Kamer weigert rol bij steunaanvragen 'Ruding bedreigt export' 'De profeet Mohammed was zelf een handelsman' PvdA: lering trekken uit RSV Acties tegen duurder kaartje bus en trein V -■ - r»hï Parlement dringt aan op behoud Van Doorne Machinepark geveild na korte rage 'clickets' Begroting VS toont steeds groter tekort •en*.»*' Akkoord Hoogovens over korter werken Symposium over cultuur en de koopman Steenkoolexport gebaat bij Britse mijnstaking DONDERDAG 15 NOVEMBER 1984 ECONOMIE PAGINA 9 DEN HAAG (GPD/ANP) - De Tweede Kamer heeft in meerderheid geen behoefte aan meer inzicht en deskundigheid bij het beoordelen van subsidieaanvragen door individuele bedrijven. voer", kraken de organisaties het openbaar vervoer-beleid van mi nister Smit-Kroes. De organisaties constateren dat de in '83 en '84 doorgevoerde tariefsverhogingen, waarbij stads- en streekvervoer jaarlijks tien en de treinkaartjes drie procent extra duurder wer den, tot een zeer forse daling van het aantal reizigers hebben geleid. Die daling was voor de minister aanleiding aan te kondigen dat de tariefsverhoging in '85 lager mag uitpakken mits de vervoersbedrij ven zelf extra bezuinigen. Maar dat kan volgens de organisaties alleen via verlaging van het voorzienin genniveau en dat zou voor het openbaar vervoer zeer nadelig zijn. Aan de vooravond van de behan- rrr-. ARNHEM - De Heidemij Uitvoering BV in Arnhem heeft een mobiele fabriek ontwikkeld voor de reiniging van Arm chemisch verontreinigde grond. Het 450 vierkante meter grote gevaarte, waarmee volgens de Heidemij een moe investering van miljoenen guldens is gemoeid, kan bijna dertig ton vervuilde grond per uur verwerken, (foto anp» haai VNO-voorzitter Van Lede: De PvdA-fractie zei de 'les van RSV' te willen vertalen in een scherpere en kritischer controle op steunverlening door het parle ment, maar vond geen gehoor bij WD en CDA, die zich opstellen achter minister Van Aardenne (economische zaken). Momenteel beslist het kabinet over steunverle ning op grond van door de Kamer goedgekeurde richtlijnen. Van der Hek (PvdA) zei tijdens de behandeling van de begroting voor economische zaken dat de Tvyeede Kamer veel meer inzicht mc\et krijgen in steunoperaties. De situatie is nu volstrekt onoverzich telijk, ook al doordat er een veel heid bestaat aan steunregelingen, die elkaar bovendien soms over- lappèn. Hij vindt tevens dat de Ka mer bij steunovereenkomsten de beschikking moet krijgen over de bedrijfsgegevens die er aan ten grondslag liggen. Hij signaleerde dat controle door het parlement vaak zeer moeilijk is, omdat het geld via tussensta tions naar het bedrijfsleven ge sluisd wordt. Hij noemde in dat verband onder andere de Nationa le Investerings Bank en de Maat schappij .voor Industriële Projec ten. Verdfer ontbreekt volgens Van der Hek ëen economisch politieke kader. „De regelingen worden op ad hoc basis toegepast. Wie het eerst komt, het eerst maalt. Er is geen selectie op grond van indus triepolitieke maatstaven. Hoogst onbevredigend". Superchip Zijn fractiegenoot Van der"Doef voegde daar aan toe, dat ook niet duidelijk is op grond van welke deskundigheid het kabinet tot een beslissing komt bij investerings subsidies. Volgens hem is uiterst moeilijk te beoordelen of bij som mige investeringen hulp van de overheid gewenst of noodzakelijk is, waarbij hij verwees naar de 200 miljoen gulden die Philips en Sie mens hebben gekregen voor de ontwikkeling van een 'superchip'. "Op een totale investering van In- en uitvoer In augustus 1984 werd in Neder land voor 15,9 miljard gulden aan goederen ingevoerd (augustus 1983: 14,6 miljard gulden) en voor 15,5 miljard gulden uitgevoerd (au gustus 1983: 14,1 miljard gulden), aldus gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. De invoerwaarde beliep over ja- nuari-augustus 1984 129,3 miljard gulden. In vergelijking met de overeenkomstige periode in 1983 betekent dit een stijging met bijna zestien