Libië nader tot eisen Frankrijk Papandreou trots op bemiddeling Weer razzia in hoofdstad Chili Strauss: onderzoek Flick waardeloos Topgesprek Mitterrand met Gaddafi Japan in verzet tegen beperking walvisjacht cr KERSTDINER! VRIJDAG 16 NOVEMBER 1984 BUITENLAND PAGINA 7 PARIJS - De Franse president Mitterrand is gisteravond teruggekeerd van een bliksem bezoek op Kreta aan de Libische leider kolonel Gaddafi, in een poging een eind te maken aan de problemen in het Afrikaanse Tsjaad. Terwijl de Franse president liet weten, pas vandaag in de loop van de dag een verklaring over de ontmoeting te zullen afleggen, verklaarde Gaddafi dat de ontmoeting „een nieuw tijdperk had ingeluid in de Frans- Libische verhoudingen". Zoals bekend, bestaat internatio naal het gevoelen dat de Libiërs zich van hun kant niet aan het Ak koord van Tripoli hebben gehou den, waarbij was afgesproken dat de Fransen zowel als de Libiërs hun troepen uit Tsjaad zouden te rugtrekken. Voor de Franse presi dent is het ook op binnenlands ge bied van het grootste belang, dat zijn politiek ten aanzien van Tsjaad geloofwaardig wordt afgewikkeld. door Rudolph Bakker Mitterrand was naar Kreta ge gaan na voorafgaande diplomatie ke stappen van de Griekse premier Papandreou, die uitstekende rela ties met de Libische dictator on derhoudt. Voor kolonel Gaddafi was het een stap terug, dat hij ge noegen moest nemen met een ont moeting op dit eiland in de Middel landse Zee, omdat hij er immers van had gedroomd in Parijs door de Franse president als staats hoofd te zullen worden ontvangen. De Franse president sprak twee uur onder vier ogen met Gaddafi, waarna premier Papandreou van Griekenland de leiding van het ge sprek overnam en president Mit terrand ertoe bracht ten overstaan van de televisiecamera's een niet geheel overtuigende handdruk met de Libische machthebber te wisselen. Parijs heeft voldoende gegevens verzameld om te weten dat de Li biërs nog zeker 20 procent van hun aanvankelijk bezetting in het noor- ISTANBOEL - Zelden of nooit zal landen die zich zo spectaculair ver- de Griekse premier Andreas Pa- zoenden, koel zijn. Die met Frank- pandreöu zo in zijn element zijn ge- -rijk al enkele jaren omdat het te weest als gisteren, toen hij Mitter- optreden tegen de Ar- Gaddafi op het Griekse ei- meense belagers van Turkse diplo maten. Die met Libië, eens het Tand land Kreta tot verzoening bracht. Alleen het weer had nog wat Medi- „broederland", begonnen vorig terraner moeten zijn. Maar Pa- jaar iets te betrekken toen Gaddafi pandreou kreeg de kans, op de te- plotseling het Libische stemge- levisieschermen drag inzake Cyprus in de Verenig- reld datgene te belichamen wat hij de Naties 180 graden omgooide i al vanaf het begin voor Grieken- pro-Griekse richting. Kort geleden land nastreefde: de „brugfunctie kwam Gaddafi onverhoeds met de tussen het Westen en de Arabische beschuldiging dat het Ottomaanse Natie", zoals hij het al vaker heeft uitgedrukt, en dan ook nog de door Rijk (de voorloper i 1913 zijn volk Griekenland eveneens nagestreef- overheersing had uitgeleverd, de Mediterrane aansluiting. door Frans van Hasselt Papandreou zelf had enige we ken geleden een bezoek aan Libië gebracht en bij die gelegenheid Gaddafi geprezen omdat hij „zijn land welvaart en gezondheid had gebracht". De resultaten van het bezoek werden door de rechtse op positie in Griekenland gekleineerd toen bleek dat het akkoord waar mee hij naar huis kwam, eigenlijk slechts „overeengekomen notu len" behelsden. Maar Kreta valt voor de oppositie moeilijker te kleineren. Een president van Frankrijk roept niet elke dag „Vive la Grèce". Ook tegenover de-Griekse presi dent Karamanlis heeft Papandreou zyn positie versterkt. Het is be kend dat deze niet veel op heeft met de Libische leider en al een keer op laatste moment heeft ge weigerd die in Griekenland op een officieel bezoek