NSW knikkert NEC uit beker Maradona loopt weer rood aan Argentijn Kempes naar Grasshoppers Twente en NAC op schot René Tol weg bij Haarlem Libiërs niet naar Egypte Deense titel voor Vejle BK Indrukwekkende opmars van Everton Twee Nantes-spelers dodelijk verongelukt Hof voor abitrage gesticht Ruime zege van DDR 02 U2S3S29 PAGINA 14 SPORT MAANDAG 19 NOVEMBER 1984 MADRID (Rtr) - De Argentijnse aanvaller Mario Kempes, die deel uitmaakte van het nationale voetbalelftal dat in 197C Nederland versloeg in de finale van het toernooi om de wereldbeker, heeft bekend gemaakt, dat hy van plan is te gaan spelen voor de Zwit serse vereniging Grasshoppers Zürich. „Ik zit te wachten op een telefoontje uit Zürich en desnoods kan ik morgen al naar Zwitser land afreizen", zei Kempes, die geen verdere details kwijt wilde. De Argentijn tekende voor het wereldkampioenschap van 1978 een contract bij de Spaanse club Valencia. Daarna kwam hij uit voor River Plate in Buenos Aires, maar keerde in 1982 terug bij Valencia, dat aan het begin van dit seizoen de verbintenis niet wilde voortzetten daartoe gedwongen door een enorme schuld. Kempes voetbalde de laatste maand in de zaal bij cieel team. KNVB-BEKER Eerste ronde DOVO Ajax 0-5 (0-1). 21. Bosman 0-1, 47. Vanenburg 0-2, 60. Spelbos (strafschop) 0-3, 70. Bosman 0-4, 81. Koeman 0-5. Scheidsrechter Ver hoef, toeschouwers: 6000. Kozakken Boys-FC Den Bosch 0- schouwers. Rijnsburgse Boys-Valleivogels 4- 1 (4-0). 7. Gillessen 1-0, 25. Thomas sen (eigen doel) 2-0,40. Zwaan 3-0,45. Zwaan 4-0, 57. Valkenburg 4-1. Scheidsrechter Floors, toeschou wers: 1000. Gele kaart: Van der Blom (Rijnsburgse Boys) en Van der Ham (Valleivogels). Elinkwijk-PSV 0-5 (0-2), 16. Lok- holT 0-1, 42. Thoresen 0-2, 68. Thore- sen 0-3,76. Van den Boogaard 0-4, 81. Van den Boogaard 0-5. Scheidsrech- Caesar-Zwolsche Boys 0-1 (0-1), 11. Neuteboom 0-1. Scheidsrechter: Van den Broek. Toeschouwers: 500. Geldrop-Sparta 1-2 (1-1), 32. Meu- lendijks 1-0, 42. Slagboom 1-1, 87. Lengkeek 1-2. Scheidsrechter: Smeenk. Toeschouwers: 1500. Gele kaarten: Meulendijks, Methorst en Duyker (Geldrop). NSW-NEC 1-0. (0-0). 53. Knoop 1-0. Scheidsrechter Van Vliet, toe schouwers: 1300. Wageningen-RCH 3-2 (2-1). 19. Gozems 1-0 (strafschop), 23. Nijhuis 2-0,44. Werdekker 2-1,60. Nijhuis 3-1, 65. Werdekker 3-2. Scheidsrechter: Luinge; toeschouwers: 1500; Gele kaarten: Van Leeuwen (RCH) en Van Leuer (Wageningen). Feyenoord-Excelsior 1-2 (1-2) 4. Van Goozen 0-1, 21. Van Goozen 0-2, 25. Rep 1-2. Scheidsrechter: Geurds, toeschouwers: 7640. Gele kaart: Rid derhof (Excelsior). Haarlem-ACV 2-0 (2-0). 8. Kleton 1-0,18. Collewijn 2-0. Scheidsrechter Manuel, toeschouwers: 500. Go Ahead Eagles-PEC/Zwolle 2-1 (0-0). 52. Muller 0-1, 52. Ten Cate 1-1, 68. Tular 2-1. Scheidsrechter Tho mas, toeschouwers: 2000. Gele kaart: Wilkins (PEC). Cambuur-Vitesse 1-1 (1-0). 10. Huitema 1-0, 58. Van de Akker 1-1. Scheidsrechter Mulder, toeschou wers: 2000. Gele kaart: Klop (Vites- FC Den Haag-Helmond Sport 0-2 (0-0). 46. Van Tilburg 0-1,62. Van Til burg 0-2. Scheidsrechter: Van Swie- ten: toeschouwers: 1500. NAC-DETO 8-2 (4-0). 