procent. Bijstand Aan het einde van het tweede kwartaal van dit jaar ontvingen 654.000 mensen een bijstandsuit kering. Dat is een toeneming met 124.000 ten opzichte van het twee de kwartaal in 1983. Dit blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Periodie ke uitkeringen op grond van de Al gemene Bijstandswet werden aan het eind van het tweede kwartaal aan 187.000 thuiswonende perso nen verstrekt, aan 107.000 perso nen in bejaardenoorden en aan vijfduizend personen in overige in richtingen. Thuisboeker De Nederlandse reiswereld (reis agenten en reisorganisaties) maakt zich zorgen over de stormachtig oprukkende computertechnologie en vraagt zich af of zij over vijftien jaar nog bestaanszekerheid heeft als de consument zijn reizen vanuit zijn fauteuil boekt. Onder het mot to 'Halen we 2000, bestaan reis agenten en -organisatoren nog in het jaar 2000' houden circa 200 ver tegenwoordigers uit diverse onder delen van de reisbranche een sym posium over deze vraag. Hoechst Het Westduitse chemische con cern Hoechst heeft in de eerste ne gen maanden van dit jaar een winst behaald van 2,13 miljard mark, zes tig procent meer dan in de eerste negen maanden van vorig jaar. De concernomzet nam toe met 12,6 procent tot 30,82 miljard mark, zo heeft de onderneming in Frankfort bekendgemaakt. Delta Lloyd In de eerste negen maanden van dit jaar is de winst vóór belastin gen van Delta Lloyd Verzekerings groep ten opzichte van die in de overeenkomstige periode van 1983 met veertien procent gestegen, van f 111,8 miljoen tot f 127,5 miljoen. Beursberichten op pagina 11 vijf miljard geen groot bedrag, maar op de rijksbegroting telt 200 miljoen wel mee. De vraag is of dergelijke investeringen niet ook worden gedaan zonder dat de over heid bijdraagt. Bovendien hebben we als Kamer te maken met tegen strijdige opvattingen over zo'n su perchip. Als ik sommige Britse deskundigen moet geloven lopen Philips en Siemens met die super chip achter de feiten aan en is het weggegooid geld. Juist of niet juist, de Kamer kan zo'n geluid niet zomaar negeren". De woordvoerders van CDA en WD lieten blijken het beleid van de minister van harte te steunen en geen behoefte te hebben aan scher pere beoordeling van individuele projecten door het parlement. WD-woordvoerder Van der Kooij: "We moeten ons als Kamer bezig- DEN HAAG (GPD/ANP) - De Tweede Kamer heeft bij minister Van Aardenne (economische za ken) aangedrongen op behoud van de bij Van Doorne's Transmissie (VDT) ontwikkelde automatische transmissie voor Nederland. Zoals bekend dreigen buitenlandse on dernemingen er vandoor te gaan met de vinding van het Tilburgse bedrijf, doordat VDT niet voldoen de kapitaal heeft om de produktie te starten. WD-woordvoerder Jacobse zei dat de minister alles moet doen waartoe hij in staat is om VDT overeind te houden. Tommei (D'66) zei dat het 'onduldbaar' zou zijn als het bedrijf verloren gaat. De automatische transmissie, op volger van het ooit beroemde 'pientere pookje' van DAF, is een veelgevraagd attribuut. Van Doorne heeft al orders liggen ter waarde van 300 miljoen gulden van IJMUIDEN (ANP) - De directie van het staalconcern Hoogovens in Velsen/IJmuiden en de vakbonden hebben gisteren een principe-ak koord bereikt over de invulling van de arbeidstijdverkorting in 1985, waarvoor de ongeveer 17.500 werknemers de prijscompensatie hebben ingeleverd. Van de 8,5 roostervrije dagen (68 uur) die de werknemers volgend jaar volgens de cao krijgen, worden er drie col lectief ingeroosterd (17 mei en 23- 24 december) en mogen de overige vijf individueel worden opgeno men. Dit hebben woordvoerders van de Industrie- en Voedings bond CNV en van Hoogovens van daag meegedeeld. Voor roostervrije dagen die eventueel door ziekte niet worden opgenomen, is op instigatie van de bonden een regeling afgesproken. De arbeidstijdverkorting levert naar schatting vijfhonderd ar beidsplaatsen op. De al eerder AMSTERDAM (GPD) - "De islam verbiedt materiële vooruitgang niet. De profeet Mohammed was zelf een handelsman en zijn directe volgelingen behoorden tot de grootste kapitalisten van die tijd". Deze geruststellende mededeling is gisteren in Amsterdam gedaan door de Saoedische excellentie Ab- dulaziz Mohammed al Dukheil. In het Koninklijk Instituut voor de Tropen (KIT) namen 500 stem mig geklede diplomaten, ambtena ren, academici en bedrijfsdirecteu ren deel aan een symposium over cultuur en de koopman. Het ging daarbij niet om kunst maar om de vraag of wetenschappelijke kennis moet worden geëxporteerd, of multinationals in conflict komen met plaatselijke gebruiken en of Japanners, Indiërs of Arabieren een financieel contract anders uit leggen dan wij. ADVERTENTIE Early delivery of the FINANCIAL TIMES now available in Leiden (+surrounding area). Delft, The Hague, Rijswijk, Leidschendam and Wassenaar Call the F.T. for details 020-239430 houden met de grote lijnen, met het beleid. Niet met afzonderlijke projecten". Detailhandel Van Iersel (CDA) volstond met op te merken dat het Nederlandse bedrijfsleven, in het spoor van de samenwerking tussen Philips en Siemens over de superchip, meer oog moet hebben voor samenwer king met buitenlandse bedrijven bij het ontwikkelen van nieuwe technologieën. Zij fractiegenoot Van Muiden vroeg meer aandacht voor het midden- en kleinbedrijf. Vooral in de detailhandel vallen volgens hem harde klappen. Ver schuiving vari de collectieve las tendruk van dfc factor arbeid naar de factor kapitaal moet volgens Van Muiden bestudeerd worden. onder meer Fiat, Volvo en het Ja panse Subaru. Het beleid van de regering is on verkort het behoud van de speci fieke kennis en de werkgelegen heid bij VDT. Een faillissement van het bedrijf komt daarbij onge legen, omdat de patenten en licen ties makkelijker te regelen zijn in een bestaand dan in een failliet be drijf, aldus bronnen bij het minis terie van economische zaken. De faillissementsaanvraag wordt morgen behandeld door de recht bank in Den Bosch. Bij een even tuele failliet-verklaring van VDT begint de strijd om de octrooien en licenties pas goed. De belangrijk ste vraag is dan of de grote Ameri kaanse deelnemer in het project, de Amerikaanse producent van versnellingsbakken Borg Warner, al dan niet schuld heeft aan het de- bêcle van Van Doorne's Transmis sie door het weigeren van een nieu we kapitaalsuitbreiding. overeengekomen vervroegde uit treding voor werknemers van 62 jaar wordt verlengd van 1984 tot en met 1986. De extra vut-regeling voor 60-jarigen wordt met twee jaar verlengd tot 1987. Deze rege ling kan ook na die tijd van kracht blijven, zij het dat de financiering (nu nog geheel uit de prijscompen satie) dan gezamenlijk moet wor den opgebracht. Districtsbestuurder P. Swart van de Industrie- en Voedingsbond CNV zei gisteren dat het akkoord zeer moeizaam tot stand is geko men. Over de invulling van de atv is sinds juli gepraat. Het overleg liep begin oktober vast op onenig heid over het aantal collectief in te roosteren roostervrije dagen. Het voorstel van directie, drie dagen, is nu in het akkoord opgenomen. De industriebonden van FNV en CNV. de Unie BLHP en de VHHP zullen het principe-akkoord met een positief advies aan hun leden voorleggen. Nederland heeft na eeuwenlang internationaal zaken doen en dienst verlenen niet alleen een open economie maar ook een open cultuur ontwikkeld. In het interna tionale verkeer hebben Nederlan ders een zwak nationaliteitsgevoel. Aanpassen en handel drijven ligt ons beter als we daarnaast nog af en toe moralistisch of belerend uit de hoek kunnen komen. Bij een van oorsprong Neder landse multinational zoals Philips heerst volgens dr. W. Dekker, pre sident en voorzitter van de raad van bestuur van deze NV, een ty pisch eigen bedrijfscultuur. Natio nale vestigingen zijn meestal onder Nederlandse leiding, maar ken merkend is daar een informeel werkklimaat en een