de agent weten. "Nee, daar stond enkel mijn naam op". "Merkwaardig", vond de agent. "Inderdaad", sprak de ver dachte die vervolgde: "Je kunt trouwens wel gaan hoor; ik loop heus niet weg". "Weet ik toch". Slot Op weg naar de balie legde de verdachte snel even een slot, dat hij bij zich had, bij een poot van de katheder waarachter de par ketwacht soms staat. Een slot, zult u zeggen. Ja, een slot. De verdachte was immers door een agent opgehaald en waarschijn lijk had hij wel wat anders aan z'n hoofd dan deze rechtszaak. Hij bleek te moeten voorko men omdat hij tweemaal was aangehouden voor rijden zonder rijbewijs. En nog steeds geen rij bewijs, vroeg de rechter. Nee, nog steeds niet. Op de gang had de verdachte over deze problematiek al een hele verhandeling gehouden: "Het zit dus zo in elkaar: ik heb een ontzegging van de rijbe voegdheid. Maar een rijbevoegd heid heb ik niet. Neem ik nou rij lessen, oké, haal ik nou dat rijbe wijs, dan krijg ik die papieren mooi niet, want ik heb een ont zegging". De officier van justitie vond dat er maar eens strenge maatre gelen moesten worden genomen. "Want de veroordelingen hopen zich maar op". Acht weken ge vangenisstraf waarvan vier voor waardelijk, eiste hij. Had de verdachte wat te zeg gen? Nee. Hij ging wel in hoger beroep. En dan zou hij er wel voor zorgen dat hij een advocaat bij zich had. De rechter nam de eis van de of ficier over. "En dan mag u nu gaan", besloot hij. "Als vrij Cynicus. Help Rechter: "U bent getuige. Wat legt u af: de eed of de belofte?" Verdachte: Rechter: "De eed, die luidt: zo waarlijk helpe mij God almach tig; de belofte: dat beloof ik. U mag kiezen". Verdachte: "Maakt mij niet uit". Rechter: "Dan de eed. Twee vingers moet u opsteken en dan zegt u..." Verdachte: "God helpe mij". Rechter: "Nee, zo waarlijk..." Verdachte: "...helpe God mij almachtig...". Rechter: "Laten we het maar in delen doen". Als God dat maar goed heeft gevonden. LEIDEN - Het PPR-raadslid Van Lint heeft gisteravond tijdens de begrotingsbehandeling van onder wijs, samenlevingsopbouw en emancipatie vragen gesteld over de vrijwillige bijdrage die ouders aan schoolfondsen en dergelijke moeten betalen. Op een Leidse Scholengemeenschap, de Louise de Coligny naar hij later vertelde, zouden ouders die weigeren dat te doen, bij de rector op het matje worden geroepen. Ook zou volgens Van Lint helemaal niet duidelijk zijn dat het om een vrijwillige bij drage gaat. Volgens rector De Zoete van de Louise de Coligny scholengemeen schap staat in het boekje dat de ou ders krijgen, precies wat wel en niet verplicht is. "Je kunt geen en kele bijdrage afdwingen. Er staan geen sancties op, wat wel het geval is in het bijzonder onderwijs". De ouders van leerlingen op de Louise betalen jaarlijks een vaste bijdrage van 72,50. "Of die wel of niet ver plicht is, daar is van overheidswe ge geen duidelijkheid over", aldus De Zoete. Van dat bedrag worden proefwerkpapier, kopiën en che micaliën betaald. "Zo'n vaste bij drage moet op elke school worden betaald. Willen de ouders het niet betalen, dan probeer ik hun via een brief duidelijk te maken dat het voor ons financieel ook moeilijk is. Soms volgt er dan nog een tele foontje. Maar als blijkt dat mensen het echt niet kunnen betalen, wordt een regeling getroffen". Behalve de vaste bijdrage is er ook nog een vrijwillig schoolfonds, waaraan de ouders vyftig gulden kunnen betalen. Daaruit worden extraatjes bekostigd als