1. Van der Borgt 1-0, 9. Cornelissen 2-0, 18. Schrijvers 3-0, 37. Futcher 4-0, 47. Zwamborn (eigen doel) 4-1, 53. Fut cher 5-1, 59. Remie 6-1, 73. Futcher 7-1,79. Letteboer 7-2,82. Cornelissen 8-2. Scheidsrechter: Van der Leek; toeschouwers: 2300. Gele kaart: Schrijvers en Van den Dungen (NAC) en Kamp (DETO). Cambuur-Vitesse 1-1 (1-0). 10. Huitema 1-0, 58. Van de Akker 1-1. Scheidsrechter Mulder, toeschou wers: 2000. Gele kaart: Klop (Vites- Heerenveen-Fortuna 1-3 (0-3). 10. Hoyer 0-1, 26. Van Well 0-2, 36. Hoyer 0-3, 65. Elzinga 1-3. Scheidsrechter Van der Laar, toeschouwers: 4600. Haarlem-ACV 2-0 (2-0). 8. Kleton 1-0,18. Collewijn 2-0. Scheidsrechter Manuel, toeschouwers: 700. Go Ahead Eagles-PEC/Zwolle 2-1 (0-0). 52. Muller 0-1. 52. Ten Cate 1-1, 68. Tular 2-1. Scheidsrechter Tho mas, toeschouwers: 2000. Gele kaart: Wilkins (PEC). MW-Noordwijk 5-0 (2-0). 10. Driessen 1-0, 27. Maas 2-0, 56. Van de Luer 3-0, 65. Nanninga 4-0, 67. Nan- ninga 5-0. Scheidsrechter Van der Laar, toeschouwers: 1750. NAC-DETO 8-2 (4-0). 1. Van der Borgt 1-0, 9. Cornelissen 2-0, 18. Schrijvers 3-0, 37. Futcher 4-0, 47. Zwamborn (eigen doel) 4-1, 53. Fut cher 5-1, 59. Remie 6-1, 73. Futcher 7-1,79. Letteboer 7-2, 82. Cornelissen 8-2. Scheidsrechter Van der Leek, toeschouwers: 2300. Gele kaart: Schrijvers en Van den Dungen (NAC) en Kamp (DETO). RBC-Volendam 1-2 (0-1) 4. Meijer 0-1, 58. Molenaar 0-2, 81. Van Seeters 1-2. Toeschouwers: 3.500. Scheids rechter: Bosman. FC Twente-De Graafschap 8-0 (2- 0) 24. Sanchez Torres 1-0,45. Sanchez Torres 2-0, 50. Carbo 3-0, 56. Bleu- ming 4-0, 62. Vreijsen 5-0, 69. Koop man 6-0, 77. Sanchez Torres 7-0, 84. Koopman (strafschop) 8-0. Scheids rechter: De Munnik. Toeschouwers: 4.600. Gele kaarten: Pouls en Carbo (FC Twente) en Wildenbeest (De Graafschap). ZEIST - Het ziet er niet naar uit dat een amateurclub er in zal slagen om door te dringen tot de derde ronde van de strijd om de 'grote' KNVB-beker. Vier vertegenwoordigers uit de rijen der liefhebbers sneuvelden dit weekeinde in de tweede ronde. Daaronder ook Noordwijk. De vier die zaterdag alsnog de eerste ronde overleefden, stuiten half januari zonder uitzondering op zware tegenstanders. Daarbij ook Rijnsburgse Boys. En NSW. Dat zaterdag kans zag om de verliezende finalist van twee jaar geleden, het Nijmeegse NEC, dankzij een 1-0 overwinning uit de tweede ronde te houden. Op basis van een geweldige agressiviteit en een opmerkelijke conditie over troefden de Numansdorpers de se- mi-profs van trainer Pim van der Meent, die overigens deze tegen stander niet had onderschat. Hij koppelde zelfs zijn meest er varen speler, Sye Visser, aan NSW-topscorer Rini van Trigt. Desondanks stond de gevaarlijke spits aan de basis van de enige tref fer. Na een goede actie op rechts bracht hij Abe Knoop in stelling, HAARLEM (GPD) - René Tol heeft voorlopig een punt gezet ach ter zijn (betaald) voetbalcarrière. Op eigen verzoek vroeg de 22-jari- ge speler van Haarlem de afgelo pen week om ontbinding van zijn contract, hetgeen door het bestuur van de eredivisieclub werd geho noreerd. De Volendammer had aan het begin van dit seizoen nog een nieuwe verbintenis voor een jaar bij Haarlem getekend. Zakelijke beslommeringen en onvrede met zijn eigen situatie bij Haarlem waren