te ontvangen (Gaddafi is trouwens nominaal geen staatshoofd). Ten slotte heeft Papandreou ook nog redenen tot tevredenheid te gen de achtergrond Van het feit dat Turkse betrekkingen met beide ADVERTENTIE i dezer dagen herhaalde hij met meer nadruk dan tevoren zijn be tuiging dat de Koerden, die in Zuidoost-Turkije weer roerig zijn, recht hebben op een eigen staat kundig bestel. Geen wonder dat de beelden uit Kreta op de Turkse televisie gister avond al weer voorbij waren voor dat ze goed en wel waren begon- TOKIO - De Japanse regering ver zet zich met ongekende felheid te gen de Amerikaanse druk om in de nabije toekomst een einde te ma ken aan de commerciële jacht op walvissen. Eerder deze week slo ten Japan en de Verenigde Staten een akkoord waaraan beide zijden echter in het openbaar een tegen strijdige uitleg geven. De hoogste Japanse onderhandelaar, Hiroya Sano, noemde de besprekingen met Washington „oneerlijk", „ab surd" en vallend buiten de norma le diplomatieke spelregels. door Ruud Kreutzer Japan ziet de walvisvaart als een stuk nationale cultuur, die op niet- wetenschappelijke gronden kapot wordt gemaakt. Hoe hoog het de Japanners zit, bleek nog eens tij dens het bezoek dat staatssecreta ris Ploeg in september aan Tokio bracht. De Japanse regering spie gelde Nederland een aanzienlijke verhoging van de import van ha ring voor als Den Haag maar zijn standpunt in de internationale wal- (IWC) zou wijzigen. De IWC heeft - met steun van Nederland onder meer de aanbe veling gedaan om met ingang van 1986 het jagen op walvissen voor een periode van tenminste tien jaar volledig stop te zetten. Japan heeft daar, met de Sowjet-Unie en Noor wegen, fel tegen geprotesteerd. Volgens Japan is het wetenschap pelijk niet bewezen dat de walvis bij het huidige vangstniveau met uitsterven wordt bedreigd. De meeste experts menen echter dat dat risico wel degelijk aanwezig is. En dat het beter is het zekere voor het onzekere te nemen. De Japanse frustratie is groot, omdat het einde van de 400 jaar ou de industrie zo goed als onvermij delijk is geworden, nu de Ameri kaanse regering niet bereid is tot enige concessie. Washington dreigt de Japanse visrechten binnen de Amerikaanse territoriale wateren tenminste te halveren als Japan de jacht op walvissen niet binnen en kele jaren geheel stop zet. De vangst van Japanse vissers binnen de 200 mijls-zone van Amerika is minstens tien maal zo groot als de totale omzet van de Japanse wal visindustrie, die momenteel jaar lijks 12 miljard yen (160 miljoen gulden) opbrengt. De Japanse liefde voor de walvis gaat vooral uit naar het vlees, en pas in tweede instantie naar de olie. Het vlees van walvissen wordt als een lekkernij beschouwd, hoe wel de wat flauwe smaak Hjks als bijzonder kan worden om schreven. Het taaie vlees, rauw of gerookt gegeten, staat dichter bij rundvlees dan bij witte vis. Overi gens loopt de consumptie van wal vis sterk terug, terwijl de prijs de laatste jaren enorm is gestegen. Een klein bordje met pakweg acht hapklare plakjes komt nu al gauw boven de tien gulden. De beroering die de discussie over het stopzetten van de walvis vangst in Japan teweeg brengt is voor buitenstaanders moeilijk te vatten. Terwijl slechts 1300 Japan ners er hun dagelijks brood mee verdienen, is tenminste 70 procent van de bevolking tegen een stop zetting van de jacht. Een sentimen tele minderheid ziet er zelfs een aanslag in op de Japanse cultuur, en omschrijft de buitenlandse druk in termen van een wereldwijd complot van de vleeseters tegen de viseters. Hoewel het aandeel van vis in de dagelijkse maaltijd nog steeds terugloopt, vangt Japan niet alleen de meeste vis van alle lan den (15 procent van de wereldwij de vangst) maar het is tevens de grootste impoteur van zeebanket. den van Tsjaad hebben aangehou den, wat neerkomt op zo'n duizend man: Ze zouden volgens verken