soepele aan passing aan de landscultuur. Ergernis "Cultureel imperialisme", rea geerde academicus Brands vanuit de zaal, "overal wordt hetzelfde ty pe manager ingezet. In al die ont wikkelingslanden reizen zij in een geborgen, gesloten bedrijfssys teem. Vroeger was er nog iets van avontuur, maar nu zit iedereen vei lig in het plaatselijke Sheraton-ho- tel". Met lichte ergernis in zijn stem verwees de Philips-president naar de vestigingen in Argentinië, Brazilië, Saoedië-Arable of Bangla- UTRECHT (ANP) - Verdere extra tariefsverhogingen in het openbaar vervoer moeten achterwege blij ven. De tarieven mogen alleen nog worden aangepast aan de stijging van de kosten van levensonder houd. De tarieven moeten weer op een peil komen dat het aantal reizi gers weer groeit in plaats van daalt. Dan stijgen de opbrengsten auto matisch en kunnen de exploitatie kosten binnen de perken blijven. Dat zeggen de vervoersbonden van FNV en CNV, Konsumenten Kontakt en de reizigersorganisatie ROVER in een gisteren gepubli ceerde nota over het openbaar ver voer. In de nota, getiteld "Naar een goed en betaalbaar openbaar ver- BEMMEL (GPD) - Met een ha merslag van de veiligmeester leek gisteren in het Gelderse Bemmel, een dorp tussen Arn hem en Nijmegen, een defini tief einde te zijn gekomen aan een even hevige als kortstondi ge rage: clickets. Tijdens een openbare verkoping werd het machinepark dat de magneti sche knikkers had moeten pro duceren, van de hand gedaan. Maar de uitvinder van de clic kets, Sebastiaan Vos, weigert te geloven dat er voor de clickets geen ruimte is op de speelgoed- markt. Ondanks een faillisse ment van Clickets BV, het be drijf met vestigingen in Leek en Vuuren dat binnen een tijds bestek van een jaar geveld werd door een moordende con currentie en onoverkomelijke problemen met het machine park. Sebastiaan Vos die tot nu toe louter wrange vruchten van zijn vinding heeft geplukt: "Het mag misschien vreemd overkomen maar ik ben opge lucht. We kunnen nu eindelijk weer zinnig aan het werk gaan. Clickets BV was een patiënt die kunstmatig in leven werd ge houden. Iedereen weet dat er verschrikkelijk veel fouten zijn gemaakt". Vos wil met zijn clickets een geheel andere richting inslaan. In zijn visie betekent dat dat de clickets niet meer in zakjes ver kocht worden, maar als onder deel van een speelpakket. desh. "Wat je niet mag wegnemen is het ondernemerschap ter plaatse onder dikwijls dramatische om standigheden". "Er is wel degelijk een speciale Nederlandse cultuur", meende dr. G. Hofstede uit Arnhem. Hij heeft een onderzoek gedaan naar het functioneren van IBM-werkne- mers uit vijftien landen, waarbij de Nederlanders een doorsnee-rol speelden. Maar zij waren wel ex treem individualistisch en de man nen hadden een reactiepatroon dat 'vrouwelijker' was dan dat van de anderen. Hofstede noemt dat het 'Dutch Uncle-syndroom'. We zijn betweterig. We willen graag hel pen, maar alleen op onze manier. We staan open voor vluchtelingen en we houden van vreedzame op lossingen. Deze Hollandse cultuur verklaart ook ons succes als koop lieden, aldus Hofstede. De Japan ners waren bij het onderzoek als extreem mannelijk uit de bus ge komen: het samoerai-syndroom. Wetenschap is geen echt export artikel, meende prof. dr. H. B. G. Casimir, oud-directeur van de Phi lips researchlaboratoria. "In de in dustrielanden bestaat een belang rijke wetenschappelijke en techno logische cultuur. Deze cultuur is zeer internationaal. Nederland doet er redelijk goed aan mee, maar men kan niet van een typisch Nederlandse wetenschapscultuur spreken. We spelen voornamelijk DEN HAAG (ANP) - Het Verbond van Nederlandse Ondernemingen (VNO) vindt dat als de exportkre dietverzekering op korte termijn kostendekkend moet worden, zo als minister Ruding (financiën) wil, de groeikansen voor de Nederland se export verslechteren en er on herstelbare breuken ontstaan in de economische relaties met een aan