abonne- De Zoete (Louise de Coligny): "Je kunt geen bijdrage afdwingen". (foto Holvast) menten en video-apparatuur. Bo vendien is er nog de - facultatieve - bijdrage van zeven gulden vijftig aan de schoolvereniging. "Alles bij elkaar ligt het bedrag tussen de honderd vijftig en tweehonderd gulden per jaar. Dat is, vergeleken met andere scholen heel laag. Ik ken een school waar meer betaald moet worden, anders kom je er niet eens op", aldus De Zoete. LEIDEN - Ouders met kinderen die voortgezet on derwijs volgen kunnen bij de Leidse Onderwijswinkel terecht om na te gaan of zij recht hebben op een tege moetkoming in de studiekosten. Tevens wordt hulp geboden aan degenen die moeite hebben met het in vullen van het aanvraagformulier voor deze tegemoet koming. De Onderwijswinkel adviseert vooral de ouders met een inkomen van 1600 gulden netto of minder een aan vraag in te dienen. Voor 30 november moet dit zijn gebeurd. De aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de schooldekanen of de Onderwijswinkel, Sophia- straat 36. Voor meer informatie kan men ook telefoon- r 219407 bellen. De WD heeft gisteravond tijdens de begrotingsbehandeling van on derwijs, samenlevingsopbouw en emancipatie een motie ingediend om een bedrag uit het fonds 'Inter nationale Solidariteit' te bestem men voor een project in Ethiopië. Het WD-raadslid Elzenga zei het te betreuren dat een vorig jaar tij dens de begrotingsbehandeling aangenomen motie van zijn partij over het opzetten van een drinkwa- terprojeCt in de Derde Wereld niet is uitgevoerd. "In de informatieve nota voor 1985 wordt door B en W een weinig steekhoudend argument aange voerd, dat het project niet aansloot bij acties van de Boycot Outspan Actie en de Wereldwinkel. Alsof er geen andere instellingen bestaan", aldus Elzenga. Ook vond hij het een vreemde zaak dat in de infor matieve nota nu ineens gesproken wordt over een fonds 'Bewustwor ding Derde Wereld'. Hij zei te vre zen dat hierdoor de daadwerkelij ke hulpverlening in de knel komt en zal daarom het voorstel doen de naam weer te wijzigen in 'Interna tionale Solidariteit'. Nicaragua Het PPR-raadslid Van Lint stel de voor het geld niet aan Ethiopië te besteden, omdat de koppeling 'bewustwording Leidse bevolking van problemen in de Derde We reld-daadwerkelijke hulpverle ning' bij een dergelijk project niet uit de verf zou komen. De aan dacht zou dan meer vallen op daad werkelijke hulpverlening dan op die bewustwording. Hij stelde voor het geld te besteden aan een water- winproject in Nicaragua, aange zien dat volgens hem vergelijkbaar zou zijn met de bedoeling van de WD-motie van vorig jaar. Wethouder Van Dongen maakte duidelijk dat de doelstelling van het fonds Internationale Solidari teit is de solidariteit van de Leidse bevolking met de Derde Wereld te vergroten. Subsidies uit dit fonds worden slechts verstrekt indien de desbetreffende activiteiten gericht zijn op de Leidse bevolking. Even tuele opbrengsten van dergelijke activiteiten, zoals collectes, kun nen worden gebruikt voor daad werkelijke ondersteuning. Vanuit deze overwegingen is, om uitvoering te geven aan de motie, contact gezocht met de Boycot Outspan Actie en de Wereldwin kel. Daaruit bleek dat deze organi saties in 1983 een collecte hadden gehouden, waarvan de opbrengst was bestemd voor waterpompen in Mozambique. Voor 1984 hadden de comités als gezamenlijk actie-on derwerp de educatie en vorming in de Derde Wereld