ningssatellieten bezig zijn met het aanleggen van een nieuwe start baan, en zich dusdanig ingraven, dat ze van de ene minuut op de an dere een nieuwe aanval op het nu door hen ontruimd gebied kunnen beginnen. Ook Hissène Habré, de mach thebber in het door de Fransen in bescherming genomen Tsjaad, meldde gisteravond in een lang in terview voor een van de Franse te levisienetten dat de Libiërs zijn land niet hebben verlaten. Wan neer de Fransen hem in de toe komst geen hulp meer zouden bie den, zou hij die weten te vinden waar ze hem geboden werd, zo voegde Habré er min of meer drei gend aan toe. Niet alleen Hissene Habré wordt door de huidige toestand in zijn po sitie aangetast. De rest van Frans sprekend Afrika zal immers zijn belangstelling voor de avontuurlij ke Habré verliezen, als hij niet meer door de Fransen zou worden gesteund. Ook de Franse president is er nu alles aan gelegen, dat hij zijn po- kerspel met de onberekenbare ko lonel Gaddafi wint. In hetzelfde Frans-sprekende Afrika geldt Frankrijk als de garantie voor zijn veiligheid en niet in het minst voor zijn afscherming tegen de Libiërs van Gaddafi. Ook op binnenlahds- Frans terrein dient de president zich met behoedzaamheid te bewe gen. Het is opgevallen dat een Franse woordvoerder in de Ver enigde Naties afgelopen woensdag heeft verklaard dat „de Libische troepen zich volledig uit Tsjaad hebben teruggetrokken". Wanneer de uitleg die Mitterrand vandaag aan het Franse volk zal ge ven over zijn bezoek aan kolonel Gaddafi en over de toestand in Tsjaad niet bevredigend is - aldus de regeringsgezinde krant 'Le Monde' gisteravond - dan zal dat nieuwe wapens verschaffen aan de oppositie. Want was er niet afge sproken, zo gaat Le Monde voort, dat een ontmoeting tussen Mitter rand en Gaddafi pas zou plaats hebben na het volledige terugtrek ken zowel van de Franse als van de Libische troepen uit Tsjaad? Chileense soldaten dreven honderden n volksbuurt van Santiago bijeen i Stappen van EG geëist tegen Arabische boycot STRAATSBURG (ANP) - De Nederlandse Europarlementa riër Gijs de Vries (WD) heeft in schriftelijke vragen de Euro pese Commissie, het dagelijks bestuur van de EG, gevraagd maatregelen te nemen tegen de Arabische boycot van Israël. Het verbieden van elke han delsrelatie met ondernemingen uit niet-Arabische landen die geacht worden Israël te onder steunen en de verplichting voor ondernemingen uit derde landen die handelsbetrekkin gen met Arabische bedrijven willen aangaan om zelf geen te handel drijven met Israël, plus de niet-Joodverklaringen, zijn volgens hem in strijd met de EG-verdragen. De Vries vraagt de commis sie éen einde te maken aan de praktijk dat nationale krediet- verzekeringsmaatschappijen zoals de NCM in Nederland weigeren „voorzienbare scha de" uit te betalen, wat ertoe kan leiden dat bedrijven die die schade lijden, voor het niet-na- komen van Arabische boycot- voorwaarden niet krijgen uit betaald. Het afgeven van niet- Jood-verklaringen zou moeten worden verboden omdat het in strijd is met de Europese con ventie ter bescherming van de rechten van de mens. SANTIAGO (UPI/AFP) - Meer dan duizend Chilenen zijn gisteren aan gehouden bij een razzia in een volksbuurt van de hoofdstad San tiago, nadat soldaten gebruik ma kend van helikopters en gepantser de voertuigen de wijk La Victoria hadden omsingeld. De gearresteer den werden met bussen naar een vlakbij gelegen voetbalstadion weggevoerd. Het was de tweede keer dat het militaire bewind van president Au- gusto Pinochet een razzia hield in een arme wijk van Santiago, sinds de afkondiging van de staat van be leg vorige week. Pinochet ging op 6 november tot deze maatregel over om het groeiend protest en het „terroristisch geweld" tegen zijn 11-jaar oude regime de kop in te drukken. Ook in krottenwijken van andere steden zij sindsdien massale arrestaties verricht. Bewoners