voor Tol, die een groentezaak in Amsterdam runt, de belangrijkste redenen om op ontbinding van zijn contract aan te dringen. Twee jaar geleden werd Tol voor bijna twee ton weggehaald bij Vo- lendam, maar de aanvaller slaagde er in de tussenliggende periode niet in een basisplaats af te dwin gen. Door het vertrek van Tol is het aantal contractspelers bij Haarlem teruggebracht naar veertien. Om dat weer op het vereiste peil te brengen heeft trainer Hans van Doorneveld de clubleiding geadvi seerd de tweede-elftalspelers Rob Collewijn en Frans Jansfn, die naar de A-selectie zijn overgehe veld, een contract aan te bieden. CAIRO (AFP) - De Libische voet balclub Ahly Tripoli is niet op ko men dagen voor de eerste finale wedstrijd om de Afrikaanse beker voor bekerwinnaars in Cairo. De Malinese scheidsrechter gaf het of ficiële beginsignaal, wachtte dertig seconden en floot vervolgens af. De Egyptische thuisclub National SC zal het nu in de finale moeten opnemen tegen Canon Yaounda uit Cameroen, dat in de halve fina les was uitgeschakeld door Ahly Tripoli. De reden van de weigering van de Libische voetbalclub naar Egypte te komen, moet worden ge zocht in de gespannen politieke si tuatie tussen beide landen, die sinds 1979 geen sportieve en diplo matieke relaties meer onderhou den. KOPENHAGEN (SID) - Door een gelijkspel zonder doelpunten te gen Bröndby Kopenhagen is Vejle BK gisteren voor de vijfde keer Deens voetbalkampioen gewor den. Door het resultaat behield het één punt voorsprong op Aarhus GF dat in eigen huis met 6-0 won van titelverdediger Lyngby Ko penhagen. die van dichtbij raakschoot. Daar na zette NEC de zaterdageer steklasser onder zware druk, maar dankzij uitstekend werk van doel man Van der Ree hield NSW de nul tot het eind toe vast. Naast RB - Valleivogels stond er nog een amateurtreffen op het pro gramma. Dankzij een 0-1 overwin ning op Caesar bekert Zwolsche Boys verder. In de volgende ronde treffen de Zwollenaren een bedui dend sterkere tegenstander in FC Utrecht. NSW moet het opnemen tegen Sparta en Rijnsburgse Boys ontmoet in Eindhoven PSV. Ook Ajax krijgt in de tweede ron de opnieuw met amateurs te ma ken, in dit geval Heerjansdam. Met DOVO kenden de Amsterdammers zaterdag weinig problemen. Voor 6000 toeschouwers ging Ajax zeker niet tot de bodem om een 0-5 over winning te realiseren. John Bos man (2), Vanenburg, Koeman en Spelbos (strafschop) waren de doelpuntenmakers. Net zo gemakkelijk en met de zelfde cijfers bereikte RB's komen de tegenstander PSV de tweede ronde. Hoofdklasser Elinkwijk bood weliswaar redelijk tegen stand, maar kon toch niet voorko men dat de Eindhovenaren dankzij doelpunten van Thoresen en Van den Boogaard naar 0-5 uitliep. FC Den Bosch daarentegen had de handen vol aan Kozakken Boys, dat met veel élan een snel opgelo pen achterstand (0-1 door Schol ten) probeerde goed te maken. De Werkendamse formatie kreeg kan sen genoeg op de gelijkmaker, ver zuimde die te benutten en moest uiteindelijk een tweede en beslis sende tegentreffer (Gillhaus) incas- Ook Sparta kreeg het bij hoofd klasser Geldrop niet cadeau. De Rotterdamse eredivisieploeg moest Geldrop lange tijd naast zich dulden. Pas in de slotfase zorgde