gekozen. "Een ac tie ten behoeve van een drinkwa terproject viel hier moeilijk in te passen", aldus Van Dongen. Zij wilde niet ingaan op de sug gestie van Elzenga het geld te be steden aan een project in Ethiopië, omdat daar op het ogenblik al veel hulporganisaties aan het werk zijn gegaan. Zij beloofde voor de beste ding van de gelden in 1985 contact te zoeken met verschillende in Lei den actieve comités om te* onder zoeken of een deel van het te beste den bedrag voor één doelproject kan worden bestemd. Over het voorstel wat betreft de naam van het fonds zei de wethouder dat be wustwordingsprocessen een be langrijk na te streven doel van het fonds zijn, maar dat het niettemin 'Internationale Solidariteit' kan he ten. Elzinga (WD). (foto Wim Dijkman) LEIDEN - De Leidse Woning stichting (LWS) zal de klachten over achterstallig onderhoud in de Kraaienhorst verhelpen, mits er geld voor is. Die toezegging deed J.A.W. Kreike, bestuurslid van de LWS, gisteravond aan de bewoners van het Merenwykse flatcomplex. De bewoners van de Kraaien horst zyn in actie gekomen, omdat ze willen dat hun flats niet verpau peren, zoals bij de naastgelegen Ravenhorst is gebeurd. Daarom willen zy dat klachten als tocht, ge brekkige isolatie en schimmel wor den verholpen. Die eis is neerge legd in een rapport dat gisteravond ter discussie stond. De LWS wordt in dat rapport tevens verweten niet or nauwelijks te reageren op klach ten van de bewoners. Wantrouwen De discussie werd dan ook ge kenmerkt door een sfeer van wan trouwen en werd uiteindelijk voor al benut om allerlei oud zeer uit te spreken. Vooral de discussies tus sen bewoners en een vertegen woordiger van de technische dienst van de LWS waren vinnig. Kreike vormde steeds de grote ver zoener, die overleg toezegde aan de bewoners. Bovendien deed hij de toezegging de ergste klachten reeds volgende week in het be stuur aan de orde te stellen. Hy wil de zich echter niet uitspreken over daadwerkelijke maatregelen: "Daarvoor is eerst een kosten plaatje nodig". Kreikè zei wel tus sentijds het schaamrood op de ka ken te krijgen van de, verhalen van de bewoners over de handel en wandel van de LWS. DIEFSTAL - Uit een winkel aan de Hoogstraat zijn in het afgelopen weekeinde tweehonderd paar ba bywantjes en een paar honderd handschoenen en gewone wanten gestolen. Er werd in totaal voor ruim tweeduizend gulden aan spullen meegenomen. Een extern onderzoeker, S.W. Venema van het gelijknamige Voorschotense bureau, heeft in op dracht van de gemeente de klach ten over schimmel, tocht en kou in een aantal woningen bekeken. Hij beaamde de klachten van de bewo ners en pleitte voor nader onder zoek en enkele verbeteringen, zo als het opnieuw aanbrengen van rubberstrips om tocht tegen te gaan. In een woning was de strip kapot en in een ander was die ge heel verdwenen. Ook zouden er an dere radiatoren moeten komen om de warmte gelijkmatiger te verde len. Ventilatie De schimmel ontstond volgens Venema verder omdat er een slecht ventilatiesysteem is. Bij een testje bleek rook niet afgezogen te worden door dS gemeenschappelij ke ventilatiekanalen. Venema wees op het gevaar van kooldioxi devergiftiging en wees erop dat mensen veel moeten ventileren omdat het ventilatiekanaal niet functioneert. Een gevaar dat door de bewoners lachend van de hand werd gewezen: "Er komt genoeg frisse lucht door de kieren bij de deuren naar binnen". Kreike zegde overigens toe opdracht te geven tot