zeiden dat zij wakker werden door het lawaai van de he likopters boven hun woningen. Shultz blijft WASHINGTON (Rtr.) - De Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken, George Shultz, heeft ermee ingestemd de tweede termijn van de regering-Reagan op zijn post te blijven. Dit heeft zijn woordvoer der meegedeeld. „De president heeft hem ge vraagd aan te blijven en hij is ver eerd daaraan gevolg te geven", zei woordvoerder Hughes. Maar hij gaf geen aanwijzingen over de duur van de tijd dat Shultz van plan is het State department te blij ven leiden. In de Amerikaanse me dia wordt betwijfeld of hij de volle dige vier jaar van de regering zal uitzitten. Verwoestingen in Gazastrook WENEN (IPS) - Het Israëlische le ger heeft sinds 1967 bijna 10.000 huizen in vluchtelingenkampen in de Gazastrook verwoest als onder deel van een hervestigingspro gramma. Dat heeft de VN-hulpor- ganisatie voor Palestijnse vluchte lingen in Wenen bekendgemaakt. Volgens het bureau begonnen de vernielingen vrij snel nadat Israël de controle over het daarvoor door Egypte bestuurde gebied verkreeg. De kampen Beach, Jabalia en Ra- fah werden bij de eerste grote actie in 1971 het zwaarst getroffen, aldus de organisatie. In die zomer wer den ongeveer 15.000 personen dak- afzetten riep de politie de bevol- loos. king door megafoons op naar bui- Volgens Israël was de ten te komen en werden duizenden schoonmaakactie nodig omdat we- jonge en volwassen mannen gear- gens veiligheidsredenen de weg resteerd, aldus de bewoners. Vrou- door het kamp verbreed moest wen zeiden dat hun echtgenoten worden. In andere gevallen werd en zoons met hun handen boven „stedelijke planning" opgegeven het hoofd of achter hun rug ge- als reden. In 350 gevallen was er boeid werden afgevoerd, terwijl sprake van vergelding, schreef de een groot aantal leger- en politie- organisatie. De meeste slachtoffers voertuigen door de straten pa- moesten betalen trouilleerde. De actie, die begon behuizing, toen de avondklok nog van kracht was, duurde zeker vier uur. Een historische ontmoeting gisteren op Kreta. Na bemiddeling i Griekse -premier Papandreou (links) kwamen Gadaffi (midden) c terrand rechts) tot een gesprek. Katholieke scholen Malta open VALLETTA (UPI/Rtr.) - De rooms-katholieke scholen op Malta die aan het begin van het schooljaar 1984-85 sloten naar aanleiding van een con flict met de staat over schoolgeld, gaan maandag weer open en het onder wijs zal tot het einde van het schooljaar kosteloos zijn. De kerkleiding n ae had zich hevig verzet tegen een besluit van de regering dat alle bijzonder Mit- onderwijs, vrijwel geheel in handen van de rooms-katholieke kerk, koste- (fotoAP) loos moest zijn. vier uw met bedrijf, vereniging e HET RECHTHUIS aandeAmstel UITHOORN 'gedurende de gehele maand december zorgen wij voor een feestelijk aangeklede zaal met kerstboom en dinertafel in kerstsfeer. BEL: 02975-61380 voor uitgebreide informatie Schans 32 f BONN Franz Josef Strauss, mi nister-president van Beieren be schouwt de vijf uur die hij als ge tuige voor de parlementaire enquê te-commissie inzake Flick heeft moeten doorbrengen, als „volledig waardeloos". „Deze commissie boycot het eigenlijke onderzoek", zei hij gisteravond tijdens een di ner met de buitenlandse persver eniging in Bonn. door Hans Amesz Volgens Strauss gaat het maar om één probleem: uitvinden of de firma Flick al dan niet terecht een belastingvoordeel van 850 miljoen mark heeft genoten en of daarbij al dan niet met smeergeld is gewerkt om ministers, andere belangrijke politici en hoge ambtenaren „mil der" te stemmen. De Beierse pre mier vindt dat de parlementaire enquête-commissie deze taak niet vervult, maar zich daarentegen be zig houdt met „idiote" vragen als die of de vrouw van bondskanse lier Helmut Kohl met Kerstmis 250 gram kaviaar van de ex-Flick-ma- nager Eberhard von Brauchitsch