Ronald Lengkeek voor opluchting bij Sparta's penningmeester door 2-1 te laten aantekenen. Tweede ronde Wat de amateurs betreft konden er in de tweede ronde geen verras singen worden genoteerd. Naast Noordwijk legden ook Deto (8-2 bij NAC), ACV (2-0 bij Haarlem) en RCH (3-2 bij Wageningen) het lood je. Behalve Feyenoord vloog nog een eredivisieploeg eruit. In de dit jaar erg vroeg was. De Jong houdt zich vast aan Fortuna-spits streekderby bleef tio Ahead Eagles met 2-1 de meerdere over PEC Zwolle. FC Twente boekte de grootste overwinning van het bekerweek- einde door met 8-0 te winnen van De Graafschap. Twee Enschedese doelpunten kwamen op naam van Sanchez Torres. Ook Helmond Sport (0-2 bij Den Haag), Fortuna (1-3 bij Heeren veen) en Volendam (1-2 bij RBC) toonden aan dat er een verschil be staat tussen de ere- en eerste divi sie. ploeg van Hans van Doorneveld meer moeite met zichzelf dan met zaterdageersteklasser ACV. De wedstrijd was van een bedroevend gehalte. Al na achttien minuten stond de eindstand door goals van Kleton en Collewijn op het bord. Daarna gebeurde er helemaal niets meer. NAC boekte weliswaar forse winst op het Vriezeveense Deto, maar verloor twee spelers. Guus van der Borgt en Ad Krijnen moes ten met knieblessure's plaatsne men in de ziekenboeg, die met De Schepper, Kort en Flight al aardig was gevuld. De Engelse spits Fut cher scoorde drie van de acht Bre dase treffers. Wageningen kwam heel goed weg tegen RCH. In het laatste kwartier kregen de amateurs een handvol kansen om de 3-2 achter stand ongedaan te maken. Kort voor tijd raakte RCH-spits Tolle naar, die beide Haarlemse treffers scoorde, de onderkant van de lat. Voor Wageningen trof Nijhuis tweemaal roos. Eén duel eindigde onbeslist. De wedstrijd tussen Cambuur en Vi tesse zal in januari worden overge speeld. (SID/Reuter) - Net als in voorgaande seizoenen in Spanje zorgt stervoetballer Diego Armando Maradona in Italië voor rood getinte opwinding op de velden. De Argentijn, die voor een bedrag van 22 miljoen gulden naar Napels is gehaald, werd gisteren in Ascoli van het veld gestuurd. In de 74ste minuut kreeg Maradona na handtastelijkheden met Nicolini de rode kaart. Nicolini zelf moest van scheids- rechter Ciulli ook naar de kant. Met tien tegen tien bleef de 1-1 op het scorebord. Penzo had in de ne gende minuut na een pass van Ma radona Napoli op voorsprong ge zet. Vicenzi maakte in de tweede helft gelijk, waarna de wedstrijd uit de hand liep. De grootste tik van de negende speeldag was, net als een week te voren, voor landskampioen Juven- tus. De Europa-Cuphouder bij de bekerwinnaars verloor de thuis wedstrijd tegen stadgenoot Torino met 1-2. Vorige week had Juventus bij Inter een nederlaag van 0-4 ge leden. De ploeg uit Tjrijn is naar de elfde positie afgezakt, met ze ven punten achterstand op Verona. Juventus nam in het duel met Tori no na een kwartier een voorsprong door Michel Platini. Francini en Serena zorgden in de tweede helft voor de winst van Torino. Aldo Se rena scoorde dertig seconden voor tijd. De international werkte na een vrije trap van Junior de van de lat terugspringende bal in doel. To rino heeft ranglijstaanvoerder Hel las Verona nu binnen