5 0 T Leython op laatste plaats Zijl/LGB moet nu oppassen LMHC wacht nog op de ommekeer Scylla 2 en Docos vechten nog tegen degradatie Weinig succes volleybalteams PAGINA 18 DÖ ST SPORT MAANDAG 19 NOVEMBER 1984 LEIDEN - Je zou, afgaande op de vertoningen van de afgelopen we ken, bijna zeggen dat het voor Scylla niet zo veel uit maakt of An ne Vlieg al dan niet meespeelt met de mannenhoofdmacht. Maar toch, omdat de Groninger als internatio nal in Joegoslavië vertoefde ging het treffen tussen Scylla en Tempo Team niet door. Avanti speelde wél en veroverde in Alkmaar tegen Het Hooge Huys een punt. Dat heeft weer tot gevolg dat tezijnertijd het duel Scylla—TT voor Jan Jaffa ge speeld zal worden; de Leidenaars kunnen hierdoor namelijk niet meer ontkomen aan het extra de gradatieduel na de comeptitie te gen de nummer twee uit de eerste divisie. Voor Docos beslist de strijd vol gende week tegen de reserves van Sjaardema over het al dan niet pro longeren van het derde-divisie- schap. Dit als rechtstreeks gevolg van de remise waarmee men zater dag Onkyo 2 liet lopen. Scylla kan ook nog ontsnappen aan degrada tie uit de tweede divisie als Odion 2 Wordt gevloerd en concurrent TT 2 zo vriendelijk is één punt te laten aan de Veluwe 2. Alle glorie is vergankelijk, ook die van Docos-trainer Ed Fallaux. Toch maar weer uit het pak om 'zijn cluppie' te redden, en dan als invaller voor Edwin van de Reyden verliezen van de Onkyo 2-speler Van der Burg. Twee keer winst dus voor de man met de fietswiel-loo ping-drive. Geen schande, maar Fallaux die verliest van Van der Burg, het moest niet mogen. Wat helemaal niet mag is door de spanning verkrampen en drie keer verliezen, zoals Walter Engelbert dat deed. Gelukkig maar dat Sjaak den Elzen, althans tijdens de wed strijd, nuchter genoeg was om zijn talenten drie keer uit te buiten. De 5-5 waarin dit alles resulteerde houdt in dat Sjaardema 2 een punt ontfutseld moet worden. Vrien dendiensten aan streekgenoten zijn echter schaars in de sport. Op eigen kracht dan maar, met Ed Fal laux weer in de basis natuurlijk. Mark Sang A Jang was naar ei gen zeggen zaterdag bij VDO niet bijster gemotiveerd. Een overbodi ge opmerking voor wie weet dat de Amsterdammer driemaal verloor. Oorzaak, Sjaardema is al kam pioen. Maar daar moet je bij Friso Reitsma niet mee aankomen. Die heeft deze week weer hard gelo pen, met een zandzak om achter twee tafels zich het zuur gerend, kortom zo hard getraind dat hij zich de drie VDO-mannetjes goed liet smaken. Joop van der Boog deed zich slechts één keer tegoed en het eerste puntverlies was on vermijdelijk door een verloren dubbel. Scylla 2 won in Apeldoorn het dubbel van De Veluwe en dat le verde achteraf bezien een punt op, want Sjoerd Meyer en Peter de Vrind verschalkten Jens en Van Loon. Marco Riethoven betaalde drie keer de tol voor het trainen en toepassen van de backhand-top spin. Overigens veroverde Avanti 2 de titel in dezelfde poule en promo veert dus met Sjardema naar de eerste divise. De laatste punten werden behaald tegen Odion 2, dat vooral geen antwoord had op het wat onooglijke maar blijkbaar ef- fektieve spel van de journalist in spé Aljé Kamphuis. Gerard Bakker en Piet de Groot bepaalden de eindstand op 7-3.. Hulde derhalve voor Avanti, dat met vier mensen van 'eigen kweek' ereklasse speelt, en nu weer drie echte Avantiërs ziet promoveren naar de eerste di- Scylla heeft goede heren, maar betere dames. Dames die er geen been in zien het hooggeachte Tem po Team in 'no time' met 6-1 te verpletteren en dat zonder Patricia de Groot in de basis. Marian van der Vliet maakte echter weer haar rentree, en hoe! Heieen Hopp en Babeth van Veen hadden geen kans, hetgeen uiteindelijk natuur lijk net zoveel zegt over de pud dinginstelling waarmee de drie TT- meisjes achter de tafel stonden. Dat vader en coach