het schoonmaken van de ventila tiekanalen. Verdere toezeggingen deed hij niet. Pas na de bestuurs vergadering wil hij opnieuw in overleg treden met de bewoners. Zender gepakt LEIDEN - De illegale zender 'En tertainer' is vanochtend omstreeks half negen door de politie uit de lucht geplukt. Het was de derde keer in niet zo lange tijd dat 'Enter tainer' dit lot was beschoren. Vol gens de politie komen er regelma tig klachten binnen van mensen uit de omgeving, bewoners die last hebben van de uitzendingen. Burgerlijke stand Geboren: Iara dv. C. de Wit te; Patrick zv. D.P.G. Schijven en M.E. Kooij; Eveline dv. L.G. van Zeist en C. ten Dam; Sabrina dv. A. de Wekker en C.J. Platteel; Roel Leander zv. L.G.H. van Itallie en O.A.E.M. Cox; Freek Ale xander zv. B.P. van den Roovaart en S. Luthra; Jacoba Evelien dv. G.J. van Duijn en F.L. van Gunst; Sabine dv. H.K.P. Feirabend en F.M.A. Bigaré; Wouter Yorick Johan zv. P.J.J. van der Beij; Gerarda Geertruida dv. J.M. Muil wijk en T. de Haan; Aashnadevi dv. D. Bansraj en S. Dhalgai\jansing; Marion Willemijntje Sophia dv. P.D.A. de Ko ning en J.B. de Ruijter; Rogier Chris- tiaan zv. E.S. Farid; Willemijn Albertien dv. M.H. Stuker en C.E. Brunnekreeft; Wendy Theodora Johanna dv. W.P.J.M. van der Lans en J.C.M. van Zonneveld; Pieter Jacobus Benjamin zv. P. de Voogt en A. Zuijderduijn; Jennifer Isa bel dv. R.K. Todd en W. Kooü; Elise dv. J.A.D. Rodenburg en M.M. Reinhard; Jagdiespersad zv. M. Sital; Ozan zv. N. Demirbas en O. Ortak; Nafie zv. M. Ta- hiri en H. Adghiri; Rajshree dv. H. Bhik- hie en N. Ramlal; Timothy Jozefph Jo hannes zv. R.C.P.J. van der Togt en B. Stotyn; Robert zv. R. de Vries en H. van der Voet; Jenna Maria dv. J.R. Pedersen en A.M. Mc Bride; Johannes Jacobus Maria zv. A.A.M. Moorman en J.J.M. van Velzen; Maaike Ingrid dv. R.R. Vrij bergen en IJ. de Slegte; Maaike Marga- retha dv. A.J. Bekooy en M. Kokkedee; Jacoba Johanna dv. A. Hogewoning en J.J. Houwaard; Debbie dv. A.H. Brak- hoven en J.H. van der Linden; Andries zv. A. Spaanderman en C.C. Plug; Hen- drikus Güsbertus Jan zv. G.J. de Mooij en J.W.J.D.A. Smulders; Anselma Jo hanna Elisabeth dv. IJ. Laarhoven en M.A.A. Gründemann; Rilana Maria dv. T.G. Erades; Ingrid Rigtje dv. C.G. Cra mer en E.M. Luger; Roxanne dv. J. Grif fioen en C.A.M. Eschler; Christian Ger- ben zv. G. van der Werf en G.M.A. van Dockum; Widodo Walter Valentin zv. G. van der Werf en G.M.A. Van Dockum;' Ohlionghwie zv. C.C.S. Rahardjo en A.E.M.D. Koelman; Bart Cornelis zv. J.C.S. van Zeist en J.Y. van Houwelin- 6en- Sanne Lenora dv. P.P.M. d€ Groot en S.E.G. Neuraij, Hendrik zv. H Maat en J. Guijt, Joost Wouter zv. RJ van der Veen en M. de Haan, Bernard Jacob zv. A. Hassing en C.A. den Haan. Sophie dv. H.F. Dirksmeijer en A.M.C. Schreuder, Marc Kune zv. P. van den Eijnden en K. van Klaveren, Leonie dv. L.C. Beekhuis en J.N. Schoneveld, Mi- cheUe dv. L.C. Beekhuis en J.N. Scho- neveld, Pieter Cornelis zv. P.D. de Mooij en J.M. van Rhyn. Dirk zv. J. van der Plas en P. van Duijn, Niels Cornelis Maarten zv. L. van Duijn en M. Zwitser, Liselot Renske dv. F.W. Goudsmit en E. van Bork, Marcel Petrus zv. J.P. Hoog kamer en A. Honders, Willem Siebe zv. P.W.A. Overdiep en SC. Noorduyn, Riemke Alexandra dv. P.W.A. Overdiep en S.C. Noorduyn, Kinderfilm. 