bereik gekre gen. Verona verloor een punt in de thuiswedstrijd tegen Sampdoria (0-0) en heeft nog één punt voor sprong op Torino (15 om 14). Het leidende tweetal treft elkaar zon dag. Inter Milaan bezet met Sampdo ria de derde plaats, met een totaal van twaalf punten. Inter versloeg Udinese met 1-0. Galparoli van de ploeg uit Udine besliste het duel al na één minuut door de bal in eigen doel te werken. Subtopper AC Mi lan heeft na het afhaken van de Brit Mark Hateley problemen met de produktie van doelpunten. Ha teley is voorlopig nog niet hersteld van een knie-operatie. West-Duitsland Bayern München, ongenaakbaar aan het begin van de competitie, heeft in één week drie punten moe ten inleveren in de Bundesliga. Na het mid-weekse gelijkspel thuis te gen VfL Bochum gaf Leverkusen de Beiers via de score van 3-0 nog wat meer reden na te denken over de terugval en de spanning, die zich de laatste weken binnen de ploeg heeft geuit. Bayern München heeft overigens nog steeds drie verliespunten minder dan de naas te concurrent, Borussia Mön- chengladbach. Borussia won van landskampioen Stuttgart met 2-1, maar scoorde pas nadat de Belgi sche middenvoor van de Stuttgar- ters, Nico Claesen, van het veld was gestuurd. Er verdwenen op de veertiende wedstrijddag nog twee spelers op last van de scheidsrechter naar de kleedkamer: Westerwinter en doel man Kneib van Arminia Bielefeld, dat de laatste twaalf minuten in Brunswijk met negen man stand hield. Eintracht Braunschweig miste de beste kans om de 0-0 in winst om te zetten, toen Kneib een door Lux genomen strafschop keerde. Hamburger SV, 5-2 winst tegen Waldhof Mannheim, kwam voorlopig op de met Kaiserslau- tem en Werder - 2-2 in hun onder linge duel - gedeelde tweede plaats, twee punten achter Bayern en met één wedstrijd meer ge speeld. FC Köln behaalde winst op VfL Bochum (3-1) door twee doelpun ten van Littbarski en doordat Toni Schumacher vrijwel solo het ster kere Bochum slechts een doelpunt op eigen veld toestond. Engeland Everton, de lijstaanvoerder van de Engelse eerste divisie, is aan een indrukwekkende serie resulta ten bezig. Zaterdag tegen Stoke Ci ty (4-0) boekte het elftal uit Everton zijn tiende achtereenvolgende zege in competitie- en bekerwedstrij den. Op Goodison Park viel de be slissing zaterdag snel in het voor deel van Everton uit. De kleine aanvaller Adrian Heath scoorde in de 29ste en 35ste minuut. Na rust deden Peter Reid en Trevor Steven er elk nog een treffer bij voor Ever ton, dat zijn voorsprong van drie punten op achtervolgers Manches ter United en Arsenal intact hield. Manchester United handhaafde zich op de tweede positie via de zwaar bevochten overwinning van 2-0 op het door veel blessures ge troffen Luton. Arsenal won ook. in eigen huis. Stadgenoot Queené Park Rangers werd met 1-0 versla gen. Arsenal, eerder dit seizoen lange tijd koploper, doorbrak daar mee de tegenvallende reeks van de laatste weken. Vier wedstrijden achtereen kwam de Londense ploeg niet tot winst. Een andere stadgenoot, Tottenham Hotspur, bleef ook in het goede spoor achter Everton door bij Ipswich met 3-0 te winnen. Glenn Hoddle bleek her steld van een langdurige blessure. De spelmaker van de