tal landen. Op de maandelijkse persconferentie van de werkge verscentrale sprak VNO-voorzitter mr. C. van Lede gisteren over een onverwacht harde reactie van mi nister Ruding. Exporterende ondernemingen kunnen betalingsrisico's verzeke ren bij de Nederlandse Credietver- zekerings Maatschappij (NCM). Niet-commerciële risico's, zoals politieke en oorlogsomstandighe den, natuurrampen en gebrek aan deviezen in het land van de afne mer worden bij het ministerie van financiën herverzekerd. De scha devergoedingen voor rekening van de staat zijn de afgelopen jaren sterk gestegen. LONDEN (UPI) - Nederland heeft in de eerste acht maanden van dit jaar iets minder dan 700.000 ton steenkool aan Groot-Brittannië ge leverd tegen 200.000 ton in heel 1983, zo blijkt uit gegevens die het Britse ministerie van handel giste ren heeft gepubliceerd. Groot-Brit- tannie heeft als gevolg van de mijn staking in de periode van januari een rol op het gebied van water bouw, fysica, biochemie en astro- Mr. T. Thomas uit India, thans directeur van Unilever in Londen, zei dat het importeren van kennis door ontwikkelingslanden van meer wijsheid getuigt dan het 'wiel uitvinden'. Het ten koste van veel geld en moeite willen inhalen van de achterstand. 'Wetenschap kent geen nationaliteit", aldus Thomas. Over het probleem van 'brain- drain', het emigreren van weten schapsmensen, zei hij: "In India verdient een academicus mis schien drieduizend dollar per jaar. In de Verenigde Staten tien keer zoveel. Maar het gaat niet alleen om het bereiken van een hoger le vensstandaard. Het is ook een kwestie vanwerkomstandighe- den". Insekt Prins Claus, omschreven als een vakman op het gebied van ontwik kelingssamenwerking, wees op de mogelijkheden van onderlinge kennisoverdracht tussen 'ontwik kelingslanden'. Studenten zullen minder aanpassingsproblemen hebben wanneer zij in een enigs zins vertrouwde omgeving college kunnen lopen. Een ander voor beeld van wetenschappelijke sa menwerking in tropische gebieden is de introductie van een Zaïrees insekt in Maleisië waar het dier Eind 1983 was er op deze post voor de staat een tekort van rond 300 miljoen gulden, terwijl voor eind 1985 met een tekort van 1,5 miljard gulden wordt gerekend. Ruding wil daarom de premie voor de verzekering verhogen wat onge veer 30 miljoen gulden extra moet opleveren. Tevens wil hij een strenger beleid voor het accepte ren van deze verzekeringen. Het VNO ziet wel in dat er maat regelen moeten worden genomen, maar vindt een dergelijke premie verhoging, die voor de bedrijven waar het vooral om gaat neerkomt op zo'n dertig procent, veel te groot. Begin eens met 10 procent, zo luidt het advies van de werkge vers. Van Lede zei geen uitsluitsel te hebben kunnen krijgen over de wijze waarop het ministerie van Fi nanciën nu op een bedrag van 30 miljoen gulden is gekomen. Van Lede zei verder de verwach tingen over wat het bedrijfsleven van ontwikkelingssamenwerking kan verwachten niet te hoog ge spannen moeten zijn. Hij wees er op dat voor de meeste landen waar- tot en met augustus vijftig procent meer steenkool ingevoerd dan in die periode van vorig jaar. De Britse steenkoolimport tot en met augustus dit jaar heeft 4,66 miljoen ton bedragen tegen 4,36 miljoen ton in het afgelopen jaar. De Verenigde Staten hebben de plaats van Australië ingenomen als belangrijkste leverancier. kon worden gebruikt bij de bestui ving van oliepalmen. De oliepro- duktie in dat land, waar vroeger met de hand stuifmeel werd over gebracht, is sindsdien gestegen met 400.000 ton per jaar. Niet iedereen was even tevreden over de resultaten van het sympo sium. "Alles straalt hier van opti misme omdat deze sprekers toeval lig succes hebben. De werkelijk heid is dat we in ons eigen land niet kunnen voldoen aan de eis van werkgelegenheid en dat Afrika honger heerst", aldus een deelne mer. "Er gaapt tussen de koopman en de cultuur een veel diepere af grond dan hier is