Van Veen na afloop toch weer een vergoelijken de theorie had, zegt alles. Voor Scylla is het een prettige zaak dat Marian van der Vliet de tweede helft weer in staat zal zijn volledig mee te draaien, zodat er weer een serieuze gooi naar het heroveren van de landstitel gedaan zal kun nen worden. Marian Kantebeen verloor tegen TT als enige een par tij, nipt Van Veen. LEIDEN - Leython weet sinds zaterdag wat het is om in de hoek te zitten waar zoveel klappen val len. De Leidse ploeg werd in Enkhuizen in een dramatisch duel met Madjoe naar de onder ste plaats in de tweede divisie van de landelijke volleybalcom petitie verwezen: 3-1 verlies. Ook derde divisionist NOVO ging on deruit en wel tegen Tonegido (2- 3). Ook bij de vrouwen weinig succes voor de 'Leidse' vertegen woordigster in de nationale com petitie. Gemini verspeelde de koppositie door met 3-0 van Madjoe te verliezen, NOVO moest na vijf sets zijn meerdere erkennen in Poly Sport en Ley thon miste de aansluiting met de middenmoters door een onver wachte nederlaag bij Intermezzo (3-1). Leython (mannen) had behal ve met de tegenstander ook met een dubieuze arbitrage af te reke nen. Zowel in de derde als vierde set vielen een aantal beslissingen precies in het nadeel van de Lei denaars uit, terwijl het tegendeel het geval had moeten zijn. Overi gens gaf Leython hele series bal len weg in de eerste set en voor dat het op dreef kwam was het te laat (15-5). Daarna waren de rollen omge draaid. Met grote overmacht hep Leython naar 7-14 en finishte uit eindelijk op 10-15. Bij 2-2 in de volgende set "greep" de scheids rechter in. Vier affluitingen die niemand begreep brachten zo veel onrust teweeg dat Madjoe op zijn sloffen die set kon bin nenhalen: 15-4. Op 14-4 had Walo Broeksma voor een opmerking intussen ook nog de rode kaart gekregen. In de vierde set herstelde Ley thon zich uitstekend en hep door uitermate sterk serveerwerk van Hans Broere van 12-5 naar 12-14. Een gestolen bal van Enkhuizer zijde, die weer niet toegekend werd, bracht Leython weer uit zijn spel. Madjoe had weinig tijd nodig om de achterstand in een 16-14 setzege om te zetten (3-1), Leython met een kater achterla tend. De te smalle basis (het vertrek van spelverdeler Lex van Seven- ster naar Groningen en een en kelblessure van Lieuwe van der Meulen) heeft NOVO in het duel tegen Tonegido opgebroken. Na een matige start (10-15 verlies) kon met Jaap Kuyt (ex-eerste di visie), in de gelederen twee sets lang worden gedomineerd: 15-0, 15-11. Na Zijn vertrek voor een wedstrijd van zijn eigen team (hij geeft de voorkeur aan een plaats in het tweede), waren de beperk te wisselmogelijkheden er mede oorzaak van dat NOVO de greep op het geheel verloor. Het uiterst strijdbare Tonegido pakte zijn kans en bleek in de slotfase van zowel de vierde als vijfde set het koelbloedigst (11-15,13-15). Bij de vrouwen heeft Gemini altijd enige angst voor de duels tegen Madjoe. Het gevolg was een overgeconcentreerd begin, waardoor er eigenlijk niets lukte. De aanval kwam niet tot scoren en alleen in de derde set ging het via 7-7 en 12-12 nog gelijk op. Ook toen kon Gemini de beslis sende punten echter niet maken (15-7, 15-5, 15-13). Dit niet inge calculeerde verlies werpt de Voorschotense vrouwen voorlo pig terug naar een derde positie. NOVO wisselde ook in de uit wedstrijd tegen het op de tweede plaats staande Poly-Sport een bijzonder sterke periode met een enorme inzinking af. Na een zeer spannende en attraktieve eerste set (die Poly-Sport met 22-20 won) volgden twee sets met een oppermachtig NOVO: 6-15, 8-15. In de vierde kontinueerde NO VO tot 3-8 het goede spel, maar zakte daarop totaal weg: 15-8. In de beshssende set ondervond een nu gemakkelijk spelend Po ly-Sport geen enkele tegenstand meer: 15-1 en 3-2. Een toch zeker niet briljant In termezzo verstoorde