kreeg. Strauss: „Dat is toch een toppunt van provincialisme". Op vragen van buitenlandse cor respondenten over betalingen van Flick aan politici van de CDU/CSU reageerde hij buitengewoon geirri- teerd. Toen hem bijvoorbeeld in een zaal van de persclub in Bonn gevraagd werd of het wel zo nor maal was dat kennelijk veel per soonlijkheden uit de politiek, der Tijdens de maaltijd met de bui-' tenlandse pers verklaarde de CSU- voorzitter dat het natuurlijk zijn goed recht was om zo'n vraag te stellen. Hij vond het verder schan- hijzelf, vele duizenden delijk dat Otto Schilly ongeveer 50 marken contant in een enveloppe Von Brauchitsch kregen, riep Strauss met zoveel woorden dat hij procent van de tijd om getuigen te benutte. En voor Strauss i het problematisch dat mertsen die net zo goed kon vertrekken als de de Duitse staat willen vernietigen, discussie verder over dit soort za ken zou gaan. Daarvoor had hij te- ciële steun van Strauss' partij CSU aan de reactionaire volksalliantie- partij in Spanje, gezegd dat die maar eens „betere manieren" moest aanleren. Tijdens zijn verhoor voor de Flick-commissie van de Bondsdag had Strauss toegegeven dat hij „ui teraard" veel giften voor zijn partij van Flick had gekregen. Daar was echter niets geks aan, omdat de fir ma Flick de CSU al sinds 1949 on dersteunde. Hij viel één keer uit te gen de afgevaardigde van de Groe nen, Otto Schilly. Op een vraag van deze advocaat naar Flick-giften Dat overigens de firma Flick veel geld heeft gegeven aan de CDU/ CSU, is volgens Strauss niet meer dan normaal. Immers, deze partij is groot voorstander van de vrije markteconomie. „Zich met zo'n vraag bezig houden komt op het zelfde neer als de paus vragen of hij voorstander is van de katholie ke kerk", aldus Strauss. De Beierse minister-president wilde verder kwijt dat hij zeker niet de aangewezen persoon was om destijds bij de sociaaldemocra- tisch-liberale regering een goed woord voor Flick te doen. „Ik was toch persona non grata. Ik heb i La Victoria, een militante anti-re geringsgezinde wijk waar onge veer 50.000 mensen wonen, heeft een actieve rol gespeeld in de re cente massale protesten tegen het militaire bewind. Toen het leger er in mei vorig jaar eerder een razzia hield werden 10.000 mensen bij eengebracht op het voetbalveld. Afgelopen zaterdag werd sinds de afkondiging van de staat van be leg tien dagen geleden de eerste grootscheepse overval door leger en politie uitgevoerd in een krot tenwijk van Santiago, waarbij alle mannelijke bewoners boven dè 15 jaar, naar schatting 3000, naar een militair kamp werden meegeno men voor verhoor. De regering maakte later bekend dat 323 kleine misdadigers, kruimeldieven en verdachte terroristen waren gear resteerd. Van hen zijn er 103 naar een gevangeniskamp in het noor den van het land gestuurd, waar zij een straf uitzitten van 90 dagen. Politiemannen in burger hebben gisteren in het hartje van Santiago een inval gedaan in het hoofdkan toor van de belangrijkste opposi tionele politieke coalitie, de Demo cratische Alliantie (AD). De voor zitter van de AD, de socialistische advocaat Ricardo Lagos, was niet op het kantoor aanwezig. De poli tie arresteerde toen een van de lei ders van de linkervleugel van de AD, Martin Urbina. Er werd een groot aantal documenten in beslag genomen. Nog impasse rond Libanon NAKOURA (DPA/Rtr.) - Israëli sche en Libanese officieren heb ben gisteren in het Zuidlibanese Nakoura de tweede ronde van de onderhandelingen over de voor waarden voor een Israëlische troe penterugtrekking afgerond. Vol gens een bericht van radio Jeruza lem werden daarbij de zeer tegen gestelde standpunten duidelijk. De Libanezen, onder leiding van brigade-generaal Mohammed El- Hadsj, veroordeelden de Israëli sche steun aan de militie „het Zuidlibanese leger" (SLA), die vol gens hen bij de beoogde veilig heidsregeling voor de Israëlische