gebleken. Wat ik mis naast deze beschaafde verhan delingen is een pleidooi voor men- deling in de Tweede Kamer van de begroting van Verkeer en Water staat hebben de vier organisaties een aantal acties op touw gezet uit protest tegen het regeringsbeleid. Zo zullen zaterdag 24 november in minstens 13 steden in ons land de monstratieve acties worden gehou den waarbij met behulp van bak fietsen gratis openbaar vervoer wordt aangeboden. Ook een korte werkonderbre king op de busstations is dan niet uitgesloten. Daags ervoor is er een demonstratieve bustocht langs een aantal grote steden die eindigt op het Binnenhof in Den Haag. Daar krijgt een aantal Kamerleden een petitie aangeboden. WASHINGTON (RTR) - Het tekort op de Amerikaanse begroting zou, als er geen politieke initiatieven worden genomen, dit jaar wel eens kunnen oplopen tot meer dan 190 miljard dollar. Dit hebben functio narissen van het Witte Huis giste ren gezegd. In augustus ging het Witte Huis nog uit van een begrotingstekort van 172,4 miljard dollar. De pas herkozen president Reagan heeft in zijn campagne steeds gezegd dat de te grote overheidsuitgaven door de groei van de economie zullen worden verkleind. Hij had geen goed woord over voor de plannen van zijn rivaal Walter Mondale die het tekort wilde verminderen door de belastingen te verhogen. Doordat de economie echter minder snel is gegroeid dan werd verwacht zijn de inkomsten van de overheid ook minder snel toegeno men waardoor het begrotingste kort groter is geworden, aldus een Amerikaanse functionaris. De nieuwe raming betekent dat de irikaanse regering nog sneller t zoeken naar manieren om uitgaven te verminderen. op de Nederlandse ontwikkelings hulp zich concentreert, de tien zo genaamde programmalanden, geen kredietverzekering te krijgen is. Juist nu van het bedrijfsleven wordt verwacht dat het actiever wordt in ontwikkelingslanden dient dit te veranderen, aldus de VNO-voorzitter. Hij maakte zijn opmerkingen in een betoog over de bijdrage die de export aan de noodzakelijke hoge re economische groei kan leveren. In dit verband onderstreepte hij ook de noodzaak van blijvende loonmatiging die een daling van de loonkosten per eenheid produkt heeft mogelijk gemaakt waardoor de afgelopen jaren het marktaan deel van ons land in de wereldhan del ten opzichte van de concurre rende landen is gegroeid. We mer ken dat men matigingsmoe wordt, maar we moeten ons realiseren dat matiging werkt, aldus Van Lede. Hij wees erop dat in de periode 1982-85 ten opzichte van het con currerende buitenland de loonkos ten per eenheid produkt met 14 procent zijn gedaald, terwijl het Nederlandse aandeel in de wereld handel met 7 procent groeide. De VNO-voorzitter deed verder met het oog op een bijeenkomst eind deze maand een beroep op de regering te streven naar een ver sterking van de internationale or ganisatie voor vrijhandel GATT. Op naleving van de GATT-ver- dragsregels moet beter worden toegezien en de besluiteloosheid van de organisatie moet worden doorbroken. De alom om zich heen grijpende bescherming van de ei gen markt vormt immers een ersn- tige bedreiging voor de opleving van de wereldhandel, aldus de VN O-voorzitter sen die helemaal niets weten van cultuur maar in die landen bagge ren en putten slaan". Een ander reageerde: "De klok slaat vijf voor twaalf. De vakman vraagt ontwik kelingshulp. Er bestaat heus meer dan grootindustrie". Minister Brinkman die het sym posium afsloot, denkt voorlopig al leen aan het steunen van de 'Hol land BV' in het buitenland onder het motto: "Dit is Nederland, dit hebben wij te bieden en wij kun nen nog veel meer voor u doen!" Het culturele gezicht van het Ne derlandse bedrijfsleven, dat vol gens Brinkman nog steeds kan re kenen op de liefde van dit kabinet, zal vanaf 1985 extra financiële im pulsen krijgen. ADVERTENTIE Haarlemmerstraat 157. leiden. Tel 071 -14 64 59.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 9