wreed de droom van Leython om aanslui ting met de middenmoot te krij gen. Leython maakte aanvanke lijk te veel fouten die later niet meer goedgemaakt konden wor den (15-7). Echter, in de tweede set werd met veel overtuiging en flitsend spel alles goedgemaakt: 6-15. Tot 1-5 ging Leython door, toen ging het goed mis en werd fout op fout gestapeld. Intermez zo maakte gretig gebruik en be sliste zonder veel moeite via 15-8 en 15-7. Promotieklasse De partij in de promotieklas was het voor Donar een uitste kend dagje. Zelf versloeg het Zo- voc en Zevenhuizen was zo vriendelijk om naaste belager Jupiter te pakken met 3-1. De ze ge van Donar kwam minder ge makkelijk tot stand dan de uit slag (11-15, 12-15 en 4-15) doet vermoeden. In de eerste twee sets vocht Donar meer tegen zichzelf dan tegen zijn opponent: gelukkig hielp Pim Linthout met een paar goede plaatsballen de ploeg over het dode punt heen, waarna het in de derde set wel liep. Weer lukte het Leython niet om in hun spel te komen. Twee sets was men niet aanwezig te gen het toch zeker niet zo sterke DOS 2, wat resulteerde in de set standen 5-15, 12-15. Pas daarna begon Leython beter te spelen, maar de 0-2 voorsprong had DOS 2 te veel zelfvertrouwen gegeven om nog wat terug te kunnen doen (12-15 en 0-3). Orion redde het ook tegen de Delftse studen ten van Punch niet en dolf met 3-0 het onderspit Bij de vrouwen pakte Zovoc andermaal een puntje van een hoger geplaatste. Ditmaal was het Gemini 2 dat de tweede en vierde set moest laten lopen (15- 2,15-8). In de overige trok Gemi ni 2 wel aan het langste eind (6- 15, 6-15 en 9-15). WV-Leython was een. rommelige wédstrijd mede door een veel te tolerante scheidsrechter die qua techni sche fouten te veel toeliet. Ley thon won redelijk simpel met 12- 15 de eerste set maar door slecht passen kon VW op gelijke voet komen (15-12). De goede aanval van Arine van Vliet besliste de derde periode in Leython's voor deel terwijl Annemiek Ouds hoorn met een harde opslag dit met de vierde deed (1-3). WW verspeelde zijn gedeelde tweede plek door tegen Jodan Boys in Gouda vechtlust te kort te komen. In een aantrekkelijk duel drukte J.B. daardoor twee maal door naar 15-13. In de laat ste set kwam WW er toen niet meer aan te pas: 15-8. DAC bleef op kop met één punt voorsprong Dp Leython 2 door de Leidse stu dentes met een 1-3 nederlaag te (confronteren in eigen huis. GER RENES Meer zorgen na verlies Alecto-doelman Rogier Bos maakt een aanval van Roomburg onschadelijk op de rand i tussen de Roomburg-aanvallers Max Ligtenberg (met brilen Luuk Rietveld. OEGSTGEEST - De nederlagen- serie van LMHC verleden jaar werd vlak voor de winsterstop ge keerd met een overwinning op HDM. Die zege luidde tevens de voor debutant Leiden uitstekende tweede helft van het hoofdklasse seizoen in. Met die gedachte onge twijfeld in het achterhoofd, traden de hockeyers van coach Baar- schers gistermiddag op eigen veld de Haagse opponent tegemoet. De resultaten moesten per slot van re kening weer ééns gunstig worden om niet halverwege de competitie in een hopeloze positie te raken. De wedstrijdpunten werden echter weer niet vergaard: Leiden kwam de 0-3 achterstand in de door HDM zeer sterk gespeelde eerste helft niet meer te boven. Doo.r werkhockey werd het ten slotte nog 2-3. De strafcornergoal zeer vroeg in de wedstrijd van HDM-routinier Jaap Koreman, toege*kend nadat de paal was geraakt bij een Haagse LEIDEN - Roomburg nam gistermiddag in zijn thuiswed strijd revanche voor de neder laag in de eerste wedstrijd te gen Alecto. De Leidse hoc keyers wonnen met 2—0 de streekderby in de tweede klas se. Noord wijk haalde met 0-7 flink uit bij Uitgeest. Forescate had een slecht weekeinde doordat zowel het vrouwen- als het mannenteam verloren. De hockeysters van Leiden heb ben de vorm te pakken en won nen in Heemstede