'De Appelbolbende' is de titel van een kinderfilm die K&O (Ou de Vest) woensdagmiddag ver toont. Een klucht geschikt voor kinderen vanaf zeven jaar, zo meldt men. Aanvang 14.30 uur. Iriscopie In de serie informatie-avonden over gezondheid houdt Hannie Kalwij vanavond in clubhuis Morschwijk (Topaaslaan) een le zing over iriscopie (het opsporen van ziekten aan het regenboog vlies in het oog). Aanvang half negen. Roomburgh In het bejaardencetrum Room burgh aan de Zaanstraat wordt woensdag de eerste jaarmarkt gehouden. Er is van alles te koop, zoals handwerk van het welfare van het Rode Kruis en van de be woners van Roomburgh, een ei genfabrikaat vlierbessenjam te gen griep en verkoudheid), oud meubilair, boeken, platen en zelf gemaakte feestkaarten. Verder is er een grabbelton en een bar. Openingstijden: 's ochtends van half elf tot twaalf uur; 's middags van half drie tot vier uur en 's avonds van half acht tot half tien. Borstvoeding De borstvoedingsbegeleidings groep Leiden houdt woensdag de maandelijkse voorlichtings avond, met ditmaal als onder werp de voordelen van borstvoe ding. Dat gebeurt bij Jet Frit- schij, Ph. Berghoutlaan 19 in Oegstgeest. Voor meer informa tie: 213417. Spoorwegmaterieel De vervoersdeskundige ir. H.P. Kaper houdt woensdagavond een lezing over het nieuwe spoor wegmaterieel van de Nederland se Spoorwegen. Hij doet dat op uitnodiging van de afdeling Rijnland van de Nederlandse Vereniging van Belangstellen den in het Spoor- en tramwegwe zen. Kaper behandelt onder meer de keuze die de N.S. heeft ge maakt voor de nieuwe dubbel deks rijtuigen. De lezing wordt verlevendigd met dia's. Ook wor den er enkele korte video-films over actuele N.S.-activiteiten ver toond. De lezing begint om acht uur en wordt gehouden in restau rant Wienerwald aan de Steen straat. Emilie Knappert De MDGO scholengemeenschap Emilie Knappert houdt donder dag een voorlichtingsmiddag. Deze school, het resultaat van een fusie, begon dit jaar met 632 leer lingen die in drie jaar worden opgeleid voor een van de elf vol gende beroepen: apothekersassis tent, doktersassistent, tandarts assistent, kapper, schoonheids specialist, cultureel werker, inirchtingswerker, personeels- werker, arbeidsbemiddelaar, so ciale dienstverlener, verzorgings assistent. Verder leidt Emilie Knappert op voor de opleidingen agogisch werk en sociale arbeid. De voorlichtingsmiddag duurt van twee tot vier uur en wordt gehouden in het hoofdgebouw aan de Storm Buysingstraat 28c in het Leidse Morskwartier. Voor meer informatie: 071-769323. Verzekeringen Het Dienstencentrum Binnen stad! Zeeheldenwijk houdt don derdag een informatie-ochtend over bejaarden- en vrijwillige ziektekostenverzekering. Van tien tot twaalf uur is een verte genwoordiger van het Zieken fonds Leiden en Omstreken aan wezig om toelichting te geven op de komende veranderingen en vragen te beantwoorden. De och tend. is bedoeld voor 55-plussers, maar ook anderen zijn welkom Zwangerschap Twee wijkverpleegkundigen van de kruisvereniging houden donderdag een filmavond in'de Stevenshof over zwangerschap en bevalling. In de film, ge naamd 'Een heel belangrijke be slissing', is de zwangerschapsbe leving van een Amsterdams echt paar en de geboorte van een jon getje te zien. Na de film is er gele genheid tot napraten. De film draait in het Gezondheidscen trum Stevenshof, ingang buurt huis Stevenshonk; aanvang half negen. Hengelsport Visvereniging De Sportvrien den viste een wedstrijd in de Zijl. Uitslag: 1 D. Schrama 3160 gram-47 stuks, 2 H. Jansen 1840- 28, 3 S. Gommans 1160-17, 4 J. Janssen 1030-9, 5 K. Keijzer 630- 9, 6 