Spurs bena drukte dat met een fraaie treffer. Didier Six, de Franse internatio nal in Engelse dienst, maakte za terdag zijn eerste doelpunt op het eiland. Six bracht Aston Villa te gen Southampton op 2-0. De Zuidengelse ploeg, zonder doel man Shilton, gaf echter niet op en bleef in zijn zestiende achtereen volgende wedstrijd voor competi tie en bekertoernooien ongeslagen: 2-2. België De afwezigheid van scheidsrech- Spanje ter Schoeters was dit weekeinde ir de hoogste Belgische voetbalafde Door de nederlaag zakte Club Luik naar de met Club Brugge ge deelde derde plaats. De achter stand op Anderlecht bedraagt zes punten. Waregem, dat thuis het on deraan hangende Racing Jet met 4- 0 wegstuurde, komt vier punten op lijstaanvoerder Anderlecht te kort. Kort voor rust kon de invaller- scheidsrechter Van den Wijngaert voor het eerst naar het midden wij zen. Uit een pass van Arnesen bracht Vandenbergh de Brusselse ploeg op voorsprong. Met een af standsschot passeerde Vercaute- ren onmiddellijke na de hervatting de Luik-doelman voor de tweede keer. Een kwartier voor tijd legde Czerniatynski de eindcijfers vast. In Waregem gaven de cijfers de verhoudingen niet geheel juist weer. Aanvankelijk was Racing Jet zelfs de betere ploeg. Tien minuten voor rust kwam Waregem via een fortuinlijke treffer van Desmet op 1-0. Meteen was de ban gebroken: Veyt en Mutombo zorgden ervoor dat Waregem met 3-0 kon pauze ren. Motumbo nam ook nummer vier voor zijn rekening. Club Brugge, AA Gent en lands kampioen Beveren kwamen de veertiende wedstrijddag schade vrij door. Club was bij Lokeren (2- 3) erg gelukkig. Twee blunders van doelman Hoogenboom bezorgden de formatie uit Brugge een riante start. Stadgenoot Cerkel werd het slachtoffer van de dadendrang van AA Gent. Met 1-0 boekte de ploeg zijn eerste uitzege van het seizoen. Beveren, op acht punten van An derlecht, zegevierde thuis met 3-0 over Waterschei dankzij twee tref fers van Albert en een (strafschop) van Gorez. winning die Anderlecht i NANTES (AFP) - Twee voetballers van Nantes, de lijstaanvoerder in de Franse eerste divisie, zijn gister avond bij een verkeersongeluk in het westen van Frankrijk om het leven gekomen. Een derde speler raakte ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde toen jeug- dinternational Seth Adonkor de macht over het stuur verloor, op de andere weghellt terecht kwam en frontaal op een tegemoet komende auto botste. De 23-jarige centrale verdediger was op slag dood, even als de 18-jarige talent Jean-Michel Labejof, die naast hem zat. Mid denvelder Sidi Kaba (18) werd naar een ziekenhuis gebracht. Daar werd een dijbeenbreuk geconsta teerd, een longperforatie en licht letsel van de wervelkolom. Luik boekte. Schoeters, die het treffen in het Astridpark op de rol stond, heeft een maand rust ge nomen. Hij is voetbal- en scheids rechter moe, zo heet het. De Belgi sche international had zich de zwa re kritiek op zijn arbitrage van de UEFA-bekerwedstrijd Real Ma- drid-FC Rijeka sterk aangetrok ken. Schoeters werd vervangen door Van den Wijngaert. Barcelona heeft gisteren de eer ste plaats in de hoogste afdeling van de Spaanse voetbalcompetitie verstevigd door een zege met 2-1 bij Malaga. De