met 0-1 van lijstaanvoerder Alliance. Forescate - DSHC 0-3. De Voorschotense hockeyers konden het technische DSHC twintig minuten van scoren afhou den. Een onderschepping van de Delftse Studs leidde tot de voor sprong die tot rust werd gehand haafd. Forescate bestreed in het tweede deel de opponent met felle acties die echter geen treffers ople verde". Uit een snelle vrije slag scoorde de Delftse ploeg indirect wicht. Een kwartier i 0-2. Uit een dubieuze strafcorner Ligtenberg snel toe werd nog eens gescoord: 0-3. "Te stuite schot van Jurjen van Aken Weesp - Hisalis 3-1. De vroeg in de wedstrijd opgelo- wem nog eens gescoora: u-u. ie stune senoi van auijen van AKen achterstand werd nog in de- 2 6°ra^S?05^!„lanfzelfde minuut door Arjen flichiels keyen", zo karakteriseerde coach Rob Seelen het magere spel van Forescate. Roomburg - Alecto 2-0. Thuisploeg Roomburg had het moeilijk met de verdedigende op stelling die Alecto-coach Felix Zweegers had bedacht, pij reet doorgeschoven bal uit Leiderdorpse doelman werken: 2-0. Zweegers zette toen twee extra spitsen in wat wel kan sen maar geen treffers opleverde. Uitgeest - Noordwijk 0-?. De ploeg van Rob van Nes was di- aanvallend goed op dreef, maar lan- stond ook verdedigend zijn man- Alecto stond keeper netje bij onder andere de vijftien Ronald Cijs op de goede plaats behoedde met een reflex Room burg voor een snelle achterstand. Even later bracht Paul Lamping de bal met een scoop in de Alecto-cir- kel, waar Frank Montanus zijn schot zag gekeerd. De tweede mo gelijkheid om in te schieten werd Montanus ontnomen doordat strafcorners die het tegen kreeg. Ralph Wisbrun opende de score en Michiel Arnoldi maakt 0-2 uit een rommelige strafcornersituatie. Een korte corner van Noud Hekkens zorgde voor de 0-3 ruststand. Hek kens en Gerard Boks schoten ieder raak uit een strafbal en zette de i Alecto-stick op de zijne lag. De ontvangende ploeg op 0-5. Kees daarop volgende strafbal werd door Max Ligtenberg burg benut: 1- Vermaas en Érik Verdoorn gooi- Room- den er nog een schepje bovenop en maakten voor Noordwijk, dat Met in hoog tempo uitgevoerd, op de tweede plaats achter Schey- maar chaotische middenveldspel beeck staat, de zesde en zevende hielden de ploegen elkaar in even- treffer. voor Hisalis genivelleerd tot 1—1. De niet op dreef zijnde Lissenaars moesten na rust toch hun meerde re erkennen in Weesp dat nog twee keer doelman Victor Schwartz pas seerde. Vrouwen Alliance Leiden 0—1. Trainer Bart van Rossum en coach Hendrik Quirijns hebben de vrouwenploeg van Leiden een zo danige knoklust bijgebracht dat ook van het jonge talentvolle Al liance, dat fier de kop heeft in de eerste klasse A, werd gewonnen. Na een minuut werd Alliance ver rast door de opgezette aanval van Henriette Holshuysen die door Su zan Nievard werd overgenomen tot dicht voor de Heemsteedse doél- vrouw. Nievard bediende de mee gekomen Aleid Viets om de vroege en beslissende treffer te plaatsen. Alliance heerste op het midden veld, maar kon nooit gevaarlijk worden door de strakke dekking die de verdediging van Leiden toe paste. Groen Geel - Forescate 2-0. Het Wassenaarse Groen Geel toonde zich iets harder en iets be ter dan het bezoekende Forescate dat wel goed speelde, maar de bal niet over de doellijn kon krijgen. Groen Geel benutte wél een van de kansen die er over en weer waren: 1-0. De strafcorners aan beide zij den leverden geen treffers op. Een strafbal tien minuten voor- tijd werd benut om de uiteindelijke 2-0 te scoren. Westland - Roomburg 0-0. De Roomburgvrouwen kwamen in een goede wedstrijd meer in de cirkel van Westland dan andersom, hetgeen geen invoed -had op de score die bleef zoals het was. De karakteristiek van deze derde-klas se wedstrijd mag luiden dat Room burg agressief speelde en Westland een goede tegenstoot kon plaatsen i