noordgrens geen rol kan spelen. Het geregelde Libanese leger zou na de aftocht van de Israëlische troepen met twee pantserbrigades van in totaal iO.OOO man tot de grens kunnen oprukken en een derde, mobiele infanteriebrigade naar het oostelijk deel van Zuid-Li- banon zenden. Een lid van de Israëlische dele gatie zei daarover: „Je reinste fan tasie. Waar willen ze zoveel solda ten vandaan halen?" Israël blijft bij de eis dat de SLA-troepen, een mi litie van rond 2.500 man troepen onder de christelijke generaal An- toine Lahad, in de toekomst de controle over het grensgebied krijgt. Noordelijk van de rivier de Zahrani moeten volgens Jeruza lem de Unifil-troepen van de Ver enigde Naties een tweede buffer 1277 doden na moord Gandhi NEW DELHI (Rtr.) - Tijdens de rellen volgend op de moord op de Indiase premier Indira Gandhi, zijn '1277 mensen om het leven gekomen. De materiële schade aan eigendommen wordt geraamd op 67 miljoen gul den, zo verklaarde de minister van binnenlandse zaken, P.V. Narasimha Rao, tegenover een parlementaire de CSU, zei Franz Josef zie gehad met de FDP-ministers Strauss dat hij wel eens zou willen weten of het honorarium dat Schil ly destijds had gekregen als verde diger van topterroristen in het Baader-Meinhofproces, niet voor een deel afkomstig was van ban kovervallen. Schilly overweegt nu een gerechtelijke klacht tegen Strauss in te dienen. economische zaken Friderichs en Lambsdorff en hun SPD-colle- ga's van financiën Apel en Matthö- fer. Bij de laatste SPD-minister van financiën Lahnstein had ik daar helaas niet meer de mogelijk heid voor". In dit verband vindt Strauss het veel interessanter; na te gaan waarom Flick meer dan Strauss: ergernis. (foto AP) vier miljoen mark aan het weten schappelijk instituut van de SPD, de Friedrich Ebert-stichting, heeft geschonken. Natuurlijk wilde de buitenlandse pers weten of Strauss nog steeds zin heeft om als minister naar Bonn te komen. De CSU-voorzit- ter: „Weet u, in een parlementaire democratie in het algemeen en in de Bondsrepubliek Duitsland in het bijzonder weet men nooit wie nummer één of twee is. Ik wacht rustig af, maar het is mij volledig om het even of op mijn grafsteen staat: minister-president van Beie ren of bondskanselier of iets an ders. Maar degenen die geloven dat ik definitief uit Bonn ben verdwe nen, die hoop ik, met Gods hulp, nog lang te zullen teleurstellen". Het geweld brak los nadat Indira Gandhi voor haar ambtswoning op 31 oktober werd doodgeschoten door twee leden, beiden sikhs, van haar lijfwacht. Het leger werd in New Delhi en zeven Indiase deelstaten inge zet om het hoofd te bieden aan een golf van moorden, brandstichtingen en plunderingen, waarvan honderden sikhs het slachtoffer werden. Rao zei in de eerste officiële verklaring over het aantal slachtoffers, dat in New Delhi alleen 651 mensen waren vermoord. Er zijn 3530 mensen gearresteerd, van wie 1454 wegens plundering en brandstichting. De poli tie heeft in 197 gevallen het vuur moeten openen, waarbij 13 mensen werden gedood en 18 gewond raakten. Rao duidde aan dat ook hindoes het slachtoffer van het bloedvergieten zijn geworden. In de noordelijke deelstaat Punjab deelde de politie mee dat sikh-extre misten woensdagnacht een bus hebben aangevallen. Daarbij kwam een passagier om het leven en werden vier verdachte extremisten bevrijd, die de politie van een rechtbank terug naar de gevangenis overbracht. Op 24 december worden in India nationale verkiezingen gehouden, behalve in Punjab, waar de meeste sikhs wonen, en in het noordoostelij ke Assam, dat onlangs nog het toneel is geweest van een bloedige etni sche strijd. De deelstaat Tamil Nadu, in het zuiden van India, heeft don derdag besloten vervroegde deelstaatverkiezingen te organiseren, zodat deze samenvallen met de landelijke verkiezingen.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 7