doelpunten voor de lijstaanvoerder werden gemaakt door de buitenlanders Bernd Schuster en Steve Archibald. Real Madrid ging verrassend ruim on deruit bij Betis dat met 4-1 won en heeft nu al een achterstand van vijf punten op Barcelona. Valencia bleef tweede door een gelijkspel te gen Real Valladolid en ligt punten achter. LAUSANNE (Rtr) - Het internatio naal hof voor de arbitrage van sportgeschillen is zaterdag gesticht te Lausanne. Het besluit tot instel ling van het hof, naar een idee van IOC-voorzitter Juan Antonio Sa maranch, werd genomen tijdens de vergadering van het Internationaal Olympisch Comité te Baden-Ba den in 1981. De bedoeling is dat za ken, die anders door „gewone" rechtbanken zouden worden be handeld, naar het nieuwe instituut gaan. Tijdens een persconferentie vertelde Samaranch, dat het Hof geen zaken in behandeling zal ne men, wanneer regels van het IOC of sportbonden e Voorzitter van het Hof is de Se- negalees Keba MBaye, rechter bij het Internationale Hof van Justitie te Den Haag en lid van het IOC. Er zullen in totaal veertig onafhanke lijke leden worden benoemd, de helft van hen is al aangewezen. Me ningsverschillen tussen sportmen sen of -lichamen komen alleen voor behandeling in aanmerking, wanneer beide partijen er om ver zoeken. De uitspraak zal bindend zijn. De bedoeling is dat ieder ge schil, dat wordt voorgelegd, zal worden „gewogen" door drie van de veertig leden uit het nieuwe hof voor sportarbitrage, dat net als het IOC zijn zetel in Lausanne (Zwit serland) heeft. ESCH SUR ALZETTE (DPA) - Het voetbalelftal van Oost-Duitsland heeft zaterdag in Esch sur Alzette pas na een uur afstand van Luxem burg kunnen nemen. Na de ope ningstreffer van Ernst, een kwar tier na rust, scoorden de Oostduit sers nog vier keer. ICrnst en Minge deelden de laatste vier treffers van het duel, uit groep 4 van de Euro pese zone uit de voorronden van het wereldkampioenschap 1986. De score van 5-0 kwam als volgt tot stand: 60. Ernst 0-1, 63. Minge 0-2, 74. Ernst 0-3, 77. Minge 0-4, 80. Ernst 0-5. De stand in groep 4 is: Joego-Slaviè 2 1 1 0 3 3-2 Frankrijk 1 1 0 0 2 4-0 DDR 2 10 12 7-3 Bulgarije 10 10 1 0-0 Luxemburg 2 0 0 2 0 0-9 Jong Hongarije heeft zaterdag in de strijd om het Europees kam pioenschap onder 21 jaar de ver wachte overwinning behaald op de jeugd van Cyprus. In Nicosia werd het 3-1 in het voordeel van de Hon gaarse talenten, die half oktober in Breda nog onderuit gingen (0-1) te gen Jong Orapje. Bij rust leidde Hongarije in de Cypriotische hoofdstad met 1-0. Na rust zorgde Plotas voor nog twee Hongaarse doelpunten. Kleantous bepaalde de eindstand op 1-3. In groep 5 heeft Hongarije nu de koppositie in handen, met één punt meer dan Nederland. De na tionale jeugd heeft echter één duel minder gespeeld. Kwalificatieduel groep 5, Euro pees voetbalkampioenschap onder 21 jaar: Cyprus-Hongarije 1-3 (0-1), 4. Zigka 0-1, 53. en 56. Plotas 0-2 en 0-3, 57. Kleantous 1-3. Toeschouwers: 3000. Stand groep 5: Hongarije 3 2 0 1 4 5-2 Nederland 2 110 3 1-0 Oostenrijk 3 0 2 1 2 1-3 Cyprus 2 0 111 2-4 ADVERTENTIE ZEG MAAR (M TEGEN 'N^-V KAMSTEEG OCCASION keus uit 200 occasions

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 14