doelpunt bracht LEIDEN - De gevolgen van het treffen met VZC nemen voor de Zijl/LGB langzamerhand desa streuze vormen aan. De voor het gestaakte duel zwaar bestrafte Leidse waterpoloërs kwamen afge lopen weekeinde zonder Stan van Belkum niet verder dan een zwaar betwistte 10-10 remise tegen 'run- ner-up' Het Ravijn. De van die club scheidende coach Jan Bultman was bijzonder gelukkig met het veroverde puntje. Nadat De Zijl eerder de kampioensaspiraties al in de ijskast had moeten zetten, moet de ploeg nu nog oppassen de kampioenscompetitie niet te mis sen. De Zijl zakte naar een zesde plaats in het klassement Steeds meer ploegen komen in aanmer king voor een plaats bij de boven ste vier. Het treffen met het beslist niet sterke Het Ravijn had een eenvou dige zege kunnen opleveren als De Zijl in de slotfase van het duel over voldoende bekwame reserves had beschikt. Rob Schouten had voor tijdig echter al meerdere spelers met een maximum aan persoonlij ke fouten naast hem op de bank zitten. In de laatste twee minuten was hij zelfs genoodzaakt ex-kee per Theo Uittenhout voor de laat ste twee minuten het water in te sturen. Daarin ging een 10.-8 voor sprong verloren. Twee seconden voor het eindsignaal bracht Johan Stutterheim Het Ravijn langszij: 10-10 (2-1, 2-2, 3-3, 3-4). Doelpun tenmakers: Mark van Belkum 3, Alex van Belkum 2, Henk Harte- veld 2, John van den Bosch, Albert Spijker en Hans Nieuwenburg. Wisselvallig Ook de resultaten van hoofdklas ser LZ'86 zijn aan discussie onder hevig. De wedstrijd tegen hekke- sluiter Nereus (11-9 winst) uit Zaandam toonde zaterdag nog eens aan dat het team van coach Hans Parrel niet in staat is vier pe rioden op hetzelfde hoge peil af te werken. LZ manifesteerde zich in het eerste speldeel oppermachtig. De 5-0 voorsprong geeft aan dat de Zaankanters totaal niet in de wed strijd voorkwamen. De Leidse breaks werden koelbloedig afge rond en alles wees erop dat LZ een gemakkelijke avond tegemoet zou gaan. De 5-0 tussenstand bood Leeuwen en Ingeborg Doove. De Zijl/LGB-vrouwen verloren van MZPC. In Maastrocht werd het 6-5 voor de thuisclub. Er had zeker meer ingezeten als de numerieke meerderheid beter was benut. toch over een dosis goede mentali- DKD kwam in Rotterdam tot een 10-6 door toedoen van Ellen Hoo- teit te beschikken. Met hard verdienstelijk gelijkspel tegen het genmboom (4x), Alijd Vervoorn werken werd in de laatste periode hóóg geklasseerde RWV: 6-6, nadat (2x), Jeanet (2x), Monique van een 11-9 overwinning veilig ge- men in de slotfase zelfs nog een 4-6 steld. Periode-standen: 5-0, 0-4, 2-2 voorsprong had. Roland Dreef en 4-3. Doelpuntenmakers: Wilco doelpuntte tweemaal, van der Zeeuw 6, René van der De vrouwen van LZ'86 kwamen Zeeuw 2, Frans van de Brink 2 en tot een duidelijke overwinning op Remco Roman. het Haagse Zian/Vitesse. Het werd Vivax behaalde in de tweede klasse een gelijkspel tegen debu tant Koudekerk. De 7-7 mocht enigszins teleurstellend worden genoemd. Vivax koesterde in het felle duel gedurende lange tijd een voorsprong, maar de Koudeker- kers straften foutjes aan Oegst- geestse zijde koelbloedig af. Ruud Wormgoor was met drie treffers de productiefste speler van Vivax. De tussenstanden: 2-0, 1-1, 1-3, 2-3. Katwijk kwam in de derde klasse tot een overwinning. Dé Lansingh werd met 5-7 terzijde geschoven. De Katwijkers, die in de persoon van Paul van der Putten een brok routine hebben teruggehaald, lie- inzet en doelman Heiko Hulsker had afgehouden gaf de bezoekers vleugels. LMHC kwam in die eer ste fase niet aan organiseren toe, wat direct het gevolg was van het door oud-Roodenburgtrainer Pie- ter Versteegh voorgehouden "snel bewegen, aannemen en spelen". Hij wilde geen een-tegen-een duels. De stickvaardige HDM'ers hielden zich voorbeeldig aan die opdracht om niet te soleren en stichtten liever verwarring