C. Schouten 480-5, 7 J. Zee 460-7, 8 T. Kneijber 450-8, 9 W. Schouten 430-6, 10 B. Honsbeek 390-2. Visvereniging Hengelsport hield een wedstrijd in de Ring vaart en in Oude Wetering. Uit slag: 1 H. Boelee 5330 gram-9 stuks, 2 T. Blansjaar 3820-7, 3 A. Beij 3120-6, 4 H. van Amsterdam 3020-6, 5 N. Verhoef 2850-5, 6 E. van Houten 1910-4, 7 P. Verhoef 1720-3, 8 W. Verhoef 1600-5, 9 C. v.d. Berg 300-1. Meisje uit Wegloophuis weggelopen LEIDEN - Een 16-jarig meisje heeft in de nacht van maandag op dinsdag onderdak gevraagd bij de politie. Ze bleek te zijn weggelo pen uit het Wegloophuis na on enigheid met een begeleider. Vol gens de politie kwam één van de begeleiders later verhaal halen bij de politie. Als het meisje niet met hem meeging dan hoefde ze niet te rug te komen, zou hij hebben ge zegd. Het meisje bleef in het poli tiebureau. Compromis Leids café DEN HAAG/LEIDEN - De be heerder van cafe/bar Vicolo '84 aan de Pieterskerkchoorsteeg 12 zal de inventaris over doen aan de eige naar van het pand en zelf zijn bie zen pakken. Dat is het resultaat van een op voorstel van de Haagse rechtbankpresident mr. Portheine gisteren gevoerd overleg tussen beheerder P.A. Krekelaar en pand- eigenaar R.E.F. Kranenburg. De laatste had Krekelaar in kort geding voor de rechter gedaagd omdat hij van de beheerder gedaan wilde krijgen dat deze 2.000 gulden huur per maand voor gebruik van het pand ging betalen. Aanvanke lijk warén de twee de horeca-on- derneming gezamenlijk begonnen maar al heel snel liep de samen werking mis. Om toch zijn aandeel uit de onderneming binnen te krij gen had Kraneburg in juli van dit jaar de cafébaas al gedagvaard. Toen moést hij echter het onder spit delven omdat de rechtbank president vond dat niet Krekelaar gedagvaard kon worden maar zijn voormalige echtgenote, wier naam stond vermeld op het concept van de samenwerkingsovereenkomst. Kranenburg had nu toch weer Krekelaar gedagvaard omdat deze de feitelijke leiding van het bedrijf voert en hij met hem ook eertijds de mondelinge afspraak voor de samenwerking was aangegaan. Mr. Portheine liet tijdens de behande ling van de zaak doorschemeren deze kwestie niet zo belangrijk te vinden en sprak van Verhoeven/ Krekelaar als hij het over Kranen- burgs tegenstander had. Mildere straf voor Leidenaar DEN HAAG/LEIDEN - Het Haag se gerechtshof heeft eèn 44-jarige Leidenaar wegens dreiging met doodslag tot een maand gevange nisstraf veroordeeld. Tegen de man was vier maanden gevange nisstraf geëist waarvan twee voor waardelijk. In eerste instantie was de Leidenaar door de 'gewone' rechtbank tot twintig weken cel straf waarvan veertien voorwaar delijk veroordeeld. De man heeft in juli 1982 zijn be nedenbuurman aan de Kiekendief- horst met een pistool bedreigd om dat deze te luidruchtig zijn hobby als zendamateur uitleefde. Hij ver klaarde de leden van het Haagse gerechtshof twee weken geleden dat het burengerucht al jaren had geduurd en dat hij er zelfs door aan de drank was geraakt. Op de be wuste avond was hij naar zijn be nedenbuurman toegegaan om er weer eens over te praten. Hij had toen, al aardig aangeschoten zoals hij toegaf, een pistool in zijn pya- mabroek gedaan. Bij het opstaan uit een stoel had hij volgens zijn verklaring uit vrees dat het pistool uit zijn broek zou vallen ernaar ge grepen. Volgens zyn raadsman kon daarom niet gesproken worden van dreiging met doodslag.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 4