bij de LMHC—defensie door voortdu rend te bewegen zonder bal. Zo gebeurde het dat Peter Weste rink in vrije positie op Hulsker af kon gaan en de hem geboden kans afrondde, na vijfentwintig minuten chaotisch hockey: 0-2. De door een spierverrekking uitgevallen Bart-Jan Keyzer werd daarna ver vangen in de HDM-defensie, die overigens moeiteloos overeind bleef bij de veelal eenmansaanval- len van de getergde thuisploeg. Dol van vreugde scoorde Ed Ny- pels de derde Haagse treffer door zich uitstekend vrij te lopen en de confrontatie met de uitlopende Hulsker winnend te besluiten. Ny- pels toonde zijn blijheid uitgebreid door zijn stick weg te gooien en te knielen op het Oegstgeester kunst gras zoals Borg na het behalen van de Wimbledontitel. Koreman pushte zijn mogelijkheid om nog comfortabeler te gaan rusten rake lings over bij de vierde HDM-straf- Nadat de. eerste strafcornerslag van schutter Harmen Jansen Schoonhoven op keeper Ruurd von Holtz belandde, schoot hij na de hervatting zijn tweede poging naast. Met nog twintig minuten te spelen, moesten Paul van der Meer en Boudewijn van Eyck als wissels voor Croll en Te Rijdt nieuwe aan vallende impulsen geven. HDM be perkte zich in het tweede part vooral met het consolideren van de voorsprong, waardoor het publiek 'degradatiehockey' kreeg voorge schoteld. Met bikkelen valt geen schoon heidsprijs te halen, spannend is het in de meeste gevallen wel. Ook in deze pot waar Bob-Jan Dietrich 1-3 scoorde uit een strafpush, na dat Jansen zijn strafcornerslag door lijn verdediger Wouter Pont met het been uit het doel zag ge houden, werd het zowaar nog leuk voor de kijkers. Vooral na de ge slaagde penetratie van Jansen in de HDM-cirkel die Von Holz met een push passeerde en met nog en- kele minuten te spelen 2-3 ople verde. Het leidende duo (Bas See len en Floris Idenburg) werkten mee aan de thriller door wat langer te laten spelen. Het mocht allemaal niet baten voor Leiden dat met Den Bosch onderaan blijft staan De ploeg-Baarschers krijgt tegen Laren aanstaande zondag nog één gelegenheid om voor de winter- pauze wedstrijdpunten te verga- NIEK FAAS overwinning echter pen met de regelmaat geen garantie, zo bleek volg. Nereus kwam in de derde pe riode langszij (5-5). Toen bleek LZ deugdelijk uurwerk naar de zege (0-1, 2-0, 1-3, 2-3). Van der Putten was met drie goals topscorer. Uitstekende cijfers AZC bij Robben: 10-5 HILVERSUM - Landskampioen AZC heeft zater- worden, maar dat was niet voldoende om de kam- dagmiddag overduidelijk aangetoond de waterpo- pioen in verlegenheid te brengen, AZC blaakte dan lotitel graag te willen prolongeren In de recht- 0ok van het zelfvertrouwen en legde daardoor de streekse confrontatie met aartsrivaal HZC/De Rob- basis voor de nu verkregen koppositie op de rang ben kreeg de Alphense ploeg op alle onderdelen de lijst. In de eerste periode was de stand al 2-4 voor beste rapporten. Vooruitlopend op het eindexa- de Alphenaren, die de marge gestaag uitbouwden men behaalde AZC m Hilversum voor het eerste tot 2-7. Even leek De Robben moed te putten uit proefwerk dan ook uitstekende cijfers: 5-10. geslaagd opportunisme (van 3-8 naar 5-8) maar Het royale onderscheid met HZC/De Robben Jansen en Van Winsen bepaalden de eindstand ver- kwam tot stand omdat AZC voor het eerste dit sei- diend op 5-10. zoen prima acteerde. Vooral de jongeren Van Win sen, Jansen en Pielstroom lieten zien de plaats in Periodestanden: 2-4, 0-2, 1-1, 2-3. de eindexamenklas waardig te zijn. Mentor Ton AZC-scores: -Noordegraaf 4, Van Winsen 3, Jan- Buunk hoefde niet eens als voortrekker te funge- sen 2, Verboom 1. ren om zijn ploeg langs de concurrent te loodsen. HZC-scores: Aantjes, Van Groen, Landeweerd, De Robben deed wat van haar verwacht mocht De Jong, Blankenstein.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 18